MENÜ

Etnik Temizlik

Etnik Temizlik ile ilgili tüm haberleri, son dakika Etnik Temizlik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Etnik Temizlik haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 967 Etnik Temizlik haberi bulunmuştur.

Etnik Temizlik Haberleri

Putin: Sırplara etnik temizlik var

Putin: Sırplara etnik temizlik var

Kosova Başbakanı Bayram Recebi, 28 kişinin ölümüyle sonuçlanan olaylardan büyük üzüntü duyduğunu ve mülkleri tahrip edilen Sırpların uğradığı zararın tazmin edileceğini açıkladı.

20.03.2004Dünya
John Kerryden Ermeni soykırımı iddiası

John Kerry'den Ermeni soykırımı iddiası

ABD'de bu yıl yapılacak başkanlık seçiminin Demokrat Partili adayı Senatör John Kerry, 1.5 milyon Ermeni'nin Osmanlı İmparatorluğu döneminde soykırıma uğradığını iddia etti.

23.04.2004Gündem
Kerry’den sözde soykırıma destek

Kerry’den sözde soykırıma destek

ABD’de bu yıl yapılacak başkanlık seçiminin Demokrat Partili adayı Senatör John Kerry, 1.5 milyon Ermeni’nin Osmanlı İmparatorluğu döneminde soykırıma uğradığını iddia etti.

23.04.2004Dünya
Saddam: Asıl suçlu Bush

Saddam: Asıl suçlu Bush

Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin, yargıç karşısına çıktı. İnsanlığa karşı suç işlemekle itham edilen Saddam hakkındaki suçlamalar yüzüne okundu. 35 dakika süren duruşmada suçlamaların bulunduğu belgeyi imzalamayan Saddam, asıl suçlunun ABD Başkanı George Bush olduğunu söyledi.
  Mahkeme görüntüleri -VIDEO

1.07.2004Dünya
Talabani: Saddamın idamına karşıyım

Talabani: Saddam'ın idamına karşıyım

Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği (IKYB) lideri Celal Talabani, Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in idam cezasına çarptırılmasının bir hata olacağını söyledi.

1.07.2004Dünya
Saddam Halepçeyi inkar etti

Saddam Halepçe'yi inkar etti

Eline sarılı zincirle eski saraylarından birinde kurulan mahkemeye getirilen Saddam, suçlamaları okuyan yargıca, "Burası ABD Başkanı Bush’un seçim kampanyasının yapıldığı tiyatroya benziyor. Asıl suçlu alçak Bush’tur" dedi.

1.07.2004Gündem
Asıl suçlu Bush’tur

Asıl suçlu Bush’tur

Geçen 13 Aralık’ta bir delikte ele geçen Irak’ın devrik lideri Saddam Hüseyin, dün Iraklı hakimin karşısında ön duruşmaya çıktı. Savaş suçu, soykırım ve insanlığa karşı suçla itham edilen Saddam iddianameyi imzalamadı.

1.07.2004Dünya
Miloseviç’in taktiğini uyguladı

Miloseviç’in taktiğini uyguladı

Saddam Hüseyin, dünkü duruşma boyunca Yugoslavya’nın devrik lideri Slobodan Miloseviç’in Uluslararası Adalet Divanı’nda uyguladığı yöntemi kullandı.

1.07.2004Dünya
Darfurda ölü sayısı 50 bin

Darfur'da ölü sayısı 50 bin

BM Genel Sekreteri Kofi Annan'ın insani yardımlardan sorumlu yardımcısı Jan Egeland, Sudan'ın Darfur bölgesindeki insani kriz nedeniyle ölenlerin sayısının 50 bine ulaşmış olabileceğini açıkladı.

24.07.2004Dünya
Kuzey Irakta toprak sorunu uyarısı

Kuzey Irak'ta toprak sorunu uyarısı

İnsan Hakları İzleme Örgütü (Human Rights Watch) Irak'taki koalisyonu, ülkenin kuzeyinde yaşayan Kürtler ile Araplar arasındaki toprak hakları sorununu çözemediği gerekçesiyle eleştirdi.

