MENÜ

Estetik Ve Plastik Cerrahi

Estetik Ve Plastik Cerrahi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Estetik Ve Plastik Cerrahi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.060 Estetik Ve Plastik Cerrahi haberi bulunmuştur.

Estetik Ve Plastik Cerrahi Haberleri

Şimdi Pantolon Estetiği Moda

Şimdi 'Pantolon Estetiği' Moda

Kadınlarda bacakların ayrık yapıda olması, bacak içlerinin yeterince dolgun olmaması, bacak boyu uzun olsa da kötü bir görüntüye neden oluyor...

23.06.2014Kişisel Bakım
Göğüs küçültme ameliyatları artık daha kolay

Göğüs küçültme ameliyatları artık daha kolay

ÖZEL Tınaztepe Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Özgür Sunay, normalden büyük memeye sahip olan kadınların artık cerrahi müdahaleyle bundan kurtulabildiklerini söyledi.

17.06.2014Ege
Büyüme tek taraflıysa dikkat

Büyüme tek taraflıysa dikkat

Erkeklerde meme dokusunun normalden fazla büyümesi olarak açıklanan Jinekomasti’nin en sık nedeni, göğüs bölgesinde artan yağlanmadır. İnsan hayatında herhangi bir hastalık olmadan üç ayrı dönemde karşılaşılan büyüme; yeni doğan dönemi, ergenlik dönemi ve yaşlılık olarak ayrılıyor.

19.05.2014Kelebek
Saç nakli basit bir operasyon değil

'Saç nakli basit bir operasyon değil'

Günümüzde basit bir estetik uygulama olarak görülen saç nakli, esasında 6 ile 12 saat sürebilen ve anestezi altında gerçekleştirilen ciddi bir cerrahi operasyon. Her ne kadar herkese yapılabilir olarak görülse de kalp, yüksek tansiyon, şeker, hipertroid ve anemi gibi hastalığı olanların doktor raporu ve uygun laboratuar sonuçları olmadan işlem yaptırmaları riskli sonuçlar doğurabiliyor.

16.02.2014Kelebek
Çekilişle mamografi hayatını kurtardı

Çekilişle mamografi hayatını kurtardı

Şu anda 44 yaşında olan Duygu Deniz evli ve 7 yaşında bir kız çocuk sahibi. Deniz; ‘Tamamen tesadüf olarak gelişen bir sürecin ardından kötü hastalık çıktı, benim en büyük şansım; hastalığın en erken evrede yakalanmış olması oldu.’

4.02.2014Kelebek
Uzmanlara kanser eğitimi

Uzmanlara kanser eğitimi

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin (TPRECD) 35.Kurultayı 28-31 Ekim 2013 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılacak.

30.10.2013Sağlık
Kaşlara da botoks geldi

Kaşlara da botoks geldi

Kaşlar yıllar içinde bir inceldi bir kalınlaştı. Bu nedenle kaşlarının yapısı bozulanlar için artık plastik cerrahlar botoksu kullanıyor.

22.10.2013Sağlık
Ameliyat olmadan önce bilin

Ameliyat olmadan önce bilin

Burun ameliyatı zor bir karardır ve ameliyat öncesinde birtakım hazırlıklar gerektirir. Bu sebeple burun estetiği yaptıracak kadın ve erkek hastaların hem psikolojik hem de fizyolojik açıdan uymaları gereken birtakım kurallar vardır.

21.10.2013Sağlık
Vücudunuzu estetikle baştan yaratın

Vücudunuzu estetikle baştan yaratın!

Daha çekici bir görünüme kavuşmak isteyenlerin tercih ettiği estetik işlemlerini Kışlaoğlu Estetik Merkezi'nden Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu anlatıyor...

En çok yaptırılan yaz estetikleri

En çok yaptırılan yaz estetikleri!

Askılı elbiseler, mini etekler ve bikinilerle yaz aylarında kusursuz bir görünüm hayal edenlerin en çok tercih ettiği estetik operasyonları, Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu anlattı.

Bekarlığa veda estetiği

Bekarlığa veda estetiği

Gelinler kusursuz gözükmek için bekarlığa veda partisi yerine, artık estetik yaptırıyorlar...

Terleten stres terleme

Terleten stres 'terleme'

Aşırı terleme; sosyal fobi içerisinde değerlendirilen, çeşitli psikolojik sorunlara neden olan bir rahatsızlık.

