EKSTRA
MENÜ

Erdal Aksünger

Erdal Aksünger ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Erdal Aksünger haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 359 Erdal Aksünger haberi bulunmuştur.

Erdal Aksünger Haberleri

CHPden Kudüs çıkışı...

CHP'den Kudüs çıkışı...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, "Amerika'nın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması, İsrail'in daha da cesaretlenmesini sağlayacak. Filistin'in özgürlük mücadelesinde, halkının kendi kaderini tayininde, dünyanın Filistin'i tanıması noktasında CHP'nin sonsuz desteği var" dedi.

6.12.2017Gündem
Rıza Sarraf davasını izleyen CHP’li Aksüngerden ilginç sözler

Rıza Sarraf davasını izleyen CHP’li Aksünger'den ilginç sözler

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Aksünger, ABD’de izlediği Rıza Sarraf davasına ilişkin konuştu.

6.10.2017Haber
Rıza Sarraf davasını izleyen CHP’li Aksüngerden ilginç sözler

Rıza Sarraf davasını izleyen CHP’li Aksünger'den ilginç sözler

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Aksünger, ABD’de izlediği Rıza Sarraf davasına ilişkin konuştu.

6.10.2017Gündem
Hakan Atilla’dan mahkemeye 15 şahit

Hakan Atilla’dan mahkemeye 15 şahit

Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan’ın da sanıklar arasına eklendiği Zarrab davasının jürili ana duruşması ertelenirken, İran asıllı Türk işadamı Reza Zarrab ile birlikte ABD’de tutuklu yargılanan Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, 15 Türk şahidin mahkeme tarafından dinlenmesini istedi.

25.09.2017Dünya
Erdoğana yanıt: Terörden yararlanma peşindesiniz

Erdoğan'a yanıt: Terörden yararlanma peşindesiniz

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Bu milletin evlatlarını şehit edenleri savunanlar bu milletin oyunu alamaz” sözlerine, “Topyekûn bir hamaset edebiyatıyla, dün olduğu gibi bugün de terörle mücadele siyaseti değil, terörden yararlanma siyaseti peşindesiniz” diye yanıt verdi.

13.09.2017Gündem
CHPden İstanbul sürprizi Ali Koç ve Ümit Boyner...

CHP'den İstanbul sürprizi! Ali Koç ve Ümit Boyner...

Anayasa değişikliği referandumunda “Hayır” oylarının önde çıktığı Ankara, İstanbul, Adana, Manisa ve Mersin’i yerel seçimde alma hesaplarının yapıldığı CHP, İstanbul için şimdiden sahaya inerken, Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için işadamı Ali Koç ile eski TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner’in isimleri dillendiriliyor.

5.09.2017Gündem
Kılıçdaroğlundan 2019 talimatı

Kılıçdaroğlu'ndan 2019 talimatı

CHP, Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla 2019 yılında yapılacak yerel seçimlerle ilgili çalışmalara başladı.

12.08.2017Gündem
CHPden HDPnin Vicdan ve Adalet Nöbetine destek

CHP'den HDP'nin 'Vicdan ve Adalet Nöbeti'ne destek

CHP'li Erdal Aksünger ve beraberindeki heyet, HDP'nin eylemine destek ziyareti gerçekleştirdi.

2.08.2017Gündem
Anadolu Ajansından o fotoğrafa ilişkin açıklama

Anadolu Ajansı'ndan o fotoğrafa ilişkin açıklama

Anadolu Ajans'ın (AA) foto muhabiri olduğu iddia edilen Tufan Güneş isimli şahsın Twitter hesabından paylaşıma ilişkin AA'dan açıklama geldi.

6.07.2017Gündem
“Doğa harikası olan Uzungöl, adeta havuzlu siteye döndü”

“Doğa harikası olan Uzungöl, adeta havuzlu siteye döndü!”

