EKSTRA
MENÜ

Enstitü

Enstitü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Enstitü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.279 Enstitü haberi bulunmuştur.

Enstitü Haberleri

Yeni bir şeyler öğrenmek lazım

Yeni bir şeyler öğrenmek lazım!

Çevrimiçi eğitimler salgın dönemiyle birlikte iyice yaygınlaştı. Dijital platformlar üzerinden verilen kurslar sayesinde oturduğumuz yerden uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalar bile alabiliyoruz. Aklınıza gelebilecek her konuda bir programa ulaşmak mümkün...

Almanya’da vakalar 2 milyonu aştı

Almanya’da vakalar 2 milyonu aştı

Almanya’da Kovid-19 salgınına yakalananların sayısı 2 milyonu aştı. Robert Koch Enstitüsü’nün verilerine göre son 24 saate tespit edilen 22 bin 368 vakayla birlikte toplam vaka sayısı 2 milyon 958’e yükseldi.

15.01.2021Avrupa
Aşılar gidişatı değiştirecek

Aşılar gidişatı değiştirecek

Almanya’da aşı ve ilaç onayından yetkili Paul Ehrlich Enstitüsü Başkanı Klaus Cichutek ile ilaç güvenliği bölümü başkanı Brigitte Keller Stanislawski, bugüne kadar aşılamada elde edilen bilgileri açıkladı.

14.01.2021Avrupa
Lisansüstü eğitim başvuruları başladı

Lisansüstü eğitim başvuruları başladı

Yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için vakıf üniversitesinin başvuruları başladı. 20 anabilim dalı ve dört ana sanat dalında 67 tezli-tezsiz yüksek lisans ve 11 doktora programına online başvurular 5 Şubat’a kadar devam edecek.

13.01.2021Eğitim
Çinli aşı üreticisi Sinovac açıklama yaptı, aşının etkinliği merak ediliyordu

Çinli aşı üreticisi Sinovac açıklama yaptı, aşının etkinliği merak ediliyordu

Türkiye, Endonezya ve Brezilya'da testlerin devam ettiği Çin'in koronavirüs aşısı ile ilgili üretici Sinovac Biotech firmasından bir açıklama yapıldı. Açıklamada, 'Üçüncü faz testlerinin sonucu aşının güvenli ve etkili olduğunu kanıtlamak için yeterlidir.' ifadeleri kullanıldı. Öte yandan aşının etkinliğine ilişkin Brezilya'nın duyurduğu yüzde 50,4 oranına, son aşama testlerde "çok hafif" kategorisine giren vakalardan gelen verinin değerlendirmesi sonucunda varıldığı bildirildi.

13.01.2021Dünya
Virüs durmuyor... 891 kişi daha hayatını kaybetti

Virüs durmuyor... 891 kişi daha hayatını kaybetti

Almanya’da son 24 saat içinde korona salgını yüzünden 891 kişi yaşamını yitirdi. Robert Koch Enstitüsü’nün verilerine göre şimdiye kadar salgın nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 41 bin 577’ye yükseldi.

12.01.2021Avrupa
Bizim geleneksel mahalle anlayışımız dirençli kentlerin anahtarı

Bizim geleneksel mahalle anlayışımız dirençli kentlerin anahtarı

Metropollerde yaşam, salgınla birlikte çok değişti. Artık dünya kentleri bizim mahalle kültürümüze özeniyor desek yeri! Sürdürülebilir şehircilik çalışmaları yapan Dr. Güneş Cansız: “Değişen kentleşme yaklaşımlarındaki pek çok kavram bizim geleneksel mahalle yapılanmamızda var.”

10.01.2021Hürriyet Pazar
Stephen King’in son kitabı ‘Enstitü’ Türkçede

Stephen King’in son kitabı ‘Enstitü’ Türkçede

Kitapları en çok sinemaya uyarlanan yazarların başında gelen gerilim edebiyatının efsanesi Stephen King’in son romanı ‘Enstitü’, Türkçede 11 Ocak’ta Altın Kitaplar etiketiyle yayımlanacak. Goodreads Awards 2019 En İyi Korku Kitabı ödülünü alan ‘Enstitü’yle ilgili King, “Zayıf insanların güçlü olabildiklerini yazmak istedim” yorumunda bulunuyor.

