EKSTRA
MENÜ

Erkmen Özbıçakçı

Erkmen Özbıçakçı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Erkmen Özbıçakçı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 203 Erkmen Özbıçakçı haberi bulunmuştur.

Erkmen Özbıçakçı Haberleri

Yonca Evcimikle kıpır kıpır bir söyleşiye hazır mısınız

Yonca Evcimikle kıpır kıpır bir söyleşiye hazır mısınız?

Şimdiki üniversitelilerin zihninde ailenin çılgın ablası, halası, teyzesi imajıyla, neredeyse aileden biri gibi! Çılgın Bediş, Abone ve daha nice unutulmaz işin yaratıcısı! Her daim kıpır kıpır Yonya Evcimik 63. sayımızda Kapak konuğumuz!

2.10.2017Kampüs
Othersapp, kendi ayağı üzerinde duran öğrenciler

Othersapp, kendi ayağı üzerinde duran öğrenciler!

OthersApp'in yaratıcısı Gizem Kaya ile 62. sayımızın Girişimcilik sayfasında, 'öğrenciler nasıl kendi ayakları üzerinde durur'u konuştuk.

25.09.2017Kampüs
“Benzersiz” bir eczacı filmi

“Benzersiz” bir eczacı filmi!

63. sayımızın Tanıyalım sayfasında bu kez bir film ve yönetmeniyle yaptığımız şahane bir söyleşi var. Eczacılık Fakültesini bitirip mesleğini yapadururken, “Yahu neden hiç eczacılarla ilgili film yok, deyip yola çıkmış, bel fıtığı olunca aklına geleni başına getirmek için zaman bulmuş sonuçta ismi gibi “Benzersiz” bir film ortaya çıkarmış İlker Sarı’yla eğlenceli bir sohbet gerçekleştirdik.

25.09.2017Kampüs
Juliana Buhring ile tanışın

Juliana Buhring ile tanışın!

Dünyanın çevresini bisikletle, desteksiz en kısa sürede dolaşan kadın, Juliana Buhring, 62. sayımızın kapak konuğu. Bu güzel röportajı İlham sayfamızdan okuyabilirsiniz.

25.09.2017Kampüs
“Evreka” dedirten girişimcilik hikayesi

“Evreka” dedirten girişimcilik hikayesi

ODTÜ’lü Umutcan Duman üç arkadaşıyla birlikte birçoklarının aklına bile gelmeyecek bir şey üzerine, atık toplama süreçleri üzerine uzun uzun düşünüp günün birinde “Evreka” diyor. Ortaya çok başarılı bir iş çıkıyor. Gerisini projenin yaratıcısından dinleyelim.

24.04.2017Kampüs
Ayhan Taş anlattı, biz dinledik. Biraz da güldük...

Ayhan Taş anlattı, biz dinledik. Biraz da güldük...

Dizilerin ve filmlerin sevilen ismi, Mahşer-i Cümbüş’ün en karakteristik üyesi, görenin ne oyunculuğunu ne yüzünü asla unutmayacağı oyuncu Ayhan Taş ile bu hafta kampüste buluştuk.

10.04.2017Kampüs
Perçin İmrek: “Risk almaktan korkmayın”

Perçin İmrek: “Risk almaktan korkmayın!”

Öğrenci topluluklarında, Türkiye’den başlayarak Avrupa’ya uzanan bir serüvenin kahramanı Perçin İmrek ile üniversite yıllarını, Belçika deneyimini ve üniversitelerde verdiği eğitimlerde gözlemlediği insan profilini konuştuk.

3.04.2017Kampüs
T.S.M ve caz yan yana Özge Eyüpoğlu kampüste

T.S.M ve caz yan yana! Özge Eyüpoğlu kampüste!

Geleneksel Türk Müziği’ne çok farklı bir dokunuş yapan Özge Eyüpoğlu ile okul yılları, müzik eğitimi ve kariyer yolculuğu hakkında keyifli bir söyleşi yaptık.

3.04.2017Kampüs
Simge Sağın: “Hayallerime asla ket vurmam”

Simge Sağın: “Hayallerime asla ket vurmam!”