14.08.2013Sağlık
Yetiştirme yurtlarında büyüyen gençleri üniversiteli yapacak

Yetiştirme yurtlarında büyüyen gençleri üniversiteli yapacak

13 yaşına kadar, babasını mesleği gereği, yetiştirme yurtlarının içinde kaldı. Kendisi de yoksul bir ailede büyüdü. 13 yaşındayken kendince aldığı bir karar vardı. O da, özellikle yetiştirme yurtlarındaki çocukların eğitimi ve meslek edinmeleri için uygun bir ortam yaratmaktı. Ethica Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akdoğan, şimdilerde çocukluğunda aldığı bu kararı hayata geçirmek için çalışıyor.

15.06.2013Ekonomi
Saçlar sadece kökünden beslenir

Saçlar sadece kökünden beslenir!

Saçla ilgili her gün yeni bir ürün raflarda yer buluyor. Saç tipine, rengine hatta cinsiyete özel sayısız seçenekten söz ediyoruz...

16.01.2013Saç
Burun okulu New Yorka açılıyor

Burun okulu New York'a açılıyor

New York, burun cerrahisi konusunda önemli bir toplantıya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

25.11.2012Sağlık
Kadınlar ne ister

Kadınlar ne ister?

Aslında hepimiz biliyoruz ki kadınlar her yaşta güzel görünmek ister. Bunun için de bazen burunlarını, bazen göğüslerini, bazen de dudaklarını değiştirmek isterler. Peki güzelleşmek isteyen kadınlar ne zaman hangi operasyonu yaptırırsa mutlu olur?

17.05.2012Sağlık
Alper Potuk ameliyat oldu

Alper Potuk ameliyat oldu

Kasımpaşa maçında sakatlanan Eskişehirspor'un genç yıldızı Alper Potuk İstanbul'da yüzünden ameliyat oldu.

23.03.2012Futbol
Estetik sorunlar psikolojiyi etkiliyor

Estetik sorunlar psikolojiyi etkiliyor!

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, estetik sorunların zamanla kişide telafisi zor ruhsal sorunlara yol açtığını belirterek bazı estetik rahatsızlıkların kısa ve küçük operasyonlarla düzeltilerek, kişide ki özgüveni artırdığını kendine güvenen bireyler haline getirdiğini açıkladı...

İki Cerrah, Bir Sergi…

İki Cerrah, Bir Sergi…

Dr. Barış Çakır ile Dr. Nuri Battal, Fulya Acıbadem Hastanesi’nde resim ve heykellerini sergiliyorlar. İki doktorun ortak noktaları ise ikisinin de Estetik ve Plastik cerrahi uzmanı olmaları.

10.10.2011Kelebek
Genç ve güzel eller için...

Genç ve güzel eller için...

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, ellerin sağlıklı, genç ve güzel görünmesini sağlayan en kolay estetik yöntemleri anlattı...

Güzelliğin altın oranı bulundu

Güzelliğin altın oranı bulundu!

Yüzyıllardır gözler, burun, kaşlar ve dudakların birbirine mesafesindeki uyumla belirlenen altın oran, ideal güzelliğin simgesi olarak gösteriliyor. Leonardo da Vinci'nin Mona Lisa'sının altın oranıyla da popülerleşerek günümüze gelen bu kavram, son yıllarda büyük gelişme gösteren estetik cerrahi ile yüzünde kendi estetik anlayışına uygun bir görünüme sahip olmak isteyenlerin hayallerini gerçeğe dönüştürüyor.

18.08.2011Kişisel Bakım
Gözleriniz hem sağlıklı hem de güzel olsun

Gözleriniz hem sağlıklı hem de güzel olsun!

Göz kapaklarında düşme ve gözaltı torbaları en güzel gözlere bile gölge düşürüyor ama basit estetik müdahalelerle yıllara meydan okuyan canlı ve sağlıklı bakışlara sahip olabilirsiniz. Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, göz çevresi estetiği hakkında merak edilenleri anlatıyor...

11.08.2011Kişisel Bakım
Bacaktaki estetik kaygılarınıza veda edin

Bacaktaki estetik kaygılarınıza veda edin!

Güzellik dendiğinde ilk akla gelen uzun ve ince bir beden, çekici bir yüz ve düzgün bacaklardır. Orantılı bir vücudun vazgeçilmez parçası olan bacakların özellikle yaz aylarına yaklaştığımız bu dönemde kadınlar için önemi ise tartışılmaz.

