EKSTRA
MENÜ

Enflasyon Oranı

Enflasyon Oranı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Enflasyon Oranı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 6.018 Enflasyon Oranı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Enflasyon Oranı Haberleri

Altın fiyatları kritik veriye ne tepki verdi

Altın fiyatları kritik veriye ne tepki verdi?

ABD enflasyon verisi öncesi 1784 dolar seviyesinde hareket eden ons altın fiyatı; kritik veri sonrası 1808 dolar seviyesine kadar yükseldi. Inveo Portföy Fon Yönetim Müdürü Karayazıcı, altın için ufuktaki kötü haberi "ABD Merkez Bankası (Fed) çok yüksek olasılıkla önümüzdeki üç toplantıdan birinde varlık alımlarında kesinti kararını alacak ve 2022 başından itibaren uygulayacaktır" şeklinde belirtirken; Bigpara yazarı ve fon yöneticisi Baştürk ise, "1830-1844 altında kaldığı sürece yükselişler satış fırsatı verir" şeklinde değerlendirdi.

14.09.2021Ekonomi
ECB merakla beklenen faiz kararını açıkladı

ECB merakla beklenen faiz kararını açıkladı

ECB, piyasa beklentileri doğrultusunda, faiz oranları ve Pandemi Acil Varlık Alım Programı'nda (PEPP) değişikliğe gitmedi.

9.09.2021Ekonomi
Ağustos enflasyon oranı açıklandı İşte ağustos ayı enflasyon rakamları

Ağustos enflasyon oranı açıklandı! İşte ağustos ayı enflasyon rakamları

Ağustos enflasyon oranı ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Enflasyon rakamları her ayın başında açıklanıyor. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılan açıklamada TEFE-TÜFE oranları hakkında bilgi veriliyor. Eylül ayının gelmesi ile beraber gözler ağustos enflasyon rakamlarına çevrilmişti. Yapılan açıklamaya göre enflasyon ağustosta yüzde 1,12 artarken, yıllık bazda yüzde 19,25 oldu.

3.09.2021 Ekonomi
Metal sektöründe toplu sözleşme süreci başladı

Metal sektöründe toplu sözleşme süreci başladı

Kamu işçileri ve memurların ardından metal sektöründe de toplu sözleşme süreci başladı. Türk Metal Sendikası Başkanı Pevrul Kavlak, saatlik ücreti 20.50 liranın altında olanlara iyileştirme ve bütün ücretlere yüzde 27 zam istediklerini, ilk 6 ay için toplam taleplerinin yüzde 29.57 olduğunu belirtti.

26.08.2021Ekonomi
Refah payı nedir, ne demek

Refah payı nedir, ne demek?

Refah payı, kamu çalışanlarının gündeminde yer alan konulardan birisi olmaya devam ediyor. Toplu sözleşme ve zam dönemlerinde ele alınan refah payı, son günlerde bu çerçevede dillendirilmesi dolayısıyla merak uyandırdı. Peki, refah payı nedir, ne demek? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı detaylar

23.08.2021Ekonomi
2021 Temmuz ayı enflasyon oranı açıklandı - Enflasyon oranı kaç (TÜFE oranı artış gösterdi)

2021 Temmuz ayı enflasyon oranı açıklandı - Enflasyon oranı kaç? (TÜFE oranı artış gösterdi)

Enflasyon rakamları ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. 2021 Temmuz ayı enflasyon oranı belli oldu.Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Temmuz ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. TÜFE'de (2003=100) 2021 yılı Temmuz ayında bir önceki aya göre %1,80, bir önceki yılın Aralık ayına göre %10,41, bir önceki yılın aynı ayına göre %18,95 ve on iki aylık ortalamalara göre %15,15 artış gerçekleşti.

3.08.2021Ekonomi
Altın fiyatlarında son durum Uzmanlardan yıl sonu için önemli tahmin...

Altın fiyatlarında son durum! Uzmanlardan yıl sonu için önemli tahmin...

Dolar kurunda yaşanan düşüşe bağlı olarak gram altın bugün mayıs ayı seviyesine dönerek 485 TL'yi gördü. Ons altın ise 1800 doların hemen üzerindeki seyrine devam ediyor. Uzmanlar 500 TL'nin altındaki fiyatın alım fırsatı olabileceği görüşünü belirtirken, yıl sonu için ise flaş tahminlerde bulundu.

