EKSTRA
MENÜ

Erişim Engeli

Erişim Engeli ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Erişim Engeli haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 319 Erişim Engeli haberi bulunmuştur.

Erişim Engeli Haberleri

Özelleştirmede Talih  Kuşu’na borsa yolu gözüktü

Özelleştirmede Talih Kuşu’na borsa yolu gözüktü

Milli Piyango’nun özelleştirilmesi ile ilgili kanun taslağının hazırlığı sürüyor. Milli Piyango İdaresi, hasılat paylaşımı, peşin satış veya önce kamu iktisadi teşebbüsüne dönüşüp, ardından da borsaya açılarak özelleştirilebilecek.

8.05.2005Ekonomi
Emniyetten şifre uyarısı

Emniyetten şifre uyarısı

Bilgisayarlarda kullanılan kolay şifrelerin internet üzerinden dolandırıcılık yapan hackerlere davetiye çıkardığı bildirildi.

27.06.2007Gündem
İnternette sakıncalı sitelere erişim engeli başladı

İnternette sakıncalı sitelere erişim engeli başladı

Telekomünikasyon Kurumu (TK), 5651 sayılı Yasa'da sayılan katalog suçlarla ilgili internet yayınlarına erişimin engellenmesine bugün itibariyle başlandığını açıkladı.

23.11.2007Gündem
Türkiyenin YouTube ayıbı

Türkiye'nin YouTube ayıbı

Çok sık yaşamaya başladığımız internet sansürü, ülkemizi İran ve Çin gibi ülkelerle aynı kefeye koyuyor.

27.05.2008Teknoloji
Bu da YouTube rövanşı

Bu da 'YouTube' rövanşı

Sansür kararlarını alan ve uygulayan BTK ve TİB ile onların bağlı olduğu Ulaştırma Bakanlığı'nın internet sitelerine belirsiz kişilerce 'erişim engeli' kondu.

18.06.2010Teknoloji
Türkiye’de BlackBerry telefonlara yasak geliyor

Türkiye’de BlackBerry telefonlara yasak geliyor

BTK dün çıkan yasayla kriptolu BlackBerry’nin üreticisi RIM’den kodları istiyor. Bu kodlar verilmezse BlackBerry’lerde e-posta mesajlaşma trafiği kapatılacak. RIM hiçbir ülkeye kodlarını açmadı. BTK Başkanı Acarer “Mevzuata uyacaklar, yoksa erişim engeli yolda” diyor.

24.10.2010Teknoloji
Youtube artık serbest

Youtube artık serbest

Youtube artık serbest. Mahkeme tarafından kapatılan internet sitesi Youtube açıldı. Kapatma kararını veren mahkeme Youtube yasağını kaldırdı.Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Kürşat Kayral, siteye erişimin serbest bırakılması için Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na gerekli yazıyı yazdı. Bunun üzerine uzmanlar siteye ulaşımın sağlanması için çalışmalara başladı.

30.10.2010Gündem
Blogspotta r krizi

Blogspot'ta "r" krizi

Google'ın popüler blog servisi Blogspot bir süredir yasaklıydı. Mahkemenin yasağı kaldırılmasıyla birlikte ise internet servis sağlayacılarının bir kısmı yasağa uymaya devam etti. Bunun sebebi ise mahkemeden gelen yazıda "blogspot" değil "blogspo(r)t" olması... Servis sağlayıcıları sitenin isminin doğru şekilde belirten bir yazının kendilerine ulaşması suretiyle yasağı kaldırmayı planlıyor.

12.04.2011Teknoloji
Ahmedinejada internet yasağı

Ahmedinejad'a internet yasağı

İran'da istihbarat bakanının görevden alınması ile Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ve ruhani lider Ayetullah Ali Hamaney arasında başlayan ihtilaf medya alanına da sıçradı ve Ahmedinejad'ı destekleyen birçok siteye erişim engeli konuldu.

22.04.2011Gündem
Hakaret filmine erişim engeli

Hakaret filmine erişim engeli

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Bilişim Suçları Soruşturma Bürosu’nun talebiyle Ankara 13’üncü Sulh Ceza Mahkemesi, Hz. Muhammed’e hakaret içeren filmin görüntülerinin yayından kaldırılması ve bahse konu yayınlara erişimin engellenmesine karar verdi.

26.09.2012Gündem
Yine görüşülür

Yine görüşülür

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kanal 7’de dün gece katıldığı İskele Sancak programında soruları yanıtlarken önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın müzakere çağrısına olumlu yanıt verirken “İmralı’yla ilgili görüşmeler yeniden olabilir” dedi.

