EKSTRA
MENÜ

Enerji Santrali

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.681 haberi bulunmuştur.

Enerji Santrali Haberleri

Son dakika... Bakan Varank: Yerli aşıda herhangi bir yan etki gözlenmedi

Son dakika... Bakan Varank: Yerli aşıda herhangi bir yan etki gözlenmedi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Yenilikçi bir teknolojiye dayanan VLP aşı adayımızın Faz 2 aşamasında 1. dozlar tamamlandı, 2. dozlar uygulanmaya başlandı. Şu ana kadar herhangi bir yan etki gözlenmedi" dedi.

17.07.2021Ekonomi
88 Akkuyu çalışanına Rusya’da eğitim

88 Akkuyu çalışanına Rusya’da eğitim

Akkuyu Nükleer Santralı’nda görev yapan 88 çalışana Rusya’daki Leningrad Nükleer Santralı’nda eğitim verildi.

17.07.2021Ekonomi
Bakan Dönmez: Ekonominin gidişatını yeşil enerji belirleyecek

Bakan Dönmez: Ekonominin gidişatını yeşil enerji belirleyecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti (YEK-G) Sistemi ve Organize YEK-G Piyasası ile Türkiye'nin yenilenebilir enerji alanında önemli bir adım attığını belirtti.

22.06.2021Ekonomi
Türkiyenin yeşil elektrik piyasası işleme açıldı

Türkiye'nin "yeşil elektrik piyasası" işleme açıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "YEK-G gönüllülük esasına dayanacak. Üreticilerimize ve tüketicilerimize kullandıkları elektriğin kaynağını seçme alternatifi sunuyoruz" dedi.

21.06.2021Ekonomi
Temiz enerjideki büyümeye rağmen fosil yakıtların tüketimdeki payı değişmedi

Temiz enerjideki büyümeye rağmen fosil yakıtların tüketimdeki payı değişmedi

Dünyada geçen yıl devreye alınan yenilenebilir enerji kapasitesi bir önceki yıla göre yüzde 30 artışla 256 gigavat seviyesinde gerçekleşirken, fosil yakıtların toplam enerji tüketimindeki payı yüzde 80 ile 10 yıl önceki seviyesiyle aynı kaldı.

15.06.2021Ekonomi
Türkiyenin en büyüğü olacak... Dev proje uzaydan görülebilecek

Türkiye'nin en büyüğü olacak... Dev proje uzaydan görülebilecek!

Konya’nın Karapınar ilçesinde kurulan Türkiye’nin en büyük güneş enerji santralinin temeli Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımıyla atıldı. Faz 1'in de tamamlandığı proje uzaydan da görülebilecek. Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu da tesis ile ilgili CNN Türk'e özel açıklamalarda bulundu.

11.06.2021Ekonomi
Öncelik daima çevrede

Öncelik daima çevrede

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, enerji, sağlık, ulaşım ve haberleşme gibi yaşamsal ihtiyaçların karşılanmasında kaynakların verimli kullanımının hayati önem taşıdığını söyledi. Aktaş, “Güneş enerjisi, hidroelektrik ve rüzgar santralleri gibi farklı alternatifleri şehrimize uygulayıp, yenilenebilir enerji noktasında kurumsal adımlar atıyoruz. Önceliğimiz hep çevreci yatırımlar” diye konuştu.

5.06.2021Ekonomi
LGS yaklaşıyor… Peki sınav öncesinde nelere dikkat edilmeli

LGS yaklaşıyor… Peki sınav öncesinde nelere dikkat edilmeli?

LGS’ye yaklaştığımız son günlerde öğrencilerin dikkat etmesi gereken çok önemli bazı noktalar var. Sınava hazırlık uzun bir maraton, akademik anlamda aylardır çalışan öğrenciler artık son düzlüğe girdiler. Bu anlamda ben akademik çalışmalarla ilgili tavsiyeler vermek yerine psikolojiyi etkileyen kısımlara da değinilmeli.

28.05.2021Eğitim
Uzundere’de ‘JES’e iptal’

Uzundere’de ‘JES’e iptal’

İzmir'in Karabağlar ilçesine bağlı kırsal Uzundere Mahallesi’ne şirket tarafından yapılmak istenilen jeotermal enerji santrali (JES) projesi, köylülerin açtığı dava sonucu durduruldu.

