EKSTRA
MENÜ

Engelli

Engelli ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Engelli haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 39.267 Engelli haberi bulunmuştur.

Engelli Haberleri

Netanyahu ve BAE lideri Al Nahyan 2021 Nobel Barış ödülüne aday gösterildi

Netanyahu ve BAE lideri Al Nahyan 2021 Nobel Barış ödülüne aday gösterildi

Ortadoğu’da, Filistin ve Yemen gibi ülkeler başta olmak üzere bölgedeki istikrarsızlığın sorumlusu İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Veliaht Prensi Muhammed Bin Zayed Al Nahyan, 2021 Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi.

25.11.2020Dünya
Son dakika: Almanyada Başbakanlık binasına araçla saldırı girişimi

Son dakika: Almanya'da Başbakanlık binasına araçla saldırı girişimi

Almanya’nın başkenti Berlin’de bir kişi Başbakanlık binasına aracıyla saldırı girişiminde bulundu.

25.11.2020Dünya
Merkelin ofisine saldırı girişimi

Merkel'in ofisine saldırı girişimi

Almanya’nın başkenti Berlin’de 54 yaşındaki bedensel engelli bir kişi, sabah saat 10.00 sıralarında başbakanlık binasına otomobiliyle saldırı girişiminde bulundu.

25.11.2020Avrupa
Kocaeli’de yangında babası tarafından kurtarılan Fatma: 5 dakika daha kalsaydık cenazemiz çıkardı

Kocaeli’de yangında babası tarafından kurtarılan Fatma: 5 dakika daha kalsaydık cenazemiz çıkardı

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde, elektrik kontağından çıkan yangında Hasan Acar (79), yatalak kızı ve eşini kurtardı. Babası tarafından kurtarılan Fatma Acar (60), "5 dakika daha dursaydık evden cenazemiz çıkardı" dedi.

25.11.2020Gündem
ÇÖZGER nedir E-Devlet ÇÖZGER raporu nasıl alınır

ÇÖZGER nedir? E-Devlet ÇÖZGER raporu nasıl alınır?

Çocuklar İçin Özel Gereksinim Raporunun kısaltılmış ismi olan ÇÖZGER, Sağlık kurulunca hazırlanan çocuğun özel gereksinimlerini belirten belgeyi ifade etmektedir. 20 Şubat 2019 tarihli 30692 sayılı Resmi Gazete ’de yayınlanan Yönetmelik ile Engelli Sağlık Kurulu Rapor süreçleri ve raporun içeriği değişmiştir. Bunun yanı sıra çocukların değerlendirmelerine ve rapor sürecine yeni bir yaklaşım getirmiştir. İşte, ÇÖZGER nedir sorusunun cevabı ve E-Devlet ÇÖZGER raporu hakkında merak edilen bazı bilgiler

24.11.2020Gündem
Engelli kimlik kartı nasıl alınır E-Devlet engelli kimlik kartı başvuru ekranı

Engelli kimlik kartı nasıl alınır? E-Devlet engelli kimlik kartı başvuru ekranı!

Engelli kimlik kartı almak için atılması gereken adımlar E-Devlet üzerinden tamamlanıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üzerinden yapılabilecek olan engelli kimlik kartı başvurusu, 3 adımda gerçekleşecek. Peki, engelli kimlik kartı nasıl alınır? İşte, 3 adımda gerçekleşebilecek olan engelli kimlik artı alma işlemi hakkında detaylı bilgiler

24.11.2020Gündem
Instagramda sahte doktor hesabından korkunç pedofili tuzağı

Instagram'da sahte doktor hesabından korkunç pedofili tuzağı

Çocuk cerrahisi ve ürolojisi alanında camianın en tanınmış ve saygın hekimlerinden biri olan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Cerrahisi ve Ürolojisi Klinik Şefi Prof. Dr. Ayşenur Celayir adına açılan sahte Instagram hesabının altından pedofili tuzağı çıktı.

