EKSTRA
MENÜ

Erkek Cinselliği

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.417 haberi bulunmuştur.

Erkek Cinselliği Haberleri

Uzmanlar uyarıyor: Çevre kirliliği penis boyunu küçültüyor

Uzmanlar uyarıyor: Çevre kirliliği penis boyunu küçültüyor

Gebelik sırasında maruz kalınan endüstriyel kimyasalların erkek üreme sistemini etkileyerek küçük penis boyuna, düşük sperm sayısına ve sertleşme sorununa yol açabileceği iddia ediliyor. Üstelik bu kimyasalların doğacak bebekte yaratacağı sorunlar maalesef sadece penis boyu ile de sınırlı değil.

10.04.2021Gündem
Erkeklerin Cinsellikte Yaptığı 10 Hata

Erkeklerin Cinsellikte Yaptığı 10 Hata

Cinsellik insan yaşamında vazgeçilmez bir durumdur. Ancak insanlar bu konuda eksik ve yanlış birçok bilgiye sahiptirler. Mahremiyet içeren bu konunun kimden öğrenileceği de her zaman soru işareti olmuştur. Çoğu erkek cinselliği, ergenlik döneminde yaşıtlarıyla konuşarak öğrenir. Ancak bu öğrendiği bilgiler, kendisi kadar cinsellik deneyimi olan akranlarındandır.

26.06.2020Cinsellik
Sıkıntı yok...

Sıkıntı yok...

Aylin Kuryel’in derlediği ve kapsayıcı bir sunuş da yazdığı ’Sıkıntı Var', sıkıntı konusundaki bir sıkıntıyı ortadan kaldırmayı değil ama ‘sıkıntıyı eleştirel bir kanala aktarma’ yollarını araştıran bir çalışma.

26.06.2020Kitap Sanat
Erkeklerde cinselliğin yaşı var mı

Erkeklerde cinselliğin yaşı var mı?

Erkeklerde cinsellik kaç yaşına kadar devam eder? Bir erkek kaç yaşına kadar cinsel ilişkiye girebilir? Uzman Ürolog Arman Çitçi, erkeklerde cinselliğin bitme evresini anlatıyor.

25.06.2019Sağlık
Diyabet cinsel sorunlara neden olur mu

Diyabet cinsel sorunlara neden olur mu?

Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Alper Çelik cevapladı; Diyabet cinsel sorunlara neden olur mu?

Ertuğrul Özkök: Hocam, artık 70’inde  bir orta yaş erkeğiyim,  kaç yaşında gibi yapayım

Ertuğrul Özkök: Hocam, artık 70’inde bir orta yaş erkeğiyim, kaç yaşında gibi yapayım?

Her şey geçen hafta Dünya Sağlık Örgütü’nün yeni yaş dilimlerini açıklamasıyla patladı. Eskiden ‘yaşlı’ olarak kabul edilen 65 ile 80 arasındaki insanlar artık ‘orta yaş kuşağı’ sayılıyordu. Böylece bir gecede gençleşip ‘orta yaşta’ bir erkek haline gelmiştim. İlk işim Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’nu arayıp “Hocam bu ne iş” diye sormak oldu. Yani, “Hocam ciddi misin?” diyecektim. Niyetim de şu: Bu iş gerçekten ciddiyse, yarından itibaren ona göre davranacağım, yaşayacağım. İkimiz, geçen cuma günü Bodrum’da Nikki Beach’in harika ortamında buluştuk. Kendim ve sizin adınıza, sorulabilecek bütün normal ve muzır soruları sordum. Cevaplarımı aldım ve daha o gün yeni yaşıma uygun yaşamaya başladım. İşte yeni orta yaş hayatım... Fotoğraflar her şeyi anlatıyor...

12.08.2017Hürriyet Pazar
Biz her bahar aşık oluruz

Biz her bahar aşık oluruz

Yüzdük yüzdük, kuyruğuna geldik. Önümüz güneş, çiçek, kelebek; bereketi, bolluğu, neşesiyle bahar gelecek. Doğayla birlikte biz de yenileneceğiz. Yağmurdan, çamurdan yorgun ruhlarımız dinlenecek; fırtınadan, soğuktan üşümüş kalplerimiz titreşecek. Sanatla, sporla, edebiyatla ama en çok da aşkla. Vatan aşkı, renk aşkı, spor aşkı, seyahat aşkı... Buyurun size sinemadan televizyona, teknolojiden modaya, seyahatten spora bizi bizden alacak aşk trendleri...

18.03.2017Keyif
Hangi cins neden tahrik oluyor

Hangi cins neden tahrik oluyor?

Erkekler popo ve memeden ; kadınlar göz, dudak ve ellerden tahrik oluyor.

15.02.2017Sağlık
Yorgunken seks yapılır mı

Yorgunken seks yapılır mı?

Rahat pozisyonları tercih ederek ağır çekim bir gece geçirebilirsiniz.