26.05.2021Ekonomi
Katma değerli üretime odaklandı

Katma değerli üretime odaklandı

Özellikle katma değerli üretime odaklanan Kestel Organize Sanayi Bölgesi (KOSAB) Başkanı Cem Hısımcıl, “Verdiğimiz yüksek hizmet kalitesi ile sanayicilere dünya piyasalarıyla rekabet etme şansı tanıyoruz. Onların hedeflerine ulaşabilmelerinde destek oluyoruz” dedi.

19.04.2021Ekonomi
Öncelik enerji ve su yatırımları

Öncelik enerji ve su yatırımları

10 yıl önce doğalgaz çevrim santrali kuran Uludağ OSB, yeni buhar merkezini geçen ay devreye aldı. Başkan Yunus Aydın, yenilenebilir enerjiye yatırım için projeleri olduğunu anlattı ve bölgede üretimin devamlılığı için su geri kazanımını mutlaka sağlayacaklarını belirtti.

19.04.2021Ekonomi
Türkiye’den sipariş geldi, hisseleri değer kazandı

Türkiye’den sipariş geldi, hisseleri değer kazandı

İstanbul’da kurulacak rüzgâr enerji santrali için büyük ölçüde türbin siparişi alan Almanya merkezli Nordex SE şirketinin hisseleri, Frankfurt borsasında yüzde 2.38 arttı.

9.04.2021Avrupa
Güneş santralının merkezine Vaha

Güneş santralının merkezine 'Vaha'

Kalyon Holding tarafından 1 milyar dolar yatırımla kurulan Karapınar Güneş Santralı’nın Denetleme, Kontrol ve Veri Merkezi (SCADA) için açılan mimari tasarım yarışması sonuçlandı. Yönetim binası için düzenlenen yarışmada Türkiye’nin önemli mimarlık ofisleri tarafından hazırlanan 61 proje yarıştı. Yarışmada yüksek mimar Caner Bilgin ve mimar Begüm Yılmaz Bilgin’in ‘Vaha’ isimli projesi birincilik ödülüne layık görüldü.

9.04.2021Ekonomi
SCADA Mimari Tasarım Yarışması sonuçlandı: Karapınar GES geleceğin mimarisiyle buluşacak

SCADA Mimari Tasarım Yarışması sonuçlandı: Karapınar GES geleceğin mimarisiyle buluşacak

Kalyon Holding tarafından 1 milyar dolar yatırımla kurulan Karapınar Güneş Santrali’nin Denetleme, Kontrol ve Veri Merkezi (SCADA) için açılan mimari tasarım yarışması sonuçlandı. Yarışmanın birinci projesi bölge içerisinde yaşam vahası oluşturmayı hedefleyen ‘vaha’ oldu. Holdingin yönetim kurulu başkanı Cemal Kalyoncu, “Geleceği tasarlamak için bunu yaptık” dedi.

8.04.2021Ekonomi
‘Türk-Rus dostluğu pekişecek’

‘Türk-Rus dostluğu pekişecek’

Türkiye’nin enerji alanındaki en büyük yatırımlarından biri olan Akkuyu Nükleer Güç Santralı’nın üçüncü ünitesinin temel atma töreni gerçekleşti. Açılışa katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin’in ortak mesajı, ‘Santralın Türk-Rus dostluğunu pekiştireceği’ oldu.

11.03.2021Gündem
Türkiyede ilk... Akkuyu Nükleer Güç Santralinde üçüncü ünitenin temeli yarın atılacak

Türkiye'de ilk... Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde üçüncü ünitenin temeli yarın atılacak

Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) üçüncü güç ünitesinin temeli yarın atılacak. Türkiye'nin ilk nükleer enerji santrali olacak santralin temel atma törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin video konferans yöntemiyle katılacak.

9.03.2021Ekonomi
Galatasaray, Türk Telekom Stadının çatısına güneş enerji santrali kurulacağını açıkladı

Galatasaray, Türk Telekom Stadı'nın çatısına güneş enerji santrali kurulacağını açıkladı!

 Galatasaray Kulübü, Türk Telekom Stadı'nın çatısına Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulacağını duyurdu.

6.03.2021Futbol
Metro durakları enerji istasyonuna dönüşüyor

Metro durakları enerji istasyonuna dönüşüyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, şimdi de metro istasyonlarının çatısını Güneş Enerji Santralına dönüştürüyor. Toplam 30 istasyona uygulanacak proje ile istasyonlarda tüketilen elektriğin yüzde 47’si güneş enerjisinden sağlanacak.