22.04.2011Kişisel Bakım
Göğüs büyütmede Türkiye önde

Göğüs büyütmede Türkiye önde

Plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı Opr. Dr. Orhan Murat Özdemir, Türkiye'deki göğüs estetiği ameliyatlarının oranının, dünya ortalamasının üstünde olduğunu belirterek, “Bu kadar önemsenen bir operasyon olmasına rağmen piyasada daha ucuz protez arayışı, bu ameliyatlardan yapay görünümlü ve sağlıksız sonuç alınmasına neden oluyor” dedi.

24.03.2011Gündem
Yeni trend; kendi kanınla gençleşmek

Yeni trend; kendi kanınla gençleşmek!

Kişinin kendi kanıyla gençleşmesine dayanan PRP yöntemi artık Türkiye'de de ilgi görüyor.

Kadınlar en çok Berenın burnunu istiyor

Kadınlar en çok Beren'ın burnunu istiyor

Seyirciler, artık hayatına dizilerde gördükleriyle yön veriyor. Plastik cerrahi uzmanı Op. Dr. Eser AYDOĞDU Şimdi en revaçta olan estetik operasyonunun oyuncu Beren SAAT’in burnu olduğu bilgisini verdi.

11.01.2011Kelebek
Meme küçülmek artık çok kolay

Meme küçülmek artık çok kolay

Kadın güzelliğinin en önemli parçalarından birisi olan memeler, aslında kadınlar için bitmek bilmez bir sorun kaynağı. Yüksek kanser riski ve bunun yarattığı tedirginlik bir tarafa, estetik görünümü ile de kadınların sürekli başını ağrıtıyor. Çoğu kadın memelerinin görünümünden memnun değil. Küçük olanlar büyütmek, büyük olanlar küçültmek istiyor. Büyüklüğünden memnun olanlar ise yaşla ve doğumlarla ortaya çıkan sarkmalardan şikâyetçi.

4.11.2010Kelebek
Sarkma ve Kırışıklara Son

Sarkma ve Kırışıklara Son!

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Seyfi Akbay öneriyor:NIVEA Expert Lift

12.10.2010Advertorial
Bu burna ben bile bir şey yapamam

Bu burna ben bile bir şey yapamam

Dünyada ilk yüz naklini yapan, bugüne kadar yapılan 13 yüz naklinin 5’ini gerçekleştiren Fransız Prof. Dr. Laurent Lantieri, 32’nci Ulusal Estetik ve Plastik Cerrahi Kongresi için Trabzon’a geldi.

17.09.2010Gündem
Ramazan geldi ünlüler tadilatta

Ramazan geldi ünlüler tadilatta

Uluslararası Estetik Plastik Cerrahlar Birliği’nin verilerine göre Türkiye estetik ameliyatların en fazla yapıldığı ülkeler arasında Avrupa’da ikinci, dünyada dokuzuncu. Estetik ve Plastik Cerrahi Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Akın Yücel de estetik ameliyatlara talebin gün geçtikçe arttığını doğruluyor. Eline sevdiği ünlünün fotoğrafını alarak ameliyat olmaya gelen çok. Her daim bakımlı, çekici görünmek isteyen ünlülerse estetik için Ramazan ayını bekliyor. Çoğu Ramazan’da sahne almayan sanatçılar bu ayı bir nevi ‘tadilat zamanı’ gibi görüyor

13.08.2010Kelebek
Estetik ameliyat yaptıracaklara 3 tavsiye

Estetik ameliyat yaptıracaklara 3 tavsiye

Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel plastik cerrahi ve estetikte dünyadaki son gelişmeleri Türkiye'ye taşıyor.

Meme ameliyatı yaptıranlar artışta

Meme ameliyatı yaptıranlar artışta

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, iyileşme süresinin kısa olması nedeni ve yaz aylarına hazırlık amacıyla meme operasyonları için ilkbahar aylarının tercih edildiğini bildirdi.

9.03.2010Kelebek
Elleriniz yaşınızı ele veriyor

Elleriniz yaşınızı ele veriyor!

Ellerimiz, yüzümüzle birlikte en çok göz önünde olan organlarımızdır. Ellerimizin, yaşın gizlenemediği organlarımız olduğunu söyleyen Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, bu nedenle el estetiğinin son dönemde önem kazandığını belirtti.

