EKSTRA
MENÜ

Ercüment Ovalı

Ercüment Ovalı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ercüment Ovalı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 94 Ercüment Ovalı haberi bulunmuştur.

Ercüment Ovalı Haberleri

Ercüment Ovalı, koronavirüse mi yakalandı Açıklama geldi…

Ercüment Ovalı, koronavirüse mi yakalandı? Açıklama geldi…

Prof. Dr. Ercüment Ovalı koronavirüse yakalandığı iddiaları ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Ovalı, iddiaların gerçek olmadığını belirtti.

3.05.2020Gündem
Prof. Dr. Ercüment Ovalıdan heyecanlandıran haber: Test aşaması tamamlandı

Prof. Dr. Ercüment Ovalı'dan heyecanlandıran haber: Test aşaması tamamlandı

Acıbadem Labcell Hücre Laboratuvarı ve Kordon Kanı Bankası Direktörü ve Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Ercüment Ovalı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) inaktif virüs aşısının, klinik öncesi laboratuvar ortamında test aşamasının tamamlandığını ve yarın hayvan üzerinde deneylere başlanacağını bildirdi.

23.04.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Koca, corona virüste son vaka ve ölüm sayısını açıkladı

Son dakika haberi: Bakan Koca, corona virüste son vaka ve ölüm sayısını açıkladı!

Türkiye'de son 24 saatte 121 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Böylece toplam can kaybı bin 890'a yükseldi. Bugün iyileşenlerin sayısı ise bin 822 oldu. Toplam iyileşenlerin sayısı ise 10 bin 453'e ulaştı.

18.04.2020Gündem
Son dakika haberler... Corona virüste son vaka ve ölüm sayıları Sokağa çıkma yasağı 23 Nisan ile birleştirilecek mi

Son dakika haberler... Corona virüste son vaka ve ölüm sayıları! Sokağa çıkma yasağı 23 Nisan ile birleştirilecek mi?

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından son dakika açıklamalarında bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Kendi tedavi algoritmamızı oluşturarak vakalar için erken ilaç tedavisine başladık, olumlu sonuç verdi." dedi. "Kısıtlamadan sonra 65 yaş üstü pozitif oranı yüzde 30'dan yüzde 18'e düştü." ifadelerini kullanan Bakan Koca, "Vaka sayımızda artış devam etmektedir. Bu artış hızının düşmekte olduğunu görüyoruz." diye konuştu. Bugünkü vaka ve can kaybı sayılarını açıklayan Koca, "40 bin 270 testte 4 bin 353 yeni vaka tespit edildi." dedi ve 126 kişinin de hayatını kaybettiğini aktardı. Koca, '23 Nisan ile sokağa çıkma yasağı birleştirilecek' iddiası ile ilgili de "Gündemimize gelmedi, haftaya gündemimizde olabilir." dedi.

18.04.2020Gündem
Corona virüsü (koronavirüs) aşısı ve ilacı bulundu mu Ercüment Ovalıdan korona ilacı açıklaması

Corona virüsü (koronavirüs) aşısı ve ilacı bulundu mu? Ercüment Ovalı'dan korona ilacı açıklaması

Dünyanın beklediği Coronavirüs aşısı için yanıt Türkiye'den geldi. Bir süredir aşı üzerinde çalıştığı bilinen Prof. Dr. Ercüment Ovalı, 1 aydır üzerinde çalıştıkları Koronavirüs ilacı hakkında sevindirici bir açıklama yaptı. Prof. Dr. Ercüment Ovalı, Dornaz Alfa adını verdiği ilaç ile tedavinin ivme kazanabileceğini söyleyerek, 23 Nisan'da açıklamayı düşündükleri ilaç adının, insanların bir an önce faydalanabilmesi için 16 Nisan tarihinde açıklama kararı aldıklarını söyledi. İşte, Koronavirüs aşısı ya da ilacı olarak açıklanan Dornaz Alfa hakkında detaylı bilgiler

17.04.2020Gündem
Kistik fibrozis ne demek Kistik fibrozis hastalığı nedir, belirtileri neler

Kistik fibrozis ne demek? Kistik fibrozis hastalığı nedir, belirtileri neler?

