EKSTRA
MENÜ

Erdal Aksünger

Erdal Aksünger ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Erdal Aksünger haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 359 Erdal Aksünger haberi bulunmuştur.

Erdal Aksünger Haberleri

Muhalefete muhalefet

Muhalefete muhalefet

CHP’de ‘Çatı’ adaya sıcak bakmayan ulusalcı kanat, seçimin ardından, “Biz demiştik” dedi. Aralarında Emine Ülker Tarhan, Nur Serter, Süheyl Batum ve Birgül Ayman Güler’in de olduğu vekiller, Genel Başkan Kemal Kılıçadroğlu’nun istifasını istedi. Çatı adayın yüzde 58’le en yüksek oyu aldığı İzmir’de, milletvekilleri, istifa çağrılarına sert çıktı. En sert tepki, “Gidin İşçi Partisi’ne ya da kendi partinizi kurun” sözleriyle Mustafa Moroğlu’ndan geldi. Moroğlu ve diğer vekiller görüşlerini şöyle aktardı:

12.08.2014Ege
İhsanoğlu: Adalete güven sarsılırsa...

İhsanoğlu: Adalete güven sarsılırsa...

CUMHURBAŞKANI adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, seçim çalışmalarını sürdürdüğü Antalya’da düzenlediği basın toplantısında "Şimdi konuşmalarımızda İslamiyeti referans alıyor, dinden imandan bahsediyoruz. Peki, Peygamber Efendimiz diyor ki, ’Benim kızım hırsızlık yaparsa en büyük cezayı ona ben veririm.’ Türkiye bu adalet anlayışını görmek istiyor" dedi. Mahkemelerin siyasi etki altında olduğunu da savunan İhsanoğlu, "Bir ülkede adalet olan güven sarsıldığı takdirde o ülkede huzurdan, istikrardan, güvenden bahsetmek mümkün değil" diye konuştu.

26.07.2014Gündem
4 Bakanla ilgili fezleke talebine ret

4 Bakanla ilgili fezleke talebine ret

CHP İzmir Milletvekili ve Soruşturma Komisyonu üyesi Erdal Aksünger’in 4 eski bakan hakkındaki fezleke talebini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı "şahsi talep" olduğu gerekçesiyle reddetti.

24.07.2014Gündem
Muhalefet çağırdı iktidar gelmedi

Muhalefet çağırdı iktidar gelmedi

Muhalefet milletvekilleri, 4 eski bakanla ilgili kurulan TBMM Soruşturma Komisyonunu toplantıya çağırdı. Toplantıya Komisyon Başkanı Hakkı Köylü ile AK Partili milletvekilleri katılmadı. CHP, MHP ve HDP'li komisyon üyeleri ise buna tepki gösterdi.

18.07.2014Gündem
CHP’den ‘dizi pusulası’

CHP’den ‘dizi pusulası’

AK Partili 4 eski bakanla ilgili Meclis Soruşturma Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü’nün “Dizi pusulası yok” diyerek savcılığa geri gönderdiği fezlekelerle ilgili CHP’den karşı hamle geldi.

17.07.2014Gündem
Yok denilen dizin pusulası ortaya çıktı

Yok denilen 'dizin pusulası' ortaya çıktı

AK Partili dört eski bakanla ilgili Meclis Soruşturma Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü’nün “Dizin pusulası yok” diyerek savcılığa geri gönderdiği fezlekelerle ilgili CHP’liler dizi pusulası ortaya çıkardı.

17.07.2014Gündem
Aksüngerden GSF tepkisi

Aksünger'den GSF tepkisi

DOKUZ Eylül Üniversitesi (DEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Film Tasarımı Bölümü'ne girecek 700 öğrencinin

12.07.2014Ege
Yetenek sınavının iptali TBMM’ye taşındı

Yetenek sınavının iptali TBMM’ye taşındı

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Film Tasarımı Bölümü’ne girecek öğrencilerin YÖK’ün, sınava 40 gün kala yetenek sınavını iptal etmesine tepki gösteren CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

11.07.2014Eğitim
Dört bakanı soruşturacak isimler belli oldu

Dört bakanı soruşturacak isimler belli oldu

Eski bakanlar Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar hakkındaki yolsuzluk iddialarını araştırmak için kurulmasına karar verilen Meclis Soruşturma Komisyonu'na, 64 gün sonra TBMM Genel Kurulu’nda üyelik seçimi yapıldı. O isimler şöyle oldu:

9.07.2014Gündem
Madımak’ı sildiler

Madımak’ı sildiler

Sivas katliamının 21’inci yıldönümünde eski Madımak Oteli önünde toplanan gruba konuşan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Müslüm Doğan, “Şu anda otelin Madımak olduğuna dair kanıt var mı? Başbakan Erdoğan, katliamı unutturmak için Valilik aracılığı ile adını değiştirip Bilim ve Kültür Merkezi tabelası yazdırdı” dedi.

