EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Eşref Hamamcıoğlu

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 190 haberi bulunmuştur.

Eşref Hamamcıoğlu Haberleri

Fransa’yla ‘güçlü ilişki’ için Paris Boğaziçi Enstitüsü kuruldu

Fransa’yla ‘güçlü ilişki’ için Paris Boğaziçi Enstitüsü kuruldu

Türkiye ile Fransa arasındaki ilişkileri güçlendirmek için “Paris Boğaziçi Enstitüsü” adlı bir düşünce kuruluşu oluşturuldu. Enstitünün başkanlığına eski TÜSİAD Genel Sekreteri Haluk Tükel getirildi. TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, “Fransa’da kamuoyuyla etkileşim genellikle düşünce kuruluşları aracılığıyla sağlanıyor” dedi.

7.09.2009Ekonomi
Fransız yemekçi, rezidanslarla alışveriş merkezlerine de girdi

Fransız yemekçi, rezidanslarla alışveriş merkezlerine de girdi

47 yıllık Fransız yemek şirketi Sodexo, tüm dünyada bir ilke imza atarak Türkiye’de alışveriş merkezi (AVM) ve rezidanslarda entegre hizmet vermeye başladı.

9.04.2008Gündem
İtalya hattında Sodexho hizmeti

İtalya hattında Sodexho hizmeti

Marmara Lines Reca’ya ait 320 araç ve 1200 yolcu kapasiteli "Çeşme" gemisinin hizmet birimlerinin işletmesini Sodexho şirketinin üstlendi.

7.06.2007Ege
Hayalimdeki meslek neydi

Hayalimdeki meslek neydi

Kariyerlerinde üst noktada olanların hayallerindeki mesleklerle bugün yaptıkları işler çok farklı.

7.06.2007Eğitim
Özhan Canaydına sert eleştitiler

Özhan Canaydın'a sert eleştitiler

Galatasaray Kulübü'nün Yıllık Olagan Mali Kongresi'nde, üyeler, başkan Özhan Canaydın ve yönetim kurulu üyelerine sert eleştirilerde bulundu. Doğan Hasol, Canaydın'ın güzel konuşmakla yetindiğini söyledi.

24.02.2007Spor
Fransa’ya tepkimizi gösterelim kendi üretimimizi bombalamayalım

Fransa’ya tepkimizi gösterelim kendi üretimimizi bombalamayalım

Sözde Ermeni soykırım tasarısı nedeniyle Fransa’ya karşı tepkiler artarken, yabancı sermayenin temsilcileri uyarıyor. YASED Başkanı Şaban Erdikler, "Fransa’ya karşı aksiyonların içinde biz de olacağız. Ancak, galeyena gelip, kendi üretimimizi bombalamayalım" dedi. Türk Fransız Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Eşref Hamamcıoğlu, "Boykot çözümse yapalım ama bu bize de zarar verir" dedi.

9.10.2006Ekonomi
Fransa’ya bastırın o tasarıyı durdurun

Fransa’ya bastırın o tasarıyı durdurun

Başbakan Tayyip Erdoğan, Türkiye’de faaliyet gösteren Fransız şirketlerinden soykırım tasarısının yasalaşmasını engellemek için baskı unsuru olmalarını istedi. Endişe ve üzüntülerini dile getiren yöneticilere Başbakan, "12 Ekim’e kadar bu konudaki faaliyetlerinizi azaltmadan devam ettirin" dedi.

7.10.2006Ekonomi
Erdoğandan işadamlarına baskı çağrısı

Erdoğan'dan işadamlarına baskı çağrısı

Başbakan Tayyip Erdoğan, Ermeni soykırım iddialarıyla ilgili olarak Fransızların Türkiye’deki şirket yöneticileriyle görüşerek, parlamento üzerinde baskı kurmalarını istedi.

9.05.2006Gündem
Polat sürprizi

Polat sürprizi

Sarı kırmızılı camianın güçlü ismi, son dakika kararıyla Özhan Canaydın’ın listesine girdi. Turgay Kıran, ise Unit Investments S.A. emanetinde bulunan G.Saray Sportif A.Ş. hisselerinin alınması çalışmaların sonuçlandığını söyledi.

24.03.2006Spor
Şardan listeyi açıkladı

Şardan listeyi açıkladı

G.SARAY Kulübü Başkanlığı’na adaylığını koyan Yiğit Şardan listesini açıkladı.

23.03.2006Spor
Gözlerime bakın anlarsınız

Gözlerime bakın anlarsınız

6 başkan adayının projelerini anlattığı Olağanüstü Divan Kurulu toplantısında 43 yaşındaki genç aday öp plana çıktı. Efsane başkan Beyazıt, "Oyumun rengi gizli, ama gözlerime bakın kimi desteklediğimi söylemesi lazım. Boşu boşuna Yiğit Şardan’ın yanına fotoğraf çektirmeye gelmedim" dedi.