2.08.2021Ekonomi
Yedi haftanın en düşük seviyesinde Altın ve dolarda neler oluyor

Yedi haftanın en düşük seviyesinde! Altın ve dolarda neler oluyor?

Doların dünyada değer kaybetmesinin etkisiyle dolarTL yaklaşık olarak 7 haftanın en düşük seviyesini görürken, EuroTL ise 3 ayın en düşük seviyelerine geriledi. Ons altında da Fed sonrası yükseliş hareketi sürerken; gram altın dolar kurunda yaşanan düşüşün etkisiyle değer kaybediyor. Dolar fiyatları ve altın fiyatlarında yaşanan son gelişmeleri ve olası senaryoları uzmanlar hurriyet.com.tr’ye değerlendirdi.

30.07.2021Ekonomi
Son dakika: Enflasyon oranı açıklandı İşte, Haziran 2021 enflasyon oranı ve rakamları hakkında bilgiler

Son dakika: Enflasyon oranı açıklandı! İşte, Haziran 2021 enflasyon oranı ve rakamları hakkında bilgiler

Enflasyon oranları açıklandı. Haziran ayı Enflasyon oranları, yapılacak olan zam dolayısıyla memur ve emeklinin gündemini oluşturuyordu. Yapılan açıklamaya göre netlik kazanan enflasyon rakamları, yıllık %17,53, aylık %1,94 artış gösterdi. Peki, Haziran 2021 enflasyon oranları ne yönde? İşte, o konu hakkında TÜİK'den alınan detaylı bilgiler

5.07.2021Ekonomi
İşçi, memur ve emekliler bu haberi bekliyor Gözler yarın saat 10.00da...

İşçi, memur ve emekliler bu haberi bekliyor! Gözler yarın saat 10.00'da...

TÜİK yarın saat 10.00'da haziran ayı enflasyon verisini açıklayacak. Haziran enflasyonunun belli olması ile birlikte ilk 6 aylık enflasyon ortalaması ortaya çıkacak. İşçi, memur ve emeklilerin zam oranlarında enflasyon farkları yarın belli olacak.

4.07.2021Ekonomi
Milyonların gözü 6 aylık enflasyonda

Milyonların gözü 6 aylık enflasyonda

TÜRKİYE İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıklayacağı haziran enflasyon verisiyle yılın ilk 6 ayına ait enflasyon rakamı ortaya çıkacak.

3.07.2021Ekonomi
İşçi, memur ve emekli enflasyon rakamlarını bekliyor

İşçi, memur ve emekli enflasyon rakamlarını bekliyor

TÜİK'in, haziran verisini de açıklamasıyla ortaya çıkacak yılın ilk 6 ayına ait enflasyon rakamı, işçi, memur ve emeklileri yakından ilgilendiriyor. Ücret, maaş ve aylıklara yapılacak zam oranlarında belirleyici olan bu rakam, milyonlarca kişinin gelirini etkileyecek

2.07.2021Ekonomi
Enflasyon oranları ne zaman açıklanacak Haziran ayı enflasyon oranı için geri sayım

Enflasyon oranları ne zaman açıklanacak? Haziran ayı enflasyon oranı için geri sayım

Haziran ayı enflasyon oranı için geri sayım devam ediyor. Enflasyon oranı, başta emekli temmuz zammını merak eden vatandaşlar olmak üzere birçok kişi tarafından merak ediliyor. Emekliler her yıl ocak ve temmuz aylarında enflasyon farkına göre maçlarına zam alıyor. Peki, Enflasyon oranları ne zaman açıklanacak?

29.06.2021Ekonomi
Emekli temmuz zammı ne zaman yatacak SSK ve Bağkur emekli maaşlarının yatacağı tarih merak konusu

Emekli temmuz zammı ne zaman yatacak? SSK ve Bağkur emekli maaşlarının yatacağı tarih merak konusu

Emekli temmuz zammı haziran ayının son günlerinde en çok merak edilen konularından biri oldu. Milyonlarca emekli ve memurun merakla beklediği temmuz zammında enflasyon oranı belirleyici olacak. İlk 5 ayda ortaya çıkan enflasyon verileri SSK ve Bağkur emeklisi için yüzde 6.39’luk zammın oluştuğunu gösterdi. Peki, Emekli temmuz zammı ne zaman yatacak? .İşte SSK ve Bağkur emekli maaşlarıyla ilgili son gelişmeler...