26.09.2012Gündem
Twitter çöktü

Twitter çöktü

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'a bugün akşam saatlerine bir süreliğine çöktü.

15.11.2012Teknoloji
Türkiyede internet kısmen özgür

Türkiye'de internet "kısmen özgür"

ABD merkezli düşünce kuruluşu Freedom House, "2013 İnternet Özgürlüğü" raporunu açıkladı.

4.10.2013Gündem
‘Siber suç’a karşı uluslararası takip

‘Siber suç’a karşı uluslararası takip

Hükümet, siber suçların tespiti amacıyla özellikle yurtdışındaki sitelere yönelik içerik çıkarma ve profil kapatma önlemlerini de gündemine aldı.

6.11.2013Ekonomi
Erdoğandan önemli açıklamalar

Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kartal Meydanı'nda 20 kavşak ve yolun toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, sözü CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na getirdi ve "O eline tutuşturulan kağıt parçalarıyla yolsuzluk iddiasında bulunuyor. Kayseri’de yolsuzluk dedi, Kayseri sucuğa doydu kazandığı davalar sayesinde. Grup toplantısında çıkmış yine elinde bir şeyler sallayıp duruyor. Ey Genel Müdür Unutma senin genel başkanın Baykal’la ilgili o görüntü hazırlıklarını yapanlar şu anda sana o kağıtları verenlerdir" dedi.

8.02.2014Gündem
İnternet kontrol altına alınıyor

İnternet kontrol altına alınıyor

Başbakan Tayyip Erdoğan, kamuoyunda yoğun eleştirilerin hedefi olan internet yasasıyla ilgili açıklamasında ‘kaset komploları’na göndermede bulunarak, “Bu iftiralar, ahlaksız yayınlar olmasın diye bu adımları atıyoruz. ‘Yok düşünce özgürlüğünü engellemek, yok fikir özgürlüğünü engellemekmiş’ böyle bir şey yok. İnternet kalkmıyor, tam aksine kontrol altına alınıyor. Yani bu ahlaksızlıklar, bu yolsuzluklar devam mı etsin?” dedi.

8.02.2014Gündem
Arınç ve Gökçek yasağı deldi

Arınç ve Gökçek yasağı deldi

Twitter’ın mahkeme kararıyla erişime engellemesine rağmen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tweet atmaya devam ediyor. Gökçek attığı bir tweet'te 'Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Bursa’da düzenlediği mitingde 'Twitter mivittir hepsininin kökünü kazıyacağız’ açıklamasının ardından yasağa rağmen Melih Gökçek de tweet atan AK Partililerden biriydi. Gökçek attığı tweet'te "Benim DNS ayarı açık olduğu için twit atabiliyorum, muhtemelen yarın bu da kapatılır." dedi.

21.03.2014Gündem
İş dünyasından ilk tepkiler

İş dünyasından ilk tepkiler

Twitter'ın kapatılmasının ardından iş dünyasından da tepkiler gelmeye başladı. Kimileri tepkilerini Twitter üzerinden duyururken, Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) ise yazılı açıklama yapan ilk kurum oldu.

21.03.2014Ekonomi
Özgürlüğe tweet at

Özgürlüğe tweet at

Başbakan Erdoğan’ın “Kökünü kazıyacağız” sözlerinin hemen ardından gelen Twitter yasağı, deprem yarattı. Muhalefet, yasal yollara başvurmanın yanı sıra sert açıklamalarla kararı protesto ederken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Yasağa inat, özgürlüğe tweet at” mesajıyla yaşananları kampanyaya dönüştürmek için girişim başlattı. Siyasiler çok sert bir uslüpla Twitter yasağına tepki gösterdiler. AK Parti’nin Twitter müdavimleri de, tüm tepki gösterenlerin yaptığı gibi cihazlarının bağlantı ayarlarını değiştirerek ya da yeni bir program indirerek, Twitter üzerinden mesaj verdiler.

21.03.2014Gündem
Google DNS engellendi ama...

Google DNS engellendi ama...

Twitter'a yasak kararı gelmesine rağmen kullanıcılar DNS ayarlarını değiştirerek siteye erişim sağlayabiliyordu. Ancak yaygın olarak kullanılan Google DNS'ler de sabah saatlerinde engellendi ve Twitter'a erişim kesildi. Saatler süren erişim engeli öğlen saatlerinde normale dönmeye başladı.