Dornaz Alfa ilacıyla ilgili haberler ardından gözler istik fibrozis hastalığı ile ilgili bilgilere çevrildi. Prof. Dr. Ercüment Ovalı, kistik fibrozis hastalığının tedavisinde kullanılan Dornaz Alfa ilacının, corona virüsü tedavisinde de etkili olabileceğini açıkladı. Heyecanlandıran bu açıklama ardından kistik fibrozis hastalığı araştırılmaya başlandı. Akraba evliliklerinin kistik fibrozis görülme sıklığını artırdığı bildiriliyor. Peki, kistik fibrozis ne demek? Kistik fibrozis hastalığı nedir, belirtileri neler?

17.04.2020Sağlık
Prof. Dr. Ercüment Ovalı kimdir Ercüment Ovalı kaç yaşında ve nereli

Prof. Dr. Ercüment Ovalı kimdir? Ercüment Ovalı kaç yaşında ve nereli?

Koronavirüs tedavisi üzerine ekibi ile birlikte bir süredir laboratuvarda çalışmalar yürüten Prof. Dr. Ercüment Ovalıdan heyecanlandıran açıklama geldi. Koronavirüs aşısı geliştirmek için ekibiyle birlikte laboratuvarda kendini karantinaya alan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, bu gelişmenin ardından ülkenin gündemindeki isim oldu. Çalışmaları Sağlık Bakanlığı'nca onaylanan ve Twitter hesabından son dakika açıklaması yapan Prof. Dr. Ercüment Ovalı'nın kim olduğu ve kariyeri vatandaşlar tarafından araştırıldı. Peki, Ercüment Ovalı kimdir? Ercüment Ovalı kaç yaşında?

17.04.2020Gündem
Corona ilacı olabilecek Dornaz Alfa ilacı nedir Prof.Dr. Ercüment Ovalı duyurdu

Corona ilacı olabilecek Dornaz Alfa ilacı nedir? Prof.Dr. Ercüment Ovalı duyurdu!

Önceki akşam Dornaz Alfa adıyla Prof. Dr. Ercüment Ovalı'nın duyurduğu ilaç, Coronavirüs salgınının tedavisi açısından dikkat çekiyor. Coronavirüs ilacı olabileceği hususunda bazı gelişmelerin yaşandığı Dornaz Alfa ilacı, Prof. Dr. Ercüment Ovalı'nın yaptığı duyurunun ardından tedavide yeni bir boyut açtı. Kistik fibroz hastalarının akciğerlerindeki viskoziteyi azaltan Dornaz Alfa, salgıların temizlenmesine olanak sağlıyor. Peki, Dornaz Alfa nedir ve Koronavirüs ilacı niteliği taşıyan bu gelişme hakkında son durum nedir? İşte, Dornaz Alfa ilacı hakkında detaylı bilgiler

17.04.2020Sağlık
Son dakika Prof. Dr. Ercüment Ovalı müjdeli haberi duyurdu “23 Nisan’da açıklayacaktık ancak...”

Son dakika! Prof. Dr. Ercüment Ovalı müjdeli haberi duyurdu! “23 Nisan’da açıklayacaktık ancak...”

Son dakika haberi... Corona virüs tedavisi üzerine ekibi ile birlikte bir süredir laboratuvarda çalışmalar yürüten Prof. Dr. Ercüment Ovalı'dan heyecanlandıran açıklama geldi. Ovalı, "1 aydır laboratuvarda çalıştığımız bir ilacın ismini 23 Nisanda açıklayacaktık ancak o kadar etkili duruyor ki insanların hayatını kurtarabilir" dedi.

16.04.2020Gündem
Dr. Ercüment Ovalı kimdir Corona virüsü aşı paylaşımıyla heyecan yaratan Dr. Ercüment Ovalının biyografisi

Dr. Ercüment Ovalı kimdir? Corona virüsü aşı paylaşımıyla heyecan yaratan Dr. Ercüment Ovalı'nın biyografisi

Klinik çalışmaları Sağlık Bakanlığı’nca onaylanan ve Corona virüs aşısı için ekibiyle birlikte çalışmalar yürüten Prof. Dr. Ercüment Ovalı'dan Türkiye'yi heyecanlandıran bir paylaşım geldi. Korona virüs(corona virüs) aşısı geliştirmek için ekibiyle birlikte laboratuvarda kendini karantinaya alan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, kurdukları sistemden olumlu yanıt aldıklarını bildirdi. Dr. Ercüment Ovalı kimdir? Corona virüsü aşı paylaşımıyla heyecan yaran Dr. Ercüment Ovalı'nın biyografisi

9.04.2020Gündem
Prof. Dr. Ovalıdan heyecanlandıran aşı paylaşımı

Prof. Dr. Ovalı'dan heyecanlandıran aşı paylaşımı

Corona virüs aşısı için ekibiyle birlikte çalışmalar yürüten Prof. Dr. Ercüment Ovalı'dan Türkiye'yi heyecanlandıran bir paylaşım geldi. Twitter hesabından açıklama yapan Ovalı, "Artık kurduğumuz sistemin güvenli olduğu kanıtlandı. Şimdi kahramanlarım içeri giriyor. 23 Nisan için sözleştik" dedi.

