EKSTRA
MENÜ

Erdal Aksünger

Erdal Aksünger ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Erdal Aksünger haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 359 Erdal Aksünger haberi bulunmuştur.

Erdal Aksünger Haberleri

İstifa sancısı

İstifa sancısı

CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel’in istifası sonrasında konuşan vekiller çarpıcı açıklamalarda bulundu. egedesonsöz’den Mehmet İşler’in haberine göre Tacettin Bayır, “Hiç kimse bulunmaz Hint kumaşı değil” derken; Mustafa Balbay, “2019 hesapları erken başladı” değerlendirmesinde bulundu.

14.08.2016Ege
CHP’de istifa sancısı

CHP’de istifa sancısı

CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel’in Genel Merkez ile yönetimsel ve fikirsel ayrılığı gerekçe göstererek, görevinin istifa etmesinin yankıları sürüyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, ülke yangın yeriyken CHP’nin kendi içinde iktidar mücadeleleriyle gündeme gelmesinin doğru olmadığını sürerken CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, kendisinin il başkanı Yüksel’in de genel başkan yardımcısı olduğu dönemde Yüksel’in de kendisini defalarca by-pass ederek birçok toplantı yaptığını öne sürdü.

14.08.2016Gündem
Bu tür girişimler demokrasiyi tahrip eder

"Bu tür girişimler demokrasiyi tahrip eder"

CHP'liler bu tür girişimlerin geçmişte olduğu gibi demokrasinin tahribatına ve ülkenin geriye gitmesine neden olacağını söyledi.

15.07.2016Ege
Aksünger, Türkiyeyi 10 müteahhide peşkeş çektiler

Aksünger, "Türkiye'yi 10 müteahhide peşkeş çektiler"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, Sanayi Devrimi yaşamayan Türkiye'nin, bunun sonucu olarak demokrasi kültürünü oluşturamadığını ve gelinen noktada,w salt çoğunluğun demokrasi olarak dayatıldığını öne sürdü.

12.05.2016Ege
‘Erdoğan yakında PYD terör örgütü demeyecek’

‘Erdoğan yakında PYD terör örgütü demeyecek’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, "Recep Tayyip Erdoğan'ın önümüzdeki 3-5 ay içerisinde çözüm sürecini tekrar başlatma ihtimali yüksek. Ayrıca PYD'ye 3 - 4 ay sonra 'terör örgütü' demeyecek" diye konuştu.

17.04.2016Gündem
CHPden kimlik iddiası: Oradan sızmış olabilir

CHP'den kimlik iddiası: Oradan sızmış olabilir

CHP’nin bilişimden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger milyonlarca kişinin kimlik bilgisinin sızmasıyla ilgili Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni adres gösterdi. Aksünger, Türktrust kurumunun belediyeye sertifika verdiğini belirterek “1 yıl özel bilgilere ulaşabildiler. Oradan da sızdırılmış olabilir” diye konuştu.

12.04.2016Gündem
O suçlamaya CHPden ilk değerlendirme

O suçlamaya CHP'den ilk değerlendirme

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu'nun "Vatandaşların kimlik bilgileri CHP'nin İzmir teşkilatından sızdırıldı" sözleri üzerine gözler partinin yetkililerine çevrildi.

12.04.2016Ege
Aylin Nazlıaka ihraç edilmeden liste dışı kaldı

Aylin Nazlıaka ihraç edilmeden liste dışı kaldı

CHP Parti Meclisi (PM) tarafından kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak Yüksek Disiplin Kurulu'na (YDK) sevk edilen Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın ismi ve fotoğrafı, partinin internet sitesindeki listelerden çıkarıldı.

11.02.2016Gündem
CHP İzmire emanet

CHP İzmir'e emanet

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Merkez Yönetim Kurulu’nda (MYK) görev alacak Parti Meclisi (PM) üyelerini belirledi. İzmir milletvekili Selin Sayek Böke, CHP’nin yeni sözcüsü oldu. Genel Sekreterliğe İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır oturdu. Kılıçdaroğlu MYK’da kendisi dışında 4 İzmir milletvekiline yer verdi.

24.01.2016Gündem
CHPye İzmir damgası

CHP'ye İzmir damgası

CHP Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13 kişilik Merkez Yönetim Kurulu (MYK) belli oldu. Kılıçdaroğlu’nun A Takımı’na kendisi dışında 4 İzmirli girdi.

24.01.2016Ege

CHP'ye İzmir damgası

CHP Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13 kişilik Merkez Yönetim Kurulu (MYK) belli oldu. Kılıçdaroğlu’nun A Takımı’na kendisi dışında 4 İzmirli girdi.

24.01.2016Ege
CHPde yeni MYK belli oldu

CHP'de yeni MYK belli oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kurultayda seçilen Parti Meclisi (PM) içinden yeni dönem politikalarının uygulamasında en üst parti organı olarak çalışacak Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyelerini belirledi.

