MENÜ

Engin Özkoç

Engin Özkoç ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Engin Özkoç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 438 Engin Özkoç haberi bulunmuştur.

Engin Özkoç Haberleri

Şehit babasından Bakan Ergüne sitem

Şehit babasından Bakan Ergün'e sitem

Helikopter kazasında şehit düşen beş asker tüm Türkiye’nin yüreğini kanattı. Kazada şehit olan askerlerden Piyade Uzman Çavuş Regaip Şahin dün Sakarya’da son yolculuğuna uğurlandı. Serdivan İlçesi Hacı Bayram Camii’ne getirilen şehidin cenaze töreni için sıcak havaya rağmen herhangi bir hazırlık yapılmamıştı. Çevreden bazı vatandaşların şehit ailesini güneşten korumak için bazı içecek ve yiyecek firmalarına ait şemsiyeleri şehidin tabutunun yanına getirmesi ise acı bir görüntü ortaya çıkardı. Çünkü ailenin en acı gününde şemsiyelerin üzerinde ‘mutluluğu paylaş’ yazıyordu. Bu ilgisizliğe şehit babası da isyan etti ve cenazeye katılan Bakan Nihat Ergün’e tepki gösterdi.

25.07.2012Gündem
CHP’li Toprak’tan MÜSİAD’a ziyaret

CHP’li Toprak’tan MÜSİAD’a ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, beraberinde CHP Milletvekilleri Sedef Küçük, Kemal Değirmendereli ve Engin Özkoç ile birlikte Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Merkezi’ni ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Nail Olpak ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

9.11.2012Ekonomi
CHP Bucakta Deniz Baykal dönemi

CHP Bucak'ta Deniz Baykal dönemi

BURDUR’un Bucak İlçesi’nde CHP teşkilatında yapılan olağanüstü kongrede başkanlığa seçilen isim, herkesi şaşırttı. Bucak İlçe Başkanlığı’na, CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal’la aynı adı ve soyadı taşıyan, 35 yaşındaki Deniz Baykal seçildi.

15.04.2013Gündem
Komisyonda küfürlü tutanak kavgası

Komisyon'da 'küfürlü tutanak' kavgası

TBMM'de Böcek Komisyonu'nda AK Partili Zeyid Aslan ile CHP'li Kamer Genç arasında iki gün önce Genel Kurul'da yaşanan küfürlü kavga konusunda kavga çıktı.

2.05.2013Gündem
Polis üniversitelere girecek, öğretim görevlileri endişeli

Polis üniversitelere girecek, öğretim görevlileri endişeli

Üniversitelerde özel güvenliğin çekilip yerine İçişleri Bakanlığı’na bağlı resmi güvenlik ile polisin getirilmesiyle ilgili çalışmalar tepkilere neden oldu.

22.05.2013Gündem
Mecliste kanlı kavga

Meclis'te kanlı kavga

TAKSİM Gezi Parkı’ndaki polis müdahalesi sırasında sosyal medyaya yansıyan palalı, satırlı saldırganlara ilişkin görüntüler Meclis’i de karıştırdı. CHP’lilerin Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın üzerine yürümesiyle başlayan kavgada yumruk ve küfürler havada uçuşurken, yumruk yiyen AK Parti Şırnak Milletvekili Mehmet Emin Dindar’ın kaşı yarıldı.

7.07.2013Gündem
AK Partili Dindar: Aşiretime gelmeyin dedim

AK Partili Dindar: Aşiretime gelmeyin dedim

Meclis Genel Kurulu’ndaki kavga sırasında aldığı darbelerle kaşı açılan ve gözü moraran AK Parti Şırnak Milletvekili Mehmet Emin Dindar, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ile CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç hakkında suç duyurusunda bulundu. Şırnak’tan Ankara’ya gelmek isteyen aşiret üyelerini durdurduğunu söyleyen Dindar, “Meclis güç gösterisi yeri değildir. Kesinlikle şiddette başvurmayacağım, Allah o arkadaşları ıslah etsin” dedi.

8.07.2013Gündem
Kılıçdaroğlu Balıkesire geliyor

Kılıçdaroğlu Balıkesir'e geliyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarın Balıkesir’e gelerek iş dünyasıyla buluşacak. İl Başkanı Muzaffer Mavuk, basın toplantısıyla ziyaret hakkında bilgi verdi.

27.11.2013Ege
Gündemi sarsan operasyonlara partilerden tepki

Gündemi sarsan operasyonlara partilerden tepki

Gündeme bomba gibi düşen 17 Aralık operasyonlarıyla ilgili siyasi partilerden art arda açıklamalar geldi. CHP olayı takip etmek için üç milletvekiliyle kriz masası kurdu.

