EKSTRA
MENÜ

Ensar Vakfı

Ensar Vakfı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ensar Vakfı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 696 Ensar Vakfı haberi bulunmuştur.

Ensar Vakfı Haberleri

Türk Tarih Kurumu’na yeni başkan

Türk Tarih Kurumu’na yeni başkan

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türk Tarih Kurumu Başkanlığı’na (TTK), Prof. Dr. Ahmet Yaramış’ı atadı.

25.04.2020Gündem
Kızılay’dan CHP’ye yanıt

Kızılay’dan CHP’ye yanıt

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, kendisini istifaya davet ederek “Yöneticileri astronomik aylık alıyorsa iş gönüllülükten çıkıyor” diyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na, “Görevimizi gönüllü olarak, hiçbir ücret ya da maaş almaksızın, meccanen yerine getiriyoruz” diye yanıt verdi.

6.02.2020Gündem
Çelik: Cumhurbaşkanı Erdoğan-Putinin görüşmesi başlıyor olabilir

Çelik: Cumhurbaşkanı Erdoğan-Putin'in görüşmesi başlıyor olabilir

AK Parti MYK sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik, bir gazetecinin 'Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin'in görüşmesi ne zaman olacak?' sorusuna, 'Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşmesi başlıyor olabilir' dedi.

4.02.2020Gündem
Akşener: Gök kubbeyi, Mehmetimizi toprağa düşüren alçakların başına yıkın

Akşener: Gök kubbeyi, Mehmet'imizi toprağa düşüren alçakların başına yıkın

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarınca düzenlenen, 8 şehidin olduğu saldırıyla ilgili konuştu. Akşener, "Gök kubbeyi, Mehmet'imizi toprağa düşüren alçakların başına yıkın. Devlet aklı ile ve bir kez olsun iç politika hesapları yapmadan hareket edip, Türk milletinin ve devletinin gücünü gösterin" dedi.

4.02.2020Gündem
Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınıktan açıklama

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık'tan açıklama

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Kızılay'a 2015'ten 2019'a kadar geçen sürede sadece 5 iş insanı ve 11 şirketin 'özel şart' öne sürerek 50 milyon 852 bin TL bağış yaptığını söyledi. Kınık, "10 milyar TL'nin içerisinde özel şartlı yardımların oranı sadece binde 5'tir" dedi.

4.02.2020Gündem
CHP’den Kızılay önergesi

CHP’den Kızılay önergesi

CHP, bir süredir kamuoyunda tartışılan Kızılay’a yapılan bağışların Ensar Vakfı gibi vakıf ve derneklere aktarılarak vergi kaçırılması iddialarının TBMM’de komisyon kurularak araştırılmasını istedi.

3.02.2020Gündem
Şartlı bağış yapıldı yurda aktarıldı

Şartlı bağış yapıldı yurda aktarıldı

Başkentgaz’ın Kızılay üzerinden Ensar Vakfı’na yaptığı bağışla ilgili tartışmalar sürerken dün taraflardan yeni açıklamalar geldi.

1.02.2020Gündem
7.9 milyon dolar Ensar Vakfı’na... Kızılay: Şartlı bağış yapıldı

7.9 milyon dolar Ensar Vakfı’na... Kızılay: Şartlı bağış yapıldı

Başkentgaz tarafından Kızılay’a verilen 8 milyon dolar bağıştan 7 milyon 925 bin dolarının Ensar Vakfı’na aktarıldığına ilişkin belge tartışma çıkardı. Kızılay, “Hayırsever firma Kızılay’a bağışta bulunurken şart olarak öğrenci yurdu yapılmak üzere bu vakfa aktarılmasını istemiştir” dedi.

30.01.2020Gündem
Esenler Otogarı 15 gün içinde boşaltılacak

Esenler Otogarı 15 gün içinde boşaltılacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün Saraçhane’deki başkanlık binasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

28.08.2019Gündem
Sayıştay tartışması

Sayıştay tartışması

Cumhur ittifakı İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırım ile Millet ittifakı İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu arasında önceki gün yapılan programda Sayıştay’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili olduğu iddia edilen raporu tartışma konusu oldu.

18.06.2019Gündem
Hürriyet ve Milliyet yazarları tarihi tartışmayı değerlendirdi

Hürriyet ve Milliyet yazarları tarihi tartışmayı değerlendirdi

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldırım ile CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmamoğlu, ortak yayında soruları yanıtladı. Hürriyet ve Milliyet yazarları programı değerlendirdi.

16.06.2019Gündem
Sancaktepe Belediyesi hangi partide Sancaktepenin mevcut Belediye Başkanı İsmail Erdem kimdir

Sancaktepe Belediyesi hangi partide? Sancaktepe'nin mevcut Belediye Başkanı İsmail Erdem kimdir?

Türkiye, 31 Mart'ta mahalli idarecilerini seçmek için sandık başına gitmeye hazırlanıyor. Seçimlere kısa bir süre kala İstanbul'un ilçelerinden Sancaktepe'de belediyenin hangi partide olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Belediyenin hangi partide olduğu konusunun yanı sıra Sancaktepe'nin mevcut Belediye Başkanı İsmail Erdem'in kim olduğu da araştırılıyor. Peki, Sancaktepe Belediyesi hangi partide?

