EKSTRA
MENÜ

Esnaf Ve Sanatkarlar

Esnaf Ve Sanatkarlar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Esnaf Ve Sanatkarlar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.922 Esnaf Ve Sanatkarlar haberi bulunmuştur.

Esnaf Ve Sanatkarlar Haberleri

Manisa Valiliği, destek almadığı iddiasıyla çay kazanını atan esnafa 5 bin 100 lira ödendiğini açıkladı

Manisa Valiliği, destek almadığı iddiasıyla çay kazanını atan esnafa 5 bin 100 lira ödendiğini açıkladı

Manisa Valiliği, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle uygulanan 17 günlük tam kapanma tedbirleri kapsamında işletmesi kapatıldığı için geçinemediğini ve desteklemeden yararlanmadığını öne sürerek çay kazanını sokağa atan kahveciye farklı tarihlerde toplam 5 bin 100 lira destekleme ödemesi yapıldığını bildirdi.

4.05.2021Gündem
İçki yasağına CHP’li belediyelerden imza

İçki yasağına CHP’li belediyelerden imza

CHP Genel Merkez yönetiminin tepki gösterdiği, 17 günlük kapanma süresince uygulanacak sokağa çıkma yasağında içki satışının yasaklanmasına ilişkin İl Hıfzısıhha Kurulu kararlarına CHP’li bazı büyükşehir ve il belediye başkanlarının da imzasının bulunduğu iddiaları, sosyal medyada tepkilere neden oldu.

3.05.2021Ekonomi
Son dakika... Ciro kaybı desteklerinde başvuru süresi uzatıldı

Son dakika... Ciro kaybı desteklerinde başvuru süresi uzatıldı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "Yiyecek-içecek sektöründeki işletmelere yönelik ciro kaybı desteklerinde başvuru süresini, işletmelerimizin hak kaybına uğramaması için uzattık. ciro kaybı desteklerinden yararlanma şartını taşıyan işletmelerimiz, 31 Mayıs saat 23.59’a kadar başvurularını e-Devlet üzerinden yapabilecek" açıklamasında bulundu.

30.04.2021Ekonomi
Cüneyt Yılmaz kimdir Kızını boğarak öldürdükten sonra intihar etti

Cüneyt Yılmaz kimdir? Kızını boğarak öldürdükten sonra intihar etti

İstanbul Bahçeşehir'de iş insanı Cüneyt Yılmaz, 14 yaşındaki kızı Zeynep Yılmaz'ı boğarak öldürdükten sonra silahla intihar etti. Cüneyt Yılmaz'ın yaklaşık 5 yıldır psikolojik tedavi gördüğü öğrenildi. Eve gelen Cüneyt Yılmaz'ın öğretmen eşi Serap Yılmaz kızı ve kocasının cansız bedenini görünce sinir krizi geçirdi.

23.04.2021Gündem
İş dünyasını sarsan cinayet Kızını öldürüp canına kıydı

İş dünyasını sarsan cinayet! Kızını öldürüp canına kıydı

İş insanı Cüneyt Yılmaz, 14 yaşındaki kızı Zeynep Yılmaz’ı öldürdükten sonra silahla intihar etti. Yaklaşık 5 yıldır psikolojik tedavi gördüğü iddia edilen Yılmaz’ın 6 sayfalık bir mektup bıraktığı öğrenildi.

22.04.2021Gündem
Kuyumculara yetki belgesi şartı

Kuyumculara yetki belgesi şartı

Ticaret Bakanlığı, kuyumcu açma ve kapamayı kurallara bağladı. Artık yetki belgesi olmayan kuyumcu açamayacak.

15.04.2021Ekonomi
Bakan Pekcan açıkladı 50 bin lira hibe verilecek

Bakan Pekcan açıkladı! 50 bin lira hibe verilecek

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Yangında iş yeri zarar gören esnaf ve sanatkarımızın, kredi ve kefalet kooperatifleri üzerinden Halkbank aracılığıyla kullandığı kredilerin 1 yıllık taksit ve faizleri ötelenecek" dedi.