7.01.2021Kitap Sanat
Bir günde 944 kişi virüse yenik düştü

Bir günde 944 kişi virüse yenik düştü

Almanya’da her gün düzenli olarak eyaletlerden topladığı bilgilerle salgının son durumunu açıklayan Robert Koch Enstitüsü, son 24 saatte 944 can kaybı yaşandığını duyurdu. Enstitünün verilerine göre salgının yol açtığı can kaybı ise 35 bin 518’i buldu.

5.01.2021Avrupa
Niğde’de 10 renkte cipslik patates üretildi

Niğde’de 10 renkte cipslik patates üretildi

PATATES üretimiyle Türkiye’de ilk sırada yer alan Niğde’de, Patates Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ile Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) tarafından yapılan ıslah çalışmaları kapsamında yerli ve milli 10 renkte cipslik patates üretildi.

4.01.2021Güncel
Almanya yeni yıla 22 bin 924 yeni Kovid-19 vaka sayısıyla girdi

Almanya yeni yıla 22 bin 924 yeni Kovid-19 vaka sayısıyla girdi

Almanya’da son 24 saatte 22 bin 924 koronavirüs (Kovid-19) vakası tespit edildi, 553 kişi ise Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

1.01.2021Dünya
Adalet Bakanlığından e-duruşma açıklaması: 30 büyükşehirde 405 mahkemede uygulanıyor

Adalet Bakanlığı'ndan e-duruşma açıklaması: 30 büyükşehirde 405 mahkemede uygulanıyor

Adalet Bakanlığı'ndan e-duruşmalara ilişkin açıklama geldi. Açıklamada, ekim ayı sonunda İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'nda başlanan e-duruşmanın uygulamasının, 30 büyükşehirde 405 mahkemede uygulanmaya devam ettiği duyuruldu.

31.12.2020Gündem
Adalet Bakanlığı, yeni yılda birçok uygulamayı hayata geçirecek

Adalet Bakanlığı, yeni yılda birçok uygulamayı hayata geçirecek

Adalet Bakanlığı'nın yargı reformu çerçevesinde 2021 yılında birçok yeniliğin hayata geçirilmesi hedefleniyor. 2021 yılında İnsan Hakları Eylem Planı'nın ilan edilmesinden dijital dönüşüme kadar birçok başlıkta yeni uygulamalar hayata geçirilecek.

30.12.2020Gündem
Son dakika… Kandilli Rasathanesinden Elazığdaki depreme ilişkin flaş açıklama

Son dakika… Kandilli Rasathanesi'nden Elazığ'daki depreme ilişkin flaş açıklama

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, ‘Bu depremi 24 Ocak'ta Sivrice'de meydana gelen depremin artçısı olarak değerlendirebiliriz. Gecikmiş bir artçıdır’ dedi. KRDAE Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Ali Pınar ise ‘Bugünkü depreme baktığımızda bu depremin meydana geldiği yerde bilinen bir fay yok’ şeklinde konuştu. Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi Müdürü Dr. Doğan Kalafat da açıklamasında ‘Bu deprem çok büyük bir deprem değil ancak yine de önümüzdeki saatlerde 4'ün üzerinde deprem olma olasılıkları vardır. O yüzden toplumumuzun bilinçli bir şekilde hareket etmesi, korkuya kapılmadan tedbir almalarında fayda var’ dedi.

27.12.2020Gündem
Arif Verimli aşı paylaşımıyla gündem oldu… Arif Verimli kimdir

Arif Verimli aşı paylaşımıyla gündem oldu… Arif Verimli kimdir?

Müge Anlı programıyla ismini geniş bir kitleye duyuran Psikiyatrist Arif Verimli, aşı paylaşımıyla gündem oldu. Aşı olmak istemeyenlere yönelik düşüncelerini paylaşan Arif Verimli, sosyal medyanın en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. Arif Verimli hayatı ve kariyeri de merak edilmeye başlandı.

