MENÜ

Ermeni

Ermeni ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ermeni haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ermeni haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 24.716 Ermeni haberi bulunmuştur.

Ermeni Haberleri

Son dakika haberi: Adalet Bakanı Abdülhamit Gülden, CNN Türkte önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'den, CNN Türk'te önemli açıklamalar

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, CNN Türk'te yayınlanan Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına katıldı. Adalet Bakanı Gül; Nissan ve Renault’un eski CEO’su Ghosn’un kaçışı, Libya tezkeresi, yargıdaki son durum, FETÖ ile mücadele, süresiz nafaka ve infaz kanununda düzenlemeyle ilgili birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu. İşte Gül'ün açıklamalarından satır başları:

4.01.2020Gündem
3 Ocak Mersinde okullar tatil mi

3 Ocak Mersin'de okullar tatil mi?

3 Ocak Mersin'iin kurtuluşu dolayısıyla kentte yaşayan birçok öğrenci, Mersin'de okullar tatil mi sorusuna cevap aramaya başladı. Valiliğin bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapıp yapmadığını merak eden vatandaşlar, 3 Ocak Cuma günü okullar tatil mi sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, 3 Ocak'ta Mersin'de okullar tatil mi? İşte, 3 Ocak Mersin'in kurtuluşu gününden bazı bilgiler

3.01.2020Eğitim
Sansaryan Han ihaleye çıktı

Sansaryan Han ihaleye çıktı

Ermeni çocukların okutulması için bağışlanan ve bir dönem emniyet müdürlüğü olarak kullanılan ünlü Sansaryan Han, restorasyon karşılığı yeniden 35 yıllığına kiralama ihalesine çıkarıldı. “Tabutluk” olarak da bilinen İstanbul Sirkeci’deki Sansaryan Han, Hikmet Kıvılcımlı, Nâzım Hikmet, Ahmed Arif, Ruhi Su, Aziz Nesin, Mihri Belli, Alparslan Türkeş, Nihal Atsız, Deniz Gezmiş gibi hem sol hem de sağ kesimin simge isimlerin sorguya çekildiği yer olarak ün kazanmıştı.

31.12.2019Ekonomi
Dışişlerinden Sasunyanın şartlı tahliyesinin kabulüne kınama

Dışişleri'nden Sasunyan'ın şartlı tahliyesinin kabulüne kınama

Dışişleri Bakanlığı, 1982’de Los Angeles’ta Türkiye’nin Başkonsolosu Kemal Arıkan’ı hain bir saldırı sonucunda şehit eden Hampig Sasunyan adlı teröristin Amerika mahkemesince şartlı tahliye edilmesine yönelik, “Kaliforniya Valisi'nin onayına tabi ve temyize açık bulunan bu kararı kuvvetle kınıyor ve reddediyoruz” açıklamasında bulundu.

28.12.2019Dünya
Şef ve MasterChef Türkiye jüri üyesi Somer Sivrioğlu: Herkes San Sebastian’ın peşinde koşuyor, lor tatlısı, höşmerim küçümseniyor

Şef ve MasterChef Türkiye jüri üyesi Somer Sivrioğlu: Herkes San Sebastian’ın peşinde koşuyor, lor tatlısı, höşmerim küçümseniyor

Şef ve MasterChef Türkiye jüri üyesi Somer Sivrioğlu’nun 2015’te Avustralyalı gazeteci David Dale’le birlikte kaleme aldığı ‘Türk Mutfağında Bir Macera: Anadolu’nun Türkçesi nihayet raflarda. Kitapta 140 yemeğimizi ve yemek kültürümüzü anlatan Sivrioğlu: “Anadolu mutfağı demeyi tercih ettim, uygarlığın beşiği olan bir coğrafyada mutfağımızı sadece Türk mutfağı olarak nitelendirmek, Anadolu’nun diğer sahiplerine saygısızlık gibi geliyor.”

Somer Sivrioğlu, Hürriyet Cumartesi’de.

Somer Sivrioğlu, Hürriyet Cumartesi’de.