24.11.2020Haber
Son dakika haberi... Instagram’da iğrenç pedofili tuzağı Profesör adına sahte hesap açıp çocukların fotoğraflarını istedi

Son dakika haberi... Instagram’da iğrenç pedofili tuzağı! Profesör adına sahte hesap açıp çocukların fotoğraflarını istedi

Çocuk Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ayşenur Celayir adına açılan sahte Instagram hesabının altından pedofili vakası çıktı. Kendisini çocuk hekimi olarak tanıtan kişinin, “teşhis” bahanesiyle ailelerden, çocuklarının “özel bölgelerine ait” fotoğraf ve videolar istediği ortaya çıktı. Sahte Instagram hesabından haberi olur olmaz savcılığa gidip şikayetçi olan Prof. Dr. Celayir, aileleri uyardı: “Lütfen hekimle bizzat görüşmeden çocuklarınızın fotoğraflarını asla paylaşmayın. Zanlı yakalandı ama bu fotoğraf ve videoları ne amaçla kullandığını henüz bilemiyoruz. Organize bir suç gibi görünüyor. Pedofili porno sitelerine dahi satılmış olabilir” dedi.

24.11.2020Gündem
Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Her bireyin hayatla ilgili aldığı kararlar, varmak istediği hedefler bulunur. Bu hedefler kişilere göre farklılık göstermektedir. Çeşitli öğrenim gruplarından birisi de çok yararlı, faydalı ve insancıl meslek hedefi olan, üniversitelerin zihinsel engelliler öğretmenliği bölümüdür. Cevabı merak edilen zihinsel engelliler öğretmenliği bölümü nedir, mezunu ne iş yapar, kaç yıllıktır, dersleri nelerdir gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

İşitme Engelliler Öğretmenliği bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İşitme Engelliler Öğretmenliği bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İşitme engelliler öğretmenliği, işitme engeli bulunan öğrencilere özel yöntemler kullanarak bilgi ve beceri kazandıran eğitmenlerdir. İşitme engelliler öğretmenliği nedir? Mezunları ne iş yapar? Gibi bu Bölümü tercih etmek isteyen kişilerin merak ettiği pek çok sorunun cevabını sizler için derledik.

Tam 1 milyon 148 bin 514 öğretmenimiz var

Tam 1 milyon 148 bin 514 öğretmenimiz var

MEB’e bağlı resmi ve özel okullardaki 17 milyonu aşkın öğrencinin eğitiminde toplam 1 milyon 148 bin 514 öğretmen görev alıyor. Türkiye'de öğretmen doluluğunda yüzde 97'lik oranla Karadeniz ve İç Anadolu bölgeleri başı çekerken, yüzde 84 doluluğa sahip Marmara bölgesi son sırada bulunuyor. Görevli engelli öğretmen sayısı 8 bin 766'ya ulaştı.

23.11.2020Eğitim
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan 81 ile Covid-19 genelgesi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan 81 ile Covid-19 genelgesi

AİLE, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı, huzurevi ve engelli bakım merkezi ile çocuk evleri sitesinde çalışan personele yönelik alınması gereken Covid-19 önlemlerine ilişkin kuralların hatırlatıldığı genelgeyi 81 ile gönderdi.

22.11.2020Ekonomi
Dilenci kılığına girip sadece yarım saatte 60 TL para topladı

Dilenci kılığına girip sadece yarım saatte 60 TL para topladı

ADANA'da tiyatro sanatçısı Hüseyin Şen, sosyal deneye imza atmak için kentin en işlek caddesinde dilenci gibi davranıp, yarım saat içerisinde 60 lira para topladı. Topladığı paraları sahiplerine geri vererek, vatandaşlara dilenciler konusunda uyarıda bulunan Şen, "Dilencilik artık bir meslek haline geldi. Dilencilik yaparak insanların duygularını sömürenler tiyatro içinde tiyatro oynuyorlar" dedi.

22.11.2020Haber
Dilenci kılığına girdi Sadece yarım saatte bakın kaç para topladı...

Dilenci kılığına girdi! Sadece yarım saatte bakın kaç para topladı...