27.12.2020Magazin
Son dakika: Bakan Fahrettin Koca korona aşısı için müjdeli haberi verdi Bilim Kurulu toplantısı sonrası önemli açıklamalar

Son dakika: Bakan Fahrettin Koca korona aşısı için müjdeli haberi verdi! Bilim Kurulu toplantısı sonrası önemli açıklamalar

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı Koronavirüs (corona virüsü) Bilim Kurulu, korona virüsünün mutasyon geçiren varyantlarının dünyayı tedirgin ettiği süreçte kritik bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, Çin'den gelecek aşının pazarı pazartesiye bağlayan gece yola çıkacağını belirtti. Ayrıca İngiltere'de ortaya çıkan yeni mutasyon koronavirüsün Türkiye'de görülmediğini açıkladı. Yerli korona aşısı konusunda son durum ne? Alınan tedbirler sonuç veriyor mu? Tüm merak edilen soruları tek tek yanıtladı.

24.12.2020Gündem
Çin aşısı başarılı

Çin aşısı başarılı

Çinli ilaç şirketi Sinovac Biotech’in geliştirdiği ‘CoronaVac’ isimli koronavirüs aşısının, insanlar üzerinde yapılan 3. faz deneylerinin tamamlandığı açıklandı. Türkiye’de de deneyleri yapılan aşının koronavirüse karşı etkili olduğu ve yüzde 50’nin üzerinde bağışıklık sağladığı belirtildi.

23.12.2020Dünya
Son dakika haberler: Brezilyadan Kovid-19 aşısı müjdesi Deneyleri Türkiyede de yapılıyor

Son dakika haberler: Brezilya'dan Kovid-19 aşısı müjdesi! Deneyleri Türkiye'de de yapılıyor

Çinli ilaç şirketi Sinovac Biotech'in geliştirdiği, Türkiye'de de deneyleri yapılan "CoronaVac" isimli yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı adayının insanlar üzerinde yapılan 3. faz son deneylerinin tamamlandığı açıklandı.

22.12.2020Dünya
Öğretim Üyesi nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Öğretim Üyesi olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Öğretim Üyesi nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Öğretim Üyesi olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Öğretim üyesi; öğrencilerin yetiştirilmesinde yahut akademik çalışmalar yapmak gibi birbirinden farklı görevlerde rol üstlenebilmektedir. Sizin için Öğretim Üyesi nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Öğretim Üyesi olma şartları, maaşları ve iş imkanları konularını tüm detaylarıyla derledik.

22.12.2020Meslekler
Ölenlerin büyük çoğunluğu...

Ölenlerin büyük çoğunluğu...

Almanya’da koronavirüs salgınını takip eden Robert Koch Enstitüsü, Kovid-19 nedeniyle şimdiye kadar 26 bin 49 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Son 24 saatte ölenlerin sayısı ise 409. Ölenlerin büyük bölümünün 80 ve üzeri yaştaki hastalar olduğu belirtildi.

20.12.2020Avrupa
Sundance Film Festivaline davet edildi

Sundance Film Festivali'ne davet edildi

Serhat Karaaslan’ın yeni kısa filmi “Suçlular” 28 Ocak- 3 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek dünyanın en saygın film festivallerinden Sundance Film Festivali’ne davet edildi. “Suçlular”, ABD’nin Utah eyaletinde düzenlenecek festivalin “Uluslararası Kısa Film Yarışması” bölümünde dünya prömiyerini gerçekleştirecek.

16.12.2020Keyif
Fransa 2021de keskin bir toparlanma bekliyor

Fransa 2021'de keskin bir toparlanma bekliyor

INSEE, gelecek yılın ilk çeyreğinde GSYİH büyümesinin yüzde 3, ikinci çeyrekte ise yüzde 2 olacağını tahmin ediyor.

16.12.2020Ekonomi
Salgının başından bu yana en yüksek sayı...

Salgının başından bu yana en yüksek sayı...

Almanya’da koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle son 24 saatte 590 kişinin hayatını kaybetmesiyle salgının başlangıcından bu yana en yüksek günlük ölüm sayısı kaydedildi.

