EKSTRA
MENÜ

Epttavm

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 68 haberi bulunmuştur.

Epttavm Haberleri

Gramaja dikkat

Gramaja dikkat!

Birbiri ardına yükselen fiyatlar tartışılmaya devam ederken, bazı süt ürünlerinin gramajları küçültüldü. Örneğin daha yakın zamana kadar 700 gramlık kaşar peynirleri pazarda hâkim ürünken, artık bu ürünlerin yerini 600 gramlık paketler aldı. Üreticiler de vatandaşları uyararak, “Aldığınız ürünlerin sadece fiyatına değil, gramajına da bakın” dedi.

2.02.2021Ekonomi
E-ticarette memnuniyet anketi

E-ticarette memnuniyet anketi

REKABET Kurumu, amazon, çiçeksepeti, epttavm, gittigidiyor, hepsiburada, n11, morhipo ve trendyol gibi dünyanın ve Türkiye’nin en büyük elektronik pazaryerlerinde satıcılar arasında sömürme, kayırma olup olmadığı; tüketicilerin gördüğüyle aldığı arasında fark yaşayıp yaşamadığı, kargo, kalite, zamanında teslim gibi sorunlar yaşanıp yaşanmadığını anlamak için anket başlattı.

8.12.2020Ekonomi
İndirimli lastik mesaisi

İndirimli lastik mesaisi

Süper indirimlerin ayı olmaya başlayan kasımda en yoğun alışveriş yapılan saatler 19.30-21.30 arası oldu. En fazla alışverişi 35-44 yaş grubundakiler yaptı. Kadınlar kişisel bakım ürünlerine ve kıyafete, erkekler ise kış lastiği, cep telefonu ve sporcu besinlerine ilgi gösterdi. En çok satılan ürünler listesinde ise, dezenfektan, maske, kuru yemişler, bebek bezleri, evcil hayvan mamaları, robot süpürgeler ve yatırımlık altın yer aldı.

30.11.2020Ekonomi
e-ihracatın merkezi İstanbul olacak

e-ihracatın merkezi İstanbul olacak

e-ticaret pazaryeri ile Türk ürünlerini dünyaya ulaştıran ePttAVM, şimdi de e-ticaret ve lojistikte pandemi sonrası döneme hazırlanıyor. İstanbul’u merkez olarak kullanacaklarını belirten ePttAVM Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu, “Buradan Avrupa, Kuzey Afrika ve Ortadoğu pazarlarına ulaşacağız. Dijital platformlarımızla, operasyonel hizmetlerimizle KOBİ’lerimizin işini kolaylaştıracağız, her pazarın erişilebilir olmasını sağlayacağız” dedi.

9.09.2020Ekonomi
TMO son 3 yılda 223 bin ton fındık aldı

TMO son 3 yılda 223 bin ton fındık aldı

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) bu yıla ilişkin fındık müdahale alımlarına başlarken, kurum tarafından son 3 yılda alınan fındık miktarı 223 bin tonu buldu.

28.08.2020Ekonomi
Ulaştırma Bakanı e-ticaret hedeflerini Hürriyet’e anlattı: Üç ülkeye lojistik merkez

Ulaştırma Bakanı e-ticaret hedeflerini Hürriyet’e anlattı: Üç ülkeye lojistik merkez

Pandemi süreciyle birlikte dünyada e-ticaretin büyük hız kazandığını belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “İngiltere, Almanya ve Rusya’da e-ticaret depoları kuracağız. Hedefimiz e-ticaret platformumuzu bölgedeki en büyük 5 oyuncudan biri yapmak” diye konuştu.

29.06.2020Ekonomi
e-ticaretteki davranış değişiklikleri bizi bir 10 yıl öteye götürdü

'e-ticaretteki davranış değişiklikleri bizi bir 10 yıl öteye götürdü'

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, "e-ticaretteki davranış değişiklikleri bizi bir 10 yıl öteye götürdü. 10 yıl sonra olmasını beklediğimiz rakamlara şu an ulaşmış olduk." dedi.

