EKSTRA
MENÜ

Esk

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 544 haberi bulunmuştur.

Esk Haberleri

CHPnin seçim bildirgesi

CHP'nin seçim bildirgesi

İşte CHP'nin 2015 Seçim Bildirgesi.

19.04.2015Gündem
Dana eti, zamda tavuğu 6ya katladı

Dana eti, zamda tavuğu 6'ya katladı

Geçen yıl et ürünleri arasında en fazla fiyat artışı yüzde 18,5 ile dana etinde gerçekleşti. Böylece dana eti fiyat artışında tavuk etini 6'ya, balık etini etini de 2'ye katladı.

26.01.2015Ekonomi
Besicilik desteği kalkarsa piyasaya sağlıksız et girebilir

"Besicilik desteği kalkarsa piyasaya sağlıksız et girebilir"

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkanı Bülent Tunç, 2015 yılı için besilik erkek sığır desteklemelerinin verilip verilmeyeceği konusunda halen belirsizlik olduğunu belirterek, "Besilik sığır desteğinin kalkması halinde kayıt dışı kesim artacağından piyasaya güvenilir olmayan et girebilir ve tüketici sağlıksız et riskiyle karşı karşıya kalabilir" dedi.

25.01.2015Tarım
Kurumlara koyun ve keçi eti de vereceğiz

'Kurumlara koyun ve keçi eti de vereceğiz'

Et ve Süt Kurumu (ESK) Genel Müdürü Kasım Piral, kırmızı et ihtiyacını ESK'dan karşılayan pek çok kamu kurum ve kuruluşuyla 2015 yılı için yenilenen sözleşmelere dana etinin yanında koyun ve keçi etini de eklediklerini, bu anlaşmalar sayede koyun ve keçi eti satışlarını yüzde 20 artıracaklarını belirtti.

1.01.2015Ekonomi
Ağrı Kombinası için ESKdan açıklama

Ağrı Kombinası için ESK'dan açıklama

Et ve Süt Kurumu (ESK), Ağrı Et Kombinası için denetçilerin hazırladığı raporun hurriyet.com.tr’de yayınlanmasına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. ESK açıklamasında ise kombinadaki eksikliklerin önemli ölçüde giderildiği kaydedildi. Raporda, kombinada tespit edilen eksiklilere ayrıntılı bir biçimde yer verilmişti.

12.12.2014Ekonomi
Ağrı Et Kombinası için vahim tespitler

Ağrı Et Kombinası için vahim tespitler

Gıda ve Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevlileri Ağrı Et Kombinası’nda incelemeler bulundu. Hazırlanan raporda, kombinada bir dizi eksiklik sıralandı. Hazırlanan rapora göre, kesimhane gerekli hijyen koşullarını taşımıyor. Hastalıklı etlerin muayenesi için gerekli ekipman bulunmuyor. Personel eğitimsiz olduğu belirtilen raporda “Kesimhane müdürü ve müdür yardımcısı, kesimin yapıldığı yeri bile farklı gösterdiler” denildi.

4.12.2014Ekonomi
İşçiyi korumayana ihale yok

İşçiyi korumayana ihale yok

Üst üste yaşanan iş kazalarına karşı hükümet yeni paket açıkladı. Başbakan Davutoğlu’nun açıkladığı pakete göre iş kazası olmayan işverene devlet destek verirken ölümlü iş kazası yaşanan işyerlerinde işverenin primi artacak, kamu ihalelerinden men bile gündeme gelecek.

13.11.2014Ekonomi
İş güvenliği paketinde çok önemli değişiklikler

İş güvenliği paketinde çok önemli değişiklikler

Başbakan Ahmet Davutoğlu yeni iş güvenliği düzenlemelerini açıkladı. Buna göre inşaatlarda çalışan 2 milyon 700 bin çalışana mesleki yeterlilik belgesi gelecek, ödül-ceza düzenlemeleri yapılacak, rödovanslarda da değişikliğe gidilecek. İşte yeni paket...

12.11.2014Ekonomi
Tarım Bakanlığı elde kalan kurbanlıkların kilogramını 10.50 TLden alacak

Tarım Bakanlığı elde kalan kurbanlıkların kilogramını 10.50 TL'den alacak

Tarım Bakanlığı bu yıl elde kalan kurbanlıkların Et ve Süt Kurumu tarafından kilogramı 10.5 liraya alınabileceğini açıkladı. Kurban pazarlarında 13 liradan satılan kurbanlıklar için belirlenen fiyatın düşük olduğunu belirten sektör temsilcileri, açıklanan rakamla üreticinin zarar edeceğini ancak özel sektörün fiyatları daha da aşağı çekmesinin engellenmiş olduğu belirtildi.

