MENÜ

Elektrik Kesintileri

Elektrik Kesintileri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Elektrik Kesintileri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Elektrik Kesintileri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.680 Elektrik Kesintileri haberi bulunmuştur.

Elektrik Kesintileri Haberleri

Karşınızda ‘Lucifer’ yüksek basınç merkezi

Karşınızda ‘Lucifer’ yüksek basınç merkezi

Biri sabah, biri de akşam trafiğin yoğun olduğu saatlerde şehrin merkezinde iki şiddetli boran ile karşılaştık. İster istemez artık tüm dikkatler havaya çevrildi. Ne oluyor? Böyle şeyler olmazdı? “Şunca yıllık hayatımda böyle bir şey görmedim” gibi sorular ve serzenişler... Bakın neler oluyor anlatayım...

7.08.2017Seyahat
Bilgisayarınızı sağlıklı tutmanın 10 yolu

Bilgisayarınızı 'sağlıklı' tutmanın 10 yolu

Yaz tatilinde bilgisayarların başında geçirdiğimiz vakit artıyor. Her ne kadar azı karar çoğu zarar olsa da, kişisel bilgisayarlarımızda zaman geçirirken onun bakımlarını da yapmalıyız. Yeterince korunmayan, disk kapasitesi neredeyse dolmuş ve gerekli koruma önlemleri alınmamış bilgisayarları daha erken bir son bekliyor. Peki daha sağlıklı bir bilgisayara nasıl kavuşabilirsiniz? ABD’deki bilgisayar destek platformu Computer Hope, bunun için önemli ipuçları sunuyor.

30.07.2017Eğitim
Sağanak ve fırtına İstanbulu vurdu

Sağanak ve fırtına İstanbul'u vurdu

İstanbul'da şiddetli sağanak, fırtına ve dolu hayatı felç etti. Sağanak sonrası pek çok noktayı su bastı, trafik felç oldu, vatandaşlar yollarda kaldı. Yağış nedeniyle hava ve deniz ulaşımı da olumsuz etkilendi. Bazı noktalarda diz boyu su birikintisi oluştu. Cep telefonlarının zaman zaman çekmediği, bazı noktalarda elektrik kesintileri yaşandığı görüldü. Avrasya Tüneli geçici olarak kapatıldı. Deniz hatlarındaki bazı vapurlar yağış sırasında denizin ortasında bekledi, yolculara can yelekleri dağıtıldı. Dolu yağışının ise pek çok evin ve otomobilin camlarını kırdığı görüldü. Yağış sonrası Kurtuluş'ta bir mezarlık duvarının çöktüğü, yaralılar olduğu belirtiliyor. Haydarpaşa Limanı'nda bir vinç yağ varillerinin üzerine devrildi, patlama yaşandı. Yangının kontrol altına alındığı belirtiliyor.

27.07.2017Haber
Sağanak ve fırtına İstanbulu vurdu

Sağanak ve fırtına İstanbul'u vurdu

İstanbul'da şiddetli sağanak, fırtına ve dolu hayatı felç etti. Sağanak sonrası pek çok noktayı su bastı, trafik felç oldu, vatandaşlar yollarda kaldı. Yağış nedeniyle hava ve deniz ulaşımı da olumsuz etkilendi. Bazı noktalarda diz boyu su birikintisi oluştu. Cep telefonlarının zaman zaman çekmediği, bazı noktalarda elektrik kesintileri yaşandığı görüldü. Avrasya Tüneli geçici olarak kapatıldı. Deniz hatlarındaki bazı vapurlar yağış sırasında denizin ortasında bekledi, yolculara can yelekleri dağıtıldı. Dolu yağışının ise pek çok evin ve otomobilin camlarını kırdığı görüldü. Haydarpaşa Limanı'nda vinç devrildi, yangın çıktı, Kağıthane'de bir depoya yıldırım isabet etti, Şişli'de ise mezarlık duvarı yıkıldı, 2 kişi yaralandı... Fırtınada yaralanan yaklaşık 10 kişi Üsküdar Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne tedavi için başvurdu. Yaralılardan ikisinin durumunun ağır olduğu öğrenildi. Son açıklamaya göre yağışlar şiddetini azaltarak yarın akşama kadar sürecek. Gece saat 03.00'te şiddetli yağış bekleniyor.

