MENÜ

Estetik Ve Plastik Cerrahi

Estetik Ve Plastik Cerrahi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Estetik Ve Plastik Cerrahi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Estetik Ve Plastik Cerrahi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.048 Estetik Ve Plastik Cerrahi haberi bulunmuştur.

Estetik Ve Plastik Cerrahi Haberleri

TUS’ta en başarılı 5 tıp fakültesi

TUS’ta en başarılı 5 tıp fakültesi

ÖSYM, 2018’de yeni bir uygulama başlattı. Geçmişte yaptığı sınavlara ait verileri analiz ederek değerlendirme raporlarını artık kamuoyuyla paylaşıyor. 2017 ALES Sonbahar ile başladığı serinin altıncı değerlendirme raporunu da bu hafta açıkladı. Raporlar, sınavla ilgili ayrıntılı analizlerin yanı sıra sınavın iyileştirilmesine yönelik öneriler de içeriyor.

25.05.2018Eğitim
Ameliyatsız Burun Estetiği Herkes İçin Uygun mu

Ameliyatsız Burun Estetiği Herkes İçin Uygun mu?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk; düğün, nişan gibi özel etkinliklerin artış gösterdiği yaz dönemi için burun estetiğinde ameliyatsız çözümler sunan teknikleri sizler için anlattı.

10.05.2018Kişisel Bakım
ÖSYM’den ‘2017 TUS İlkbahar Dönemi’ raporu... 3 bin 196 aday uzmanlık alanlarına yerleşti

ÖSYM’den ‘2017 TUS İlkbahar Dönemi’ raporu... 3 bin 196 aday uzmanlık alanlarına yerleşti

2017 İlkbahar Dönemi TUS raporu yayınlandı. Buna göre, sınava katılan adaylardan toplam 3 bin 196’sı uzmanlık alanlarına yerleşti. Adayların yüzde 59’unu TUS’a ikinci ve üçüncü kez başvuranlar oluşturuyor. En başarılılar ise TUS’a ikinci kez başvuranlar oldu.

8.05.2018Eğitim
Göğüslerinizden Memnun Değil Misiniz

Göğüslerinizden Memnun Değil Misiniz?

Antik çağlardan beri doğurganlık ve kadınlığın sembolü olan göğüslerin vücudun proporsiyonuna uygun olmaması orantısız bir görünüm yaratır. Dış görünüşü olumsuz yönde etkileyen bu durum kişide özgüven eksikliğine ya da toplum içinde rahatsız hissetmeye neden olabilir. Bu süreç çeşitli ruhsal problemlerle birlikte davranış bozukluklarını doğurabilir. Merak edilen bu konu hakkında açıklamalarda bulunan Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Atilla Eyüboğlu anormal ölçülerdeki göğüslerin bazı kadınlarda estetik kaygıdan öte ciddi sağlık sorunlarına sebep olabileceğine dikkat çekiyor.

Lazer Liposuction ile yaza hazırlanın

Lazer Liposuction ile yaza hazırlanın!

Sıkı bir diyet ve düzenli yapılan spora rağmen şekillenmeyen vücudunuzun yaza formda girmesi artık hayal değil! Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Atilla Eyüboğlu son dönemin trendi olan lazer liposuction yönteminden bahsetti, bu yöntemin hem fazla miktarda yağ kaybı hem de yüksek oranda sıkılaşma sağladığına değindi.

4.05.2018Sağlık
V estetiğiyle ameliyatsız yüz germe

V estetiğiyle ameliyatsız yüz germe

Cildiniz 20'li yaşlarınızda zayıflamaya başlar ve daha sonra 50 yaş civarında çenenizde kemik, yağ ve kas kaybetmeye başlarsınız ve bu yüzünüzdeki değişiklik, çene çizginizin zamanla ortadan kalkmasına neden olur. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, çene bölgesinin yer çekiminden etkilenen en hassas bölgelerden birisi olduğunu belirtti.

4.05.2018Sağlık
Göğüs büyütme estetiği ile yaza merhaba deyin

Göğüs büyütme estetiği ile yaza merhaba deyin!

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Atilla Eyüboğlu cevapladı; Göğüs büyütme estetiği ile yaza merhaba deyin!

2018’in estetik trendleri

2018’in estetik trendleri!

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Atilla Eyüboğlu cevapladı; 2018’in estetik trendleri!

CHPnin sürpriz adayı o mu

CHP'nin sürpriz adayı o mu?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in cumhurbaşkanlığına aday olacağını açıklamasının ardından gözler CHP ve Saadet Partisi'nin adaylarına çevrildi.

