EKSTRA
MENÜ

Elmanın Faydaları

Elmanın Faydaları haberleri sayfasında güncel ve son dakika Elmanın Faydaları hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 37 Elmanın Faydaları haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Elmanın Faydaları Haberleri

Mitolojide de yeri var günümüz sofrasında da... Elmanın hiç bilmediğiniz özellikleri

Mitolojide de yeri var günümüz sofrasında da... Elmanın hiç bilmediğiniz özellikleri

Başta sonbahar olmak üzere dört mevsimin en sevilen meyvelerinden biri elma. Dünya üzerindeki 8 bin civarı çeşidiyle, çeşitlilik anlamında en zengin meyve olarak bilinen elmayı biraz daha yakından tanıyalım mı? Cevabınız 'evet'se elma hakkındaki ilginç gerçeklere hoş geldiniz.

Elma kabuğunu kullanmanın 4 farklı yolu

Elma kabuğunu kullanmanın 4 farklı yolu

Elmayı tüketirken kabuklarını soyup çöpe mi atıyorsunuz? Mis kokulu, leziz ve çok faydalı elma kabuklarını kullanarak yapabileceğiniz şeyler var.

22.04.2020Evdehayat
Elmanın faydaları nelerdir Sarı, kırmızı ve ekşi elma faydaları

Elmanın faydaları nelerdir? Sarı, kırmızı ve ekşi elma faydaları

En çok tercih edilen meyveler denilince akla gelen elma, saymakla bitmeyen faydalara sahip. İçerisinde bulundurduğu vitaminlerin yanı sindirimi kolaylaştırması, tercih edilme nedenlerindendir. Elmanın faydalarını sizler için derledik.

4.03.2020Sağlık
Elma Kabuğunu Kullanmanın 3 Farklı Yolu

Elma Kabuğunu Kullanmanın 3 Farklı Yolu

Elmayı soyarak tüketiyor, kabuklarını da çöpe mi atıyorsunuz? Bu leziz meyvenin kabuklarını da farklı şekilde değerlendirebilirsiniz. Elma kabuğunu kullanmanın 3 farklı yolunu aşağıya bırakıyoruz.

15.01.2019İyi Yaşam
Yeşil elmanın sağlığa 6 faydası

Yeşil elmanın sağlığa 6 faydası

Ekşi tadı ile seveni kadar sevmeyeni de olan yeşil elma, içeriğindeki antioksidanlar sayesinde önemli bir besin kaynağıdır. Günün her saati yenebilen bir meyve olmasının yanında asidik özelliğiyle de kilo vermek isteyenlerin gözdesidir. Say say bitmeyen faydalarından bazılarına bakalım.

2.05.2017Sağlık
En sağlıklı meyve suları

En sağlıklı meyve suları

Hastalıklardan koruyan 6 meyve suyu ve faydaları...

12.05.2016Sağlık
Gençlik iksiri: Elma

Gençlik iksiri: Elma!

Elma yediğinde bağışıklığını güçlendirmiş, yaşlanmayı geciktirmiş hem de rejimini bozmamış oluyorsun.

Yeşil Elma Besin Değerleri: 1 Yeşil Elma Kaç Kalori Protein Ve Karbonhidrat Değerleri

Yeşil Elma Besin Değerleri: 1 Yeşil Elma Kaç Kalori? Protein Ve Karbonhidrat Değerleri

Meyve ve sebzeler sağlık açısından oldukça faydalı olan besin maddeleri olmaktadır. Yeşil elma da faydaları fazlaca olan meyvelerden birisi olarak ifade edilmektedir. Yeşil elma; vitamin, mineral, protein ve lif açısından oldukça zengin bir içeriğe sahip olmaktadır. Kanserden karaciğer sağlığına kadar çok çeşitli faydaları olan bir meyvedir. Peki, yeşil elma besin değerleri nelerdir? 1 yeşil elma kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri nelerdir tüm detayları ile derledik.

Elma suyu nasıl yapılır, sıkılır ve hazırlanır Elma suyu konsantresi yapımı ve tarifi

Elma suyu nasıl yapılır, sıkılır ve hazırlanır? Elma suyu konsantresi yapımı ve tarifi

Meyveler çiğ olarak tüketilebildiği gibi suyu sıkılarak da içilebilir. Özellikle elma suyunun yapımı çok merak ediliyor. Elma suyu nasıl yapılır, sıkılır ve hazırlanır? Elma suyu konsantresi yapımı ve tarifi nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Elma çekirdeği faydalı mı, zararlı mı İşte, elma çekirdeği yediğinizde vücudunuza olanlar