Adana'da tiyatro sanatçısı Hüseyin Şen, sosyal deneye imza atmak için kentin en işlek caddesinde dilenci gibi davranıp, yarım saat içerisinde 60 lira para topladı. Topladığı paraları sahiplerine geri vererek, vatandaşlara dilenciler konusunda uyarıda bulunan Şen, "Dilencilik artık bir meslek haline geldi. Dilencilik yaparak insanların duygularını sömürenler tiyatro içinde tiyatro oynuyorlar" dedi.

22.11.2020Gündem
İnsanlık tarihini kokularla takip etmek mümkün mü

İnsanlık tarihini kokularla takip etmek mümkün mü?

Mona Lisa gibi tablolar dünya çapındaki müzelere her yıl milyonlarca ziyaretçi çekebiliyor. Leonardo da Vinci'nin 16. yüzyıl başlarında İtalya'da yarattığı bu başyapıtın görsel etkisinin yanı sıra, bir de bu sahnenin kokusunu alabildiğinizi bir düşünsenize...

20.11.2020Teknoloji
İzmir Foça’daki kara taş efsanesine kepçe

İzmir Foça’daki kara taş efsanesine kepçe

İzmir Foça’da halkın dilden dile anlattığı ‘kara taş efsanesi’ bitiyor. Foça Belediyesi 19. yüzyılda yapılan kara taşları Koruma Kurulu izni olmadan söktü. Vatandaşlar tarihi taşların sökülmesine tepki gösteriyor.

20.11.2020Gündem
Çocuklar için maviye bürünecekler

Çocuklar için maviye bürünecekler

20 Kasım Dünya Çocuk Günü etkinlikleri kapsamında İstanbul'da Kız Kulesi ve Galata Kulesi, Ankara'da Atakule, Eskişehir Masal Şatosu'nun yanı sıra Göbekli Tepe, Ankara Cumhuriyet Müzesi, Çorum Hattuşa Surları, Patara Ören Yeri, Efes Celcus Kütüphanesi ve Hadrian Tapınağı ile İstanbul Arkeoloji Müzesi gibi tarihi yapı ve mekanlar maviye bürünecek.

19.11.2020Eğitim
Görme engelli çocuklar akıllı bastonlarına kavuştu

Görme engelli çocuklar akıllı bastonlarına kavuştu

Mersin Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından temin edilen akıllı bastonlar, kent merkezinde yaşayan 5 görme engelli çocuğa teslim edildi. Cep telefonuna entegre olabilen ve boy yüksekliğindeki engelleri tespit edebilen bastonlar, çocukların sokakta daha rahat şekilde gezebilmesini sağlayacak.

19.11.2020Teknoloji
Ayağı otomatik kapıda kırıldı, hastane yüzde 100 engelli vatandaşı suçladı: Kabahat onun

Ayağı otomatik kapıda kırıldı, hastane yüzde 100 engelli vatandaşı suçladı: Kabahat onun

Bursa Şehir Hastanesi’nde ayağı otomatik kapıya sıkışarak kırılan engelli Bekir Yöndem’in şikâyeti üzerine başlatılan soruşturmada, hastane yetkilileri “Uygun şekilde hareket etmedi” diyerek tekerlekli sandalye ile gezen vatandaşı suçladı. Yöndem, maddi ve manevi tazminat talebiyle dava açtı.

19.11.2020Gündem
Şiddet olaylarının arttığı Ayvalık’ta muhtarlara seminer verildi

Şiddet olaylarının arttığı Ayvalık’ta muhtarlara seminer verildi

BALIKESİR’in Ayvalık ilçesinde, son bir yıl içerisinde 258 şiddet olayı yaşandı. Ayvalık Kaymakamlığı Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü'nce, artan şiddet olayları üzerine mahalle muhtarlarına seminer verildi. Seminerde konuşan sosyal çalışmacı Neslihan Özdemir, "258 kadın, engelli, yaşlı ve çocuk aile içi şiddete maruz kalmış. Şiddet mağdurlarının sadece yüzde 3 gibi bir kısmının kolluk kuvvetlerine başvurduğunu göz önünde bulundurursak sayı çok daha fazla" dedi.