14.04.2021Ekonomi
Kuyumculuğa kural getirildi

Kuyumculuğa kural getirildi

Ticaret Bakanlığı'nın açıkladığı yönetmeliğe göre kuyum ticareti, yalnızca yetki belgesine sahip kuyum işletmeleri tarafından yapılacak.

14.04.2021Ekonomi
Ankarada bedava pide dağıtılacak

Ankara'da bedava pide dağıtılacak

Ankara Pideciler Simitçiler ve Çörekçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Savaş Delibaş, ramazan boyunca ihtiyaç sahiplerine günde 65 bin pideyi ücretsiz dağıtacaklarını bildirdi.

11.04.2021Ekonomi
3 kardeş, 15 gün içinde koronavirüsten öldü

3 kardeş, 15 gün içinde koronavirüsten öldü

Yalova'da Üzeyir (72), İmdat (61) ve Vedat Burgazoğlu (56) kardeşler, 15 gün içerisinde koronavirüsten yaşamını yitirdi.

10.04.2021Gündem
İstanbulda Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu

İstanbul'da Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu

İstanbul Fırıncılar Odası ile İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği arasında yapılan görüşmeler sonunda bu yıl için Ramazan Pidesi fiyatları belli oldu.

6.04.2021Haber
Son dakika... İstanbulda Ramazan pidesi fiyatı belli oldu

Son dakika... İstanbul'da Ramazan pidesi fiyatı belli oldu

İstanbul Fırıncılar Odası ile İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği arasında yapılan görüşmeler sonunda bu yıl için Ramazan Pidesi fiyatları belli oldu.

6.04.2021Ekonomi
Kira ve gelir kaybı desteği başvurusu ne zaman bitecek Bakan Pekcandan kira, ciro ve gelir kaybı destek başvuruları için önemli açıklama

Kira ve gelir kaybı desteği başvurusu ne zaman bitecek? Bakan Pekcan'dan kira, ciro ve gelir kaybı destek başvuruları için önemli açıklama

Kira, gelir kaybı ve ciro kaybı destek başvuruları için önemli açıklama geldi. Pandemi nedeniyle olumsuzluklarla karşılaşan esnafa gelir, ciro ve kira desteği verecek olan Ticaret Bakanlığı, 31 Mart'ta bitmesi beklenen başvuru işlemlerinin uzatıldığını bildirdi. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, desteklerden yararlanma şartlarını taşıyan esnafın başvurularını e-devlet üzerinden belirlenen süreye kadar tamamlayabileceklerini belirtti. Gelir kaybı desteği ile ciro kaybı desteğini birlikte alan işletmelere ödemelerin, gelir kaybı desteği mahsup edilerek yapılacağı açıklanmıştı. Peki, kira ve gelir kaybı desteği başvurusu ne zaman bitecek? İşte, kira, ciro ve gelir kaybı destek başvuru tarihi ile ilgili ayrıntılar.

2.04.2021Gündem
Esnafa yeni yapılandırma müjdesi

Esnafa yeni yapılandırma müjdesi

Esnaf ve sanatkârlar için yeni bir kolaylık hayata geçirildiğini belirten Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) kefaleti ile Halk Bankası kaynaklarından kullandırılan kredilerde TESKOMB’un alacağı gecikme faizlerinden vazgeçilerek ve anapara borçlarına 18 ay taksitlendirme imkanı sunularak yeni bir borç yapılandırılması başlatıldı” ifadesini kullandı.

20.03.2021Ekonomi
Bakan açıkladı Esnafa yeni borç yapılandırması geliyor

Bakan açıkladı! Esnafa yeni borç yapılandırması geliyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "TESKOMB kefaleti ile Halk Bankası kaynaklarından kullandırılan kredilerde TESKOMB’un alacağı gecikme faizlerinden vazgeçilerek ve anapara borçlarına 18 ay taksitlendirme imkânı sunularak yeni bir borç yapılandırılması 18 Mart 2021 tarihi itibarıyla başlatıldı" dedi.

