EKSTRA
MENÜ

Esaretın Bedelı

Esaretın Bedelı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Esaretın Bedelı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 101 Esaretın Bedelı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Esaretin Bedeli, Frank Darabont'un senaryosunu yazdığı ve yönettiği, başrollerinde Tim Robbins ve Morgan Freeman'ın yer aldığı 1994 yapımı Amerikan dram filmidir.

Stephen King'in Rita Hayworth ve Shawshank'in Kefareti adlı novellasından uyarlanan film, masumiyetini iddia etmesine rağmen karısını ve sevgilisini öldürdüğü gerekçesiyle Shawshank Devlet Cezaevi'nde yaklaşık 20 yılını geçiren bankacı Andy Dufresne'in hikayesini anlatır. Cezaevinde kaldığı süre boyunca diğer mahkûmlardan Ellis Boyd "Red" Redding ile arkadaşlık kuran Dufresne, cezaevi müdürünün para aklama faaliyetlerine yardım etmeye başladıktan sonra gardiyanlar tarafından korunmaya başlanır.

Film, gişe hasılatının bütçesini zor karşılamasına rağmen eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı ve birçok ödüle aday gösterildi. Sonrasında kablo televizyon, VHS, DVD ve Blu-ray üzerinde dikkate değer bir ilgi gördü. Amerikan Film Enstitüsü'nün hazırladığı AFI'nın 100 Yılı... 100 Film listesinin 10. yıldönüm sayısına dahil edildi. IMDb sitesinde 1.462.670'dan fazla kişinin oylarıyla 10 üzerinden 9.3 puan aldı ve gelmiş geçmiş en iyi film seçildi.

Esaretın Bedelı Haberleri

Fenomen çitten Fake Hesap

Fenomen çitten "Fake Hesap"

Daha önce Vatanımsın Sensin, Umuda Kelepçe Vurulmaz, Anne, Esaretin Bedeli gibi dizilerde oyunculuk yapan ve 2013 yılında askere gittiği için oyunculuğa ve müziğe ara veren fenomen Görkem Ökmen'den yeni çalışma.

9.03.2021Keyif
8. Sınıf Türkçe Benzetme Cümleleri konu anlatımı

8. Sınıf Türkçe Benzetme Cümleleri konu anlatımı

''Teşbih'' adıyla da bilinen bu cümlelerde, ortak özelliklere sahip olaylar, nesneler ve kişiler birbirine benzetilir. Benzetme cümlelerinde ''Gibi'' - ''Sanki'' - ''Adeta'' kelimeleri ''benzetme edatı'' olarak kullanılır. Teşbih, ''benzeyen'' - ''kendisine benzetilen'' ve ''benzeme yönü'' unsurlarından oluşur. 8. sınıflar için Türkçe Benzetme Cümleleri konusunu detaylı bir şekilde anlattık.

11.01.20218. SINIF
Gülmeyi çocuklar icat etti biz tüketiyoruz

Gülmeyi çocuklar icat etti biz tüketiyoruz

Efsanelerin çocuğu olarak doğdu ama hayatı kolay değildi. Hem 7 yaşındayken onların özlemini çekmek zorunda kaldı, hem onların gölgesinden sıyrılmak... Vazgeçmedi, “Pes edince tükenir insan” mottosuyla yürüdü. Annesi Çolpan İlhan’ı ve babası Sadri Alışık’ı utandırmadı. Sadri Alışık Çolpan İlhan Tiyatrosu’nu hem oyunculuğu hem genel sanat yönetmenliği ile zirveye taşıdı. Üç senedir oynadığı ‘Fekeli’ karakteriyle fenomen haline geldi. Kerem Alışık’la geçen hafta bir araya geldik. Tüm sorulara şiir tadında yanıtlar verdi.

13.10.2020Magazin
Esaretin Bedeli filminin konusu nedir Imdb puanı kaçtır Esaretin Bedeli oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Esaretin Bedeli filminin konusu nedir? Imdb puanı kaçtır? Esaretin Bedeli oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Günümüzde pek çok kişi tarafından beğenilerek izlenen esaretin bedeli filmi oldukça güzel bir filmdir. İzlenilen hemen hemen her yaştan kişiler tarafından sevilen bu film sinema sektörü için çok önemlidir.

9.09.2020Televizyon
Oyuncu Kaan Taşaner: Hollywood gibi bir markaya dönüşecek gücümüz var

Oyuncu Kaan Taşaner: Hollywood gibi bir markaya dönüşecek gücümüz var

Oyuncu Kaan Taşaner, "İngilizce karşılığı Hollywood olmuş, bizde karşılığı ne olur bilmiyorum ama markaya dönüşecek güce sahip olduğumuzu düşünüyorum." dedi.

