MENÜ

Estetik Ve Plastik Cerrahi

Estetik Ve Plastik Cerrahi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Estetik Ve Plastik Cerrahi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.060 Estetik Ve Plastik Cerrahi haberi bulunmuştur.

Estetik Ve Plastik Cerrahi Haberleri

En özel güne en özel müdahaleler

En özel güne en özel müdahaleler

Herkesin hayali düğünde mükemmel görünmek. Gelin ve damat adayları, hayatlarının en özel ve güzel gününde kendilerini baştan yaratmak ve düğündeki davetlileri büyülemek için kendilerini profesyonel ellere emanet ediyor. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel, düğüne 6 ay kala ve sonrasında hangi estetik müdahalelerle değişimin yaşanabileceğini anlatıyor.

2.05.2016Sağlık
İyi estetiğin altın sırrı

İyi estetiğin 'altın sırrı'

Estetik operasyonlarda artık uzun saatler süren ameliyatlar yerine kısa sürede botoks, dolgu gibi ufak ve doğal görünen uygulamalar yapılıyor. Estetik ve plastik cerrahi uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel yüzdeki uygulamalarda altın sırrın "simetri ve hacim kaybını önlemek" olduğunu belirtiyor.

13.04.2016Sağlık
Sorunlu ayak bileklerine son

Sorunlu ayak bileklerine son

Bootie botlar gibi ayak bileği vurgulayan  kısa botlar ve ayakkabılar ayak bileği estetik kusuru olanlar için kabus yaşatıyor. Yanlış seçim doğrudan dikkati bu bölgeye yönlendirebiliyor ya da çevre ölçüm sorunu varsa bot ya da ayakkabı seçiminde sorun yaşanıyor.

31.03.2016Sağlık
Kadınlarda orta yaş krizi

Kadınlarda orta yaş krizi

Artık ömür çok uzadı ve 19. yüzyıl’da kullanılan kavramlar da değişti; yaşlanmak yerine, yaş almak söylemini kullanmayı tercih eder olduk. Orta yaş da 40 ile 55 yaşa kadar çıktı.

28.03.2016Sağlık
İdeal erkek olabilmek için servet harcıyor

'İdeal erkek' olabilmek için servet harcıyor

Brezilya'da yaşayan Rodrigo Alves adlı adam, Barbie bebeğin sevgilisi Ken'e benzeyen bu görüntüyü elde edebilmek için 42 kez bıçak altına yattı ve bugüne kadar 1 milyon 200 bin TL'ye yakın para harcadı.

28.03.2016Hayat
Barbieye benzemek için 1,5 milyon TLye yakın para harcadı

Barbie'ye benzemek için 1,5 milyon TL'ye yakın para harcadı

ABD, Ohio'da yaşayan 42 yaşındaki Nannette Hammond adlı kadın, Barbie bebeklere benzemek için bugüne kadar 500 bin dolar (yaklaşık 1,5 milyon TL) harcadı.

16.03.2016Hayat
İdeal burun estetiğinin sırrı

İdeal burun estetiğinin sırrı

En fazla çekinerek yaklaşılan ameliyatlar, Türkiye'de çok sık yapılmasına rağmen burun ameliyatları. Sağlık sorunu olanlar bile yanlış estetik uygulamalarını görünce ameliyata çekinerek yaklaşıyor.

25.01.2016Sağlık
Benlerden kurtulma yolları nelerdir

Benlerden kurtulma yolları nelerdir?

Benler, melanosit denilen, deriye rengini veren pigmenti üreten hücrelerin kümeleşmesi sonucu belirgin hale gelerek meydana gelen oluşumlardır. Vücudun her yerinde görülebilmekle birlikte farklı şekillerde ve renklerde olabilirler. Benlerin oluşumunda genetik faktör en önemli kriterdir ancak her yaşta ben oluşumu görülebilmektedir.

19.01.2016Sağlık
13 yıl çözüm aradı doğru teşhis ile çözdü

13 yıl çözüm aradı doğru teşhis ile çözdü

Seda Diker Uğraş, 32 yaşında bir öğretmen. Ergenlikten itibaren giderek bacaklarının şiştiğini fark etti. İlk başlarda önemsemedi. Gece sonunda iyice şişen bacakları, sabahları düzelmiş oluyordu. Her geçen sene ve yapılan uzun yolculuklar sonrasında şişen bacakları bir hafta boyunca inmemeye başladı. Sorun sadece bacaklarının şişmesinde değildi, aynı zamanda şiddetli ağrılar da yaşamaya başladı. Özellikle de uçak yolculukları sonrasında kendi tabiri ile bacakları ‘‘davul gibi geriliyordu.’’

