EKSTRA
MENÜ

Erol Bilecik

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 853 haberi bulunmuştur.

Erol Bilecik Haberleri

Ali Koç 3 yıllığına yeniden başkan

Ali Koç 3 yıllığına yeniden başkan

1907 Fenerbahçe Derneği'nin dün gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul'unda Ali Koç 3 yıllığına yeniden başkan seçildi.

30.04.2013Futbol
‘Apple’ rüzgarı hedef büyüttürdü

‘Apple’ rüzgarı hedef büyüttürdü

TÜRKİYE’de 2012 yılı sonunda Apple ürünlerinin ikinci distibütörü olan Index Grup, 2023 yılında Avrupa’nın ilk 5 büyük teknoloji grubu olmayı hedeflediğini açıkladı.

9.04.2013Ekonomi
Indexin hedefi ilk beşe yükselmek

Index'in hedefi ilk beşe yükselmek

Türk bilişim teknolojileri grubu Index, 2023'te Avrupa'nın en büyük ilk beş teknoloji grubu içinde yer almayı hedefliyor.

9.04.2013Ekonomi
Polonyalı ortak geldi+

Polonyalı ortak geldi+

MART ortasında Polonya merkezli özel sermaye fonu MCI Management ile ortaklık görüşmelerine başlayan Indeks Bilgisayar anlaşmaya varıldığını açıkladı.

21.03.2013Ekonomi

Indeks Bilgisayar'a yabancı ortak geldi

Index Grup şirketlerinden İMKB'de işlem gören teknoloji firması Indeks Bilgisayar'ın yüzde 20'ye karşılık gelen hissesi uzun dönemli stratejik ortaklık çerçevesinde Polonya merkezli özel sermaye fonu MCI Management'e 48.7 milyon lira karşılığında satıldı. Haber sonrası ilk açıklamayı Hürriyet Dünyası'na yapan şirketin CEO'su Erol Bilecik, yeni şirketin bilişim teknolojileri alanına yaptığı yatırımların belirleyici olduğunu söyledi. Anlaşmada son adım Rekabet Kurulu'ndan gelecek onaya kaldı.

21.03.2013Ekonomi
TÜSİAD yönetiminde Anadolu izi

TÜSİAD yönetiminde Anadolu izi

TÜSİAD’ın ‘tek başkan adayı’ Muharrem Yılmaz, yeni yönetim kurulu aday listesinde önceki yönetimde yedekte üye olan ve Anadolu sermayesinin temsilcisi olarak bilinen Memduh Boydak ile Tarkan Kadoğlu’yu ‘asil’ üyeliğe yazdı.

16.01.2013Ekonomi
Antakyada galibiyet sevinci

Antakya'da galibiyet sevinci

FIBA Kadınlar Avrupa Kupası H Grubu'nda yer alan Homend Antakya Belediyesi, ikinci maçında Litvanya'nın Vilnus Kibirkstis takımını deplasmanda yenmenin mutluluğunu yaşıyor.

1.11.2012Basketbol
Apple satışlarını Index’le artıracak

Apple satışlarını Index’le artıracak

Apple’ın Türkiye’deki ikinci distribütörü olarak seçtiği Index Bilgisayar, iPhone dışındaki bütün ürünleri 8 binin üzerindeki bayi kanalıyla Türkiye geneline dağıtacak.

28.10.2012Teknoloji
Hedefimiz ligde ilk 5e girmek

"Hedefimiz ligde ilk 5'e girmek"

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) ekiplerinden Homend Antakya Belediyespor Başkanı Lütfü Savaş, yeni sezon için Avrupa standartlarında bir ekip oluşturduklarını belirterek, “Hedefimiz ligde ilk 5'e, bununla birlikte Avrupa kupalarında ilk 8'e girmektir” dedi.

11.07.2012Futbol
Gökhan Zan memleketini ziyaret etti

Gökhan Zan memleketini ziyaret etti

Hatayspor'un alt yapısında yetişen ve gösterdiği performansla Türk Milli Takım'ın formasını defalarca giyen Galatasaraylı Gökhan Zan, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'a, nezaket ziyaretinde bulundu.

