MENÜ

Engin Özkoç

Engin Özkoç ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Engin Özkoç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 428 Engin Özkoç haberi bulunmuştur.

Engin Özkoç Haberleri

“Diktatör ismi” tartışması

“Diktatör ismi” tartışması

Spor Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde CHP milletvekili Engin Özkoç, Sakarya’ya yapılacak stat için “Dikdatör kendi stadını kuruyor” deyince tartışma çıktı.

17.12.2013Futbol
Gündemi sarsan operasyonlara partilerden tepki

Gündemi sarsan operasyonlara partilerden tepki

Gündeme bomba gibi düşen 17 Aralık operasyonlarıyla ilgili siyasi partilerden art arda açıklamalar geldi. CHP olayı takip etmek için üç milletvekiliyle kriz masası kurdu.

17.12.2013Gündem
Kılıçdaroğlu Balıkesire geliyor

Kılıçdaroğlu Balıkesir'e geliyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarın Balıkesir’e gelerek iş dünyasıyla buluşacak. İl Başkanı Muzaffer Mavuk, basın toplantısıyla ziyaret hakkında bilgi verdi.

27.11.2013Ege
AK Partili Dindar: Aşiretime gelmeyin dedim

AK Partili Dindar: Aşiretime gelmeyin dedim

Meclis Genel Kurulu’ndaki kavga sırasında aldığı darbelerle kaşı açılan ve gözü moraran AK Parti Şırnak Milletvekili Mehmet Emin Dindar, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ile CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç hakkında suç duyurusunda bulundu. Şırnak’tan Ankara’ya gelmek isteyen aşiret üyelerini durdurduğunu söyleyen Dindar, “Meclis güç gösterisi yeri değildir. Kesinlikle şiddette başvurmayacağım, Allah o arkadaşları ıslah etsin” dedi.

8.07.2013Gündem
Mecliste kanlı kavga

Meclis'te kanlı kavga

TAKSİM Gezi Parkı’ndaki polis müdahalesi sırasında sosyal medyaya yansıyan palalı, satırlı saldırganlara ilişkin görüntüler Meclis’i de karıştırdı. CHP’lilerin Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın üzerine yürümesiyle başlayan kavgada yumruk ve küfürler havada uçuşurken, yumruk yiyen AK Parti Şırnak Milletvekili Mehmet Emin Dindar’ın kaşı yarıldı.

7.07.2013Gündem
Polis üniversitelere girecek, öğretim görevlileri endişeli

Polis üniversitelere girecek, öğretim görevlileri endişeli

Üniversitelerde özel güvenliğin çekilip yerine İçişleri Bakanlığı’na bağlı resmi güvenlik ile polisin getirilmesiyle ilgili çalışmalar tepkilere neden oldu.

22.05.2013Gündem
Komisyonda küfürlü tutanak kavgası

Komisyon'da 'küfürlü tutanak' kavgası

TBMM'de Böcek Komisyonu'nda AK Partili Zeyid Aslan ile CHP'li Kamer Genç arasında iki gün önce Genel Kurul'da yaşanan küfürlü kavga konusunda kavga çıktı.

2.05.2013Gündem
CHP Bucakta Deniz Baykal dönemi

CHP Bucak'ta Deniz Baykal dönemi

BURDUR’un Bucak İlçesi’nde CHP teşkilatında yapılan olağanüstü kongrede başkanlığa seçilen isim, herkesi şaşırttı. Bucak İlçe Başkanlığı’na, CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal’la aynı adı ve soyadı taşıyan, 35 yaşındaki Deniz Baykal seçildi.