15.07.2020Keyif
Kerem Alışık: Çolpan İlhan- Sadri Alışık Tiyatrosu 25 yıldır ilk defa perdesini açamadı

Kerem Alışık: "Çolpan İlhan- Sadri Alışık Tiyatrosu 25 yıldır ilk defa perdesini açamadı 

Corona virüs salgını nedeniyle Çolpan İlhan- Sadri Alışık Tiyatrosu. 25 yıllık tarihinde ilk kez perdesini açamadı.

27.03.2020Magazin
Kerem Alışık, “Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu 25 yıldır ilk defa tiyatro perdesini açamadı.”

Kerem Alışık, “Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu 25 yıldır ilk defa tiyatro perdesini açamadı.”

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu’nun kapalı gişe sahnelenen ve seyircinin büyük ilgi gösterdiği “Amadeus”, “Esaretin Bedeli”, “Dali’nin Kadınları” ve “Kader Apartmanı No 3” oyuncuları, “Evde kalın” uyarısıyla birlikte 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutladı.Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu’nun Genel Sanat Yönetmeni ve “Esaretin Bedeli” oyuncuları Kerem Alışık, İştar Gökseven, “Amadeus” oyuncuları Selçuk Yöntem, Özlem Öçalmaz, “Dali’nin Kadınları” oyuncuları Hatice Aslan, Hande Soral, Devrim Nas, Gülin İyigün, “Kader Apartmanı No 3” oyuncuları Deniz Uğur ve Yiğit Pakmen, Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutlarken, “evde kal” mesajı da verdi.

27.03.2020Magazin
Karantina günleri için 10 isim 10 film önerisi

Karantina günleri için 10 isim 10 film önerisi

Koronavirüs salgınına tedbir için adeta tüm Türkiye eve kapandı. Evde vakit geçirmenin en keyifli yanı da hiç kuşkusuz film izlemek. Sanatçı, gazeteci ve yazarlardan oluşan 10 ünlü isim, karantina döneminde izleyebileceğimiz filmleri sıraladı. İşte yaptıkları öneriler:

18.03.2020Keyif
Gaziantepte tiyatrolu günler

Gaziantep'te tiyatrolu günler

Gaziantep'te tiyatro tutkunlarını heyecanlı bir hafta bekliyor. Erzurum Devlet Tiyatrosu "Kayıp El" adlı oyunu Gaziantepli sanatseverlerin beğenisine sunacak. Çolpan İlhan Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından Stephen King'in ölümsüz eserinden uyarlanan "Esaretin Bedeli", izleyicisiyle buluşacak.

28.11.2019Keyif
Turneye devam

Turneye devam

Çolpan İlhan&Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Esaretin Bedeli” ve “Dali’nin Kadınları” tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor.

19.11.2019Keyif
Kerem Alışıka 2019da 11 ödül

Kerem Alışık'a 2019'da 11 ödül

KEREM Alışık, 2019’da ödüle doymadı.

15.11.2019Keyif
Esaretin Bedeli Anadolu turunda

Esaretin Bedeli Anadolu turunda

Çolpan ilhan Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından sahnelenen Esaretin Bedeli adlı oyun Anadolu turnesine devam ediyor.

8.11.2019Keyif
“Esaretin Bedeli” Anadolu turnesine devam ediyor

“Esaretin Bedeli” Anadolu turnesine devam ediyor

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından Türkiye’de ilk kez tiyatro sahnesine taşınan “Esaretin Bedeli” oyunu, Atlantis Yapım organizasyonuyla Kasım ayında Anadolu turnesine devam ediyor…

7.11.2019Keyif
Turne yolunda

Turne yolunda

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Esaretin Bedeli”, Türkiye turnesine çıkıyor.

13.10.2019Keyif
Kerem Alışık:Çok mutlu ve heyecanlıyız

Kerem Alışık:Çok mutlu ve heyecanlıyız

Çolpan İlhan&Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından Türkiye’de ilk kez tiyatro sahnesine taşınan “Esaretin Bedeli” oyunu, 16 Eylül’de Zorlu PSM’de yeniden seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor…

3.09.2019Keyif
Tiyatro Günü’nde sahnede

Tiyatro Günü’nde sahnede

Çolpan İlhan&Sadri Alışık Tiyatrosu’nun iddialı projesi “Esaretin Bedeli”, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü nedeniyle bugün Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde perde açacak.