7.10.2014Ekonomi
2 bin liraya da 11 bin liraya da kurbanlık var

2 bin liraya da 11 bin liraya da kurbanlık var

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, bu yıl kurban fiyatlarının illere ve canlı ağırlığa göre değişmekle birlikte hayvan başına büyükbaşta 2 bin lira ile 11 bin 200 lira, küçükbaşta ise 350 lira ile 1350 lira arasında değişeceğini söyledi.

26.09.2014Ekonomi
Askere bozuk et gönderildi

Askere bozuk et gönderildi

Et Süt Kurumu (ESK) Ağrı Kombinası'ndan Van'daki askeri birime gönderilen 15 ton etin bozuk olduğu ortaya çıktı. 2 kamyon eti incelemeye alan askeri birimler etlerde yeşillenme olduğu, kimi karkasta kurtçukların oluştuğu yönünde tutanak hazırlayarak etleri iade etti. ESK ise söz konusu tutanağın tek taraflı hazırlandığını söyleyerek etlerin başka bir birliğe gönderildiğini ifade etti.

7.08.2014Ekonomi
Bosna etinde ESK tartışması

Bosna etinde ESK tartışması

Bakanlar Kurulu kararıyla Bosna Hersek’te yaşanan sel felaketi sonrası ülkeye destek olmak için bu ülkeden yapılacak hayvan ithalatında gümrük vergileri sıfırlandı.

23.07.2014Ekonomi
Torba zor kapandı

Torba zor kapandı

Önceki gece Meclis Genel Kurulu’na gönderilen torba yasada yok yok. Bucakları kapatan, vergi ve SGK borçlarını yapılandıran, patrona kasa affı, evde çalışana kuponlu sigortalılık getiren, kiralık memurluğa vize veren düzenlemeleri şimdi de Meclis sınavı bekliyor. Tasarı Salı'dan itibaren görüşülecek.

11.07.2014Ekonomi
Et ve Süt Kurumu mağazalarında Ramazan öncesi et krizi

Et ve Süt Kurumu mağazalarında Ramazan öncesi 'et krizi'

Et ve Süt Kurumu’na (ESK) bağlı 80 kadar bayii Ramazan öncesi ‘et krizi’ yaşıyor. Bayiler verdikleri siparişin beşte biri kadar mal alabildiklerini söyledi. Hurriyet.com.tr’nin görüştüğü bir çok bayii “Halk bizi karaborsacılıkla suçluyor. Kimisi küfrederek mağazadan çıkıyor” derken ESK’dan yapılan açıklamada yoğun talep nedeni ile sıkıntı yaşandığı kaydedildi.

25.06.2014Ekonomi
İnebolu Limanı özelleştirilecek

İnebolu Limanı özelleştirilecek

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), İnebolu Limanı ve tersane alanının özelleştirme kapsamına alınmasına karar verdi.

31.01.2014Ekonomi
Kamuya Twitter kullanma teşviği

Kamuya Twitter kullanma teşviği

HÜKÜMETİN 2014 programında ‘Gezi’ olaylarında hedef alınan Facebook ve Twitter gibi sosyal medyanın kamu kurumlarında kullanımının teşvik edilmesi yer alıyor.

5.11.2013 Ekonomi
Et ve Süt Kurumu ette indirim kampanyasını bitirdi

Et ve Süt Kurumu ette indirim kampanyasını bitirdi

Et ve Süt Kurumu Kurban Bayramı sonrasında kırmızı ette değişen arz ve talep dengesini gözeterek, ette ramazan indiriminin sona erdiğini, 4 ay önceki fiyatlara dönüldüğünü açıkladı.

24.10.2013Ekonomi
Et ve Süt Kurumundan bir ilk

Et ve Süt Kurumu'ndan bir ilk

Et ve Süt Kurumu (ESK), üreticinin bayramda satamadığı büyükbaş kurbanlıkları ilk defa canlı olarak satın alacak. ESK, önceki yıllarda kurbanlıkları karkas et olarak satın alırken, bu yıl ilk kez canlı olarak alacak.

14.10.2013Ekonomi
ESK kombinalarını kasaplara açacak

ESK kombinalarını kasaplara açacak

Et ve Süt Kurumu (ESK) Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu, TOKİ işbirliğinde Sakarya, Adana, Diyarbakır, Van ve Ankara'da şehir dışında modern kombinalar kuracaklarını belirterek, "Bu kombinaları haftanın belli günleri kasaplara da açacağız gelsin kesimini yapsın diye" dedi.

23.08.2013Ekonomi
Kurban Bayramı için ithalata gerek yok

"Kurban Bayramı için ithalata gerek yok"

Et ve Süt Kurumu (ESK) Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu, "Son hesaplamalara göre Kurban Bayramı için herhangi bir hayvan varlığı sıkıntısı görünmüyor. Dolayısıyla şu anda Kurban Bayramı için ithalat söz konusu değil" dedi.