15.04.2013Gündem
CHP’li Toprak’tan MÜSİAD’a ziyaret

CHP’li Toprak’tan MÜSİAD’a ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, beraberinde CHP Milletvekilleri Sedef Küçük, Kemal Değirmendereli ve Engin Özkoç ile birlikte Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Merkezi’ni ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Nail Olpak ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

9.11.2012Ekonomi
Şehit babasından Bakan Ergüne sitem

Şehit babasından Bakan Ergün'e sitem

Helikopter kazasında şehit düşen beş asker tüm Türkiye’nin yüreğini kanattı. Kazada şehit olan askerlerden Piyade Uzman Çavuş Regaip Şahin dün Sakarya’da son yolculuğuna uğurlandı. Serdivan İlçesi Hacı Bayram Camii’ne getirilen şehidin cenaze töreni için sıcak havaya rağmen herhangi bir hazırlık yapılmamıştı. Çevreden bazı vatandaşların şehit ailesini güneşten korumak için bazı içecek ve yiyecek firmalarına ait şemsiyeleri şehidin tabutunun yanına getirmesi ise acı bir görüntü ortaya çıkardı. Çünkü ailenin en acı gününde şemsiyelerin üzerinde ‘mutluluğu paylaş’ yazıyordu. Bu ilgisizliğe şehit babası da isyan etti ve cenazeye katılan Bakan Nihat Ergün’e tepki gösterdi.

25.07.2012Gündem
CHP Sakarya’daki kavgaya el koydu

CHP Sakarya’daki kavgaya el koydu

CHP 34’üncü Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi’nde adı geçen ancak seçilemeyen CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un, Sakarya il yönetiminde ilçe başkanlarıyla yaptığı toplantıda kavga çıktı.

21.07.2012Gündem
CHP kongresinde renkler mücadelesi

CHP kongresinde renkler mücadelesi

CHP 34. Olağan Kurultayı'nda Parti Meclisi'ne (PM) Bilim Kültür ve Yönetim Platformu kontenjanından girecek isimler belli oldu.

18.07.2012Gündem
Kılıçdaroğlu: Yalnızları oynayan devlet

Kılıçdaroğlu: Yalnızları oynayan devlet

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Kılıçdaroğlu ucuz siyaset yapıyor” yönündeki sözlerine ve “Twitter Kılıçdaroğlu” ithamına, “Acaba Sayın Başbakan orada ölen yurttaşlarımızla ilgili bir şey söyledi mi? Ben ölen yurttaşların hesabını sorduğum zaman bunu ucuz siyaset olarak değerlendiren bir Başbakanın ucuz siyaset, sığ siyaset yaptığını halk anlamıyor mu?” diye sordu.

11.07.2012Gündem
CHP gölge kabine kurdu

CHP gölge kabine kurdu

AKP Hükümeti’ni izlemeye alan CHP adeta gölge kabine kurdu. AKP iktidarının 2002-2012 yılları arasındaki politika ve uygulamaları ile bundan sonraki dönemdeki politika ve uygulamalarını yakın takibe alan CHP, bakanları adeta gölge gibi takip edecek.

11.06.2012Gündem
CHP süt sorununu Meclise taşıdı

CHP süt sorununu Meclis'e taşıdı

’OKUL Sütü Akıl Küpü’ projesi kapsamında okullarda dağıtılan ve öğrencilerin rahatsızlanmasına neden olan sütlerle ilgili CHP İstanbul Milletvekili Fatma Nur Serter, Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar ile Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, TBMM araştırması yapılması için önerge verdi.

3.05.2012Gündem
TBMMde yumruklu gece

TBMM'de 'yumruklu' gece

TBMM Genel Kurulu’nda AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner’in kürsüde konuşan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın üzerine yürümesi, tokat atıp, boğazını sıkması üzerine genel kurul salonunda kavga çıktı. Metiner’in kınanması için yapılan oylamaya Ak Partili milletvekillerinin çoğunluk oyuyla reddetmesi yeni tartışma ve kavgalara neden oldu.

30.03.2012Gündem
Genel Kurulda yumruklaşma

Genel Kurul'da yumruklaşma

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner ile CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'nın, TBMM Genel Kurulu'nda yumruklaşması tansiyonu yükseltti

30.03.2012Gündem
Mr. Dinçer and Mr. Smith

Mr. Dinçer and Mr. Smith

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in en sevdiği film, 4+4+4 teklifinin görüşmelerinde ortaya çıktı: 'Mr. Smith Goes to Washington' yani 'Mr. Smith Washington Yolunda'

24.03.2012Gündem
Salondaki vekillere ‘yok’ demiş

Salondaki vekillere ‘yok’ demiş

Milli Eğitim Komisyonu’nun, 4+4+4 teklifinin görüşüldüğü 11 Mart tarihli olaylı oturumunun tutanakları hazırlandı.

