MENÜ

Ev Ödevi

Ev Ödevi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ev Ödevi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 603 Ev Ödevi haberi bulunmuştur.

Ev Ödevi Haberleri

Son Dakika | Galatasarayda herkesin ev ödevi notu pekiyi

Son Dakika | Galatasaray'da herkesin ev ödevi notu pekiyi!

Tüm dünyayı etkisi altına alan KOViD-19 salgını nedeniyle tam 1.5 ay boyunca evlerinde izole olan Galatasaraylı oyuncuların ‘ödevlerini’ yaptığı ortaya çıktı.

17.05.2020Futbol
Öğretmenden eve ödev servisi

Öğretmenden eve ödev servisi

Düzce’nin Gölyaka ilçesine bağlı Hacı Yakup Köyü Yeni Yaşam İlkokulu 2'nci sınıf öğretmeni Erkan Boztaş, kendi evinde hazırladığı ödevlerini evde kalan ve sadece EBA üzerinden ders gören öğrencilerinin dersleri unutmaması için öğrencilerin evlerine kadar ödevlerini hazırlayıp getiriyor.

14.04.2020Eğitim
Galatasaraya Kadıköyde galibiyeti getiren o mektup

Galatasaray'a Kadıköy'de galibiyeti getiren o mektup!

Fatih Terim’in 5 farklı dilde hem Fenerbahçe’nin hem de rakip oyuncuların zaafları, artıları ve eksilerini yazan 2 sayfalık ‘zafer reçetesi’ni maçtan önceki gün takıma dağıttığı ortaya çıktı.

25.02.2020Futbol
Son Dakika | Fatih Terimden derbi yorumu: Fark yapabilirdik

Son Dakika | Fatih Terim'den derbi yorumu: "Fark yapabilirdik"

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Fenerbahçe'yi 3-1 mağlup ettikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

23.02.2020Futbol
İKSV raporu: Sanata katılım okul terkini 5 kat azaltıyor

İKSV raporu: Sanata katılım okul terkini 5 kat azaltıyor

İKSV’nin ‘Erken Çocukluktan Gençliğe: Sanatla Büyümek’ başlıklı raporuna göre, küçük yaşlardan itibaren sanatla uğraşmak çocuklara sorgulama, araştırma, hayal gücünü kullanma, yaratıcı ve eleştirel düşünebilme, kendini ifade etme, empati kurma gibi beceriler kazandırıyor. Raporda, özellikle dezavantajlı ailelerdeki çocukların sanat temelli programlara katıldığında okulu terk etme oranlarının beş kat azaldığı vurgulanıyor.

24.10.2019Eğitim
Yapay zeka teknolojisi birebir insan gibi davranabiliyor

Yapay zeka teknolojisi birebir insan gibi davranabiliyor

Yapay zeka teknolojisi her ne kadar insanlık için büyük bir gelişme olsa da, gelecekte yapay zekanın bazı sorunlar yaratacağı ve özellikle gizlilik ile güvenlik konularında sıkıntı doğuracağı konuşuluyor. Yapay zekanın insan davranışlarını birebir taklit edebilmesi ve gün geçtikçe bu konuda daha da iyi hale gelmesi ise gelecek için endişe verici bir hal alıyor.

25.09.2019Teknoloji
MEB’den başarı izleme araştırması... Yüzde 40’ı Türkçede okuduğunu anlamıyor

MEB’den başarı izleme araştırması... Yüzde 40’ı Türkçede okuduğunu anlamıyor

MEB, öğrenci, öğretmen ve okulun akademik beceriler üzerindeki etkisini ölçmek için 4’üncü sınıf öğrencilerinin katılımıyla hazırlanan ‘Türkçe-Matematik-Fen Bilimleri Öğrenci Başarı İzleme Araştırması’nın veri analizlerini yayımladı. Buna göre, öğrencilerin yüzde 40’ı Türkçede okuduğunu anlamıyor. Matematikte ‘akıl yürütme’ sorularını öğrencilerin yarısı yapamıyor. En başarılı sonuçlar fen bilimlerinde alındı. Yüzde 6’sı fende tüm soruları doğru yanıtladı.

24.09.2019Eğitim
Halı sahası bile olmayan lider Türkgücü Frankfurt, halı saha bekliyor

Halı sahası bile olmayan lider Türkgücü Frankfurt, halı saha bekliyor

Antrenman ve maçlarını toprak sahada yapmak zorunda kalan, sezonun 4’ncü haftasında 4 maçta 4 galibiyetle Frankfurt 1. Amatör Ligi’nin lideri Türkgücü Frankfurt, büyükşehir belediyesinden acilen halı saha desteği bekliyor.