29.06.2021Ekonomi
Temmuz emekli ve memur zammı belli oldu mu SSK, Bağ-Kur emekli temmuz zammı ne kadar olacak İşte son durum

Temmuz emekli ve memur zammı belli oldu mu? SSK, Bağ-Kur emekli temmuz zammı ne kadar olacak? İşte son durum

Yılın ilk zammını ocak ayında alan milyonlarca emekli ve memurun gözü temmuz ayında yapılacak zam oranında. Yasa gereği ocak ve temmuz olmak üzere yılda iki kez artan emekli ve memur maaşlarında enflasyon oranı belirleyici oluyor. Peki, Temmuz emekli ve memur zammı belli oldu mu? SSK, Bağ-Kur emekli temmuz zammı ne kadar olacak? İşte son durum

21.06.2021Ekonomi
Müteahhitlerden Ankara çıkarması

Müteahhitlerden Ankara çıkarması

Demir, çelik ve çimentoda yaşanan fiyat yükselişleri sonrasında müteahhitler harekete geçti. İlk olarak Ticaret Bakanı Mehmet Muş, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu’nun (İMKON) talebi üzerine, fiyatlarını fahiş arttırdıkları iddia edilen demir-çelik ve çimento sektörüyle müteahhitlerin de katılımıyla iki ayrı sektörel toplantı yaptı.

21.06.2021Ekonomi
Dolar Endeksi Nedir, Nasıl Hesaplanır Dolar Endeksinin Düşmesi Ve Yükselmedi Nasıl Yorumlanır

Dolar Endeksi Nedir, Nasıl Hesaplanır? Dolar Endeksinin Düşmesi Ve Yükselmedi Nasıl Yorumlanır?

Dünyada çapındaki en geçerli para birimi herkesin bildiği üzere dolardır. Uluslararası piyasalar da dahil olmak üzere gerçekleştirilen bir çok alım satım işlemi dolar ile gerçekleştirilmektedir. Dolar endeksi nedir, nasıl hesaplanır? Dolar endeksinin düşmesi ve yükselmedi nasıl yorumlanır sorularını derledik.

10.06.2021Araştırma
Son dakika... Altın fiyatları için gözler ABD enflasyonunda Uzmanlardan önemli uyarı

Son dakika... Altın fiyatları için gözler ABD enflasyonunda! Uzmanlardan önemli uyarı

Altın fiyatları, yatırımcısı tarafından son dakika haberleri ile takipte yer almaya devam ediyor. Küresel piyasalar ABD ekonomisindeki enflasyon verisinin ne olacağı konusunda beklemeye geçerken ons altın fiyatları da beklentiler dahilinde fiyatlanmaya başladı. Uzmanlar altında yönün tayin edilmesi için ABD verilerinin beklendiğini söyledi.

8.06.2021Ekonomi
Emekli zammı ne kadar olacak Temmuz ayı emekli maaş zammında son durum

Emekli zammı ne kadar olacak? Temmuz ayı emekli maaş zammında son durum

Emekli temmuz zammını belirleyen enflasyon oranının açıklanmasının ardından, gözler emekli zammına çevrildi. Milyonlarca emekliyi ilgilendiren emekli temmuz zammı için enflasyon oranı belirleyici olacak. Açıklanan enflasyon verilerine göre SSK ve Bağkur emeklisi şimdiden yüzde 5.46’lık zammı garantiledi. Memur ve memur emeklisi için ise enflasyon ocaktaki yüzde 3’lük zammı geçtiği için yüzde 2.46’lık fark göründü. Peki, emekli zammı ne kadar olacak? İşte, temmuz ayı emekli zammı ile ilgili son gelişmeler.

5.06.2021Ekonomi
Euro Bölgesinde enflasyon yükseldi

Euro Bölgesi'nde enflasyon yükseldi

Euro Bölgesi'nde martta yüzde 1.3 olan yıllık enflasyon, nisanda yüzde 1.6'ya çıktı.