2.07.2014Gündem
Konakta 30. yıl vefası

Konak'ta 30. yıl vefası

KONAK Belediyesi’nin 30. kuruluş yıldönümünde, bugüne kadar görev yapmış ve hayatta olan dört belediye başkan ve meclis üyeleri bir araya geldi. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, eski başkanlar Ahmet Sarışın, Erdal İzgi, Ahmet Sarışın ve Hakan Tartan ile meclis üyelerine teşekkür plaketi verdi.

3.06.2014Ege
CHPde yumruklu kavga

CHP'de yumruklu kavga

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan ile CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger'in TBMM bahçesinde yumruklu kavgaya tutuştukları iddia edildi. Sapan ise Hürriyet'e yaptığı açıklamada iddiaları yalanladı.

6.05.2014Gündem
39 bin polisle Taksim kafeste

39 bin polisle Taksim kafeste

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları için yasaklanan Taksim, demir bariyerlerle kuşatma altına alındı.

1.05.2014Gündem
Elektronik Haberleşme Kanununa kısmi iptal

Elektronik Haberleşme Kanunu'na kısmi iptal

Anayasa Mahkemesi, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) elektronik haberleşme sektörüyle ilgili kişisel verilerin işlenmesi ve gizliliğinin korunmasına ilişkin usul ve esasları belirleme yetkisi veren kanun hükmünü iptal etti.

11.04.2014Gündem
Chp milletvekilleri sandık nöbetinde

Chp milletvekilleri sandık nöbetinde

Seçimlerin en gergin geçtiği ilçelerden biri olan Selçuk'ta sandık nöbeti devam ediyor. Nöbeti bu kez CHP'li milletvekilleri devraldı.

4.04.2014Ege
O mitingle İzmir, Türkiyeye moral verdi

O mitingle İzmir, Türkiye'ye moral verdi

CHP'nin 13 İzmir milletvekilinden 8'i cumartesi günü yapılan Gündoğdu Mitingi'ni değerlendirdi.

24.03.2014Ege
Twitter yasağına tepki

Twitter yasağına tepki

TELEKOMÜNİKASYON İletişim Başkanlığı’nın twitter erişimini yasaklaması şok etkisi yarattı.

21.03.2014Ege
Yurt muhabirine Twitterdan beraat

Yurt muhabirine Twitter'dan beraat

YURT Gazetesi İzmir Muhabiri Ahmet Çınar, geçen yıl Gezi Parkı eylemleri sırasında, twitter hesabından yazdığı üç yazı nedeniyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alarak ’kamu görevlisine hakaret’ ve ’halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ ettiği iddiasıyla 7’nci Sulh Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı davanın ilk duruşmasında beraat etti.

6.03.2014Gündem
Kriptolu dinleme iddiası: Yasal

Kriptolu dinleme iddiası: Yasal

CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, dün TBMM’de düzenlediği basın toplantısında 2 kriptolu telefon göstererek, Başbakan Erdoğan ile oğlu arasında geçtiği iddia edilen konuşmada TÜBİTAK’ın kriptolu telefonlarının kullanıldığını düşünmediğini söyledi.

27.02.2014Gündem
AÇIKLANDI KRİPTOLU TELEFON NASIL DİNLENİR

AÇIKLANDI! KRİPTOLU TELEFON NASIL DİNLENİR

CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında yanında getirdiği kriptolu telefonların nasıl çalıştığını anlattı. Kriptolu telefonların TİB'e de bildirilmesi gerektiğini belirten Aksünger, dikkat edilirse yasadışı dinleme olmadığının anlaşılacağını söyledi.Aksünger,beraberindeki CHP'li milletvekilleriyle TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Devlet ve kademesinin tarumar olmuş olduğunu belirten Aksünger, siyasilerin biran evvel güvenlik sorununu çözmesi gerektiğini belirtti. Kovuşturma ve soruşturma sonucu bu dinlemelerin yapıldığını belirten Aksünger, aksi halde kriptolu telefonların dinlenemeyeceğini söyledi. Dinlemelerin yüzde 99'unun kamu imkanlarıyla yapıldığına belirten Aksünger, TİB'de güvenlik zaafiyeti olup olmadığının ayrı bir konu olduğunu belirtti.