27.06.2012Futbol
Index Grup 2015 ciro hedefi 2 milyar dolar

Index Grup 2015 ciro hedefi 2 milyar dolar

Index, organik ve inorganik büyüme planlarıyla 25. yılını kutlayacağı 2015’de 2 milyar dolarlık ciro hedefliyor.

4.04.2012Teknoloji
Online toplantı dönemi

Online toplantı dönemi

Toplantılar iş dünyasının olmazsa olmazı. Her ne kadar hoşumuza gitmese de, zaman kaybı olarak görsek de toplantısız da yapamıyoruz. Gidişi ayrı dert, dönüşü ayrı dert, trafik, zaman kaybı, hele bir de başka şehir ve ülkedeyse ek olarak para kaybı. Şirketler de bunun önüne geçmek için toplantıları online ortama taşıyor. Hatta uluslararası şirketlerdeki yöneticiler genel kurul toplantılarını da bu yolla yapıyor. Böylece zamandan ve paradan kazanırken ek olarak karbondioksit salınımı da azaltmış oluyor.

Yetkilileri göreve davet ediyoruz

"Yetkilileri göreve davet ediyoruz"

Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Ahmet Yetişen, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde (TKBL) mücadele eden Homend Antakya Belediyespor'un, küme düşme potasına doğru itilmesinden endişe duyduklarını belirterek, bu konuda tüm yetkilileri göreve davet ettiklerini bildirdi

24.02.2012 Basketbol
İTÜ mezunları güçlerini birleştirdi

İTÜ mezunları güçlerini birleştirdi

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mezunları Derneği, ARGE ve inovasyon konusunda Türkiye'ye liderlik yapmak için güçlerini tek çatı altında birleştirdi.

5.12.2011Ekonomi
İTÜ mezunları, Ar-Ge ve inovasyon için güçlerini birleştirdi

İTÜ mezunları, Ar-Ge ve inovasyon için güçlerini birleştirdi

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mezunları Derneği, Ar-Ge ve inovasyon konusunda Türkiye'ye liderlik yapmak için güçlerini tek çatı altında birleştirdi.

5.12.2011Ekonomi
Patronların başucunda finans, siyaset ve biyografi var

Patronların başucunda finans, siyaset ve biyografi var

Binlerce hatta bazen on binlerce kişi yönetiyorlar. Milyar dolarlık anlaşmalara imza atıyorlar. Yaptıkları yatırımlarla Türk sermayesinin gücünü temsil ediyorlar. Peki ülke ekonomisine yön veren bu güçlü isimlerin yani Türkiye’nin önde gelen CEO’ları ve patronlarının hangi kitapları okuduğunu merak ettiniz mi hiç?

3.12.2011Ekonomi
Homend ile Antakya sözleşme imzaladı

Homend ile Antakya sözleşme imzaladı

Index Grup'un elektrikli ev aletleri markası Homend, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nin yeni ekibi Antakya Belediyespor ile İstanbul'da sponsorluk sözleşmesi imzaladı.

21.09.2011Basketbol
İTÜ mezunları isimlerini bağışlarla yaşatacak

İTÜ mezunları isimlerini bağışlarla yaşatacak

İTÜ Mezunlar Konseyi’nin Rektör Prof. Dr. Muhammed Şahin’in desteğiyle başlattığı İTÜ Mezunlar Meydanı projesiyle mezunların ismi üniversite içindeki bir meydanda yaşatılırken, İTÜ’lü öğrencilerin yurt sorununa da çözüm getirilecek.

17.08.2011Ekonomi
Bilişim pazarı 5.9 milyar doları buldu

Bilişim pazarı 5.9 milyar doları buldu

Bünyesinde 7 şirket bulunduran Türkiye’nin bilişim şirketlerinden İndex Grup, 2010 yılında yüzde 10.3 büyümeyle 1 milyar 126 milyon dolarlık ciro elde etti.

5.04.2011Ekonomi
15 internet girişimcisine 250 bin TL

15 internet girişimcisine 250 bin TL

Başvuru süreci sona eren Etohum Girişim Fonu için girişimci adaylarıyla görüşmeler sürüyor.

