MENÜ

Empati

Empati ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Empati haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.342 Empati haberi bulunmuştur.

Empati Haberleri

Öykü Arin için bağışlanan kök hücreler, umut olmaya devam ediyor: Corona Virüs günlerinde hayat kurtardı

Öykü Arin için bağışlanan kök hücreler, umut olmaya devam ediyor: 'Corona Virüs günlerinde hayat kurtardı'

Antalya'da lösemi tedavisi gören Öykü Arin Yazıcı (5) için başlatılan 'Öykü Arin'e umut ol' kampanyasına bağışta bulunan binlerce kişi, kök hücre bağışı bekleyen hastalara umut olmaya devam ediyor. Corona Virüs günlerinde de Öykü Arin'in başkalarına umut olduğunu açıklayan anne Eylem Şen Yazıcı, "Sıraç İşcan, Öykü Arin için donör olmuştu. Başka biriyle eşleşti ve kök hücre bağışı yaptı. Corona Virüs günlerinde bir hayat kurtardı" dedi.

5.04.2020Gündem
Fasta, Kovid-19 aşısının Afrikada denenmesini isteyen Fransız doktorlara tepki

Fas'ta, Kovid-19 aşısının Afrika'da denenmesini isteyen Fransız doktorlara tepki

Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilecek aşı ve ilaçların "Afrika'da denenmesi gerektiğini" söyleyen 2 Fransız doktorun ifadeleri Fas'ta tepkiye neden oldu.

4.04.2020Dünya
Salgında sokak hayvanlarını unutma çağrısı

Salgında 'sokak hayvanlarını unutma' çağrısı

Türkiye Vodafone Vakfı, 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde, tüm hayvanseverleri “Yarını Kodlayanlar” projesi katılımcılarının geliştirdiği ve kodla çalışan mama makinelerini kullanarak sokak hayvanlarını uzaktan beslemeye davet ediyor. Bunun için #BuMamaBenden etiketiyle tweet atılması yeterli oluyor. Türkiye Vodafone Vakfı’nın 2 yıl önce hayata geçirdiği projeyle bugüne kadar yüz binlerce sokak hayvanının beslenmesi sağlandı.

4.04.2020Teknoloji
Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı: Fenerbahçe maçına çıkmayacaktık

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı: "Fenerbahçe maçına çıkmayacaktık"

Bir sezonda 4 teknik direktör değiştiren Kayserispor’da Berna Gözbaşı sıkıntılı günlerde elini taşın altına sokarak başkanlık koltuğuna oturdu. Hes Kablo Kayserispor, Süper Lig’de son sırada. Ancak 15. Malatya ile arasında sadece 3 puan fark bulunuyor.

4.04.2020Futbol
Çocuklarınız buna bayılacak Kartondan oyun evi yapıyoruz…

Çocuklarınız buna bayılacak! Kartondan oyun evi yapıyoruz…

Çocukların çok seveceği, sizin de oynarken çocukluğunuza döneceğiniz kartondan oyun evi yapmaya ne dersiniz? Hem çok kolay hem de neredeyse sıfır maliyetle! Montessori Eğitmeni Canan Yelken, gerekli tüm malzemeleri ve yapım aşamalarını bizlerle tek tek paylaşıyor.

Ünlü isimlerden Evde kal, kitapla kal çağrısı

Ünlü isimlerden 'Evde kal, kitapla kal' çağrısı

Kovid-19 ile mücadele için ünlü simaların "Yarınları yazmak için Türkiye okuyor. Evde kal, kitapla kal" çağrısını sunan videolar, Kültür ve Turizm Bakanlığının Instagram, Twitter, Facebook hesaplarında yayınlanıyor.