9.12.2020Avrupa
Önümüzdeki iki haftada düşmezse...

Önümüzdeki iki haftada düşmezse...

Robert Koch Enstitüsü’nün verilerine göre Almanya’da bugüne kadar 1 milyon 197 bin 709 kişi virüse yakalandı. Enstitü, son 24 saat içinde tespit edilen vaka sayısının ise 14 bin 54 olduğunu açıkladı.

8.12.2020Avrupa
Korkutan uyarı: ‘Yapılabileceklerin sınırındayız’

Korkutan uyarı: ‘Yapılabileceklerin sınırındayız’

Almanya’da Yoğun Bakım ve Anestezi Doktorları Birliği Başkanı Prof. Gernot Marx, bugüne kadar hiç görülmemiş olağanüstü bir durum yaşandığını söyledi ve uyardı:

30.11.2020Avrupa
Vali TÜBİTAKa sordu Hasan Dağı patlar mı

Vali TÜBİTAK'a sordu? Hasan Dağı patlar mı

Niğde’nin Bor ilçesinde 20 Eylül’de meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremin ardından aktif olan volkanik Hasan Dağı’nın patlayacağına yönelik kaygılar, TÜBİTAK’ın ölçümleriyle giderildi. TÜBİTAK Enstitü Müdürü Prof. Abdullah Karaman, “Halihazırda istasyonlarımız Hasan Dağı’nın tam dibinde. Eğer alttan bir magma çıkışı olsaydı, hemen tepesinde duran noktadaki istasyonlarımızdan imzalarını çok kolay tanıyabilirdik” dedi.

30.11.2020Gündem
Dünya turizminden 3 trilyon dolarlık kayıp

Dünya turizminden 3 trilyon dolarlık kayıp

Dünya Turizm Forumu Enstitüsü (World Tourism Forum Institute) Başkanı Bulut Bağcı, global turizm sektörünün Kovid-19 salgını nedeniyle 2020'yi 3 trilyon dolar kayıpla kapatmaya hazırlandığını belirterek, "Gelecek yıl bu kaybın aşı çalışmaları ve yeni düzenle, adaptasyonla birlikte azalmasını ve 1 trilyon dolar olarak gerçekleşmesini bekliyoruz." ifadesini kullandı.

29.11.2020Ekonomi
Yalova Üniversitesi merkez yerleşkesinde Teknoloji Geliştirme Bölgesi kurulacak

Yalova Üniversitesi merkez yerleşkesinde Teknoloji Geliştirme Bölgesi kurulacak

Cumhurbaşkanlığının Yalova Üniversitesi (YAÜ) kampüs yerleşkesindeki yaklaşık 50 dönüm arazide "Teknoloji Geliştirme Bölgesi" kurulması yönündeki kararı, başta sanayiciler olmak üzere bölgede memnuniyetle karşılandı.

26.11.2020Teknoloji
Aktif vakalar korkutuyor

Aktif vakalar korkutuyor

Almanya’da korona vakaları hafta sonu da yüksek seviyede seyretti. Pazar günü her sağlık idaresi vaka sayısını Robert Koch Enstitüsü’ne bildirmiyor. Pazar günü vaka sayısı 10 bin 864 oldu.

23.11.2020Avrupa
Arı kovanları da akıllandı: Hırsızlığı bitirecek

Arı kovanları da 'akıl'landı: Hırsızlığı bitirecek

Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü uzmanlarının geliştirdiği "akıllı kovan" sayesinde arıların durumu takip edilebilecek.

16.11.2020Teknoloji
Almanya’da durum çok ciddi: Hastanelerin yarısı kapasitesini doldurdu

Almanya’da durum çok ciddi: Hastanelerin yarısı kapasitesini doldurdu

Almanya’da kısmi karantinaya rağmen korona vakalarındaki tehlikeli artışın durdurulamaması üzerine Robert Koch Enstitüsü acil uyarılarda bulundu. Enstitü Başkanı Prof. Lothar Wieler, “Durum çok ciddi” dedi.