13.03.2012Gündem
Kadına Şiddet Yasası kabul edildi

Kadına Şiddet Yasası kabul edildi

Kadına şiddet uygulayan kişilere elektronik kelepçe veya bileklik takılmasına imkan sağlayan Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulunda oy birliği ile kabul edilerek yasalaştı.

8.03.2012Gündem
Komisyonda 4+4+4 kavgası

Komisyon'da 4+4+4 kavgası

4+4+4 teklifini görüşen Milli Eğitim Komisyonu'nda kavga çıktı. Hakan Şükür'ün danışmanı, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar'a yumruk attı. Komisyona 2 saat ara verildi. Komisyona basın ve milletvekilleri dışında kimse alınmayacak.

8.03.2012Gündem
4+4+4 TEKLİFİNİ 5 DAKİKALIK SAYGI DURUŞUYLA PROTESTO ETTİ

4+4+4 TEKLİFİNİ 5 DAKİKALIK SAYGI DURUŞUYLA PROTESTO ETTİ

CHP, eğitim sisteminde değişiklik öngören 4+4+4 yasa teklifini protesto etmeye devam ediyor. Teklifin TBMM Milli Eğitim Komisyonu'nda görüşülmesi sırasında 12 saat konuşma eylemi yapan Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'tan sonra bugün de CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan, 5 dakikalık konuşma hakkını, 'susarak' kullandı. Recep Gürkan, sivil toplum kuruluşları ve eğitim örgütlerinin teklife karşı olduklarını ileri sürdü. Teklifin kabul edilmesi durumunda vebal altına alınacak çocukların olduğunu savunan Gürkan, konuşmasının kalan beş dakikasını bu çocuklar için “saygı duruşunda” bulunarak tamamlayacağını belirtti. Beş dakika boyunca toplantı salonunda ayakta duran Gürkan, sürenin dolmasının ardından CHP'li milletvekillerince alkışlandı.Gürkan'ın saygı duruşu eylemini, CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, cep telefonuyla kaydetti.

8.03.2012Haber
Bakan Dinçerden CHPye 4+4+4 cevabı

Bakan Dinçer'den CHP'ye 4+4+4 cevabı

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, "Özellikle Kız Çocukların Okullaşma Oranının Artırılması Projesi" tanıtım toplantısına katıldı. Dinçer, program sonrası gündemdeki konulara dair açıklamalarda da bulundu. Bakan Dinçer, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı araştırma sonuçları için " CHP'nin araştırma diye kamuoyuna sunduğu şeyi metodolojik olarak ele aldığınızda hiçbir değer ifade etmeyeceğini görebilirsiniz" dedi.

8.03.2012Gündem
Ömür biçecek olan Allah’tır

Ömür biçecek olan Allah’tır

Başbakan Tayyip Erdoğan, 2 yıl ömrü kaldığı yönündeki iddiaların olduğu WikiLeaks belgelerini manşete taşıyan Taraf Gazetesi’ne ağır sözlerle yüklendi.

7.03.2012Gündem
12 saat 4+4+4

12 saat 4+4+4

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, önceki akşam TBMM tarihine geçecek bir konuşmaya imza attı.

6.03.2012Gündem
Anneler engel olun

Anneler engel olun

Grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 4+4+4 yasasıyla ilgili olarak annelere “Engel olunuz” çağrısında bulundu.

6.03.2012Gündem
Hakan Şüküre ‘Maç kaç kaç’ sorusu

Hakan Şükür'e ‘Maç kaç kaç’ sorusu

Meclis'te 4+4+4 eğitim modeli teklifinin görüşüldüğü komisyon toplantısından ayrılan AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'e dönüşünde CHP'li milletvekilleri "Maç bitti mi?", "Maç kaç kaç" sözleriyle sataştı. Hakan Şükür, "Bilmem" diyerek yerine oturdu.