16.01.2016Sağlık
Karın germe ve liposuction zayıflama yöntemi midir

Karın germe ve liposuction zayıflama yöntemi midir?

Karın estetiğinde temel amacın ideal kiloyakavuşmuş hastaların estetik görünümünü sağlamak olduğunu söyleyen Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, karın germe ve liposuction hakkında açıklamalarda bulunuyor.

Göz kapağı estetiği

Göz kapağı estetiği

Göz Kapağı estetiğinin genellikle 40yaş üstü hastalarda uygulanan bir operasyon olduğunu söyleyen Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, istisnai durumlarda operasyon yaş aralığının değişebileceğini belirtiyor.

Saç ekimi

Saç ekimi

Saç ekiminin uzman hekim gözetimindeve ameliyathane koşullarında uygulanması gereken cerrahi bir prosedür olduğunu söyleyen Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, bu uygulamanın hastane ortamı dışında uygulanmasının mümkün olmadığını belirtiyor.

Doğum sonrası anne estetiği nedir

Doğum sonrası anne estetiği nedir?

Estetik ve PlastikCerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu cevaplıyor; Doğum sonrası anne estetiğinedir?Doğum sonrası anne estetiği anneninestetik ve psikolojik olarak özgüven kazanması amacıyla yapılan estetikoperasyonlar dizisidir. Doğuma bağlı oluşan tüm deformasyonların iyileştirmesiamacıyla anneye özel bir plan çıkarılarak kombine estetik prosedürleruygulanır. Ayrı ayrı yapılan operasyonlardan en büyük farkı prosedürlerin birarada ve sonuç odaklı olarak bölgesel uygulanmasıdır. Böylelikle anne doğumöncesi döneme hızla döndurulur, bu operasyon için en erken 7-8. ayveya emzirme döneminin tamamlanması beklenmelidir.

Yanak estetiği (Hollywood yanağı) nedir

Yanak estetiği (Hollywood yanağı) nedir?

Estetik ve PlastikCerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu cevaplıyor; Yanak estetiği (Hollywoodyanağı) nedir?Yanak ve çene hattı üçgen ve keskin bir hattasahip olan yüz her zaman daha çekici ve güzeldir. Hollywood'daki pek çokünlunün uygulattığı yanak estetiği "Hollywood Yanağı" yanaktaki fazlayağ yastıklarının lokal anestezi altında çıkarılarak üçgen bir hatoluşturulmasını sağlar. Bu operasyon ile 30 dk'da daha çekici ve estetik biryüz şekli elde edilir.

Kişiye özel burun estetiği nasıl yapılır

Kişiye özel burun estetiği nasıl yapılır?

Burun estetiğinde hakkında açıklamalarda bulunan Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, kişiye özel burun estetiği konusuna değiniyor.

Meme büyütme ameliyatı

Meme büyütme ameliyatı

Meme büyütme ameliyatının memehacminden memnun olmayan veya çesitli sebeplerle meme dokusunda kayıp yaşayanhastalarda uygulandığını dile getiren Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, kullanılan akıllı implantlarla hastaların hiç birproblem yaşamadan ömür boyu protezi kullanabildiğini söylüyor.

Burun Estetiğine Doktor mu & Hasta mı Karar Verir

Burun Estetiğine Doktor mu & Hasta mı Karar Verir?

Burun estetiği her geçen gün daha popüler hale geliyor. Sizce bunun sebebi ne ve daha çok kimler burun estetiği yaptırıyor? Ve buna doktor mu & hasta mı karar veriyor?

İdeal kaş şeklini bulmak için yeni trend estetik kaş analizi

İdeal kaş şeklini bulmak için yeni trend estetik kaş analizi

İdeal yüz, ideal burun, ideal yanaklar derken artık hep abartısız ve doğal olanı ister olduk. Şimdi de ideal kaş nasıl olmalı konusunu masaya yatırıyoruz. Estetik ve plastik cerrahi uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu cevapladı.

5.01.2016Sağlık
Estetik için her 10 Avrupalı’dan 4’ü ülkemize geliyor

Estetik için her 10 Avrupalı’dan 4’ü ülkemize geliyor

Türkiye 2015' te sağlık turizminde en çok tercih edilen 2. ülke oldu.

