EKSTRA
MENÜ

Enerji Ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız

Enerji Ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Enerji Ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 294 Enerji Ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız haberi bulunmuştur.

Enerji Ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Haberleri

Manisa Barosu Başkanından Soma davası açıklaması: Seçim sonuçları...

Manisa Barosu Başkanı'ndan Soma davası açıklaması: "Seçim sonuçları..."

MANİSA Barosu Başkanı Ali Arslan, 7 Haziran genel seçimlerinde çıkan sonuca göre Ak Parti'nin tek başına hükümet kuramayacak olmasının Soma Davası'nın seyrini değiştireceğini söyledi. Arslan, yeni hükümet ile birlikte Danıştay kararına rağmen personelini koruduğu ve görevi kötüye kullandığı iddia edilen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a Yüce Divan yolu açılabileceğine dikkat çekti.

12.06.2015Ege
26 kişilik kabinenin 11i artık...

26 kişilik kabinenin 11'i artık...

Anayasa uyarınca yeni hükümet kurulana kadar eski hükümet görevini sürdürüyor. Ancak mevcut AK Parti hükümetindeki pek çok isim, artık milletvekili değil.

8.06.2015Gündem
İşte kedi önleme merkezinin görüntüsü

İşte "kedi" önleme merkezinin görüntüsü

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yurt genelinde oy kullanma sırasında herhangi bir elektrik arızası yaşanmaması için kriz merkezi oluşturdu.

7.06.2015Gündem
Asgari ücret vaatlerini ihracatçılara şikayet etti

Asgari ücret vaatlerini ihracatçılara şikayet etti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Sektörler Toplantısı'na katıldı. Çırağan Sarayı'ndaki toplantıda Başbakana, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek eşlik etti.

11.05.2015Ekonomi
122 yıllık lisenin mezunları buluşacak

122 yıllık lisenin mezunları buluşacak

Tarihi Kayseri Lisesi’nde geleneksel mezunlar buluşması, 2 Mayıs Cumartesi günü okul bahçesinde yapılacak. 122 yaşındaki okulda özlem giderecek mezunlar, akşam da dernek tarafından düzenlenen etkinlikte birlikte vakit geçirecek. Geleneksel buluşmaya Kayseri Lisesi mezunu ünlüler de katılacak.

1.05.2015Eğitim
Av. Balkız: İki Bakan Yüce Divanda yargılanmalı

Av. Balkız: İki Bakan Yüce Divan'da yargılanmalı

Soma faciasının 15 gün süren ilk duruşmasında hem sanık avukatlarından bazıları hem de mağdur avukatlarının ortak talebi “Kamu görevlilerinin dahil edilmeden davanın eksik olduğu. Onların da asli kusurlular olarak sanık koltuğunda oturmaları gerektiğiy”di. Manisa Barosu eski başkanı ve mağdur avukatlarından Zeynel Balkız, Danıştay kararına uymayan ve personelini koruyan bakanların Yüce Divan’da yargılanması gerektiğini bununla ilgili hazırlıklarını tamamladıklarını Cumhuriyet Savcılığı’na bu hafta başvuracaklarını söyledi.

30.04.2015Ekonomi
Akkuyu Nükleer Santrali ile ilgili ilk tören yapıldı

Akkuyu Nükleer Santrali ile ilgili ilk tören yapıldı

Akkuyu Nükleer Santrali kapsamında 'Akkuyu Nükleer Deniz Yapıları’nın temel atma töreni yapıldı. Törene Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile birlikte Rus Rosatom yetkilileri de katıldı. ÇED raporu ile ilgili konuşan Rus yetkili, standart ÇED raporunun 500 sayfa olduğuna işaret ederek "Türkiye’de ise 5 bin sayfa bir rapor dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yok" dedi. Cengiz İnşaat'ın üstlendiği projenin ihale bedeli de Rus yetkili tarafından açıklandı. 1 milyar 50 milyon dolarlık ihale için önce 900 milyon dolara daha sonra bu rakam 400 milyon dolara indirildi. Cengiz İnşaat dün akşam 55 milyon dolar daha indirim yaparak ihaleyi kazanan firma oldu.

14.04.2015Ekonomi
Elektrik gitti, Enerji Bakanlığı sessizliğe büründü

Elektrik gitti, Enerji Bakanlığı sessizliğe büründü

Türkiye'nin genelinde yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle, gözler Enerji Bakanlığı'na çevrildi. Ancak Bakanlık, sessizliğe gömüldü.

