EKSTRA
MENÜ

Emin Colasan

Emin Colasan haberleri sayfasında güncel ve son dakika Emin Colasan hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.821 Emin Colasan haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Emin Colasan Haberleri

ART de kapanıyor

ART de kapanıyor

Ulusalcı kanal ART de yayın hayatına veda ediyor...

12.10.2009Gündem
Başbakanın Çölaşana açtığı tazminat davasına ret

Başbakan'ın Çölaşan'a açtığı tazminat davasına ret

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, bir televizyon programındaki sözleriyle kişilik haklarına hakaret ettiği iddiasıyla gazeteci Emin Çölaşan aleyhinde açtığı manevi tazminat davası reddedildi.

30.06.2009Gündem
Ölüm kuyularına ışık tutacak

Ölüm kuyularına ışık tutacak

Gazeteci-yazar Saygı Öztürk’ün yeni kitabı “Ölüm Kuyuları” Doğan kitaptan çıktı.

5.06.2009Gündem
Dar etmek Gökçek’in boyunu aşar

Dar etmek Gökçek’in boyunu aşar

Gazeteci Mehmet Ali Birand, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Melih Gökçek’in Kanal 7 ve Haberturk televizyonlarında sarfettiği "Mehmet Ali Birand ve Uğur Dündar’a Türkiye’yi dar etmezsem bana yazıklar olsun. Ben Emin Çölaşan’ı tarih yaptım. Seçimden sonra Mehmet Ali Birand ve Uğur Dündar’ı tarih yapacağım inşallah" sözleri üzerine bir açıklama yaptı.

23.03.2009Gündem
Medya hedefte

Medya hedefte

AKP mitinglerinde kürsüye çıkan medyayı hedef alıyor. Sincan’da da Büyükşehir Belediye Başkan adayı Melih Gökçek, Uğur Dündar ve Mehmet Ali Birand’ı tehdit etti.

21.03.2009Gündem
Başbakandan dava fırtınası

Başbakan'dan dava fırtınası

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Kişilik haklarına saldırıda bulundukları” iddiasıyla CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a 50'şer bin TL'lik iki ayrı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye ise 50 bin TL'lik manevi tazminat davaları açtı.

5.03.2009Gündem
Apo Olayının Perde Arkası

"Apo Olayının Perde Arkası"

Öcalan MİT'le neden ilişkilendiriliyor, ona niçin “bizim Apo” deniliyor? Saygı ÖZTÜRK yazdı.

25.02.2009Gündem
Apo olayının perde arkası

"Apo olayının perde arkası"

Gazeteci-yazar Saygı Öztürk’ün yeni kitabında, Abdullah Öcalan’ın MİT’le ilişkilendirilmesinin nereden kaynaklandığı, ona niçin “bizim Apo” denildiğinin nedeni de açıklanıyor. Kitapta, Apo’nun 1972’de ilk gözaltı sorgusu da açıklanırken, terörle mücadele amacıyla MGK’nın aldığı kararlar ve bunların sonuçları da yer alıyor.

4.02.2009Gündem
Arınç: AKP  Ege adaylarını İzmirde açıklayacak

Arınç: AKP Ege adaylarını İzmir'de açıklayacak

TBMM eski Başkanı ve AKP Manisa Milletvekili Bülent Arınç, partisinin Ege Bölgesi'ndeki belediye başkan adaylarının, 17 Ocak'ta İzmir'de Başbakan Recep Tayyyip Erdoğan tarafından açıklandığını söyledi.

10.01.2009Gündem
Vedat Yenererin çapraz sorgusu yapıldı

Vedat Yenerer'in çapraz sorgusu yapıldı

“Ergenekon” davası kapsamında tutuklu yargılanan gazeteci Vedat Yenerer'in savunmasının ardından çapraz sorgusu tamamlandı.

22.12.2008Gündem
İstersen Çölaşan’ın olurum

'İstersen Çölaşan’ın olurum'

Gazeteci Ahmet Hakan, eğer isterse Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Çölaşan'ı olabileceğini yazdı.

10.11.2008Gündem
Kaset savaşı

Kaset savaşı

Ankara’nın Çankaya ilçesinin CHP’li belediye başkanı Muzaffer Eryılmaz’a ait olduğu ileri sürülen ses kaydı önceki akşam bazı TV kanallarında yayınlandı.

26.09.2008Gündem
CHPli Başkandan rüşvet itirafı

CHP'li Başkan'dan rüşvet itirafı

Başkent'in gündeminde önceki gün "Fırat ile Kılıçdaroğlu düellosu" ilk sıraya yerleşirken, Kanal 7 ve Ülke TV'nin akşam haberlerinde CHP'li Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz'a ait olduğu öne sürülen bir ses kaydı yayınlandı.