27.03.2019Keyif
Dünya Tiyatro Gününde sahnede olmak mutluluk verici

"Dünya Tiyatro Günü'nde sahnede olmak mutluluk verici"

Çolpan İlhan&Sadri Alışık tiyatrosu tarafından Türkiye’de ilk kez tiyatro sahnesine taşınan “Esaretin Bedeli” oyunu, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde tiyatro severlerle buluşacak…

26.03.2019Keyif
Öğrencileri ile aynı sahnede

Öğrencileri ile aynı sahnede

Kerem Alışık, “Esaretin Bedeli” adlı tiyatro oyununda Sadri Alışık Kültür Merkezi’nden mezun olan öğrencileriyle sahneye çıkıyor.

28.02.2019Keyif
Kerem Alışıkın haklı gururu...

Kerem Alışık'ın haklı gururu...

Sezonu açtığı günden bu yana kapalı gişe oynayan “Esaretin Bedeli” tiyatro oyununda Red karakterini canlandıran Kerem Alışık, Sadri Alışık Kültür Merkezi ve Konservatuarı’ndan mezun olan öğrencileriyle aynı sahnede olmanın haklı gururunu yaşıyor.

27.02.2019Keyif
Esaretin Bedelini 10 bin kişi izledi

Esaretin Bedeli'ni 10 bin kişi izledi

Çolpan İlhan&Sadri Alışık tiyatrosu tarafından Türkiye’de ilk kez tiyatro sahnesine taşınan “Esaretin Bedeli” oyunu izleyenleri gözyaşlarına boğuyor. Kerem Alışık ‘’Seyircimizin üzerinde gerçekçi bir etki yaratmak, onların yüreklerine dokunabilmek ve tiyatro yoluyla duygularını bizlerle paylaştıklarını görmek, bize tüm çabalarımızın boşa çıkmadığını gösteriyor. Bundan da büyük mutluluk duyuyoruz’’dedi.

21.02.2019Magazin
Esaretin Bedelini 10 bin kişi izledi

Esaretin Bedeli'ni 10 bin kişi izledi

“Esaretin Bedeli” oyunu, 2 ayda yaklaşık 10 bin tiyatroseverle buluştu…

21.02.2019Keyif
O benim sırdaşımdı

'O benim sırdaşımdı'

Sinema tarihinin en iyi filmlerinden biri olarak kabul edilen "Esaretin Bedeli"ni tiyatro sahnesine taşıyan oyuncu Kerem Alışık, "3-4 ay arasında bir hazırlık süreci geçirdik. Böyle büyük filmleri tiyatroya uyarlamak, tiyatro dilini oluşturmak kolay değil. Çok şükür herkesin beğendiği, bizi mahcup etmeyen bir iş çıktı." dedi.

16.02.2019Magazin
İlk gösterimde duygusal anlar...

İlk gösterimde duygusal anlar...

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından ilk kez tiyatroya uyarlanan “Esaretin Bedeli” oyunu önceki akşam Zorlu PSM’de prömiyer yaptı.

17.12.2018Magazin
Firariler stüdyoda

Firariler stüdyoda

Merakla beklenen ‘Esaretin Bedeli’ oyunu prömiyer için gün sayıyor.

11.12.2018Keyif
Freemanın rolü Kerem Alışıka

Freeman'ın rolü Kerem Alışık'a

"Esaretin Bedeli" adlı, dünyaca ünlü filmde Morgan Freeman'ın canlandırdığı "Red" karakterini, tiyatro sahnesinde Kerem Alışık canlandıracak.

27.11.2018Keyif
O rol Kaan’ın

O rol Kaan’ın

Sinema tarihinin en iyi filmlerinden biri kabul edilen “Esaretin Bedeli”, Türkiye’de ilk kez Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından dev bir prodüksiyonla tiyatro sahnesine taşınıyor.

21.11.2018Keyif
Esaretin Bedeli 15 Aralıkta seyirciyle buluşacak

"Esaretin Bedeli" 15 Aralık'ta seyirciyle buluşacak

Sinemada oscarlı oyuncu Tim Robbins’in canladırdığı Andy karakterine tiyatroda hayat verecek olan ünlü oyuncu Kaan Taşaner, “Kerem Alışık’la yaptığımız görüşmenin 10. dakikasında rolü büyük bir heyecanla kabul ettim”

20.11.2018Keyif
O filmi tiyatroya taşıdılar

O filmi tiyatroya taşıdılar

Tim Robbins, Morgan Freeman ve Bob Gunton’ın rol aldığı 1995 yapımı “Esaretin Bedeli”, Çolpan İlhan&Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından sahneye uyarlandı.

