MENÜ

Ertuğrul Kürkçü

Ertuğrul Kürkçü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ertuğrul Kürkçü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 686 Ertuğrul Kürkçü haberi bulunmuştur.

Ertuğrul Kürkçü 5 Mayıs 1948 yılında, Bursa'da dünyaya geldi. Sosyalist aktivist, yayıncı ve yazar. HDP İzmir Milletvekili ve Onursal Başkanıdır.

Ertuğrul Kürkçü Haberleri

CHP Antalyada, Öcalan sempatizanı bir aday daha

CHP Antalya'da, Öcalan sempatizanı bir aday daha

Yerel seçimde CHP'nin Antalya'daki adayları arasında, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'a özgürlük talep eden BDP Antalya eski İl Başkanı Abdülbaki Karaağaç'tan sonra HDP kontenjanından bir kişinin daha Kepez ilçesi belediye meclis üyesi adayları arasında olduğu ortaya çıktı.

20.03.2019Gündem
1968 Ankarasından 2018 medyasına Son 50 yılın dedikodulu tarihi

1968 Ankara'sından 2018 medyasına! Son 50 yılın dedikodulu tarihi

Türkiye’nin en renkli ve sivri dilli gazetecilerinden Tuğrul Eryılmaz’la, ‘68’li ve Gazeteci’ kitabı için bir araya geldik. Medyaya ve siyasete yön veren en etkili isimlerin sırlarını öğrendik.

18.11.2018Hürriyet Pazar
Eski HDP milletvekili Ertuğrul Kürkcü hakkında zorla getirme kararı

Eski HDP milletvekili Ertuğrul Kürkcü hakkında 'zorla getirme' kararı

Eski HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkcü hakkında, terör soruşturması kapsamında 3 ayrı suçtan 23 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davada "zorla getirme" kararı çıkartıldı.

29.08.2018Gündem
50 yıl önce çakan bir şimşek

50 yıl önce çakan bir şimşek

Usta gazeteci Alev Er, Türkiye’deki 1968 hareketini ele aldığı ve dönemin en önemli aktörleriyle konuşarak ortaya koyduğu eseri ‘Bir Uzun Yürüyüştü 68’i, genç meslektaşı Eray Özer’le omuz omuza vererek güncelledi. ‘Başkaldırı 50 Yaşında’ üstbaşlığını taşıyan yeni versiyonda bugüne dair sorular ve yeni isimler de var.

Baluken hariç cezaevindekiler listeye alınmadı

Baluken hariç cezaevindekiler listeye alınmadı

HDP, genel seçim aday listesinde TBMM grubunu oluşturan 48 milletvekilinin yarıdan fazlasına yer vermedi. Tutuklu 9 milletvekilinden 8’i, gelecek parlamentoda sandalye kaybına neden olmamak amacıyla parti kararıyla aday gösterilmedi. Bu kural sadece İmralı heyetindeki üç kişiden biri olan Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken’e uygulanmadı. Sincan Cezaevi’nde bulunan Baluken, Batman adayı oldu.

21.05.2018Gündem
Kriz çıktı... Türk heyetten flaş karar

Kriz çıktı... Türk heyetten flaş karar

AKPM Türk Heyeti Başkanı Kılıç, Terör örgütü PYD eski eş başkanı Salih Müslim'i konuşmacı olarak davet eden AKPM'ye tepki göstererek, genel kuruldaki çalışmalarını yarıda kesip Türkiye'ye dönme kararı aldığını duyurdu.

23.04.2018Gündem
Soma faciasında flaş gelişme Alp Gürkan için tutuklama talebi…

Soma faciasında flaş gelişme! Alp Gürkan için tutuklama talebi…

Manisa'nın Soma ilçesinde, 301 madencinin yaşamını yitirdiği faciayla ilgili 5'i tutuklu 51 sanığın yargılandığı davada mütalaasını veren savcı, Soma Kömür İşletmeleri AŞ'nin patronu Alp Gürkan'ın tutuklanmasını talep etti.

26.03.2018Gündem
Selahattin Demirtaş 434 gün sonra hakim karşısında….

Selahattin Demirtaş 434 gün sonra hakim karşısında….