18.11.2020Gündem
Sultangazide engelli genç beton mikserinin altında kaldı

Sultangazi'de engelli genç beton mikserinin altında kaldı

Sultangazi'de yolun karşısına geçerken beton mikserinin altında kalan engelli genç, hayatını kaybetti. Durak'ın yardımına genç sağlık görevlisi koşarken, haberdar olup olay yerine gelen annesi gözyaşlarına boğuldu.

18.11.2020Haber
Gönüllü kadınlar ilçe mezarlığının temizlik ve bakımını üstlendi

Gönüllü kadınlar ilçe mezarlığının temizlik ve bakımını üstlendi

AFYONKARAHİSAR’ın Kızılören ilçesinde, sosyal medyada bir araya gelen 6 kadın, ilçedeki mezarlığın temizliğini ve bakımını üstlendi. Gönüllü olarak mezarlık ve kabirlerdeki kuru otlar ile taşları temizleyen kadınların çalışması takdir topladı. Hacer Çalışkan, "Pandemi döneminde cenazelerimiz, her şeyimiz garip geçiyor. Acılarımızı paylaşamıyoruz. En azından buralara sahip çıkalım" dedi.

18.11.2020Gündem
Sultangazide korkunç olay Anne gözyaşlarına boğuldu...

Sultangazi'de korkunç olay! Anne gözyaşlarına boğuldu...

Sultangazi'de yolun karşısına geçerken beton mikserinin altında kalan engelli genç, hayatını kaybetti. Durak'ın yardımına genç sağlık görevlisi koşarken, haberdar olup olay yerine gelen annesi gözyaşlarına boğuldu.

18.11.2020Gündem
EKPSS kura başvuruları başladı

EKPSS kura başvuruları başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, engelli vatandaşların devlet memurluğuna alımı için kura usulüyle yapılacak yerleştirmelere başvuruların açıldığını duyurdu.

18.11.2020Eğitim
6 ayda 6.8 milyar lira gelire ulaştı

6 ayda 6.8 milyar lira gelire ulaştı

Vodafone Türkiye, Nisan-Eylül 2020 dönemine ait ilk yarıyıl sonuçlarını açıkladı.

18.11.2020Ekonomi
EKPSS sonuçları ne zaman açıklanır EKPSS puan hesaplama hakkında bilgiler

EKPSS sonuçları ne zaman açıklanır? EKPSS puan hesaplama hakkında bilgiler

EKPSS sonuçları ile ilgili heyecan giderek artıyor. Merkezi olarak düzenlenen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı 2020 yılında 15 Kasım’da yapıldı. Sınava katılan adaylar sorular ve cevapların açıklanmasının ardından tahmini puanlarını hesapladılar. Peki EKPSS sonuçları ne zaman açıklanır? İşte ÖSYM takvimine göre açıklanan sonuç tarihi

17.11.2020Gündem
Ehliyet harcı ne kadar ve nereye yatırılır

Ehliyet harcı ne kadar ve nereye yatırılır?

Ehliyet harcı, ilk kez ya da değiştirme ile ehliyetlerini almak isteyen kişilerin yatırması gereken miktar olmaktadır. Ehliyet harcı ücreti, yenileme, değişiklik, ilk kez belge alma gibi işlemlere göre değişkenlik gösteriyor. Sürücü belgesi başvuruları Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen 845 ilçe nüfus müdürlüğünde yapılabilmektedir. İşte, Ehliyet harcı ne kadar ve nereye yatırılır sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler

17.11.2020Gündem
EKPSS 2020 soruları ve cevapları yayımlandı EKPSS soruları ve cevap anahtarı

EKPSS 2020 soruları ve cevapları yayımlandı! EKPSS soruları ve cevap anahtarı

EKPSS soruları ve cevapları ile ilgili ÖSYM tarafından son dakika açıklaması yapıldı. EKPSS 2020 yılında 15 Kasım Pazar günü merkezi olarak düzenlendi. 15 Kasım 2020 tarihinde uygulanan 2020-Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavının (2020-EKPSS) Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının % 10’u yayımlandı. İşte EKPSS soruları ve cevapları

16.11.2020Gündem
Sağır ve dilsiz 2 kardeş, 20 yıldır çobanlık yapıyor

Sağır ve dilsiz 2 kardeş, 20 yıldır çobanlık yapıyor

BİTLİS’in Güroymak ilçesine bağlı Budaklı köyünde yaşayan sağır ve dilsiz kardeşler Rahmettullah (31) ve Tahsin Aras (29), yaklaşık 20 yıldır köyde çobanlık yaparak aile bütçelerine katkı sağlıyor.