1971’te Kadıköy’de doğdu, hem kendi hem de Rum, Ermeni ve Yahudi komşularının evinde en leziz yemekleri yiyerek büyüdü. Avustralya’da iki ayrı restoran açan şef Somer Sivrioğlu’nu iki yıldır jüri üyeliği yaptığı MasterChef Türkiye çekimleri sırasında ziyaret ettik. 2015’te İngilizce yazdığı ‘Anatolia’ adlı kitabının Türkçe olarak yayınlanmasının akabinde buluştuğumuz Somer şef, “Uygarlığın beşiği olan bir coğrafyada mutfağımızı sadece Türk mutfağı olarak nitelendirmek, Anadolu’nun diğer sahiplerine saygısızlık gibi geliyor” diyor. Bugün, Hürriyet Cumartesi’de.

27.12.2019Magazin
Fener Rum Patrikhanesi’nde Noel ayini

Fener Rum Patrikhanesi’nde Noel ayini

Noel ayini için Fener Rum Patrikhanesi’ne gelenler mum dikerek dua etti, yeni yılla ilgili dileklerde bulundu.

26.12.2019Gündem
Artık güvendeyiz evinize dönün

Artık güvendeyiz evinize dönün

Barış Pınarı harekâtıyla terör örgütü PKK/YPG’den temizlenen Resulayn’da 50 bin kişi kente döndü. Terör örgütünün tahrip ettiği hastaneler, okullar, kiliseler onarılıyor. Süryani Ortodoks Kilisesi görevlisi Yusef Karmon, teröristlerden kaçan Suriyelilere “Artık güvendeyiz, evinize dönün” çağrısı yaptı.

25.12.2019Gündem
Son dakika haberi... Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalar: Rusya tarafına sert bir mesaj gönderdik

Son dakika haberi... Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalar: Rusya tarafına sert bir mesaj gönderdik

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, basın toplantısında konuştu. Kalın, "İdlib'te rejim ihlallerinin arttığını görüyoruz. Rusya tarafına sert bir mesaj gönderdik." derken, "Saldırıların bir an önce durmasını, bunun yeni bir ateşkesle hayata geçirilmesini bekliyoruz. Rus tarafından da temel beklentimiz bu." ifadelerini kullandı. Değerli Konut Vergisi ile ilgili de konuşan Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir talimat verdiğini ve " 1 yıllık erteleme söz konusu olabilir." dedi.

24.12.2019Gündem
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: ABnin Türkiyeye yaptığı büyük  adaletsizlik

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: AB'nin Türkiye'ye yaptığı büyük adaletsizlik

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, bazı eski Sovyet ülkeleri Avrupa Birliğine (AB) alınmasına rağmen Türkiye'nin uzun yıllardır bekletilmesini, "büyük adaletsizlik" olarak nitelendirdi.

23.12.2019Dünya
Siz de Noel kutlar mısınız

Siz de Noel kutlar mısınız?

İşte bir Noel daha geldi çattı. ‘Doğuş Bayramı’, ‘Kutsal Doğuş’ veya ‘Milat Yortusu’ olarak da bilinen Noel Yortusu, Hz. İsa’nın doğum günü olarak kabul edilen 25 Aralık’ta her yıl Hıristiyanların çoğu tarafından kutlanır. Ermeni Kilisesi gibi bazı Doğu Ortodoks Kiliseleri ise Noel’i Julyen takviminde 25 Aralık’a denk gelen 6 Ocak’ta kutlar.

23.12.2019Avrupa
70 yıllık ittifak zarar görür

70 yıllık ittifak zarar görür

Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, ABD Kongresi’nde artan Türkiye karşıtı tasarılar konusunda Kongre üyelerini uyararak “70 yıllık ittifak ilişkisine zarar verirsiniz. Bu yaklaşım sona ermeli” dedi.

22.12.2019Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli otomobille ilgili merak edilen tarihi açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli otomobille ilgili merak edilen tarihi açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malezya’da gazetecilerle gerçekleştirdiği söyleşide gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ABD’nin yaptırım kararıyla ilgili “Utanmadan ‘yaptırım uygularız’ diyorlar. Bu tam manasıyla haklarımıza tecavüzdür” dedi. Ermeni meselesi, Kanal İstanbul ve Kuala Lumpur Zirvesi ile ilgili bilgi veren Erdoğan, yerli otomobil projesiyle ilgilinin ön gösterimiyle ilgili ilk kez tarih verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ön gösterimi 27 Aralık Cuma günü Gebze’de düşünüyoruz.” dedi.