2.04.2020Keyif
Son dakika... TBMM Başkanından 44 ülkeye Corona Virüsle mücadele için mektup

Son dakika... TBMM Başkanı'ndan 44 ülkeye Corona Virüsle mücadele için mektup

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 44 ülkenin parlamento başkanına Corona Virüsle mücadelede tek vücut olma yönünde mektup gönderdi. Şentop, mektupta, "Bu ölümcül tehdidin evrensel bir salgın olması dolayısıyla tüm ilgili parlamentolar, hükümetler ve sivil toplum kuruluşları tarafından bir dizi kolektif ve uyumlu önlemlerin alınmasının, şekillenmesinin ve daha fazla gecikme yaşanmadan hayata geçirilmesinin gerekliliğine inanıyorum" ifadelerini kullandı.

2.04.2020Gündem
1 sezon 3 güzel

1 sezon 3 güzel

Ebru Şahin, Aslıhan Güner ve Yağmur Tanrısevsin, Flo’nun yeni sezon marka yüzleri oldu. Üç ünlü oyuncuyla bu işbirliğini ve hakkında merak edilenleri konuştuk.

2.04.2020Magazin
Eğlence zamanı Karantinada çocuklarla oynanacak oyunlar

Eğlence zamanı! Karantinada çocuklarla oynanacak oyunlar

Ülkemizde ve dünyada hızla yayılan salgın hastalık sebebiyle aileler evde daha çok vakit geçiriyor ve kimi zaman yapacak etkinlik bulmakta, oynayacak oyun seçmekte zorluk çekiyor. Bu süreçte anne babalar çocukları ile evde nasıl kaliteli vakit geçirebileceğini daha çok merak ediyor.

Korona Evlilikleri de Tehdit Ediyor

Korona Evlilikleri de Tehdit Ediyor

Koronavirüs nedeniyle evde geçirilen zaman arttıkça çiftler arasında çatışmalar da artıyor. Bu süreçte Çin’de ve Amerika’da boşanma oranlarının arttığı belirtiliyor. Yrd. Doç. Dr. Klinik Psikolog Sinem Cankardaş, “Evde uzun sürelerin birlikte geçirildiği bu stresli süreçte, çiftlerin birbirine sevgilerini ve takdirlerini ifade etmeleri gerekli. Özellikle çatışma anlarında, virüs salgını sürecinde yaşanan endişe, korku, stres ve suçluluk duygularının beklenen duygular olduğunu çiftler birbirlerine ifade etmeli ve birbirlerini suçlamamalı” diyor.

30.03.2020Evlilik
Mete Kalkavan: Futbolla alakalı hiçbir şeye bakmıyorum

Mete Kalkavan: "Futbolla alakalı hiçbir şeye bakmıyorum"

FIFA kokartlı hakem Mete Kalkavan, koronavirüs salgını nedeniyle evde kaldığı günlerde futbolla alakalı hiçbir şeye bakmadığını söyledi. Hakem Kalkavan, bugünlerde en çok açık havada antrenman yapmayı özlediğini ifade ederek, vatandaşların getirilen kısıtlamalara da uyduğunu aktardı.

29.03.2020Futbol
‘Mühürlenmiş baz istasyonlarımız açılsın’

‘Mühürlenmiş baz istasyonlarımız açılsın’

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, belediyelerden baz istasyonlarındaki mühürleri kaldırmalarını talep etti.

29.03.2020Ekonomi
Mühürlenmiş baz istasyonlarımızın açılmasını istiyoruz

'Mühürlenmiş baz istasyonlarımızın açılmasını istiyoruz'

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, 3 operatörün belediyeler tarafından mühürlenmiş 2 bin civarında baz istasyonu bulunduğunu belirterek, "Belediyelerden baz istasyonlarımızdaki mühürleri kaldırmalarını talep ediyoruz. Zaman dayanışma zamanı. Kamu hizmeti olan şebekelerimizin devamlılığı, kesintisiz bağlantı sağlayabilmemiz için çok önemli." dedi.

27.03.2020Teknoloji
14 araç 20 personel ücretsiz evlere servis yapacak

14 araç 20 personel ücretsiz evlere servis yapacak!