15.03.2006Spor
Turgay Kıran: Ünal Aysaldaki hiseleri yarın alabiliriz

Turgay Kıran: Ünal Aysal'daki hiseleri yarın alabiliriz

Galatasaray Kulübü başkan adaylarından Turgay Kıran, Ünal Aysal'ın elindeki şirket hisselerini alabileceklerini söyledi.

15.03.2006Spor
Koltuk krizi

Koltuk krizi

Galatasaray’ın başkan adayı, listesine ünlü anchormanı da alacaktı. Ancak Ali Kırca, programında Turgay Kıran ve diğer mevcut yöneticileri arka sıralara oturtunca kriz yaşandı.Kıran, hem programı terketti, hem de Kırca’yı listesinden çıkardı.

2.03.2006Spor
Bırak artık başkan

Bırak artık başkan

G.Saray’ın eski yöneticilerinden Eşref Hamamcıoğlu, Özhan Canaydın’ı istifaya çağırarak, "Mevcut başkan ve yönetim, vizyonsuz ve beceriden yoksun" dedi.

21.02.2006Spor
Bizim trene engel çıkarmayın Fransa’nın büyüklüğünü gösterin

Bizim trene engel çıkarmayın Fransa’nın büyüklüğünü gösterin

Ömer Sabancı başkanlığındaki TÜSİAD heyeti, Paris’te iki gün boyunca, ‘3 Ekim’de Türkiye treni tümüyle Avrupa rotasına girdi, yönünü Batı’ya döndü. Müzakerelerde bizim trene engel çıkarmayın’ lobisi yaptı. TÜSİAD, Fransa Başbakanı Villepin’e ilettiği mektupta da, ‘Türkiye karşıtlığını iç politikada kullanmak Fransa’nın büyüklüğüne yakışmıyor’ dedi.

29.10.2005Ekonomi
Türkiye, 10 yılda yeni bir ‘patlama’ yapacak

Türkiye, 10 yılda yeni bir ‘patlama’ yapacak

Bir heyet ile Fransa’da Türkiye’nin AB süreciyle ilgili temaslarda bulunan TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı, iş dünyası olarak Türkiye’nin gelecek 10 yıllık dönemde yeni dinamizm ve daha büyük ekonomik ve sosyal patlama yapmasını beklediklerini söyledi.

27.10.2005Ekonomi
TÜSİAD’ın Fransa çıkarması

TÜSİAD’ın Fransa çıkarması

TÜSİAD, 26-28 Ekim tarihleri arasında, Paris’te bir dizi görüşme gerçekleştirecek. Heyet, Fransa Başbakanı Dominique Villepin ile danışmanı Pierre Mongin, Dışişleri Bakanı Philippe Douste-Blazy ve Fransa Avrupa Bakanı Catherine Colonna ve Fransa Meclis Başkanı Jean Louis Debre ile görüşecek.

25.10.2005Ekonomi
TÜSİADdan Fransada AB lobisi

TÜSİAD'dan Fransa'da AB lobisi

TÜSİAD, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi ziyaretine paralel olarak Fransa’da çeşitli görüşmelerde bulunacak.

19.07.2004Ekonomi
Şirketleri doyurduk temizliğe de girdik

Şirketleri doyurduk temizliğe de girdik

Hizmet sektörüne toplu yemek üretimi ile giren Sodexho’nun artık şirketlere yemeğin yanısıra otopark işletmeciliğinden temizliğe her türlü hizmeti verdiğini belirten CEO Eşref Hamamcıoğlu, ‘Böylece şirketlerin ana faaliyet alanlarına odaklanmalarını sağlıyoruz’ dedi.

29.05.2004Ekonomi
G.Sde sevgi kazanacak

G.S'de sevgi kazanacak

Mehmet Cansun, listesini açıkladığı basın toplantısında iddialı konuştu: El ele yükseklere çıkacağız.

18.03.2004Spor
Mehmet Cansun listesini açıkladı

Mehmet Cansun listesini açıkladı

Galatasaray Kulübü'nde başkan adaylarından Mehmet Cansun, The Ritz Carlton Oteli'nde düzenlediği basın toplantısıyla listesini açıkladı. 15 kişilik yönetim kadrosunu tanıtan Cansun, göreve gelmeleri halinde öncelikli olarak teknik direktör konusunu çözüme kavuşturacaklarını söyledi.

18.03.2004Futbol
Sürpriz birleşme

Sürpriz birleşme

Galatasaray'da, cumartesi günü yapılacak olağan kongre öncesi sürpriz bir birleşme yaşandı.

16.03.2004Spor
Herkese hodri meydan

Herkese hodri meydan

G.Saray’ın başkan adayı Mehmet Cansun, kongre için iddialı konuştu: Elimizdeki projelerle kimse bize rakip olamaz.

8.03.2004Spor
Başkanın itirafı

Başkanın itirafı

Özhan Canaydın: Transferde başarısız olduk. Futbolcu alım satımında 16 milyon dolar zarar ettik. Gerekli izinleri alabildiğimiz taktirde gelecek sezon Ali Sami Yen Stadı'na döneceğiz.