26.09.2008Gündem

"Belgelerle Ergenekon"

Gazeteci-yazar Saygı Öztürk, Türk basınında “Ergenekon”un hep “ilk”lerini yazdı. Evinde, Ergenekon belgeleri bulunan ve halen Kanada’da yaşayan Tuncay Güney’in “haham” olduğunu ortaya çıkardı. Olayın taraflarıyla defalarca görüştü, geçmişte soruşturmanın niçin yarım kaldığını “Belgelerle Ergenekon” kitabında topladı.

10.08.2008Gündem
CHP listesini o yaptı

CHP listesini o yaptı

CUMHURİYET Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay'a, Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra sevk edildiği İstanbul Adiyesi'nde savcının delil olarak sorduğu ‘Ahmet Necdet Sezer belgesi’ni yazdığını ileri süren 65 yaşındaki Muhammet Albuz, DHA'ya konuştu. Ergenekon gözaltılarından 2-3 gün önce CHP'nin yönetiminin teslim edilmesi gerektiğine inandığı 36 kişinin isimlerini yazdığı listeyi Cumhuriyet Gazetesi'ne faksladığını belirten Albuz, “Yazdığım isim listesinin Ergenekon soruşturmasında delil olarak kullanılacağını hiç düşünmemiştim. Aklımın ucundan dahi geçmemişti” dedi.

7.07.2008Gündem
Balbay’ın ağzından bir garip sorgulama

Balbay’ın ağzından bir garip sorgulama

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Balbay, sorgulanmasını ART televizyonunda anlattı. İşte, Balbay’ın, soruları ve yöneltilen iddiaları ’hayli garipsediğini’ anlattığı programdan önemli birkaç detay ve geniş özeti: ’Ahmet Necdet Sezer’ ismi verilmiş bir belge. Bir yurttaş geçmiş. CHP’ye girmesi istenen isimler listesi, benim suç delillerimin arasında.

6.07.2008Gündem
33 Kurşun

33 Kurşun

Gazeteci-yazar Saygı Öztürk, Bingöl’de 33 askerimizin şehit edilmesi sırasında yaşananları “33 Kurşun” adlı kitapta topladı.

15.03.2008Gündem
Tansel Çölaşan’a beyin ameliyatı

Tansel Çölaşan’a beyin ameliyatı

Danıştay Başsavcısı Tansel Çölaşan, beyin kanaması ihtimali üzerine dün ameliyat oldu. Gazeteci Emin Çölaşan’ın eşi olan Tansel Çölaşan’ın ameliyatı başarılı geçti.

22.01.2008Gündem
İsmet Paşanın Kürt Raporu

İsmet Paşa'nın Kürt Raporu

İsmet İnönü'nün yıllarca gizli kasalarda saklanan Kürt Raporu'yla Devletin “Kürt Politikası”na bakışı da ortaya çıktı. Gazeteci- yazar Saygı Öztürk'ün Doğan Kitap tarafından yayınlanan “İsmet Paşa’nın Kürt Raporu” adlı kitabı bu konudaki bilgileri de ilk kez günışığına çıkarıyor.

18.12.2007Gündem
Eylem hazırlığındaki İBDA-C üyeleri adliyeye sevkedildi

Eylem hazırlığındaki İBDA-C üyeleri adliyeye sevkedildi

İZMİR'de yasadışı İBDA-C örgütü adına eylem hazırlığında oldukları gerekçesiyle, polisin operasyonuyla yakalanan 6 kişi, işlemlerin tamamlanmasının ardından geniş güvenlik önlemleri arasında adliyeye sevkedildi.

22.11.2007Gündem
Suikastçiler ölüm listesiyle yakalandı

Suikastçiler ölüm listesiyle yakalandı

İngiltere Prensi Charles’in İzmir’e gelmesine bir hafta kala düzenlenen operasyonda, 6 İBDA-C’li terörist, suikast listesi ve eylem planlarıyla yakalandı.

21.11.2007Ege
Vali yardımcısının fıkra kitabına suç duyurusu

Vali yardımcısının fıkra kitabına suç duyurusu

Trabzon Vali Yardımcısı Vural Demirtaş'ın derlediği kitapta yer alan bir fıkranın öğretmenleri ve öğrencileri aşağıladığını öne süren Eğitim- Sen Trabzon Şubesi, Demirtaş hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Trabzon Belediyesi eleştiriler üzerine, belediyeye ait kütüphanelerden kitabı toplattı.

