EKSTRA
MENÜ

Et Fiyatı

Et Fiyatı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Et Fiyatı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.801 Et Fiyatı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Et Fiyatı Haberleri

İki kuşak arasında tonla fark var

İki kuşak arasında tonla fark var

Dardanel’in kurucusu Niyazi Önen, oğluyla birlikte balık tüketimini artırmak için reklamlara çıktı. Aralarında dikkat çeken bir boy farkı olan baba oğul, ‘tonla büyüyen’ kuşak vurgusunu yaparak ton balığı tüketimini arttırmayı hedefliyor. Malta, Libya gibi ülkelerde Türkiye’den çok daha fazla ton balığı tüketildiğini söyleyen Niyazi Önen, “125 gram olan ton balığı tüketimini 1 kilograma çıkarmak istiyoruz” diyor. Mehmet Önen ise “Seyşeller ve Fildişi sahillerinden yılda 25 bin ton balık alıp, işliyoruz” diye konuştu.

27.01.2020Ekonomi
Kasaplar Federasyonu açıkladı: Ramazanda kırmızı ete zam yapmayacağız

Kasaplar Federasyonu açıkladı: Ramazanda kırmızı ete zam yapmayacağız

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili Osman Yardımcı, "Ramazanda ete zam yapılmayacak çünkü fiyatlar sabitlendi. Spekülatörlük yapmasınlar, etimiz de çok tavuğumuz da. Vatandaşımız kasaba girmekten korkmasın, ramazanda kırmızı et yesin" açıklamasında bulundu.

3.05.2019Ekonomi
Migros’tan dev tesisle sağlıklı et atağı

Migros’tan dev tesisle sağlıklı et atağı

Türkiye’de son yıllarda kırmızı et fiyatı ve üretimi hep tartışılıyor.

8.12.2018Ekonomi
CHPden Diyanet İşleri Başkanına istifa çağrısı

CHP'den Diyanet İşleri Başkanı'na istifa çağrısı

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın yazar Kadir Mısıroğlu’nu ziyaret etmesini eleştirerek, “Milletimizi kışkırtacak, bölecek bir girişimde bulundu. Bu zat yaptığının sorumluluğunu alıp görevinden istifa etmelidir” dedi. Öztrak, Merkez Yönetim Kurulu toplantısı sonrası özetle şunları söyledi:

13.11.2018Gündem
Türk-İşin açlık ve yoksulluk sınırı araştırması yayınlandı

Türk-İş'in açlık ve yoksulluk sınırı araştırması yayınlandı

Türk-İş'in araştırmasına göre, ağustosta 4 kişilik ailenin açlık sınırı bin 812, yoksulluk sınırı 5 bin 904 lira olarak hesaplandı.

27.08.2018Ekonomi
ABnin Türkiye Raporunda Et detayı

AB'nin Türkiye Raporu'nda 'Et' detayı

Avrupa Birliği (AB) 2018 yılı Türkiye Raporu, tarım ve gıda alanlarındaki uygulamalara da yer verdi. Raporda, et ithalatında kotaların doğru ve şeffaf yönetilmesi talebinde bulunuldu.

19.04.2018Ekonomi
250 bin düve projesinde son başvuru tarihi belli oldu

250 bin düve projesinde son başvuru tarihi belli oldu

Et ithalatını önlemek ve Türkiye'nin büyükbaş dişi hayvan varlığını artırmak amacıyla başlatılan 250 Bin Düve Projesi'nde üreticilerden 7 Mayıs'a kadar başvuru alınacak.

16.04.2018Ekonomi
Et fiyatı artarsa önlem alırız

Et fiyatı artarsa önlem alırız

GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, kırmızı ette sürekli spekülatif fiyat artışlarının olabildiğini belirterek, “Bu konuda gerekli önlemleri alacağımızdan emin olabilirsiniz” dedi.

15.04.2018Ekonomi
Tarımda devrim zamanı

Tarımda devrim zamanı

Aydın ve Kars’tan sonra ‘Tarım Zirvesi’nin son durağı Antalya oldu. DenizBank ve Hürriyet işbirliği ile gerçekleştiren zirveye Antalya Büyükşehir Belediyesi de destek verdi. Zirvede düzenlene panelde ise tarımdaki sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, tarımda başarının yakalanabilmesi için ‘tarımda devrim yapılması gerektiğine’ dikkat çekti.

5.04.2018 Ekonomi
Ucuz değil fiyatı ucuzlatılmış et

'Ucuz değil fiyatı ucuzlatılmış et'

Ahmet Eşref Fakıbaba, siyasetin en renkli isimlerinden biri. Dört ay önce oturduğu Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı koltuğunda ilk röportajını verdi. Et üreticilerini kızdıran ‘ucuz et’ projesini detaylarıyla anlatırken ithalat için ‘Bir noktada duracağız” diyor. Bakan Fakıbaba’ya sorduk: “Bu etler sağlıklı mı, siz de yiyor musunuz?” İşte cevapları...

26.11.2017Gündem
Ucuz etin yolu danadan değil anadan geçer

Ucuz etin yolu danadan değil anadan geçer!