9.04.2020Gündem
‘Tedavi ve aşı için içerideyiz’

‘Tedavi ve aşı için içerideyiz’

Koronavirüse karşı aşı ve tedavi çalışmaları yapan Prof. Dr. Ercüment Ovalı dün attığı tweet’te ekibiyle laboratuvar çalışmalarına başladıklarını belirterek, “Aşı için son çalışmalarımızı yaptık ve içeri girdik” dedi. Çalışmalarla ilgili görüntü de paylaşan Ovalı, "Saat 23. Virüsün 72 saatte yapması gereken etkiden çok daha fazlasını yaptığını gözlemledik." bilgisini verdi.

4.04.2020Gündem
Ercüment Ovalı kimdir

Ercüment Ovalı kimdir?

Laboratuvarda bir süredir ekibi ile birlikte koronavirüse karşı tedavi çalışmalarını yürüten Prof. Dr. Ercüment Ovalı, vatandaşların merak ettiği isim oldu. Acıbadem Labcell Hücresel Tedavi Laboratuvarı sorumlusu Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Ercüment Ovalı, koronavirüse tedavisi üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Peki, Ercüment Ovalı kimdir?

3.04.2020Gündem
7 aşı projesi

7 aşı projesi

Koronavirüs için aşı çalışmaları yapan bilim insanları, sanal konferansta bir araya geldi. Konferansa katılan Bakan Varank, 7 farklı aşı-ilaç geliştirme projesinin yürütüldüğünü söyledi.

3.04.2020Gündem
Prof. Dr. Ercüment Ovalıdan heyecanlandıran corona virüs açıklaması

Prof. Dr. Ercüment Ovalı'dan heyecanlandıran 'corona virüs' açıklaması

Corona virüs tedavisi üzerinde çalışma yürüten Prof. Dr. Ercüment Ovalı, "Bilimsel verilere göre şu an elimizdeki en etkili tedavi ile karşı karşıya olduğumuzu belirtmek istiyorum" dedi. Bakan Varank'ın sorusu üzerine Prof. Dr. Ercüment Ovalı, "Aslında bu çok klasik bir tedavi, gerçekten işe yarayabilir. Ama yüzde yüz mü, bu sorunun cevabını önümüzdeki birkaç haftada verebileceğim" ifadelerini kullandı.

2.04.2020Haber
Prof. Dr. Ercüment Ovalı’dan heyecanlandıran açıklama: En etkili tedaviyle karşı karşıyayız

Prof. Dr. Ercüment Ovalı’dan heyecanlandıran açıklama: En etkili tedaviyle karşı karşıyayız

KORONAVİRÜS tedavisi üzerinde çalışma yürüten Prof. Dr. Ercüment Ovalı, "Bilimsel verilere göre şu an elimizdeki en etkili tedavi ile karşı karşıya olduğumuzu belirtmek istiyorum" dedi. Bakan Varank’ın sorusu üzerine Prof. Dr. Ercüment Ovalı, "Aslında bu çok klasik bir tedavi, gerçekten işe yarayabilir. Ama yüzde yüz mü, bu sorunun cevabını önümüzdeki birkaç haftada verebileceğim" ifadelerini kullandı.

2.04.2020Gündem
Prof. Dr. Ercüment Ovalıdan heyecanlandıran corona virüs açıklaması

Prof. Dr. Ercüment Ovalı'dan heyecanlandıran 'corona virüs' açıklaması

Corona virüs tedavisi üzerinde çalışma yürüten Prof. Dr. Ercüment Ovalı,  "Bilimsel verilere göre şu an elimizdeki en etkili tedavi ile karşı karşıya olduğumuzu belirtmek istiyorum" dedi. Bakan Varank'ın sorusu üzerine Prof. Dr. Ercüment Ovalı, "Aslında bu çok klasik  bir tedavi, gerçekten işe yarayabilir. Ama yüzde yüz mü, bu sorunun cevabını önümüzdeki birkaç haftada verebileceğim" ifadelerini kullandı.

