EKSTRA
MENÜ

Erdin Bircan

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 208 haberi bulunmuştur.

Erdin Bircan Haberleri

Edirne Belediye Başkanına saldıran kişi tutuklandı

Edirne Belediye Başkanı'na saldıran kişi tutuklandı

EDİRNE’de ziyarete gittiği kadın emek pazarında selfie çekme bahanesiyle yanına gelen 29 yaşındaki Görkem Huslu’nun yumurtalı-yumruklu saldırısına uğrayan Edirne Belediye Başkanı CHP’li Recep Gürkan, hastanesindeki tedavisinin ardından taburcu edildi. Belediye binası önünde alkışlarla karşılanan Gürkan, "Hodri meydan size. Hadi görelim bakalım, daha çok saldırın. Tankınızla, topunuzla, tüfeğinizle gelin. Gelmezseniz şerefsizsiniz, namertsiniz. Hadi gelin" dedi. Polisteki sorgusunda kimseden emir almadığını söylediği öğrenilen Huslu ise adliyedeki işlemlerinin ardından tuutklandı.

15.05.2017Gündem
Yumruk yiyen başkana miting gibi karşılama

Yumruk yiyen başkana miting gibi karşılama

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a yumruklu, yumurtalı saldırıda bulunan Görkem Huslu tutuklandı. Tedavisi tamamlanan CHP’li Recep Gürkan belediye binası önünde miting yapar gibi karşılandı.

15.05.2017Gündem
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Selanik’te evlendi

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Selanik’te evlendi

EDİRNE Belediye Başkanı CHP’li Recep Gürkan, Mürüvvet Esra Çevik ile Yunanistan’ın Selanik kentinde Türkiye Başkonsolosluğu’nda evlendi.

20.05.2017Gündem
İstanbula çok yakın doğa harikası bu hale geldi

İstanbul'a çok yakın doğa harikası bu hale geldi

EDİRNE’nin Keşan İlçesi Saros Körfezi kıyısındaki, ’Turizm Koruma ve Geliştirme Bölgesi ile Özel Koruma Bölgesi’ ilan edilen ormanlık alanlar, açılan kalker ve taş ocakları nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Bakanlığın, ’ÇED raporu gereksiz’ kararı üzerine çevrecilerin başvurduğu mahkemenin verdiği ’ÇED raporu gereklidir’ kararına rağmen, bölgeye iki yeni kalker ocağı açılması için başvuru yapıldı. Taş ocakları nedeniyle İstanbul'a yaklaşık 2,5 saat uzaklıktaki Türkiye’nin en önemli dalış merkezi İbrice Limanı, ormanlık alanlar büyük ölçüde etkilenirken, yargı yoluna giden çevreciler bir yandan da yaşanan tahribatı önlemek için eylemler yaptı.

23.05.2017Gündem
Hükümet ve CHP birlikte dur dedi... Cennet kurtuluyor

Hükümet ve CHP birlikte 'dur' dedi... Cennet kurtuluyor

Edirne'nin Keşan İlçesi Saros Körfezi kıyısındaki, 'Turizm Koruma ve Geliştirme Bölgesi ile Özel Koruma Bölgesi' ilan edilen ormanlık alanlar, açılan kalker ve taş ocakları nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. CHP Edirne Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Erdin Bircan, konuyu gündeme getirip, Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na itirazda bulundu. Bakan Veysel Eroğlu, bölgeye yeni ocakların açılmayacağını ve yeni ruhsat verilmeyeceğini açıkladı.

11.08.2017Gündem
Öğretmenden Atatürk’e hakaret iddiasına soruşturma

Öğretmenden Atatürk’e hakaret iddiasına soruşturma

Edirne’nin Keşan İlçesi’nde, sosyal medya hesabından Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ettiği iddia edilen resim öğretmeni N.S. hakkında Milli Eğitim Müdürlüğü’nce idari soruşturma başlatıldı.

5.10.2017Gündem
Atatürke hakaret ettiği iddia edilen öğretmen açığa alındı

Atatürk'e hakaret ettiği iddia edilen öğretmen açığa alındı

Edirne'nin Keşan ilçesinde sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Atatürk'e hakaret ettiği iddiasıyla hakkında idari soruşturma başlatılan öğretmen, açığa alındı.

6.10.2017Gündem
Bilirkişi: Kalker ve taş ocakları Saros Körfezi’ne zarar veriyor

Bilirkişi: Kalker ve taş ocakları Saros Körfezi’ne zarar veriyor

EDİRNE’nin Keşan ilçesinde açılan kalker ve taş ocakları nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bulunan Saros Körfezi kıyısındaki, ’Turizm Koruma ve Geliştirme Bölgesi ile Özel Koruma Bölgesi’ ilan edilen ve Bakanlığın ’ÇED raporu gereksizdir’ kararı verdiği ormanlık alanlarla ilgili açılan davada, bilirkişi heyetinin raporunda, bölgede faaliyet gösteren taş ocaklarının uluslararası sözleşmelere aykırı olduğu, körfeze büyük zarar verdiği belirtildi. Raporda, "Faaliyetlerin doğrudan bu bölgeleri etkileyeceği dikkate alınarak, diğer taş ocaklarının da etkisi göz önünde bulundurularak, ayrıntılı tüm paydaşların onaylayacağı bir ÇED raporunun hazırlanmasında yarar olacağı fikri bilirkişi heyetimizce benimsenmiştir" denildi.

2.11.2017Gündem
Kılıçdaroğlu: İçişleri Bakanlığını harekete geçirmezsen adam değilsin

Kılıçdaroğlu: İçişleri Bakanlığı'nı harekete geçirmezsen adam değilsin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti'li belediye başkanlarının istifasına ilişkin, "Bilmiyoruz niye istifa ettirdiler. Geçen gün yine bu zat demiş ki 'Biz yaptık, şimdi sıra CHP'ye geldi. CHP de istifa ettirsin' Niye istifa ettireceğiz, hangi gerekçeyle istifa ettireceğiz? İstifa ettirmezlerse İçişleri Bakanlığı'nı harekete geçirecekmiş. Geçirmezsen adam değilsin" dedi.

3.11.2017Gündem
Düşman işgalinden kurtuluş yıldönümünde yadırganan görüntüler

Düşman işgalinden kurtuluş yıldönümünde yadırganan görüntüler

EDİRNE’nin Enez ilçesinin düşman işgalinden kurtuluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen törende avcıların vurdukları domuzların kamyona konulduktan sonra tören alanından geçirilmesi tepkiye neden oldu.

28.11.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Seçim ittifakı ne anlama geliyor

SEÇİM ittifakının, MHP’nin baraj sorunu için gündeme getirildiği iddia ediliyor.

22.02.2018