EKSTRA
MENÜ

Ersin Özince

Ersin Özince haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ersin Özince hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.394 Ersin Özince haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ersin Özince Haberleri

Kültür konferansının konuğu Sevinç Atabay olacak

Kültür konferansının konuğu Sevinç Atabay olacak

Özel bir eğitim kurumu tarafından 6 yıldır gerçekleştirilen kültür konferansları dizisinin bu eğitim öğretim yılındaki ilk konuğu Türk Eğitim Derneği Genel Müdürü Sevinç Atabay olacak. Katılımın herkese açık olduğu konferansa giriş ücretsiz olacak.

17.10.2019Eğitim
Türkiye İş Bankası’na ilk kadın başkan

Türkiye İş Bankası’na ilk kadın başkan

Türkiye İş Bankası’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Füsun Tümsavaş’ı getirildi. Tümsavaş, Banka’nın ilk kadın Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

1.04.2019Ekonomi
Amerika’da pazarlamacı oldu

Amerika’da pazarlamacı oldu

1999 depremi hayatını değiştirdi, Amerika’ya dil öğrenmek için gitti, garsonluk yaptı, azmetti girişimci oldu. Pazarlama şirketi sahibi Begüm Öder yakında İstanbul’da kadınlara ürettirdiği organik bebekleri Amerika’da satacak.

Öğrenciler için bağış topladılar

Öğrenciler için bağış topladılar

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Sait Halim Paşa Yalısı’nda “ODTÜ Gecesi” düzenledi. Gecede ODTÜ ve öğrencileri için bağış toplandı.

14.05.2018Magazin
“Dönüşümü yönet, geleceği inşa et”

“Dönüşümü yönet, geleceği inşa et”

Gebze Teknik Üniversitesi, girişimcilik ekosisteminin önemli güncel sorunlarını düzenli olarak tartışmaya açtığı Girişimcilik Zirvesi’nde, bu yıl teknolojik dönüşümün iş dünyasında hızla yayılmasına vurgu yapmak için “Dönüşümü yönet, geleceği inşa et” temasını değerli paydaşların katılımlarıyla kamuoyunun dikkatine sunuyor.

10.05.2018Teknoloji
Ev yaparken doktor çağrılmaz

Ev yaparken doktor çağrılmaz

Türkiye İş Bankası ile Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Başkanlıklarını yürüten Ersin Özince, ticari bankaların bir ay vadeyle mevduat toplarken konut, baraj, köprü kredisi vermemeleri gerektiğini belirterek, “Bir inşaat yapacağınız zaman doktor çağırır mısınız? Altyapı inşaatı yapacağınız zaman önce kalkınma bankacısını çağırırsınız” dedi.

4.05.2018Ekonomi
Kıdemli bankacıdan çok çarpıcı açıklamalar

Kıdemli bankacıdan çok çarpıcı açıklamalar

TÜRKİYE İş Bankası ile Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Başkanlıklarını yürüten Ersin Özince, kendisini “kıdemli emekli bankacı” olarak tanımlayarak sektöre önemli uyarılarda bulundu. Ticari bankaların konut, baraj, köprü kredisi vermemeleri gerektiğini belirten Özince, böyle bir konut finansman modelinin çökeceği öngörüsünde bulundu.

4.05.2018Ekonomi
Bankacılık sektörünün kalbi Ankara’da atacak

Bankacılık sektörünün kalbi Ankara’da atacak

Türkiye’de ilk kez bankacılarla akademisyenler kongrede buluşacak. 4-5 Mayıs tarihlerinde Ankara’da yapılacak kongrenin açılışını İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince ile Türkiye Katılım Bankaları Birliği Başkanı ve Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku yapacak.

3.05.2018Ekonomi
Balçiçek İlter kimdir

Balçiçek İlter kimdir?