26.06.2020Teknoloji
PTT AŞ Genel Müdürü Gülten: E-ticaretteki davranış değişiklikleri bizi 10 yıl öteye götürdü

PTT AŞ Genel Müdürü Gülten: E-ticaretteki davranış değişiklikleri bizi 10 yıl öteye götürdü

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, "e-ticaretteki davranış değişiklikleri bizi bir 10 yıl öteye götürdü. 10 yıl sonra olmasını beklediğimiz rakamlara şu an ulaşmış olduk." dedi.

25.06.2020Ekonomi
Bakan Selçuk: Olgunlaşma Enstitüleri, çocukların renkli dünyalarına özel maskeler tasarlayıp üretiyor

Bakan Selçuk: Olgunlaşma Enstitüleri, çocukların renkli dünyalarına özel maskeler tasarlayıp üretiyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, twitter hesabından yaptığı açıklamada, Olgunlaşma Enstitüleri'nin çocuklara özel maskeler tasarlayıp ürettiğini söyledi.

5.06.2020Eğitim
Çocuk maskesi üretimi başladı

Çocuk maskesi üretimi başladı

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı olgunlaşma enstitüleri, çocukların yaş, cinsiyet ve gözlük kullanımını da dikkate alarak özel maske ile siperlik üretimine başladı. İlk aşamada Eskişehir, Gaziantep, Kırklareli, Konya ve Muğla Olgunlaşma Enstitülerinin çocuk maskeleri online satışa sunulacak.

5.06.2020Eğitim
Sınavlarda hijyeni BOREL sağlayacak

Sınavlarda hijyeni BOREL sağlayacak

Koronavirüs ile mücadele kapsamında yürütülen BOREL antibakteriyel ürün çalışmaları kapsamında BOREL emdirilmiş mendil üretildi. ÖSYM tarafından yapılacak olan tüm sınavlarda kişisel hijyenin BOREL ürünleriyle sağlanması hedefleniyor. Bu amaçla Eti Maden ve ÖSYM arasında yapılan ortak çalışmayla sınava girecek olan tüm öğrencilerin kişisel hijyeni BOREL ürünleriyle sağlanacak.

1.06.2020Ekonomi
‘İstanbulun Fethi’ temalı yarışmaların kazananları belli oldu

‘İstanbul'un Fethi’ temalı yarışmaların kazananları belli oldu

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Okçular Vakfı işbirliğiyle düzenlenen İstanbul'un Fethi temalı şiir okuma, resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları sonuçlandı. Kazananlar İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açıklandı.

30.05.2020Eğitim
Türk ürünleri dünyaya ulaşacak

Türk ürünleri dünyaya ulaşacak

Ticaret Bakanlığı’nın, e-ihracatı özendirmek amacıyla e-ticaret platformu üyeliklerinin destekleneceğini açıklamasının ardından, kamu iştiraki olan e-ticaret sitesi ePTTAVM de yurtdışı açılımına hız verdi.

29.05.2020Ekonomi
Tarım Kredi 4 ayda kurumlara 700 bin gıda kolisi temin etti

Tarım Kredi 4 ayda kurumlara 700 bin gıda kolisi temin etti

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz "Hedefimiz, yüzde 100 yerli imkanları kullanarak talep eden kurumlara yıl sonu itibarıyla 1 milyon adet gıda kolisini ulaştırmaktır" dedi.

21.05.2020Ekonomi
5’lik maske satışta

5’lik maske satışta

Vatandaşın maskede beklediği 5’lik ve 10’luk paketler, ilk olarak internet üzerinden satışa çıkarken, üç büyük şehirdeki marketlere de 10’luk paketlerin bu hafta sonu ulaşması bekleniyor.

16.05.2020Gündem
PTT’den KOBİ’lere pandemi desteği

PTT’den KOBİ’lere pandemi desteği

Ticaret Bakanlığı’nın düzenlediği, ‘e-Ticaret olarak KOBİ’lerin yanındayız’ dayanışma kampanyasının dijital tanıtım toplantısında, KOBİ’lere yönelik destekler değerlendirildi.