17.12.2013Gündem
“Diktatör ismi” tartışması

“Diktatör ismi” tartışması

Spor Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde CHP milletvekili Engin Özkoç, Sakarya’ya yapılacak stat için “Dikdatör kendi stadını kuruyor” deyince tartışma çıktı.

17.12.2013Futbol
Bakanlar görevi bıraksın

Bakanlar görevi bıraksın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun emriyle “Kamu ihalelerinde yolsuzluk” iddialarıyla başlatılan ve üç bakan çocuğunun da gözaltına alındığı operasyonla ilgili olarak üç milletvekilinden oluşan “Kriz Masası” oluşturuldu.

18.12.2013Gündem
MHPden şok öneri: Oylanmasın

MHP'den şok öneri: Oylanmasın

3 bakanın çocuklarını da kapsayan operasyon Meclis’teki bütçe görüşmelerini de vurdu. MHP, rüşvet ve yolsuzluk operasyonuyla ilgili iddianame ortaya çıkıncaya kadar bütçenin son oylamasının ötelenmesini önerdi.

18.12.2013Gündem
Bağış’ın fezlekesi geldi ama rüşvet değil

Bağış’ın fezlekesi geldi ama rüşvet değil

ADALET Bakanlığının rüşvet operasyonunda suçlanan dört bakanla ilgili fezlekeleri savcılığa iade etmesinin ardından eski Bakan Egemen Bağış’la ilgili farklı bir fezleke Meclis’e sunuldu. Japonya Milli Günü Resepsiyonu'nda Kamer Genç'in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a yönelik tavrı üzerine dönemin AB Bakanı olan Egemen Bağış tepki göstermişti. Bağış, Kamer Genç için " Ağız ishali" ifadesi kullanmıştı. Fezleke, Kamer Genç'in bu konuda Bağış hakkında açtıgı dava sonucu Meclis'e geldi.

12.02.2014Gündem
İhsanoğlu ilk ziyaretine Yozgattan başlıyor

İhsanoğlu ilk ziyaretine Yozgat'tan başlıyor

CHP ve MHP’nin çatı cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdiği Ekmeleddin İhsanoğlu’nun seçim kampanyası kapsamında yurtiçi ilk gezisini memleketi Yozgat’tan gerçekleştirdi. İlgiyle karşılanan İhsanoğlu’nun burada ilk kez bindiği seçim otobüsünde kpmpanya sloganlarının “Bozok Yaylası’nın bilge evladı” ve “Birliğimizin teminatı” olduğu görüldü.

1.07.2014Gündem
Yozgatta seçim yarışı

Yozgat'ta seçim yarışı

CHP ve MHP tarafından ortak aday olarak gösterilen Ekmeleddin İhsaoğlu, memleketi Yozgat’ta coşkuyla karşılandı. İhsanoğlu, "Burada bismillah demek benim için ayrı bir başlangıçtır" dedi. İhsanoğlu, ilk durak olarak memleketini seçerken, dün adaylığı açıklanan Başbakan Erdoğan'ın pankartları da Yozgat'a asıldı.

2.07.2014Gündem
Sakarya’daki sosyal medya uzerınden iftara soruşturmasına takipsizlik kararı

Sakarya’daki sosyal medya uzerınden iftara soruşturmasına takipsizlik kararı

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un, partisinin Sakarya eski il Başkanı Ecevit Keleş hakkında, sosyal medya üzerinden kendisine ’CHP’li vekil AKP’ye çalışıyor’ yönünde yazılan iddialarla ilgili Sakarya Cumhuriyet Savcılığına yaptığı suç duyurusunda, savcılık takipsizlik kararı verdi.

22.07.2014Gündem
Abhazya seçiminde sandık tartışması

Abhazya seçiminde sandık tartışması

Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanlığı seçimleri için İstanbul’da da seçim sandığı açıldı.

24.08.2014Gündem
Kadıköyde Abhazya sandığı eylemi

Kadıköy'de "Abhazya sandığı" eylemi

Kadıköy'de Abhazya Devlet Başkanlığı için oy kullanılan adreste gerginlik çıktı. Caferağa Mahallesi Sakızgülü Sokak 20 munaradaki apartmanda sabah saatlerinde Abhazya Devlet Başkanlığı seçimleri için sandık kuruldu. Ancak polis ekipleri 1. Sulh Ceza Hakimliğinden alınan arama kararı ile binaya geldi. Polis ekipleri mahkeme kararını gösterip kullanılan oylara el koymak istedi. Ancak içeride bulunan CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, yanındaki Abhazyalılarla birlikte uygulamanın yasal olmadığı gerekçesiyle uygulamaya karşı çıktı. Yukarıda bunlar yaşanırken, bina önündeki grup da sandığın götürülmesine engel olmak için kapının önünde kol kola girip zincir oluşturdu. Gerginlik nedeniyle olay yerine çevik kuvvet ekipleri çağrıldı. Ramazan ALMAÇAYIR, İstanbul DHA

24.08.2014Haber
Abhazya seçimini mahkeme durdurdu

Abhazya seçimini mahkeme durdurdu

Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanlığı seçimleri için dün İstanbul’da da seçim sandığı kuruldu.