10.01.2011Ekonomi
‘Bilişim dünyasının benzincisi’ 22.6 milyon dolara halka açılıyor

‘Bilişim dünyasının benzincisi’ 22.6 milyon dolara halka açılıyor

Index Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, “bilişim dünyasının benzincisi” diye tanımladığı Despec’in yüzde 39.35’inin halka arzı için 25-26 Kasım’da talep toplanacağını belirterek, “Sağlayacağımız kaynağı şirketi büyütmek için kullanacağız” dedi. Despec, halka arzdan 22.6 milyon dolar kaynak sağlamayı hedefliyor.

23.11.2010Ekonomi
100 PCden 67si taşınabilir

100 PC'den 67'si taşınabilir

Index Grup Üst Yöneticisi (CEO) Erol Bilecik, bilişim sektörünün emin adımlarla ilerlediğini belirterek, “Taşınabilir bilgisayar satışı oranları yüzde 80'lere doğru gidiyor” dedi.

26.09.2010Teknoloji
Bilgisayarla 1.1 milyar doları buldu eğitime yılda 1 milyon dolar ayırdı

Bilgisayarla 1.1 milyar doları buldu eğitime yılda 1 milyon dolar ayırdı

1.1 milyar dolar cirolu Index Bilgisayar’ın sahibi Erol Bilecik, memleketi Hatay’a yaptığı eğitim bağışları ve Hatayspor’a ana sponsor olarak katkıları nedeniyle TBMM Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görüldü. Her yıl 1 milyon doları memleketindeki hayır işlerine ayıran Bilecik, eğitime desteğini kendi isminde vakıf kurarark ve şirketlerinden kâr payı vererek ölümsüzleştiriyor.

12.09.2010Ekonomi
Index, krizde 1 milyar doları buldu, kârını yüzde 215 büyüttü

Index, krizde 1 milyar doları buldu, kârını yüzde 215 büyüttü

Bilişim teknolojileri grubu Index, kriz yılı 2009’da satışlarını yüzde 17, kârını yüzde 215 büyüttü. Bünyesinde bulunan Index Bilgisayar, Datagate, Neotech, Neteks ve Despec’in 2009 performansının açıklandığı toplantıda konuşan Index Grup CEO’su Erol Bilecik, geçen yıl 1 milyar dolar ciroya ulaştıklarını belirterek, “2008’in olumsuz koşullarına rağmen Index Bilgisayar 2009’da TL bazında yüzde 17.19 büyüme gerçekleştirdi. Hedefimiz 952 milyon dolar ciroydu, 1 milyar doları yakaladık. Bunda portföyümüze aldığımız yeni markalar, KDV indirimi ve satış kanallarına yoğunlaşmamız önemli rol oynadı” dedi.

9.03.2010Ekonomi
Krize rağmen büyüyor

Krize rağmen büyüyor

Türkiye'nin önemli bilişim teknolojilerini içinde barındıran Index Grubu'nun cirosu 2009 yılında krize rağmen 1 milyar doları geçmeyi başardı.

9.03.2010Ekonomi
Hobiyi ikinci iş haline getirenler

Hobiyi ikinci iş haline getirenler

Profesyonel iş yaşantısında artık pek çoğumuzun birer hobisi var. Ama, hobi niyetine yola çıkıp, severek yaptıkları işi neredeyse ikinci bir meslek haline getirenler de var. Onlar hem iş dünyasındaki kimlikleriyle, hem de ’ikinci kişilikleri’yle biliniyorlar. Bu noktada akla gelen ilk isim yakın dönemde kaybettiğimiz Şakir Eczacıbaşı. Eczacıbaşı, bir röportajında "Sanatçı kimliğim genellikle işadamı kimliğimi destekledi. İnsanlara ve sorunlara daha insancıl bir biçimde yaklaşmamı sağladı" diyordu.

