MENÜ

Enver Altaylı

Enver Altaylı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Enver Altaylı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 83 Enver Altaylı haberi bulunmuştur.

Enver Altaylı Haberleri

Alman elçiliğinden 28 kez ziyarete açıklama

Alman elçiliğinden 28 kez ziyarete açıklama

Almanya Büyükelçiliği, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan eski MİT mensubu Enver Altaylı’nın Alman diplomatlar tarafından hapishanede ziyaret edilmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, ziyaretlerin tamamının Dışişleri Bakanlığı’nın izni alınarak yapıldığı ifade edildi.

18.02.2020Dünya
Hafter Libya’da çöl ağası gibi

Hafter Libya’da çöl ağası gibi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Hafter, şu anda Libya’nın adeta bir çöl ağası gibi. Çöl kısımlarında hakimiyeti var ama nüfus olan bölgede hakimiyeti yok” dedi. Erdoğan, Cezayir’e gerçekleştirdiği ziyaretinin ardından Gambiya’ya geçerken uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi:

28.01.2020Gündem
Erdoğandan net mesaj: Gereği neyse sonuna kadar yapmaya devam edeceğiz

Erdoğan'dan net mesaj: Gereği neyse sonuna kadar yapmaya devam edeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Hafter'in (Libya'da) çok çirkin girişimleri var ve biz de bunların takipçisiyiz. Gereği neyse sonuna kadar yapmaya devam edeceğiz" dedi. Erdoğan, "Depremden zarar gören KOBİ'lerimiz anlaşmalı bankalarda işletme başına 100 bin TL'ye kadar bir yıl ödemesiz, 24 ay vadeli, faizsiz kredi kullanabilecek" ifadelerini kullandı.

27.01.2020Gündem
İlker Başbuğ, Altaylı’nın mektubunu yorumladı: Kumpasın itirafı

İlker Başbuğ, Altaylı’nın mektubunu yorumladı: Kumpasın itirafı

Eski MİT’çi Enver Altaylı’nın FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’e yolladığı mektupta, ‘Gülencilere olumsuz baktığı ve göreve başlar başlamaz 7 generali yakın takibe aldığını’ yazdığı 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Hürriyet’e konuştu. Başbuğ, “Mektupta anlatılanlar, hedefe konulma sürecimizin ve yaşadıklarımızın sebeplerini gösteriyor” dedi.

25.01.2020Gündem
Altaylı’nın Şanghay mektubu: ‘İstihbarat kaynaklarım Erdoğan’ı yakından takip ediyor’

Altaylı’nın Şanghay mektubu: ‘İstihbarat kaynaklarım Erdoğan’ı yakından takip ediyor’

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında “terör örgütü yöneticiliği” ve “siyasi ve askeri casusluk” suçlamasıyla dava açılan Enver Altaylı’nın bilgisayarında bulunan mektuplardan biri daha ortaya çıktı. Mektup Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 20 Kasım 2016’da ‘Türkiye Şanghay Beşlisi içinde neden yer almasın?’ şeklindeki açıklamasından hemen bir gün sonra kaleme alınmış. ‘Kendi istihbarat kaynaklarım vasıtasıyla yakın takibimde olan Erdoğan’ın...’ ifadesiyle başlayan mektup, Altaylı’nın bu sürece dair yorumlarını içeriyor.

24.01.2020Gündem
Karlov suikastı sanığı Altaylı iddianamesinde

Karlov suikastı sanığı Altaylı iddianamesinde

Eski MİT’çi Enver Altaylı’yla ilgili iddianamede, suikasta kurban giden Rusya Büyükelçisi Karlov davasının sanığı Hüseyin Kötüce’nin de ifadelerinin yer aldığı ortaya çıktı. MİT mahrem yapılanmasında yer alan Kötüce, kendisi gibi MİT’çi olan, Karlov davasının firari sanığı Sadık kod adlı Cemal Karaata’yı suçladı.