6.03.2012Gündem
Baba katilinden miras sahibi olunmaz

'Baba katilinden miras sahibi olunmaz'

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Başbakan Erdoğan'ı eleştirerek, ''Sen Erbakan’ı arkadan hançerleyen adamsın.Şimdi kalkmış 28 Şubat’ın parsasını topluyor. Sana sesleniyorum Recep Tayyip Erdoğan, baba katilinden miras sahibi olunmaz'' dedi.

6.03.2012Gündem
Komisyonda 12 saat aralıksız konuşan vekil konuştu

Komisyonda 12 saat aralıksız konuşan vekil konuştu

TBMM Milli Eğitim Komisyonunda, zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran kanun teklifinin görüşmeleri sırasında CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, 12 saat konuştu. Özkoç, dün saat 15.20'de başladığı konuşmasını, bugün saat 03.20'de tamamladı. Özkoç, 'rekor olsun diye konuşmadığını' belirterek, ''Zaman zaman insan zorlanıyor ama oradaki CHP'li arkadaşlarımın, hatta diğer milletvekillerinin bana verdiği destek gerçekten duygulandırıcı bir andı'' dedi.

6.03.2012Gündem
Ay tartışması

Ay tartışması

İlköğretimi 4+4+4 modeliyle kesintili hale getiren yasa teklifinin TBMM Milli Eğitim Komisyonu’ndaki görüşmelerinde zorunlu eğitime başlama yaşının ay olarak karşılığı tartışma yarattı.

5.03.2012Gündem
CHPli vekilden konuşma eylemi

CHP'li vekilden konuşma eylemi

CHP Milletvekili Engin Özkoç, Meclis Komisyonunda 4+4+4 eğitim modelinin görüşmeleri sırasında söz aldı ve 8 saatten uzun bir süredir konuşmasına devam ediyor.

5.03.2012Gündem
12 yıl teklifi komisyonda tartışılıyor

12 yıl teklifi komisyonda tartışılıyor

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda, zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran, “İlköğretim ve Eğitim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” üzerindeki görüşmelere devam ediliyor.

5.03.2012Gündem
‘Kemalist diktatörlük’ kavgası

‘Kemalist diktatörlük’ kavgası

Meclis Genel Kurulu’nda konuşan BDP’li Altan Tan, İskilipli Atıf Hoca’nın mazlum ve mağdur bir Müslüman olduğunu iddia ederek, “Kemalist diktatörlüğün bir huyu var; öldürüyor, asıyor, işkence kuruyor” dedi.

29.02.2012Gündem
Gaffar Okan anıldı

Gaffar Okan anıldı

DİYARBAKIR’da 11 yıl önce uğradığı silahlı saldırıda, 5 polis memuru korumasıyla birlikte şehit olan Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan, memleketi Sakarya’nın Hendek İlçesi’ndeki kabri başında anıldı.

24.01.2012Gündem
İşte CHPnin Van raporu

İşte CHP'nin Van raporu

CHP heyetinin hazırladığı Van Raporu’nda, Van Valisi’nin yetersiz olduğu, Belediye Başkanı’nın, hükümeti eleştirmekten başka etkin bir çalışma yapmadığı tespit edildi. Raporda, bebek ölümlerinin önüne geçilemediği, insanların zehirlenme korkusu nedeniyle uyuyamadıkları, insanların panik içinde olduğu, asayişle ilgili yetersizlik olduğuna işaret edilerek, “Vatandaşların gece atılan silahlardan, taciz ve hırsızlıktan dolayı korku içinde bulundukları”nın altı çizildi.

12.12.2011Gündem
Hayalet apartmanlar

Hayalet apartmanlar

1999 Marmara depreminin ardından Adapazarı’ndaki 700 hasarlı bina halen yıkılmadı. Vatandaşların ‘Hayalet Apartmanlar’ adını taktığı bu evlerde ucuz olduğu için genellikle üniversite öğrencileri oturuyor. Bazı mal sahipleri, kolon çatlaklarını sıvayla kapatıp, daireleri kiralamaya hatta satmaya çalışıyor.