27.04.2018Gündem
Yağlardan elde ediliyor: Kas illüzyonu

Yağlardan elde ediliyor: Kas illüzyonu

Atlet gibi görünmek isteyenler vücutlarını yeniden şekillendirmek için ameliyat masasına yatmaktan kaçınmıyor. Vücuttan emilen yağın, belli bölgelere, özel tekniklerle yeniden enjekte edildiği bu yöntemle kaslarda ‘illüzyon’ yaratılıyor.

18.04.2018Gündem
Meme estetiği bebek emzirmeye engel değil

Meme estetiği bebek emzirmeye engel değil

Son yıllarda çok sık talep gören meme estetiğiyle ilgili merak edilenleri Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Tuğrul Çelebi anlattı. Çelebi, meme estetik operasyonunun bebek emzirmeye engel olmadığını da belirtti

18.04.2018Sağlık
Kaş Ekimiyle Daha Doğal Kaşlar

Kaş Ekimiyle Daha Doğal Kaşlar

Kaş ekimi ile tamamen dökülmüş ya da fazla inceltilmiş kaşların yoğunluğu ve konturu geri kazandırılabilir. Aynı zamanda doğal şekli bozuk olan kaşlar şekillendirilebilir.

18.04.2018Kişisel Bakım
Arkadaşının tekmesi hayatını kurtardı

Arkadaşının tekmesi hayatını kurtardı

Erzurum'da, yaklaşık 6 ay önce arkadaşının vurduğu tekmenin ağrısıyla gittiği hastanede sağ bacağında kötü huylu kemik tümör tanısı konulan 10 yaşındaki Yunus Dızman, Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesinde ameliyat edilerek sağlığına kavuştu.

16.04.2018Gündem
Burun Dolgusu Hakkında Tüm Merak Edilenler

Burun Dolgusu Hakkında Tüm Merak Edilenler

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk burun dolgusunu sizler için anlattı...

23.03.2018Kişisel Bakım
Ameliyatsız çene ve boyun estetikleri

Ameliyatsız çene ve boyun estetikleri

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk: “Güçlü bir çene çekici bir yüzün önemli bir unsurudur. Yüzle uyumlu bir çene şekli, güçlü bir çene çizgisi hattı ve simetrik görünüm yüzün genel görünümünün aha dengeli olmasına yardımcı olabilir.”

24.01.2018Sağlık
Dinamik Dolguyla Gergin Ve Hareketli Bir Yüz

Dinamik Dolguyla Gergin Ve Hareketli Bir Yüz

Dinamik dolgu enjeksiyonu yüzün hareket kabiliyetini koruyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, “Derin kırışıklıkların ve yaşlı görünüme yol açan hacim eksikliklerinin tedavisinde dinamik dolguyla çok daha doğal sonuçlar elde edilebiliyor.”

22.01.2018Kişisel Bakım
400 doktora reklam uyarısı

400 doktora reklam uyarısı

İstanbul Tabip Odası, hastalarıyla ilgili sosyal medya paylaşımları ve etikdışı reklam faaliyetleri nedeniyle 400 doktora uyarı mektubu yolladı. 600 doktora mektup da yolda. En fazla uyarıyı plastik ve estetik cerrahi ile kulak burun boğaz hastalıkları uzmanları aldı. Haberin diğer ayrıntıları şöyle:

21.01.2018Gündem
Ünlü doktora sürpriz görev

Ünlü doktora sürpriz görev

Antalyaspor Başkanı Cihan Bulut’un yönetim listesinde yer alan Prof. Dr. Ömer Özkan Hürriyet’e konuştu. Türkiye’de ilk tam yüz naklini gerçekleştirerek adını dünya tıp literatürüne yazdıran Özkan, “Listeye girmek gibi bir beklentim yoktu. Sayın Başkan'ı yıllardır tanıyorum. Böyle bir konuyu açınca kendisini kırmadım çünkü bu benim için önemli bir görev” dedi.

11.01.2018Gündem
Erkeklerde meme büyümesine dikkat

Erkeklerde meme büyümesine dikkat

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Esra Çelik, erkeklerde meme büyümesine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

2.01.2018Sağlık

Yazar Sonuçları

TUS’ta en başarılı 5 tıp fakültesi

ÖSYM, 2018’de yeni bir uygulama başlattı. Geçmişte yaptığı sınavlara ait verileri analiz ederek değerlendirme raporlarını artık kamuoyuyla paylaşıyor. 2017 ALES Sonbahar ile başladığı serinin altıncı değerlendirme raporunu da bu hafta açıkladı.

24.05.2018