27.02.2014Haber
Cumhurbaşkanı Gülden ilginç yanıt

Cumhurbaşkanı Gül'den ilginç yanıt

Romanya Devlet Başkanı Traian Basescu ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yaptıkları görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

5.02.2014Gündem
Cumhurbaşkanı Gül, CHPli Aksünger ile görüştü

Cumhurbaşkanı Gül, CHP'li Aksünger ile görüştü

CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmesinde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gül'ün de dinlendiğine ilişkin sözleri konusunda yorum yapmadığını belirterek, "Sonuç itibarıyla devlet hiyerarşisi içerisinde belirli şeylerin mutlaka aktarıldığını ben hissettim. Aramızda bu konuşma geçtiğinden söylemiyorum ama ben hissettim. 'Ben dinleniyorum' demedi tabii bana. Araştırılması gerektiğini ifade etti, bunlarla ilgili olarak" dedi.

3.02.2014Gündem
CHPden dinleme harekatı

CHP'den dinleme harekatı

CHP, dinlemeler, internet yasakları ve yargı bağımsızlığı gibi konularda harekete geçti.

3.02.2014Gündem
Gaziemir Gezi’si

Gaziemir Gezi’si

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Gaziemir Belediyesi tarafından yapılan ‘Gezi Parkı’ törenle hizmete açıldı.

21.01.2014Gündem
Bu da ‘kumpas’

Bu da ‘kumpas’

İzmir 12’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 38’i muvazzaf asker 59’u tutuklu 357 sanığın yargılandığı ‘Gizli bilgi ve belge bulundurma’ davasının duruşması devam ederken, ‘Vardiya Bizde Platformu- İzmir Cumhuriyet İçin Güçbirliği Bileşenleri’ üyeleri, İzmir Adliyesi Sosyal Tesisleri önünde basın açıklaması yaptı.

14.01.2014Gündem
Başbakanın sözünü mahkemeye hatırlattılar

Başbakan'ın sözünü mahkemeye hatırlattılar

İzmir'deki askeri casusluk davasında sanıklar Başbakan'ın "İçeride günahsız yatan çok insan var" sözleriyle kendilerini savunup tahliye istedi. Ancak mahkeme heyeti bu tahliye taleplerini reddetti.

13.01.2014Gündem
CHPli vekil polis intiharlarını meclise taşıdı

CHP'li vekil polis intiharlarını meclise taşıdı

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, polis memuru 21 yaşındaki Hakan Kırmızı'nın başına dayadığı tabancasıyla intihar etmesiyle ilgili iddialar hakkında, İçişleri Bakanı Efkan Ala'ın cevaplaması istemiyle TBMM'ye soru önergesi verdi.

11.01.2014Ege
Vekilden polis intiharlarına önerge

Vekilden polis intiharlarına önerge

CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, 21 yaşındaki polis memuru Hakan Kırmızı’nın intihar etmesiyle ilgili iddialar hakkında, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın cevaplaması istemiyle TBMM’ye soru önergesi verdi.

11.01.2014Gündem
6 aylık polis memurunun sır ölümü

6 aylık polis memurunun sır ölümü

İZMİR’de, odasındayken başından silah ile yaralanan 6 aylık polis memuru 21 yaşındaki Hakan Kırmızı, hayatını kaybetti.

7.01.2014Ege
“Kızlı erkekli Kubilay olmaya geldik”

“Kızlı erkekli Kubilay olmaya geldik”

İZMİR'in Menemen İlçesi'nde 83 yıl önce yobazlar tarafından katledilen Şehit Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay, törenle anıldı. Törene gelen vatandaşlar, harflerden tek tek yazılı “Kızlı erkekli Kubilay olmaya geldik” pankartı açtı.

23.12.2013Ege
Herkes Kubilay

Herkes Kubilay

İZMİR’in Menemen ilçesinde 83 yıl önce Cumhuriyet karşıtları tarafından öldürülen Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ile bekçiler Hasan ve Şevki beyler dün yüzlerce kişinin katıldığı törenle anıldı.