HÜRRİYET’te bir süredir et ve süt ürünleri fiyatlarına yönelik ayrıntılı haberler vermek istiyoruz. Öncelikle belirtmek gerekiyor ki, hükümetin özellikle et fiyatlarını düşürmek yönündeki çabasını takdir etmek gerek.

31.10.2017Ekonomi
Hayvanlar doymuyor’

'Hayvanlar doymuyor’

Türkiye’de et fiyatlarının düşmesi için ithalat yapılması yerine çiftçi maliyetlerinin düşürülmesi gerektiğini ifade eden hayvancılık sektörü temsilcileri, “Hayvanlar kaliteli doyurulamadan kesime gönderiliyor” dedi.

19.10.2017Ekonomi
Et fiyatları % 3 düşer

Et fiyatları % 3 düşer

ENFLASYONLA mücadele için hükümet yeni bir adım daha atıyor. Büyükbaş hayvancılıkta maliyetin yüzde 55-58’ini oluşturan yemde gümrük vergileri yarı yarıya düşürülecek. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, konuyla ilgili kararın Bakanlar Kurulu’nda imzaya açıldığını söyledi. Türkiye’nin yem ürünleri ve yemde üstünlükleri olan bir ülke olmadığını ifade eden Zeybekci, “Yem veya yem bitkileri ithalatında bir müdahalemiz oldu. Bunun et fiyatlarına yansımasını bekliyoruz. Bakanlar Kurulu’nda imzaların tamamlanmasını bekliyoruz. Gümrük vergileri yarı yarıya indirildi. Yüzde 13’ten yüzde 6’ya inecek. Böylece basit bir hesapla gümrük vergilerinde yüzde 6-6.5’luk bir indirim yaptığınız zaman bunun yüzde 58’lik kısmı yüzde 2-3 oranında et fiyatlarına etkisi olacağı görülüyor” dedi. Zeybekci, kararın bayramdan sonra yürürlüğe gireceğini söyledi.

27.08.2017Ekonomi
Satılamayan kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu alacak

'Satılamayan kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu alacak'

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Kurban Bayramı'nda satılamayan kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu için satın alacaklarını açıkladı. Fakıbaba, bayramın rahat geçeceğini de belirtti

27.08.2017Ekonomi
Fakıbaba: Fırsatçılara avuçlarını yalatacağım

Fakıbaba: Fırsatçılara avuçlarını yalatacağım

GIDA Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bayram öncesi kurban fiyatlarını artırmak isteyenlerin hayal kırıklığına uğrayacağını söyledi. Art niyetli kişileri ters köşeye yatıracağını belirten Fakıbaba, "Hayvan, et fiyatı yükselecek diyenler hayal kırıklığına uğrayacak, fırsatçılara avuçlarını yalatacağım" dedi.

9.08.2017Ekonomi
Et ucuzlar ama besiciyi küstürmeyin

Et ucuzlar ama besiciyi küstürmeyin

Ekonomi Bakanlığı’nın canlı hayvan ve kırmızı ette gümrük vergilerini indirmesi her kesimi farklı etkileyecek. Vatandaşın daha ucuza et yemesinin yolu açılacak ancak kalıcı çözüm için yerli üreticinin küstürülmemesi, yerli üretimin devamının sağlanması gerekiyor.

28.06.2017Ekonomi
Et Süt Kurumu’nda kuyruk, kasap etiketlerinde artış var

Et Süt Kurumu’nda kuyruk, kasap etiketlerinde artış var

Kasaplarda satılan et fiyatlarında geçen aya göre kilogram başına 3-4 TL yükseliş var. Et ve kıyma ürünlerini yüzde 35’e varan oranlarda ucuza satan Et ve Süt Kurumu mağazaları önünde ise uzun kuyruklar dikkat çekiyor. İşte et piyasasındaki son durum.

2.06.2017Ekonomi
Üreticide et fiyatı tedirginliği

Üreticide et fiyatı tedirginliği

Manisa Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Kırlıoğlu, Et ve Süt Kurumu’nun piyasaya müdahalesinin üreticilere zarar verdiğini söyledi.

12.04.2017Ekonomi
Bakan Çelik: Mali açıdan onların canını yakacağız

Bakan Çelik: Mali açıdan onların canını yakacağız

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, et fiyatlarında hiç gereği yokken birkaç lira artış olduğunu belirterek, "Ortada spekülatörler var. Fiyatı yükseltmek için piyasadaki 500 veya bin hayvanı yüksek fiyattan topluyor, fiyatı yükselttikten sonra kendi 10 bin hayvanını piyasaya sürüyor uyanık adam... Bunların maliye açısından canlarını yakacağız." dedi.

29.03.2017Haber
Et fiyatı 6 TL nasıl düşer

Et fiyatı 6 TL nasıl düşer?

SON günlerin en çok tartışılan konularından biri olan et fiyatları ile ilgili Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu Başkanı Şemsi Kopuz’dan farklı bir öneri geldi.