2.04.2020Gündem
Virüsü yenenler ilaç olacak

Virüsü yenenler ilaç olacak

İlk kez Çin’de denenen ‘iyileşmiş hastanın kanıyla korona tedavisi’, Türkiye'de de başlıyor. Tedavinin ağır hastalara çare olması bekleniyor.

1.04.2020Gündem
Plazma nakli onay bekliyor

Plazma nakli onay bekliyor

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bilim insanları koronavirüse karşı ilaç ve aşı geliştirmek için gece gündüz çalışıyor. Geliştirilen bir plazma tedavisi de hastalara uygulama için Sağlık Bakanlığı’ndan onay bekliyor.

31.03.2020Gündem
Kanserle mücadelede umut veren gelişmeler...

Kanserle mücadelede umut veren gelişmeler...

Ülkenin sağlık cephesinden sevindirici haberler var: Acıbadem Hücre Laboratuvarı’nın yöneticisi Prof. Dr. Ercüment Ovalı, kanserle mücadelede en başarılı yöntemlerden biri kabul edilen ‘immünoterapi’nin bir çeşidi olan ‘car-t hücre tedavisi’ni yakında Türkiye’de uygulamaya başlayacaklarını duyurdu. Projenin ayrıntılarını Ovalı’ya sorduk. Geçen hafta okuduğumuz ‘Küba’nın kanser aşısı artık Türkiye’de’ haberini, aşının ülkemize gelmesine öncülük eden isimlerden, Anadolu Sağlık Merkezi Medikal Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Necdet Üskent’le konuştuk. Dünyadaki kanser çalışmalarıyla ilgili gelişmeleri New York Üniversitesi’nde Mikrobiyoloji ve İmmünoloji alanında doktora yapan Cihan Taştan anlattı.

15.07.2017Hürriyet Pazar
Kök hücreyle hayata tutundu

Kök hücreyle hayata tutundu

Geçirdiği enfeksiyon nedeniyle kalp kası çalışamaz hale gelen ve bu nedenle yaşaması için nakil olması gereken 14 yaşındaki Akın Akpınar, kendi dokusundan alınan kök hücrenin belirli aralıklarla anjiyo ile kalbine yerleştirilmesiyle hayata tutundu.

6.06.2016Sağlık
Türkiye’nin gözü Mustafa’da

Türkiye’nin gözü Mustafa’da

Ailesinin kök hücre tedavisi olabilmesi için başlatığı hukuk mücadelesiyle bu şansı yakalayan Duchennemusküler distrofi hastası Mustafa Aydoğan(17)’ın sağlığındaki düzelmeler hem bilim dünyası hem de diğer kas hastalarında hem heyecan yarattı hem de ümit verdi.

13.04.2014Kelebek
Türk doktorlar başardı: Sonuç hayallerimizin de üzerinde

Türk doktorlar başardı: Sonuç hayallerimizin de üzerinde

Sağlık Bakanlığınca desteklenen proje kapsamında kök hücre nakli yapılan 17 yaşındaki kas hastasının kolunu ve ayak parmaklarını oynatabildiği, solunumunun iyileştiği gözlendi.

9.04.2014 Gündem
Kısırlık tedavisinde kök hücre umudu

Kısırlık tedavisinde kök hücre umudu

Kocaeli Üniversitesi Kök Hücre ve Gen Tedavileri Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Kök Hücre Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdal Karaöz, kök hücrelerin yüksek çoğalım potansiyeline sahip olduğunu belirterek, “Bu yüzden birçok rahatsılığa karşı ciddi bir çözüm oluşturmaktadır. Kısırlık bunlardan biridir. Yapılan deneylerin kısırlığa karşı bir umut oluşturduğuna şahit olduk” dedi.

8.09.2011Kelebek
Ergenekonda en kalabalık dava pazartesi başlıyor

Ergenekon'da en kalabalık dava pazartesi başlıyor

Emekli Orgeneraller Mehmet Şener Eruygur ile Hurşit Tolon'un da aralarında bulunduğu 56 sanıklı ikinci “Ergenekon” davasının 3. duruşması 7 Eylül Pazartesi günü yapılacak. Aynı duruşmada, dosyaları bu davayla birleştirilen üçüncü “Ergenekon” iddianamesinin 52 sanığı da ilk kez hakim karşısına çıkacak.

5.09.2009Gündem
Profesyonel suçluyum

Profesyonel suçluyum

Türkiye’de ne kadar suç varsa işledim. Profesyonel suçluyum. 20 yaşından beri mahkemelerde yargılanıyorum.