Ekranların sevilen yüzü Balçiçek İlter'in kişisel bilgileri izleyiciler tarafından merak ediliyor. Peki Balçiçek İlter kimdir, kaç yaşındadır? İşte detaylar

12.01.2018Gündem
Ekonomide en hızlı  büyüme satrançta

Ekonomide en hızlı büyüme satrançta

TÜRKİYE İş Bankası’nın Satranç Federasyonu’na verdiği desteğin 12’nci yılında İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, “Geride bıraktığımız 12 yıla baktığımızda, satrançta ülkemizin ve sporcularımızın sergilediği başarı, iyi bir hamle yaptığımızın göstergesi. En büyük ve en önemli büyümeyi sağladığımız konu bu diye düşünüyorum. Türk ekonomisi ile ilgili en önemli gelişmeyi, büyümeyi bu alanda sağladık desek abartılı olmaz. Ekonomi denildiği zaman ‘Neden parayla ölçülemiyor?’ denilmemeli. Çünkü en önemli sermaye daima insandır” diye konuştu.

24.12.2017Ekonomi
Olay Yeri sunucusu Balçiçek İlter kimdir

Olay Yeri sunucusu Balçiçek İlter kimdir?

Balçiçek İlter, bambaşka bir projeyle gündeme geldi. Sunucu ve gazeteci kimliğiyle tanınan Balçiçek İlter, hafta içi her gün ‘Olay Yeri’ isimli gündüz kuşağı programıyla evlere konuk olacak. Peki Balçiçek İlter kimdir, kaç yaşında?

4.09.2017 Magazin
Şişecamda ayrılık... Ersin Özince istifa etti

Şişecam'da ayrılık... Ersin Özince istifa etti

Şişecam, Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince'nin şirketteki görevinden istifa ettiğini duyurdu.

6.04.2017Ekonomi
Döviz borcu için ‘zihinsel’ çalışma

Döviz borcu için ‘zihinsel’ çalışma

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek gelecek dönemde döviz geliri olmayanların döviz cinsinden borçlanmasını tekrar birtakım kurallara bağlayabileceklerini söyledi. Çalışmanın ‘zihinsel’ aşamada olduğunu belirten Şimşek, 2017’de otomatik katılımla devam edecek olan BES’ten elde edilecek gelirleri de bankalara bir yıl veya daha uzun süreli olarak vadeli mevduatlar şeklinde yatıracakları bilgisini verdi.

13.12.2016Ekonomi
Pelin Akın ve Cem Baver Özalp bir nikâh töreni ile hayatlarını birleştirdi

Pelin Akın ve Cem Baver Özalp bir nikâh töreni ile hayatlarını birleştirdi

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın'ın kızı Pelin Akın ile Martaş Otomotiv'in genç yöneticisi Cem Baver Özalp evlendi. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş tarafından kıyılan nikahta 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek şahitler arasında yer aldı.

27.11.2016Magazin
‘Tanık olarak çağırıldığımı düşündüm’

‘Tanık olarak çağırıldığımı düşündüm’

PETROL Ofisi yöneticilerinin 2001-2007 yılları arasında vergi kaçakçılığı amacıyla örgüt kurdukları iddiasıyla yargılandıkları davaya dün devam edildi.

23.11.2016Ekonomi
Göreviniz imaj

Göreviniz imaj!

Başbakan Binali Yıldırım ve ekonomi kurmayları cuma gecesi iş dünyasının bazı temsilcileriyle 5 saati aşan sürpriz bir görüşme yaptı. Toplantıda Başbakan Yıldırım’ın iş dünyasından Türkiye’nin yurtdışındaki imajı için destek isteyerek, “Biz anlatmaya çalışsak da taraflı, yanlı zannediyorlar. Bu yüzden sizin çabanız daha inandırıcı olur. Her ortamda anlatın” dediği öğrenildi.