28.02.2004Spor
Asker ‘soğan’ soymayacak 500 milyon dolarlık iş doğacak

Asker ‘soğan’ soymayacak 500 milyon dolarlık iş doğacak

Türk ordusundaki ‘er ve erbaşın sıcak yemeğini’ catering şirketlerinden sağlaması dev bir pazar yaratıyor. Halen 75 bin kişilik yemeği özelliştirip özel sektöre 85 milyon dolarlık iş yaratan TSK'nın, birkaç yılda 400 bin kişilik yemek işini de aynı yöntemle özel sektöre ihale etmesi bekleniyor.

9.08.2003Ekonomi
Fransız Sodexho yazlık villalara hizmet veriyor

Fransız Sodexho yazlık villalara hizmet veriyor

Fransız Sodexho firması, rotasının yazlıkçılara çevirdi. Ekonomist Dergisi'nin haberine göre, Sodexho, yazlık sitelere yemek dahil, genel temizlik, bahçe bakımı, havuz dezenfektesi, güvenlik, kafeterya, restoran, sıhhi tesisat ve ilaçlama hizmeti vermeye başladı.

19.07.2003Ekonomi
Çaylar ‘dışardan’

Çaylar ‘dışardan’

Dış kaynak kullanımı (outsource) firması Sodexho, hizmetlerini evden ve uzaktan çalışanlara göre yeniden düzenliyor. İşyerinde çalışanlara hizmet veren şirket, rotayı 'ev'lere çevirdi. Artık evden çalışanların da, yemek, temizlik, kuru temizleme, güvenlik vb. ihtiyaçları dışarıdan hizmet yöntemiyle karşılanacak.

24.05.2003Gündem
Türkiye’deki yabancı sermayeye ‘İhale’ darbesi

Türkiye’deki yabancı sermayeye ‘İhale’ darbesi

Yeni İhale Yasası, sadece AKP Lideri Recep Tayyip Erdoğan'ı değil, Türkiye'de yerleşik yabancı sermayeli şirketleri de rahatsız etti. Türk Fransız Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Eşref Hamamcıoğlu, ‘‘Yasa Türkiye'de yerleşik olana da yabancı muamelesi istiyor, bu önümüzü kesiyor’’ dedi.

18.01.2003Ekonomi

Yazar Sonuçları

PKK’nın öteki silahı

EN basit kuraldır, iletişimde en büyük etkiyi görüntü yapar.

23.10.2009

Site hizmetleri tek elde toplanıyor, 245 milyon Euro’ya dönüyor

KONUT ve rezidans projelerinin yüzme havuzu, fitness center, restoran, güvenlik, bahçe ve gölet temizliği, evcil hayvan bakımı gibi birçok hizmeti tek elden karşılayan şirketler peş peşe kuruldu.

16.08.2008

6.5 milyar dolarlık ’yemek servisi’ iştah kabartıyor

7 milyon çalışanın yemek talebini karşılayan catering sektörü, 6.5 milyar dolarlık büyüklüğe ulaştı.

24.11.2007

Erdoğan: O tasarı Türkiye’deki Fransız yatırımlarını riske atabilir

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan geçen cumartesi günü Cidde’ye uçmadan kısa bir süre önce İstanbul’da Fransız şirketlerinin 15 temsilcisiyle bir araya geliyor.

9.10.2006

Efendi, bu Diyanet’in işi de değil!

YETİŞKİN bir insanın, o kişi devlet memuru da olsa, özel yaşamında nasıl giyinebileceğinin kurallara bağlanması fikri paylaşabileceğim bir düşünce değil. Toplumda genel kabul gören ahlak kurallarına uymak koşuluyla isteyen istediği gibi giyinebilir diye düşünüyorum. İsteyen başını örter, isteyen mini etek giyer!

12.02.2006

48 yıl AB peşinde koştum şimdi 80 yaşındayım

PROFİLO Holding’in patronu Jak Kamhi, Paris’te bizi OECD merkezine götürecek araca bindiğinde Fransa Dışişleri Bakanı Philippe Douste-Blazy’yle görüşmenin etkisinden kurtulamamıştı: ‘Gümrük Birliği’yle ilgili yeni yükümlülüklerden söz etmesi kanıma dokundu. Gözüme uyku girmedi.’

3.11.2005

Fransızlar bizi böyle görse küçük dilini yutar

26 EKİM 2005 saat 19.00, Fransa Dışişleri Bakanlığı... Fransa Dışişleri Bakanı Philippe Douste-Blazy, Ömer Sabancı Başkanlığındaki Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) heyetini kabul ediyor...

30.10.2005

Toplu yemekle büyüdü gözünü otellere dikti

SODEXHO, başlattığı ‘otellere hizmet’ ile otel sahiplerinin önünde farklı bir yol açtı. Firma, güneydeki kıyı otellerine bulaşıkhaneden, çamaşırhaneye, house-keeping hizmetinden havuz temizliğine, yemekten çim kesimine kadar tüm hizmetleri veriyor.

13.12.2004