10.11.2016Ebeveyn
Cinsel yaşam hakkındaki yanlış inanışlar

Cinsel yaşam hakkındaki yanlış inanışlar

Özellikle kadın cinselliğini sınırlamaya yönelik inanışlar çok yaygındır.

28.03.2016Sağlık
Cinsel yaşam hakkındaki yanlış inanışlar

Cinsel yaşam hakkındaki yanlış inanışlar

Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Hakan Karaş doyumlu ve mutlu cinsel yaşamı anlattı, cinsel mitler/yanlış inanışlar hakkında önemli bilgiler verdi.

28.03.2016Sağlık
Cinselikte kadın ve erkek farkı

Cinselikte kadın ve erkek farkı

Kadın ve erkek; cinselliği birlikte ama farklı farklı yaşar. Cinsel eylem temel olarak dört farklı safhadan oluşur. Bu safhalarda kadının ve erkeğin yaşadığı farklılıkları, erken boşalma sorununu uzman doktorumuz sizler için yanıtladı.

6.03.2016Sağlık
Kafaya Takmadan Seks

'Kafaya Takmadan' Seks

En iyi antidepresan olarak bilinen mutluluk ilacı stres savar seks, bazen kendisi için stres sebebi oluyor!

16.06.2014Cinsellik
İlişkinin ipleri kadının ellerinde

İlişkinin ipleri kadının ellerinde

Uzman Klinik Psikolog Ayşegül Denizci, kadın erkek ilişkileri üzerine soruları yanıtlıyor.

21.03.2014Aşk
Memleketten cinsellik manzaraları

Memleketten cinsellik manzaraları

Sevişirken gazete okuyanından ilk ilişkide kan tutar korkusu yaşayanına, buyrun Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği’nin (CİSED) kurucusu ve onursal başkanı Uzman Psikolojik Danışman Cem Keçe’nin ağzından, memleketin seks manzaralarına.

11.05.2013Kelebek

Yazar Sonuçları

Erkek cinselliği ile ilgili "6 mit - 6 gerçek"

Cinsel sağlık, mutlu ve kaliteli bir yaşam sürmenin önemli gerekliliklerinden biridir. Sağlıklı ve tatmin edici bir cinsel hayata sahip olmanın en önemli koşullarından biri de bilinçli olmaktır.

17.05.2021

Orgazm Olmak ya da Olmamak!

Kadında orgazmın tanımı ve kadının orgazm esnasında yaşadıkları henüz net olarak olarak tariflenememiş olsa da orgazm genel hatları ile cinsel yanıt döngüsünün tepe noktasında oluşan bedensel bir kasılmadır. Cinsel uyarıya yanıt olarak ortaya çıkar, fiziksel bir rahatlamanın yanında ruhsal bir iyilik hali de eşlik eder.

21.01.2021

İhanette Cinsel Yaşam Sırları

Kadın-erkek ilişkisi aşkla ve tutkuyla başlar; sevgiyle ve sadakatle devam eder. Her zaman eder mi? Araştırmalara göre bu olasılık yüzde 50… İlişkileri sonlandıran nedenlerin tahtındaysa aldatma otuyor. Aldatma öylesine karmaşık ve çok yönlü bir olgu ki sosyolojik, psikolojik, kültürel, dinsel olarak her alanda geniş bir inceleme ve araştırma konusu. Şimdi bu konuya başka bir pencereden, cinsellik penceresinden bakalım. “Aldatan kadın ve erkeklerin cinsel yaşamları nasıldır?” sorusuna yanıt arayalım.

26.11.2020

Erkekler neden sertleşme bozukluğu tedavilerini bırakıyor?

Birçok erkeğin korkulu rüyası olan sertleşme bozukluğu (erektil disfonksiyon), ülkemizde de oldukça sık görülen bir sağlık sorunu. Sertleşme bozukluğu hastaların beden ve ruh sağlığını olumsuz yönde etkileyerek çiftlerin ilişkisine de zarar veriyor.

26.05.2020

Eski Sevgiliden Arkadaş Olur mu Adil Beyciğim?

Herkese merhaba, ilişki koçu olarak bu meslekte on seneyi devirmeme sadece birkaç gün kaldı. Dile kolay, on sene boyunca bireysel seanslarda çok çeşitli vakalar ile karşılaştım. Kadın erkek ilişkilerinde analiz ettiğim olaylar, aynı mevsimler gibi, dönemsel rüzgarlardan etkilendi ve farklılık gösterdi.

19.12.2019

Erkeklerde cinsellik ile ilgili 17 soru 17 cevap

Erkekler, genelde üreme sağlığı ve cinsel problemleri hakkında konuşmayı pek sevmiyorlar. Üreme sağlığı ile ilgili problemler görmezden geliniyor, son ana kadar doktora gidilmiyor. Aynı şekilde cinsel problemler baş gösterdiğinde sanki ortada bir sorun yokmuş gibi problemi göz ardı edebiliyorlar.