24.12.2015Sağlık
Meme küçültme sonrasında hasta günlük hayatına ne zaman dönebilir

Meme küçültme sonrasında hasta günlük hayatına ne zaman dönebilir?

Kadınlarda memenin fazla büyük olması ya da sarkıklık kişiye konforsuzluk yaşattığı gibi çeşitli sağlık problemlerini de beraberinde getirebilir. Estetik ve Plastik Cerrahı Op. Dr. Altan Yücetaş bu durumun kadınlarda yazın çok fazla sıkıntıya neden olduğunu belirtiyor. Büyüklük ve deformeyi kamufle çabası bir yana, meme büyüklüğü problemi sırt ağrıları ve hatta kamburluk gibi sorunlarında beraberinde getiriyor. Ancak ileri cerrahi yöntemlerle bugün meme büyüklüğü şikayetlerinden kurtulmak çok basit. Meme küçültme ameliyatı yetkin ellerde artık çok daha kolay sürede yapılıyor ve çok daha kısa bir iyileşme döneminin ardından kişi sosyal hayatına dönebiliyor.

10.12.2015Sağlık
Meme büyütmede kullanılan silikonun zararları var mı

Meme büyütmede kullanılan silikonun zararları var mı?

Estetik ve plastik cerrahi’nin en sık yapılan işlemlerinden biri hiç şüphesiz meme büyütme. Çünkü bu ameliyatlar çok kısa sürüyor, iyi sonuç veriyor ve sonuçlar kadınları mutlu ediyor. Peki meme büyütmede kullanılan silikon protezler gerçekten güvenli mi? Kansere neden olur mu, emzirmeye engel mi ve ömürleri ne kadar? Bu ve bunun gibi akılları kurcalayan soruları her yıl yüzlerce kadına meme protezi ameliyatı yapan Op. Dr. Altan Yücetaş'a sorduk.

10.12.2015Sağlık
Meme estetiği hakkında merak edilenler

Meme estetiği hakkında merak edilenler

Meme estetiği, Türkiye'de burun ameliyatlarından sonra en sık yapılan cerrahi estetik ameliyatlardan. Kadınlar meme küçültme, meme büyütme, dikleştirme ameliyatlarını yaptırmak istese de iz kalır mı, doğal durur mu gibi sorular var. Estetik ve plastik cerrahi uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel, doğal görünümlü meme ameliyatlarını ve yapılan yanlışları anlattı.

9.12.2015Sağlık
Kalıcı Silikon İle Dolgun Dudaklar

Kalıcı Silikon İle Dolgun Dudaklar

Dolgun dudaklar, her zaman güzelliğin ve çekiciliğin sembolü olarak kabul edilmiştir. Her kültürde güzel dudak denildiğinde akıllara düzgün kıvrımları olan dolgun dudaklar gelmektedir.

25.11.2015Kişisel Bakım
Plastik cerrahlar Azerbaycanda buluştu

Plastik cerrahlar Azerbaycan'da buluştu

Azerbaycan’da düzenlenen 2. Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Kongresi, dünyanın dört bir yanından hepsi alanında uzman isimleri bir araya getirdi.

5.10.2015Dünya
Plastik cerrahlar Azerbaycanda buluştu

Plastik cerrahlar Azerbaycan'da buluştu

Azerbaycan’da düzenlenen 2. Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Kongresi, dünyanın dört bir yanından hepsi alanında uzman isimleri bir araya getirdi.

5.10.2015Dünya
Deniz suyunun fendi kozmetiği yendi

Deniz suyunun fendi kozmetiği yendi!

Köprüden önce son çıkış... Yaz bitiyor. Nimetlerinden yararlanmak lazım. Güneşten bahsetmiyorum, benim derdim denizle. Deniz deyip geçmeyin! O, gerçek bir güzellik, estetik ve sağlık kaynağı. Üstelik bedava!

22.08.2015Sağlık
Erkeklerde meme büyümesine çözüm

Erkeklerde meme büyümesine çözüm

Meme büyümesi erkeklerin en sık yaşadığı ancak utandığı için tedavi olamadığı sorunlardan bir tanesi. Plastik cerrah Dr. Asu Deniz Burhanoğlu jinekomasti denilen meme büyümesinin vakum yardımı ile ortadan kaldırılabileceğini belirtti.