20.12.2019Haber
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli otomobille ilgili merak edilen tarihi açıkladı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli otomobille ilgili merak edilen tarihi açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malezya’da gazetecilerle gerçekleştirdiği söyleşide gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ABD’nin yaptırım kararıyla ilgili “Utanmadan ‘yaptırım uygularız’ diyorlar. Bu tam manasıyla haklarımıza tecavüzdür” dedi.  Ermeni meselesi, Kanal İstanbul ve Kuala Lumpur Zirvesi ile ilgili bilgi veren Erdoğan, yerli otomobil projesiyle ilgilinin ön gösterimiyle ilgili ilk kez tarih verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ön gösterimi 27 Aralık Cuma günü Gebze’de düşünüyoruz.” dedi.

20.12.2019Gündem
Troya aşığı Alman profesörün kitapları genç arkeologlara ışık tutuyor

"Troya aşığı" Alman profesörün kitapları genç arkeologlara ışık tutuyor

Troya Antik Kenti'nin 1988-2005'tekazı başkanlığını yapan Alman arkeolog Prof. Dr. Manfred Osman Korfmann'ınöldükten sonra ailesi tarafından bağışlanan kitapları, geleceğin arkeologlarına ışık tutuyor.

19.12.2019Keyif
Bursada tiyatro sahneleri festival gibi

Bursa'da tiyatro sahneleri festival gibi

Bursa Devlet Tiyatrosu (BDT), "Akşam Yemeği", "Yalan Makinesi" ve "Bir İnce Sızı Nisan 1915" oyunlarını sanatseverlerle buluşturacak.

19.12.2019Keyif
Şehit diplomatların katili 39 yıldır aranıyor... Avustralya ödülü 4 milyona çıkardı

Şehit diplomatların katili 39 yıldır aranıyor... Avustralya ödülü 4 milyona çıkardı

17 Aralık 1980’de Ermeni teröristlerce şehit edilen Türkiye’nin Sydney Başkonsolosu Şarık Arıyak ve Güvenlik Ataşesi Engin Sever’in katil veya katillerinin yakalanmasını sağlayacak bilgiyi verecekler için vaat edilen 1 milyon lira, 4 milyon liraya çıkartıldı.

18.12.2019Gündem
Trump yönetimi Ermeni tasarısına katılmıyor

Trump yönetimi Ermeni tasarısına katılmıyor

ABD Dışişleri Bakanlığı, Senato’da geçen hafta oybirliğiyle kabul edilen ve 1915 olaylarını ‘soykırım’ olarak niteleyen Ermeni tasarısına katılmadıklarını açıkladı.

18.12.2019Dünya
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü: 1915 Ermeni olayları konusunda yönetimin pozisyonu değişmedi

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü: 1915 Ermeni olayları konusunda yönetimin pozisyonu değişmedi

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus, 1915 Ermeni olaylarını "soykırım" olarak tanıyan Senato karar tasarısına katılmadıklarını vurgulayarak, bu konuda "yönetimin pozisyonunun değişmediğini" kaydetti.

17.12.2019Dünya
Son dakika: MHP lideri Devlet Bahçeliden yeni parti açıklaması

Son dakika: MHP lideri Devlet Bahçeli'den yeni parti açıklaması

MHP lideri Devlet Bahçeli, gündeme dair konularla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada 'Yeni parti arayışları siyasi ve toplumsal bir ihtiyaçtan ziyade Türkiye üzerinde komplo ve kurgu mucitlerinin ucuz siparişidir' ifadelerini kullandı.

17.12.2019Gündem
Maral Müzik ve Dans Topluluğu 40. yılını kutladı

Maral Müzik ve Dans Topluluğu 40. yılını kutladı

Anadolu ve Ermeni halk dans grubu Maral Müzik ve Dans Topluluğu, 40. yılında İstanbul Kongre Merkezinde sahne aldı.