19.05.2021Ekonomi
İngilterede enflasyon oranı yükseldi

İngiltere'de enflasyon oranı yükseldi

Yüksek enerji ve giyim maliyetleri fiyatları yükselttiğinden, İngiltere'deki yıllık enflasyon oranı nisan ayında iki katından fazla arttı.

19.05.2021Ekonomi
Euro Bölgesinde enflasyon yükseldi

Euro Bölgesi'nde enflasyon yükseldi

Euro Bölgesi'nde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin devam ettiği mart ayında yıllık enflasyon yüzde 1,3 seviyesine çıktı.

16.04.2021Ekonomi
Mart enflasyon oranı açıklandı İşte mart ayı enflasyon rakamları

Mart enflasyon oranı açıklandı! İşte mart ayı enflasyon rakamları

Mart enflasyon oranı ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Türkiye İstatistik Kurumu her ayın başında bir önceki ayın rakamlarını açıklıyor. Mart ayı enflasyon oranı 5 Nisan Pazartesi günü saat 10:00’da açıklandı. Enflasyon martta yüzde 1,08 artarken, yıllık bazda yüzde 16,19 oldu.

5.04.2021Ekonomi
Fitche göre enflasyon azalacak

Fitch'e göre enflasyon azalacak

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings Direktörü Douglas Winslow, Türkiye’de enflasyonun 2021 yılının sonunda yüzde 11'e, 2022 yılının sonunda da yüzde 9,2 seviyesine gerilemesinin beklendiğini ifade etti.

10.03.2021Ekonomi
Naci Ağbal: Fiyat istikrarı için emin adımlar atmaya devam

Naci Ağbal: Fiyat istikrarı için emin adımlar atmaya devam

En önemli önceliklerinin fiyat istikrarını sağlamak ve bunu kalıcı hale getirmek olduğunu vurgulayan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal, “Önümüzdeki dönemde de güven odaklı para politikası aracılığıyla fiyat istikrarına ulaşma yolunda emin adımlar atmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

6.03.2021Ekonomi
Merkez Bankası Başkanı Ağbal: En önemli önceliğimiz fiyat istikrarı

Merkez Bankası Başkanı Ağbal: En önemli önceliğimiz fiyat istikrarı

TCMB Başkanı Naci Ağbal, "TCMB olarak bizim en önemli önceliğimiz, temel görevimiz olan fiyat istikrarını sağlamak ve bunu kalıcı hale getirmek." açıklamasında bulundu.

5.03.2021Ekonomi
Şubat enflasyon oranı belli oldu İşte şubat ayı enflasyon rakamları

Şubat enflasyon oranı belli oldu! İşte şubat ayı enflasyon rakamları

Şubat enflasyon oranı ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Enflasyon rakamları her ayın başında TÜİK tarafından yayımlanıyor. Bu orana göre kira artışı, maaş zammı gibi birçok oran belli oluyor. Şubat'ta enflasyon yüzde 15.61 oldu. TÜFE'de (2003=100) 2021 yılı Şubat ayında bir önceki aya göre %0,91, bir önceki yılın Aralık ayına göre %2,60, bir önceki yılın aynı ayına göre %15,61 ve on iki aylık ortalamalara göre %12,81 artış gerçekleşti.

3.03.2021Ekonomi
2021 kira artış oranı ve TEFE, TÜFE miktarı.. Kira zammı nasıl hesaplanır

2021 kira artış oranı ve TEFE, TÜFE miktarı.. Kira zammı nasıl hesaplanır?

Ocak ayı kira zam oranları, Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre açıklanan aralık ayı enflasyon rakamlarının belli olmasıyla netleşti. TÜİK verilerine göre, enflasyon yıllık yüzde 14.60 olarak gerçekleşti. TÜFE'de (2003=100) 2020 yılı Aralık ayında bir önceki aya göre %1,25, bir önceki yılın Aralık ayına göre %14,60, bir önceki yılın aynı ayına göre %14,60 ve on iki aylık ortalamalara göre %12,28 artış gerçekleşti. Bu sonuçla beraber kira artış oranı da yüzde 12.28 oldu. Yeni kira zammına göre örneğin 1000 TL olan mevcut kira 1122,8 oldu.

22.02.2021Ekonomi
İngilterede enflasyon yükseldi

İngiltere'de enflasyon yükseldi!

İngiltere'de yıllık bazda enflasyon oranı yüzde 0.7 artış kaydederken, aylık bazda bakıldığında ise yüzde 0.2 düştü.