Pop müziğin yükselen yıldızlarından Simge Sağın bu hafta sizler için kampüste. Üniversite yılları, müzikle tanışma serüveni, vokalistlik anıları ve gelecek planları ile ilgili eğlenceli bir söyleşi yaptık. Simge Sağın’ı siz üniversiteli dostlarımız için bu hafta sayfalarımda ağırlıyoruz.

3.04.2017Kampüs
“Biz Size Döneriz” kampüse döndü

“Biz Size Döneriz” kampüse döndü!

Üniversite öğrencilerinin mezuniyet sonrası gelecek kaygılarına ve hayatla girişmek üzere oldukları mücadeleye dokunan şahane bir romantik komediyi ağırlıyoruz bu hafta sayfalarımızda. Biz Size Döneriz filmini, yönetmeni Doğa Can Anafarta ile konuştuk.

27.03.2017Kampüs
Ve Ayşegül Aldinç kampüste arz-ı endam ediyor

Ve Ayşegül Aldinç kampüste arz-ı endam ediyor!

Memleketin gelmiş geçmiş en çok “en güzel kadın” yakıştırmalarına mazhar olmuşlarından; Avrupai, cool, zarif, asil diye tarif edildikçe akıllara daima ilk gelenlerden; seramik, müzik, sinema, yazarlık ve daha fazlası derken: Ayşegül Aldinç kampüste!

27.03.2017Kampüs
Ahmet Erdem: “Farklı olan hayatta kalıyor.”

Ahmet Erdem: “Farklı olan hayatta kalıyor.”

İşindeki en iyilerden, Instagram’ı ülkemizde en iyi kullananlardan, Ahmet Erdem bu hafta kampüste. Ahmet Erdem’le üniversite yıllarından, fotoğraf serüveninden, kariyerinden ve Instagram’ı kullanmanın inceliklerinden söz ettik.

20.03.2017Kampüs
Girişimci gençler toplanın Aklınızdaki soruların cevabı bu röportajda

Girişimci gençler toplanın! Aklınızdaki soruların cevabı bu röportajda!

Türkiye Girişimcilik Vakfı Genel Müdürü Mehru Aygül’le Türkiye’de girişimciliğin bugünü ve genç girişimcilerle gelecekte alacağı şekil hakkında konuştuk.

20.03.2017Kampüs
“Bana bir kez kulak veren, sadık dinleyicim oluyor.”

“Bana bir kez kulak veren, sadık dinleyicim oluyor.”

Son dönemde yaptığı ilgi çekici ve alternatif işlerle adından sıkça söz ettiren Emir Yargın’la kendisi ve şarkıları gibi sıra dışı bir röportaj gerçekleştirdik. Masaya müzik diye oturup yemek programı haberiyle kalktık.

20.03.2017Kampüs
Kampüste “GECE” vakti

Kampüste “GECE” vakti!

Son yıllarda hızlı bir yükseliş yakalayıp popülaritesini bir hayli artıran rock grubu Gece ile müzik yolculuklarına, okul yıllarına, gelecek hayallerine dair neşeli bir söyleşi yaptık. Biz çok eğlendik, umarız siz de beğenirsiniz.

20.03.2017Kampüs
Eskişehir’in çamurundan heykele ve seramiğe

Eskişehir’in çamurundan heykele ve seramiğe

Ülkemizin yetiştirdiği önemli seramik ve heykel sanatçısı Tuba Önder Demircioğlu’yla sanat hayatı, aldığı ve verdiği eğitim üzerine hoş bir sohbet gerçekleştirdik.

13.03.2017Kampüs
Hasan Söylemez: “İflah olmaz bir hayalperestim.”

Hasan Söylemez: “İflah olmaz bir hayalperestim.”

Bir gezginden, bir bisiklet sevdalısından ve şahane bir örnekten bahsettik size bu hafta. Daha doğrusu biz sorduk o yanıtladı. Hasan Söylemez “Hayata Yolculuk” hikayesini anlatmak için bu hafta kampüste.

13.03.2017Kampüs
Barış Akpolat: “Orijinal olmayan her şey ölüme mahkumdur.”