Hannover yakınlarındaki Lehrte kasabasında yaşayan Türk iş insanı Hasan Kurtuluş, koronavirüsü nedeniyle dışarı çıkamayan ihtiyaç sahibi insanlara gönüllü olarak araç ve personel yardımı sunacak.

27.03.2020Avrupa
Fatma Tülin: Bu resimler kedi değil, Hulusi’dir

Fatma Tülin: Bu resimler kedi değil, Hulusi’dir

Galeri Merkür’de açtığı ‘Kedinin Anlamı - Kediden Başka’ sergisinde 12 yıl önce ölen kedisi Hulusi’yi yorumladığı resimlerine yer veren Fatma Tülin, “Benim açımdan bu sergideki Hulusi figürleri, sembolizmden uzak, onunla bu resimler aracılığıyla sürdürdüğüm empati ilişkisinin devamı anlamındadır” diyor.

27.03.2020Kitap Sanat
Haklı olmayı mı tercih edersiniz, huzurlu olmayı mı

Haklı olmayı mı tercih edersiniz, huzurlu olmayı mı?

Art niyetli olduğunu düşündüğümüz bir insanı, bize karşı eylem yapmaktan alıkoyacak, psikolojik manipülasyonlarından caydıracak yapıcı tutumlar bulmak demek; kendimizi güçlü hissetmemiz, zekâmızı kullanabilmemiz anlamına geliyor. Zekâmızı saf dışı bırakmamız çoğu zaman tembellikten kaynaklanıyor. Çünkü karşımızdakini yeterince dinlemeye ve anlamaya çalışmak, belli bir efor sarf etmektir.

23.03.2020İlişkiler
Teknoloji şirketleri koronavirüs ile nasıl mücadele ediyor

Teknoloji şirketleri koronavirüs ile nasıl mücadele ediyor?

COVID-19'un (koronavirüs) tüm dünyaya yayılması ve günlük yaşantımızı olumsuz yönde etkilemesiyle herkes benzeri görülmemiş bir zorlukla karşı karşıya kaldı. Peki teknoloji şirketleri koronavirüsle nasıl mücadele ediyor? İsveç merkezli Ericsson, koronavirüs ile ilgili yayınladığı bilgilendirme mesajında, virüse karşı neler yaptıklarını kamuoyuyla paylaştı.

23.03.2020Teknoloji
İş dünyası Ekonomik İstikrar Kalkanından memnun

İş dünyası 'Ekonomik İstikrar Kalkanı'ndan memnun

İş dünyası temsilcileri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Koronavirüsle Mücadele Eş Güdüm Toplantısı sonrası açıkladığı "Ekonomik İstikrar Kalkanı" paketini değerlendirdi.

19.03.2020Ekonomi
Çocuğunuzla iletişiminizi güçlendirecek 10 aktivite

Çocuğunuzla iletişiminizi güçlendirecek 10 aktivite

Uzman Psikolog Aslı Kanizi, çocuklarınızla keyifli vakit geçirirken etkin iletişim kurmanıza yardım edecek eğlenceli önerileri açıkladı. İşte aile bireyleri arasındaki kuşak farkını ortadan kaldıracak, birbirinizle empati kurmanızı sağlayacak 10 neşeli etkinlik.

Turizmciler Corona virüse rağmen sezona hazırlıklı girmek için çalışıyor

Turizmciler Corona virüse rağmen sezona hazırlıklı girmek için çalışıyor

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, Turizm İstişare Kurulu (TİK) ile koronavirüs salgını sonrasında sektörü canlandıracak adımlar atmak için çalıştıklarını belirterek, "Yaz aylarında yerli turistin tatil yapabilmesi için mümkün olduğunca standart ve uygun tatil paket hazırlıklarımız var. Önümüzdeki haftaya kadar tamamlayıp açıklamayı planlıyoruz." dedi.