22.10.2018Keyif
Ben de çok haksızlık yaşadım

Ben de çok haksızlık yaşadım

Yiğit Pakmen, “İsimsizler” kadrosuna dahil oldu. Dizide, arkadaşları için gözünü kırpmadan ölüme gidebilecek Korkut adlı bir genci canlandıran Pakmen, “Korkut gibi hak ve adalet söz konusu olduğunda fazlasıyla hassasımdır” diyor.

17.11.2017Televizyon
Dostlarımıza sıkı sıkı sarılmamızı sağlayacak 10 film

Dostlarımıza sıkı sıkı sarılmamızı sağlayacak 10 film

70. sayımızın SineList sayfasında buluşalım da dostluğumuz pekişsin sevgili üniversiteliler.

13.11.2017Kampüs
‘İnsanın esareti’ nerede başlar, nerede biter

‘İnsanın esareti’ nerede başlar, nerede biter?

İnsanın esareti hayatın hangi evresinde başlar? Bu sorunun cevabı W. Somerset Maugham’ın ‘İnsanın Esaret’i romanında kendine yanıt buluyor. Maugham’ın otobiyografik öğeler taşıyan romanı okuyucuları, Philip ile birlikte zorlu bir yolculuğa çıkarıyor.

1.06.2017Kitap Sanat
Arda Turan: Hak ettiğim saygıyı istiyorum

Arda Turan: Hak ettiğim saygıyı istiyorum

Arda Turan, La Liga şampiyonu olarak tarih yazan Atletico Madrid’in en önemli isimlerinden biriydi. 40 milyon Euro’ya Barcelona’ya imza attığında sadece Türk futbolunun en pahalı futbolcusu olmakla kalmadı, dünya yıldızları seviyesine de çıktı. İspanya’daki gururumuz; ülkemizin yetiştirdiği belki de 1 numaralı yetenek olan Arda Turan, merak edilen her şeyi anlattı.

22.03.2017Spor Arena
Unutulmaz filmlerin çekildiği 10 büyüleyici mekan

Unutulmaz filmlerin çekildiği 10 büyüleyici mekan

Hayranı olduğunuz filmleri izlerken merakınızı cezbeden şehirler ve mekanlar, her ne kadar gerçek dışı gibi gözükse de, aslında ulaşılmaz değiller. İlginizi çekebilecek ve görmek isteyebileceğiniz 10 film rotasını sizler için derledik.

26.12.2016Seyahat
Ölene Kadar fragmanı izleyiciler tarafından ilgiyle karşılandı

Ölene Kadar fragmanı izleyiciler tarafından ilgiyle karşılandı

ATV ekranlarının yeni dizisi Ölene Kadar, ilk bölüm fragmanı ile dikkatleri üzerine topladı. Başrollerinde Fahriye Evcen, Sarp Levendoğlu ve Engin Akyürek'in oynayacağı Ölene kadar dizisi, ilk bölüm fragmanıyla birlikte hızlı bir başlangıç yapacağının sinyalini verdi. İşte merakla beklenen o fragman

21.12.2016Televizyon
Engin Akyürekin partneri Fahriye Evcen oldu

Engin Akyürek'in partneri Fahriye Evcen oldu

Fahriye Evcen, 2 yıl aradan sonra ekrana dönüyor. ‘Esaretin Bedeli’ dizisinden gelen teklifi kabul eden Evcen, Engin Akyürek ve Sarp Levendoğlu’yla birlikte kamera karşısına geçecek.

15.11.2016Televizyon
Kariyer Yolu - Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanı

Kariyer Yolu - Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanı

Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanı Hasan Alemdar

Kariyer Yolu - Gloria Jeans Coffees Yönetim Kurulu Başkanı

Kariyer Yolu - Gloria Jean's Coffees Yönetim Kurulu Başkanı

Gloria Jean's Coffees Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dinçerler

Hapishane temalı en iyi 7 film

Hapishane temalı en iyi 7 film

Aksiyon, gerilim, dram, suç ve kimi zaman komedi gibi türlerin bir arada kullanıldığı neredeyse tamamının demir parmaklıklar ardında çekildiği, hapishane odaklı filmler izleyicilerin dikkatini çekiyor. Bakalım en ilgi çekici 7 hapishane filmi hangileri?