22.03.2014Teknoloji
Twitterdan içerik kaldırma talebinde Fransa lider

Twitter'dan içerik kaldırma talebinde Fransa lider

Hükümetler ve diğer yetkililerin, geçen yılın ikinci yarısında, illegal olduğu gerekçesiyle Twitter'dan içerik kaldırma talepleri bir önceki döneme göre 5 kat arttı. Söz konusu dönemde, Twitter'dan 365 içeriğin kaldırılması talebinde bulunuldu. 305 taleple Fransa ilk sırada yer alırken, bu ülkeyi 14 taleple Rusya izledi. Türkiye'den giden talep sayısı ise 2 oldu. Twitter ise şeffaflık raporunu son 2 yıldır yayımlıyor. Bu iki yıl içinde Türkiye'den Twitter'a yapılan toplam içerik kaldırma başvuru sayısı 16 oldu. Bu başvuruların 6 tanesi mahkeme kararı ile yapılırken geri kalan 10 tanesi hükümet veya polis kanalıyla yapıldı.

22.03.2014Ekonomi
Twitter yasağı dünya gündeminden düşmüyor

Twitter yasağı dünya gündeminden düşmüyor

Türkiye'de Twitter'a erişimin yasaklanmasının dünya basınındaki yankıları bugün de devam ediyor. Dış basından dün gelen tepkilerin ardından bugün de yabancı gazeteler ve televizyon kanalları konuya geniş yer ayırdı.

22.03.2014Dünya
Ferzan Özpetek ve Elif Şafaktan Twitter yasağına tepki

Ferzan Özpetek ve Elif Şafak'tan Twitter yasağına tepki

İTALYA’da yaşayan Yönetmen Ferzan Özpetek ve Yazar Elif Şafak, Türkiye’de Twitter’a erişimin engellenmesine yönelik tepkilerini, İtalyan basını kanalıyla ortaya koydu.

22.03.2014Dünya
Twitter yasağı bugün de dünya manşetlerinde

Twitter yasağı bugün de dünya manşetlerinde

Türkiye'de Twitter'a erişimin yasaklanmasının dünya basınındaki yankıları bugün de devam ediyor. Dış basından dün gelen tepkilerin ardından bugün de yabancı gazeteler ve televizyon kanalları konuya geniş yer ayırdı.

22.03.2014Dünya
ABD: Twitter yasağı, 21inci Yüzyılda kitap yakmak gibi

ABD: Twitter yasağı, 21'inci Yüzyıl'da kitap yakmak gibi

ABD Dışişleri Bakanlığı ve ABD’nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Samantha Power, Türkiye'deki Twitter yasağına sert eleştiriler getirdi.

22.03.2014Dünya
İşler: Şu anda Twitter kullanmıyorum

İşler: Şu anda Twitter kullanmıyorum

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Twitter yasağı konusunda ''Twitter geri adım atmak durumunda ve mahkeme kararlarını uygulamak durumundadır. Bundan da dönüş olmayacağı kanaatindeyim'' dedi. Kendisinin şu an Twitter kullanıp kullanılmadığı sorulunca da İşler'in yanıtı, ''Hayır, ben kullanmadım çünkü kullanmamın da çok uygun olacağını düşünmüyorum. Başka yollardan girildiğini biliyorum ama ben o yollara tevessül etmedim'' şeklinde oldu. Yasağın ilk günü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Twitter'dan 'sosyal platformlar tümden kapatılamaz' uyarısı yapmıştı. Hatta Başbakan Yardımcısı Arınç da Manisa'ya yapacağını seçim gezisini yine yasak olmasına rağmen Twitter'dan duyurmuştu.

24.03.2014Gündem
PC ve Mobil Cihazda Çalışan En Güvenilir VPN Servisi

PC ve Mobil Cihazda Çalışan En Güvenilir VPN Servisi

Engellemeler sebebiyle pek çok kullanıcı hem bilgisayardan, hem de cep telefonu veya tabletten bu servislere erişmek için VPN üzerinden bağlantı kurma yolunu seçiyor. Fakat her servise de güvenemeyiz. Tüm dünyada kalitesi kanıtlanmış bir VPN servisi önerimiz var.