27.07.2017Gündem
İstanbul’da elektrik kesintisi yaşayacak ilçeler… Elektrikler ne zaman gelecek

İstanbul’da elektrik kesintisi yaşayacak ilçeler… Elektrikler ne zaman gelecek?

BEDAŞ, 11 Haziran Salı günü İstanbul'da uygulanacak olan elektrik kesintilerini paylaştı. Esenler, Eyüp, Esenyurt, Zeyinburnu, Şişli… İşte elektrik kesintisi yaşanacak İstanbul ilçeleri ve kesintilerin ne kadar süreceğine dair detaylı bilgi!

11.07.2017Gündem
Elon Musk dünyanın en büyük pilini yapacak

Elon Musk dünyanın en büyük pilini yapacak

Elektrikli otomobil üreticisi ve enerji depolama şirketi Tesla, Avustralya'da dünyanın en büyük lityum iyon pilini yapacağını açıkladı.

8.07.2017Teknoloji
Dünyanın en büyük pili yapılacak

Dünyanın en büyük pili yapılacak

Dünyanın en büyük lityum iyon bataryası, 100 megawatt kapasiteye sahip olacak.

8.07.2017Ekonomi
Tüketim rekoru sıkıntısız karşılandı

Tüketim rekoru sıkıntısız karşılandı

Türkiye, aşırı sıcak hava ve sanayi üretimindeki artışa bağlı olarak 3 Temmuz Pazartesi günü gerçekleştirdiği 927 milyon 875 bin kilovatsaat tüketimle tüm zamanların rekorunu kırdı.

5.07.2017Ekonomi
Çinde sel 56 can aldı

Çin'de sel 56 can aldı

Çin'in güneyinde etkili olan şiddetli yağışların yol açtığı sellerde en az 56 kişi yaşamını yitirdi, 22 kişi kayboldu.

5.07.2017Dünya
4 Temmuz İstanbul elektrik kesintileri… Elektrikler ne zaman gelecek

4 Temmuz İstanbul elektrik kesintileri… Elektrikler ne zaman gelecek?

İstanbul'un bazı ilçelerinden elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ), İstanbul'un Avrupa yakasındaki pek çok ilçede 4 Temmuz'da elektrik kesintisi uygulanacağını duyurdu: Esenler, Başakşehir, Küçükçekmece, Şişli... İşte elektrik kesintisi yaşayacak tüm Avrupa Yakası ilçeleri ve kesintilerin süresi!

4.07.2017Gündem
BEDAŞtan belediyelere özel ‘Talep Takip’ program

BEDAŞ'tan belediyelere özel ‘Talep Takip’ program

İstanbul’un Avrupa yakasında 4,8 milyon aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) kesintisiz enerji için belediyelerle koordinasyonu güçlendirecek özel bir yazılım geliştirdi. BEDAŞ’ın ‘Talep Takip’ yazılımı; belediyelerin talep ve sorunlarını program üzerinden iletmelerini, belediyelerin planlanan yatırım çalışmalarına ait süreçleri şeffaf bir şekilde, anlık olarak takip etmelerine imkân sağlıyor.

15.06.2017Ekonomi
Elektrik kesintileri tarih oluyor

Elektrik kesintileri tarih oluyor!

Pilot bölge olarak İstanbul Başakşehir'de hayata geçirilen yeni bir uygulama arızalara bağlı olan elektrik kesintilerini önlüyor.

16.05.2017Ekonomi
İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakasında elektrik kesintisi - Elektrikler ne zaman gelecek

İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası'nda elektrik kesintisi - Elektrikler ne zaman gelecek?

İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasından elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. Anadolu Yakası’nda 3 ilçede, Avrupa Yakası’ndaysa pek çok ilçede 15 Mayıs Pazartesi günü (bugün) elektrik kesintisi yaşanacak. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? Kesintiler hangi ilçede kaç saat sürecek? İşte, elektrik kesintisi yaşanacak İstanbul ilçeleri ve detayları!

15.05.2017Gündem
Osmaniye, Hatay, Mersin ve Adanada elektrik kesintisi

Osmaniye, Hatay, Mersin ve Adana'da elektrik kesintisi

Osmaniye, Hatay, Mersin ve Adana'da bu hafta planlı elektrik kesintileri yaşanacak. Bu illerde yaşayan vatandaşlarımız haberimizdeki detaylardan kendi il ve ilçelerindeki planlı elektrik kesintisi duyurusuna ulaşabilirler. Peki Hangi il ve ilçelerde elektrik kesintisi yaşanacak?