434 gündür başka suçtan tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ''Cumhurbaşkanı’na hakaret'' suçundan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle Bakırköy 38. Asliye Ceza Mahkemesi’nce yargılandığı davada ilk kez hakim karşısına çıkıyor. Başka suçtan tutuklu bulunan Demirtaş, cezaevine konulduğu Kasım 2016'dan bu yana ilk kez bir duruşmaya katıldı.

12.01.2018Gündem
19 HDP’li vekile fezleke

19 HDP’li vekile fezleke

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, 2 Mayıs 2016’daki Anayasa Komisyonu toplantısını terk ederken TBMM koridorlarında ‘terör örgütü propagandası yaptıkları’ iddiasıyla 19 HDP milletvekili hakkında fezleke hazırlandığı bildirildi.

4.12.2017Gündem
Son dakika... HDPli 19 vekil için flaş gelişme

Son dakika... HDP'li 19 vekil için flaş gelişme

HDP'li 19 vekil hakkında fezleke Adalet Bakanlığı'na gönderildi.

4.12.2017Gündem
Bakan ile HDPli vekil arasında gerginlik

Bakan ile HDP'li vekil arasında gerginlik

Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Maliye Bakanı Naci Ağbal ile HDP Milletvekili Ertuğrul Kürkçü arasınra tartışma yaşandı. AK Partili vekillerin tartışmaya girmesiyle gerginlik büyüdü.

30.10.2017Gündem
Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda ’Barış’ mitingi yapıldı

Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda ’Barış’ mitingi yapıldı

HDP, EMEP, Halkevleri ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının üye olduğu İstanbul Emek ve Demokrasi Koordinasyonu 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü bugün Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda düzenlediği miting ile kutladı. Mitinge HDP milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder, Ertuğrul Kürkçü, Filiz Kerestecioğlu katıldı.

10.09.2017Gündem
HDPli Kürkçü hakkında 23 yıla kadar hapis istemi

HDP'li Kürkçü hakkında 23 yıla kadar hapis istemi

HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü hakkında, terör soruşturması kapsamında 3 ayrı suçtan 9,5 yıldan 23 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

28.07.2017Gündem
İçtüzük’ün silah yasağı maddesi kabul edildi

İçtüzük’ün silah yasağı maddesi kabul edildi

Meclis İçtüzüğü’nün, “TBMM’nin bina ve arazisine silahla girmek” ile “Genel Kurulun çalışma düzenini bozucu döviz, pankart getirmek ve kullanmak” eylemlerini milletvekillerine yönelik kınama nedeni sayan 14. maddesi Anayasa Mahkemesi’nde 4 saat süren görüşlerin ardında kabul edildi.

19.07.2017Gündem
TBMMye yeni dokunulmazlık dosyaları gönderildi

TBMM'ye yeni dokunulmazlık dosyaları gönderildi

HDP Eş Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş ile TBMM Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Pervin Buldan'ın da aralarında bulunduğu 31 milletvekiline ait 43 dokunulmazlık dosyası TBMM Başkanlığına sunuldu.

16.07.2017Gündem
Kılıçdaroğlu: 15 Temmuz şehitleri için de yürüyoruz

Kılıçdaroğlu: 15 Temmuz şehitleri için de yürüyoruz

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü 19. gününde Kocaeli’nde sürdü. İstanbul’a doğru provokasyon duyumu aldıklarını belirten Kılıçdaroğlu, “Türkiye’de herkesin huzur içinde yürümesi için, teröre karşı, terörü lanetlemek için, terörden mağdur olan aileler için, 15 Temmuz şehitlerimiz ve gazilerimiz için, bütün şehit yakınları için yürüyoruz” dedi.

3.07.2017Gündem
Adalet Yürüyüşünün 19. gününde Kılıçdaroğlundan provokasyon uyarısı

Adalet Yürüyüşü'nün 19. gününde Kılıçdaroğlu'ndan provokasyon uyarısı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşü'nün 19'uncu gününe başlarken Kocaeli'de konuştu. Kılıçdaroğlu, İstanbul’a yaklaşırken provokasyon duyumları geldiğini belirterek, "Provokasyon olayıyla karşılaştığınızda lütfen ama lütfen sadece alkışlayın. Küfürler edildi, taşlar atıldı, gübreler döküldü, ne yaparlarsa yapsınlar çünkü biz bir ideal için yürüyoruz, biz bir dava için yürüyoruz, biz bir huzur için yürüyoruz, biz adalet için yürüyoruz. Dolayısıyla bize taş da atılsa, onu gül olarak kabul edin" dedi. Yürüyüş İstanbul'a yaklaştıkça güvenlik önlemlerindeki artış da dikkat çekiyor. Yürüyüşte zırhlı araçlar güvenlik önlemi almaya başladı.