30.08.2019Avrupa
El alem ne der örgütü var

El alem ne der örgütü var!

Mindshare CEO’su Bülent Yar, yeni iş dünyasını ve iş dünyasında farklılık yakalayanları “Kader Gayrete âşıktır” kitabında yazdı. Yar, “Türkiye’de ‘El âlem ne der’ örgütü var, hareket etmeyelim, mevcut durumda kalalım gibi... Çözüme ulaşanların çuvaldızı önce kendine batırdığını görüyorum. Kitabın adı da bu duygularla, düşüncelerle çıktı ortaya” diye konuştu.

13.07.2019Ekonomi
Tarıma uygun topraklar korunacak

Tarıma uygun topraklar korunacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Tarım dışı kullanım izni verilen alanlarda yapılan kazılar sonucu veya baraj-göl alanlarında kalan bitkisel toprağın alınmasını, geçici süreyle depolanmasını, taşınmasını ve kullanılmasını düzenleyen mevzuat taslağı hazırlandı" dedi.

4.07.2019Ekonomi
Adalet Bakanından etek boyu tartışması açıklaması: Fırsat vermeyeceğiz

Adalet Bakanı'ndan 'etek boyu' tartışması açıklaması: 'Fırsat vermeyeceğiz'

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, açıklamalarda bulundu. Bakan Gül İnsan Hakları Eylem planı ile ilgili olarak, “Öz güven içinde ve nerede bir ihlal varsa buna sıfır tolerans gösterilecek şekilde bu belgemizi de yakın zamanda açıklayacağız” dedi. Bakan Gül, avukatın etek boyuna tepki gösteren hakimle ilgili tartışmalar için de ''Böyle yanlış uygulamalara fırsat vermeyeceğiz ki yargıya leke gelmesin. Anında gereken yapılmıştır'' ifadelerini kullandı.

31.05.2019Gündem
Aşk Bir Hastalık Mıdır

Aşk Bir Hastalık Mıdır?

Bu soruyu neredeyse hepimiz sormuşuzdur. Peki gerçekten aşk bir hastalık mıdır? Nörolog Dr. Mehmet Yavuz cevapladı.

17.04.2019Aşk
90 günlük kariyer diyeti

90 günlük kariyer diyeti

Organizasyonel danışmanlık şirketi Korn Ferry, başarılı bir kariyer için ‘90 günlük kariyer diyeti’ öneriyor. Korn Ferry CEO’su Gary Burnison özellikle yöneticilere, kariyerlerini daha iyi yönlendirmeleri için bu diyeti tavsiye ediyor.

Veliler yıllar sonra tekrar öğrenci oldu

Veliler yıllar sonra tekrar öğrenci oldu

İzmir’de hayata geçirilen ‘Bir günlüğüne ben olur musun’ projesine katılan öğrenci velileri, çocuklarının yerine geçerek, sınıflarda ders dinledi. Projeyle ailelerin, çocuklarının yaşadığı sınava hazırlık sürecini deneyimlemeleri ve empati kurabilmeleri hedeflendi.

9.03.2019Eğitim
Ev ödeviyle ‘dikili ağaçları’ oldu

Ev ödeviyle ‘dikili ağaçları’ oldu

Hatay'ın Payas ilçesinde dokuz yıl önce başlattığı uygulamayla her yıl dersine girdiği öğrencilere fidan dikme ödevi veren Türkçe öğretmeni, 352 fidanın toprakla buluşmasını sağladı.

12.12.2018Eğitim
Rekabette dijitalleşme dönemi

Rekabette "dijitalleşme" dönemi

Rekabet Kurumu Başkanı Ömer Torlak, son dönemde dosya konularının önemli bir kısmını dijital platformların oluşturduğunu belirterek, "Dijitalleşmeyle birlikte rekabet otoritelerinin de kendilerini bunun getireceği sonuçlara hızlı şekilde uyarlamaları gerekiyor. Biz de bu çaba içindeyiz." dedi.

25.10.2018Teknoloji
Bakan Pakdemirli: Bu kartla daha iyi hizmet vereceğiz

Bakan Pakdemirli: Bu kartla daha iyi hizmet vereceğiz

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli:"Tarım Kart ile çiftçimiz hızlı, güvenli ve kaliteli hizmet alacak, istediği zaman evinden, tarlasından ayrılmadan, ilçeye gitmeden işini yapabilecek.Üreticimize bu kartla daha iyi hizmet vereceğiz ve üreticimizi daha daha iyi tanıyacağız." açıklamasında bulundu.