24.08.2014Gündem
Kılıçdaroğlu dış politikayı Özçelike emanet edecek

Kılıçdaroğlu dış politikayı Özçelik'e emanet edecek

Ankara ATO Kongre Merkezi'ndeki CHP Kurultayı'nın ikinci günü, Genel Başkan seçiminin yapıldığı ilk günden daha hareketli. Daha önceki CHP kurultaylarında "listeler savaşı" yaşanırdı ancak bu kez adaylar savaşı yaşanıyor. Tüm sohbetlerde en çok sarfedilen iki kelime ise Rakı ve Mehmet Bekaroğlu. Akşaam saatlerinde Kılıçdaroğlu'nun ve İnce'nin listeleri de belli oldu. Kılıçdaroğlu'nun listesinde dış politikayı teslim edebileceği önemli bir isim yer aldı. Dışişleri Bakanlığı kökenli emekli Büyükelçi Murat Özçelik.

6.09.2014Gündem
CHP Parti Meclisi seçimi sonuçları açıklandı

CHP Parti Meclisi seçimi sonuçları açıklandı

CHP’nin 18. Olağanüstü Kurultayı’nda Parti Meclisi (PM) seçimlerinin resmi olmayan sonuçları açıklandı. Kesin sonuçların Çankaya İlçe Seçim Kurulu tarafından pazartesi günü açıklanacağı belirtildi.

7.09.2014Gündem
En çok istenen en çok çizilen

En çok istenen en çok çizilen

Yaklaşık 20 saat süren CHP Parti Meclisi seçimlerinde delegenin en çok istediği isim İstanbul Milletvekili, emekli müftü, CHP’nin Üsküdar belediye başkan adayı İhsan Özkes oldu. Delege, Özkes seçimiyle, “Biz mütedeyyin seçmene kendi kadrolarımızla ulaşabiliriz. Sağdan transfere gerek yok” mesajını verdi. Kılıçdaroğlu’nun kurmaylarından Erdoğan Toprak ise üzeri en fazla çizilen isim oldu. 297 oy alan Toprak PM’ye giremedi.

7.09.2014Gündem
CHP PMde 6 Egeli

CHP PM'de 6 Egeli

CHP’nin 18. Olağanüstü Kurultayı’nda Parti Meclisi (PM) seçimlerinin resmi olmayan sonuçları açıklandı. Kesin sonuçların Çankaya İlçe Seçim Kurulu tarafından pazartesi günü açıklanacağı belirtildi.

8.09.2014Ege
4 koltuk boş

4 koltuk boş

CHP’nin 18’inci Olağanüstü Kongresi’nde yeniden genel başkan seçilen Kemal Kılıçdaroğlu ve yeni PM, partinin 91’inci kuruluş yıldönümü için bugün Anıtkabir’de buluşacak.

8.09.2014Gündem
Meclis TVden selam gönderdi

Meclis TV'den selam gönderdi

CHP Milletvekili Engin Özkoç Meclis TV canlı yayınında, HDP'li Adil Zozani'nin Anayasa'ya aykırılık itirazına, AK Partili Mustafa Elitaş yanıt verirken kameraların oturduğu bölüme yöneldiğini fark edince, telefonla konuştuğu kişiye selam gönderdi.

2.10.2014Haber
Akademisyen maaşına zam geldi

Akademisyen maaşına zam geldi

TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen ve akademisyenlerin maaşlarına zam iyileştirmesi de yapan Yükseköğretim Personel Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı.

5.11.2014Ekonomi
Akademisyen maaşına zam

Akademisyen maaşına zam

TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen ve akademisyenlerin maaşlarına zam iyileştirmesi de yapan Yükseköğretim Personel Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı.

