EKSTRA
MENÜ

Erken Ergenlik

Erken Ergenlik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Erken Ergenlik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.344 Erken Ergenlik haberi bulunmuştur.

Erken Ergenlik Haberleri

Nerede o eski metalciler

Nerede o eski metalciler?

Uzun saçları ve sakalları, sürekli siyah giyinmeleri, deri, metal, bot, motor tutkuları, sevdikleri gruplara olan bağlılıkları, yerleşik kültürel kodlara olan öfkeleri ve yüksek sesle müzik dinlemeleri… O eski metalcilerden kim kaldı? Buyurun 69. sayımızın Güncel sayfasına!

7.11.2017Kampüs
Uyku hakkında bilmeniz gereken 10 şey

Uyku hakkında bilmeniz gereken 10 şey

Uyku hakkında ne kadar bilgiye sahibiz? Uyku hayatlarımızı, sağlığımızı, ruh halimizi hatta ömrün uzunluğunu nasıl etkiliyor?

30.10.2017Dünya
Hamile kalmak için çok fazla seks yapmak şart mı

Hamile kalmak için çok fazla seks yapmak şart mı?

"Gebe kalmada zamanlama çok önemlidir, spermler iki veya üç gün canlı kalabilirler" diyen Jinekolog Op. Dr. A. Murat Emanetoğlu, hamile kalma konusunda merak edilen tüm soruları cevapladı.

“Eleven” ve “Will” Stranger Things’i anlattı

“Eleven” ve “Will” Stranger Things’i anlattı

80’lerin pop kültürüne yaptığı atıflarla tüm dünyada fenomene dönüşen Stranger Things dizisinin ikinci sezonu kapıda. Dizinin yıldızları Millie Bobby Brown ve Noah Schnapp ile Londra’da buluştuk.

24.10.2017Magazin
Büyüme geriliğinin tedavisi çok kolay

Büyüme geriliğinin tedavisi çok kolay

Yaşıtlarına göre daha yavaş büyüyen veya persentil tablosuna göre 3 persentil geride kalan çocuklarda büyüme geriliğinden bahsedilebilir. Çocuk Sağlığı, Hastalıkları ve Endokrinolojosi Uzmanı Prof. Dr. Nesibe Andıran, çocuklarda gelişim geriliğinin saptandığı durumlarda, tedavinin de oldukça basit olduğunu belirtti.

23.10.2017Sağlık
Prezervatif kullanmak erkeklere korkunç geliyor

Prezervatif kullanmak erkeklere korkunç geliyor

Hürriyet ve TNS Piar Şirketi işbirliğiyle 17 ilde, yüz yüze görüşmelerle yapılmış dev bir araştırma verilerine dayanılarak hazırlanmış olan "Türkiye Cinselliğini Konuşuyor" kitabı Türkiye'nin cinselliğini çok net bir şekilde gözler önüne seriyor.

12.10.2017Sağlık
Okula hazırlık süreci uyku düzeniyle başlar

Okula hazırlık süreci uyku düzeniyle başlar

Okullar yakında açılıyor. Haliyle aileleri telaş sarmış durumda. Ebeveynlerin bu telaşta atlamaması gereken en önemli nokta, çocukları bu rutine hazırlamak. O rutin listesinin başında ise çocukların erken uyumalarını sağlayabilmek geliyor.

1.09.2017Magazin
İki erkek, bir aşk, çok hayat

İki erkek, bir aşk, çok hayat

“Seni ezelden beri seviyorum” demeden önce bambaşka hayatları vardı. Biri apartmanın üst katında, diğeri ışık görmeyen kısmında oturuyordu. Aynı sınıfa düştüler ama bu aradaki sınıf farkını kaldırmadı. O farkı kaldıracak tek şey aşktı. Peki ama ne kadar yaşayabileceklerdi?

10.08.2017Kitap Sanat
Çocukların uyku sorununa altın öneriler

Çocukların uyku sorununa altın öneriler

Yeterli uyku düzenini sağlayamamış çocuklarda ruhsal, bilişsel ve sosyal becerilerinde zorlanmalar yaşandığını söyleyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Ferit Durankuş, çocuk ve bebeklerde iyi uyku için önerilerde bulundu.