17.12.2019Keyif
Gerekirse İncirlik’i kapatırız

Gerekirse İncirlik’i kapatırız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Senatosu’ndan 1915 olaylarıyla ilgili çıkan karar ve olası yaptırımlar konusunda, “Yeri geldiği zaman otururuz bütün heyetlerimizle beraber, kapatılması gerekiyorsa İncirlik’i de kapatırız, Kürecik’i de kapatırız” dedi.

16.12.2019Gündem
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gerekiyorsa İncirlik ve Küreciki kapatırız

Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gerekiyorsa İncirlik ve Kürecik'i kapatırız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Haber, Atv- A Para, ANews, A2, A Haber Radyo ortak yayınında soruları yanıtladı. Erdoğan: "İncirlik üssünün kapatma gibi bir karar söz konusu olursa bu bize aittir. Yeri geldiği zaman otururuz bütün heyetlerimizle beraber, kapatılması gerekiyorsa İncirlik'i de kapatırız, Kürecik'i de kapatırız" ifadelerini kullandı. Erken seçim olacak mı? sorusu üzerine Erdoğan, "Bizim seçimimiz 2023 Haziran'dır. Buradan bizim bir sapmamız söz konusu değildir." dedi.

15.12.2019Gündem
Çocukluğum Bayrampaşada geçti

'Çocukluğum Bayrampaşa'da geçti'

85. İstanbul Ermeni Patrikliğine Episkos Sahak Maşalyan, "Halk ve patriği kucaklaştı ve şimdi heyecanla yeni atılımlar yapmak, cemaatin önüne birikmiş sorunları çözmek istiyorlar. Tabii ki bunlar değişik alanlarda uzun uzun açıklamayı gerekiyor ama çözmemiz gereken ilk konu, bizim örgütlenme eksikliğimizi tamamlamak" dedi.

14.12.2019Gündem
ABD tasarısına tepki: Tarihi yalan siyasetine alet etmeyin

ABD tasarısına tepki: Tarihi yalan siyasetine alet etmeyin

ABD Senatosu’nda kabul edilen Ermeni tasarısına Meclis’ten verilen ortak tepkide, kararın Türkiye açısından “Yok hükmünde olduğu” belirtildi. Yasal bağlayıcılığı olmayan karar için ABD Büyükelçisi Dışişleri’ne çağrıldı. Daha önce ‘soykırım’ kelimesini kullanmayan Trump’ın da görüşünü değiştirmediği vurgulandı.

14.12.2019Gündem
Bakan Akardan sert tepki: Son derece temelsizdir

Bakan Akar'dan sert tepki: Son derece temelsizdir

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Senatosu’nun 1915 Ermeni olaylarını ’soykırım’ olarak tanıyan karar tasarısını kabul etmesiyle ilgili, "Böyle bir şey yok, bu bir siyasi mesele değil, bu tamamen tarihi bir konu. Bu tarihi konuda siyasilerin karar alması veya bir takım iddialarda bulunması son derece temelsizdir" dedi.

13.12.2019Haber
Son dakika haberi:  TBMMden ABDye ortak tepki

Son dakika haberi: TBMM'den ABD'ye ortak tepki

 TBMM Genel Kurulunda ABD Senatosunun "Ermeni kararı"nı kınayan ve reddeden karar metni kabul edildi.

13.12.2019Gündem
Bakan Akardan sert tepki: Son derece temelsizdir

Bakan Akar'dan sert tepki: Son derece temelsizdir

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Senatosu’nun 1915 Ermeni olaylarını ’soykırım’ olarak tanıyan karar tasarısını kabul etmesiyle ilgili, "Böyle bir şey yok, bu bir siyasi mesele değil, bu tamamen tarihi bir konu. Bu tarihi konuda siyasilerin karar alması veya bir takım iddialarda bulunması son derece temelsizdir" dedi.

13.12.2019Gündem
Son dakika... ABD Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

Son dakika... ABD Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı

ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield, ABD Senatosu'nun 1915 olaylarıyla ilgili aldığı karara ilişkin Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.