Doğasıyla tüm dünyayı kendine hayran bırakan, Karadeniz turizminin göz bebeği Uzungöl günden güne yok oluyor. Göl çevresindeki tahribat ve betonlaşma herkesin tepkisini çekiyor. Konuya dikkat çekmek isteyen CHP Genel Başkan Yardımsı Erdal Aksünger de "Doğa harikası olan Uzungöl, şimdi havuzlu siteye dönmüş!" diyerek eleştirilerde bulundu.Türkiye'nin en güzel doğa harikalarından biri olan Trabzon simgesi Uzungöl’ün etrafına yapılan istinat duvarı, göl çevresindeki muhteşem manzarayı yok etmeye başladı.Doğal yapının nasıl bozulduğu Uzungöl’ün eski ve yeni fotoğraflarından açıkça belli oluyor.

24.06.2017Seyahat
Arif Sağ neden hastaneye kaldırıldı

Arif Sağ neden hastaneye kaldırıldı?

Halk Müziği sanatçısı Arif Sağ sevenlerini korkuttu. Sebahat Akkiraz ve Erdal Erzincan ile İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi'nde vereceği konser öncesi rahatsızlanan usta sanatçı hastaneye kaldırıldı.

17.05.2017Magazin
CHPden Bökenin istifasına ilginç yorum: Bizim için de sürpriz oldu

CHP'den Böke'nin istifasına ilginç yorum: Bizim için de sürpriz oldu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, CHP Milletvekili Selin Sayek Böke'nin partideki görevlerinden istifasına ilişkin, "Bizim için de sürpriz oldu. Herhangi bir emare mevcut değildi" diye konuştu.

7.05.2017Gündem
CHPden referandum röntgeni

CHP'den referandum röntgeni

CHP’nin, anayasa değişikliğinin yüzde 51.4’le kabul edildiği halkoylaması sonuçlarına ilişkin analizinden ilginç sonuçlar çıktı. Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger’in çalışmasına göre, seçmenin yüzde 1.73’üne karşılık gelen 862 bin 251 oyun geçersiz sayıldığı halk oylamasında 11 bin 507 sandıktan hiç geçersiz oy çıkmadı; yüzde 100 ‘evet’ çıkan 960 sandıktan 727’sinde de hiç geçersiz oy kullanılmadı. Çalışmada öne çıkan sonuçlar şöyle:

29.04.2017Gündem
CHP’li Aksünger: AİHM başvurusu yüzde 100

CHP’li Aksünger: AİHM başvurusu yüzde 100

CHP Genel Başkanı Yardımcısı Erdal Aksünger, 16 Nisan halk oylamasıyla ilgili hukuki mücadelenin süreceğini, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvurunun yüzde 100 yapılacağından tereddütü olmadığını söyledi. Sine-i millet tartışmasıyla ilgili de konuşan Aksünger, "Eğer CHP grubu istifa ederse, AKP’nin de belki de ekmeğine yağ sürmekten başka bir şey olmayacaktır" dedi.

24.04.2017Haber
CHP’li Aksünger: AİHM başvurusu yüzde 100

CHP’li Aksünger: AİHM başvurusu yüzde 100

CHP Genel Başkanı Yardımcısı Erdal Aksünger, 16 Nisan halk oylamasıyla ilgili hukuki mücadelenin süreceğini, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvurunun yüzde 100 yapılacağından tereddütü olmadığını söyledi. Sine-i millet tartışmasıyla ilgili de konuşan Aksünger, "Eğer CHP grubu istifa ederse, AKP’nin de belki de ekmeğine yağ sürmekten başka bir şey olmayacaktır" dedi.

24.04.2017Gündem
Yeni dönem stratejisi

Yeni dönem stratejisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, anayasa değişikliğinin ardından izlenecek siyasetin ipuçlarını verdi. Referandumun meşruiyetinin her yerde tartışılmasını isteyen Kılıçdaroğlu, “Meclis’te olacağız, hakaret içermeyen, en ılımlı aynı zamanda en sert mücadeleyi vereceğiz” dedi.

22.04.2017Gündem
CHP’den 11 iddia

CHP’den 11 iddia

YENİ bir yönetim sistemi getiren anayasa paketinin oylanmasıyla ilgili ‘mühürsüz pusula ve zarf’ tartışmaları sürerken, CHP ilk 2 gün sandık görevlileri ve bölgelerden gelen başvurular sonucu 11 usulsüzlük yöntemi tespit ettiğini belirtti. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Erdal Aksünger “İlk kez bu kadar büyük ihlale tanık oluyorum” dedi.