Barış Akpolat: “Orijinal olmayan her şey ölüme mahkumdur.”

Müzik alanında onlarca önemli röportaja ve ülkemizde -çok ihtiyaç duyduğumuz üzere- birçok yaratıcı işin altına imza atmış Barış Akpolat ile sektörü, kariyerini ve gelecek planlarını konuştuk.

6.03.2017Kampüs
Kahraman robotik takımı, INTEGRA kampüste

Kahraman robotik takımı, INTEGRA kampüste!

Kuyu köpeği kurtarma operasyonunda tanıdığımız, liseli robotik takımı INTEGRA ile şahane bir röportaj gerçekleştirdik. Üniversiteli abilerine ve ablalarına örnek olabilecek kadar önemli işlere imza atan bu müthiş gençleri sayfalarımızda konuk etmekten mutluluk duyuyoruz. Kahraman INTEGRA kampüste!

6.03.2017Kampüs
Little Fabien: “Cesur olun, ilk adımı atın. İnanamayacaksınız”

Little Fabien: “Cesur olun, ilk adımı atın. İnanamayacaksınız!”

Little Fabien’in şahane hikayelere sahip bebeklerinin yaratıcısı Gamze Tunç Şengül bu hafta Girişimcilik sayfamızda konuğumuz. Bize hayallerle şekil verdiği hayatını ve o hayatın en görünür, en sevimli ürünü bebeklerini anlatıyor. Cesaret verici bir girişim hikayesi sizi bekliyor.

28.02.2017Kampüs
Murat Meriç: Merak, heyecan, plak, müzik

Murat Meriç: Merak, heyecan, plak, müzik!

Memlekette müzik dendi mi, akla gelip gelebilecek başlıca isimlerden birini, Murat Meriç’i konuk ediyoruz bu hafta sayfalarımızda. Soracak çok soru, anlatılacak çok hikâye ve dinlenecek bunca şarkı varken lafı daha fazla uzatmayalım. Murat Meriç kampüste!

28.02.2017Kampüs

Doğukan Manço: “Anahtar kelime: Üretim”

Birçoğumuz onu Barış Manço’nun oğlu olarak tanıdık. Zamanla kariyeri babası gibi müzikte ilerledi ama bambaşka bir tarzda. Survivor, Dj’lik, motor sporları derken artık hepimiz onun adını, önüne tanıtıcı ifadeler koymaya gerek duymadan anmaya başladık. Şimdi de bu sayfalarda kariyerini ve gelecek planlarını anlatıyor. Doğukan Manço kampüste!

20.02.2017Kampüs
Sınıfta kalınca üzülüp uygulama yaptı

Sınıfta kalınca üzülüp uygulama yaptı!

Karşınızda henüz yirmi yaşında, pırıl pırıl bir üniversite öğrencisi duruyor. Üniversiteye hazırlanma sürecinde kendi yaşadığı sorunlardan hareketle kafasında bir ampul yanıyor ve o ışık gün geçtikçe daha da parlıyor. hedef.in’in kurucusu Mustafa Tolga Özen Kampüs’te.

13.02.2017Kampüs
“Yaratıcılık bir hediyedir ve herkeste olmaz.”

“Yaratıcılık bir hediyedir ve herkeste olmaz.”

Ülkemizde fotoğrafçılığın dahi çocuğu olarak adlandırılan ve artık hepimizin tanıdığı Mehmet Turgut’la söyleştik. Daha yakından tanımak için sayfalara yaklaşın, fotoğrafla ve gelecekle ilgili planlarını, kariyer hikayesini dinlediğimiz Turgut’a siz de kulak verin.

13.02.2017Kampüs
Vile Urn: Az laf çok iş

Vile Urn: "Az laf çok iş"

Karşınızda, ülkemizde sıkı bir hayran kitlesi olduğunu bildiğimiz metal müziğin son dönem temsilcilerinin en önemlilerinden Vile Urn var. Sayfalarımızda her sese yer vermek, her tarzda üretime alan açmaktan ve yurt dışında da göğsümüzü kabartan bu tip şahane işleri tanıtmaktan gurur duyuyoruz.

12.01.2017Kampüs
Merlyn: “Biz de bir hikaye ortaya koymak istedik.”

