MENÜ

Engin Özkoç

Engin Özkoç ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Engin Özkoç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 427 Engin Özkoç haberi bulunmuştur.

Engin Özkoç Haberleri

İşte belediye başkan adayları

İşte belediye başkan adayları

Siyasi partilerin 28 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde büyükşehir belediyeleri, merkez ilçe belediyeleri, alt kademe belediyeleri, il ve ilçe belediye başkan adayları belli oldu.

24.02.2004Gündem
Adaylar mal varlığını açıkladı

Adaylar mal varlığını açıkladı

Hürriyet'in "Ben başkan olsaydım, önce mal bildiriminde bulunurdum" kampanyası yankı buldu.

1.03.2004Ekonomi
Adapazarı: Adapazarlı Sirmen’e oy veriyor

Adapazarı: Adapazarlı Sirmen’e oy veriyor

Sefa Sirmen, Büyükşehir Başkanlığı'na İstanbul'dan değil de Adapazarı'ndan aday olsaydı seçilmesi garantiydi. Konuştuğum Adapazarlıların büyük bir çoğunluğu 1999 deprem felaketinden sonra Kocaeli'nin gösterdiği gelişmeye gıptayla bakıyor ve bu başarının mimarı olarak Sefa Sirmen'i görüyorlar.

18.03.2004Gündem

Kılıçdaroğlu 25 yıldır vekil çıkaramadıkları Sakarya'da

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 25 yıldır milletvekili çıkartamadığı Sakarya’yı ziyaret etti. Partili kadınlardan daha mücadeleci olmalarını isteyen Kılıçdaroğlu, "Dişe diş mücadele ederek parti yönetimine gelen kadınlar da var. Yüzde 30 kontenjan sadece bizde var. Mücadele edin yüzde 100 olsun" dedi.

13.01.2011Gündem
Milletvekilliği için odalardan 33 istifa

Milletvekilliği için odalardan 33 istifa

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde faaliyet gösteren 33 oda ve borsadan, 28'i Yönetim Kurulu başkanı, 5'i meclis başkanı olmak üzere toplam 33 kişi, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak 24. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde milletvekili aday adayı olmak için istifa etti.

12.03.2011Gündem
Liderler liste inzivasına çekildi

Liderler liste inzivasına çekildi

24 partinin Genel Başkanı “Liste inzivasına” çekildi. Liderler, milletvekili aday listesinin teslim edileceği 11 Nisan Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar adeta sabahlayacak. 12 Haziran’da yapılacak seçimlere 24 parti katılacak. Seçime katılacak 24 partinin genel başkanı da, milletvekili aday listesine son şeklini vermek için hummalı bir çalışma içerisine girdi. Kurmaylarıyla birlikte aday adayları üzerinde son elemeleri yapan liderler, liste tesliminin son tarihi olan 11 Nisan Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar adeta parti genel merkezlerinde sabahlayacak.

9.04.2011Gündem
İşte CHPnin il il aday listesi

İşte CHP'nin il il aday listesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun MYK ve ardından Parti Meclisi’ne sunduğu milletvekili aday listesinde Önder Sav, Hakkı Süha Okay ile Kemal Anadol yok. Listeye Baykal’a yakın adaylar ve eski başsavcı İlhan Cihaner listed eyok. Listede yer alan isimlerden 109'u kadın.

12.04.2011Gündem
‘Koltuk elden gider’ korkusu ağır bastı TOBB’dan Meclis’e transferler yarıya indi

‘Koltuk elden gider’ korkusu ağır bastı TOBB’dan Meclis’e transferler yarıya indi

Türkiye genelindeki oda ve borsaların yönetim kurulu ve meclis başkanlarının siyaset hevesi bu defa umdukları gibi sonuçlanmadı. Yasa gereği aday gösterilmemeleri ya da seçilmemeleri halinde bıraktıkları koltuğa geri dönemeyecek başkanlardan 20’si hem koltuğu kaybetti hem siyasete giremedi.

12.04.2011Ekonomi
8 oda başkanı Meclis’e girdi, 6’sı kaybetti

8 oda başkanı Meclis’e girdi, 6’sı kaybetti

TOBB’a bağlı oda ve borsalardaki görevlerinden istifa edip milletvekili olma yarışına giren 14 başkandan 8’i Meclis’e girdi. Bunlar arasında Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Nejat Koçer, Konya Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Üzülmez, Adana Sanayi Odası Başkanı Ümit Özgümüş ve Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün gibi isimler yer aldı.

12.06.2011Ekonomi
İş dünyasının yeni vekilleri

İş dünyasının yeni vekilleri

Genel Seçim sonuçlarına göre iş dünyasından önde gelen 12 yeni isim Meclis’e girdi.