14.08.2013Ekonomi
Bakanlık sözlü müdahalede bulundu, fiili müdahale geliyor

Bakanlık sözlü müdahalede bulundu, fiili müdahale geliyor

Ramazan ayının bitmesiyle birlikte yükseldiği söylenen et fiyatlarına Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı müdahale geldi.

13.08.2013Ekonomi
Et fiyatlarına müdahale geldi

Et fiyatlarına müdahale geldi

Son dönemde tekrar yükselişe geçen et fiyatlarını düşürebilmek için Et ve Süt Kurumu (ESK), besicilere çağrı yaparak karkas etin kilosuna 15.6 lira vereceğini açıkladı. ESK besiciye erken kesim primi ve nakliye farkı verecek, ayrıca satın alma bedellerinin yüzde 50'sini de nakit olarak ödeyecek. Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkanı Bülent Tunç, Et ve Süt Kurumu’nun et fiyatlarına müdahale etmesinin piyasaları kısa süreliğine sakinleştireceğini, uzun süreli sonuç almak için Türkiye’ye besilik hayvanların gelmesi gerektiğini söyledi.

13.08.2013Ekonomi
Besicilere kefalet senedi kolaylığı

Besicilere kefalet senedi kolaylığı

Et ve Süt Kurumu (ESK) ile Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Birliği arasında imzalanan protokolle besiciler, banka teminat mektubu veya noter masrafı olmadan kefalet senediyle işlem yapabilecek.

5.07.2013Ekonomi
Kıymada uçuruma dikkat

Kıymada uçuruma dikkat!

Ramazan öncesi kırmızı et fiyatlarındaki çelişki tüketicinin kafasını karıştırdı. 1 kilogram az yağlı köftelik kıymanın fiyatı 17.75 TL ile 32 TL arasında değişiyor. 1 kilogram kıyma en ucuz Et ve Süt Kurumu (ESK) mağazalarında, en pahalı ise Ankara’da satılıyor.

28.06.2013Ekonomi
Et ve Süt Kurumunun indirimli et satışları bugün başladı

Et ve Süt Kurumunun indirimli et satışları bugün başladı

Et ve Süt Kurumu (ESK) ürünlerinin satıldığı tüm mağazalarda kıyma ve kuşbaşı et için indirimli satışlara başlandı. Yeni düzenlemeyle kıymanın kilogramı bugünden itibaren yüzde 4 indirimle 17,75 lira, kuşbaşının kilogramı ise yüzde 2,2 indirimle 22,50 lira olarak satışa sunuldu.

28.06.2013Ekonomi
Kırmızı ete zam geldi, ESK ise fiyatlarını düşürdü

Kırmızı ete zam geldi, ESK ise fiyatlarını düşürdü

Ramazan ayı yaklaşırken et fiyatlarına yüzde 10'a varan oranlarda zam geldi. Et ve Süt Kurumu (ESK) ise fiyatları dengelemek için Ramazan'a özel et fiyatlarında yüzde 4 indirime gideceğini açıkladı.

27.06.2013Ekonomi
The Enlish School Of İstanbul açılıyor

The Enlish School Of İstanbul açılıyor

Kuzey Kıbrıs’ın önemli okullarından The English School of Kyrenia (ESK) İstanbul’da bir şube açıyor.

28.05.2013Eğitim
Yok artık Ibrahimovic

Yok artık Ibrahimovic

İsveç ile İngiltere hazırlık maçında kozlarını paylaştı. Stockholm'de oynanan maçta gülen taraf 4-2'lik skorla ev sahibi İsveç oldu.

15.11.2012Futbol
BAŞBAKAN SÖZÜNÜ TUTTU, İŞÇİYE ZAM YASASI YARIN MECLİS’TE

BAŞBAKAN SÖZÜNÜ TUTTU, İŞÇİYE ZAM YASASI YARIN MECLİS’TE

Başbakan sözünü tuttu, partiler anlaştı, 600 bin işçiye zammın önünü açan yasa tasarısı, yarın TBMM Genel Kurulu’nda ‘ivedilikle’ görüşülecek. İşçi ve işveren örgütleri arasındaki anlaşmazlık nedeniyle meclis kapanmadan yasalaşamayan Toplu İş İlişkileri Yasa Tasarısı, yarın görüşülmeye başlanacak.

2.10.2012Ekonomi
Güvenli olmayan 37 marka açıklandı

Güvenli olmayan 37 marka açıklandı

Sağlık Bakanlığı'ndan tıbbi cihazlar ve kozmetik denetim sonuçları...