3.11.2007Gündem
Toptan: Tezkere zamanı geldiğinde kullanılacaktır

Toptan: Tezkere zamanı geldiğinde kullanılacaktır

TBMM Başkanı Köksal Toptan, terörle mücadele için hükümete sınır ötesi operasyon konusunda 1 yıl süreli yetki verilmesini öngören tezkereyle ilgili, “Zannediyorum bu, terörle mücadelede kullanılacaktır ama yeri ve zamanı geldiğinde... Şimdi o koordinasyon, Hükümet ile Genelkurmay arasında yapılıyordur” dedi.

31.10.2007Gündem
Müstehcen fıkraya tepki

Müstehcen fıkraya tepki

Trabzon Vali Yardımcısı Vural Demirtaş'ın derlediği ‘Hayatın İçinden 303 Fıkra’ adlı kitapta yer alan müstehcenlik içeren bir fıkra, öğretmenlerin tepkisini çekti.

24.10.2007Eğitim

Yazar Sonuçları

Bekir Coşkun olayı

SON günlerde internette Bekir Coşkun’un bir yazısı dolaşıyor.

4.10.2009

Ünlü politikacıların işte polisteki fişleri

Türkiye ve ABD gündeminde fişleme var. Türkiye’de polisin, Çağdaş Eğitim Vakfı’ndan burs alan kız öğrencileri; ABD’de ise Pentagon’un Afganistan’a giden gazetecileri fişlemesi tartışılıyor. Amerika’yı bilmeyiz ama bizim tarihimizde fişleme, GBT, andıç -adına ne derseniz deyin- hiç eksik olmadı. Öyle ki cumhurbaşkanından başbakanlara, bakanlardan milletvekillerine kadar fişlenmeyen politik isim kalmadı. İşte size birkaç örnek olay...

5.09.2009

En çok kazanan yazarlar

TÜRKİYE FORBES’in eylül sayısında, yayıncıların, okurların, yazarların ilgisini çekecek bir dosya yayımlandı.

En Çok Kazanan Yazarlar.

3.09.2009

Öldürdüğüm yiğidin hakkını veriyorum

YILLARDIR “andıç kepazeliği” yüzünden kendi aramızda Çevik Bir’e sallayıp duruyoruz...

15.07.2009

Emin Çölaşan’a kınama mektubu (2)

EMİN Çölaşan’ın "Sakıncalı Gazeteci" adlı kitabının 59 ve 60’ıncı sayfalarını birlikte okuyalım:

14.07.2009

Emin Çölaşan’a kınama mektubu (I)

PEK "Sakıncalı Gazeteci" Emin Çölaşan, her okuduğuna inanan hasta niyetli bir okur, "Bugünkü Cumhuriyet ekinde Emin Çölaşan’ın senin ve Tufan Türenç’le ilgili söylediklerini okuyunca büyük Ziya Paşa’nın Terkib-i Bend’inden bir cümle geldi aklıma. Ne güzel de söylemiş Ziya Paşa: ’Onlar ki verir dünyaya láf ile nizamat. Bin türlü teseyyüp bulunur hanelerinde’" mesajını göndermeseydi, bana bile bile yaptığın düşmanca haksızlığın farkına varmayacaktım.

13.07.2009

Ben olsam

VAKİT yazarı Abdurrahman Dilipak, Darwin’i ve evrim teorisini savunduğu gerekçesiyle CHP’li Onur Öymen’in cenaze namazını kılmayacağını yazdı dünkü yazısında...

16.05.2009

Bekir Çoşkun feda edilir mi

ÖNCEKİ akşam NTV’de Çiğdem Anad, sorulabilecek en direkt ifadelerle bana şu soruyu soruyor:

"İktidar bastırırsa, Bekir Coşkun’u feda eder misiniz?"

13.03.2009

Metallica/Ergenekon bağlantısı

PAZAR öğle saatleri. Zap cihazıyla bütünleşmişim.

Faruken Bayraktare’nin deyişiyle, "Kanallar arasında sekenzi!" vaziyetindeyim.

9.03.2009

İster çelme tak ister dirsek at her yol mubah, yeter ki rakibine fark at

Cengiz Semercioğlu, yükselen köşe yazarlarından. Kelebek’te yazıyor, CNN’de program yapıyor. Medyatava’nın kurucularından. Bilmeyenler için, Medyatava, medya dedikodularının piştiği bir internet sitesi. Uzun süre sitenin kime ait olduğu bir sırdı. Sonra günün birinde Hürriyet’in magazin müdürü Selim Akçin, Kelebek yazarı Cengiz Semercioğlu ve NTV’nin yöneticilerinden Ömer Özgüner’e ait olduğu anlaşıldı. Bence internetteki en yaratıcı sitelerden biri. Cengiz’le gazetecilik, magazin dünyası, Medyatava ve ona yöneltilen suçlamalar üzerine konuştuk...