17.02.2021Ekonomi
2021 kira artış oranı ve TEFE, TÜFE miktarı.. Kira zammı nasıl hesaplanır

2021 kira artış oranı ve TEFE, TÜFE miktarı.. Kira zammı nasıl hesaplanır?

Ocak ayı kira zam oranları, Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre açıklanan aralık ayı enflasyon rakamlarının belli olmasıyla netleşti. TÜİK verilerine göre, enflasyon yıllık yüzde 14.60 olarak gerçekleşti. TÜFE'de (2003=100) 2020 yılı Aralık ayında bir önceki aya göre %1,25, bir önceki yılın Aralık ayına göre %14,60, bir önceki yılın aynı ayına göre %14,60 ve on iki aylık ortalamalara göre %12,28 artış gerçekleşti. Bu sonuçla beraber kira artış oranı da yüzde 12.28 oldu. Yeni kira zammına göre örneğin 1000 TL olan mevcut kira 1122,8 oldu.

16.02.2021Ekonomi
AB 29. yıl dönümünü Kovid-19 gölgesinde kutluyor

AB 29. yıl dönümünü 'Kovid-19 gölgesinde' kutluyor

Avrupa Birliği, Maastricht Anlaşmasının imzalanmasının 29. yıl dönümüne Kovid-19 etkisi altında buruk biçimde giriyor.

6.02.2021Dünya
Son dakika... Merkez Bankası Başkanı Ağbaldan önemli faiz açıklaması

Son dakika... Merkez Bankası Başkanı Ağbal'dan önemli faiz açıklaması

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal "Bu yıl uzun bir süre için faiz indirimini düşünmek mümkün görünmüyor" dedi.

5.02.2021Ekonomi
Ocak enflasyon oranı açıklandı İşte ocak ayı enflasyon rakamları

Ocak enflasyon oranı açıklandı! İşte ocak ayı enflasyon rakamları

Ocak ayı enflasyon oranı ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre ocak ayı enflasyon rakamları belli oldu. Enflasyon ocakta yüzde 1,68 artarken, yıllık bazda yüzde 14,97 oldu. Bir önceki yılın aynı ayına göre artışın düşük olduğu diğer ana gruplar sırasıyla, %2,12 ile giyim ve ayakkabı, %6,13 ile eğitim ve %6,32 ile haberleşme oldu.

3.02.2021Ekonomi
2021 yılı kiralara yansıyacak TEFE-TÜFE oranı nedir İşte açıklanan rakamlar

2021 yılı kiralara yansıyacak TEFE-TÜFE oranı nedir? İşte açıklanan rakamlar

Ocak ayı kira zam oranları, Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre açıklanan aralık ayı enflasyon rakamlarının belli olmasıyla netleşti. TÜİK verilerine göre, enflasyon yıllık yüzde 14.60 olarak gerçekleşti. TÜFE'de (2003=100) 2020 yılı Aralık ayında bir önceki aya göre %1,25, bir önceki yılın Aralık ayına göre %14,60, bir önceki yılın aynı ayına göre %14,60 ve on iki aylık ortalamalara göre %12,28 artış gerçekleşti. Bu sonuçla beraber kira artış oranı da yüzde 12.28 oldu. Yeni kira zammına göre örneğin 1000 TL olan mevcut kira 1122,8 oldu.

2.02.2021Ekonomi
Merkez Bankasından hükümete enflasyon mektubu

Merkez Bankası'ndan hükümete enflasyon mektubu

Merkez Bankası (TCMB) hükümete enflasyon mektubu gönderdi. Merkez Bankası açıklamalarında "Enflasyondaki yükselişte hem talep hem maliyet yönlü unsurlar etkili oldu. Enflasyondaki yükselişte gıda fiyatları önemli rol oynadı. Enflasyonda yüzde 5 hedefinden oldukça uzağız" ifadelerine yer verdi.