10.05.2020Ekonomi
Yardımlar kısıtlamaya takılmayacak

Yardımlar kısıtlamaya takılmayacak

İçişleri Bakanlığı’nın dört günlük sokağa çıkma kısıtlaması, ramazan ayının ilk iki gününü kapsayınca, yardım kolilerinin vatandaşlara ulaştırılması için belediyeler seferber olurken, birçok kurum da bu konuda çözüm üretmeye başladı.

24.04.2020Ekonomi
Koronavirüs günlerinde internette en çok ne arıyoruz

Koronavirüs günlerinde internette en çok ne arıyoruz?

Dünyayı etkisi altına alan ve hızla yayılmaya devam eden koronavirüs salgını başta günlük yaşam olmak üzere eğitim ve iş hayatında da büyük değişikliklere sebep olarak tüm süreçlerin dijital mecralara kaymasına sebep oldu. Uluslararası Dijital Girişimcilik Derneği ise Türkiye’nin korona günlerindeki internet karnesini hazırladı. Bakın bu dönemde en çok neleri aradık?

20.04.2020Teknoloji
Bunlar da BOREL fırsatçısı

Bunlar da BOREL fırsatçısı

Koronavirüs salgınının ilk günlerinde ortaya çıkan maske ve dezenfektan fırsatçıları şimdi de Enerji Bakanlığı’nın ürettiği yerli dezenfektanı fırsata çevirmek istedi.

20.04.2020Ekonomi
Maske başvurusu nasıl yapılır Ücretsiz maske başvurusu değişti mi E-Devlet maske başvuru ve sorgulama ekranı

Maske başvurusu nasıl yapılır? Ücretsiz maske başvurusu değişti mi? E-Devlet maske başvuru ve sorgulama ekranı

Bakanlık tarafından ücretsiz dağıtılması kararlaştırılan maske başvurusu E-Devlet üzerinden alınmaya devam ediliyor. EPTTAvm aracılığıyla da sipariş verilebilen maskeler için kimlik bilgilerinin girilmesi yeterli olacak. E-Devlet maske başvuru linki aracılığıyla eczane maske kodu bilgilerinin cep telefonlarına gelmesi beklenecek. Maske kodu gelen vatandaşlar, eczaneler aracılığıyla 5 adet maske hakkını temin edebilecek. Peki, E-Devlet maske başvuru işlemi için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı yeni adım ne olacak? İşte, maske başvurusu yapmak isteyen vatandaşların dikkat etmesi gereken o detaylar

19.04.2020Gündem
BOREL’e yoğun ilgi

BOREL’e yoğun ilgi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın COVID-19’la mücadele kapsamında yürüttüğü Ar-Ge çalışması sonucu ortaya çıkan bor katkılı el dezenfektanı BOREL, iki gün önce satışa sunuldu.

19.04.2020Ekonomi
Ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır E-Devlet maske başvurusu linki ve maske kodu alma işlemi detayı

Ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır? E-Devlet maske başvurusu linki ve maske kodu alma işlemi detayı

Ücretsiz maske başvuruları binlerce vatandaşın gündeminde yer almaya devam ediyor. Eczanelerden ve e devlet üzerinden alınan ücretsiz maske başvuruları birkaç işlemde tamamlanıyor. EPTTAvm üzerinden de işlemlerini yapabilecek olan vatandaşlar, maskeyi konutlarında da alabilecek. Eczane ücretsiz maske işlemi ise SMS koduyla sağlanıyor. Peki, ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır? İşte, E-Devlet maske başvurusu linki ve maske kodu alma işlemi detayı.

15.04.2020Gündem
Ücretsiz maske dağıtımı ne zaman yapılacak e-Devlet ücretsiz maskeler ne zaman gelir

Ücretsiz maske dağıtımı ne zaman yapılacak? e-Devlet ücretsiz maskeler ne zaman gelir?