30.01.2009

Emin Abi n’aptın ısıtmışsın küreyi

ÖNCEKİ hafta pazar sabahı art’de Ankara Rüzgárı’nı seyrediyorum.

Emin Çölaşan ve Mustafa Balbay, Tuncay Güney Cismi’ni değerlendiriyorlar.

26.01.2009

İşte bu kafa halkı zehirliyor...

CUMARTESİ akşamı Kadıköy yakasındaydım. Fenerbahçe Stadı ile Ankara Asfaltı arasındaki on binlerce insanın yaşadığı bölgede hava kirliliği korkunçtu.

14.12.2008

Fehmi Koru’ya teselli kabilinden

BİR: Kafasına göre takılan bir gazetecinin duyumsadığı o muhteşem "özgürlük duygusu", Başbakan’ın uçağıyla yapılacak en az 1356 geziye bedeldir...

12.11.2008

Madem askerle kanka oldunuz

MADEM Başbakan Tayyip Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ kanka vaziyetine geldi...

9.11.2008

Anlamak

ONU korumak adına yapılabilecek tek şey vekaleti geri almaktır.

25.09.2008

Patronlar ve gazeteciler (son)

"PATRONLAR ve Gazeteciler" konusunu işlediğim makalenin birinci ve ikinci bölümüne gelen tepkiler Taha Akyol’un anlattıklarına tıpatıp benzediği için, yazarın dünkü "Milliyet"te "İki Uç" başlığıyla kaleme aldığı satırlardan, ilk paragrafı aynen aktarıyorum:

12.09.2008

Gazeteciler ve patronlar (II)

EVET, dün dediğim gibi, "gazeteciler gazetecidir ve patronlar da patrondur"!

Dolayısıyla, bazı birincilerin işgüzár davranıp kendilerini ikincilerle özdeşleştirmeye kalkışması, benim ne meslek etiğimle, ne ahlák ölçümle, ne de hayat felsefemle bağdaşır.

10.09.2008

Ben de akredite oldum

HER şey posta yığınının arasından çıkan alabildiğine "resmi" ve "gösterişsiz" bir davetiye ile başladı...

31.08.2008

AKP’nin demokratik hukuk anlayışı

"BENİM oyum yargıdan üstündür."Herkes bir şeyler söylüyor, biz hukuk açısından bakalım.

15.03.2008

Uzayda idam

BU gazetenin eski yazarı Emin Çölaşan 24 Temmuz 2007 günü şunu kaleme almıştı:

14.03.2008

Çakar’ın bikini giymesini gerektirecek bir durum yok...

Canlı yayında söylediği sözlere gereğinden fazla önem atfedip Ahmet Çakar’a ciddi ciddi bikini giydirmeye çalışan bir grup var...

5.03.2008

Artık şu İranlılara yüz vermesek diyorum

ÜLKEMİZDE ne zaman "dini bir kabarış" başgösterse...

Ve ne zaman bu kabarışa karşı "laik bir direniş" devreye girse...

16.02.2008

Emin Çölaşan ve Erol Simavi!

KANALTÜRK ’te Merdan Yanardağ’ın hazırlayıp sunduğu 5’inci Boyut programında Emin Çölaşan ile yapılan söyleşiye, Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan da telefonla katıldı. Aydın Bey bir ara benden de bahsederek, Hürriyet’in eski sahibi Erol Simavi zamanında geçen bir olayı nakletti. Tamamen doğru olan bu olayı, daha ayrıntılı olarak bir de ben anlatmayı uygun buldum.

21.10.2007

Aydınların semti Bahçelievler...

BAHÇELİEVLER Güzelleştirme Derneği, bayramın ikinci günü (cumartesi) saat 10.00’da Fatih Terim Parkı’nda bayramlaşma düzenliyor. Derneğin basın sözcüsü Engin Balım "Halkın ve esnafın kaynaşması, Bahçelievler’in sorunlarını çözmek için işbirliği oluşturulması" gerektiğini söyleyerek, Bahçelievler’le şu bilgileri veriyor:

10.10.2007

Hrant ile Mehmet

15 gencin Gabar Dağları’nda can vermesinin ardından soruyorlar:

9.10.2007

Yılın maçından notlar

ÖZDEMİR İnce ve Cengiz Çandar’ın Türkiye gündemine armağan ettikleri Liberalspor ve Ulusalbirlik, son olarak Mehmet Yılmaz’ın köşesinde yayınlanan takım kadrolarıyla sahaya çıktı.

27.09.2007