EKSTRA
MENÜ

Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 260 haberi bulunmuştur.

Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı Haberleri

Akhisarspor’dan ekonomiye destek

Akhisarspor’dan ekonomiye destek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın geçen hafta açıkladığı Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı’na bir destek de Spor Toto Süper Lig’deki Akhisarspor’dan geldi.

16.10.2018Futbol
Enflasyonla mücadele çağrısına KOBİ’lerden destek

Enflasyonla mücadele çağrısına KOBİ’lerden destek

n11.com’un Türkiye ekonomisini canlandırmak için açıklanan “Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı”na katılma çağrısına e-ticaret platformu bünyesindeki KOBİ’lerden destek geldi. 100 bini aşkın KOBİ, güçlü bir Türkiye ekonomisi için yüzde 10 oranında ek indirimler açıklamaya başladı.

16.10.2018Teknoloji
Borsada gözler yeniden 100.000 seviyesinde

Borsada gözler yeniden 100.000 seviyesinde

Borsa İstanbul'da son 4 ayda 2 kez test edip üzerinde kalıcılık sağlayamadığı 100.000 direncine tekrar yönelen BIST 100 endeksi, bu sefer banka hisselerinden bulduğu destekle daha güçlü bir görünüm sergiliyor.

16.10.2018Ekonomi
İki prangadan kurtulacağız

İki prangadan kurtulacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, açıkladıkları Enflasyonla Mücadele Programı’nın seferberliğe dönüştüğünü dile getirerek, “Yapısal adımlarla desteklemeye başladığımız bu sürecin sonunda enflasyon ve faiz denen iki prangadan ekonomimizi adım adım kurtardığımızı hep birlikte göreceğiz” dedi.

15.10.2018Ekonomi
Konut satışında yabancı rekoru

Konut satışında yabancı rekoru

Gayrimenkul bilgi şirketi olarak hizmet veren REIDIN ile Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği’nin (GYODER) hazırladığı Yeni Konut Fiyat Endeksi’ne göre eylül ayında, markalı konut projeleri kapsamında gerçekleştirilen satışların yüzde 18’i yabancılara yapıldı.

15.10.2018Ekonomi
Erzurum’dan enflasyonla mücadeleye destek çağrısı

Erzurum’dan enflasyonla mücadeleye destek çağrısı

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO), hükümetin Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’na destek vermek amacıyla başlattığı indirim kampanyalarına Oda üyesi işyerlerinin de katılması çağrısında bulundu.

15.10.2018Ekonomi
Hal Yasası nedir

Hal Yasası nedir?

Gündemdeki haberler ardından hal yasasına ilişkin detaylar merak konusu oldu. Hükümetin 100 Günlük İcraat Programı'nda da yer alan ‘Hal Yasası’ ile fırsatçılığın önüne geçilecek, hallerin altyapısı yenilenecek ve modernizasyonu sağlanacak. Peki, hal yasası tam olarak nedir?

15.10.2018Ekonomi
Kötü niyetli firmalar konkordato ile piyasayı tıkıyor

"Kötü niyetli firmalar konkordato ile piyasayı tıkıyor"

NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, şirketlere yatırım çağrısında bulunarak, "Ülkenin içinden geçtiği şartlara rağmen frene basmamalıyız. Frene basar, çarkları yavaşlatırsak sonrasında tekrar hızlandırmak çok zor olur." dedi.

15.10.2018Ekonomi
Bakan Albayrak: Komisyonculuk tarihe karışacak

Bakan Albayrak: Komisyonculuk tarihe karışacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sebze ve meyve fiyatlarındaki manipülasyonu ve suni süreçleri azaltacak Hal Yasası’nın çok yakın süreçte TBMM’ye geleceğini bildirerek, "İnşallah artık komisyonculuk tarihe karışacak. Satışta rekabet üst düzeye çıkacak ve yeni haller, yeni satış alanları, üretici ve üretici örgütlerinin satış imkânlarının artırılması sağlanacak" dedi.

15.10.2018Ekonomi
Bitkisel yağ üreticilerinden enflasyonla mücadeleye destek

Bitkisel yağ üreticilerinden enflasyonla mücadeleye destek

Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil: "Stokçuluk, fahiş fiyat uygulaması gibi kabul edilemez piyasa oluşumlarına asla izin vermeyeceğimizin ve bu tür girişimleri içimizde barındırmayacağımızın bilinmesi en büyük arzumuzdur." açıklamalarında bulundu.

15.10.2018Ekonomi
Türkiye, enflasyona karşı tek yumruk oldu

Türkiye, enflasyona karşı "tek yumruk" oldu

Hükümet, kurda spekülatif yükselişle başlayan fiyat artışları nedeniyle ateşi yükselen enflasyona karşı finansal piyasa düzenleyicileri, STK'lar, iş dünyası ve tüketicilerle el ele vererek "tek yumruk" mücadele ediyor.