Ücretsiz maske dağıtımı devam ediyor. 20-65 yaş arasındaki vatandaşlar, E-Devlet ve ePTTAVM'nin online sayfasındaki form aracılığıyla ücretsiz maske başvurularını yapabiliyorlar. Kişi, hem kendisi hem de aile üyelerinin bilgilerini doldurarak ücretsiz maske temin edebiliyor. Peki ücretsiz maske dağıtımı ne zaman yapılacak? İşte konu ile ilgili merak edilenler…

13.04.2020Gündem
8.4 milyon kişinin ödemesi evinde gerçekleştirildi

8.4 milyon kişinin ödemesi evinde gerçekleştirildi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu "(Evde emekli maaşı ve yardım ödemeleri) Şu ana kadar 8 milyon 400 bin işlemi tamamladık. Maske dağıtım hizmetine devam ediyoruz. Dünyanın pek çok ülkesinde insanlar maske bulma mücadelesi verirken, hükümetimiz, Sağlık Bakanlığımızın tedarik ettiği maskeler PTT teşkilatımız tarafından vatandaşımızın evlerine teslim ediliyor" dedi.

13.04.2020Ekonomi
Eczanelerden maske nasıl alınır Eczanelerden maske alımı için E-Devlet kodu görüntüleme

Eczanelerden maske nasıl alınır? Eczanelerden maske alımı için E-Devlet kodu görüntüleme

E-Devlet başvurusu ile PTT üzerinden ücretsiz maske siparişi verebilen vatandaşlar için süreç, eczaneler üzerinden de devam edebilecek. 20 ila 65 yaş arasındaki vatandaşların temin edebileceği ücretsiz maske başvurusu, E-Devlet ve EPTTAvm üzerinden yapılabilecek. Ücretsiz maske eczaneler aracılığıyla da temin edilebilecek. Eczanelerden ücretsiz maske alabilmek için cep telefonlarına gelen kod kullanılacak. Peki, eczanelerden ücretsiz maske nasıl alınır? İşte, E-Devlet başvurusu ile cep telefonuna gelecek olan kod hakkında detaylı bilgiler

13.04.2020Gündem
Ücretsiz maske ne zaman teslim edilecek E devlet ücretsiz maske siparişi nasıl verilir

Ücretsiz maske ne zaman teslim edilecek? E devlet ücretsiz maske siparişi nasıl verilir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın corona virüsü önleme kapsamında gerçekleşen çalışmalar kapsamında vatandaşlara ücretsiz maske verileceğini duyurmasının ardından, e-Devlet Kapısı üzerinden ücretsiz maske başvuruları alınmaya başlandı. https://maske.epttavm.com" üzerinden yapılacak başvuruların ardından ücretsiz maskeler temin edilecek. Peki, Ücretsiz maske ne zaman teslim edilecek? E devlet ücretsiz maske siparişi nasıl verilir? İşte, ücretsiz maske dağılımı hakkında ayrıntılı bilgiler...

10.04.2020Gündem
PTT ücretsiz maske nasıl alınır Ücretsiz maske ne zaman kaç günde gelir

PTT ücretsiz maske nasıl alınır? Ücretsiz maske ne zaman kaç günde gelir?

Corona virüs maskelerinin nasıl alınacağı gündemde yer almaya devam ediyor Ücretsiz maske başvuruları ilk etapta ePTTAVM üzerinden gerçekleşti. Yaşanan yoğunluk nedeniyle 6 Nisan itibariyle ücretsiz maske talepleri e Devlet üzerinden alınmaya başlandı. Başvuru işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştiren vatandaşlar, şimdi ücretsiz maskelerin kendilerine ulaştırılacağı tarihi araştırıyor. Peki, ücretsiz maske ne zaman teslim edilecek? Ücretsiz maske nasıl alınır? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar..