25.09.2018Ekonomi
Ödev tartışması

Ödev tartışması

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın “Bundan sonra hiçbir öğretmenimiz, öğrencisine ev ödevi vermeyecek” demesinin ardından eğitimcilerin de söyleyecekleri var aslında.

22.06.2018Eğitim
Son 24 saatte ne oldu (20.06.2018)

Son 24 saatte ne oldu? (20.06.2018)

İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

20.06.2018Haber
Bakan Yılmazdan ev ödevi açıklaması

Bakan Yılmaz'dan "ev ödevi" açıklaması

"Öğrencilerimizin dikkatlerini daha çok derse yoğunlaştırmalarını, konuyu derste öğrenmelerini istiyoruz. İnanıyoruz ki çocuklarımız da okulda, sınıfta öğrendiklerini eve gittiklerinde tekrarlayacaklar, öğrendiklerini daha da pekiştireceklerdir"

20.06.2018Haber
Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren flaş ev ödevi açıklaması

Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren flaş 'ev ödevi' açıklaması

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Bundan sonra hiçbir öğretmenimiz, öğrencisine ev ödevi vermeyecektir. Öğrencilerimizin dikkatlerini daha çok derse yoğunlaştırmalarını, konuyu derste öğrenmelerini istiyoruz. İnanıyoruz ki çocuklarımız da okulda, sınıfta öğrendiklerini eve gittiklerinde tekrarlayacaklar, öğrendiklerini daha da pekiştireceklerdir. Bundan sonra ezber olmayacak, eski dershane eğitim usulleri tekrar edilmeyecek. Tam gün eğitime geçen okullarımızda öğle yemeklerini Bakanlık olarak biz karşılayacağız" dedi.

20.06.2018Gündem
Organize İşler 2ye seçimden sonra başlıyorum

Organize İşler 2'ye seçimden sonra başlıyorum

Yılmaz Erdoğan, TEGV’li çocuklar yararına Türkiye’yi bir uçtan bir uca koşan Ahmet Uysal’a destek verdi. Türkiye’deki eğitim sisteminin köklü bir şekilde değişmesi gerektiğini savunan ünlü oyuncu, yeni projesi “Organize İşler 2”yi de anlattı.

9.06.2018Magazin
Ödev konusunda dünyaca tanınan Prof. Cooper: Ödev yararlı ama kararında

Ödev konusunda dünyaca tanınan Prof. Cooper: Ödev yararlı ama kararında

Dünyada ödev denilince akla ilk gelen isimlerden Duke Üniversitesi Psikoloji ve Sinirbilimi Bölümü’nden Prof. Dr. Harris Cooper, öğretmen ve aileleri uyarıyor:  “Eğer bir ikinci sınıf öğrencisi eve iki saatini alacak ödevlerle geliyorsa, bu hiç iyi değil. Aynı zamanda 11’inci sınıftaki bir diğeri de ödev başında 5 saatini geçiriyorsa bu da çok fazla yük demek.”

1.06.2018Eğitim
Ödev tartışmaları

Ödev tartışmaları

Aile ile okul arasında kuşkusuz en önemli sorunlardan biri de ‘ev ödevleri’.

8.05.2018Eğitim
Ev ödevi kitap oldu

Ev ödevi kitap oldu

Düzce'de 36 ortaokul öğrencisi, öğretmenlerinin verdiği ödev sonucu yazdıkları hikayeleri bir kitapta topladı.

7.05.2018Eğitim
Ödev zamanına çocuğunuzla birlikte karar verin

Ödev zamanına çocuğunuzla birlikte karar verin

Çocukların ödev yapma alışkanlığına sahip olmaması, ailelerin şikâyetçi olduğu konuların başında geliyor. Ailenin televizyon izlerken çocuklarından ödev yapmalarını beklemeleri, onlarda isteksizlik yaratıyor. Uzmanlar, yanlış tutum ve davranışlardan kaçınarak çocuklarına ev ödevi yapma alışkanlığı kazandırabilmeleri için ebeveynlere ilk yıllarda ödev zamanına birlikte karar vermelerini öneriyor.