18.03.2020Ekonomi
18 Mart Çarşamba Günlük Burç Yorumları

18 Mart Çarşamba Günlük Burç Yorumları

18 Mart günlük burç yorumlarınızı okudunuz mu? Uzman Astrolog Aygül Aydın 18 Mart günlük burç yorumlarını açıkladı. Bugün hangi burcu neler bekliyor? 18 Mart hangi burçlar için olumlu geçecek? 18 Mart günlük burç yorumlarına göre hangi burç nelere dikkat etmeli? Balık burcu 18 Mart yorumu ne söylüyor? Kova burcunu 18 Mart günü neler bekliyor? İşte 18 Mart günlük burç yorumlarınız...

17.03.2020Astro Gündem
‘Mina’nın Çocukları’ büyüdü

‘Mina’nın Çocukları’ büyüdü

Arkadaşıyla birlikte uçak kazasında hayatına kaybeden Mina Başaran’ın adını taşıyan ‘Mina’nın Çocukları Projesi’ büyüdü, Yalova’dan Mardin’e kadar uzandı… Projede, hayatını kaybeden başarılı 11 genç kadın adına seçilen 11 üniversiteli genç bir yıl eğitim aldı. Ardından kendi memleketlerinden ulaştıkları 10-14 yaşındaki dezavantajlı çocukların mentoru oldu.

8.03.2020Ekonomi
Bu fikirlere kim para ödüyor

Bu fikirlere kim para ödüyor?

Mart kapıdan baktırmaya başladığı anda neredeyse tüm ilan panolarını gözüne morluk makyajı yapılmış adamlar kaplıyor. Birilerinin bu ilanlara para ödemesi, birilerinin de kazanması ise bana inanılmaz geliyor ve gerçekten dert oluyor.

‘Kendi tarihimizin acısını derinden hissettim’

‘Kendi tarihimizin acısını derinden hissettim’

Yeni romanı ‘Vadi’de 12 Eylül darbesinden sonra köklerini bulan Suphi’nin film gibi hikâyesini anlatan İnan Çetin, “Hikâyenin merkezinde 1938’de yaşanan bir kıyım sonrasının serüveni var. Ama aynı zamanda bilinmeyenin ya da bilinmek istenmeyenin kalbine doğru bir yolculuktur ‘Vadi’. Kendi tarihimizin müthiş kederini ve acısını derinden hissettim ‘Vadi’yi yazarken” diyor.

5.03.2020Kitap Sanat
Öğretmen hangi diziden uyarlama Öğretmen dizisi hangi günler yayınlanıyor

Öğretmen hangi diziden uyarlama? Öğretmen dizisi hangi günler yayınlanıyor?

Yabancı bir dizinin uyarlaması olan Öğretmen ekran macerasına hızlı bir giriş yaptı. Başrollerinde İlker Kaleli, Ceren Moray, Serkan Keskin, Serhat Kılıç ve Afra Saraçoğlu’nun paylaştığı Öğretmen, ilk bölümüyle sosyal medyaya da konu oldu. Peki, Öğretmen hangi diziden uyarlama? Öğretmen dizisi hangi günler yayınlanıyor?

5.03.2020Televizyon
Öğretmen dizisi oyuncuları kimdir Öğretmen dizi oyuncuları ve karakterleri

Öğretmen dizisi oyuncuları kimdir? Öğretmen dizi oyuncuları ve karakterleri!

Ekranların yeni dizisi Öğretmen, oyuncuları ve karakterleri ile dikkat çekiyor. Lise öğrencilerine iyi insan olmanın önemini ve empati kurmayı çok farklı yöntemlerle göstererek zamanla okulun sevilen öğretmeni olmayı başarmıştır. Kadrosunda ünlü oyuncuları barındıran Öğretmen dizisi, çarşamba akşamları Fox Tv ekranlarında izleyicisiyle buluşacak. Peki, Öğretmen dizisi oyuncuları kimdir ve dizinin genel konusu nedir? İşte, Öğretmen dizisi oyuncu kadrosu hakkında bazı bilgiler...