13.12.2019Dünya
TBMM Başkanı Şentop: ABDnin meselesi Ermeniler değil

TBMM Başkanı Şentop: ABD'nin meselesi Ermeniler değil

TBMM Başkanı Şentop, "ABD'nin meselesi Ermeniler, 1915'te yaşanan olaylar değil. Türkiye'de şu anda müzakere edilen konularla ilgili mevzi elde etmek için elinde ne varsa kullanıyor." dedi.

13.12.2019Gündem
Son dakika haberi: Bakan Akardan ABDye tepki: Son derece temelsizdir

Son dakika haberi: Bakan Akar'dan ABD'ye tepki: Son derece temelsizdir

Milli Savunma Bakanı Akar, "(ABD Senatosu kararı) Bu tarihi konuda siyasilerin karar alması veya birtakım iddialarda bulunması son derece temelsizdir" ifadelerinde bulundu. Bakan Akar ayrıca, "Libya ile mutabakat üçüncü ülkelerin hak ve hukukuna tecavüz değil. Sadece uluslararası hukuktan kaynaklanan hakkımızı koruyor, kolluyoruz." dedi.

13.12.2019Gündem
Son dakika... ABDnin Ankara Büyükelçiliğinden Ermeni tasarısı açıklaması

Son dakika... ABD'nin Ankara Büyükelçiliğinden Ermeni tasarısı açıklaması

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, ABD Senatosunda dün kabul edilen Ermeni tasarısına ilişkin "Amerikan yönetiminin pozisyonunun değişmediğini" bildirdi.

13.12.2019Gündem
Son dakika haberi: Ömer Çelikten ABD Senatosunun skandal kararına sert yanıt

Son dakika haberi: Ömer Çelik'ten ABD Senatosu'nun skandal kararına sert yanıt

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ABD Senatosunun 1915 Ermeni olaylarını "soykırım" olarak tanıyan bir karar tasarısını kabul etmesine ilişkin, "ABD Senatosunun 1915 yılında Osmanlı devletinde yaşanan olaylar hakkında asılsız iddiaları esas alan ve Türk-Amerikan ilişkilerinin iklimini zehirleyen kararını hiçbir suretle kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz." ifadesini kullandı.

13.12.2019Gündem
Adalet Bakanı Gülden ABD Senatosunun Ermeni kararına sert yanıt

Adalet Bakanı Gül'den ABD Senatosu'nun Ermeni kararına sert yanıt

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, (ABD Senatosu'nun Ermeni kararı) Bu karar ülkemiz, milletimiz açısından yok hükmündedir." ifadelerinde bulundu.

13.12.2019Haber
Son dakika haberi: Adalet Bakanı Gülden ABD Senatosunun Ermeni kararına sert yanıt

Son dakika haberi: Adalet Bakanı Gül'den ABD Senatosu'nun Ermeni kararına sert yanıt

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, (ABD Senatosu'nun Ermeni kararı) Bu karar ülkemiz, milletimiz açısından yok hükmündedir." ifadelerinde bulundu.

13.12.2019Gündem
ABDli senatörlerden utanç tasarıları

ABD'li senatörlerden utanç tasarıları

ABD Senatosu’nun alt komitesinde, Türkiye’nin Suriye’deki harekâtına yönelik temelsiz iddiaların yer aldığı yaptırım tasarısı önceki gün kabul edildi. Dün de Senato, 1915 olaylarını ‘soykırım’ olarak niteleyen ve oylaması daha önce üç kez engellenen yasa tasarısını onayladı. Bu kez senatörlerden oylamaya karşı çıkan olmadı. Türkiye her iki karara da sert tepki gösterdi.

13.12.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Yemek kitapları

Geçen yılın son aylarında çıkan yemek kitaplarını yılbaşı tatilini fırsat bilerek biraz inceledim. Kimi tarihten, kimi geleneklerden, kimi ilgi alanlarından, kimi de günün yemek trendlerinden yola çıkmış. Sanıyorum ortak noktaları -geçmişten günümüze farklı açılardan da baksalar- ülkenin ortak yemek kültürünü yansıtmaları. Yemeğin, sofranın birleştirici özelliğini bir kez daha hatırlatmaları, kolektif hafızayı oluşturmaları...