30.07.2012Sağlık
37 ürüne yarım milyon lira ceza

37 ürüne yarım milyon lira ceza

Geçtiğimiz hafta sonu sağlıklı sularla ilgili bir açıklama yayımlayan Sağlık Bakanlığı şimdi de Kozmetik'te Tıbbi Cihazlarda "Güvenli olmayan" ürünleri açıkladı. Kolonyadan saç renklendiriciye, oksijen maskesinden dezenfektana 37 güvensiz ürün tespit edildi. Yarım milyon liranın üzerinde para cezası uygulandı.

30.07.2012Ekonomi
Bu ürünlere dikkat

Bu ürünlere dikkat

Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada Tıbbi Cihazlar ve Kozmetik denetimleri sonucunda toplam 37 ürünün, 4703 sayılı kanın hükümlerine aykırı olduğunun tespit edildiği belirtildi.

30.07.2012Sağlık
Sanat sokak hayvanları için

Sanat sokak hayvanları için

Sokak hayvanlarının barınaklarda verdiği yaşam mücadelesine dikkat çeken ve hayvanların yiyecek ve ilaç ihtiyaçlarına destek olmak amacıyla yola çıkan 47 sanatçının eserleri Milk Gallery’de sergileniyor.

19.01.2012Kelebek
12 Eylül’e yargı yolu 337 ile geçti

12 Eylül’e yargı yolu 337 ile geçti

ANAYASA paketinin 12 Eylül dönemine yargı yolunu açan maddesi 337 oyla kabul edildi.

6.05.2010Gündem
İktidarında unutulmayan 10 an

İktidarında unutulmayan 10 an

ABD Başkanı Barack Obama geçen hafta Mısır'da yaptığı konuşmada Müslüman dünyasına zeytin dalı uzattı. Obama, Bush döneminde uygulanan politikalara artık yer olmadığını açık bir dille belirtti.

8.06.2009Dünya
ESK’da hükümete paket yok eleştirisi

ESK’da hükümete 'paket yok' eleştirisi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Ekonomik Sosyal Konsey (ESK) toplantısında hükümete ‘paket yok’ eleştirisi geldi.

5.02.2009Ekonomi
Krizi uzakta tutmaya devam eder, faturayı çalışana ödetmeyiz

Krizi uzakta tutmaya devam eder, faturayı çalışana ödetmeyiz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, finansal krizin faturasını çalışanların ödememesi için tedbirleri kararlılıkla aldıklarını belirterek, şu ana kadar Türkiye’nin, bu noktada son derece başarılı bir performans izlediğini kaydetti. Erdoğan, "Aldığımız ve alacağımız tedbirlerle krizi, Türkiye’nin mümkün olduğunca uzağında tutmaya devam edeceğiz. Türkiye ekonomisi bu güce, bu dirence sahiptir" dedi.

5.02.2009Ekonomi
Krizin faturasını işçi ödemeyecek

Krizin faturasını işçi ödemeyecek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, finansal krizin faturasını çalışanların ödememesi için tedbirleri kararlılıkla aldıklarını belirterek, şu ana kadar Türkiye'nin, bu noktada son derece başarılı bir performans izlediğini kaydetti.

5.02.2009Ekonomi
ESK’ye kim ne götürüyor

ESK’ye kim ne götürüyor?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugun saat 16.00’da toplanacak olan Ekonomik ve Sosyal Konsey toplantısına üyeler bol taleple gidiyor.

5.02.2009Ekonomi
Yahudileri istemeyen Türk kafeye tepkiler çığ gibi büyüyor

Yahudileri istemeyen Türk kafeye tepkiler çığ gibi büyüyor

Yeni Zelanda’da Mevlana Cafe’ye gelen iki kadın ve iki çocuğun İsrailli olduklarını anlayınca yemek vermeyen Mustafa Tekinkaya’ya tepkiler sürüyor. İsrail’in Yeni Zelanda’dan da sorumlu Sydney Büyükelçisi de Yeni Zelanda’ya nota verdi.

17.01.2009Gündem

Yazar Sonuçları

‘Sandık demokrasisi’ her şeye kadir değil

‘Taksim direnişçileri’, Miraç Kandili münasebetiyle konserleri iptal ettiler, içki içilmeyecek sadece, kandil akşamına uygun davranılacak dediler. Seccadeler serildi, Kuran okundu. Yani herkes birbirine saygılıydı.

6.06.2013

Bir Gonzo nasıl gömülür

Ahmet Oktay’a 1987’de Behçet Necatigil Ödülü kazandıran şiir kitabının adı “Yol Üstünde Semender” idi.

16.10.2009

Teröre İspanya usulü tepki

TOBB, TESK, TİSK, Türk-İş, Hak-İş ve Kamu-Sen başkanları Aktütün Karakolu’na yapılan terör saldırısı üzerine dün ortak bir açıklama yaptı.

Dünkü basın toplantısı, Türkiye’nin en yaygın örgütlenmelerine sahip bu kuruluşların teröre karşı üçüncü ortak girişimiydi.

5.10.2008