24.03.2014Teknoloji
Russell Crowedan Twitter yasağı açıklaması

Russell Crowe'dan 'Twitter yasağı' açıklaması

Avustralyalı ünlü aktör Russell Crowe, başrolünü üstlendiği 'Nuh' filmi, Türkiye izlenimleri ve Twitter’a erişim engeline dair açıklamalarda bulundu. Ünlü aktör, Türkiye'deki Twitter yasağını doğru bulmadığını belirtti ancak Avustralya'da bir arkadaşının sosyal medyada zorbalık gördüğü için intihar etme noktasına geldiğini hatırlatarak, söz konusu platformla ilgili bazı uyarılarda da bulundu.

26.03.2014Dünya
YouTube yasağında flaş gelişme

YouTube yasağında flaş gelişme

Dün akşam saatlerinde Twitter'ın tekrar erişime açılmasının ardından bu kez Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi YouTube yasağının kaldırılması yönünde karar verdi. Yasağı kaldırtan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Fevzioğlu; "Bu kararın 30 günü yok, TİB derhal YouTube'u açsın" dedi.

4.04.2014Teknoloji
YouTube yasağı Anayasa Mahkemesi nedeniyle mi kaldırıldı

YouTube yasağı Anayasa Mahkemesi nedeniyle mi kaldırıldı

Ankara Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi'nin kararıyla kapatılan ve yine bu mahkemenin bugün aldığı kararla erişim engeli kaldırılan YouTube'un açılmasında Anayasa Mahkemesi'nin dün aldığı karar mı etkili oldu? Ankara Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Gökhan Candoğan, "Anayasa Mahkemesi dünkü kararında çok detaylı iyi bir gerekçe açıkladı. Milyonlarca kişinin ifade özgürlüğünün engellenemeyeceğini vurguladı. Dolayısıyla Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi de bu karara dayanarak engellemeyi kaldırmış olabilir" dedi.

4.04.2014Teknoloji
ABD Dışişleri Müsteşarı ifade özgürlüğü ve Suriyeliler için geliyor

ABD Dışişleri Müsteşarı ifade özgürlüğü ve Suriyeliler için geliyor

Türkiye'deki Twitter ve YouTube yasaklarına en yoğun tepki gösteren ülkelerden olan ABD, şimdiye kadar açıklamalar yoluyla yaptığı ifade özgürlüğü eleştirilerini bir adım ileriye götürüyor. ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Sarah Sewall, ifade özgürlüğünü konuşmak üzere Türkiye'ye geliyor.

5.04.2014Dünya
Ona da özgürlük

Ona da özgürlük

YouTube’a erişim engeli kaldırıldı

10.04.2014Gündem
AKPM: YouTube ve Twitter yasağı, ifade özgürlüğünün ihlalidir

AKPM: YouTube ve Twitter yasağı, ifade özgürlüğünün ihlalidir

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM), Türkiye'de seçim döneminde Twitter ve Youtube'a erişim engeli getirilmesinin ifade özgürlüğünü ihlal ettiğini belirtti.

11.04.2014Dünya
Halit Ergençten sosyal medya atağı

Halit Ergenç'ten sosyal medya atağı

Muhteşem Yüzyıl’ın Sultan Süleyman’ı Halit Ergenç ve yeğeni Aziz Akgül ‘Pondr’ isimli uygulamayla bu hafta sosyal medya dünyasına adım attı. Onlarla karanlık odada buluştuk. Sosyal medyadan girip, Osmanlı’dan çıktık.

19.04.2014Kelebek
TBMM porno dedi, kilise çıktı

TBMM porno dedi, kilise çıktı

CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, bir araştırma için TBMM'deki bilgisayarından "diyarbakirkilisesi.com" adresine girmek istedi. Ancak TBMM'nin internetteki zararlı içeriği filtreleme sistemine takıldı. Sistemde Diyarbakır Protestan Kilisesi'nin resmi internet adresinin "pornografik içerikli" olduğu gerekçesiyle yasaklandığı ortaya çıktı.

29.05.2014Gündem
Youtube açıldı

Youtube açıldı!

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı 27 Mart'tan bugüne kapalı olan video paylaşım sitesi Youtube'a erişime engellemesi kararını internet sitesinden kaldırdı. Böylece Youtube 67 gün sonra açılmış oldu.

3.06.2014Teknoloji
Sendikadan okullarda erişim yasağına tepki

Sendikadan okullarda erişim yasağına tepki

Denizli’de Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikasi (Eğitim-İş), internet sayfasına okullarda erişimin engellenmesine tepki gösterdi. Eğitim İş Denizli Şube Başkanı Kadem Özbay, Milli Eğitim Bakanlığı’nın sakıncalı içerik başvurusu nedeniyle okullarda şubelerinin internet erişiminin engellendiğini belirterek, seslerinin kısılmak istendiğini söyledi.