Elma çekirdeği faydalı mı, zararlı mı? İşte, elma çekirdeği yediğinizde vücudunuza olanlar

Elma gibi bir meyve yemenin sağlığa faydaları herkes tarafından bilinir. Elmanın bizim için ne kadar iyi olduğunu ve her gün en az beş porsiyon meyve ve sebze yemeyi hedeflememiz gerektiğini biliyoruz, ancak meyve ve sebzelerin hangi kısımlarını yiyoruz? Örneğin tohumları ve çekirdekleri... Ayçiçeği tohumları gibi bazıları kendi başlarına gıda olarak kabul edilirler ve proteinle paketlenirler. Peki ya elma çekirdekleri? Bunun yerine biraz elma suyu içmek daha iyi olabilir mi? İşte elma çekirdeği zararlı mı, faydaları neler sorularının yanıtları…

17.08.2021Kişisel Bakım
Elma Çekirdeği Nedir Ve Neye İyi Gelir Elma Çekirdeği Faydaları

Elma Çekirdeği Nedir Ve Neye İyi Gelir? Elma Çekirdeği Faydaları

Günümüzde sağlıklı beslenmek oldukça önem taşıyor. Özellikle sebze ve meyve de en sağlıklı gıdalar arasında yer alıyor. Ayrıca bu besinlerin etli kısmının yanı sıra çekirdekleri de bazı durumlarda tüketilebilir. Elma çekirdeği nedir ve neye iyi gelir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Elma Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Elma Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Elma Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Elma Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Elma ağaçları, Rosaceae familyasından olup ülkemizde en çok yetiştirilen ağaç türleri arasında yer alır. Elma ağaçlarının çok çeşitli olması ve yaşam isteklerinin çeşitli olması nedeni ile ülkemizde çok sayıda farklı yerde yetiştiriliyor. Elma ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Zencefilin faydaları nelerdir ve nasıl tüketilir

Zencefilin faydaları nelerdir ve nasıl tüketilir?

Zencefil, bazı hastalıkların tedavisinde destekleyici olarak kullanılabiliyor. Ayrıca gribe karşı etkili ve bağışıklığı da güçlendiriyor. Peki zencefilin faydaları nelerdir ve nasıl tüketilir?

21.03.2021Sağlık
Ebru Şallı:Ben kimsenin yuvasını yıkmadım

Ebru Şallı:Ben kimsenin yuvasını yıkmadım

Sağlıklı beslenme hayatının merkezinde; “Dokuz yaşındayken bile kütüphanelerde elmanın, havucun içindeki vitamini araştırırdım” diyor. Yıllardır pilatesle yatıp kalkıyor; “Mankenden pilates hocası mı olur” diye itiraz edenlere “Fıstık gibi de oldu” cevabını veriyor. Ebru Şallı’yla Kanal D’de başlayan programı için buluştuk.

Harika bir cilt için dünyada gitmeniz gereken yerler

Harika bir cilt için dünyada gitmeniz gereken yerler

Tatil yaparken aynı zamanda cilt bakımı yaptırmak ya da inanılmaz ortamlarda kaplıcalara girmek mümkün. Dünyanın en değişik doğal güzelliklerini de barındıran listemizde şifa bulabileceğiniz ve kendinizi baştan aşağı yenileyebileceğiniz destinasyonları bulabilirsiniz; buralara gitmek için en uygun uçak bileti ise dünyanın seyahat arama motoru Skyscanner’da...

4.01.2018Seyahat
Elmanın sağlığa faydaları

Elmanın sağlığa faydaları

Elma kilo verme ve kilo korumada oldukça etkili bir meyvedir. Elma-sağlık ilişkisi hakkında pek çok şey söylenebilir. Kısacası elma doğal bir ilaçtır. Günde 1 kez elma tüketmenin sağlığımıza sayısız faydası mevcut.

9.12.2015Sağlık
Mucize Kış Meyveleri

Mucize Kış Meyveleri!

Kış meyve ve sebzeleri belki yaz kadar çeşitli değil ama çok yararlı...

Kış sebze ve meyvelerinin bilinmeyen yararları

Kış sebze ve meyvelerinin bilinmeyen yararları!

Bağışıklık sistemini güçlendiren bu besinlerin yararlarını uzmanlarından öğrenelim.

18.12.2014Sağlık
Taze Sıkılmış Meyve Sularının Faydaları

Taze Sıkılmış Meyve Sularının Faydaları

Taze sıkılmış meyve sularının konsantre meyve sularından çok daha faydalı olduğunu hepimiz biliyoruz. Konsantre meyve suları vitamini olmayan şekerli içeceklerdir. Kış aylarında hastalıklardan korunmak için vitamini bol olan besinleri tüketmek gereklidir.

