EKSTRA
MENÜ

Emekli Bayram İkramiyesi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 267 haberi bulunmuştur.

Emekli Bayram İkramiyesi Haberleri

Emekliye bayram ikramiye ne zaman hangi gün verilecek İşte belirlenen tarih

Emekliye bayram ikramiye ne zaman hangi gün verilecek? İşte belirlenen tarih

Emeklilere bayram ikramiyesi, ilk tutarın Ramazan ayında ödenmesinin ardından Kurban Bayramı için sorgulanmaya başlandı. Yaklaşık 12 milyon vatandaşın faydalanacağı emekliye bayram ikramiyesi, bayram öncesinde vatandaşların hesabına yatırılacak. Peki, emekliye bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? İşte, milyonlarca kişinin merakla araştırdığı ikramiye tarihi hakkında detaylı bilgiler

19.07.2018Ekonomi
Kurban Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek Bayram tatili bu yıl 9 gün mü olacak

Kurban Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek? Bayram tatili bu yıl 9 gün mü olacak?

Kurban Bayramı'na artık sayılı günler kala vatandaşlar hem seyahat planlarını yapmak hem de dini vazifelerini yerine getirebilmek için bayram tatilinin kaç gün olacağını merak ediyorlar. Tıpkı geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de Kurban Bayram'ı tatilinin 9 gün olması mümkün. Peki Kurban Bayramı bu yıl hangi tarihe geliyor? İşte Kurban Bayramı önce merak edilenler

19.07.2018Gündem
2018 Kurban Bayramı bu yıl ne zaman idrak edilecek Bayram ikramiyesi ne zaman verilecek

2018 Kurban Bayramı bu yıl ne zaman idrak edilecek? Bayram ikramiyesi ne zaman verilecek?

Temmuz ayının üçüncü haftasına girilmesiyle birlikte Kurban Bayramı ve bayram ikramiyesine yönelik araştırmalar hız kazandı. Uzun bir tatil için Kurban Bayramı’nı bekleyen vatandaşlar, tatil takvimini; emekliler ise bayram ikramiyesinin ödeneceği tarihi sorguluyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? Bayram ikramiyesi ne zaman verilecek?

18.07.2018Gündem
Milyonları ilgilendiriyor Zamlı emekli maaşı ödemeleri o tarihte başlayacak

Milyonları ilgilendiriyor! Zamlı emekli maaşı ödemeleri o tarihte başlayacak

Geçtiğimiz ay biner lira bayram ikramiyesi alan emeklilere bu ay da zamlı maaş ödenecek. Artış oranlarının 3 Temmuz'da belli olmasının ardından, zamlı maaşların ödenmesine başlanıyor.Temmuz zammıyla en düşük emekli maaşı memurlarda 2 bin 149, esnafta bin 533, 2000’den önce emekli olan SSK’lılarda bin 713 liraya çıkmış olacak.

14.07.2018Ekonomi
Son dakika... Milyonlarca kişi bunu bekliyor İkinci ikramiye geliyor

Son dakika... Milyonlarca kişi bunu bekliyor! İkinci ikramiye geliyor

Haziran’da bin liralık ilk ikramiyelerini alan emeklilerin yaz kazancı sürecek. Temmuz zammı ile maaşları artan emekliler, Ağustos’ta da ikinci bin liralık ikramiyelerini alacak.

11.07.2018Ekonomi
Emeklilerin gözü yeni kazanımlarda

Emeklilerin gözü yeni kazanımlarda

Yarın "Emekliler Günü"nü kutlayacak emekliler, hükümet tarafından karşılanan taleplerinin memnuniyetini yaşarken, yeni kazanımlar da elde etmek istiyor.

29.06.2018Ekonomi
Kurban Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek Bayramda emekliye ikramiye verilecek mi

Kurban Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek? Bayramda emekliye ikramiye verilecek mi?

Yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı'na yönelik araştırmalar başladı. Uzun bir tatil için Kurban Bayramı'nı bekleyen vatandaşlar, tarih bilgisini sorgularken; milyonlarca emeklinin gözü ve kulağı ikramiyede! Peki, Kurban Bayramı ne zaman, bayram tatili kaç gün? Emekliye bayram ikramiyesi Kurban Bayramı'nda da verilecek mi? İşte detaylar!

20.06.2018Ekonomi
Bayram öncesi emekli maaşları ne zaman ödenecek

Bayram öncesi emekli maaşları ne zaman ödenecek?

Ramazan Bayramı'nın gelmesine sayılı günler kala emekli maaşlarının ne zaman yatacağı da merak konusu oldu. Bayram gelmeden emekli maaşlarının hesaba yatacağının açıklanmasının ardından emekli maaşı araştırmaları hız kazandı. Peki, emekli maaşları ne zaman ödenecek?

12.06.2018Ekonomi
Bakan açıkladı: 99 bin kişi başvurdu Talep yağdı

Bakan açıkladı: 99 bin kişi başvurdu! Talep yağdı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu NTV'de soruları yanıtladı. Sarıeroğlu emekli ikramiyeleriyle ilgili "Her sene hem Ramazan hem de Kurban Bayramı'nda ödemeler yapılacak" açıklamasında bulundu. Sarıeroğlu yapılandırmayla ilgili ise; 2 Haziran'da başlayan vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına yönelik düzenleme kapsamında dün itibarıyla 99 bin 124 kişinin başvurduğunu bildirdi

12.06.2018Ekonomi
ATMlerin önü doldu taştı Duyan koştu

ATM'lerin önü doldu taştı! Duyan koştu

İZMİT’te, emekliler bayram ikramiyelerini almak için ATM’lerin önünde sıraya girdi. Emekliler, ikramiyeleri ile bayram öncesi ihtiyaçlarını karşılayacaklarını söyledi.

8.06.2018Ekonomi
Dul ve yetimlere hissesi kadar ikramiye

Dul ve yetimlere hissesi kadar ikramiye

EMEKLİLERE bin TL bayram ikramiyesi dün itibariyle ödenmeye başlandı.

7.06.2018Ekonomi
Emekli maaşları ne zamana ödenecek

Emekli maaşları ne zamana ödenecek?

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinden tahsis numarasının son rakamı 5, 7 ve 9 olanlara 11 Haziran; 1, 3 ve 8 olanlara 12 Haziran; 0, 2, 4 ve 6 olanlara ise 13 Haziran'da aylık ödenmesi yapılacak.

7.06.2018Ekonomi
Son dakika... Bakan Ağbaldan çok önemli ek zam açıklaması

Son dakika... Bakan Ağbal'dan çok önemli ek zam açıklaması

Maliye Bakanı Naci Ağbal, enflasyon farkı zammının da eklenmesi sonrasında memur ve emeklilerin yeni maaşlarını açıkladı.

6.06.2018Ekonomi
Emekliye 1000 TL ikramiye ödemeleri ne zaman başlıyor Net tarih açıklaması

Emekliye 1000 TL ikramiye ödemeleri ne zaman başlıyor? Net tarih açıklaması

Emekliye 1000 TL olarak belirlenen ikramiye ödemeleri başlıyor. Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın yapmış olduğu açıklamaya göre emekliye ikramiye ödemesi, ilk olarak 7 Haziran'da hesaplara yatırılacak. Bu ikramiyeler, emeklilerin dahil oldukları sandığa göre değişiklik gösterebilecek. Peki, 1000 TL olarak yatırılacak emekli ikramiyeleri ne zaman yatırılacak? İşte, detaylı bilgiler

4.06.2018Gündem
Son dakika... Emekliye maaş ödemesi başladı

Son dakika... Emekliye maaş ödemesi başladı

Emekli Sandığına bağlı emekliler bugün maaşlarını aldı. 12 milyon emeklinin merakla beklediği bin liralık bayram ikramiyesi de 7-8 Haziran'da ödenecek.