19.03.2021Ekonomi
Bakan Pekcan açıkladı Esnafın borçları yapılandırılıyor

Bakan Pekcan açıkladı! Esnafın borçları yapılandırılıyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "TESKOMB kefaleti ile Halk Bankası kaynaklarından kullandırılan kredilerde TESKOMB’un alacağı gecikme faizlerinden vazgeçilerek ve anapara borçlarına 18 ay taksitlendirme imkânı sunularak yeni bir borç yapılandırılması 18 Mart 2021 tarihi itibarıyla başlatıldı" dedi.

19.03.2021Ekonomi
Zam iptal edildi Zonguldakta ekmek fiyatı yeniden 1.5 lira

Zam iptal edildi! Zonguldak'ta ekmek fiyatı yeniden 1.5 lira

Zonguldak'ta fırıncıların talebiyle 1,5 TL olan ekmek fiyatının 2 TL'ye çıkarılmasının ardından mahkeme kararıyla uygulanan zammın iptal edilmesiyle birlikte ekmek tekrar 1,5 TL'den satışa sunuldu.

13.03.2021Ekonomi
Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var koronavirüse yakalandı

Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var koronavirüse yakalandı

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi Belediye Başkanı Alpay Var, koronavirüse yakalandığını açıkladı. Var, “Covid- 19 testim pozitif çıkmıştır. Genel sağlık durumumun iyi olduğunu bildirmek isterim. Tedavi sürecim evde devam edecek” dedi.

11.03.2021Gündem
Sakaryada esnaftan kurallara uyalım çağrısı

Sakarya'da esnaftan 'kurallara uyalım' çağrısı

SAKARYA Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan koronavirüs nedeniyle çok riskli iller arasında olan kentte bir yıldır bazı iş yerlerinin kapalı olduğunu, sürecin atlatılması için herkesin kurallara uyması gerektiğini söyledi.

10.03.2021Gündem
Çok yüksek riskli ilde kırmızı alarm  24 saat süreyle sorgulanacak... Okullardan çıkış yasak

'Çok yüksek riskli' ilde kırmızı alarm! 24 saat süreyle sorgulanacak... Okullardan çıkış yasak

Vaka sayılarının tırmanışa geçmesiyle birlikte 'çok yüksek riskli' bölgede bulunan Sinop'ta il ve ilçe girişlerinde 24 saat süreyle HES kodu sorgulaması yapılacak. Ayrıca öğrencilerin de okulda bulundukları süre içerisinde okul dışına çıkmamaları kararı alındı.

9.03.2021Gündem
Fabrikalar üretime ara verdi, arz-talep dengesi bozuldu ‘Cam’ krizi

Fabrikalar üretime ara verdi, arz-talep dengesi bozuldu! ‘Cam’ krizi

Mahalle arasındaki camcılardan inşaatçılara kadar birçok sektör cam bulamamaktan şikâyetçi. Sektörde faaliyet gösteren işletmeler camın karaborsaya düştüğünü söylerken, cam üreticileri pandemi nedeniyle sorunlar yaşandığını, cam üretim hatları da bakıma girdiği için üretimin azaldığını söylüyor.

9.03.2021Ekonomi
Kadın girişimcilere 100 bin TL destek

Kadın girişimcilere 100 bin TL destek

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, kadın girişimcilerin finansmana erişimini kolaylaştırmak ve iş fikirlerinin filizlenmesine imkân tanımak amacıyla 100 bin liraya kadar finansal destek sunacaklarını açıkladı.

9.03.2021Ekonomi
Zonguldakta flaş ekmek zammı kararı

Zonguldak'ta flaş ekmek zammı kararı!