12.11.2020Avrupa
Filmlere bile konu oldu Yapıncak üzümünün yaprağına tescil müjdesi

Filmlere bile konu oldu! Yapıncak üzümünün yaprağına tescil müjdesi

Zeytinyağlı sarmanın ana malzemesi olarak tercih edilen, Tekirdağ'da yetiştirilen Yapıncak üzümünün tüysüz ve ince narin yapılı yaprağı tescillendi.

Koronavirüs tehlikesi: Tropikal iklimde öksürük metrelerce taşınabiliyor

Koronavirüs tehlikesi: Tropikal iklimde öksürük metrelerce taşınabiliyor

Araştırmacılar, Singapur'un tropikal ikliminde öksürükle havaya karışan yeni tip koronavirüsün 6,6 metreye kadar taşınabileceğini ortaya koydu.

10.11.2020Teknoloji
Günlük vaka sayısı 20 bine dayandı

Günlük vaka sayısı 20 bine dayandı

Koronavirüsü kontrol altına almaya çalışan Almanya’da, vakaları izleyen Robert Koch Enstitüsü’nden alınan bilgilere göre son 24 saat içinde virüs tespit edilen vaka sayısı 19 bin 990 olarak açıklandı

5.11.2020Avrupa
Almanyada vakalar 17 binin üzerinde

Almanya'da vakalar 17 binin üzerinde

Robert Koch Enstitüsü, Almanya’da yeni koronavirüs vaka sayılarını açıkladı. Son 24 saat içinde 16 bin 498 yeni vaka tespit edildiğini açıklayan enstitü, daha sonra bu sayıyı düzeltti.

4.11.2020Avrupa
Milli trenlerin üretiminde geri sayım

"Milli trenler"in üretiminde geri sayım

Milli elektrikli tren dizisi üretiminin bu yıl tamamlanarak seri üretimine başlanması, 2022'de de milli elektrikli lokomotifin seri üretimine geçilmesi hedefleniyor.

30.10.2020Ekonomi
Avrasya ülkelerinde Kovid-19 vakaları artmaya devam ediyor

Avrasya ülkelerinde Kovid-19 vakaları artmaya devam ediyor

Belarus, Moldova, Rusya, Tacikistan, Özbekistan ve Kazakistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını etkisini sürdürüyor.

28.10.2020Dünya
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yatırım ve destek bütçesinde büyük artış

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yatırım ve destek bütçesinde büyük artış

Bakanlığın OSB projeleri, yatırım teşvik sistemi, Milli Teknoloji Hamlesi kapsamındaki destek programları gibi politikaları için kaynak oluşturacak 2021 yılı bütçesi yüzde 50,1 artırılarak yaklaşık 12 milyar lira olarak belirlendi.

25.10.2020Ekonomi
Kayıp avcı tayyaresinin öyküsü

Kayıp avcı tayyaresinin öyküsü

Genç Cumhuriyet’in demiryolu atılımının yıldızıydı. Atatürk’ten ‘Demirağ’ soyadını aldı. O yıllarda en az Elon Musk kadar girişimciydi! Havacılığa da yatırım yaptı. Yeni keşfedilen belgeler Nuri Demirağ’ın büyük hayalini ve projenin nasıl Alman firmalarının eline geçtiğini aydınlatıyor.

3 yeni fakülte, 2 enstitü kuruldu

3 yeni fakülte, 2 enstitü kuruldu

Farklı üniversitelerin bünyesinde üç yeni fakülte iki de enstitü kuruldu. Altı enstitü ise kapatıldı. Konuya ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

23.10.2020Eğitim
Bazı üniversitelerin bünyesinde yeni fakülte ve enstitüler kuruldu

Bazı üniversitelerin bünyesinde yeni fakülte ve enstitüler kuruldu

Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı fakülte ve enstitü kurulması ve kapatılmasıyla adlarının değiştirilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

22.10.2020Eğitim
Son dakika haberi: Almanyada alarm... Halka acil çağrı yapıldı.. Durum çok ciddi

Son dakika haberi: Almanya'da alarm... Halka acil çağrı yapıldı.. 'Durum çok ciddi'

Son dakika haberi... Almanya'da korona vakalarının bugüne kadar olmayan rekor bir seviyeye ulaşması üzerine salgın hastalıklardan yetkili Robert Koch Enstitüsü Başkanı Prof. Lothar Wieler, "durum çok ciddi. Ağır hasta ve ölü sayısı daha da artacak" dedi.