3.03.2021Ekonomi
Karla kaplı araziye güneş enerji sistemi kuruldu

Karla kaplı araziye güneş enerji sistemi kuruldu

ERZURUM'un merkez Aziziye ilçesinde güneş enerjisi santrali (GES) kuruldu. Yılda yaklaşık 1 milyon 850 bin kilovatsaat elektrik üretecek GES'le 900 hanenin ihtiyacı karşılanacak.

2.03.2021Haber
Karla kaplı araziye güneş enerji sistemi kuruldu

Karla kaplı araziye güneş enerji sistemi kuruldu

Erzurum'un merkez Aziziye ilçesinde güneş enerjisi santrali (GES) kuruldu. Yılda yaklaşık 1 milyon 850 bin kilovatsaat elektrik üretecek GES'le 900 hanenin ihtiyacı karşılanacak.

2.03.2021Ekonomi
KOSBİ’de hedef bin firma 50 bin istihdam

KOSBİ’de hedef bin firma 50 bin istihdam

Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nin (KOSBİ) pandemi döneminde yatırımcının gözdesi haline geldiğini söyleyen KOSBİ Başkanı Kamil Porsuk, “Bölge tamamen dolduğunda bine yakın firma faaliyet gösterecek. Yeni kurulacak fabrikalar ile birlikte istihdam 50 bine ulaşacak” dedi.

25.02.2021Ekonomi
Aydem Yenilenebilir Enerji halka arz için başvuru yaptı

Aydem Yenilenebilir Enerji halka arz için başvuru yaptı

Aydem Yenilenebilir Enerji AŞ'nin, halka arz hazırlıkları kapsamında Sermaye Piyasası Kuruluna başvuru yaptığı bildirildi.

23.02.2021Ekonomi
Karlı yolda gece mahsur kalan 14 kişiyi AFAD ve belediye ekipleri kurtardı

Karlı yolda gece mahsur kalan 14 kişiyi AFAD ve belediye ekipleri kurtardı

KONYA'da, gece yoğun kar yağışı nedeniyle enerji santrali şantiyesine gittikleri sırada bölgede mahsur kalan 4 kişi ile kurtarmaya gitmeye çalışırken yolda kalan 10 kişi, AFAD ve belediye ekiplerince kurtarıldı.

17.02.2021Gündem
Bayburt’ta kardan kapanan yol 4 saate açıldı

Bayburt’ta kardan kapanan yol 4 saate açıldı

BAYBURT’ta etkili kar yağışı nedeniyle kapanan Soğanlı Rüzgar Enerji Santrali’ne (RES) giden yol, İl Özel İdare ekiplerinin 4 saatlik çalışmasıyla ulaşıma açıldı.

9.02.2021Gündem
Çanakkalede Mürsel Meracıoğlundan 8 gün sonra acı haber Türkiyede ilk kez suda arama yapan kadavra köpekleri buldu

Çanakkale'de Mürsel Meracıoğlu'ndan 8 gün sonra acı haber! Türkiye'de ilk kez suda arama yapan kadavra köpekleri buldu

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde 8 gün önce işe gitmek için yola çıktıkları otomobilin baraj suyuna kapılması üzerine kaybolan iş güvenliği uzmanı Mürsel Meracıoğlu'nun (40) cansız bedeni bulundu. Meracıoğlu'nun cansız bedeni, Türkiye'de ilk kez suda arama çalışmasına katılan kadavra köpekleri 'Mavi' ve 'Negro''nun tepki verdiği yerde bulundu. Meracıoğlu'nun beraberindeki Filiz Soydoğan Çiçek'in cansız bedeni de kaybolduktan 2 sonra bulunmuştu.

3.02.2021Gündem
Çanakkalede baraj suyunda kaybolan kişiyi arama çalışmaları 7’nci gününde

Çanakkale'de baraj suyunda kaybolan kişiyi arama çalışmaları 7’nci gününde

ÇANAKKALE'nin Ayvacık ilçesinde, işe gitmek için yola çıktıkları otomobilin baraj suyuna kapılması üzerine kaybolan Mürsel Meracıoğlu'nu (40) arama çalışmaları, 7'nci günde de devam ediyor.

2.02.2021Gündem
Türk Eximbank ile Avusturyalı ihracat destek kuruluşu OeKB arasında iş birliği anlaşması imzalandı

Türk Eximbank ile Avusturyalı ihracat destek kuruluşu OeKB arasında iş birliği anlaşması imzalandı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Anlaşma ile Türk ve Avusturyalı firmaların üçüncü ülkelerde birlikte gerçekleştirecekleri projeler kapsamında yapacakları mal ve hizmet ihracatına sigorta desteği verilecek ve daha hızlı, etkin bir kredi tahsis süreci sağlanacak" dedi.