18.04.2016Keyif
En zengin yazarlar listesi açıklandı

En zengin yazarlar listesi açıklandı

Amerikan Ekonomi ve Finans dergisi Forbes, 2015'te en çok kazanan yazarları açıkladı.

11.04.2016Hayat
Erkekleri ağlatan filmler

Erkekleri ağlatan filmler

Film izlerken gözyaşlarına hakim olamamak sadece kadınlara özgü bir davranış gibi değerlendirilir. Oysa gerçek hiç de öyle değil. Öyle filmler var ki; en sert, en vurdumduymaz görünümlü ya da kontrollü erkekler bile onları izlerken gözyaşlarına engel olamıyor...

25.09.2015Magazin
Umudunuzu kaybettiğinizde seyretmeniz gereken 10 film

Umudunuzu kaybettiğinizde seyretmeniz gereken 10 film

Bazen hayat üzerinize gelir, sıkıntılar hiç bitmez ve kaybolacakmışsınız gibi hissedersiniz. Ya da kaybolup gitmek... Böyle durumlarda belki de yalnızca doğru filmi seyretmeniz gerekli. O zaman, zaten içinizde olan cevaba daha yakın hissedebilirsiniz.

23.09.2015Hayat

Yazar Sonuçları

Gülmeyi çocuklar icat etti biz tüketiyoruz

Efsanelerin çocuğu olarak doğdu ama hayatı kolay değildi. Hem 7 yaşındayken onların özlemini çekmek zorunda kaldı, hem onların gölgesinden sıyrılmak... Vazgeçmedi, “Pes edince tükenir insan” mottosuyla yürüdü. Annesi Çolpan İlhan’ı ve babası Sadri Alışık’ı utandırmadı. Sadri Alışık Çolpan İlhan Tiyatrosu’nu hem oyunculuğu hem genel sanat yönetmenliği ile zirveye taşıdı. Üç senedir oynadığı ‘Fekeli’ karakteriyle fenomen haline geldi. Kerem Alışık’la geçen hafta bir araya geldik. Tüm sorulara şiir tadında yanıtlar verdi.

13.10.2020

Kaz ciğerine New York yasağı

New York, modernleşme konusunda dünyanın geri kalanına ciddi farklar atmakta.

5.11.2019

Hakan Atilla’yı görsem şu dört soruyu sorarım

Soru 1... Reza alçağının gidişi bir tezgâh mıydı?

25.07.2019

Bütün korkularım sessizliğe gömüldü

Son dönemde ağırlıklı olarak ses getiren tiyatro projeleriyle adından söz ettiren Kerem Alışık, bu kez iki koldan geldi. Bir yandan “Esaretin Bedeli” filminden aynı adla tiyatroya uyarlanan oyunda Red’i canlandırıyor, diğer yandan “Bir Zamanlar Çukurova”nın Ali Rahmet Fekeli’si olarak izleyici karşısına çıkıyor. Bu yoğun tempoda şiirden de kopmayan, hem okuyup hem yazmaya devam eden Alışık’la geçtiğimiz günlerde bir araya geldik. Çocukluğundan çocuğuna, dünden bugüne şiir tadında bir söyleşi yaptık.

25.12.2018

New York New York

Geçen haftaki yazıda bir tatilin hüzünlü detaylarından söz etmiştim.

8.11.2018

Uçtu uçtu kuş uçtu

“Yaptığımız işin kişiliğimizi tanımlamasına tarihte izin veren ilk toplum da biziz; yeni tanıştığımız birine ilk sorduğumuz nereli olduğu ya da ailesi değil, ne iş yaptığıdır, sanki bir insanı ötekilerden ayıran özelliği bilmek için işini sormak yeterlidir.”

31.10.2018

Masum değiliz hiçbirimiz...

2015’te çekilen ve Meksikalı uyuşturucu kartellerine karşı verilen mücadeleyi anlatan, Denis Villeneuve imzalı ‘Sicario’nun devamı niteliğindeki ‘Sicario: Day of the Soldado’ huzurlarımızda. Yönetmen, kimi oyuncular, kameraman, müzisyen değişmiş ama bu film, kimi özellikleriyle ilk adımdan daha iyi.

29.06.2018

‘Kral’ daha iyisini hak ediyor

Sinema için en bereketli kaynaklardan biri olan Stephen King’in sekiz kitaplık serisi ‘Kara Kule’ de nihayet beyazperdede. Ne var ki film, ünlü yazarın en vasat uyarlamalarından biri olarak tarihteki yerini alacak gibi...

4.08.2017