1.06.2018Ekonomi
Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek İşte o tarihler ve ödenecek miktar

Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? İşte o tarihler ve ödenecek miktar

Emekliye bayram ikramiyesinin ne zaman, hangi tarihte ödeneceği merak konusu olmuş, özellikle ikramiyelerin bayram öncesi mi ödeneceği internette sorgulanan konular arasında yer almıştı. Peki emekliye bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? İşte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından açıklanan tarihler ve ödenecek miktar

30.05.2018Ekonomi
Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman hangi gün ödenecek Bakan açıkladı

Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman hangi gün ödenecek? Bakan açıkladı!

Emekliye bayramda ikramiye için araştırmalar devam ediyor. Tüm emeklilere 1000 lira ikramiye verileceğini açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bu ikramiyelerin iki bayramda da dağıtılacağını duyurdu. Peki, milyonlarca kişinin gözünün kulağının tarih detaylarına çevrildiği emekliye bayram ikramiyesi ne zaman verilecek? İşte, emekliye bayram ikramiyesinin verileceği tarih hakkında bazı detaylar

27.05.2018Ekonomi
Emekliye ikramiye tarihi Bakan Sarıeroğlu tarafından açıklandı

Emekliye ikramiye tarihi Bakan Sarıeroğlu tarafından açıklandı

Emekliye bayram öncelerinde verilecek olan 1000 liralık ikramiye için tarih detayları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından açıklandı. Emekli olan herkesin net olarak 1000 liralık ikramiyeden faydalanacağını ifade eden Bakan Sarıeroğlu, tarih hakkında bazı detaylar verdi. Peki, emekliye bayram ikramiyesi ne zaman verilecek? İşte, detaylı bilgiler

25.05.2018Ekonomi
Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman verilecek Emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek

Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman verilecek? Emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek?

Geçtiğimiz günlerde açıklanan ve detayları belli olmaya başlayan emekliye bayram ikramiyesi konusu son zamanların en çok konuşulanlarından oldu. Ramazan ve Kurban Bayramı'nda olmak üzere yılda iki sefer verilecek olan emekliye bayram ikramiyesinin Ramazan Bayramı öncesi ne zaman verileceği araştırılıyor. Peki, Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman verilecek? Emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek?

22.05.2018Ekonomi
Emekliye ikramiye turizme hareketlilik getirdi

Emekliye ikramiye turizme hareketlilik getirdi

Emekliye her bayram öncesi verilecek biner liralık ikramiye turizmde de etkisini gösterdi. Turizmciler, “12 milyon emeklinin yüzde 1’i bu parayla tatile çıkar” dedi. Bayram için otellerin aranmaya başladığını belirten turizmciler, günlük kiralık evlere de talep olduğunu kaydetti.

19.05.2018Ekonomi
Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman verilecek Kimler bayram ikramiyesi alacak

Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman verilecek? Kimler bayram ikramiyesi alacak?

Emekliye bayram ikramiyesine ilişkin detaylar belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da ikramiyeleri içeren kanunu onaylamasının ardından emeklilerin bayram ikramiyesi alması kesinleşti. Peki emekliye bayram ikramiyesi ne zaman verilecek? Kimler bayram ikramiyesi alacak?

17.05.2018Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan borç yapılandırma ve emekliye ikramiyeyi onayladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan borç yapılandırma ve emekliye ikramiyeyi onayladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vergi ve prim borçlarının yapılandırılması, emeklilere dini bayramlar öncesi ikramiye ödenmesi gibi düzenlemeleri içeren kanunu onayladı.