1.02.2021Ekonomi
Çanakkalede baraj suyunda kaybolan kişiyi arama çalışmaları 6’ncı gününde devam ediyor

Çanakkale'de baraj suyunda kaybolan kişiyi arama çalışmaları 6’ncı gününde devam ediyor

ÇANAKKALE'nin Ayvacık ilçesinde, işe gitmek için yola çıktıkları otomobilin baraj suyuna kapılması üzerine kaybolan Mürsel Meracıoğlu'nu (40) arama çalışmaları, 6'ncı gününde devam ediyor.

1.02.2021Gündem
Çanakkalede baraj suyunda kaybolan kişiyi arama çalışmaları devam ediyor

Çanakkale'de baraj suyunda kaybolan kişiyi arama çalışmaları devam ediyor

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde, kullandığı otomobilin işe giderken baraj suyuna kapılması üzerine kaybolan Mürsel Meracıoğlu'nu (40) arama çalışmaları, 5'inci gününde devam ediyor. Çalışmalara, Türkiye'de ilk kez suda arama yaptığı belirtilen Labrador cinsi 'Mavi' ve Belçika Malinois cinsi 'Negro' isimli 'kadavra arama köpekleri' de katıldı.

31.01.2021Gündem
Baraj suyunda cansız bedeni bulunmuştu Filiz Soydoğan Çiçeke veda...

Baraj suyunda cansız bedeni bulunmuştu! Filiz Soydoğan Çiçek'e veda...

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde, işe gitmek için bindiği otomobille baraj suyuna kapılarak hayatını kaybeden 2 çocuk annesi Filiz Soydoğan Çiçek (50), İzmir'de defnedildi. Çiçek’in cenaze törenine katılan çocukları Berkan Soyözen (30) ile İlayda Soyözen'in (22) güçlükle ayakta durdukları dikkat çekti.

30.01.2021Gündem
Annesi böyle feryat etti: Bize onu vermiyor, vermiyor, vermiyor…

Annesi böyle feryat etti: Bize onu vermiyor, vermiyor, vermiyor…

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde, işe gitmek için yola çıktıkları otomobilin baraj suyuna kapılması üzerine kaybolan Mürsel Meracıoğlu'nu arama çalışmaları, 3'üncü günde yeniden başlatıldı. Annesi Sale Meracıoğlu'nun umutlu bekleyişi sürerken yaptığı açıklama ise yürek yaktı: ‘O kadar sevilen bir çocuk ki, su onu o kadar çok sevmiş ki vermiyor, vermiyor, vermiyor. Su bize onu vermiyor. Canım burada ya…’

29.01.2021Gündem
Türkiye’de ilk kez organik atıklardan elektrik enerjisi üretilecek

Türkiye’de ilk kez organik atıklardan elektrik enerjisi üretilecek

Türkiye’de ilk kez fermente edilen organik atıklardan elektrik enerjisi üretecek olan Biyokütle Enerji Tesisi üretime başladı. Çorum Belediyesi tarafından kurulan tesiste, yıllık 14 milyon 500 kWh elektrik enerjisi üretimi yapılacak.

29.01.2021Teknoloji
Son dakika... Çanakkalede 2 kişi barajda kaybolmuştu Acı haber geldi

Son dakika... Çanakkale'de 2 kişi barajda kaybolmuştu! Acı haber geldi

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde çalıştıkları Rüzgar Enerjisi Santrali'ne gitmek için yola çıktıkları otomobilin baraj suyuna kapılması sonucu kaybolan 2 kişiden evli ve 2 çocuk annesi Filiz Soydoğan Çiçek'in (50) cansız bedenine ulaşıldı. Çiçek’in yakınları gözyaşlarına boğulurken, ayakta durmakta güçlük çekti. Ekiplerin kayıp Mürsel Meracıoğlu'nu (40) arama çalışmaları devam ediyor.

28.01.2021Gündem
Çanakkalede baraj suyunda kaybolan 2 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor

Çanakkale'de baraj suyunda kaybolan 2 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde, çalıştıkları Rüzgar Enerjisi Santrali'ne gitmek için yola çıktıkları otomobilin baraj suyuna kapılması sonucu kaybolan Mürsel Meracıoğlu (40) ile Filiz Soydoğan Çiçek'i (50) arama-kurtarma çalışmaları bu sabah yeniden başladı. Öte yandan suya kapılan aracın kiralık olduğu, GPS cihazından konumun gölet olarak tespit edildiği bildirildi.