31.10.2011Gündem
Hisarçıklıoğlu: Birileri sağımızdan solumuzdan çekmeye çalışıyor

Hisarçıklıoğlu: Birileri sağımızdan solumuzdan çekmeye çalışıyor

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Türkiye ne zaman burnunu yukarıya dikse, hedeflerine doğru gitmeye başlasa, birileri sağımızdan solumuzdan aşağıya çekmeye çalışıyor" dedi.

28.09.2011Gündem
Hain saldırıya tepki yağdı

Hain saldırıya tepki yağdı

Diyarbakır Silvan’da 13 askerin şehit olmasının ardından tüm yurtta teröre protesto gösterileri düzenlendi.

17.07.2011Gündem
8 milyon 891 bin kişi sandığa gitmedi, 973 bin oy iptal edildi

8 milyon 891 bin kişi sandığa gitmedi, 973 bin oy iptal edildi

Yüksek Seçim Kurulu, 12 Haziran’da yapılan 24. dönem milletvekili seçimi kesin sonuçlarını açıkladı. Açıklanan sonuçlarda, Diyarbakır’da bağımsız milletvekili seçilen Hatip Dicle yok, dün mazbatasını alan AK Partili Oya Eronat var. Seçimlerde 52 milyon 806 kayıtlı seçmenden, 43 milyon 914 bin oy kullandı. Böylece seçimlerde oy kullanmayan seçmen sayısı 8 milyon 891 bin kişi oldu.

23.06.2011Gündem
İş dünyasının yeni vekilleri

İş dünyasının yeni vekilleri

Genel Seçim sonuçlarına göre iş dünyasından önde gelen 12 yeni isim Meclis’e girdi.

13.06.2011Ekonomi
8 oda başkanı Meclis’e girdi, 6’sı kaybetti

8 oda başkanı Meclis’e girdi, 6’sı kaybetti

TOBB’a bağlı oda ve borsalardaki görevlerinden istifa edip milletvekili olma yarışına giren 14 başkandan 8’i Meclis’e girdi. Bunlar arasında Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Nejat Koçer, Konya Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Üzülmez, Adana Sanayi Odası Başkanı Ümit Özgümüş ve Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün gibi isimler yer aldı.

12.06.2011Ekonomi

Yazar Sonuçları

CHP fişlemelerinin nedeni

CHP’li milletvekili ve yerel yöneticileriyle ilgili fişlemeler üzerinde, hem eski alışkanlıkların sürmekte olması hem de ‘MİT, iç politikayı izlemeyi sürdürüyor’ algısı yarattığı için çok ciddi bir şekilde durulmalı.

14.08.2013

Dünyanın en pahalı haccı

CHP İstanbul Milletvekili, eski müftü İhsan Özkes, Diyanet’in peşini bırakmıyor. Diyanet İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a ‘hassas’ ve ‘ince’ sorular yöneltmiş...

14.06.2012

Belgenin gücü yazıyı aşınca

BELGENİN en üstünde “TBMM Tutanak Hizmetleri Başkanlığı”, onun altında ise “Komisyon: Milli Eğitim”, “Tarih: 11/3/2012” yazıyor.

19.03.2012

Türk usulü demokraside “filibuster” olur mu?

AMERİKAN sinemasının en önemli klasiklerinden “Mr. Smith Goes to Washington” genç bir senatörün ABD Senatosu’nda kamu çıkarına zarar veren bir yasaya karşı “filibuster” yani “kürsü engellemesi” yöntemine başvurmasının öyküsüdür.

14.03.2012

Üç erkek, kızlar için ekranda

Türkiye'nin en ünlü lider üç erkeği kızlar için ekranlarda. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, kızlar için ekranlara çıkıyor. Üç liderin her biri televizyonlarda kızların okutulması için ayrı ayrı mesaj verecek.

10.03.2012

Kültürümüz evrenselleşiyor

BERLİN’in tarihi Festungsgraben Sarayı’nda Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile yeni Berlin Büyükelçisi H. Avni Karslıoğlu, Almanya’da yaşayan Türk sanatçıları ile bir araya geldiler önceki akşam...

10.03.2012