1.03.2010Ekonomi
Bilişim sekörü bu yıl hareketli geçecek

Bilişim sekörü bu yıl hareketli geçecek

Telekomünikasyon ve bilişim sektörleri, hayata geçirilen çeşitli düzenleme ve uygulamalarla hareketli bir yıl geçirirken, 2010'da da aynı beklentiye sahip.

30.12.2009Teknoloji
Türban yasağı delindi

Türban yasağı delindi

YSK'nın sandık bölgesinde türbanla görev yapılamayacağına ilişkin kararı, bazı sandıklarda çiğnendi.

29.03.2009Gündem
Otistik oğlu için Başbakana mektup

Otistik oğlu için Başbakan'a mektup

Hatay'da 12 yaşındaki otistik oğlunun eğitimi ve tedavisi için eşinin başka bir kente tayini konusunda Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'ten gerekli desteği göremediğini iddia eden kadın, şimdi de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı mektupla derdine çare bulmaya çalışıyor.

30.01.2009Gündem
Bilişim sektörü 2009da da büyüme hedefliyor

Bilişim sektörü 2009'da da büyüme hedefliyor

Türkiye'de küresel finansal krizden en az etkilenen sektörlerin başında gelen bilişim, 2008'de elde ettiği büyümeyi 2009'da da yakalamayı hedefliyor.

5.01.2009Ekonomi
Bilişim sektörü Martta yavaşladı

Bilişim sektörü Mart'ta yavaşladı

Bilişim sektörü, Ocak ve Şubat aylarını beklentiler doğrultusunda bir büyümeyle geçirirken, Mart ayını beklentilerin gerisinde kapattı.

8.05.2008Gündem
Index 1 milyar dolara çıktı dışarda şirket aramaya başladı

Index 1 milyar dolara çıktı dışarda şirket aramaya başladı

Geçen yılki konsolide olmayan net satış gelirini 1 milyar dolar olarak açıklayan ve 2010’da 2 milyar dolar ciro hedefi koyan Indeks Grup, Ortadoğu ve Afrika’da şirket satın almayı planlıyor.

18.03.2008Gündem
Index Grup, 2008de uluslararası pazara açılmayı hedefliyor

Index Grup, 2008'de uluslararası pazara açılmayı hedefliyor

Index Grup, 2007’de konsolide olmayan net satış gelirini 1 milyar 6 milyon dolar olarak gerçekleştirdi.

18.03.2008Gündem
LG ile Index arasında distribütörlük anlaşması

LG ile Index arasında distribütörlük anlaşması

Dünyanın en büyük bilişim elektroniği ürünleri üreticilerinden LG Electronics, bilişim teknolojilerinde Türkiye’nin önde gelen firmalarından Index ile distribütörlük anlaşması imzaladı.

8.01.2008Gündem
Maktumun şirketi DIFC, Despec Türkiyeye ortak oldu

Maktum'un şirketi DIFC, Despec Türkiye'ye ortak oldu

Dubai Emiri Şeyh Muhammed Bin Raşid Al Maktum tarafından kurulan Dubai International Financial Center Investments LLC (DIFC Investments LLC), içinde Despec Avrupa, Despec Türkiye ve Despec Orta Doğu'nun da bulunduğu Despec Group International'ın yüzde 70'ini satın aldı.

10.12.2007Ekonomi
IBM, ara katman yazılım dünyasındaki yenilikleri tanıttı

IBM, ara katman yazılım dünyasındaki yenilikleri tanıttı

Son 10 yıldır ara katman yazılım alanına odaklanarak, çözüm ortakları ile çok ciddi bir büyüme gerçekleştiren IBM, yazılım dünyasındaki son yenilikleri ve gelişmeleri, Yazılım Zirvesi 2007'de tanıttı.

7.11.2007Gündem
IBMden yenilikler

IBM'den yenilikler

Son 10 yıldır ara katman yazılım alanına odaklanarak, çözüm ortakları ile çok ciddi bir büyüme gerçekleştiren IBM, yazılım dünyasındaki son yenilikleri ve gelişmeleri, Yazılım Zirvesi 2007’de tanıttı.