8.04.2020Gündem
Ücretsiz maske siparişi E-Devlet ile nasıl verilir PTT Maske başvuru formu ekranı

Ücretsiz maske siparişi E-Devlet ile nasıl verilir? PTT Maske başvuru formu ekranı

Corona virüsü PTT ücretsiz maske siparişinin nasıl verileceği, son günlerde gündemde yer alan konuların başında yer almaya başladı. Salgından korunmak için vatandaşa ücretsiz olarak dağıtılacak olan Maske, EPTTAvm sonrasında şimdi de E-Devlet üzerinden alınabilecek. E-Devlet şifresi olan 20 yaş üstü ve 65 yaş altı vatandaşların yapabildiği maske başvurusu, Türkiye genelinde her il ve ilçede geçerli olacak. Peki, e devlet maske başvurusu nasıl yapılır? İşte, E-Devlet ve PTT maske başvuru formu ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılar.

7.04.2020Gündem
Ücretsiz maske nasıl alınır, kimler maske alabilir e-Devlet ücretsiz maske başvuru sayfası

Ücretsiz maske nasıl alınır, kimler maske alabilir? e-Devlet ücretsiz maske başvuru sayfası

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla ücretsiz maskeler için başvurular e-Devlet'ten online olarak başladı. İlk etapta ePTTAVM'den yapılan ücretsiz maske başvuruları 6 Nisan itibariyle e Devlet kapısı üzerinden yapılıyor. Henüz maske başvurusunda bulunmamış olan vatandaşlar e-Devlet üzerinden ücretsiz maske alımı başvurusunu nasıl yapacaklarını merak ediyor. Peki, ücretsiz maske nasıl alınır, kimler maske alabilir? e-Devlet ücretsiz maske başvuru sayfası

7.04.2020Gündem
Maskeye akın ettik

Maskeye akın ettik

Hükümetin ücretsiz maske dağıtımında talep patlaması yaşandı. ePttAVM üzerinden test amaçlı açılan başvuru linki, bir saatte 5 milyon talep gelince çöktü. Başvurular e-Devlet üzerinden alınmaya başladı.

7.04.2020Gündem
Ücretsiz maske başvurusu e Devlet üzerinden alınacak - Maske kargosu ücretli mi

Ücretsiz maske başvurusu e Devlet üzerinden alınacak - Maske kargosu ücretli mi?

Ücretsiz maske başvurusunun e Devlet üzerinden yapılmasında karar kılındı. T.C. Sağlık Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın almış olduğu karara istinaden; online ortamda e-Devlet üzerinden vatandaşlara ücretsiz olarak maske temini sağlanacak. 20 yaş altı vatandaşlar ile 65 yaş üstü vatandaşlar ise sokağa çıkma kısıtlaması bulunduğundan dolayı, ücretsiz maske hizmetinden yararlanamıyor.

6.04.2020Gündem
Son dakika haberi: Ücretsiz maske dağıtımında başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak

Son dakika haberi: Ücretsiz maske dağıtımında başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan ücretsiz maske dağıtımında başvurular, e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak.

6.04.2020Gündem
Ücretsiz maske dağıtımında başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak

Ücretsiz maske dağıtımında başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan ücretsiz maske dağıtımında başvurular, e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak.

6.04.2020Teknoloji
e-PTTAVM ücretsiz maske dağıtımı başvuru formu Ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır, kimler başvurabilir

e-PTTAVM ücretsiz maske dağıtımı başvuru formu Ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır, kimler başvurabilir?

Corona virüsü salgının etkisini azaltmak ve vatandaşların sağlığını korumak için ulusal düzeyde alınan önlemler katlanarak artmaya devam ediyor. Son olarak online ortamda ePttAVM.com üzerinden tüm vatandaşlara ücretsiz olarak maske temini için çalışmalar başladı. PTT Kargo ile ücretsiz olarak yapılacak maske dağıtımı hakkındaki haberlerin basına yansımasının ardından, vatandaşların da araştırmaları hız kazandı. Peki, ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır, kimler başvurabilir?