17.05.2018Ekonomi

Barışa sabotaj

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, Kudüs’teki ABD Büyükelçiliği’nin açılışını protesto eden Filistinlilerin İsrail kurşunlarıyla katledilmesine ilişkin, “Bu kurşunlar insanlığın vicdanına atılmış kurşunlardır” dedi. İslam İşbirliği Teşkilatı’nı (İİT) cuma günü olağanüstü toplantıya çağırdıklarını, aynı gün İstanbul Yenikapı’da da ‘Zulme Karşı Duruş’ mitingi yapacaklarını belirten Yıldırım, başbakan olarak son kez kürsüye çıktığı AK Parti’nin dünkü Meclis grubunda şunları söyledi:

15.05.2018Gündem
Başbakan Binali Yıldırımdan önemli açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım, 'İsrail’i şiddetle lanetle kınıyoruz. Bölgede barış iklimine benzin döken ABD yönetimini de kınıyoruz' dedi. AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Başbakan Yıldırım, bu gelişmeler üzerine bir dizi karar aldıklarını belirterek 'İslam İşbirliği Dönem Başkanı olarak olağanüstü zirve çağrısı yaptık. Cuma günü saat üçte Yenikapı meydanında yapılacak büyük buluşmaya bütün vatandaşlarımızı davet ediyorum' diye konuştu.

15.05.2018Gündem
Barış paketi

Barış paketi

Başbakan Binali Yıldırım, erken seçim öncesinde kamunun vatandaşla her konuda anlaşacağı ve barışacağı paketi açıkladı. Paket vergi, prim borcu, trafik gibi cezalar ile imar barışını kapsarken, emeklilere Kurban ve Ramazan Bayramı'nda 1000’er lira ikramiyeyi içeriyor.

30.04.2018Ekonomi
12 milyon emekliye 2 ikramiye

12 milyon emekliye 2 ikramiye

Başbakan Binali Yıldırım 12 milyondan fazla emekliye senede iki kez 1000'er lira ikramiye verileceğini söyledi.

30.04.2018Ekonomi
Başbakan Yıldırım: Önemli kararlar aldık

Başbakan Yıldırım: Önemli kararlar aldık

Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında 'önemli kararlar aldık' diyerek cezalar, borçlar, öğrenci affı, imar barışı ve emeklilere ikramiyeyle ilgili yapılan düzenlemeleri açıkladı.

30.04.2018Gündem
Memur ve emekliye bayram ikramiyesi KPDK toplantısında görüşülecek mi

Memur ve emekliye bayram ikramiyesi KPDK toplantısında görüşülecek mi?

Uzun zamandır konuşulan memur ve emekliye bayram ikramiyesi konusu, bu haftanın en çok konuşulan konuları arasında yer alıyor. Geçtiğimiz haftalarda KPDK toplantısında görüşüleceği öne sürülen memur ve emekliye bayram ikramiyesi konusu, bugün yeniden gündeme geldi. Peki, memur ve emekliye bayram ikramiyesi KPDK toplantısında görüşülecek mi? İşte, birçok vatandaşın ilgiyle araştırdığı konuyla ilgili bazı bilgiler

29.03.2018Ekonomi
Temmuz 2017 memur zammı ne kadar olacak

Temmuz 2017 memur zammı ne kadar olacak?

Temmuz ayı memur zammı için meraklı bekleyiş devam ediyor. Milyonlarca memur ve emeklinin enflasyondan etkilenmemesi için gerçekleştirilecek olan temmuz memur zammı, TÜFE oranlarına göre değişkenlik gösterecek. Peki, bu koşullara göre emekli ve memurlar Temmuz 2017'de ne kadar zam alacak? İşte, detaylı bilgiler

26.06.2017Ekonomi
2017 Temmuz ayı memur maaş zammı ne kadar olacak Kamu-Senden memur maaş zammı açıklaması

2017 Temmuz ayı memur maaş zammı ne kadar olacak? Kamu-Sen'den memur maaş zammı açıklaması

2017 Temmuz ayı memur maaş zammı ne kadar olacağı binlerce memur tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini koruyor. Maaş zamları enflasyon oranına göre değişkenlik gösterirken vatandaşlar bu durumdan dolayı bir hayli üzgün durumda. Kamu-Sen Başkanı İsmail Koncuk, “5 aylık hesaplamalara göre enflasyon nedeniyle alacağımız yüzde 3.18’e ulaştı." açıklamasında bulundu. Peki, 2017 Temmuz ayı memur maaş zammı ne kadar olacak? İşte, Kamu-Sen'den memur maaş zammı açıklaması.