Bu besinler dişleriniz için

Bu besinler dişleriniz için

Günlük hayatta fazlaca tüketilen besinlerin dişler için birer güçlendirici olduğunu biliyor musunuz?

16.12.2008Kelebek
Diş dostu 10 besin maddesi

Diş dostu 10 besin maddesi

Dişlerinizin daha temiz ve sağlıklı olmasını ister misiniz? Cevabınız evet ise bu önerileri okuyun...

31.10.2008Kelebek
Sağlık dolu akıllı öneriler

Sağlık dolu akıllı öneriler!

Daha sağlıklı olabilmek ve var olan sağlığımızı koruyabilmek için bazı püf noktalarını iyi bilmek gerekir.

11.07.2008Sağlık
Sağlık dolu akıllı öneriler

Sağlık dolu akıllı öneriler!

Daha sağlıklı olabilmek ve var olan sağlığımızı koruyabilmek için bazı püf noktalarını iyi bilmek gerekir.

Kabızlığa karşı elma

Kabızlığa karşı elma

Düzenli tüketildiğinde elmanın kabızlığa iyi geldiğini biliyor muydunuz?

Yazar Sonuçları

Gençlik iksiri yeşil elma

Elma, her mevsim bulunabilen ekşi, tatlı seçenekleri ile sağlıklı beslenmenin olmazsa olmaz meyvesidir. Özellikle yeşil elma içerdiği yüksek antioksidant seviyesi ile cildi yaşlanmaya karşı koruyucu antiaging özellik gösterir.

1.11.2017

Şişirme hayatlar

İki sene önce ünlü bir şahsiyet, katıldığı programın çok izlendiği ve kendisinin çok konuşulduğu algısı yaratmak amacıyla program gecesi Twitter’da “takipçi dalaveresi” çevirmiş, ismini TT’ye taşımayı başarmıştı. Fakat TT’ye bastığınızda karşınıza çıkan bu şahsın isminin geçtiği Türkçe tweet’ler değil, Çince tweet’lerdi.

28.08.2013

Kalori hesabı gömüldü mü?

Ertuğrul Özkök dün önemli bir konuyu yeniden gündeme getirdi: Kalori meselesi! Mesele mühim. Meselenin The Economist gibi ciddi bir dergi tarafından gündeme getirilmesi önemli. Ama daha pek çok boyutu var. Onları pas geçersek sınıfta kalmaya ve göbeklenmeye devam edeceğimiz kesindir.

29.04.2019

Bu kombinasyonlarda hayat var!

Her gıdanın bazı yararları var. Kimi antioksidan, vitamin, mineral, kimi posa, protein, probiyotik, kimi de omega-3, omega-5 ya da omega-9 zengini. Yine de şu küçük fakat önemli ayrıntıyı unutmamanız lazım: Bazı gıdalar birlikte tüketildiklerinde faydaları artıyor, faydalanma oranınız bazen üç-beş katına bile çıkabiliyor. İşte o sağlığa daha fazla destek ve güç sağlayan “gıda evlilikleri”nin en mühim 6 örneği...

17.08.2017

Antibiyotik bir biyolojik bomba mı?

Antibiyotikler bağırsaklardaki her türlü mikrobu yok edebiliyor. “Faydalı mı, zararlı mı?” ayrımı yapmadan önüne gelen bakteriyi öldürüyor. Neticede de vücudun biyolojik dengesi –iç denge- bozuluyor.

4.10.2016
Yaz diyetlerinin vazgeçilmezleri

Yaz diyetlerinin vazgeçilmezleri

Sebze ve meyvelerin gizemini öğrenmeye ne dersiniz?

1.06.2014

Kanserojenlerden uzak durun

Kanserden korunmak istiyorsanız, önceliğinizi sık sık karşılaşma olasılığınız bulunan kanserojenler hakkında bilgi edinmeye verin.

24.08.2013
Salatalık tokluk hissini artırıyor

Salatalık tokluk hissini artırıyor

Salatalığın diğer faydaları neler?

7.08.2012

Domates prostatı korur mu?

Yukarıdaki soruyu “Evet!” diye yanıtlayabilirsiniz.

12.05.2011

Daha organik bir hayat geliyor

Organik gıdalara ilgi artıyor. Bu durumu gelip geçici bir heves veya ilkbahar modası sanmayın.

19.05.2008

Meyve suyuna lahana ve kereviz girdi, 750 milyon YTL göründü

MEYVE sularındaki rekabetin meyveden sebzeye kayması, 500 milyon YTL olan yıllık pazar büyüklüğünü hızla artırıyor.

28.07.2007