24.01.2016Gündem
CHP kongresinin yıldızı: Selin Sayek Böke

CHP kongresinin yıldızı: Selin Sayek Böke

CHP 35. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi yarışının yıldızı İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke oldu. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerine damga vuran CHP’nin ekonomik programının mimarı Böke, 691 delegenin oyuyla birinci oldu. Kurultay gelişmeleri şöyle:

18.01.2016Gündem
CHP kurultayında PM ve YDK için rekor aday

CHP kurultayında PM ve YDK için rekor aday

CHP 35. Olağan Kurultayı’nın ikinci gününde Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) için kıyasıya yarış yaşandı. 60 kişilik PM’den sadece 17 isim yeni listede yerini korurken, bu isimlerin 8’inin Kılıçdaroğlu’nun MYK’da yakın çalışma arkadaşları olması dikkat çekti. Yüzde 33’lük kadın kotasına uyulmaması ise tepkilere neden oldu. PM seçimlerinde en fazla oyu Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke 691'le aldı. Prof. Mehmet Bekaroğlu’nun yer almadığı anahtar listede eski Has Parti Genel Başkan Yardımcısı Zeki Kılıçarslan’a Bilim Yönetim ve Kültür Platformu’nda (BYKP) yer verildi. Öte yandan, YDK üyeliği için yapılan seçimin sonucu belli oldu. Resmi sonuçlara göre, mevcut CHP YDK Başkanlığı'nı yürüten Artvin Milletvekili Bayraktutan en fazla oyu aldı.

17.01.2016Gündem
CHP Parti Meclisi üyeliği için oy verme işlemi sona erdi

CHP Parti Meclisi üyeliği için oy verme işlemi sona erdi

CHP 35. Olağan Kurultayı'nda, Parti Meclisi (PM) üyeliği için oy verme işlemi saat 23.00 itibariyle sona erdi. Oy verme işleminin ardından sandıklar açıldı ve sayımı işlemine geçildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'da PM üyeliği seçimleri için oyunu kullandı. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği Kılıçdaroğlu, oyunu kullandıktan sonra kurultay salonundan ayrıldı.

17.01.2016Gündem
Altın araziye villa yapılacak

"Altın" araziye villa yapılacak

Özelleştirme İdaresi tarafından satışa çıkarılan ve Denizli merkezli Körükmez İnşaat tarafından 5 milyon 860 bin liraya satın alınan Çeşme Dalyan’daki Aya Yorgi’ye komşu "altın" araziye, villa projesi yapılacak. İhaleyi kazanan Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Körükmez, arazide 0.25 yapılaşma izni olduğunu, satışın onaylanmasının ardından 13 villalık projeyi yapmayı düşündüklerini söyledi.

6.01.2016Ekonomi
Kerbala şehitleri ve İmam Hüseyin anıldı

Kerbala şehitleri ve İmam Hüseyin anıldı

İZMİR'de, Semah Alevi Bektaşi Derneği tarafından gerçekleştirilen 'Sevdamız Ehlibeyt, Hüznümüz Kerbela' adlı programda, Kerbela şehitleri ve İmam Hüseyin anıldı.

27.10.2015Ege
CHP Milletvekili Adayları il il tam listesi | 1 Kasım 2015 erken seçimleri

CHP Milletvekili Adayları il il tam listesi | 1 Kasım 2015 erken seçimleri

1 Kasım erken seçimleri için partilerin Parti Meclisi ve MYK toplantıları ile belirlediği Milletvekili aday listeleri yayınlandı. İşte CHP'nin Milletvekili aday listesi..

26.10.2015Bilgi
Sedef Kabaş beraat etti

Sedef Kabaş beraat etti

GAZETECİ Sedef Kabaş, Twitter’daki "Bu adamı asla unutmayın, 17 Aralık soruşturmasına takipsizlik kararı veren savcı Hadi Salihoğlu" şeklindeki paylaşımı nedeniyle "tehdit" ve "terörle mücadelede görev almış kamu görevlilerini hedef gösterme" gerekçesiyle yargılandığı davada beraat etti.

6.10.2015Gündem
CHP İzmirde ziyaret depremi

CHP İzmir'de ziyaret depremi

İZMİR’de Gaziemir, Çiğli, Karşıyaka, Foça, Kınık, Menemen, Bergama, Dikili, Aliağa ve Kemalpaşa ilçe başkanları Ankara’da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşerek milletvekili aday listeleri hakkındaki görüşlerini ifade etti. Bu ziyaret il yönetiminde deprem etkisi yarattı.