2.11.2007Gündem
Türkiyede bilişim güç kazanıyor

Türkiye'de bilişim güç kazanıyor

Bilişim teknolojileri konusunda Türkiye'nin en büyük dağıtım şirketlerinden biri olan Index 2006 yılı mali verilerini açıkladı. Bu verilere göre, Index Grup'un 2006 yılı net satış geliri 1 milyar YTL'yi , vergi sonrası kârı ise 16,5 milyon YTL'yi aştı.

6.04.2007Gündem
Artık çobanlar bile iPod dinleyebilecek

Artık çobanlar bile iPod dinleyebilecek

Apple IMC ve Türkiye’deki en büyük bilişim teknolojileri dağıtım grubu Index Grup’un bir kuruluşu olan Neotech, Apple ürünlerinin Türkiye’nin en ücra köşelerine kadar ulaşabilmesini sağlamak için işbirliğine gidiyor.

1.04.2007Gündem
Şimdi bilişim zamanı

"Şimdi bilişim zamanı"

TÜBİSAD (Türkiye Bilişim Sanayicileri ve İşadamları Derneği), 14 Şubat Çarşamba günü yaptığı Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda, derneğin son dönem faaliyetlerini aktarmanın yanı sıra, Türkiye'nin bilişimle kalkınma vizyonunu ele aldı. Bilişimin, önümüzdeki en büyük fırsatlardan biri olduğunun vurgulandığı toplantıda, OFİMAD'ın (Ofis, Otomasyon ve Telekomünikasyon Sistemleri Distribütörleri Derneği) TÜBİSAD'a katılımı ve yeni Yönetim Kurulu da açıklandı.

19.02.2007Gündem

Yazar Sonuçları

Eurobank’taki Index hissesini 48 milyon liraya aldı, eski ortağı Pouliadis’i saygıyla andı

EROL Bilecik, 1989’da kurdukları Index Bligisayar Sistemleri A.Ş.’nin 1999 yılında 150 milyon dolarlık ciroya ulaşması sonrasında geleceğe daha güçlü yürümek amacıyla yabancı ortağa kapıyı açmaya karar vermişti.

3.06.2012

4+4+4’te tablet muamması

HAFTA sonunda TBMM Eğitim Komisyonu’ndan gürültülü bir şekilde geçen 4+4+4 eğitim yasasıyla ilgili soru işaretleri bitmiyor.

15.03.2012

IBM, Antakya’yı dünyaya açıyor

ANTAKYA Arkeoloji Müzesi mozaikleriyle dünyada üçüncü sırada geliyor.

15.12.2011

Tanesi 1000 liraya taş satacak İTÜ’ye 25 milyon dolar bağış toplayacak

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül’ün Suudi Arabistan gezisi sırasında tanıştığım İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Muhammed Şahin aradı:

4.08.2011

İTÜ, Anadolu yakasında

Her tuğla bir mezun tarafından yapılıyor

21.05.2011

İTÜ, Anadolu yakasında

Her tuğla bir mezun tarafından yapılıyor
İstanbul Teknik Üniversitesi 238 yıllık bir kurum. 2000 yılından itibaren yükseköğretimdeki tecrübe ve eğitim kalitesini okulöncesi, ilköğretim ve ortaöğretime taşıdı.

18.05.2011

Mahalle Afet Gönüllüleri Vakfı ‘destek’ zincirini genişletme çağrısı yapıyor

ECZACIBAŞI Holding’ten Cem Tanrıkılıcı, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin yıldönümünü dikkate alarak, yönetiminde bulunduğu Mahalle Afet Gönüllüleri Vakfı’yla ilgili (MAG) bir mesaj gönderdi.

16.08.2010

Yabancılara ’kriz yönetimi’ know-how’u aktarıyoruz

İNDEX Grubu’nun CEO’su Erol Bilecik ile arada sırada biraya gelip bilişim sektörünü konuşuruz.

27.12.2008

Bilişimin yeni adresi Aydın mı yoksa Binali Yıldırım mı

İNDEX Yönetimi Kurulu Başkanı Erol Bilecik ile tam bir yıl aradan sonra buluştuk.

15.10.2007