3.08.2004Dünya
Saakaşviliden etnik temizlik uyarısı

Saakaşvili'den etnik temizlik uyarısı

Gürcistan lideri Mihail Saakaşvili, ayrılıkçı Güney Osetya bölgesinde Gürcü halkına karşı “etnik temizlik” uygulanmaması için uyarıda bulundu.

12.08.2004Dünya
Miloseviç: Hakkımdaki suçlamalar arsız yalanlar

Miloseviç: Hakkımdaki suçlamalar arsız yalanlar

Eski Yugoslavya Devlet Başkanı Slobodan Miloşeviç'in, uzun süre ertelenen savunma duruşması başladı. Miloseviç, savunmasında ”Hakkımdaki suçlamalar arsız yalanlar ve tarihin çarpıtılmasıdır” dedi.

31.08.2004Dünya
Bosnada yeni toplu mezar

Bosna'da yeni toplu mezar

Bosna Savaşı sırasında Sırplar tarafından oluşturulan Omarska kampında tutulan 85 Boşnak esirin cesetleri, yeni bulunan bir toplu mezardan çıkarıldı.

7.09.2004Dünya
Kerküke 500 Kürt aile göçtü

Kerkük'e 500 Kürt aile göçtü

Irak'ın kuzeyindeki Havica'dan “etnik temizlik korkusuyla” Kürtlerin kaçtığı ve Kerkük'e son günlerde 500'den fazla Kürt ailenin geldiği belirtildi.

28.12.2004Dünya
Türkiye rasyonelliği temsil ediyor, Avrupa ise şark kurnazlığı yapıyor

Türkiye rasyonelliği temsil ediyor, Avrupa ise şark kurnazlığı yapıyor

Boğaziçi Üniversitesi’nin ardından üç senedir Paris Üniversitesi’nde dersler veren Prof. Nilüfer Göle, 17 Aralık öncesinde Fransa’da Türkiye ile ilgili tartışmaların tam ortasında yer aldı. Bu tartışmalar kimi zaman can yakıcı, kimi zaman tuhaf, kimi zaman trajik, kimi zaman da komik ayrıntılar taşımakla kalmıyor, Fransızların zihniyet dünyasındaki ilginç ayrıntıları da seriyordu gözler önüne.

1.01.2005Kelebek
Şaron iktidarda değil, hapiste olmalıydı

'Şaron iktidarda değil, hapiste olmalıydı'

Londra Belediye Başkanı Ken Livingstone, İsrail'i “etnik temizlik” yapmakla suçladı ve başbakan Şaron için de, “İktidarda değil hapiste olması gereken bir savaş suçlusu” dedi.

4.03.2005Dünya
Ariel Şaron savaş suçlusudur

Ariel Şaron savaş suçlusudur

Londra Belediye Başkanı Ken Livingstone, İsrail Başbakanı Ariel Şaron için ‘savaş suçlusu’ ifadesini kullandı. İngiliz The Guardian Gazetesi’nde Filistin sorununu değerlendiren Livingstone, İsrail’i ‘etnik temizlik’ yapmakla suçlayarak, ‘Şaron, hapiste olmalıydı’ dedi.

5.03.2005Dünya

Yazar Sonuçları

Din ve ulus

TEPKİSİNİ en baştan beri hep Cumhuriyet’in ‘laiklik’ anlayışına yönelten ‘İslami kesim’ hayati bir olguyu asla göremedi. Veya, kasten görmek istemedi.

1.06.2004

Bon pour l’Orient (2)

Türkiye ile Ermenistan, geçmişi herhangi bir tanımın parantezine almadan tartışmalıdır. Tartışmanın sonu hangi tanıma uyuyorsa, o kavram kullanılır.

15.01.2005

Çifte standart/Bon pour l’orient (2)

Çarşamba günkü yazımdan bir alıntı yapmak istiyorum. Prof.Dr.Nilüfer Göle’yi bütün kalbimle tenzih etmek isterim.

27.01.2005