22.06.2017Ekonomi
Temmuz ayı memur zammı ne kadar olacak

Temmuz ayı memur zammı ne kadar olacak?

Temmuz ayı memur zammı için araştırmalar devam ediyor. Enflasyon farkına göre zam durumu değişecek olan memurlar, temmuz ayı içerisinde alacakları zammı araştırmaya başladı. Peki, memurların Temmuz ayı içerisinde alacakları maaşta ne kadar zam olacak? İşte, detaylı bilgiler

14.06.2017Ekonomi
Memur ve emeklinin enflasyon farkı ne olacak

Memur ve emeklinin enflasyon farkı ne olacak?

TÜKETİCİ enflasyonundaki artış Mayıs ayında da devam etti. Ocak ayında yüzde 3 zam alan memur ve emeklileri, Şubat ayından itibaren zammı enflasyon ve vergiye kaptırdı. 5 aylık enflasyon yüzde 6.18’e ulaşırken, Kamu-Sen Başkanı İsmail Koncuk, “Haziran’da tablo daha da vahim olacak. Çünkü Ramazan ayı nedeniyle herşeye zam geldi. Hükümet memur ve tüm emeklilere bayram ikramiyesi vermeli” dedi.

5.06.2017Ekonomi
Yasemin’in masalını babası yazdı

Yasemin’in masalını babası yazdı

Gülben Ergen Soma’ya gitti ve Down Sendromlu kızları Yasemin’e damatsız düğün yapan Aynur-Kudret Erarslan çiftinin evine konuk oldu...

5.07.2016Magazin
İşçilikten memurluğa geçenlere iyi haber

İşçilikten memurluğa geçenlere iyi haber

Kamuda işçiyken memur statüsüne geçip kıdem tazminatı almayanlara Maliye Bakanlığından iyi haber geldi.

14.10.2015Ekonomi
İşçilikten memurluğa geçenlere iyi haber

İşçilikten memurluğa geçenlere iyi haber

Kamuda işçiyken memur statüsüne geçip kıdem tazminatı almayanlara Maliye Bakanlığından iyi haber geldi.

14.10.2015Teknoloji

Yazar Sonuçları

Zamla emeklilerin ek ödemesi de arttı

Hem memur emeklileri hem de SSK ve Bağ-Kur emeklileri maaşlarının yüzde 4’ü kadar oranda ek ödeme alıyor. Ek ödeme tutarı emekliden emekliye değişmiyor. Temmuz ayında yeni zamla birlikte emeklilerin ek ödemeleri de yükseldi.

6.07.2018

Emekliliği erteleyenin maaşı artar mı?

Kimileri, emekliliği gelmesine rağmen yüksek maaş alabilmek için prim ödemeye devam ediyor. Kimileri ise emeklilik için senenin belli dönemlerini bekliyor. Peki emeklilikte yüksek maaş almak mümkün mü?

3.07.2018

Partilerin sosyal güvenlik vaatleri

Seçim beyannameleri açıklandı, partilerin sosyal güvenlik alanındaki vaatleri de netleşti. Emeklileri odak noktaya koyan partilerin bayram ikramiyesinden prim borçlarını yapılandırmaya, işsizlik sigortasına düzenlemeden genç ve kadın çalışanlara desteğe kadar birçok alanda ortak vaatleri bulunuyor.

29.05.2018

10 gün izinden kim nasıl yararlanacak?

10 günlük Kurban Bayramı tatilinden sadece devlet memurları ve belediye çalışanları yararlanacak. İdari izin, özel sektör çalışanlarını kapsamayacak. Peki, özel sektörde çalışanlar bu bayram tatilini 10 güne çıkartabilirler mi?

22.08.2017

Yasemin’in masalını babası yazdı

Gülben Ergen Soma’ya gitti ve Down Sendromlu kızları Yasemin’e damatsız düğün yapan Aynur-Kudret Erarslan çiftinin evine konuk oldu

5.07.2016