13.06.2011Ekonomi
8 milyon 891 bin kişi sandığa gitmedi, 973 bin oy iptal edildi

8 milyon 891 bin kişi sandığa gitmedi, 973 bin oy iptal edildi

Yüksek Seçim Kurulu, 12 Haziran’da yapılan 24. dönem milletvekili seçimi kesin sonuçlarını açıkladı. Açıklanan sonuçlarda, Diyarbakır’da bağımsız milletvekili seçilen Hatip Dicle yok, dün mazbatasını alan AK Partili Oya Eronat var. Seçimlerde 52 milyon 806 kayıtlı seçmenden, 43 milyon 914 bin oy kullandı. Böylece seçimlerde oy kullanmayan seçmen sayısı 8 milyon 891 bin kişi oldu.

23.06.2011Gündem
Hain saldırıya tepki yağdı

Hain saldırıya tepki yağdı

Diyarbakır Silvan’da 13 askerin şehit olmasının ardından tüm yurtta teröre protesto gösterileri düzenlendi.

17.07.2011Gündem
Hisarçıklıoğlu: Birileri sağımızdan solumuzdan çekmeye çalışıyor

Hisarçıklıoğlu: Birileri sağımızdan solumuzdan çekmeye çalışıyor

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Türkiye ne zaman burnunu yukarıya dikse, hedeflerine doğru gitmeye başlasa, birileri sağımızdan solumuzdan aşağıya çekmeye çalışıyor" dedi.

28.09.2011Gündem
Hayalet apartmanlar

Hayalet apartmanlar

1999 Marmara depreminin ardından Adapazarı’ndaki 700 hasarlı bina halen yıkılmadı. Vatandaşların ‘Hayalet Apartmanlar’ adını taktığı bu evlerde ucuz olduğu için genellikle üniversite öğrencileri oturuyor. Bazı mal sahipleri, kolon çatlaklarını sıvayla kapatıp, daireleri kiralamaya hatta satmaya çalışıyor.

31.10.2011Gündem
İşte CHPnin Van raporu

İşte CHP'nin Van raporu

CHP heyetinin hazırladığı Van Raporu’nda, Van Valisi’nin yetersiz olduğu, Belediye Başkanı’nın, hükümeti eleştirmekten başka etkin bir çalışma yapmadığı tespit edildi. Raporda, bebek ölümlerinin önüne geçilemediği, insanların zehirlenme korkusu nedeniyle uyuyamadıkları, insanların panik içinde olduğu, asayişle ilgili yetersizlik olduğuna işaret edilerek, “Vatandaşların gece atılan silahlardan, taciz ve hırsızlıktan dolayı korku içinde bulundukları”nın altı çizildi.

12.12.2011Gündem
Gaffar Okan anıldı

Gaffar Okan anıldı

DİYARBAKIR’da 11 yıl önce uğradığı silahlı saldırıda, 5 polis memuru korumasıyla birlikte şehit olan Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan, memleketi Sakarya’nın Hendek İlçesi’ndeki kabri başında anıldı.

24.01.2012Gündem
‘Kemalist diktatörlük’ kavgası

‘Kemalist diktatörlük’ kavgası

Meclis Genel Kurulu’nda konuşan BDP’li Altan Tan, İskilipli Atıf Hoca’nın mazlum ve mağdur bir Müslüman olduğunu iddia ederek, “Kemalist diktatörlüğün bir huyu var; öldürüyor, asıyor, işkence kuruyor” dedi.

29.02.2012Gündem
12 yıl teklifi komisyonda tartışılıyor

12 yıl teklifi komisyonda tartışılıyor

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda, zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran, “İlköğretim ve Eğitim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” üzerindeki görüşmelere devam ediliyor.

5.03.2012Gündem
CHPli vekilden konuşma eylemi

CHP'li vekilden konuşma eylemi

CHP Milletvekili Engin Özkoç, Meclis Komisyonunda 4+4+4 eğitim modelinin görüşmeleri sırasında söz aldı ve 8 saatten uzun bir süredir konuşmasına devam ediyor.

5.03.2012Gündem
Ay tartışması

Ay tartışması

İlköğretimi 4+4+4 modeliyle kesintili hale getiren yasa teklifinin TBMM Milli Eğitim Komisyonu’ndaki görüşmelerinde zorunlu eğitime başlama yaşının ay olarak karşılığı tartışma yarattı.

5.03.2012Gündem
Komisyonda 12 saat aralıksız konuşan vekil konuştu

Komisyonda 12 saat aralıksız konuşan vekil konuştu

TBMM Milli Eğitim Komisyonunda, zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran kanun teklifinin görüşmeleri sırasında CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, 12 saat konuştu. Özkoç, dün saat 15.20'de başladığı konuşmasını, bugün saat 03.20'de tamamladı. Özkoç, 'rekor olsun diye konuşmadığını' belirterek, ''Zaman zaman insan zorlanıyor ama oradaki CHP'li arkadaşlarımın, hatta diğer milletvekillerinin bana verdiği destek gerçekten duygulandırıcı bir andı'' dedi.