24.01.2020Gündem
Enver Altaylı ile Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı cepten 1159  kez görüşmüş

Enver Altaylı ile Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı cepten 1159 kez görüşmüş

FETÖ bağlantılı eski MİT’çi Enver Altaylı hakkındaki iddianamede, Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı Rasim Bölücek ile aralarındaki telefon trafiğine de yer verildi. Altaylı ile Bölücek, iki ayrı cep telefonu hattından 1159 görüşme yapmış.

23.01.2020Gündem
Son dakika haberler: Karanlık Enverden ihanet senaryoları

Son dakika haberler: Karanlık Enver'den ihanet senaryoları

1970’li yıllarda adı pek çok karanlık olayla anılan eski MİT’çi Enver Altaylı hakkında hazırlanan iddianamede çok ağır suçlamalar yer aldı. İddianameye göre Altaylı 17/25 Aralık operasyonları ve 15 Temmuz darbe girişimi öncesi yoğun faaliyetlerde bulundu, toplumsal hareketleri kışkırtmak istedi.

22.01.2020Gündem
Eski istihbaratçı Enver Altaylıya FETÖ yöneticiliği ve casusluk davası

Eski istihbaratçı Enver Altaylı'ya FETÖ yöneticiliği ve casusluk davası

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, eski MİT mensubu Enver Altaylı ve damadının da arasında bulunduğu 4 kişi hakkında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile yöneticiliği, üyeliği ve örgüte yardım suçlamalarıyla dava açtı.

21.01.2020Gündem
Almanyayla yeni dönem

Almanya'yla yeni dönem

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Almanya’ya devlet ziyareti kapsamında Merkel’le bir araya gelirken ortak basın toplantısından ilişkileri canlandırma mesajları çıktı. Erdoğan “Sayın Merkel ile görüşmemizde bir süredir çalışmayan işbirliği mekanizmalarını işler kılmak noktasında fikir birliğine vardık” dedi, vize serbestisi konusunda kalan 6 kriterin en kısa zamanda yerine getirileceğini söyledi.

28.09.2018Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan- Merkel görüşmesi sonrası ilk açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan- Merkel görüşmesi sonrası ilk açıklamalar

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier tarafından resmi törenle karşılanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Almanya Başbakanı Angela Merkel ile ortak basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Can Dündar ile ilgili sorulara, "Can Dündar’ın bir ajan olduğunu, devletin sırlarını ifşa etme durumunda olan bir kişi olduğunu ve bunun 5 yıl 10 aya mahkum edildiğini biliyorsunuzdur. 5 yıl 10 aya mahkum olan bir kişi, kaçarak Almanya’ya gelmiştir. Hiçbir ülkede devletlerin sırları ifşa edilmez, suç teşkil eder. Bir diğer konu biz Almanya ile suçluların iadesi anlaşması yapmış bir ülkeyiz. Bizim böyle bir suçluyu iadesini istemek en doğal hakkımızdır." ifadelerini kullandı.

28.09.2018Dünya
Ömer Turana metrobüs durağında gözaltıya inceleme

Ömer Turan'a metrobüs durağında gözaltıya inceleme

Twitter'da yaptığı yorumlarla dikkat çeken Ömer Turan'ın, önceki akşam metrobüs durağında gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilirken yaşanan gelişmelere ilişkin İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından inceleme başlatıldı.

11.01.2018Gündem
Eski MİTçi tutuklandı

Eski MİT'çi tutuklandı

FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski MİT mensubu Enver Altaylı’nın önceki gece ‘örgüt üyesi olmamakla birlikte örgüte yardım etmek’ suçlamasıyla tutuklandığı öğrenildi.

27.08.2017Gündem
Son dakika... Eski MİTçi Enver Altaylı tutuklandı

Son dakika... Eski MİT'çi Enver Altaylı tutuklandı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski MİT mensubu Enver Altaylı, sevk edildiği sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

27.08.2017Gündem
‘Gizemli MİT’çi’ye FETÖ gözaltısı

‘Gizemli MİT’çi’ye FETÖ gözaltısı

Emekli MİT çalışanı Enver Altaylı, FETÖ soruşturması kapsamında Antalya’da gözaltına alınarak Ankara’ya getirildi. 1963’te Talat Aydemir’in darbe girişimine katıldığı için tutuklanan Enver Altaylı, Necip Hablemitoğlu cinayetinde de şüpheli sıfatıyla ifade vermişti.