5.04.2020Gündem
İletişim Başkanlığı duyurdu Vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılacak

İletişim Başkanlığı duyurdu! Vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılacak

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 20-65 yaş arası vatandaşlara maske dağıtılacağını bildirdi.

5.04.2020Gündem
Bakan Turhan açıkladı Türkiye evde kalsın diye hizmetler internet üzerinden veriliyor

Bakan Turhan açıkladı! "Türkiye evde kalsın" diye hizmetler internet üzerinden veriliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, bakanlığına bağlı ilgili ve ilişkili kuruluşlar tarafından bazı hizmetlerin internet üzerinden ve telefon aracılığıyla verildiğini belirterek, "Yeni tip koronavirüs Kovid-19’un yayılmasının yavaşlatılması için internet üzerinden ve telefon aracığıyla verdiğimiz hizmetlere yenilerini de ekledik. Kovid-19 salgınının etkisini azaltana kadar vatandaşların korunması için her türlü çalışmayı yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

22.03.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan açıkladı Temel gıda ürünlerinde stok sorunu yok

Son dakika... Bakan açıkladı! Temel gıda ürünlerinde stok sorunu yok

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "TMO, hububat ve bakliyat satışlarına sezon sonuna kadar devam edecek" dedi.

18.03.2020Ekonomi
PttAVM’de 44 satıcıya fahiş fiyat incelemesi

PttAVM’de 44 satıcıya fahiş fiyat incelemesi

Meyve ve sebze ürünlerinin fahiş fiyatla satıldığı dönemde tanzim satış yapan PttAVM, şimdi de maske, dezenfektan gibi ürünlerde fırsatçı eylemlere karşı mücadele başlattı. Kurum, kendi tespit ettiği 14, müşteri şikayeti sonucu 30 olmak üzere toplam 44 satıcı hakkında inceleme başlattı.

13.03.2020Ekonomi
Türkiye Teknoloji Buluşmaları beşinci yılını doldurdu

Türkiye Teknoloji Buluşmaları beşinci yılını doldurdu

T.C. Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle, TOBB’un himayesinde dijitalleşmelerini ve dünyadaki değişime ayak uydurmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen “Türkiye Teknoloji Buluşmaları’’, beşinci yılını doldurdu. TOBB Teknoloji Buluşmaları’nın bu yılki ikinci durağı Ankara oldu.Vodafone Türkiye ve Akbank ana sponsorluğunda, “KOBİ’ler İçin Dijital Dönüşüm, E-ticaret ve E-ihracat” temasıyla gerçekleştirilen etkinlikte işletmelerin dijital skorlarını artırmalarının yolları ile tasarruf ve verimlilik sağlayabilecekleri en yeni teknolojiler ele alındı.

3.03.2020Teknoloji
TOBB ve Vodafone, Antalyalı KOBİ’lere dijital dönüşümü anlattı

TOBB ve Vodafone, Antalyalı KOBİ’lere dijital dönüşümü anlattı

T.C. Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle, TOBB’un himayesinde KOBİ’lerin iş yapma şekillerinde ve rekabet koşullarında dijitalleşmelerini ve ile dünyadaki değişime ayak uydurmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen Türkiye Teknoloji Buluşmaları’nın bu yılki ilk durağı Antalya oldu. “KOBİ’ler İçin Dijital Dönüşüm, E-ticaret ve E-ihracat” temasıyla gerçekleştirilen etkinlikte işletmelerin dijital skorlarını artırmalarının yolları ile tasarruf ve verimlilik sağlayabilecekleri en yeni teknolojiler ele alındı.

14.02.2020Teknoloji
E-ticarette ‘güvenli’ dönem

E-ticarette ‘güvenli’ dönem

E-ticarette güvenli alışveriş dönemi başladı. Ticaret Bakanlığı’nın TOBB işbirliği ile hayata geçirdiği uygulamayla markalara güven damgası veriliyor.