6.03.2012Gündem
Baba katilinden miras sahibi olunmaz

'Baba katilinden miras sahibi olunmaz'

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Başbakan Erdoğan'ı eleştirerek, ''Sen Erbakan’ı arkadan hançerleyen adamsın.Şimdi kalkmış 28 Şubat’ın parsasını topluyor. Sana sesleniyorum Recep Tayyip Erdoğan, baba katilinden miras sahibi olunmaz'' dedi.

6.03.2012Gündem
Hakan Şüküre ‘Maç kaç kaç’ sorusu

Hakan Şükür'e ‘Maç kaç kaç’ sorusu

Meclis'te 4+4+4 eğitim modeli teklifinin görüşüldüğü komisyon toplantısından ayrılan AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'e dönüşünde CHP'li milletvekilleri "Maç bitti mi?", "Maç kaç kaç" sözleriyle sataştı. Hakan Şükür, "Bilmem" diyerek yerine oturdu.

6.03.2012Gündem
12 saat 4+4+4

12 saat 4+4+4

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, önceki akşam TBMM tarihine geçecek bir konuşmaya imza attı.

6.03.2012Gündem
Anneler engel olun

Anneler engel olun

Grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 4+4+4 yasasıyla ilgili olarak annelere “Engel olunuz” çağrısında bulundu.

6.03.2012Gündem
Ömür biçecek olan Allah’tır

Ömür biçecek olan Allah’tır

Başbakan Tayyip Erdoğan, 2 yıl ömrü kaldığı yönündeki iddiaların olduğu WikiLeaks belgelerini manşete taşıyan Taraf Gazetesi’ne ağır sözlerle yüklendi.

7.03.2012Gündem
Bakan Dinçerden CHPye 4+4+4 cevabı

Bakan Dinçer'den CHP'ye 4+4+4 cevabı

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, "Özellikle Kız Çocukların Okullaşma Oranının Artırılması Projesi" tanıtım toplantısına katıldı. Dinçer, program sonrası gündemdeki konulara dair açıklamalarda da bulundu. Bakan Dinçer, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı araştırma sonuçları için " CHP'nin araştırma diye kamuoyuna sunduğu şeyi metodolojik olarak ele aldığınızda hiçbir değer ifade etmeyeceğini görebilirsiniz" dedi.

8.03.2012Gündem
4+4+4 TEKLİFİNİ 5 DAKİKALIK SAYGI DURUŞUYLA PROTESTO ETTİ

4+4+4 TEKLİFİNİ 5 DAKİKALIK SAYGI DURUŞUYLA PROTESTO ETTİ

CHP, eğitim sisteminde değişiklik öngören 4+4+4 yasa teklifini protesto etmeye devam ediyor. Teklifin TBMM Milli Eğitim Komisyonu'nda görüşülmesi sırasında 12 saat konuşma eylemi yapan Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'tan sonra bugün de CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan, 5 dakikalık konuşma hakkını, 'susarak' kullandı. Recep Gürkan, sivil toplum kuruluşları ve eğitim örgütlerinin teklife karşı olduklarını ileri sürdü. Teklifin kabul edilmesi durumunda vebal altına alınacak çocukların olduğunu savunan Gürkan, konuşmasının kalan beş dakikasını bu çocuklar için “saygı duruşunda” bulunarak tamamlayacağını belirtti. Beş dakika boyunca toplantı salonunda ayakta duran Gürkan, sürenin dolmasının ardından CHP'li milletvekillerince alkışlandı.Gürkan'ın saygı duruşu eylemini, CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, cep telefonuyla kaydetti.

8.03.2012Haber
Komisyonda 4+4+4 kavgası

Komisyon'da 4+4+4 kavgası

4+4+4 teklifini görüşen Milli Eğitim Komisyonu'nda kavga çıktı. Hakan Şükür'ün danışmanı, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar'a yumruk attı. Komisyona 2 saat ara verildi. Komisyona basın ve milletvekilleri dışında kimse alınmayacak.

8.03.2012Gündem
Kadına Şiddet Yasası kabul edildi

Kadına Şiddet Yasası kabul edildi

Kadına şiddet uygulayan kişilere elektronik kelepçe veya bileklik takılmasına imkan sağlayan Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulunda oy birliği ile kabul edilerek yasalaştı.

8.03.2012Gündem
Salondaki vekillere ‘yok’ demiş

Salondaki vekillere ‘yok’ demiş

Milli Eğitim Komisyonu’nun, 4+4+4 teklifinin görüşüldüğü 11 Mart tarihli olaylı oturumunun tutanakları hazırlandı.