16.09.2015Ege
CHP’li Aksüngerden şok dinleme iddiası

CHP’li Aksünger'den şok dinleme iddiası

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 8.5 yıl süresince yabancı istihbarat birimlerince dinlendiğini öne sürdü. Bu konudaki belgeleri gördüklerini savunan Aksünger, “Süleyman Şah ile ilgili Alman Focus dergisi ‘bunu NSA yaptı’ dediğinde altına ciddi şekilde bakmak lazım” dedi. Aksünger, "Fuat Avni’yi de merak mı ediyorsunuz bundan sonra?" diye sordu.

10.07.2015Gündem
CHP’li Aksüngerden şok dinleme iddiası

CHP’li Aksünger'den şok dinleme iddiası

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Erdal Aksünger,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 8.5 yıl süresince yabancıistihbarat birimlerince dinlendiğini öne sürdü. Bu konudaki belgelerigördüklerini savunan Aksünger, “Süleyman Şah ile ilgili Alman Focusdergisi ‘bunu NSA yaptı’ dediğinde altına ciddi şekilde bakmak lazım.”dedi. Aksünger, "Fuat Avni’yi de merak mı ediyorsunuz bundan sonra?"diye sordu. CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, parti genelmerkezinde düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ınAmerikan istihbarat kurumu Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) tarafından 8.5yıl boyunca 24 saat dinlendiğini iddia etti. Müşterileri arasında Türkpolisinin de bulunduğu casus yazılım satan İtalyan şirket HackingTeam’in kendisinin hacklenmesini değerlendiren Aksünger, “Böyleprogramlar aracılığıyla bilgisayarlarda da bu programlarıkurabiliyorsunuz. Artık dünyanın başı belada. Bunu çok önceden desöyledik. Bunların önlenmesi çok kolay değil. Ama müeyyidelerin alınmasıve kuralların, kaidelerinin konulması çok önemli.” dedi. Casuslukprogramların gelişmiş ülkeler yerine Türkiye gibi gelişmekte olanülkelere pazarlandığını ifade eden Aksünger, emniyet birimlerin casuslukprogramlarının alımında amatörce davrandıklarını örnekleriyle anlatarakülke güvenliğinin zafiyete sokulduğunun altını çizdi.

10.07.2015Haber
İşte partilerin seçim güvenliği önlemleri

İşte partilerin seçim güvenliği önlemleri

7 Haziran seçimleri yaklaştıkça, en çok konuşulan konulardan biri de seçim güvenliği oldu. Siyasi partiler ise, 7 Haziran'a hazır. AK Parti'li yetkililer "Özel bir önlem almadık" derken, CHP 400 bin, MHP 573 bin kişiyi görevlendirdi. HDP 60 bin müşahit, 20 bin okul sorumlusu ile 7 Haziran'a hazırlandı.

3.06.2015Gündem
Mükerrer yok

Mükerrer yok

YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi'nde olmadığı tespit edilen 174 bin 191 seçmenin TÜİK'in verilerinde yer almadığı halde seçmen kütüğünde bulunduğu iddiasının tamamen gerçek dışı olduğunu söyledi.

9.05.2015Gündem
Sandıkta hile oranı % 10-15

Sandıkta hile oranı % 10-15

AVRUPA Konseyi’nin gözlem heyetine seçim öncesi sunum yapan CHP yönetimi, seçmen hilelerinin sonuca yüzde 10-15 oranında etki ettiğini savundu.

7.05.2015Gündem
CHPden TİBde sirkeli su iddiası

CHP'den 'TİB'de sirkeli su' iddiası

CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, TİB'teki rüşvet ve yolsuzluk iddialarıyla ilgili soru önergesi verdi. Aksünger, TİB'de bilgi işlem uzmanlarının siber saldırılardan korunmak için sirkeli su sıktığını iddia etti.

29.04.2015Gündem

Yazar Sonuçları

CHP’deki şokun sorumlusu kim

CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, 8 ay önce seçildiği görevinden istifa etti. Hem de 4 Ağustos’ta düzenlenen mitingin hemen ardından. İstifa nedenleri, tek noktada birleşiyor; “Genel merkezin dışlaması.”

15.08.2016

CHP'deki kıpırtılar

Baştan söyleyeyim bu subjektif bir yazı. CHP’de kurultay sonrasında yaşanan olumlu gelişmelerle ilgili…

29.01.2016

Cizre ve Yüksekova’da Genelkurmay ne yapmalı?

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu’nun eylem planında ifade ettiği; Şırnak’ın Cizre’ye, Hakkâri’nin Yüksekova’ya taşınmasında güvenlik ve sosyal yapı ile ilgili konulara öncelik verilmelidir.

20.01.2016

Hani ‘değişim’!

KILIÇDAROĞLU’nun 52 kişilik PM listesinin yarıdan fazlasının 27 üye ile delinmesi ‘bir kızgınlığın’ ifadesi olarak ortaya çıktı.

18.01.2016