7.01.2020Ekonomi
e-ticarette daha güvenli alışveriş dönemi başlıyor

e-ticarette "daha güvenli alışveriş" dönemi başlıyor

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu "Bugün Türkiye’de güven damgası almaya hak kazanan ilk 12 e-ticaret sitesine Ticaret Bakanımız Pekcan ile güven damgalarını vereceğiz. Böylelikle e-ticaret sektöründe daha güvenli alışveriş dönemini başlatmış olacağız" dedi.

6.01.2020Ekonomi
TOBB ve Vodafone, Konyalı KOBİlere dijitalleşmeyi anlattı

TOBB ve Vodafone, Konyalı KOBİ'lere dijitalleşmeyi anlattı

KOBİ’lerin iş yapma şekillerinde ve rekabet koşullarında dijitalleşme ile dünyada yaşanan değişime ayak uydurmalarını sağlamak amacıyla, T.C. Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle, TOBB’un himayesinde düzenlenen Türkiye Teknoloji Buluşmaları’nın sekizinci durağı Konya oldu. Vodafone Türkiye ve Akbank ana sponsorluğunda, “KOBİ’ler İçin Dijital Dönüşüm, E-ticaret ve E-ihracat” temasıyla gerçekleştirilen etkinlikte işletmelerin dijital skorlarını artırmalarının yolları ile tasarruf ve verimlilik sağlayabilecekleri teknolojiler ele alınırken başarı öyküleri de paylaşıldı.

26.12.2019Teknoloji
Otomobil alacaklara güzel haber Yeni uygulama başladı

Otomobil alacaklara güzel haber! Yeni uygulama başladı

PTT AŞ, ikinci el araçların kilometre bilgilerinin ardından hasar kaydına ilişkin verileri de paylaşmaya başladı. Araç Hasar Sorgulama, Araç Hasar Detay Sorgulama ve Araç Değişen Parça Sorgulama şeklinde verilen hizmete, PTT Bank internet bankacılığı üzerinden erişilebiliyor.

20.10.2019Ekonomi
Vodafone ve TOBB, Diyarbakır’da KOBİ’lerle buluştu

Vodafone ve TOBB, Diyarbakır’da KOBİ’lerle buluştu

Türkiye Teknoloji Buluşmaları’nın bu yılki yedinci etkinliği, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) himayesinde, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ve Diyarbakır Ticaret Borsası ev sahipliğinde, Vodafone Türkiye ve Akbank ana sponsorluğunda Diyarbakır’da düzenlendi.

19.10.2019Teknoloji
İkinci el araba alacak kişiler 1.5 milyon sorgulama yaptı

İkinci el araba alacak kişiler 1.5 milyon sorgulama yaptı

Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü ile PTT AŞ arasında imzalanan protokol kapsamında hizmete sunulan uygulama aracılığıyla ikinci el araçların muayene tarihi ve kilometresine ilişkin bilgiler 1,5 milyon kişi tarafından sorgulandı.

23.08.2019Ekonomi
Üreticiden tüketiciye onlIne gıda zinciri

Üreticiden tüketiciye onlIne gıda zinciri

Tanzim satış ürünlerini internet üzerinden vatandaşa ulaştıran ePTTAVM, şimdi de Tarım Kredi Kooperatifleriyle “gıda zinciri” kurmaya hazırlanıyor.

4.04.2019Ekonomi
E-tanzim 15 bin haneye ulaştı

E-tanzim 15 bin haneye ulaştı

Sebze ve meyvede fiyat artışlarını önlemek amacıyla 7 ilde kurulan tanzim satış ürünlerini, İstanbul ve Ankara’da internet siparişiyle satın alma imkanı sunan ePTTAVM.com, bugüne kadar 15 bin haneye yaklaşık 80 bin siparişle toplam 200 ton meyve ve sebze ulaştırdı.

17.03.2019Ekonomi
ePttAVMye birincilik ödülü

ePttAVM'ye birincilik ödülü

Şikayetvar Ace Awards Ödülleri kapsamında ePttAVM, "Pazar Yeri Platformları Birincisi" ödülünün sahibi oldu.

9.03.2019Ekonomi