23.12.2013Gündem
İzmirde çocukların Cumhuriyeti

İzmir'de çocukların Cumhuriyet'i

İZMİR'de Cumhuriyet Bayramı'nın 90. yaşı, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenlerle kutlandı. Küçük çocuklar anne ve babalarının omuzlarında bayrak sallarken, biraz büyükler geçit töreni sırasında askerlerle yürüdü. İzmir'e gemiyle gelen turistler de ellerinde bayraklarla coşkuya katıldı. Vatandaşlar ilk kez protokol zincirini aşarak, töreni en yakın yerden izledi.

30.10.2013Ege
İzmirde Ağaçlı yol eylemi

İzmir'de Ağaçlı yol eylemi

Eyleme yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

25.10.2013Ege

Yazar Sonuçları

Her yol mubah!..

Sicil affı ve maaş zammından sonra TOKİ’den İstanbul’da ev mi?

20.09.2014

Altı oku indirmek yıldızları takmak!

CHP yeni yönetimi görev bölümü yapmış, halkla ilişkiler ve tanıtım ile sorumlu genel başkan yardımcılığı, yeni transfer, MSP geleneğinden Bekaroğlu’na verilmiş.

15.09.2014

Çocuk işçiler

BASINDA son günlerde sıkça yer alan “Şırnak’ta kaçak maden ocakları” haberi ile çocuk işçiler de yeniden gündeme geldi.

12.07.2014

TİB var, gerisi laf

HAY aksilik, tam IŞİD militanları izlenirken, dinleme ve takip sistemi çöküyor Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nda (TİB). O süre içinde dinleme yapılamıyor. “Teknik” arıza.

11.07.2014

‘Partiler Anayasa’yı ihlal etti’

SEVGİLİ anayasa hukukçusu arkadaşlarım, biraz önce Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığım ve aşağıya kopyaladığım suç duyurusuna katılıp katılmadığınızı açıklar mısınız?

2.07.2014

Sahici bir patron

AYDIN Doğan satın almadan önce Hürriyet’e girmiştim.

15.06.2014

CHP için vahim tablo

CHP’nin seçim uzmanı olarak bilinen eski milletvekili, Baykal’a yakın bir isim olan Algan Hacaloğlu seçim sonuçları ile ilgili olarak ‘gerçekten emek verilmiş’ bir çalışmayı gönderdi.

1.05.2014

Kılıçdaroğlu ile Baykal arasında ne fark vardır

UZUN yıllardır CHP’yi takip eden bir kişi olarak seçimden bir gün sonra Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını izleyince aklıma Deniz Baykal’ın 2004 yerel seçimleri sonrası açıklamaları geldi.

7.04.2014

İslam’ı 20 peniye satmak

LONDRA’daki caminin yeni imamı şehre gitmek için hep aynı otobüse biniyor ve evinin bulunduğu yere fazla sayıda sefer olmadığı için, çoğu zaman aynı otobüse denk geliyormuş.

27.02.2014

Dinlemenin muhteşem keşfi

KİMSE kuşku duymuyor, o kadar ki, 12 Şubat 2013’te “yasadışı dinlemeleri önlemek” amacıyla Meclis’te Araştırma Komisyonu kuruluyor.

25.02.2014

Küskünler DSP’nin yolunda

CHP’de adaylık tartışmaları hâlâ sürüyor.

11.02.2014

Gül bu dosyaya şaşırdı

KIRKA yakın istihbarat elemanı alınacak. Nereye? Yeni kral TİB’e, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’na.

5.02.2014

Suriye silahları rezaleti

İş geçen hafta silah belgesiydi. Bu hafta silah rezaletine dönüştü.

21.12.2013

Kim koruyor

‘Cinsel istismarcı’ müdür yarınki ‘Öğretmenler Günü’nde ne diyecek?

22.11.2013

Atatürk üzerinden Tatlıses ve Şivan Perwer buluşması: ‘Kürdibesk açılımı’

BAŞBAKAN Erdoğan, Mustafa Kemal’in 96 yıl önceki Kürdibesk açılımını devam ettiriyor.

16.11.2013

Modern casusluk tam içimizde

SADECE Türkiye sormuyor. Dünya kuyruğa girmiş, “Beni neden dinlediniz” diye bilgi istiyor, bir tek Türkiye Amerika’ya sormak zahmetine katlanmıyor.

30.10.2013