EKSTRA
MENÜ

Erol Bilecik

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 855 haberi bulunmuştur.

Erol Bilecik Haberleri

Bir fare için evi yakmayın

Bir fare için evi yakmayın

TÜRK Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, şirketlerin dövizle borçlanmasına sınır getirecek düzenlemeye ilişkin, “Büyük ve kurumsallaşmış şirketlerin pek çoğu bu riski iyi yönetiyor.

9.04.2018Ekonomi
Fare için bütün evi yakıyoruz

'Fare için bütün evi yakıyoruz'

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, şirketlerin dövizle borçlanmasına sınır getirecek düzenlemeye ilişkin, "Büyük ve kurumsallaşmış şirketlerin pek çoğu bu riski iyi yönetiyor. Risk yönetmeyi başaramayanlar var diyerek, bütün iş dünyasına böyle bir uygulamanın ortaya konmasını doğru bulmuyoruz. Endişeler haksız demiyorum ama evin içinde bir fare var diye bütün evi yakmak gibi bir pozisyon olmaması gerekir." dedi.

9.04.2018Ekonomi
Sürdürülebilirlik formülü

Sürdürülebilirlik formülü

TÜSİAD, Boston Consulting Group (BSG) ile enerji sektörüne ilişkin hazırladığı yeni raporu tanıttı. Milli Enerji ve Maden Politikası ile uyumlu 10 ana öneri sunan rapor, Türkiye’nin yüksek potansiyeli doğrultusunda geliştirilen ‘Sürdürülebilir Büyüme Senaryosu’ ile 2030 yılında Türkiye ekonomisine yıllık 34 milyar dolar ek katma değer sağlanabileceğini savunuyor. Bu senaryoda, Türkiye’nin artan elektrik talebinin dijital, dağıtık ve düşük karbon perspektifleriyle karşılanması öngörülüyor. Raporun tanıtım toplantısında konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez, enerjide yerlileştirme konusuna sadece kaynak yerlileştirmesi olarak değil teknolojinin de yerlileştirilmesi olarak bakmak gerektiğini vurgulayarak, YEKA’ların bu anlamda önemli olduğunu söyledi.

7.04.2018Ekonomi
Değer kaybının nedeni enflasyon

Değer kaybının nedeni enflasyon

TÜRK Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, “Enflasyonu kontrol altına alan bir politikayı daha iyi uyguladığımız ve hayata geçirdiğimiz zaman inanıyorum ki kur da istikrara yüzde 100 kavuşacak” dedi.

5.04.2018Ekonomi
TÜSİAD Başkanı Bilecekten flaş büyüme açıklaması

TÜSİAD Başkanı Bilecek'ten flaş büyüme açıklaması

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, 2018'de yüzde 4-5 bandında bir büyüme beklentisi içinde olduklarını belirterek, "Bunun da böylece daha dengeli ve daha ılımlı bir büyüme yüzdesi ile devam etmesi gerektiğini düşünüyoruz." dedi.

5.04.2018Ekonomi
TÜSİAD’dan girişimcilik için 22 proje

TÜSİAD’dan girişimcilik için 22 proje

TÜSİAD Girişimcilik Ekosistemi Çalışma Grubu, Mayıs 2017’de girişimcilik ekosistemini geliştirmek için başladığı çalışmaları tamamlayarak 22 somut proje önerisinden oluşan yol haritasını açıkladı. 22 proje ile girişimci sayısının arttırılması, girişimcilik ekosistemini güçlendirecek hukuki ve idari altyapının oluşturulması,  ortak çalışma alanı ihtiyacının giderilmesi, girişimcilere yeni finansman yöntemlerinin sağlanması, teknoloji temelli girişimcilerin desteklenmesi, eğitim ve mentorluk imkânlarının artırılması ve Türkiye girişimcilik ekosisteminin uluslararası alanda yeni işbirlikleri kurması hedefleniyor.