19.02.2016Ekonomi
Kırmızı ette yeni tehlike: Yağ oranı artabilir

Kırmızı ette yeni tehlike: Yağ oranı artabilir

Ete tavan fiyat getirilirken et satışının yüzde 90’ını yapan gıda perakendecileri masanın dışında kaldı. Perakendeciler, “Kıymada tavan fiyatı tutturmak için yağ oranı yüzde 40’lara çıkabilir” uyarısı yapıyor

11.02.2016Ekonomi
Kıymanın kilosuna 32 TL kuşbaşına ise 34 TL tavan fiyat

Kıymanın kilosuna 32 TL kuşbaşına ise 34 TL tavan fiyat

Kırmızı et fiyatlarındaki spekülasyonlara Tarım Bakanı Faruk Çelik ‘tavan fiyat’ uygulaması ile son noktayı koydu. Kıymada tavan 32, kuşbaşında ise 34 TL olarak belirlendi. Yağsız karkas etin tavan fiyatı da 23.2 TL olarak açıklandı. Uzun süren toplantılar sonrası bu karar alınırken, sektör temsilcileri ithalat yapılmadan işin çözülmesi için ellerini taşın altına koyduklarını söyledi.  

9.02.2016Ekonomi
3 masayla başladı şimdi ABD yolcusu

3 masayla başladı şimdi ABD yolcusu

Franchise vermeden büyümeyi tercih eden ve bu yıl 30’uncu yaşını kutlayan restoran zinciri Kırçiçeği, lezzet öyküsünü şimdi de yurtdışına taşıyor.

27.01.2016Ege
Etin mevcut fiyatı Türkiyedeki alım gücünün üzerinde

"Etin mevcut fiyatı Türkiye'deki alım gücünün üzerinde"

Tüketiciler Birliği Federasyonu Genel Başkanı Av. Bülent Deniz, et fiyatlarını frenlemek için uygulanan, sıfır gümrüklü ithalat gibi "geçici çözümler"in sonuç vermediğine dikkat çekerek, gelişmelerden üretici ve tüketicinin "mutsuz" olduğunu vurguladı.

28.10.2015Ekonomi
4 kişilik ailenin açlık sınırı 1.361 TL

4 kişilik ailenin açlık sınırı 1.361 TL

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Eylül ayında 4 kişilik ailenin açlık sınırının bin 361 lira 29 kuruş, yoksulluk sınırının 4 bin 434 lira 16 kuruş olduğunu açıkladı.

28.09.2015Ekonomi
20 günde 13 bin 200 tonluk ithal et ihalesi

20 günde 13 bin 200 tonluk ithal et ihalesi

Et fiyatı ile ilgili tartışmalar sürerken, ithalat için ihale işlemleri ise sürüyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan 3 bin 200 tonluk sığır eti ihalesi sonuçlandı. İhaleyi Namet Gıda kazandı. Et ve Süt Kurumu (ESK) dün de 10 bin tonluk karkas et alım ihalesi yaptı. Böylece 20 günlük süreçte yapılan toplam 13 bin 200 tonluk et ithalatının TL karşılığı 165 milyon TL olarak kayıtlara geçecek.

26.08.2015Ekonomi
Et fiyatları yükseldi iddiaları spekülatif

'Et fiyatları yükseldi' iddiaları spekülatif

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç, Kurban Bayramı öncesi et fiyatlarının bazı kesimlerin belirttiği gibi çok yükselmediğine dikkati çekerek, bu söylemlerin tamamen spekülatif olduğunu söyledi.

12.08.2015Ekonomi
Et fiyatlarında indirim

Et fiyatlarında indirim

Et ve Süt Kurumunun (ESK) aldığı karar doğrultusunda, mağazalarındaki ürünler ortalama yüzde 5 indirimli satılmaya başlandı.

11.08.2015Ekonomi

Yazar Sonuçları

Sofranın tadını stokçu mu kaçırdı?

SON 4.5 yılda dünyada gıda fiyatları yüzde 20’ye yakın düşerken, Türkiye’de neden yüzde 60’a yakın arttı? Aynı dönemde dışarıda et fiyatı yüzde 8 düşerken, bizde ara ara ithalat kararlarına rağmen neden içeride yüzde 80 arttı? Grafikte de yer alıyor; 2012 sonundan bu yana dünya gıda fiyatları ile Türkiye’deki gıda fiyatlarının ayrı yollardan ilerlemesinin tek görünür nedeni var; uzun süre düz bir çizgi ve bant içinde seyreden ama 2012 sonrası yüzde 100’e yakın artan, yani ikiye katlanan döviz kuru.

4.07.2017

Fiyatlara dikkat ‘et’

Kasaplarda satılan et fiyatlarında geçen aya göre kilogram başına 3-4 TL yükseliş var. Et ve kıyma ürünlerini yüzde 35’e varan oranlarda ucuza satan Et ve Süt Kurumu mağazaları önünde ise uzun kuyruklar dikkat çekiyor.

2.06.2017

Kasaptaki etle savaşımız var

DEMOKRASİ dendiğinde “Kuvvetler Birliği” ilkesine ne kadar inançlıysam, cümle âleme “Bizim gücümüzü test etmeyin” ayarı veren hükümetimize de inancım o kadar sağlamdır.

13.02.2016