30.04.2019

Aldatmada Cinsel Yaşam Sırları

Kadın-erkek ilişkisi aşkla ve tutkuyla başlar; sevgiyle ve sadakatle devam eder. Her zaman eder mi? Araştırmalara göre bu olasılık yüzde 50… İlişkileri sonlandıran nedenlerin tahtındaysa aldatma otuyor. Aldatma öylesine karmaşık ve çok yönlü bir olgu ki sosyolojik, psikolojik, kültürel, dinsel olarak her alanda geniş bir inceleme ve araştırma konusu. Şimdi bu konuya başka bir pencereden, cinsellik penceresinden bakalım. “Aldatan kadın ve erkeklerin cinsel yaşamları nasıldır?” sorusuna yanıt arayalım.

4.01.2019
Erkek cinselliği skor tahtasına dönüşmemeli

Erkek cinselliği skor tahtasına dönüşmemeli

Toplumda cinsellik algısı kaba hatlarıyla sadece cinsel organları içeren, birleşme aktivitesi olarak görülmektedir. Ya da üreme ile karıştırılmaktadır. Oysa cinsel eylemler içinde pek çok aktivite çiftlerin arzusuna göre şekillenebilir ve yelpaze geniştir. İki tarafın da keyif ve haz alması esastır.

9.10.2018

Vajinismus tedavisi için 10 farklı yöntem

Vajinismus; istem dışı vajinal kasılmalara bağlı olarak cinsel ilişkiye girememe veya oldukça zor, ağrılı cinsellik yaşama şeklinde kendisini gösteren bir cinsel sorundur. En son ve en güncel tanımı ise kadının kendi arzusuna rağmen, pelvik kaslarındaki istemsiz kasılmalara bağlı olarak vajinadan içeri yabancı bir cismi alamamasıdır. Jinekolog Dr. Süleyman Eserdağ, vajinismus tedavisi hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

15.03.2018
Cinsellikle ilgili doğru bilinen yanlışlar

Cinsellikle ilgili doğru bilinen yanlışlar

Yanlış bilgiler, yanlış kodlanmalar, doğallıktan bilimsel gerçeklikten uzak davranışlar geliştirmek insanları hazdan uzaklaştırmakta en temel dürtünün ketlenmesine neden olmaktadır. Dolayısı ile mutsuz, haz tatmamış bireyler umutsuz ve birlikte gülmeyi birlikte yaşamayı öğrenememiş toplum oluşturmakta. Bu yanlış bilgi ve inanışlara bir göz atalım:

28.11.2017

Seks neden önemli?

Erotizmi seven erkekler seks ister, romantizmi seven kadınlar ise aşk ister

14.10.2017

Seks yaparken konuşmayın!

Bugün seks hakkında doğru bildiğiniz yanlışları öğrenmeye ne dersiniz?

3.10.2017

Obeziteyi davet eden 5 besin

Bel çevresini kalınlaştırıp göbeği büyüten, insülin direncini tahrik ederek şeker insülin sistemini kilitleyen, kısa bir süre sonra da kan kimyasını bozup metabolizmayı altüst eden 5 mühim beslenme yanlışı, bana göre dünyayı kasıp kavuran obezite salgınının temel nedenleridir. O 5 suçlu neler mi? Buyurun...

27.01.2017

Türk erkeğini yıkan 30 cinsel hurafe...

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) tarafından ‘Cinsel Mitler’ anketine göre, başta cinsel isteksizlik, erken boşalma ve iktidarsızlık olmak üzere erkeklerin yaşadığı cinsel işlev bozukluklarında cinsel mitlerin yani hurafelerin, doğru bilinen yanlışların payı azımsanmayacak kadar yüksek... Peki siz cinselliği ne kadar doğru biliyorsunuz? Doğru bildiğiniz pek çok yanlış olduğunu öğrendiğinizde çok şaşıracaksınız.

5.01.2017

Kadın ve erkeklerin cinsel yaşam döngüsü

Kadın 20'li yaşlarda romantik bir kumru gibidir, hayalindeki erkeği bekler.

16.12.2016

Sutlu tatlı mı unlu tatlı mı?

Tatlıların her türlüsüne sınır getirin. “Unlu mu, sütlü mü?” derseniz sütlüsünü tercih edin. Sütlülerin bile sadece tadına bakmakla yetinin.

29.11.2016

Erkekler her zaman sekse hazır mı?

Cinsel soğukluk problemini sadece kadınlar yaşamıyor.

3.06.2014
Baretimi takarım, gingerıma atlarım

Baretimi takarım, gingerıma atlarım!

Allah size akıl vermiş, televizyonun her dediğini yapmayın diyenlere kulak asmamanız, onlara ters ters, dik dik ve uzun uzun bakmanızı öneriyorum.

23.04.2013

Erkeklerin 3 G noktaları

Cinsellikten daha fazla keyif almak için zevk noktalarının keşfi çok önemli...

11.02.2013

Erkeklerin 3 G noktaları

Seks yapmaya hazır hale gelen erkeklere ön sevişme sırasında kadınların yaptığı tutkulu dokunuşlar ve öpücükler onları hareketlendirmeye ve heyecanlarını artırmaya devam eder.

5.02.2013