Zonguldak'ta fırıncıların talebiyle 1,5 TL olan ekmek fiyatının 2 TL'ye yükseltilmesinin ardından Valiliğin yaptığı itiraz üzerine mahkeme, uygulanan zammı iptal etti.

8.03.2021Ekonomi
Halkbanktan kadın girişimcilere finansal destek

Halkbank'tan kadın girişimcilere finansal destek

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, "Kadın girişimcilerin finansmana erişimini kolaylaştırmak ve iş fikirlerinin filizlenmesine imkan tanımak amacıyla 100 bin liraya kadar finansal destek sunacağız. Bankamızca sadece 2020 yılında 180 bin 500 kadın esnaf ve sanatkarımıza, bir kısmı sıfır faizli olmak üzere, toplam 8 milyar TL Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli, uygun maliyetli kredi kullandırımı yapılmıştır" açıklamasında bulundu.

8.03.2021Ekonomi
Okul servisi ücretlerinde kademeli normalleşme tarifesi uygulanacak

Okul servisi ücretlerinde "kademeli normalleşme tarifesi" uygulanacak

İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk "Haftada iki gün okula gidecek öğrenciler için belirlenen aylık ücretin yüzde 60'ını, haftada 4 gün gidecek öğrenciler için de yüzde 90'ını talep edeceğiz. Öğrencileri taşıdığımız süre için ücret alacağız" dedi.

6.03.2021Ekonomi
Bakan Pekcan: Türkiye ile KKTC arasındaki ticaret Türk lirası ile olmalı

Bakan Pekcan: Türkiye ile KKTC arasındaki ticaret Türk lirası ile olmalı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) arasındaki ticaretin Türk lirası ile yapılması gerektiğini ifade etti.

5.03.2021Ekonomi
Ankara Valiliğinden flaş karar Ekmek zammı iptal edildi

Ankara Valiliği'nden flaş karar! Ekmek zammı iptal edildi

Ankara'da geçtiğimiz günlerde tartışma yaratan ekmek zammı ile ilgili Ankara Valiliği açıklamada bulundu.

5.03.2021Ekonomi
İstanbul Valisi Ali Yerlikayadan koronavirüs sözleri: Mavi kategori için hep birlikte çalışıyoruz

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan koronavirüs sözleri: Mavi kategori için hep birlikte çalışıyoruz

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya başkanlığında, İstanbul Büyükşehir ve 39 İlçe Belediye Başkanları, Meslek Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileriyle Dinamik Denetim Modeli Değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Vali Yerlikaya toplantıda yaptığı konuşmada "Şehrimizi mavi kategoriye ulaştırmak için hep birlikte çalışıyoruz." dedi.

5.03.2021Gündem
Edirnede ekmek fiyatları vatandaşın kafasını karıştırdı

Edirne'de ekmek fiyatları vatandaşın kafasını karıştırdı

Edirne'de Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne (EDESOB) üye fırınlarda 230 gram ekmek 2 liradan, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'na (ETSO) üye fırınlarda ise 210 gram ekmeğin 1,5 liradan satılması vatandaşların tepkisine neden oldu.

27.02.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

‘Tam kapanma’ boşa gitmesin

SAĞLIK Bakanlığı’nın açıkladığı salgın tablosunda, “vaka” ve “vefat” rakamları arttıkça, “Tam kapanma geliyor mu, ne olacak?” soruları sardı ortalığı. Sonunda 17 Mayıs sabahına kadar tam kapanma geldi. Şeker Bayramı da içinde.

1.05.2021

Kapanma doğru ama destek şart

17 gün kapanacağız; yeterli olup olmayacağını göreceğiz.

29.04.2021

Siyaset aşıyı 2. sıraya itti

Almanya için 2021 hareketli bir yıl. Eylül ayında seçim var. Parti başkanlığını çoktan bırakan Şansölye Angela Merkel siyasetten de ayrılıyor.

16.04.2021