En yaygın 5 estetik hatası

En yaygın 5 estetik hatası

İlk bakışta estetik olduğu belli olan burunlar, silikonlu olduğu her şekilde kendini gösteren dudaklar, bir kökten sekiz telin fışkırdığı ekim hatasına maruz kalmış şaçlar. Tüm bunlar hatalı estetik ameliyatların kötü sonuçları...

Küçük göğüslere izsiz ameliyat

Küçük göğüslere izsiz ameliyat

Sarkık ve küçük göğüs sorunu olan kadınlar için yapılan ve maliyeti 4 bin lirayı bulan estetik operasyonlarda patlama yaşanıyor.

Bu ameliyat iz bırakmıyor

Bu ameliyat iz bırakmıyor

Kadınlarda sarkık ve küçük göğüs sorununu gidermek için yapılan ve maliyeti 4 bin lirayı bulan estetik operasyonlarda patlama yaşanıyor.

15.02.2010Kelebek

Yazar Sonuçları

Aort damarında sinsi genişlemeye dikkat

Türkiye’de her yıl 5 bine yakın insanın aort anevrizması yırtılması nedeniyle hayatını kaybettiğini belirten Prof. Dr. Neyyir Tuncay Eren, “En önemli konu zamanında teşhis” dedi.

2.05.2014

Akne hakkında doğru bildiğiniz 20 yanlış

Toplumda daha çok ‘sivilce’ olarak adlandırılan “akne vulgaris” hastalığı, cilt sorunlarının en sık görüleni.

6.01.2013

Sivilce izleri ve erken tedavi

Gençler, genellikle ergenlik çağında yaşadıkları akne sorununun yol açtığı izler nedeniyle sosyal yaşamlarında sıkıntı çekiyor.

4.11.2012

Boyun gençleştirme

Bazen yaşam koşulları kişinin yüzüne cömert davranıyor, yüz daha genç kalıyor; ancak boyun sarkıyor ve yaşlanıyor. Bu durumda genellikle boyun germe ameliyatlarına başvuruluyor.

29.04.2012

Uzak Doğu’da balayı

Zeynep Dereli, bir süredir ilişki yaşadığı Arda Batu ile nikâh masasına oturdu.

8.01.2012

2012’ye genç bir görünümle girin

Yeni yıl için geri sayım başladı. Hepimiz yılbaşı heyecanına kapılmış durumdayız. Öte yandan bir yıl daha yaşlanıyor olmanın sıkıntısı da yok değil... Ancak geçen yıla inat 2012’ye daha güzel, daha genç girmek mümkün... Yeter ki estetik dünyasındaki son gelişmelere kayıtsız kalmayın!

8.12.2011

Estetikte sanat dönemi: İkonoplasti

Estetik cerrahi ve sanat ayrılmaz bir ikili... Bu beraberliğin yarattığı yepyeni bir trend, cerrahların kadınları birer sanat eseri gibi ele almalarına olanak tanıyor.

5.05.2011

‘İkinci kadınlara’ karşı hep önyargılı davranıyorsunuz

Güzin Abla, boşanmış bir çiftin kızı olduğunuz için ‘ikinci kadınlara’ karşı müthiş bir kin beslediğinizi düşünüyorum.

14.03.2011

Greft başına fiyat 1 Euro oldu, Türkiye saç ekiminde bölge merkezine dönüştü

SAÇ ekiminde yöntem değişti, kanlı operasyonun yerini kansız FUE yöntemi aldı. Ekim süresi 5 günden 5 saate indi. Saç ektirenlerin sayısı 10 binden 72 bine, ekimleri gerçekleştiren klinik sayısı da 200’e çıktı.

5.02.2011

Kadınları mücevher gibi işleyen cerrah

Şu sıralar herkesin dilinde bir Beverly Hills... Amerika’daki Beverly tepeleriyle karıştırmayın. Burası Çamlıca tepelerinde bir estetik cerrahi kliniği. Kurucusu Op. Doktor Hasan Fındık ise aynı zamanda bir mücevher ustası

14.01.2011

30’larda koruyun 50’lerde güzel kalın

Kadınlar 30’lu yaşlardan itibaren yüz güzelliklerini korumak amacıyla estetik işlemler yaptırırken, 40 ve 50’li yaşlarda daha bakımlı ve güzel olmayı hedefliyor.

11.07.2010