3.07.2017Gündem
Manisada hastaneye kaldırılan askerler için son açıklama Bakandan

Manisa'da hastaneye kaldırılan askerler için son açıklama Bakan'dan

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Manisa’da hiç yemek yemediği halde etkilenen askerlerin de olduğunu belirterek, “Oradaki hem doktorlar ve yetkililerden aldığım bilgiler dahilinde, hiçbir ihtimalin dışlanmadan çalışmaların yapılması gerektiğine karar verdik. Sadece yemekten zehirlenenler vakası olarak değerlendirmiyoruz, tüm ihtimalleri hesaba katan bir çalışmayı yürütüyoruz” dedi. Bakan şirketin bundan sonra gireceği tüm ihalelerde, bütün kamuda yasaklı hale geleceğini söyledi. Konuyla ilgili MHP, CHP ve HDP'den açıklamalar geldi. MHP'li Akçay, "Acaba söz konusu firmanın sadece Manisa'daki yemek ihalesi mi iptal edildi, yoksa diğer yerlerdeki sözleşmeleri de iptal edildi mi? Çünkü, bu firma bir çok askeri kuruma yemek veriyor. Olay çok vahimdir, unutulacak, geçiştirilecek bir olay değildir" dedi. CHP'li Gök ise "Bu şirket kimindir, arkasındaki güçler kimdir" dedi. Bugün askerlere Manisa Büyükşehir Belediyesi yemek çıkarttı.

18.06.2017Gündem
Tutuklatan fotoğraf iddianamede yok

Tutuklatan fotoğraf iddianamede yok

12 EYLÜL 1980 döneminde genç bir muhabir olarak askeri mahkemeleri izlemiştim. Aynı binada, bitişik odada çalıştığım Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu da tutuklanıp Silivri Cezaevi’ne konulunca eski alışkanlığım depreşti, dava dosyasını inceledim.

Milletvekillikleri düşebilir... Karar ertelendi...

Milletvekillikleri düşebilir... Karar ertelendi...

Meclis Başkanlık Divanı, yurtdışında bulundukları için haklarında yakalama kararı çıkarılan HDP Milletvekilleri Tuğba Hezer Öztürk ile Faysal Sarıyıldız’ın durumuyla ilgili kararı erteledi.

3.05.2017Gündem
HDPli Kürkçü: Bu kararı verdiğimiz için kendimizle gurur duyuyoruz

HDP'li Kürkçü: Bu kararı verdiğimiz için kendimizle gurur duyuyoruz

HDP'li Ertuğrul Kürkçü, AKPM'nin Türkiye'yi tekrar siyasi izleme sürecine alması yönünde 'evet' oyu kullanmalarına ilişkin "Bu kararı böyle verdiğimiz için kendimizle gurur duyuyoruz. Memnunuz böyle yaptığımız için. Biz görevimizi yaptık. Türkiye halklarının demokrasi yolundaki ilerleyişine yeni bir katkıda bulunduğumuzdan eminiz" dedi.

3.05.2017Haber
Türkiyeyi kızdıran karar için evet diyen HDPli vekiller konuştu

Türkiye'yi kızdıran karar için evet diyen HDP'li vekiller konuştu

HDP’li Ertuğrul Kürkçü, AKPM’nin Türkiye’yi tekrar siyasi izleme sürecine alması yönünde ’evet’ oyu kullanmalarına ilişkin "Bu kararı böyle verdiğimiz için kendimizle gurur duyuyoruz. Memnunuz böyle yaptığımız için. Biz görevimizi yaptık. Türkiye halklarının demokrasi yolundaki ilerleyişine yeni bir katkıda bulunduğumuzdan eminiz" dedi.

3.05.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Vallahi asansörde benim de halvet olmuşluğum vardır

ARTIK en büyük milli ve yerli meselemiz “halvet”...

21.02.2018