Çocuklarda büyüme geriliği ve kısa boyluluk

Çocuklarda büyüme geriliği ve kısa boyluluk

Değişik derecelerdeki boy kısalığının farklı sebepleri olabileceğini söyleyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları & Çocuk Endokrinolojisi Uzmanı Prof. Dr. Nesibe Andıran, büyüme geriliği ve kısa boyluluk (cücelik) hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.

Sünnet deyip geçmeyin Bu önerilere dikkat

Sünnet deyip geçmeyin! Bu önerilere dikkat!

Yazın gelmesi ve havaların ısınmasıyla beraber sünnet sezonu da açıldı. Üroloji Uzmanı Op. Dr. Arman Çitçi, çocukları hem psikolojik hem de sağlık açısından etkileyen bu uygulama hakkında bilgi verirken, sünnet konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında görüşlerini paylaşıyor.

Çocuklar neyi, ne kadar tüketmeli

Çocuklar neyi, ne kadar tüketmeli?

Çocukların sağlıklı büyüme ve gelişme sürecinin devam etmesi için hangi gıdalardan ne kadar tüketmeleri gerekiyor? Beslenme ve Diyet Uzmanı Neşe Ceylan bu konuda ebeveynlere yol gösterecek önerileri sıralıyor…

Sağlığınız için kilolarınızdan kurtulun

Sağlığınız için kilolarınızdan kurtulun

Beslenme ve kilo sorunu daha çok güzellik açısından değerlendiriliyor. Oysa bu konu sağlık bakımından da oldukça önemli. Özellikle çocuklarda ve gençlerde pek çok hastalığın nedeni olan şişmanlık, beslenme sorunlarından kaynaklanabiliyor.

6.05.2017Eğitim
Çocuğunuzun kıyafetleri küçülmüyorsa dikkat

Çocuğunuzun kıyafetleri küçülmüyorsa dikkat!

Çocukluk çağında büyümenin izlenmesinin son derece önemli olduğunu belirten uzmanlar, büyüme duraklaması veya boy kısalığının altta yatan bir hastalığın ilk belirtisi olabileceğine dikkat çekiyor.

Geleneksel ders saatleri gençlerin doğasına aykırı

Geleneksel ders saatleri gençlerin doğasına aykırı   

İngiliz araştırmacılar, derslerin sabah erken saatlerde başlamasının gençlerin doğasına aykırı olduğunu ortaya koydu.

10.04.2017Eğitim
Otizmle barıştı

Otizmle 'barış'tı

Otizmli Hüseyin Barış Çalışgan’ın annesi çocuğunun en doğru eğitimi alması için mücadele ederken aynı zamanda Barış’ın babasının durumu kabul edip sorumluluk almasını sağladı. Bir yandan da Barış’ın ikiz kardeşini büyüten anne Şenay Çalışgan mücadelesini anlattı.

1.04.2017Gündem
Neden çocuğum down sendromlu

Neden çocuğum down sendromlu?

Down sendromlu çocukların her 800 doğumda bir görüldüğünü söyleyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü Yrd. Doç Dr. Banu Yazıcı, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle 23 adımda down sendromunu anlattı.

Ergenlik döneminde cinsellik yaşanması normal mi

Ergenlik döneminde cinsellik yaşanması normal mi?

Ergenlik dönemi, bize bağımlı çocuğumuzun yavaş yavaş bağımsızlaşmaya, yetkinleşmeye ve yetişkin rolleriyle tanışmaya başladığı dönemlerdir. Özellikle toplumla ve toplumun talepleriyle yüzleşir. Bu talepleri de tek başına yönetmek, sonuçlandırmak ister. Cinsellik de bu konulardan biridir. Uzman Psikolog Emir Erünsal, ergenlik döneminde cinsellik konusunda ailelere tavsiyelerde bulunuyor.