2.02.2021Ekonomi
İSO PMI verisi 54.4e yükseldi

İSO PMI verisi 54.4'e yükseldi

Ekonomik büyümenin öncü göstergesi olan imalat sanayi  performansında en hızlı ve güvenilir referans kabul edilen İstanbul Sanayi Odası Türkiye İmalat PMI (Satın Alma Yöneticileri Endeksi)  ocakta 54,4’e yükseldi ve faaliyet koşullarında Temmuz 2020’den bu  yana en güçlü iyileşmeye işaret etti. Covid-19 salgınında ikinci  dalganın yol açtığı iki aylık yavaşlamanın ardından ocakta üretim  yeniden büyüme kaydetti ve böylelikle sektörün performansı üst üste  sekiz ay güçlenmiş oldu.

1.02.2021Ekonomi
BIST100 yüzde 2.13 yükseldi, dolar 7.35 lirada

BIST100 yüzde 2.13 yükseldi, dolar 7.35 lirada

Borsa İstanbul Endeksi (BIST100) 1,431 ve 1,498 puan arasında dalgalandığı Perşembe gününü yüzde 2.13 artışla 1,498.32 puanda tamamladı. Kapanışta BIST Sanayi Endeksi yüzde 3.27, BIST Mali Endeks yüzde 1.70, BIST Hizmetler Endeksi yüzde 1.34 artıdaydı.

28.01.2021Ekonomi
Almanyada enflasyon düşük kaldı

Almanya'da enflasyon düşük kaldı

Ülkede yıllık enflasyon Avrupa Merkez Bankası'nın tüm Avro Bölgesi için hedeflediği yüzde 2'nin çok altında kaldı.

19.01.2021Ekonomi
2021 kira artış oranı ve TEFE, TÜFE miktarı.. İşte kiralara yapılacak zamlar

2021 kira artış oranı ve TEFE, TÜFE miktarı.. İşte kiralara yapılacak zamlar

Ocak ayı kira zam oranları, Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre açıklanan aralık ayı enflasyon rakamlarının belli olmasıyla netleşti. TÜİK verilerine göre, enflasyon yıllık yüzde 14.60 olarak gerçekleşti. TÜFE'de (2003=100) 2020 yılı Aralık ayında bir önceki aya göre %1,25, bir önceki yılın Aralık ayına göre %14,60, bir önceki yılın aynı ayına göre %14,60 ve on iki aylık ortalamalara göre %12,28 artış gerçekleşti. Bu sonuçla beraber kira artış oranı da yüzde 12.28 oldu. Yeni kira zammına göre örneğin 1000 TL olan mevcut kira 1122,8 oldu.

14.01.2021Ekonomi
Kira zammı ne kadar oldu 2021 Ocak ayı kira artış oranı hesaplama tablosu açıklandı

Kira zammı ne kadar oldu? 2021 Ocak ayı kira artış oranı hesaplama tablosu açıklandı

Kira zam oranı, aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte belli oldu. Ev sahipleri ve kiracıları ilgilendiren 2021 Ocak ayı kira artış oranının netleşmesinin ardından bu ay kira sözleşmesini yenileyecek olanlar anlaşmalarını yeni zam oranlarına göre güncelleyecek. TÜİK tarafından belirlenen son verilere göre aralık ayında enflasyon yıllık yüzde 14.60 olarak gerçekleşti. TÜFE oranları baz alınarak belirlenen kira artış oranı ise yüzde 12.28 oldu. İşte, 2021 ocak ayı kira zam oranları ve hesaplama tablosuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

12.01.2021Ekonomi
Zamlı maaşlarını ve enflasyon farkını aynı tarihte alacaklar... Emekli maaş farkları ne zaman yatacak

Zamlı maaşlarını ve enflasyon farkını aynı tarihte alacaklar... Emekli maaş farkları ne zaman yatacak?

Emekli ve memurlar yapılacak zam oranının belli olmasıyla birlikte gözler tarih bilgisine çevrildi. Enflasyon oranı doğrultusunda memurların maaşına yüzde 7.36 oranında zam yapıldı. Toplu sözleşmeye göre geçmiş 6 aya ait enflasyon oranının farkı da maaşlara eklenecek. Zamlı maaşlarını ve enflasyon farkını aynı tarihte alacaklar. Peki, emekli maaş farkları ne zaman yatacak?

11.01.2021Ekonomi
Son dakika... Memur ve işçilerin beklediği karar açıklandı

Son dakika... Memur ve işçilerin beklediği karar açıklandı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı kamu çalışanlarının mali ve sosyal haklarıyla ilgili bilgiler ile tazminattan asgari ücrete artış oranlarını içeren genelgeyi yayınladı.