18.03.2018Eğitim
Öğrencilere verimli ödev vermek için 5 öneri

Öğrencilere verimli ödev vermek için 5 öneri

Ödev dendiğinde, aklınıza sıkıcı okul sonrası aktiviteler mi geliyor? Bu algıyı değiştirmek ve öğrencilere gerçekten yüksek verimli aktiviteler sunmak öğretmenlerin elinde. ABD’li eğitim içerikleri platformu ‘Busy Teacher’ bunun için 5 öneri sunuyor.

4.03.2018Eğitim
Rusya: Suriyeye saldırı tehditi nedeniyle endişeliyiz

Rusya: Suriye'ye saldırı tehditi nedeniyle endişeliyiz

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, Fransa ve ABD'nin son dönemde Suriye yönetimine yönelik yaptığı açıklamanın ardından Şam yönetimine karşı güç kullanma tehditleri sebebiyle endişe duyduğunu açıkladı.

26.02.2018Dünya
Öğrencilerin yüzde 26.4’ünün matematik becerisi yetersiz

Öğrencilerin yüzde 26.4’ünün matematik becerisi yetersiz

MEB tarafından yapılan, ileriye dönük eğitim politikalarının geliştirilmesinde kullanılması planlanan ve öğrenci başarısındaki gelişimin izlenmesi amacıyla 38 bin 8’inci sınıf öğrencisinin katılımıyla hazırlanan Akademik Becerilerin İzlenmesi ve Değerlendirilmesi (ABİDE) Projesi'nin verilerinden oluşan ilk raporun sonuçları belli oldu. Raporla öğrencilerin Türkçe, matematik, fen ve teknoloji ile sosyal bilgiler testlerindeki başarı düzeylerinin PISA ve TIMMSS ile örtüştüğü ortaya çıktı. En çarpıcı sonuç ise matematikte ortaya çıktı. Rapora göre öğrencilerin yüzde 26.4’ü yani yaklaşık 4’e 1’i temel altı, yüzde 3.1’i ise ileri yeterlilik düzeyinde.

30.11.2017Eğitim
A’dan Z’ye Kopenhag rehberi

A’dan Z’ye Kopenhag rehberi

Soğuğu bir yana bütçe zorlayan maliyeti bir yana, Kopenhag; aşık olunası, klasik Avrupa şehirlerinden farklı, mutlu insanların keşfedilesi şehri. Neden mi? İşte A’dan Z’ye Kopenhag gezi rehberi...

4.10.2017Seyahat

Yazar Sonuçları

Seçimsiz 4 yılı değerlendirelim

TÜRKİYE çok sık seçime giden bir ülke... Evet; yorucu...

15.03.2019

Sol Şeridi Sürekli İşgal Etmeyiniz !

Alsancak Garı’na doğru geliyordum arabayla.

22.01.2019

Haydi annecim ödeve!

Bir an önce çocuk üzerinde disiplin kurması gerektiğine inanan ebeveynler, acemi bir heyecanla iyi niyetli hatalar yapabiliyor.

18.09.2018

AB toplantısında bakanlar ne talimat verdi?

ÜÇ yıl aradan sonra yapılan Reform Eylem Grubu (REG) toplantısı, Türkiye’nin AB ve reform iradesinin yansıtılması açısından önemliydi.

29.08.2018

Çalışarak elde ettiklerinizi her zaman daha çok seversiniz

Günaydın yepyeni bir haftadan yepyeni bir günden ve yepyeni umutlardan. Ay bugün yay burcunda ilerliyor olacak. Duygusal anlamda üzerimizde tarif edilemeyen bir gerginlik hissedebilirken aslında içimizde nedenini bilmediğimiz ve karar vermemiz gereken konularla başa çıkmakta zorlanıyor gibi de olabiliriz. Aslında yay burcunun iyimserliğini ve neşesini bugün kullanmayı başarırsak oldukça keyifli bir gün olduğunu söyleyebiliriz.

20.08.2018

Ödev tartışması

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın “Bundan sonra hiçbir öğretmenimiz, öğrencisine ev ödevi vermeyecek” demesinin ardından eğitimcilerin de söyleyecekleri var aslında.

21.06.2018

Ustalık saygı ister

ÖĞRENCİSİ üç koçu yanına alarak 4. kez Belgrad’a gelen ustalar ustası Obradovic, Jasikevicius’a ilk dersini verdi. Zalgiris, F.Bahçe’mize karşı, kararlı baskımız karşısında şaşkın başlayınca üstünlüğü baştan kaptık.

18.05.2018