Yazar Sonuçları

Polikistik over sendromu nasıl tedavi edilir?

Gebeliğin önündeki en büyük engellerden biri olan ve genellikle ergenlik dönemindeki genç kızlarda ortaya çıkan, "Polikistik Over Sendromu (PCOS)" hakkında Çocuk Sağlığı Hastalıkları ve Çocuk Endokrinolojisi Uzmanı Prof. Dr. Nesibe Andıran'dan bilgi aldık.

28.11.2017
Ergenlikte uyuşturucu kullanımı nasıl anlaşılır

Ergenlikte uyuşturucu kullanımı nasıl anlaşılır?

Ev içinde dikkat çekici değişimler mutlaka aileler tarafından gözlenmelidir.

22.11.2017

Geleceğin teknolojistlerine yatırım

Sosyal becerileri az olduğundan okuldaki çetelerin hedefi haline gelen, içine kapalı, babasıyla sorunlar yaşayan küçük bir çocuktu. Kendini ünlü liderlerin ve bilim adamlarının biyografilerine, fizik kitaplarına ve bilim ve teknoloji müzelerine vermişti. 

20.11.2017

Ekonomik problemler çocukları nasıl etkiler?

Yaşanan ekonomik sıkıntıların aile içinde yarattığı stres, sadece çiftleri değil çocukları da etkiliyor.

16.10.2017

Değişim rüzgarları esiyor,bedenim değişiyor!

Çocukluktan ergenliğe geçiş sürecinde neler değişir? İşte cevapları...

10.10.2017

Okula hazırlık süreci uyku düzeniyle başlar

Okullar yakında açılıyor. Haliyle aileleri telaş sarmış durumda. Ebeveynlerin bu telaşta atlamaması gereken en önemli nokta, çocukları bu rutine hazırlamak. O rutin listesinin başında ise çocukların erken uyumalarını sağlayabilmek geliyor.

2.09.2017

Küçük çocukları kurban kesimi sürecine dahil etmeyin!

Kurban kesimine şahit olan, anlına kurban kanı sürülen çocuklarda...

31.08.2017

Guatr nelere sebep olur?

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları & Çocuk Endokrinolojisi Uzmanı Prof. Dr. Nesibe Andıran, guatr hakkında merak edilen soruları sizler için cevapladı.

23.08.2017

Ne oldu bu çocuklara

Kız çocuk büyüten anne ve babaların ortak bir endişesi var: Kızlarının erken büyüyen göğüsleri, belirginleşen tüyleri, beklenenden çok daha erken yaşta adet görmeleri, kısacası daha 10 yaş virajını dönmeden “ergenlik işaretleri” geliştirmeleri onları kaygılandırıyor. Peki haklılar mı?

12.07.2017

Ramazanda şu 4 şeye dikkat

Ramazanla birlikte “iftar-sahur” ritmine odaklanan yeni hayatımız, değişen beslenme planı ve uyku düzenimiz kronobiyolojimizde de bazı farklılaşmalara yol açar.

28.05.2017

Erkeklerin en büyük cinsel korkuları

İşte erkekleri yatakta korkutan 10 faktör...

19.05.2017

Ülkenin yarısı açık yarısı maskeli depresyonda!

Psikiyatr Gülcan Özer ve ekibinden elinizden bırakamayacağınız bir kitap: İNSAN HALLERİ

21.04.2017

Rahat olun! Seks yaparken kimse size puan vermeyecek!

Cinsel birliktelik kimi zaman yavaş, kimi zaman da kısa süreli olabilir. Rahat olun, sizi seyredip puan veren jüri yoktur.

2.04.2017

Genç erkeklerin cinsellikle ilgili merak ettiği sorular

Bu hafta ergenlik çağındaki erkeklerin cinsellik ile ilgili merak ettiği sorular ile devam ediyoruz.

19.03.2017

Genç kızların cinsellikle ilgili merak ettiği sorular

Genç kızlar cinsellikle ilgili en çok neleri merak ediyor?

16.03.2017