4.03.2020Televizyon
Çınar isminin anlamı nedir Çınar ne demek

Çınar isminin anlamı nedir? Çınar ne demek?

Çınar ismi en çok tercih edilen isimler arasında yer almaktadır. Çınar ismi gerek anlamı ile gerekse de kulağa hoş gelmesi itibari ile pek çok aile tarafından çocuklarına verilen isimlerden biridir. Özellikle bu isim son yıllarda da tercih edilen isimler arasında yer almaktadır. Peki, Çınar isminin anlamı nedir? Makalemizde sizlere bu konu hakkında detayları derledik...

4.03.2020Yenidoğan
Bensu Soral mutluluğun sırrını verdi

Bensu Soral mutluluğun sırrını verdi!

Bensu Soral, InStyle dergisine röportaj verdi. Bakın, ünlü oyuncu 'Mutlu evlilik için tüyo verir misiniz?' sorusunu nasıl cevapladı.

3.03.2020Magazin
Toplu taşımadan lüks villaya...Yiğit Kirazcının hayatı nasıl değişti

Toplu taşımadan lüks villaya...Yiğit Kirazcı'nın hayatı nasıl değişti

Yiğit Kirazcı, kariyerinin en verimli dönemini yaşadığını söylüyor. Oyuncu, “Aşk Tesadüfleri Sever 2”de Kerem karakteriyle dikkatleri üzerine çekti. Şimdilerdeyse Kanal D ekranlarında yakında başlayacak “Hizmetçiler” dizisindeki rolünden dolayı heyecanlı. Kirazcı, oyunculuğun hayatını nasıl değiştirdiğini anlattı.

1.03.2020Magazin
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı Esed’e büyük darbe 2 bin 100’ün üzerinde askerleri öldürüldü

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Esed’e büyük darbe! 2 bin 100’ün üzerinde askerleri öldürüldü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul milletvekilleriyle Dolmabahçe Ofisi'nde buluşmasında konuştu. Erdoğan konuşmasında "İdlib harekatımızda şehit sayımız 34. Şehitlerimiz inanıyorum ki bu milletin vatan kılınması mücadelesinin zirve yaptığı noktalardır. Hamd olsun şehitlerimizin kanlarını yerde bırakmıyoruz, bırakmayacağız. Şu ana kadar 2 bin 100’ün üzerinde rejim unsuru; artık rejim unsuru demeyelim. Aralarında 94 tank, 17 zırhlı aracın da bulunduğu 300’e yakın araç gereç imha edilmiştir" dedi.

29.02.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Fatih Terim’den ne öğrendik

Seç-beğen-al: Değmez bu kadar hırpalamaya, hırpalanmaya... En kıymetli vakit sevdiklerinle geçirdiğin... Yaptığın şey huzur getirmiyorsa bir şeyler yanlış!

3.04.2020

'Desinler Çağı'nın sonu gelmeli

Hepimiz evlerimizdeyiz. Kaygı ve korku içinde. Ortak bir hayalimiz var, o da bilimin bu büyük salgınla yaptığı savaştan galip çıkması. Aslında bir bakıma bu, geleceğe dair bir umut.

3.04.2020

Hayatınıza renk katın

Sayım Çınar karantina günlerinde hayatınızı renklendirecek kitap tavsiyelerinde bulunmaya devam ediyor. İşte Çınar’ın bugünkü 5 kitap önerisi...

2.04.2020

AHBAP işi yardımlar

Malumunuz global olarak ‘çetrefilli’ günlerden geçiyoruz.

2.04.2020

O halde bu halde o halini kendin yarat  

‘Korona' diye yazılan ve söylenen her şeyden sıkılır olduk. Ölüm korkusu, "ya ben de hastalanırsam, ya yakınlarıma bulaştırırsam?"... Tüm dünyanın, hepimizin endişesi aynı.

1.04.2020

Görüşememek ilişkimizi bitirir mi?