16.11.2020Gündem
Sesli kitaplar görme engellilerin hayatına dokunuyor

Sesli kitaplar görme engellilerin hayatına dokunuyor

Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) Direktörü Engin Yılmaz, görme engelliler için gönüllü okuyucuların seslendirdiği sesli kitaplarla pandemi sürecinde hizmet vermeye devam ettiklerini belirterek, "GETEM'de 2 binin üzerinde kitap seslendiren kayıtlı gönüllü okuyucumuz var. Sadece Türkiye'den değil dünyadan da gönüllü okuyucularımız bulunuyor." dedi.

16.11.2020Teknoloji
Babasının sırtında taşıdığı Bulut, hayalini kurduğu yürütece kavuştu

Babasının sırtında taşıdığı Bulut, hayalini kurduğu yürütece kavuştu

VAN'ın merkez İpekyolu ilçesinde bedensel ve zihinsel engelli Bulut Zariç'in (16) yürüteç hayali, İzmir'de yaşayan bir hayırsever tarafından gerçekleştirdi. 3 yıl önce eşinden boşanan baba Hamza Zariç'in sürekli sırtında taşıdığı Bulut’un yüzü gelen yürüteçle güldü. Merkez İpekyolu ilçesi Hatuniye Mahallesi'nde yaşayan Hamza Zariç, 3 yıl önce eşinden ayrılınca yürüyemeyen ve konuşamayan bedensel ve zihinsel engelli oğlu Bulut'un bakımını tek başına üstlenmek zorunda kaldı. Çalıştığı emlakçı dükkanından aldığı ücretle geçimini sağlayan Zariç, oğlunun yürüyebilmesi için ameliyat olması gerektiğini belirterek, bu konuda hayırsever ve yetkililerden destek beklediklerini söyledi.

16.11.2020Gündem
Beypazarında açtığı butik otelde engellileri ücretsiz ağırlıyor

Beypazarı'nda açtığı butik otelde engellileri ücretsiz ağırlıyor

Ankara'da bedensel engelli Fahrettin Taşkıran (32), Beypazarı'nda açtığı butik otelde, şehir dışından gelen bedensel engellileri ücretsiz ağırlıyor.

16.11.2020Seyahat
Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM EKPSS 2020 sonuçları için tarih verdi

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM EKPSS 2020 sonuçları için tarih verdi!

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları, bugün sınavın ardından gündeme geldi. ÖSYM tarafından organize edilen 2020 EKPSS sınavı soru ve cevap anahtarının yayımlanmasının ardından ÖSYM'nin internet sitesinden ilan edilecek. Sınav sonuçları aday T.C kimlik numarası ve şifresi ile sorgulanacak. 2020 EKPSS kura başvuruları ise 18 Kasım ve 30 Kasım tarihleri aralığında yapılacak. Peki, EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, EKPSS 2020 sonuçlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

16.11.2020Gündem
Tedavi gördüğü bakım merkezinde ölü bulundu

Tedavi gördüğü bakım merkezinde ölü bulundu

Kocaeli’nin Derince ilçesinde özel bir yatılı bakım merkezinde kalan zihinsel engelli İsmet Hiçkorkmaz (63) odasında ölü bulundu.

15.11.2020Gündem
Kamyonun çarpıp, kaçtığı engelli hayatını kaybetti

Kamyonun çarpıp, kaçtığı engelli hayatını kaybetti

Adana’da akülü tekerlekli sandalye ile yol kenarında ilerleyen yürüme engelli Hüseyin Karlılar’a (49), kamyon çarptı. Parçalanan engelli sandalyesi yüzlerce metre uzağa savrulan Karlılar olay yerinde yaşamını yitirirken, kazadan sonra durmayıp olay yerinden kaçan kamyon sürücüsünün yakalanması için çalışma başlatıldı.