28.03.2019Gündem
Selçuk Bayraktar: SİHAlarda yerlilik oranı yüzde 93

Selçuk Bayraktar: SİHA'larda yerlilik oranı yüzde 93

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, "SİHA'larda yerlilik oranı yüzde 93. Bütün kritik sistemleri biz yapıyoruz. Bu çok yüksek bir oran. Dünyada böyle bir üretim modeli pek yok." dedi.

14.03.2019Teknoloji
Bayraktar: SİHAlarda yerlilik oranı yüzde 93

Bayraktar: SİHA'larda yerlilik oranı yüzde 93

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar "SİHA'larda yerlilik oranı yüzde 93. Bütün kritik sistemleri biz yapıyoruz. Bu çok yüksek bir oran. Dünyada böyle bir üretim modeli pek yok" dedi.

14.03.2019Ekonomi
AK Parti Çatalca Belediye Başkan adayı Mesut Üner kimdir

AK Parti Çatalca Belediye Başkan adayı Mesut Üner kimdir?

AK Parti Çatalca Belediye Başkan adayı Mesut Üner kimdir sorusu birçok vatandaş tarafından sorgulanmaya başladı. AK Parti Belediye Başkan adaylarının açıklanmasının ardından, Çatalca Belediye Başkan adayı olan Mesut Üner'in hayatı hakkında bilgiler merak edilmeye başladı. Peki, Mesut Üner kimdir?

29.12.2018Gündem
AK Parti Ataşehir Belediye Başkan adayı İsmail Erdem kimdir

AK Parti Ataşehir Belediye Başkan adayı İsmail Erdem kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti İstanbul Belediye başkan adaylarını açıkladı. 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Ataşehir Belediye başkan adayı İsmail Erdem oldu. Peki İsmail Erdem kimdir? İşte Ak Parti Ataşehir Belediye Başkan adayı İsmail Erdem'in biyografisi.

29.12.2018Gündem
Koray Uymaz kimdir AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Koray Uymazın biyografisi

Koray Uymaz kimdir? AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Koray Uymaz'ın biyografisi

Koray Uymaz 2019 Yerel Seçimleri'nde AK Parti'nin Edirne belediye başkan adayı oldu. Bu gelişmenin ardından başta Edirne'de ikamet eden vatandaşlar olmak üzere pek çok kişi, Koray Uymaz'ın kim olduğunu internette araştırıyor. Peki, AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Koray Uymaz kimdir?

6.12.2018Gündem
Doğudaki yarışta yeni aktörler

Doğudaki yarışta yeni aktörler

BUGÜNE kadar AK Parti ile HDP arasında yarışa sahne olan Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bu kez denkleme yeni aktörlerin de dahil olması bekleniyor.

22.05.2018Gündem
FETÖ’nün yurdu Ensar Vakfı’na verildi

FETÖ’nün yurdu Ensar Vakfı’na verildi

Ataşehir’de daha önce FETÖ mensuplarının öğrenci yurdu olarak kullandığı bina, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) protokolüyle Ensar Vakfı’na devredildi. İBB’nin CHP’li üyeleri protokole ret oyu kullandı.

13.01.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Lahana yaprağı ile hamur pişirmenin lezzeti ekmek

(Ön not: Bu yazı siyaset ihtiva etmez. Fikir de empoze etmez. Sadece okumayı hobi olarak görenler için yazılmıştır.)

31.01.2020

İş dünyasının bavulu elinde değil, kalıcıdır

Türk Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Erol Bilecik, Wyndham Grand İstanbul Europe Oteli’nin girişinde kendisini karşılayan Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD) Başkanı Yunus Akdaş’a yapacağı çağrıyı peşinen aktardı:

18.02.2019

‘Kuralsız’ arenada sıkıntıları başladı... CHP yine ‘geç’ kaldı

SEÇİMLERE 3.5 ay kal kaldı. CHP’de Kılıçdaroğlu karar verici olmak istiyor ancak bir yandan da ‘tuzakları’ı aşmak zorunda. AKP aday tespitini tamamlamış gibi... CHP ‘yine geç’ kaldı. Hani adaylar altı ay önceden belirlenecekti? Hani gençler ve kadınlara geniş yer verilecekti?

7.12.2018

'S-300'ü söyledim, o başbakan sustu kaldı'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler’in (BM) 73. Genel Kurulu için bulunduğu New York’tan ayrılmadan önce beraberindeki gazetecilerin sorularını yanıtlarken, ABD’nin İran’a yaptırımlarını anımsattık:

27.09.2018

Genetik kodumuzda ‘Lan oğlum bırak’ var

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye’de özellikle ihracatçı şirketlerin verdikleri teşviklere ilgisiz olduğunu belirterek, “Bazı kuşakların genetik kodunda, “Lan oğlum bırak, bu işlerden bir şey çıkmaz” anlayışı var” yorumunu yapıyor.

24.09.2017