6.11.2016Ekonomi
Sorun yok yola devam

Sorun yok yola devam

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, MHP, CHP ve AK partili vekillerle 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yurtdışında ‘algı onarma’ turuna çıkan Türk iş dünyasının önde gelen isimleri, İtalya’dan çok memnun ayrıldı. Köprüden Nutella’ya, Şişecam’ın teklif verdiği Sangalli’ye kadar her şey konuşuldu.

25.08.2016Ekonomi
Bakan Zeybekci ve iş dünyasına sıcak karşılama

Bakan Zeybekci ve iş dünyasına sıcak karşılama

Darbe girişiminden sonra Avrupa’da oluşan ‘olumsuz’ Türkiye algısını düzeltmek için harekete geçen Türk iş dünyası ve hükümet, Hollanda’da mevkidaşları ile buluştu. Bakan Zeybekci ile TOBB, TİM, TÜSİAD, MÜSİAD, TÜMSİAD, DEİK gibi kuruluşlara üye işadamları Hollanda’da “İyi ki geldiniz, sizi dinlemek istiyorduk” diye karşılandı.

23.08.2016Ekonomi
Aydın Doğan: Bu davanın hukuki dayanağı yoktur

Aydın Doğan: Bu davanın hukuki dayanağı yoktur

Aralarında Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan ve İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince’nin de bulunduğu 47 sanıklı POAŞ davasının İstanbul 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşması yapıldı. Mersin’de aynı konuda bir dava olduğuna dikkat çeken mahkeme iki davanın birleşmesi için Mersin 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne görüş sorulmasına karar verdi.

13.07.2016Ekonomi
Petrol Ofisi iddianamesi ve gerçekler

Petrol Ofisi iddianamesi ve gerçekler

OLMAYAN VERGİ NASIL KAÇIRILIR: Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Adem Meral’in iddianamesi birçok açıdan hatalar ve çelişkilerle dolu. Örneğin, mevzuatta vergiye tabi olmayan bir ithalat işleminin vergisinin alınması da kaçırılması da imkânsız.  Savcının, var olmayan vergi için ‘evrakta sahtecilik’ iddiası ise akla mantığa aykırı. İddialar, ismi gizli tutulan bir muhbire dayandırılmış ve belgeyle delille desteklenmiyor.

26.03.2016Ekonomi
Doğan Grubundan POAŞ açıklaması

Doğan Grubu'ndan 'POAŞ' açıklaması

Doğan Grubu, Petrol Ofisi (POAŞ) hakkındaki iddialarla ilgili yazılı bir açıklama yayımladı.

23.03.2016Ekonomi
Ersin Özince: Rusyada iştahımız kaçtı

Ersin Özince: Rusya'da iştahımız kaçtı

İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, “Türkiye’de faiz, enflasyonun pek az üstünde. Bana göre esas haram olması gereken enflasyondur. Türk halkının önce enflasyon lobisinin hakkından gelmesi gerekir. Rusya’da 15 şubeli bankamız var. Orada bir takım tacizlere uğruyoruz. Rusya’da iştahımız kaçtı”  diye konuştu.

10.03.2016Ekonomi
Ünlü bankacı uyardı: Yatırımcı korku filmi izlemek istemez

Ünlü bankacı uyardı: Yatırımcı korku filmi izlemek istemez

İş Bankası ve Şişecam Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince "Uluslararası yatırımcı Pollyanna'yı sever. Hiçbiri korku filmi seyretmekten hoşlanmaz." dedi.

4.02.2016Ekonomi
Hükümetten İş Bankası açıklaması

Hükümetten İş Bankası açıklaması

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, hükümetin ne İş Bankası ne de bir başka bankaya yönelik herhangi bir çalışması bulunduğunu söyledi.

29.01.2016Ekonomi
Ersin Özinceden İş Bankası açıklaması

Ersin Özince'den İş Bankası açıklaması

Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Özince Bursa'da katıldığı bir panelde İş Bankası hisseleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

23.01.2016Ekonomi
Özince: Enseyi karartacak durumda değiliz

Özince: Enseyi karartacak durumda değiliz

İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince güncel gelişmeleri değerlendirdi. Özince, "Ülkemizin çok daha zor dönemlerin üstesinden geldiği düşünüldüğünde hiçbir şekilde enseyi karartacak durumda değiliz" dedi.