31.03.2015Gündem
Muhsin Yazıcıoğlu’nun annesi Fidan Yazıcıoğlu vefat etti

Muhsin Yazıcıoğlu’nun annesi Fidan Yazıcıoğlu vefat etti

Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) merhum kurucu lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun annesi Fidan Yazıcıoğlu hayatını kaybetti. Yazıcıoğlu son yolculuğuna Başbakan Ahmet Davutoğlu, siyasiler ve çok sayıda vatandaş tarafından uğurlandı.

20.02.2015Gündem
Başbakan Davutoğlu Sivas’ta

Başbakan Davutoğlu Sivas’ta

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, partisinin il kongresine katılmak ve bazı temaslarda bulunmak için Sivas’a geldi.

13.02.2015Gündem
Gazprom Başkanı Miller, Türk Akımı’nın güzergahını açıkladı

Gazprom Başkanı Miller, Türk Akımı’nın güzergahını açıkladı

Gazprom Başkanı Aleksey Miller, Türk Akımı olarak tanımlanan yeni doğalgaz boru hattının güzergahını açıkladı. Kıyıköy’den Türkiye’ye girecek yeni doğalgaz boru hattı, Luleburgaz üzerinden İpsala’ya ulaşacak.

9.02.2015Ekonomi
İç güvenlik paketi haftaya görüşülecek

İç güvenlik paketi haftaya görüşülecek

Türkiye gündemindeki en tartışmalı konu, Meclis'teki iç güvenlik paketinin görüşmeleri haftaya kaldı.

4.02.2015Gündem
İki bakan hakkındaki gensoru reddedildi

İki bakan hakkındaki gensoru reddedildi

HDP’nin Soma ve Ermenek başta olmak üzere madenlerde meydana gelen kazalarda sorumluluğu olduğu gerekçesiyle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik hakkında verdiği gensoru önergeleri, TBMM Genel Kurulu’nda reddedildi.

10.12.2014Gündem
Fahreddin Tivnikli son yolculuğuna uğurlandı

Fahreddin Tivnikli son yolculuğuna uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede vefat eden Eksim Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Fahreddin Tivnikli, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da katıldığı cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

4.12.2014Ekonomi
100 milyar $’lık ziyaret

100 milyar $’lık ziyaret

Putin ziyaretinde doğalgazda indirim müjdesi gelebilir.

1.12.2014Ekonomi
Erdoğan, Gazprom Başkanı ile görüştü

Erdoğan, Gazprom Başkanı ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 1 Aralık’ta Türkiye’ye yapacağı ziyaret öncesi Rusya enerji devi Gazprom Başkanı Aleksey Miller’i kabul etti. İkili enerji ilişkilerinin ele alındığı görüşmeye Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da katıldı.

30.11.2014Gündem
Taner Yıldız: Bu karara kimler ortaksa onlar suçlu

Taner Yıldız: Bu karara kimler ortaksa onlar suçlu

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Karaman'ın Ermenek İlçesi'nde meydana gelen maden kazasıyla ilgili açıklama yaptı. Yıldız, ''Eski galeri ile yeni galeri arasındaki yaklaşma mesafesi 6-7 metreye inmiş durumda. Bu karara kimler ortak olmuşsa onlar suçludurlar'' dedi.

11.11.2014Gündem
Maden kazasında flaş gelişme

Maden kazasında flaş gelişme

Ermenek'teki maden faciasıyla ilgili 7 kişi gözaltına alındı, 1 kişi aranıyor.

8.11.2014Gündem
İşçiler olay anını anlattı

İşçiler olay anını anlattı

ERMENEK’TE Has Şekerler Madenciliğe ait ocakta meydana gelen kazanın ardından aileler ocağa akın ettiler. Olay sırasında madende çalışan işçiler facianın 08.00-16.00 vardiyasında çalışan işçilerin yemek yediği sırada meydana geldiğini söylediler. Olay sırasında ocakta olan işçilerden bir tanesi olay anını şöyle anlattı: “Saat 12’de yemek yediğimiz sırada bir toz bulutu ile birlikte su geldiğini farkettik. Çavuşlarımızı uyardık. Ancak çok üzerinde durmadılar. Torba yasanın ardından işveren bize ‘yemeğinizi evden getirip madende yiyeceksiniz’ dedi. Yemeği dışarıda yeseydik bu facia yaşanmayacaktı.İşveren ocağa inip çıkmamız yarım saat sürdüğü için yemeği ocakta yediriyordu.”