Merlyn: “Biz de bir hikaye ortaya koymak istedik.”

Orta okul ve lise yıllarında sıra arkadaşı olan Emre ve Burak müziğe de beraber başladı. Birkaç amatör denemenin ardından 2005 yılında Merlyn’i kurdular. 2006 senesinde Armağan aralarına katıldı. 2013 başlarındaysa Muratcan gruba dahil oldu ve Merlyn son şeklini aldı. Şimdi de Hürriyet Kampüs sayfalarında siz üniversiteliler için arz-ı endam ediyor.

2.01.2017Kampüs
Genç yazılım mühendisleri Çin’de göğsümüzü kabartıyor

Genç yazılım mühendisleri Çin’de göğsümüzü kabartıyor

Katıldıkları Gelecek İçin Tohumlar Projesi’nin ardından dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden birinde çalışmaya başlayan genç yazılım mühendisleri Meryem Göçmen ve Emre Aktaş ile teknoloji alanında ilerlemek isteyen gençler için yol gösterici, şahane bir röportaj yaptık. Darısı tüm üniversitelilere diyeceğimiz bu kariyer yolculuğunun hikayesi Hürriyet Kampüs sayfalarında

2.01.2017Kampüs
Yekta Kopan: “Sabredeceksiniz ve çalışacaksınız. Işığınızın sızacağı çatlağı mutlaka bulursunuz.”

Yekta Kopan: “Sabredeceksiniz ve çalışacaksınız. Işığınızın sızacağı çatlağı mutlaka bulursunuz.”

Edebiyatımızda son dönemin en önemli öykücülerinden, sinemamızda seslendirme sanatının en önde gelen temsilcilerinden, ülkemizde kültür sanat programcılığında akla gelen ilk isimlerden biriyle, şimdilerde şahane bir programla radyocu ve daha pek çok alanda ürün veren hakiki bir sanatçıyla, Yekta Kopan ile yaptığımız bu nefis röportaj, siz üniversiteli dostlar için Hürriyet Kampüs sayfalarında.

2.01.2017Kampüs
Mesut Meral: “Dünyaya bir daha gelsem yine animatör olurdum”

Mesut Meral: “Dünyaya bir daha gelsem yine animatör olurdum!”

İşte karşınızda bu sayımızın anlam ve önemine layıkıyla temas eden şahane bir röportaj. Hürriyet Kampüs sizi animatör, harikulade bir hayat hikayesinin sahibi ayrıca kendi deyişiyle, “dünyanın en güzel işini yapan insanı” Mesut Meral ile tanıştırmaktan gurur duyar!

26.12.2016Kampüs
Repair Cafe: “Nesneleri tamir ettikçe gönüller de onarılacak”

Repair Cafe: “Nesneleri tamir ettikçe gönüller de onarılacak”

Yeni yıla girerken sanıyoruz ki önümüze henüz kullanılmamış, ambalajı açılmamış gıcır gıcır bir yıl koymuş zaman. Halbuki işin aslı hiç de öyle değil. Eskisinin devamı, ondan kalan ve onunla anlamlı olacak yeni anların üst üste birikmesi aslında 2017 dediğimiz. Unutmayın, geçmişi tamir etmeden değil yeni yıla, yarına bile varılamaz. Peki biz bunları neden anlatıyoruz, anlatıyoruz çünkü bu çılgın tüketim çağında en kolay geride bırakılan zamanı bile aslında tüketemezken eşyalarımızı tüketme illüzyonu da nereden çıkıyor, anlam veremiyoruz. Gelin tüketip, harcayıp yok eden modern dünya alışkanlıklarına tokat gibi karşılık veren bir girişimcilik hikayesiyle tanışın. Belki bu şahane girişimlerin, MakerHane ve Repair Cafe’nin, öncüsü İlge İpek’ten, harcadığımız zamanda kırıp döktüklerimizi tamir ederek bir gelecek kurabilmenin ilhamını da almış oluruz.