21.08.2017Gündem
Son dakika... Eski MİTçi Enver Altaylı gözaltına alındı

Son dakika!... Eski MİT'çi Enver Altaylı gözaltına alındı

Eski MİT mensubu Enver Altaylı FETÖ soruşturması kapmasında Antalya’da gözaltına alınarak Ankara'ya getirildi. 1968'de MİT’te çalışmaya başlayan Altaylı'nın Fetullah Gülen'e yakın bazı isimlerle bağlantısı olduğu öne sürülüyor.

21.08.2017Gündem
Hablemitoğluyla görüşmek istediler

Hablemitoğlu'yla görüşmek istediler

YILLAR sonra raftan indirilen Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu cinayetine ilişkin soruşturma dosyasında, eski bakanlardan Halil Şıvgın’ın tanık olarak ifadesi alındı.

12.10.2016Gündem
Eski bakan anlattı: Benim aracılığımla Hablemitoğlu ile görüşmek istedi

Eski bakan anlattı: 'Benim aracılığımla Hablemitoğlu ile görüşmek istedi'

Ankara Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun, 18 Aralık 2002'de evinin önünde silahlı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında eski Sağlık Bakanı Halil Şıvgın'ın tanık olarak ifadesine başvuruldu. Şıvgın, FETÖ'nün üst yöneticilerinden Mustafa Özcan'ın kendisini aracı kılarak 'cemaat' hakkında kitap yazan Hablemitoğlu ile görüşmek istediklerini, kendisinin ise bunu kabul etmediğini anlattı.

12.10.2016Gündem
Gizemli casus Ruzi Nazar sırlarıyla öldü

Gizemli casus Ruzi Nazar sırlarıyla öldü

Yıl 1954, aylardan Eylül, yerlerden Mekke, Hac zamanı.

1.05.2015Gündem
Ağca: Tuncel ile görüştüm

Ağca: Tuncel ile görüştüm

Hrant Dink cinayetinden suçlu bulunan ve mahkemece aranan Erhan Tuncel’in 36 gündür Kumburgaz’da saklandığı belirlendi. Tuncel’in burada Elazığlıların sahibi olduğu bir kafede Papa suikastı ve eski Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Abdi İpekçi’yi öldürmekten yargılanan Mehmet Ali Ağaca ile tanıştığı da ortaya çıktı.

26.10.2013Gündem
Nazım Hikmetin Türk casusa verdiği yanıt

Nazım Hikmet'in Türk casusa verdiği yanıt

Enver Aysever’le Aykırı Sorular CNN TÜRK’te, hararetli bir tartışmaya sahne oldu.

5.03.2013Gündem
NAZIM HİKMETİN CIANIN TÜRK CASUSUNA CEVABI

NAZIM HİKMET'İN CIA'NIN TÜRK CASUSUNA CEVABI

Enver Aysever’le Aykırı Sorular hararetli bir tartışmaya sahne oldu. Eski MİT görevlisi, yazar ve Sovyetolog Enver Altaylı’nın konuk olduğu programda, Soğuk Savaş yıllarındaki Türk milliyetçiliği, o dönem CIA adına casusluk yapan Türkmen asıllı Ruzi Nazar’ın hayatı üzerinden tartışıldı.

5.03.2013Haber
Ruzi olmasaydı Argo operasyonu yapılmazdı

Ruzi olmasaydı Argo operasyonu yapılmazdı

‘Operasyon: Argo’ filmine konu olan rehine krizinin arkasından bir Türk çıktı. Eski MİT’çi Enver Altaylı, CIA’in Türk casusu Ruzi Nazar’ın (96), Argo’nun arkasındaki isim olduğunu anlattı.

16.02.2013Gündem
Azeri şıklığı

Azeri şıklığı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in yardımcısı ve Diaspora Başkanı ve Devlet Bakanı Nazım İbrahimov, eşi ve kızları ile Bodrum'da tatil yapıyor.