28.03.2018Ekonomi
Dönüştürücü bilgelik zamanı

Dönüştürücü bilgelik zamanı

Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı, insani değerlere sahip çıkmanın önemli olduğunu belirterek “Endüstri 4.0’ı konuştuk, Toplum 5.0 diye yeni bir kavram geliyor. Artık dönüştürücü bilgelik zamanı” dedi.

23.03.2018Ekonomi
Artık yapay zekanın, robotların konuşulmadığı toplantı yok

Artık yapay zekanın, robotların konuşulmadığı toplantı yok

Dünyadaki en büyük problemlerin başında korumacılığın geldiğini dile getiren TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bilecik, "Dünyada 10 yıl önce ismi olmayan yüzlerce marka, iş yapma biçimlerini değiştirdi. Artık yapay zekanın, robotların konuşulmadığı hiçbir toplantı yok" dedi.

23.03.2018Ekonomi
Indeks’te hedef 6.3 milyar lira

Indeks’te hedef 6.3 milyar lira

INDEX Grup 2017 bilançosunu açıkladı. Index Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, teknoloji endüstrisinin ülke geleceği için stratejik önemine dikkat çekti.

21.03.2018Ekonomi
MEB YEĞİTEK Genel Müdürü: Çocuklara sınırsız hayal kurmayı öğretmeliyiz

MEB YEĞİTEK Genel Müdürü: Çocuklara sınırsız hayal kurmayı öğretmeliyiz

MEB YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal Tırnakçı, bugünün yazılım dünyasında bilginin artık ulaşılabilir olduğunu belirterek, hayatı kolaylaştıracak ya da hayata katma değer sağlayacak fikrin bulunması gerektiğini söyledi. Bunun için çocuklara sınırsız hayal kurmayı öğretmenin önemini vurgulan Tırnakçı, “Onların hayallerinin etrafındaki bariyerleri kaldırıp, özgür, sınırsız bir hayal dünyası sunabilirsek, o gün başarılı addedeceğiz kendimizi. Çünkü her şey bir hayalle başlıyor. O hayalinizi gerçekleştirdiğinizde siz başarılı, zengin ya da mutlu oluyorsunuz” dedi.

3.03.2018Eğitim
Eğitim teknolojilerinin nabzı İstanbul’da atacak

Eğitim teknolojilerinin nabzı İstanbul’da atacak

Eğitim Teknolojiler Zirvesi 2018 (ETZ 2018) bu yıl 3 Mart’ta İstanbul’da düzenlenecek. Zirvenin beşinci yılında yaklaşık 2 bin katılımcıyla 90 konuşmacı yer alacak.

28.02.2018Eğitim
Sermaye korkaktır ama bir kaçış yok

Sermaye korkaktır ama bir kaçış yok!

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, Türkiye’den bir sermaye kaçışının olmadığını belirterek, “Bireysel bazda tedirgin olmuş olanlar olabilir. Bunlar münferittir. Sonuçta sermaye korkak ve tedirgindir. “Burada şartlar kötüleşiyor, Afrin harekâtı var, ben gideyim” gibi durumların olduğunu gözlemlemiyorum. Bir taraftan giriş de devam ediyor” açıklamasını yaptı.

23.02.2018Ekonomi
Çiftçilerin derdi iklim

Çiftçilerin derdi iklim

Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi, iklim değişikliğinin çiftçiye etkilerini bir anketle ortaya koydu. Buna göre hem verim azalışları, hem de aşırı iklim olaylarının etkileri ve yoğunluğunun artması Türkiye’de tarımı doğrudan etkiliyor. Çiftçiler de bu etkileri hissediyor. 700 çiftçi ile yapılan ankette, çiftçilerin yüzde 97’si ani gelişen doğa olayı yaşadığını söylüyor.