26.12.2016Kampüs
Workinton: Üniversite öğrencileri yarınımız

Workinton: Üniversite öğrencileri yarınımız

Workinton, günümüzde sayıları giderek artan Co Working – Paylaşımlı Çalışma Alanlarından birisi. Şirketin oluşumu ilk kurucularından olan Çiğdem Koyutürk’ün kendi ihtiyaçlarından yola çıkarak başlıyor. Cafelerde çalışmak için uğraşırken acaba cafe ofis gibi bir yer olsa diyerek dünyada örneği var mıdır diye araştırırken karşısına İspanyol firması olan Urban Station’lar çıkıyor. Sonrasında bir girişimci olarak Gökhan Beydoğan ile el ele vererek ilk cafe ofisi Urban Station markası altında franchise olarak Maslak’da açıyorlar. Daha sonra ağırlıklı Boğaziçi Üniversitesi mezunlarından oluşan arkadaş grubunu melek yatırımcı olarak yanlarına alıp ekibi ve lokasyonları genişletiyorlar. 2014 yılında boynuz kulağı geçer misali Urban Station’dan hızlı büyüyen şirket artık kendi adını Workinton olarak değiştirerek tamamen Türk girişimciliği olarak karşımıza çıkıyor. Bugüne bakıldığında profesyonel kadrosuyla birlikte dokuzu İstanbul’da olmak üzere bir İzmir ve iki de Ankara’da ofisleri olan 10.000 m2 alana yayılmış on iki şubeli bir yapı oluşmuş durumda. Workinton CEO’su Pınar Massena ile yaptığımız bu keyifli söyleşi sizin için sayfalarımızda.

26.12.2016Kampüs
Tales Matematik Müzesi: Matematiğe dokunun

Tales Matematik Müzesi: Matematiğe dokunun!

Bildiğimiz anlamdaki etnografya müzelerindeki “Bak Ama Dokunma” mantığından uzak olan Tales Matematik Müzesi, matematiğe dokunarak onu oyunlaştırarak ve bildiğimiz kavramları kanıtlayarak matematiği anlamlaştıran interaktif bir müze. İnsanlara geçmişin kültürel mirası hakkında bilgi vermek ve toplumun estetik zevkini artırmak amacıyla sergilenen müzeler, çağın da değişmesiyle birlikte eğitim misyonu üstlenmiş. Bu misyonla birlikte oluşan modern müzecilik anlayışı, kültürel anlamda bireylerin zenginleşmesinin yanında, ziyaretçileri eğlendirme, öğrenme süreçlerine katkıda bulunma düşüncesini de içeriyor. Matematik Türkiye’de korkulan ve dolayısıyla uzaklaşılan bir alandır. Öncelikle bu algıyı değiştirmek için çıktıkları yolda matematiğin hayatın her alanında var olduğunu göstermek asıl kurulma sebepleri. Bu bağlamda da ziyaretçiler pasif ziyaretçi olmaktan ziyade aktif olarak öğrenen bireyler. Bu şahane müzeyi kurucusu, F. Alp Ayaydın ile konuştuk.

19.12.2016Kampüs
Erdem Yener: Müzik yapmadan yaşayamam

Erdem Yener: Müzik yapmadan yaşayamam

Oyuncu, şarkıcı, Cast direktörü ve çok daha fazlası. İskenderun’da başlayan hikayesi İstanbul’da setlerde, tiyatro ve müzik ile de sahnelerde devam ediyor. Bu hafta siz üniversiteli dostlarımız için çok eğlenceli bir sanatçıyla, Erdem Yener ile söyleştik.

12.12.2016Kampüs
Mersin’de sıra dışı bir sinema yolculuğu: Yasin Korkmaz

Mersin’de sıra dışı bir sinema yolculuğu: Yasin Korkmaz

Mersin’de sinemanın üretim tarafında yer alan en önemli oluşumlardan biri olan Mersin Sinema Derneği ve daha birçok önemli projenin yaratıcılarından Yasin Korkmaz ile Mersin’deki sinema ve üretim yolculuğunu konuştuk.

12.12.2016Kampüs
Öğrenci dayanışması komisyonu yenecek

Öğrenci dayanışması komisyonu yenecek!