6.01.2021Ekonomi
Ocak ayı kira zammı ne kadar oldu 2021 kira artış oranları açıklandı

Ocak ayı kira zammı ne kadar oldu? 2021 kira artış oranları açıklandı

Kira zam oranları için beklenen açıklama geldi. Milyonlarca ev sahibi ve kiracıyı ilgilendiren ocak ayı kira zam oranları aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından kesinlik kazandı. TÜFE oranları baz alınarak belirlenen kira artış oranları 2021 Ocak ayında yüzde 12.28 oldu. TÜİK tarafından belirlenen son verilere göre ise aralık ayında enflasyon yıllık yüzde 14.60 olarak gerçekleşti. İşte, 2021 Ocak ayı kira zam oranı hesaplama tablosu ve ayrıntılar.

4.01.2021Ekonomi
Enflasyon oranı kaç oldu İşte yeni memur ve emekli maaşını belirleyen aralık ayı enflasyon oranı

Enflasyon oranı kaç oldu? İşte yeni memur ve emekli maaşını belirleyen aralık ayı enflasyon oranı

Memur, memur emeklisi ile SSK ve Bağ-Kur emeklileri yeni yılda alacakları zam oranı için aralık ayı enflasyonunun açıklanacağı saati bekliyordu. Açıklanan aralık ayı enflasyonuyla birlikte SSK, Bağ-Kur ve tarım emeklilerinin alacakları zamlarda netleşti. Emekliler, Ocak-Haziran döneminde maaşlarını yüzde 8.36 zamlı alacak. Zamla birlikte ek ödeme de artacak.

4.01.2021Ekonomi
Milyonlarca memurun beklediği tarih: Kritik gün yarın: Maaş zamları belli oluyor

Milyonlarca memurun beklediği tarih: Kritik gün yarın: Maaş zamları belli oluyor

Türkiye'deki milyonlarca kişiyi ilgilendiren memur zam oranı belli oluyor. Enflasyon oranının açıklanmasıyla birlikte milyonlarca memurun yeni maaşlar belli olacak. Zamlarda 2020'nin ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranı belirleyici olacak. İşte emekli, memur, doktor, yaşlı ve engelliler için zam oranları...

3.01.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Ölüm aylıkları yüzde 8.45 arttı

Açıklanan enflasyon oranı ile birlikte yeni senede dul ve yetim aylıkları da yüzde 8.45 zamlandı. Buna göre, yüzde 75 hisse oranına göre en yüksek ölüm aylığı ek ödeme dahil 5 bin 641 lira olacak.

9.07.2021

Zeus Sunağı’nı geri alabiliriz

Alman TV kanalı Deutsche Welle’nin haberine göre, Almanya’nın 1897’de İngiliz askerlerince yağmalanmış olup sonradan kendi ellerine geçen Benin bronz heykellerini anayurtları Nijerya’ya geri vermeyi kabul etmesi üzerine; eski Adalet Bakanı Prof. Dr. Hikmet Sami Türk, 1878’de Bergama’dan Berlin’e taşınan ve orada yeniden kurulan, halen Bergama Müzesi’nde (Pergamonmuseum) özel bir salonda sergilenen Zeus Sunağı’nın Türkiye’ye iadesi konusunda bir öneri yaptı:

4.05.2021

Bayram ikramiyesi konusunda tüm merak edilenler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilere ödenen biner liralık bayram ikramiyesinde enflasyon oranında artış yapılacağını ve ilk ikramiyenin mayıs ayının başında ödeneceğini, Kurban Bayramı ödemesini ise temmuz ayının ortasına doğru gerçekleşeceğini açıkladı.

15.04.2021

Ölüm aylıkları yüzde 8.36 arttı

Açıklanan enflasyon oranı ile birlikte yeni senede dul ve yetim aylıkları da yüzde 8.36 zamlandı. Buna göre yüzde 75 hisse oranına göre en yüksek ölüm aylığı 5.202 lira olacak.

16.01.2021

Bu yağmur da kurtarmaz!

Dünya ve Türkiye çok sıkıntılı, krizli bir süreçten geçiyor. Salgın yetmiyormuş gibi, Türkiye bir kuraklık tehdidi altında, tehlike giderek ciddileşiyor.

5.01.2021