15.10.2018Ekonomi
Son dakika... GSM şirketlerinden flaş enflasyon kararı İndirim geliyor...

Son dakika... GSM şirketlerinden flaş enflasyon kararı! İndirim geliyor...

Türk Telekom yıl sonuna kadar açıklayacağı yeni tarifelerde yüzde 10 indirim uygulayacak, Vodafone Türkiye de bazı tarifelerde yıl sonuna kadar yüzde 10 indirime gidecek.

15.10.2018Ekonomi
CHP’den İş Bankası tepkisi: Direnme hakkımızı kullanırız

CHP’den İş Bankası tepkisi: Direnme hakkımızı kullanırız

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın CHP’nin İş Bankası hisseleri ile ilgili “Konuyu Meclis’e getirip, bu hisselerin Hazine’ye devrini sağlayacağız” sözlerine tepki gösterirken, “Bugün Atatürk’ün mirasını, tapusunu delmeye çalışanlar, milletin mirasının tapusunu da deleceklerdir” dedi. Öztrak Hürriyet’e şu açıklamaları yaptı:

14.10.2018Gündem
Tarım Krediden 100 üründe yüzde 10 indirim

Tarım Kredi'den 100 üründe yüzde 10 indirim

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği (Tarım Kredi) Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, "Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı" kapsamında 100 üründe yüzde 10 indirime gittiklerini söyledi.

14.10.2018Ekonomi
Enflasyonla mücadeleye destek İndirim kampanyası...

Enflasyonla mücadeleye destek! İndirim kampanyası...

Konyaspor Kulübü Yönetim Kurulu, Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı çerçevesinde başlatılan "indirim kampanyası"na destek kararı aldı.

13.10.2018Futbol
Atlasglobal uçak biletlerine yüzde 20 indirim

Atlasglobal uçak biletlerine yüzde 20 indirim

Atlasglobal Havayolları, hükümetin “Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı”na destek verme kararı aldı. Şirketten yapılan açıklamada, bilet fiyatlarının yüzde 20 düşürüldüğü belirtildi. Açıklamanın devamında "Yüzde 20 indirimli biletler, 27 Aralık 2018 tarihine kadar geçerli olacak" denildi.

13.10.2018Ekonomi
Turkcellden enflasyonla mücadeleye 2 kat internet desteği

Turkcell'den enflasyonla mücadeleye "2 kat internet" desteği

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından "Türkiye Kazanacak" sloganıyla açıklanan Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na destek veren Turkcell, bugünden itibaren internet kotalarını 2'ye katlayacak.

13.10.2018Ekonomi
Enflasyonla mücadelede firma sayısı 500’ü geçti

Enflasyonla mücadelede firma sayısı 500’ü geçti

Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı kapsamında başlatılan indirim kampanyasına katılan firma sayısı hızla artıyor.

12.10.2018Ekonomi
Enflasyonla mücadeleye önemli bir destek daha

Enflasyonla mücadeleye önemli bir destek daha

Türkiye’nin en büyük KOBİ e-ticaret platformlarından n11.com, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın “Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’nı” desteklediğini açıkladı.

12.10.2018Ekonomi
Hal Yasası düzenlemesiyle fırsatçılığa son verilecek

Hal Yasası düzenlemesiyle fırsatçılığa son verilecek

Meclis gündemine bu ay gelecek, sebze ve meyve piyasasında revizyon niteliğindeki yeni "Hal Yasası" ile fırsatçılığın önüne geçilecek, hallerin altyapısı yenilenecek ve modernizasyonu sağlanacak.

11.10.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Enflasyonla mücadeleye destek geldi, indirim yüzde 40’ları buldu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Enflasyonla Topyekün Mücadele Programını açıkladı. Bakan Albayrak, programa katkı sağlamak isteyen firmalara ürün ve hizmetlerinde yılsonuna kadar asgari yüzde 10 indirim yapmaları çağrısında bulundu. Bugüne kadar da her sektörden kampanyayı destekleyen firma sayısı 500’ü geçti.

14.10.2018

Şimdi sırada dolar var

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan ‘Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’ kapsamında kamunun yıl sonuna kadar elektrik ve doğalgaza zam yapmayacağını belirtmesi ve 500’den fazla kuruluşun en az yüzde 10 indirim ile bu programa destek vermesinin enflasyona olumlu etkisi olacaktır. Fakat enflasyon üzerinde kalıcı etki için döviz kurlarının aşağı çekilmesi ve yapısal reformlar büyük önem taşıyor.

13.10.2018