6.11.2014Eğitim
İki Ak Partili vekilden TÜRGEV yanıtı

İki Ak Partili vekilden TÜRGEV yanıtı

AKADEMİSYEN maaşına zam yasasının Meclis’teki görüşmelerine TÜRGEV tartışması damgasını vurdu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ve kızı Esra Albayrak’ın yönetim kurulunda yer aldığı vakfa yapılan bağışlara yönelik muhalefetten gelen tepkileri yanıtlayan, kendisi de vakfın genel kurul üyesi olan AK Parti İstanbul Milletvekili Doğan Kubat, “Yapılan bir kısım bağışlar, işin doğrusunu söyleyeyim, ben de keşke yapılmasaydı derim, eğer bilseydim engel olurdum” dedi. AK Partili Mehmet Metiner de "TÜRGEV üzerinden daha fazlasını yapacağız çatlasanız da, patlasanız da, hiçbir yanlışlık yok" diye konuştu.

6.11.2014Gündem
CHPnin pankartı mahkeme kararıyla kaldırıldı

CHP'nin pankartı mahkeme kararıyla kaldırıldı

CHP Sakarya il binasının tabelasının üzerine asılan, ’17-25 Aralık Haftası Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası Olsun’ yazılı pankart, Sakarya Cumhuriyet Savcılığı tarafından mahkemeye yapılan başvuru sonrasında kaldırıldı.

18.12.2014Gündem
Cumhurbaşkanına hakaretten tutuklanan 16 yaşındaki liseli tutuksuz yargılanacak

Cumhurbaşkanı'na hakaretten tutuklanan 16 yaşındaki liseli tutuksuz yargılanacak

Konya'da Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanan 16 yaşındaki liseli gencin tutuksuz yargılanması kararı çıktı. Cezaevinden çıkan M.E.A., ilk olarak kendisini bekleyen annesine sarıldı.

26.12.2014Gündem
Erdoğan’a hakaretten tutuklanan liseli serbest

Erdoğan’a hakaretten tutuklanan liseli serbest

Konya’da devrim şehidi Mustafa Fehmi Kubilay için düzenlenen anma töreninde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği suçlamasıyla tutuklanan 16 yaşındaki lise öğrencisi M.E.A., itiraz üzerine tahliye edildi.

26.12.2014Eğitim
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Kampüs değil külliye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Kampüs değil külliye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Kampüsü ve Sağlık Temel Bilimleri Binası açılış töreni katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada 'Kampüs değil külliye dersek daha isabetli olur' dedi. Erdoğan'a ilk tepki ise Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Prof. Dr. Bülent Arı'dan geldi.

7.01.2015Gündem
Biz Osmanlıyız yürüyüşüne valilikten tepki

"Biz Osmanlıyız" yürüyüşüne valilikten tepki

ADAPAZARI'nda yapılan  fes, sarık ve cübbe giyip, 'Osmanlı'yı öven afişi ve pankartlar taşıyan yaklaşık 150 kişilik grubun, Çark Caddesi'nde başlayıp Adapazarı Kent Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önüne kadar devam eden yürüyüşleri tartışma yarattı. Valilik izni ile yapılan yürüyüşe CHP Milletvekili Engin Özkoç ile Sakarya Baro Başkanı Zafer Kazan tepki gösterdi. Sakarya Valiliği'ne geçen hafta Cuma günü Cihan Genç Derneği  tarafından yapılan  başvuru sonrası verilen izinle Adapazarı?nın en işlek caddesi Çark Caddesi?nde saat 15.30?da başlayan yürüyüşe ellerinde 'Biz Osmanlıyız', '600 yıllık filmin 90 yıllık reklam arası bitti. Osmanlının torunlarıyız' yazılı pankartlar taşıyan başlarında fes, cübbe ve sarık bulunan yaklaşık 150 kişi katıldı. Aralarında çocukların da bulunduğu grubun bu bu yürüyüşü Kent Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde yapılan konuşmalarla sona ererken, tartışmaları da beraberinde getirdi.  

23.02.2015Haber
CHP milletvekili listeleri açıklandı İşte CHPnin aday listesi

CHP milletvekili listeleri açıklandı! İşte CHP'nin aday listesi

Cumhuriyet Halk Partisi, 7 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek 25'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde aday gösterilenlerin listesini açıkladı. İşte CHP'nin il il aday listesi.

7.04.2015Gündem
Milletvekili geçici aday listesi açıklandı

Milletvekili geçici aday listesi açıklandı

7 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimlerine ilişkin geçici aday listesi açıklandı. Resmi Gazete'de yayımlanan YSK Kararına göre, 20 siyasi parti seçime katılacak -Türkiye genelinde 166 bağımsız milletvekili adayı bulunuyor.

15.04.2015Gündem

Yazar Sonuçları

CHP fişlemelerinin nedeni

CHP’li milletvekili ve yerel yöneticileriyle ilgili fişlemeler üzerinde, hem eski alışkanlıkların sürmekte olması hem de ‘MİT, iç politikayı izlemeyi sürdürüyor’ algısı yarattığı için çok ciddi bir şekilde durulmalı.

14.08.2013