Sevgilim başka bir şehre taşındı. Artık eskisi gibi görüşemiyoruz ama birbirimizi de seviyoruz. Acaba bu kadar ayrı kalmak ilişkimizi bitirir mi?

31.03.2020

Salgın döneminde yolcu hakları ve sağlığımızı koruma yolları

Milyonlarca insan evlerine kapanmış bile olsa kimi iş gereği zorunluluktan, kimi salgından uzaklaşma umuduyla yollara düşüyor. Peki bu olağanüstü dönemde bizi her türlü riskten ve kayıptan koruyacak haklarımız neler? En önemlisi, bu süreçte yaptığımız yolculuklarda sağlığımızı nasıl koruyabiliriz?

30.03.2020

EBA’ya ek müfredat lütfen

Dün öğle saatlerinde İstanbul’un iki ilçesinin (Esenyurt ve Pendik) merkez noktalarından canlı yayına bağlanan muhabirler “ne diyeceklerini bilemez” haldeydiler.

26.03.2020

Gaga’dan dibine kadar elektropop

Retro-fütüristik yeni Lady Gaga’yı takdim etmekten geri kalmayalım. ‘Stupid Love’dan yola çıkıp adının ‘Chromatica’ olması beklenen yeni albümünün daha eğlenceli ve yaratıcı olacağını söyleyebiliriz.

21.03.2020

Stok yaparken... Yapamayanları da düşünelim

Birkaç ay önce Çin’de sebebi bilinmeyen zatürre olarak ortaya çıkan ve kısa sürede neredeyse tüm dünyaya yayılan koronavirüs (COVİD 19), sadece sağlığı değil hayatın her alanını etkiledi. Pandemi, yani dünyayı etkileyen salgın ilan edildi.

21.03.2020

İyi ki varsın bakanım

Korona günlerini hafta başından beri burnumu bile dışarı çıkartmadan evimde geçirirken bakanlarımızı hayranlıkla izliyorum.

19.03.2020

Karantina günlerinde evliliği çatırdatmayın

Koronavirüs salgınının çıkış yeri Çin’de aylar süren karantinanın en sürpriz sonucu boşanmaların artmasıydı. Yasağın bitmesiyle binlerce çift soluğu mahkemede aldı. Türkiye’de de birçok çift salgın nedeniyle evlere kapanarak ‘sosyal izolasyon’ uyguluyor. Soru şu: Aynısı bizim de başımıza gelir mi?

18.03.2020

Kadınlar Günü Öncesinde Erkeklere Sesleniyorum

Bu yazının konusunu özellikle seçtim; çünkü görünen o ki erkeklerin yaptıkları bazı hataları düzeltmeden kadın erkek ilişkilerinde mesafe alamayız. Türkiye’de satılan yüz kitaptan seksen iki tanesini kadınlar satın alıyor, sanat galerilerinde kadınlar var, kültür sanat içeren sergilerde katılımcıların yüzde seksenini kadınlar oluşturuyor, dolayısıyla erkeklerin kendilerini geliştirme anlamında hiçbir çabaları olmadığını açıkça görüyoruz.

7.03.2020

Akran zorbalığına dur de

Cüce ve çirkin olduğu gerekçesiyle akranlarının dalga geçtiği 9 yaşındaki Quaden Hayles, annesinin çektiği videoda “Ölmek istiyorum, birilerinin beni öldürmesini istiyorum, kalbime bıçak sokmak istiyorum” diye ağlıyordu.

25.02.2020

Tribünden atlatan öfkenin ardında ne var

Fenerbahçe’nin 20 yıllık Kadıköy büyüsü bozuldu. Maçın ardından Başkan Ali Koç ile sarı-lacivertli taraftarlar arasındaki arbede ise derbiye damga vurdu. ‘Yeni vizyon’ diyerek başkanlık koltuğuna oturan Ali Koç gibi başarılı bir işadamı ‘öfke kontrolü’nü neden sağlayamadı? Onu tribünden atlayacak hale getiren duygu ne? Uzmanlara sorduk.

25.02.2020