28.01.2021Haber
Çanakkalede baraj suyunda kaybolan 2 kişiyi arama çalışma devam ediyor

Çanakkale'de baraj suyunda kaybolan 2 kişiyi arama çalışma devam ediyor

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde, çalıştıkları Rüzgar Enerjisi Santrali'ne gitmek için yola çıktıkları otomobilin baraj suyuna kapılması sonucu kaybolan Mürsel Meracıoğlu (40) ile Filiz Soydoğan Çiçek'i (50) arama-kurtarma çalışmaları bu sabah yeniden başladı. Öte yandan suya kapılan aracın kiralık olduğu, GPS cihazından konumun gölet olarak tespit edildiği bildirildi.

28.01.2021Gündem
Lodos vurdu

Lodos vurdu

Yurdun batısında önceki gün başlayan lodos, dün hayatı felç etti. Rüzgârın hızı Antalya’da 132, Manisa’da 120, Bursa’da 80 kilometreye ulaştı. Marmara ve Ege’de deniz ulaşımı durdu. Trakya’nın tamamı ve İstanbul’un bazı ilçelerinde ise kar yağışı etkili oldu.

28.01.2021Gündem
Baraj sularına kapılıp kayboldular Gözyaşlarıyla validen yardım istedi: Yalvarıyorum, ne olur kız kardeşimi bulun

Baraj sularına kapılıp kayboldular! Gözyaşlarıyla validen yardım istedi: 'Yalvarıyorum, ne olur kız kardeşimi bulun'

Çanakkale'de çalıştıkları Rüzgar Enerjisi Santrali'ne gitmek için yola çıkan Mürsel Meracıoğlu (40) ile Filiz Soydoğan Çiçek'in (50) içinde bulunduğu otomobil, taşan baraj suyunda kayboldu. Sürücü Mürsel Meracıoğlu'nun 112 Acil Çağrı Merkezi'ni telefonla arayıp yardım talebinde bulunması üzerine bölgeye giden ekipler, kar yağışına rağmen arama-kurtarma çalışması başlattı. Filiz Soydoğan Çiçek'in kız kardeşi Tülay Soydoğan ise olay yerine gelen Vali İlhami Aktaş'a "Yalvarıyorum, ne olur kız kardeşimi bulun" diyerek gözyaşı döktü.

27.01.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hedeflerimizi gerçekleştirmek için gece gündüz koşuyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hedeflerimizi gerçekleştirmek için gece gündüz koşuyoruz

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Manisa'da resmi açılışı gerçekleştirilen projelerle ilgili paylaşımda bulundu.

16.01.2021Gündem
Doğal gazda kritik yıl

Doğal gazda kritik yıl

Türk doğal gaz sektörü açısından kritik bir eşik olarak nitelendirilen 2021'de Türkiye'nin uzun vadeli doğal gaz kontratlarının bir bölümünün süresi sona erecek. Kontratlarda esneklik ve fiyatlarda indirim Türkiye'nin taleplerinde başta geliyor.

29.12.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

İznik Gölü’ne Yüzen Güneş Enerji Santrali olur mu?

Bildiğiniz gibi iklim değişikliği ve küresel ısınma, temiz enerjiye olan ihtiyacı daha da artırdı.

28.07.2021

8 litre su 960 TL

Lahmacun fiyatlarını kabullendik. Dedik ki serbest piyasa...

8.07.2021

GÖZÜMÜZ HAVADAN YERE İNDİ

RESMEN gözümüz havada Rus turistleri bekliyorduk.

20.06.2021

Şiir oku açılırsın

Postadan çıkan “şirket raporu” herhalde 3 kilo geliyordur; sert kapaklı, sağlam bir cildi var ve “çok iyi” kâğıda” basılmış...

15.04.2021

Test yaptırdım, buluşalım...

Önce “Hepimiz test yaptırdık ve doğum günü kutlamam için bir araya geldik” diyen Belçim Bilgin...Sonra da “Testlerimiz negatif çıkınca arkadaşlarımla buluştuk” diyen Burcu Biricik...

7.02.2021

Istranca’nın göbeğinde rant kokusu

Şu yazdıklarımız önemlidir... Çevreyi, ormanı, yeşili sevenler dikkatle okumalıdırlar. Gereken duyarlılığı da göstermelidirler.

20.01.2021