ODTÜ’lü üç öğrenci kurtlar sofrasına dönen emlak sektöründe birer kuzu gibi görülen öğrencileri emlakçı hışmından korumak amacıyla yerimegel.com projesini ortaya çıkarıyor. Araya emlakçı sokmadan, çıktığı evin ilanını siteye veren öğrenciler birbiriyle dayanışıyor. Çok da iyi oluyor. Bu güzel, öğrenci dostu projeyi, yaratıcısı beş ekip arkadaşı; Mücahit Gürbüz, Bahadır Türktekin, Kürşat Çalık, Abdurrahman Polatol ve Ali Sihab Akcan ile konuştuk.

12.12.2016Kampüs
Japon kültürünün büyülü dünyasına davetlisiniz

Japon kültürünün büyülü dünyasına davetlisiniz

Japon Sineması Dergisi’nin kuruluş hikayesi, kurucusu Gökhan Kuloğlu’nun yüksek lisans yaptığı dönemde bir derste yazdığı makaleye dayanıyor. Japon kültürünü esas alan makalenin ardından Japonya ve Japon Sinemasının büyülü dünyasına dalmış oluyor Kuloğlu. Gerisi de geliyor.

12.12.2016Kampüs
Kaliteli müziğin peşinde: Cenk Hasdal

Kaliteli müziğin peşinde: Cenk Hasdal

Bu hafta, kariyer sayfamızda 2013 yılında ortaya çıkan Groovypedia ve daha önceden bildiğimiz BalconyTv’nin kurucusu Cenk Hasdal ile birlikteyiz. Şimdilerde İstanbul’da altı kişilik bir ekibi yönetiyor. Müzik, eğlence pazarında yüksek kalitede ve başarılı işlere imza atan bu genç adam, kariyer yolculuğuyla gençlere de ışık tutuyor.

5.12.2016Kampüs
Üniversite, birbirine omuz veren dostlar değilse nedir ki

"Üniversite, birbirine omuz veren dostlar değilse nedir ki?"

İlk kitabı “Olaylar Boksörün Pazı Sarmasını Yemesiyle Başladı”nın ardından ikinci kitabı “Ses Veriyorum”u geçtiğimiz günlerde yayımlayan Ankaralı yazar Giray Kemer ile, edebiyat, üniversite ve hayata dair konuştuk.

28.11.2016Kampüs
Şarkı söylemek hep en büyük tutkum oldu

"Şarkı söylemek hep en büyük tutkum oldu"

Eskişehir’den başlayıp Ankara’da konservatuara ve gece kulüplerine ardından Polonya’ya uzanan öğrencilik ve çalışma hayatı sonrasında Türkiye’nin en sevilen şarkıcılarından biri haline gelen Özgün’ün hikayesi sizler için bu hafta Hürriyet Kampüs sayfalarında.

21.11.2016Kampüs
Asla o kalemi bırakma

"Asla o kalemi bırakma"

Yasemin Karakaya aslında bir mimar. Mimarlıktan ve İstanbul’un karmaşasından yorulan zihnini şahane ayakkabı tasarımlarıyla dinlendirmeye, insanlara öze bir şeyler yaparak kendisini de mutlu etmeye çalışıyor. Şimdi de size bu sayfalardan sesleniyor.

21.11.2016Kampüs
Girişimcilik bir ekip işi

"Girişimcilik bir ekip işi"

Keyif Bebesi’nin kurucusu, girişimci, Halkla ilişkiler Uzmanı, anne Burcu Bayraktar Beştaş ile iş ve hayat yolculuğunu, büyüttüğü bebeği ve bebeği gibi baktığı markası Keyif Bebesi’ni konuştuk.

21.11.2016Kampüs
Bizde efkar, ekmek ve su kadar doğal

Bizde efkar, ekmek ve su kadar doğal

Yıllarca birbirinden değerli müzisyenlerle çalıştıktan sonra Rubato ismi ile bir araya gelen Fatih Ahıskalı, Özer Arkun, Göksun Çavdar ve Eralp Görgün Bir ve İki isimli şahane albümlerin altına imza attılar. Şimdi de efkarlı sesleriyle siz üniversitelilere sesleniyorlar.