22.10.2020Dünya
‘Sayı 11 bini aştı durum çok ciddi’

‘Sayı 11 bini aştı durum çok ciddi’

Almanya’da korona vakalarının bugüne kadar olmayan rekor bir seviyeye ulaşması üzerine salgın hastalıklardan yetkili Robert Koch Enstitüsü Başkanı Prof. Lothar Wieler, “Durum çok ciddi. Ağır hasta ve ölü sayısı daha da artacak” diyerek halka acil çağrı yaptı.

22.10.2020Avrupa
İlk kez 10 binin üzerine çıktı

İlk kez 10 binin üzerine çıktı

Almanya’da koronavirüs vaka sayısı ilk kez 10 bin sınırını aştı. Robert Koch Enstitüsü son 24 saat içindeki vaka sayısını 11 bin 287 olarak açıkladı. Bu, salgının başından bu yana ülkede kaydedilen en yüksek günlük vaka sayısı oldu. Daha önceki en yüksek vaka sayısı, geçen hafta cumartesi günü 7 bin 830 olarak belirlenmişti.

22.10.2020Avrupa
Akademik yılı Pankaj Mishra ile açtılar

Akademik yılı Pankaj Mishra ile açtılar

Üniversiteler 2020-2021 akademik eğitim öğretim yıl açılış törenlerine başladı. İstanbul’da 20 yıldır eğitim veren bir vakıf üniversitesi, pandemi nedeniyle online olarak gerçekleştirdiği akademik yıl açılış törenini ünlü yazar Pankaj Mishra ile gerçekleşti.

21.10.2020Eğitim
‘Sınıf kapasitesi yarıya düşşün’

‘Sınıf kapasitesi yarıya düşşün’

Almanya’da riskli bölgelerin sayısının artması eğitimi de tehdit etmeye başladı. Robert Koch Enstitüsü’nün önerilerinin okul yönetimleri tarafından dikkate alınmaması Almanya Öğretmenler Birliği’ni kızdırdı.

20.10.2020Avrupa
Almanya’da riskli bölge sayısı 108’e çıktı

Almanya’da riskli bölge sayısı 108’e çıktı

Almanya’da koronavirüs salgınında artışa geçen vaka sayıları nedeniyle riskli bölge olarak ilan edilen yerlerin sayısı 108’e ulaştı.

19.10.2020Avrupa
Türkiye kritik uzay teknolojilerini geliştirebilen ülkeler arasına girecek

'Türkiye kritik uzay teknolojilerini geliştirebilen ülkeler arasına girecek'

TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (UZAY), yerli ve milli olarak tasarlanıp üretilen ilk haberleşme uydusu TÜRKSAT 6A ile yerli ve milli olarak geliştirilen ilk metrealtı çözünürlüklü uydu olan İMECE projelerini sürdürmenin yanı sıra Türkiye'nin uzay alanındaki hedeflerine ulaşmasına da katkı sağlıyor.

12.10.2020Teknoloji
Türkiyenin uzay çalışmaları son sürat devam ediyor

Türkiye'nin uzay çalışmaları son sürat devam ediyor

TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü Müdür Vekili Doç. Dr. Mesut Gökten "TÜRKSAT 6A Projesi'nde uydunun son test modeli olan mühendislik modeli ve uzaya gönderilecek gerçek uydu olan uçuş modelinin üretim ve entegrasyonuna başlandı" dedi.

11.10.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Merakla beklenen kitabı “Enstitü” çıktı

“Yeşil Yol”, “Hayvan Mezarlığı”, “Mahşer”, “O” ve “Yabancı” gibi kitaplarıyla okurların gönlünde taht kuran Stephen King’in yeni romanı “Enstitü” (The Institute) okurlarla buluştu.

13.01.2021