19.04.2017Gündem
YSK’da sesler yükseldi

YSK’da sesler yükseldi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Erdal Aksünger, milletvekilleri Murat Emir, Mahmut Tanal, İbrahim Özdiş ve Özkan Yalım ile birlikte partiye ulaşan ihlal iddialarını konuşmak için Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven’i ziyaret etti.

18.04.2017Gündem
Son dakika.... CHP referandumun iptali için 14.30da YSK başkanı ile görüşecek

Son dakika.... CHP referandumun iptali için 14.30'da YSK başkanı ile görüşecek

YSK'nın mühürsüz oyları geçersiz saymasının yasaya aykırı olduğunu iddia ederek referandumun iptalini isteyen CHP, YSK Başkanı Sadi Güven ile görüşecek. CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven ile görüşmek üzere YSK’ya geldi. CHP saat 14:30’da ise referandumun iptali için YSK’ya dilekçe verecek.

18.04.2017Gündem
‘Yasal süreç başlatacağız’

‘Yasal süreç başlatacağız’

CHP, referandum sonrası atacağı adımları belirledi. CHP, öncelikle hem ‘seçim şaibeleri’ iddiası hem de oy oranı nedeniyle yeni anayasanın ‘meşruiyet’ini tartışmaya açacak.

17.04.2017Gündem
CHPden YSKya sert tepki... Yüzde 60ına itiraz edecek

CHP'den YSK'ya sert tepki... Yüzde 60'ına itiraz edecek

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) anayasa referandum oylamasında mühürsüz oy pusulalarının dışarıdan getirildiği kanıtlanmadığı sürece geçerli sayılmasına karar verdi. CHP YSK'nın bu kararına sert tepki gösterirken, CHP Genel Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, "YSK'nın bu saatten sonra meşruiyeti tartışılır. Avukatlarımız terk etmesin. Şimdiden herkese ben hayırlı olsun diyorum. Biz şekil şartının dışında, şu anda içeriğine itiraz edeceğimiz yüzde 37 var. Bu yüzde 60'ı da bulacak. Sabahtan beri biz ihlalleri tespit etmiş durumdayız" dedi. Ayrıca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, olağanüstü MYK'sını toplantıya çağırdı. Kılıçdaroğlu'nun 22.45'te halk oylaması sonuçlarına ilişkin basın toplantısı yaparak, değerlendirmede bulunacağı açıklandı.

16.04.2017Gündem
Tayfun Talipoğlunun oğlu ölüm nedenini açıkladı

Tayfun Talipoğlu'nun oğlu ölüm nedenini açıkladı

Gazeteci ve televizyon programcısı Tayfun Talipoğlu, İzmir’deki evinde kalp krizi getirdikten sonra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Daha önce de kalp krizi geçirdiği belirtilen Tayfun Talipoğlu’nun oğlu Candaş Talipoğlu, "Kitabı kısa süre önce çıkmıştı. Bu hafta sonu da albümü çıkacaktı. Kendisine görmek kısmet olmadı. Onun bıraktığı yerden biz devam edeceğiz. Sevenleriyle kendisini en azından albümüyle buluşturacağız" dedi.

21.03.2017Gündem
CHPden referandum için sosyal medya atağı

CHP'den referandum için sosyal medya atağı

CHP, anayasa değişikliğinin oylanacağı referandumda, "hayır" deme gerekçelerini sosyal medyadan da güçlü bir şekilde anlatmayı planlıyor.

16.02.2017Gündem
Pasaporttaki 3 damga

Pasaporttaki 3 damga

Hürriyet'in, FETÖ mensuplarının kullandığı haberleşme programı ByLock’un patentini elinde bulunduran David Keynes haberi, Türkiye gündemini sarstı. Pasaport bilgilerine göre Keynes, 2016’da üç kez yurda girmiş.

24.10.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Referandum haritasında 'açıklanamayan bir durum'

BUGÜNKÜ yazımda 16 Nisan referandumundaki geçerli ve geçersiz oyların durumuyla ilgili olarak iki farklı raporda dikkatime takılan bazı noktaları mercek altına yatırmak istiyorum.

2.05.2017

Saldırılar hepimizedir

CHP liderlerine dönük kaçıncı saldırıdır bu...

25.08.2016