29.10.2014Gündem
Putinden Avrupaya tehdit gibi açıklama

Putin'den Avrupa'ya tehdit gibi açıklama

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kuzey Akım doğalgaz boru hattının tam kapasite kullanılmasına izin verilmesinin ve Güney Akım doğalgaz boru hattının inşasının da enerji arzının çeşitlendirilmesi açısından önemli olduğunu söyledi.

16.10.2014Avrupa
Davutoğlu Barzani ile görüştü

Davutoğlu Barzani ile görüştü

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Irak Kürdistan Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani ile görüştü.

29.09.2014Gündem
Kedi mesaisi

Kedi mesaisi

30 MART yerel seçimlerinin oy sayım işlemleri sürerken, Türkiye’nin pek çok kesiminde yaşanan elektrik kesintileri tepki çekmiş, usulsüzlük iddiaları gündeme gelmişti.

8.08.2014Ekonomi
Başbakanın Somali Cumhurbaşkanı ile konuşması dinlenmiş

Başbakan'ın Somali Cumhurbaşkanı ile konuşması dinlenmiş

Selam - Tevhid örgütü kapsamında soruşturulan 245 kişi ve 6 kurum hakkında verilen takipsizlik kararında Başbakan’ın, Filistin Devlet Başkanı, Filistin Başbakanı ve Somali Cumhurbaşkanı ile yaptığı görüşmelerin kayıt altına alındığı belirtildi.

22.07.2014Gündem
Yıldız: Türkiye İsraili veto hakkından vazgeçmedi

Yıldız: Türkiye İsrail'i veto hakkından vazgeçmedi

ENERJİ ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Cumhurbaşkanı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Türkiye’nin Uluslararası Atom Enerji Ajansı’nda İsrail’i veto hakkından vazgeçtiğine dair iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Bu bilgileri kendisine verenlerin tekrar tekrar teyitten geçirmesi gerekiyor" dedi.

20.07.2014Gündem
Dayak yiyen ralliciye bakanlıktan özür geldi

Dayak yiyen ralliciye bakanlıktan özür geldi

İZMİR Seferihisar'da 22 Haziran'da yapılan Atlantis Rallisi esnasında co pilotu Bora Yılmaz'la birlikte Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın korumalarının saldırısına uğrayan rallici Taner Şengezener'e bakanlıktan özür geldi.

11.07.2014Ege
Elektrik ve doğalgazda flaş gelişme

Elektrik ve doğalgazda flaş gelişme

ENERJİ ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, elektriğe 3 ay, doğal gaza ise temmuz ayında zam yapılmayacağını müjdeledi.

29.06.2014Ekonomi
Yıldız Elektriğe 3 ay, doğlagaza 1 ay zam yok

Yıldız 'Elektriğe 3 ay, doğlagaza 1 ay zam yok'

ENERJİ ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, elektriğe 3 ay, doğal gaza ise temmuz ayında zam yapılmayacağını müjdeledi.Kayseri Valiliği'nin geleneksel olarak düzenlediği Şehit aileleri, gaziler ve aileleriyle iftar yemeğinde bir araya gelen Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Yıldız, elektrik ve doğal gaz maliyetinin kendilerini zorladığını ancak, ham petrol fiyatlarında düşüş öngördükleri için zam yapmayacaklarını söyledi. Demet ÖZTÜRK/Mükremin ÖKSÜZGİL/KAYSERİ/DHA

29.06.2014Haber
Kuzey Irak petrolünün parası Halkbanka yattı

Kuzey Irak petrolünün parası Halkbank'a yattı

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Kuzey Irak petrolünün parasının Halkbank'a yattığını söyledi. Kuzey Irak'tan gelen petrol Adana Ceyhan'da gemilere yüklenip satılıyor.

23.06.2014Ekonomi
Enerji santrallarını Bakan Yıldız açtı

Enerji santrallarını Bakan Yıldız açtı

ENERJİ ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bir dizi açılış ve temel atma töreni için dün Aydın’daydı. Bakan Yıldız, Aydın’da jeotermalden elektrik üreten iki santralin açılışını gerçekleştirdi, birinin de temelini attı.

21.06.2014Ege
Muz üreticilerinden uyarı

Muz üreticilerinden uyarı

MUZ Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Güzel, Mersin’in Gülnar İlçesi’nde kurulması planlanan Akkuyu Nükleer Santrali yüzünden, bölgede üretilen ürünlere ’Nükleer Kalıntı Vardır’ logosunun kullanılması gerekeceğini bunun da bölgedeki tarım üretimine büyük zarar vereceğini söyledi.

3.06.2014Ekonomi

Yazar Sonuçları