20.07.2009Gündem
Sinan Aygün için tutuklama istemi

Sinan Aygün için tutuklama istemi

Ergenekon soruşturmasının ikinci davası bu sabah başladı. Renkli diyalogların yaşandığı duruşmaya Savcı Mehmet Ali Pekgüzel'in Sinan Aygün ve Levent Temiz için tutuklama istemi damgasını vurdu. Pekgüzel'in bir diğer talebi, emekli Orgeneraller Tolon ve Eruygur'un Adli Tıp Kurumu'na sevkedilmesiydi. Ayrıca Pekgüzel, ikinci Ergenekon davasıyla, birinci davanın birleştirilmesini istedi. Duruşmanın diğer ilginç olayı ise Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, Tuncay Özkan'ın alkışlanması üzerine kızarak "Burası duruşma salonu, hepinizi dışarı attırırım" diyerek uyarıda bulunması oldu. Mahkeme “Ergenekon” davasının duruşmasını 6 Ağustos 2009 Perşembe gününe erteledi.

19.07.2009Gündem
İkinci Ergenekon davası yarın başlayacak

İkinci "Ergenekon" davası yarın başlayacak

“Ergenekon” soruşturması kapsamında hazırlanan ikinci iddianame ile haklarında dava açılan emekli orgeneraller Mehmet Şener Eruygur ve Hurşit Tolon'un da aralarında bulunduğu 56 sanığın yargılanmasına yarın başlanacak.

19.07.2009Gündem
İkinci Ergenekon davası pazartesi başlıyor

İkinci 'Ergenekon davası' pazartesi başlıyor

Ümraniye'de bir evde patlayıcı maddeler bulunmasının ardından başlatılan ve “Ergenekon” adı verilerek genişletilen soruşturma kapsamında hazırlanan ikinci iddianamenin ilk duruşması 20 Temmuz pazartesi günü yapılacak.Duruşmada, haklarında dava açılan 19'u tutuklu, 36'sı tutuksuz, biri hakkında da yakalama kararı bulunan 56 sanığın, yargılanmasına başlanacak.

15.07.2009Gündem
Profesöre 1 ay meslekten men cezası

Profesöre 1 ay meslekten men cezası

KARADENİZ Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve ATİ Teknoloji Özel Sağlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Genel Müdürü Prof.Dr. Ercüment Ovalı’ya, izinsiz kanser aşısı uyguladığı iddiasıyla Trobzon Tabip Odası'nca 1 ay meslekten men cezası verildi.

5.06.2009Gündem
Dink cinayeti davasına ara verildi

Dink cinayeti davasına ara verildi

Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin görülen davada, Cumhuriyet Savcısı, tutuklu sanıklardan Ersin Yolcu ve Ahmet İskender'in tahliye edilmesini istedi. Duruşmaya, ara karar yazılması için ara verildi.

20.04.2009Gündem
Ferda Paksüt de sanık

Ferda Paksüt de sanık

Ergenekon'un ikinci iddianamesinde 56 sanık bulunuyor. Listede aralarında Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt'ün eşi Ferda Paksüt'ün de bulunduğu sürpriz sanıklar var. İkinci iddianamede, emekli orgeneraller Mehmet Şener Eruygur ile Ahmet Hurşit Tolon'un 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi. İşte sanıkların isimleri...

26.03.2009Gündem
Hurşit Tolon ve Şener Eruygura yöneltilen suçlamalar

Hurşit Tolon ve Şener Eruygur'a yöneltilen suçlamalar

Ergenekon'un ikinci iddianamesinde, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve emekli Orgeneral Şener Eruygur'a, "Uyuşturucu ticareti yapma", "Silahlı terör örgütü kurma" "Yargıç üzerinde nüfuz kullanma" gibi bir çok suçlama yöneltildi. Eruygur ile Ahmet Hurşit Tolon'un 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi.

26.03.2009Gündem

Yazar Sonuçları

Türkiye aşıda ne yapıyor?

Türkiye’de COVID-19 aşı araştırmaları ve Prof. Dr. Ercüment Ovalı konusuna değinmek istiyoruz. Acıbadem’de görev yapıyor Ovalı, aşı konusundaki çalışmalarını ısrarla sürdürdüğünü öğreniyoruz. Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden arkadaşı Prof. Dr. Kemal Üçüncü, “Yalçın Bey, Sayın Ovalı vatansever ve mümtaz bir bilim adamıdır. Onu haksız ithamlarla çalışmalarını gölgelemeyelim” dedi. “COVID salgını sürecinde kamuoyunu ikaz etmek adına yaptığı açıklamalar bir iletişim yönetimi editörlüğüne tabi tutulmadığı için yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermiş olabilir. Ercüment Ovalı rüştünü ispat etmiş ülkemizin dünyada bilim çevrelerinde tanınan yüz akı bilim adamıdır.”