21.08.2015Sağlık
100 kişiden 3ünde aşırı terleme var

100 kişiden 3'ünde aşırı terleme var

Aşırı terleme sosyal hayatı olumsuz etkilese de bu sorunu ameliyatla gidermek mümkün. Hiperhidroz denilen aşırı terleme her 100 kişiden 3'ünde görülüyor ve sosyal hayatı olumsuz etkiliyor. Ancak aşırı terlemeden şikayetçi olan hastalara, normalde estetik için kullanılan botoks tedavisi uygulanabiliyor. 10 dakikalık botoks sonrasında 6-9 ay etkisini gösteriyor ve aşırı terlemeyi azaltıyor.

4.08.2015Sağlık
Hızlı kilo verme sarkmalara yol açabilir

'Hızlı kilo verme sarkmalara yol açabilir'

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel, kilo verme sonrasında oluşan deformasyonların hangi yöntemlerle giderilebileceğini belirtirken, ameliyat öncesi ve sonrasında yapılması gerekenleri anlattı.

21.07.2015Sağlık
Karın Germe Ve Karın Estetiği

Karın Germe Ve Karın Estetiği

Barıs¸ Keklik açıklıyor; karın germe ameliyatı hastanın uygunluk durumuna göre 2 şekilde yapılabilir!

Yağ Enjeksiyonu Hakkında Merak Edilenler

Yağ Enjeksiyonu Hakkında Merak Edilenler

Op. Dr. Barış Keklik Yağ enjesiyonu hakkında bilinmeyenleri anlatıyor...

19.03.2015Kişisel Bakım
Erkekler ne istiyor kadınlar ne yaptırıyor

Erkekler ne istiyor kadınlar ne yaptırıyor?

Kadınlar estetik girişim yaptırma konusunda artık çok daha cesur. Belki bunda estetik işlemlerin daha doğal görünümde olması, belki de çevrelerinde daha çok kişinin estetik uygulama yaptıyor olması etken olabilir.

12.02.2015Sağlık
Mükemmel Bir Dekolte İçin İşte Çözüm

Mükemmel Bir Dekolte İçin İşte Çözüm!

Estetik cerrahi, eskiden sadece yüzdeki kusurları ve yaşlanma belirtilerini gidermek için yeterliydi. Bugün ise gelişen medikal estetik yöntemleri ve dolgu uygulamalarıyla, yaşlılık izlerinin en zor silindiği bölge olan boyun ve dekolte için sevindirici çözümler bulundu...

31.12.2014Kişisel Bakım
Eski silikonlar tehlikeli olabilir

Eski silikonlar tehlikeli olabilir

Önceki yıllarda 8 ila 10 yılını dolduran meme protezlerinin değişimlerinin gerektiğini, ancak yeni geliştirilen protezlerde böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirten Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Erdem Güven; koheziv jel dolgulu yeni kuşak meme protezlerinin piyasaya 2005 yılında girdiğini ve bu tarihten önce yerleştirilen meme silikonlarının değiştirilmesi gerektiğini belirtti.

18.12.2014Haber
Eski silikonlar çok tehlikeli olabilir

'Eski silikonlar çok tehlikeli olabilir'

Doç. Dr. Erdem Güven, eski tip silikonların içindeki jel vücuda sızarak hayatı tehdit eden sonuçlar doğurabileceğini belirtti. Özellikle 1990-2005 yılları arasında yerleştirilen meme protezlerinin acilen değişmesi gerektiğinin altını çizen Doç. Dr. Güven, silikonlardaki herhangi bir sızıntının böbrek yetmezliğine kadar varabileceğini söylüyor.

15.12.2014Sağlık
Burun ameliyatında yeni dönem

Burun ameliyatında yeni dönem

İster kadın ister erkek olsun burun yüzün en dikkat çeken bölgesi olarak kabul ediliyor.

11.09.2014Sağlık

Yazar Sonuçları

İstanbul, sanat ve spora koştu

İstanbullular geçtiğimiz hafta sonu sanat ve spora koştu. Sanatseverler Contemporary Istanbul’da çağdaş sanatla buluşurken, ünlü isimler 37. Vodafone Kıtalararası Avrasya Maratonu’nda hayır için koştu.

15.11.2015

Afrodit botoksu kulaç kulaç güzellik

Köprüden önce son çıkış... Yaz bitiyor. Nimetlerinden yararlanmak lazım. Güneşten bahsetmiyorum, benim derdim denizle. Deniz deyip geçmeyin! O, gerçek bir güzellik, estetik ve sağlık kaynağı. Üstelik bedava!

21.08.2015