4.01.2020

2019’dan 2020’ye dış politika (5) Dış politikanın ayarlarını gözden geçirmek zamanı

GERİDE bıraktığımız dört gün boyunca Türk dış politikasının 2019’daki seyrine dönük gözlemlerimi ve 2020’ye dönük öngörülerimi sırasıyla ABD, Rusya ve AB ile ilişkiler ve son olarak Libya’ya asker sevki başlıklarında analiz etmeye çalıştım.

4.01.2020

‘Muhteşem Süleyman’dan Nâzım Hikmet’e’

Turizmci Eyüp Kömeçoğlu, dostu Mehmet Perinçek ile Moskova’da bir araya gelmiş... Perinçek, 20 senedir Rus arşivlerinde çalışıyor. Türkçe ve yabancı dillerde 15’in üzerinde kitabı var. Moskova Devlet Üniversitesi Asya ve Afrika Ülkeleri Enstitüsü’nde misafir profesör.

1.01.2020

Yılın son yazısı

Yeni bir yıla tam girerken...

31.12.2019

2019’DAN 2020’YE DIŞ POLİTİKA (1) - ABD ile ilişkilerde ana tema ‘görevimiz tehlike’

Geride bırakmak üzere olduğumuz 2019 yılında Türkiye’nin dış dünyayla ilişkilerini köklü bir şekilde etkileyen üç adım atıldı. Bunlardan birincisi, Rusya’ya siparişi verilmiş olan S-400 hava savunma sistemlerinin ilk partisinin geçen temmuz ayında tesliminin yapılması, ikincisi ise geçen ekim ayında Kuzey Suriye’de Fırat’ın doğusunda gerçekleştirilen Barış Pınarı harekâtıydı.

31.12.2019

ABD’deki süreç Türkiye’yi nasıl etkiler

◾ ABD’de Başkan Donald Trump’a yönelik azil suçlamalarının kabul edilmesi ne anlama geliyor?

20.12.2019

Yalnız yolculuğumuz

ABD’nin sözde ‘Ermeni soykırımı’ iftirasıyla siyasi intikamlarına karşılık kendi tarihlerindeki katliamları yazacağımızı belirtmiştik...

18.12.2019

Bilgi güçtür

BAZILARI sadece konuşur, sadece tuzak kurarlar, sadece eleştirirler, engel olurlar, sadece kara çalarlar.

17.12.2019

O deli generale gönderilen Sniper’ların Mehmetçiğe nişan almayacağı garanti mi

Şunu merak ediyorum Türkiye Büyük Millet Meclisi Dışişleri Komisyonu dün Libya’ya asker gönderme yolunu açacak kararı alırken acaba milletvekillerinin önüne şu istihbarat bilgileri kondu mu?

17.12.2019

Londra’dan Vaşington’a

Birleşik Krallık’ta ilgiyle beklenen Avam Kamarası seçimi 12 Aralık tarihinde yapıldı. Muhafazakar Parti erken seçimden galip olarak çıkmayı başardı ve tek başına hükümeti kurmayı sağlayacak milletvekili sayısına ulaştı.

17.12.2019

Tasarlanan oyunlar

ABD Senatosu “sözde Ermeni soykırımı” tasarısını kabul etmiş.

16.12.2019

Kaderleri de dertleri de aynı

Anadolu’nun kaybolmaya yüz tutmuş zanaatlarından kalaycılığın, Ankara’daki son temsilcilerinden Hüseyin ve Mehmet usta. Kaderleri aynı olan çocukluk arkadaşı iki ustanın, dertleri de bir. Mesleki birikimleri yüz yılı aşan iki usta, “Bir tarihi eseri yaşatıyoruz. Ölmeden, kalaycılığa sahip çıkılmalı” dedi.

16.12.2019

Türkiye ABD Kongre’sinde yalnız kalıyor

Geride bırakmaya hazırlandığımız hafta Washington’da Türkiye ile ABD ilişkileri açısından ağır sonuçlar doğurmaya aday üç olumsuz gelişme yaşandı.

14.12.2019