14.11.2016Kampüs
Özlen Alpaslan: Bugünün hakkını verin

Özlen Alpaslan: Bugünün hakkını verin

Bu hafta Kariyer sayfamızda İletişim, Pazarlama, Endüstriyel Tasarım ve Mimarlık’tan süzerek Marka İletişimciliği pozisyonunu damıtan Özlen Alpaslan’ı konuk ediyoruz. Kariyer yolculuğunu, planlarını ve hayallerini konuştuğumuz hoş bir sohbet oldu.

14.11.2016Kampüs
Onu bilen bilir: Cahit Kukul

Onu bilen bilir: Cahit Kukul

60’lı yılların efsanevi gruplarında, müziğimize yepyeni bir soluk katan ve dünya müziği ile kültürel öğelerimizi harmanlayan Hardal, Siyah Gölgeler ve Yeraltı Dörtlüsü gruplarının en önemli elemanlarından gitarist, üstat Cahit Kukul’u sayfalarımızda ağırlamaktan gurur duyuyoruz.

14.11.2016Kampüs
“Hayallerinizi cebinizde taşıyın”

“Hayallerinizi cebinizde taşıyın”

Bir gidenin mutlaka bir daha gittiği, anlata anlata bitiremediği, kısa sürede çikolatalarıyla İstanbullu çikolata severlerin en favori mekanlarından biri haline gelen, Moda’daki Çikolata Dükkanı’nın sahibi Yılmaz Cihan ile bu lezzetli girişimcilik hikayesini konuştuk.

7.11.2016Kampüs
Gülin Ataklı: “Yol ne kadar zor olsa da sabırla yürüyor”

Gülin Ataklı: “Yol ne kadar zor olsa da sabırla yürüyor”

Gülin Ataklı obua eğitimine 11 yaşında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda başladı. 2012 yılında Rengim Gökmen şefliğindeki Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’na seçilen sanatçı, yurt içinde birçok konserde yer aldı. 2015 yılında Bulgaristan’da XI. Uluslararası Avusturya ve Alman Müziği Yarışması’nda birincilik ödülünü alan Ataklı, İtalya’da düzenlenen 25. Uluslararası Genç Müzisyenler Yarışması “Citta di Barletta” da birincilik ödülünün yanı sıra Romantik Müzik Özel Ödülü’ne layık görüldü.

7.11.2016Kampüs
Evrencan Gündüz: “Önemli olan, kaç insanın seni kalpten desteklediği”

Evrencan Gündüz: “Önemli olan, kaç insanın seni kalpten desteklediği”

Efsane gitaristimiz Asımcan Gündüz’ün oğlu, şimdilerin yükselen genç yeteneklerinden Evrencan Gündüz ile neler yaptığı ve yapacağıyla ilgili söyleştik.

7.11.2016Kampüs
Ümmiye Koçak: “Şiddetin her türlüsüne, hayır”

Ümmiye Koçak: “Şiddetin her türlüsüne, hayır!”

Mersin'de bir köyden New York Film Festivali'ne uzanan hikayesi ile Ümmiye Koçak sorularımızı sizin için yanıtladı.

7.11.2016Kampüs
Kalbi iyilikle atan herkes kardeştir: Çorbada Tuzun Olsun

Kalbi iyilikle atan herkes kardeştir: Çorbada Tuzun Olsun

Çorbada Tuzun olsun bir gönüllü topluluğu. Evsiz insanlara çorba dağıtımında bir araya gelen her dil, din, ırk vs. farklı gruplardan insanlar. İnsani yardım çalışmaları yapıyor, her akşam evsiz insanlara çorba ikram ediyorlar. 30 Eylül 2014’ten beri 4000 insan tam 750 gündür aralıksız çorba dağıtıyor. Bu muhteşem gönüllülük projesine sayfalarımızda yer vermekten gurur duyuyoruz.

31.10.2016Kampüs
Refik Anadol: Kişisel gelişim ve üretim asla durmamalı

Refik Anadol: Kişisel gelişim ve üretim asla durmamalı

Çalışmalarını Amerika'da sürdüren başarılı sanatçı Refik Anadol ile sanatı üzerine konuştuk.

31.10.2016Kampüs