5.06.2014Eğitim
Fatih Belediye Başkanı istedi, 8 siteye erişim engeli çıktı

Fatih Belediye Başkanı istedi, 8 siteye erişim engeli çıktı

17 Aralık operasyonunda gözaltına alınan, ardından hakkında takipsizlik kararı verilen Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in avukatı Turgut Yenilmez’in başlattığı polemik, Facebook başta olmak üzere 8 siteye erişim engeli getirdi.

25.12.2014Gündem
Çinde Gmail servisine erişim engeli

Çin'de Gmail servisine erişim engeli

2014 yılının Haziran ayından beri pek çok Google ürününü yasaklayan Çin’de, 26 Aralık Cuma gününden beri kullanıcıların Google’ın email servisi olan Gmail'e erişim sağlayamadığı açıklandı.

29.12.2014Teknoloji
4 ilde TİB ve TÜBİTAKa operasyon: 28 gözaltı kararı

4 ilde TİB ve TÜBİTAK'a operasyon: 28 gözaltı kararı

Ankara başta olmak üzere 4 ilde eş zamanlı "yasa dışı dinleme" operasyonu başlatıldı. TİB ve TÜBİTAK çalışanı 28 kişi hakkında gözaltı kararının bulunduğu operasyona, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu, AYM Başkanı Kılıç, Genelkurmay Başkanı Özel ve MGK üyelerine ait kriptolu ve normal telefonların usulsüz dinlendiğinin tespitiyle başladığı belirtildi. Gözaltı kararı bulunan ancak adresinde bulunamayan bilgisayar mühendisi Orhan Ü.'nün felç geçirdiği tespit edildi ve ifadesi ağabeyinin evinde alındı. Twitter'daki Fuat Avni isimli hesap ise dün gece attığı tweetlerde bu sabah başlayacak operasyon hakkında bilgiler yazmıştı. Akşam saatlerinde gelen son habere göre ise savcılık kararıyla "Fuat Avni" isimli Twitter ve Facebook hesaplarına erişim engellenme kararı verildi.

20.01.2015Gündem
‘Kripto’dan 60 kez dinlediler

‘Kripto’dan 60 kez dinlediler

GÖLBAŞI Cumhuriyet Başsavcılığı, başta dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan olmak üzere devletin zirvesinin kullandığı kriptolu telefonların dinlendiği iddialarıyla ilgili başlattığı soruşturmada, aralarında TÜBİTAK ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) üst düzey eski yöneticilerinin de bulunduğu 28 kişi için gözaltı kararı aldırdı.

20.01.2015Gündem
Hâkim istedi çok sayıda tweete erişim yasağı geldi

Hâkim istedi çok sayıda tweete erişim yasağı geldi

Twitter fenomeni Fuat Avni'nin hesabına ilişkin dün alınan kapatma kararından sonra, aralarında çok sayıda gazetecinin de olduğu 30’a yakın kişinin attığı tweetlere erişim engeli kararı çıktı. Karar, İstanbul Sulh Ceza Hakimi Bekir Altun’un talebi sonrası alındı. Twitter’den kullanıcılara yapılan bildirimde ise ‘Bu Tweet(ler) hakkında ileride bir işlem yapmak durumunda kalabiliriz” mesajı gönderildi.

21.01.2015Gündem
Whatsapptan 24 saat erişim yasağı

Whatsapp'tan 24 saat erişim yasağı

Whatsapp'ın adını kullanan üçüncü parti uygulamalar Whatsapp'ın filtresine takıldı; kullanıcılar 24 saat erişim engeliyle karşılaştı.

21.01.2015Teknoloji
Başkanın şifreleri

Başkanın şifreleri

YENİ Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan, mahkemenin son dönemde verdiği ilginç kararların altındaki imzaları ve karşı oylarıyla dikkat çekiyor. Arslan’ın verdiği bazı kararlar ve oylar şöyle:

10.02.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Sahte diyet ürünü piyasadan silinmiyor

MEDYA reklamlarıyla “Ünlülerin diyet ürünü” diye lanse edilen AlkaDays’in sahtelerinin anlaşılamadığı, bu ürünlerin kilo kaybı yerine kilo aldırdığı ve saçlarda dökülmelere yol açtığı iddiaları üzerine, ürünü pazarlayan alkadays.com adlı siteye mahkeme kararıyla erişim engeli getirildi.

22.02.2015