24.12.2015Ekonomi
Özince: İstikrarı dünyaya anlatalım

Özince: İstikrarı dünyaya anlatalım

TÜRKİYE İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, Türkiye’nin artık yeni bir hikayeye ihtiyacı olduğunu, bu yeni hikayenin de ülkenin genç nüfusu üzerinden yapılabileceğini söyledi.

6.11.2015Ekonomi
10 yıllık şahlanma bitti

10 yıllık şahlanma bitti

İŞ Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, Türk bankacılık sektöründe son 10 yılda yaşanan şahlanma döneminin artık geride kaldığını belirterek, “Özkaynaklarımız Türk Lirası, ancak finansman hep dövizden. Son kur artışıyla artık büyüme imkanı kalmadı. Banka sermayedarları da artık iştahlı değil” dedi.

1.10.2015Ekonomi
Özince: Bankacılıkta 10 yıllık şahlanma dönemi bitti

Özince: Bankacılıkta 10 yıllık şahlanma dönemi bitti

İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, son 10 yılda şahlanan Türk bankacılık sektöründe bu dönemin artık geride kaldığını söyledi.

1.10.2015Ekonomi
Ünlü bankacıdan çok sert uyarı

Ünlü bankacıdan çok sert uyarı

İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, son 10 yılda şahlanan Türk bankacılık sektöründe bu dönemin artık geride kaldığını söyledi.

1.10.2015Ekonomi
Ersin Özince: Burjuvayım ama satın alma gücüm azaldı

Ersin Özince: 'Burjuvayım ama satın alma gücüm azaldı'

İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, “Devlet kurumlarının siyasetten bağımsız çalıştığı günleri özlüyorum” dedi. En önemli sorunlardan birinin pahalılık olduğunu söyleyen Özince, “Ağzını açan siyasetçi bankalara laf söylüyor. Bırakın bunları domates, patates kaç para bunlara bakın. Burjuva denen kesimdeyim, benim bile satın alma gücüm azaldı” diye konuştu.

25.06.2015Ekonomi

Yazar Sonuçları

Mutlu son

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın’ın kızı Pelin Akın, Martaş Otomotiv’in genç yöneticisi Cem Baver Özalp’le evlendi. Düğüne iş, siyaset, cemiyet, medya ve sanat dünyasından 800 davetli katıldı.

28.11.2016

Bir yayınevinin 60 yılı

9 KASIM 2016 akşamı Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın 60’ıncı yılını kutladık.

10.11.2016

Kamu İhale Kanunu’na ‘Finans Merkezi çalımı’

İSTANBUL Finans Merkezi’nde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) binalarının temel atma töreni öncesinde Ağaoğlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu’nun ofisine uğradım.

16.10.2016

Antalya Kaleiçi ayağa kaldırılıyor

TÜRK turizminin öncü kentlerinden Antalya gerek tarım gerekse turizm sektöründe lokomotif olma özelliğini taşıyor.

13.05.2016

Organize işler bunlar

PETROL Ofisi’nin işlemleri nedeniyle Aydın Doğan ve İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, “organize suç örgütü” kurmuşlar.

29.03.2016

Adalet ihtiyacı

BATILI ülkelerde evet, Sayın Başbakan’ın dediği gibi, bir terör hadisesi olduğunda hükümetlerine hücum etmiyorlar, teröre karşı toplumsal dayanışma sergiliyorlar.

23.03.2016

Zoru görünce vicdanından vazgeçen nesil

CUMHURBAŞKANI ile Başbakan arasında kavga çıksın, maraza çıksın, bölünsünler gayretinde değilim...

3.03.2016