24.07.2012Ege

14.02.2001Gündem
Kadının 68. bölüm fragmanları yayınlandı Yeni bölümde neler olacak

Kadın'ın 68. bölüm fragmanları yayınlandı! Yeni bölümde neler olacak?

Salı akşamları ekranlara gelen Kadın dizisinin merakla beklenen 68. bölümü 22 Ekim'de diziseverlerle buluşacak. Dram yüklü dizinin bu haftaki bölümünde, Sarp'ın durumunun kötüye gitmesi Bahar'ı darmadağın edecek. İşte, Kadın dizisinin 68. yeni bölüm fragmanları...

21.10.2019Televizyon

Yazar Sonuçları

Darbeci, devlet ve millet düşmanıdır

Darbe, millete yapılabilecek en büyük ihanettir.

18.05.2020

Altaylı’nın gizlediği ağabeyi: Ruzi Nazar!

Enver Altay iddianamesi son birkaç gündür Türkiye’nin gündeminde.

1.02.2020

İmamoğlu yanlış zamanda yanlış yerde

SOSYAL medyada görünce önce inanamadım.

29.01.2020

CHP kontrollü darbede neden ısrarcı?

Meclis açıldığında CHP, FETÖ’nün siyasi ayağıyla ilgili teklifini grup önerisi olarak Genel Kurul’a indirecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP’ye “İddianı ispatlamakla mükellefsin. İspatla bunu” diye çağrı yaptı. Böylece CHP’nin Bahçeli’yi köşe sıkıştırıp ‘cumhur ittifakı’nı çatlatma girişimi boşa çıkmış oldu.

22.01.2020

Hakan Atilla vatanını satmadı

HAKAN Atilla, Türk milliyetçiliğinin liderliğine soyunmuş birisi değildi.

25.07.2019

Paralı tanık ve mide bulandıran iddialar

ABD’deki Zarrab davası, artık Zarrab’sız devam ediyor.

13.12.2017

Zarrab operasyonunun bilinmeyenleri

27 Kasım’da yapılacak olan duruşmaya Reza Zarrab’ın katılmayacağı yönünde sinyaller geliyor.

19.11.2017

CIA'in Zarrab için MİT'çi kaçırma operasyonu

‘SARAY’dan Kız Kaçırma Operası’na parmak ısırtacak bir operasyonu anlatacağım.

13.09.2017

İran ile ortak operasyon mu?

ABD, terörist saydığı PKK ile Suriye’de IŞİD’e karşı ortak operasyona giriyorsa, Türkiye komşusu İran ile PKK’ya karşı ortak operasyona neden girmesin? Soruyu böyle sorduğunuz zaman taşlar bir şekilde yerine oturuyor, ama başka sorular da var.

21.08.2017

Her dönemin en karanlık ajanı

Size karanlıkların gerçek prensini anlatmaya nereden mi başlamalıyım? Tabii ki yıllarca Amerikan istihbaratı CIA’in istasyon şefliğini yaptığı İstanbul’dan… Nisanda hayatını kaybeden Duane R. Clarridge, aklınıza gelebilecek en ajan gibi ajandı. James Bond onun yanında yeniyetme kalırdı…

7.05.2016

Ülke güvenliği

DIŞİŞLERİ Bakanı’nın odasında yapılan güvenlik görüşmesinin sızdırılması Türkiye’nin ülke güvenliği bakımından bir faciadır.

28.03.2014

Dağların ‘Kaplan’ı

İzmirli sanayici Ömer Kaplan’ın en büyük hobisi dağcılık...

8.11.2013

Bakanlığın adaleti

ADALET Bakanlığı’nın 26-27 Aralık 2007’de çeşitli aşamalardan geçen ’enteresan’ bir idari hákimlik mülakatına girdiğini ve elendiğini söyleyen bir okurumuz, bize "Bakanlığın adaleti’ başlıklı bir yazı göndermiş.... Yaşadığı olayı şöyle özetliyor:

5.01.2008

Başkenti İstanbul’a taşımak

MERKEZ Bankası’nın İstanbul’a taşınması fikri yaklaşık bir yıl önce zamanın Devlet Bakanı Ali Babacan tarafından dile getirilmişti.

18.12.2007