8.02.2018Ekonomi
TÜSİAD Başkanı Bilecikten önemli mesajlar

TÜSİAD Başkanı Bilecik'ten önemli mesajlar

TÜSİAD 48. Olağan Genel Kurulu'nda konuşan Erol Bilecik, "Acilen olağan demokrasi ortamı ve reform gündemine dönülmesi işin en doğrusudur" dedi.

18.01.2018Ekonomi
İş dünyası dövizle borçlanmak istemiyor

"İş dünyası dövizle borçlanmak istemiyor"

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, kur riskinin nasıl yönetileceğine ilişkin son 3 yıldır önemli bir farkındalık oluştuğunu, pek çok şirketin, kur riskini yönetmek konusunda eskiye kıyasla çok daha dikkatli davrandığını ve sektörün önde gelen bankalarının da bu anlamda oldukça ihtiyatlı olduğunu belirterek, "İş dünyası da dövizle borçlanmak istemiyor ama gerek maliyet gerekse vade yapısı itibarıyla TL cinsinden borçlanma koşulları oldukça kısıtlı." dedi.

11.01.2018Ekonomi
TÜSİAD Başkanından flaş AB açıklaması

TÜSİAD Başkanı'ndan flaş 'AB' açıklaması

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, Avrupa ile ilişkileri iyileştirmenin tam zamanı olduğunu ve bu konuda hiç vakit kaybetmeden adım atılması gerektiğini belirterek, "Uzlaşma adımlarını Gümrük Birliği'nin revizyonu müzakerelerini başlatarak taçlandırırsak, emin olun 2018 yeni bir umut, yeni bir başlangıç yılı olur." dedi.

8.01.2018Ekonomi
Dijitalleşmede henüz pilotuz

Dijitalleşmede henüz pilotuz

TÜSİAD, Sanayi 4.0’ın kaçırılmaması için çalışmalarına bir de araştırma raporu ekledi. İmalat sanayinde 10 farklı sektörde 108 şirket ile gerçekleştirilen araştırma sonuçları Türkiye sanayisinin dijitalleşmede henüz pilot proje döneminde olduğunu, teknoloji kullanımının da siber güvenlikle sınırlı olduğunu gösterdi.

19.12.2017Ekonomi
‘Doların 4.0 olduğu günleri geride bırakmanın bir yolu var’

‘Doların 4.0 olduğu günleri geride bırakmanın bir yolu var’

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, "4. Sanayi Devrimi, gümbür gümbür gelen bir devrimdir. Doların 4.0 olduğu günleri geride bırakmanın bir tane yolu var; Sanayi 4.0'ı yakalamak." dedi.

19.12.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Ya pistte kalacağız ya pistten çıkacağız

TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, sanayinin dijital dönüşümünün Türkiye’nin küresel rekabet gücünün arttırılmasında belirleyici faktörlerden biri olacağını belirterek, “Müzik değiştiğinde dans da değişir. Sanayide müzik değişti. Bizim de artık yeni müziğe göre dans etmemiz gerekiyor. Yani, ya pistte kalacağız, ya pistten çıkacağız” dedi.

25.02.2018

OHAL kalksın mı?

OHAL 6. defa uzatıldı; üçer aydan toplam bir buçuk seneyi bulacak.         

19.01.2018

TÜSİAD kaldı adam gitti

Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) isim değişikliğine gitti. İlk adımları 8 yıl önce kadın başkan döneminde atılan ancak kabul görmeyen iş insanı kelimesi erkek bir başkan döneminde getirildi. TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, tüzük değişikliğini divan kurulu üyesi Serpil Veral’e açıklattı.

18.01.2018

Gidiş nereye?

ELİMDE bir araştırma raporu var, şöyle diyor: “2018 senesi için Türkiye’yi bekleyen temel ekonomik sorun, büyümenin ‘başkasının parasıyla’ finanse edilmesidir. Türkiye 40 milyar dolar cari açık ve 170 milyar dolar kısa vadeli dış borç ile senelik ortalama 200 milyar doları aşan bir dış finansmana ihtiyaç duymaktadır.”

11.01.2018