15.11.2020Gündem
Bakan Selçuk: 2.400 engellimize ve yaşlımıza hizmet verdik

Bakan Selçuk: 2.400 engellimize ve yaşlımıza hizmet verdik

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, hastanede yatarak tedavi gören engelli ve yaşlıların hastane dönüşünde karantina süreçlerini tamamlamalarını sağlamak ve hastanede kaldığı süre içerisinde virüse maruz kaldıysa bakım kurumunda virüsün yayılımını engellemek için oluşturulan 89 Sosyal İzolasyon Merkezinde bugüne kadar yaklaşık 2.400 engelli ve yaşlıya hizmet verdiklerini söyledi.

15.11.2020Ekonomi
EKPSS 2020 soruları ve cevapları: EKPSS soruları cevapları ne zaman açıklanır

EKPSS 2020 soruları ve cevapları: EKPSS soruları cevapları ne zaman açıklanır?

EKPSS soruları ve cevaplarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. 15 Kasım’da merkezi olarak düzenlenen EKPSS adaylar tarafından yoğun ilgi görüyor. Sınava giren adaylar sorulara ve cevaplara bakarak tahmini puanlarını hesaplamak istiyorlar. 22 Nisan 2018 tarihinde uygulanan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı soruları ve cevapları 25 Nisan 2018 tarihinde erişime açılmıştı. İşte EKPSS soruları ve cevapları hakkında detaylar

15.11.2020Gündem
EKPSS sona erdi

EKPSS sona erdi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sona erdi.

15.11.2020Eğitim
EKPSS kaç dakika sürecek, saat kaçta bitecek İşte EKPSS sınav süresi

EKPSS kaç dakika sürecek, saat kaçta bitecek? İşte EKPSS sınav süresi

EKPSS 2020 yılında da yoğun ilgi görüyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) 15 Kasım'da 81 ilde yapılacak. Adaylar başvurularını yaptıktan sonra heyecanla sınav tarihini bekleme başladılar. EKPSS adayları, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacak. Peki, EKPSS saat kaçta bitecek, sınav kaç dakika sürecek? İşte EKPSS süresi ile ilgili bilgiler

15.11.2020Gündem
Anadolu Hayat Emeklilik’ten DEV BES planı

Anadolu Hayat Emeklilik’ten DEV BES planı

Anadolu Hayat Emeklilik, Dünya Engelliler Vakfı iş birliğiyle DEV BES (Bireysel Emeklilik Sistemi) planını satışa sundu.

14.11.2020Sigorta
TOKİnin inşa ettiği konut sayısı 980 bin 990a ulaştı

TOKİ'nin inşa ettiği konut sayısı 980 bin 990'a ulaştı

TOKİ tarafından 2003'den bugüne kadar 81 ilde ve 4 bin 82 şantiyede 980 bin 990 konut inşa edildi, bu binaların 819 bin 930'u sosyal konut niteliğinde yapıldı.

14.11.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Öğretmenim canım benim

SALGIN koşullarından en fazla etkilenen mesleklerden biri de hiç şüphesiz öğretmenlik. Yüz yüze eğitimde salgının seyri belirleyici oldu ve yıl sonuna kadar tümüyle uzaktan eğitime geçildi. Öğretmenler Günü her yıl olduğu gibi yine 24 Kasım’da kutlanacak ama öğrenciler, bu defa kutlama için öğretmenleriyle yüz yüze buluşamayacak.

20.11.2020

Ahlaklı olmak

Bildiğiniz gibi yaklaşık 40–50 yıl önce, ODTÜ öğrencileri üniversitede herkesten bir şeyler öğrendiklerini vurgulamak amacıyla ‘hocam’ hitap tarzını yaygın olarak kullanmaya başladılar. Ben de sizin yazılarınızdan öğreniyor, zaman zaman katkıda bulunmak istiyorum.

20.11.2020

Ağlanacak halimize gülümsüyoruz!

Okurlarımızdan Jülide Kızıltan’ın da öfkesine katılmamak mümkün değil. Bakalım ilgili yetkililer de bizimle aynı görüşte mi?

19.11.2020