24.11.2020

Sahi n’oldu o aşı işi?

Prof. Dr. Ercüment Ovalı ve ekibi, koronavirüse karşı geliştirdikleri aşıyı 23 Nisan’da duyuracaklarını açıklamıştı. 19 Mayıs da geçti...

20.05.2020

CHP kendini keşfetmeli

CHP’li Umut Oran, AKP’nin 18 yıldır beslendiği içi boş karşılıklı sözlü atışmalardan vazgeçilmeden iktidarın gelmeyeceği uyarısını yaparak “AKP’ye laf yetiştirmek CHP’ye iktidar getirmez. Çünkü iktidar bloğunun yanında olmayan herkes düşmandır. Dün değişmemiştir, bugün değişmeyecektir ve yarın da ‘düşmanlaştırma’ siyaseti devam edecektir” dedi. Oran, partisine ve Kılıçdaroğlu’na ağır eleştiriler yöneltti. ‘Kayıkçı kavgası’ndan uzak durulmasını isteyerek “İktidar olmanın tek yolu takipçilikten vazgeçip kurumsal değişimin önünü açmaktır!” diye ekledi.

6.05.2020

10 Nisan krizini hafif mi atlattık

10 Nisan Cuma akşamı sokağa çıkma yasağının açıklanmasını takiben market, bakkal, manav, hastane, fırın ve benzeri alışveriş alanlarında yaşanan kargaşa hepimizi korkuttu.

21.04.2020

Ellerinde hesap makinesi topluyorlar bölüyorlar

Almışlar ellerine hesap makinelerini. Harıl harıl hesap yapıyorlar.

19.04.2020

Kova Çağı: Virüs için özgürlüğümüzü feda mı edeceğiz?

Günaydın sevgili dostlar,Haftanın son gününe geldik. 

18.04.2020

Koronavirüs için ilaç bulundu mu yoksa şov mu

Prof. Dr. Ercüment Ovalı, yaklaşık 1 aydır üzerinde çalıştıkları, COVID-19 tedavisinde kullanılacak ilacın başarılı olduğunu duyurdu. Bilim insanlarından ise itiraz geldi. Çünkü ‘Keşfettik’ denilen ilaç 19 Mart’tan bu yana Yeni Zelanda’da klinik testlerde kullanılıyor. Dornaz Alfa ilacı nedir? Bilim insanları neden tepkili? İşte yanıtı.

18.04.2020

Ercüment Ovalı: Çalışmalarımızı 23 Nisan’da tüm dünya görecek

“Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır.” Mustafa Kemal Atatürk’ün bu sözünün ete kemiğe bürünmüş halini en iyi temsil edenlerden birisi de Ercüment Ovalı’dır.

15.04.2020

Pes etmek yok

Tamam, cuma gecesi müthiş bir kaza idi.

13.04.2020

FETÖ, Prof. Ovalı’yı da hedefine almıştı

Koronavirüs tedavisi üzerinde bir süreden bu yana çalıştığı bilinen Türk doktor Prof. Ercüment Ovalı, müjdeli haberi sosyal medya hesabından duyurdu. Geliştirdikleri tedavinin onaylandığını aktaran Ovalı, “Ve COVID-19 immün plazma ve tedavisi onaylandı. Kök hücre ise yolda...” dedi.

8.04.2020

‘Bağışıklık serumu’ umut olur mu?

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, koronavirüsle ilgili olarak Türk bilim insanlarının hastalığa etkili bir serum geliştirdiklerini duyurdu.

3.04.2020

Rio Karnavalı’nı nasıl bilirsiniz?

Rio Karnavalı deyince aklınıza önce ne geliyor? Gösterişli kıyafetlerle dans eden çok ama çok seksi kadınlar değil mi?

17.02.2018

Bu röportajdan sonra benim de düşmanlarım artacak

Işık Akgün, bu ülkenin yetiştirdiği önemli bilim adamlarından biri. Hepimizin onunla gurur duyması gerekiyor. Az buz bir şey değil, müthiş bir başarıya imza attı.

10.07.2010