13.03.2012Gündem
Mr. Dinçer and Mr. Smith

Mr. Dinçer and Mr. Smith

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in en sevdiği film, 4+4+4 teklifinin görüşmelerinde ortaya çıktı: 'Mr. Smith Goes to Washington' yani 'Mr. Smith Washington Yolunda'

24.03.2012Gündem
Genel Kurulda yumruklaşma

Genel Kurul'da yumruklaşma

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner ile CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'nın, TBMM Genel Kurulu'nda yumruklaşması tansiyonu yükseltti

30.03.2012Gündem
TBMMde yumruklu gece

TBMM'de 'yumruklu' gece

TBMM Genel Kurulu’nda AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner’in kürsüde konuşan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın üzerine yürümesi, tokat atıp, boğazını sıkması üzerine genel kurul salonunda kavga çıktı. Metiner’in kınanması için yapılan oylamaya Ak Partili milletvekillerinin çoğunluk oyuyla reddetmesi yeni tartışma ve kavgalara neden oldu.

30.03.2012Gündem
CHP süt sorununu Meclise taşıdı

CHP süt sorununu Meclis'e taşıdı

’OKUL Sütü Akıl Küpü’ projesi kapsamında okullarda dağıtılan ve öğrencilerin rahatsızlanmasına neden olan sütlerle ilgili CHP İstanbul Milletvekili Fatma Nur Serter, Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar ile Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, TBMM araştırması yapılması için önerge verdi.

3.05.2012Gündem
CHP gölge kabine kurdu

CHP gölge kabine kurdu

AKP Hükümeti’ni izlemeye alan CHP adeta gölge kabine kurdu. AKP iktidarının 2002-2012 yılları arasındaki politika ve uygulamaları ile bundan sonraki dönemdeki politika ve uygulamalarını yakın takibe alan CHP, bakanları adeta gölge gibi takip edecek.

11.06.2012Gündem
Kılıçdaroğlu: Yalnızları oynayan devlet

Kılıçdaroğlu: Yalnızları oynayan devlet

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Kılıçdaroğlu ucuz siyaset yapıyor” yönündeki sözlerine ve “Twitter Kılıçdaroğlu” ithamına, “Acaba Sayın Başbakan orada ölen yurttaşlarımızla ilgili bir şey söyledi mi? Ben ölen yurttaşların hesabını sorduğum zaman bunu ucuz siyaset olarak değerlendiren bir Başbakanın ucuz siyaset, sığ siyaset yaptığını halk anlamıyor mu?” diye sordu.

11.07.2012Gündem
CHP kongresinde renkler mücadelesi

CHP kongresinde renkler mücadelesi

CHP 34. Olağan Kurultayı'nda Parti Meclisi'ne (PM) Bilim Kültür ve Yönetim Platformu kontenjanından girecek isimler belli oldu.

18.07.2012Gündem
CHP Sakarya’daki kavgaya el koydu

CHP Sakarya’daki kavgaya el koydu

CHP 34’üncü Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi’nde adı geçen ancak seçilemeyen CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un, Sakarya il yönetiminde ilçe başkanlarıyla yaptığı toplantıda kavga çıktı.

21.07.2012Gündem

Yazar Sonuçları

Türkçe konuşuruz Türkçe düşünürüz

BİZİ biz yapan kültürün bir ürünüdür dil.

30.03.2011

Üç erkek, kızlar için ekranda

Türkiye'nin en ünlü lider üç erkeği kızlar için ekranlarda. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, kızlar için ekranlara çıkıyor. Üç liderin her biri televizyonlarda kızların okutulması için ayrı ayrı mesaj verecek.

10.03.2012

Kültürümüz evrenselleşiyor

BERLİN’in tarihi Festungsgraben Sarayı’nda Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile yeni Berlin Büyükelçisi H. Avni Karslıoğlu, Almanya’da yaşayan Türk sanatçıları ile bir araya geldiler önceki akşam...

10.03.2012

Türk usulü demokraside “filibuster” olur mu?

AMERİKAN sinemasının en önemli klasiklerinden “Mr. Smith Goes to Washington” genç bir senatörün ABD Senatosu’nda kamu çıkarına zarar veren bir yasaya karşı “filibuster” yani “kürsü engellemesi” yöntemine başvurmasının öyküsüdür.

14.03.2012

Belgenin gücü yazıyı aşınca

BELGENİN en üstünde “TBMM Tutanak Hizmetleri Başkanlığı”, onun altında ise “Komisyon: Milli Eğitim”, “Tarih: 11/3/2012” yazıyor.

19.03.2012

Dünyanın en pahalı haccı

CHP İstanbul Milletvekili, eski müftü İhsan Özkes, Diyanet’in peşini bırakmıyor. Diyanet İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a ‘hassas’ ve ‘ince’ sorular yöneltmiş...

14.06.2012