9.05.2017Gündem
İstanbulda bazı ilçelerde elektrik kesintisi

İstanbul'da bazı ilçelerde elektrik kesintisi

İstanbul'un Avrupa yakasındaki 13 ilçenin bazı bölgelerinde 11 Mayıs'ta elektrik kesintisine gidilecek. Peki İstanbul'da hangi ilçelerde elektrik kesintileri yaşanacak?

9.05.2017Gündem
30 yıllık şebeke yenilendi

30 yıllık şebeke yenilendi

Özellikle de kırsaldaki müşterilerine daha sağlıklı ve kesintisiz elektrik enerjisi sunma çabası içerisinde bulunan Dicle Elektrik Dağıtım’ın hayata geçirdiği ‘Örnek Köy Projesi’ne Bekirhan beldesi de dahil oldu. Daha önce bazı kesimlerin engellemeleri yüzünden geciken proje kapsamında 2,3 milyon liralık harcama ile beldenin 30 yıllık elektrik şebekesi yenilendi.

4.05.2017Ekonomi
Venezuelada asgari ücrete yüzde 60 zam

Venezuela'da asgari ücrete yüzde 60 zam

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, görevden alınması için protestoların sürdüğü bir dönemde, maaşları artırma ve bedava ev dağıtma vaadinde bulundu. Maduro, 1 Mayıs'tan itibaren asgari ücretin yüzde 60 oranında artacağını söyledi.

1.05.2017Dünya
Venezuela karıştı

Venezuela karıştı

Dünyanın en çok ham petrol rezervine sahip ülkesi olan Venezuela’da son yılların en büyük protesto gösterileri gerçekleşiyor. Muhalefet, özgürlükleri kısıtlamakla ve ekonomiyi yanlış yönetmekle suçladığı, sosyalist Devlet Başkanı Maduro’nun istifasını istiyor. Önceki günkü olaylarda iki kişi yaşamını yitirdi. Maduro ise ABD’yi suçluyor.

20.04.2017Dünya
ICSG 2017 başlıyor

ICSG 2017 başlıyor

Dünya Enerji Birliği tarafından en önemli etkinlikler arasında gösterilen 5. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’na (ICSG 2017) Türkiye’den ve dünyadan önemli firmalar katıldı.

20.04.2017Ekonomi
İstanbul elektriği denizden alacak

İstanbul elektriği denizden alacak!

Marmaray’ın devreye girmesiyle elektrik sıkıntısı yaşayan İstanbullulara çözüm denizden geldi. Yenikapı açıklarına demirleyen jeneratör geminin ürettiği elektrik, mega kenti rahatlatacak.

17.04.2017Ekonomi
Bu abonelerin elektriği kesilemez

Bu abonelerin elektriği kesilemez

EPDK, elektriğe bağımlı yaşayan vatandaşların borçlarından ötürü elektriklerinin kesilmesini engelleyen bir düzenleme yaptı. Bu konuda abonelere çağrı yapan kurum, “Elektriğe bağımlı olan aboneler dağıtım şirketlerine yazılı başvuru yapmaları durumunda borçlarından dolayı elektrikleri kesilemeyecek, kesinti olması halinde ise doğrudan bilgilendirilecekler” diyor.

18.03.2017Ekonomi
İstanbulda elektrik kesintileri (15-17 Mart saatleri ile birlikte)

İstanbul'da elektrik kesintileri (15-17 Mart saatleri ile birlikte)

İstanbul'da bu hafta planlı elektrik kesintileri gerçekleştirilecek. İstanbul'da bugün ve 17 Mart tarihlerinde planlı elektrik kesintileri gerçekleştirelecek bazı ilçeler liste halinde duyuruldu.

15.03.2017Gündem
Son dakika Türkiye suyu kesti, PYDyi karanlığa gömdü

Son dakika! Türkiye suyu kesti, PYD'yi karanlığa gömdü!

Türkiye'nin Fırat Nehri üzerinden Suriye'ye bıraktığı suyu kesmesiyle, PKK/PYD'li teröristlerin elindeki Kobani ve Menbiç elektriksiz kaldı.

6.03.2017Dünya
1 trilyon dolara aydınlanacak

1 trilyon dolara "aydınlanacak"

Asya kıtası elektrik ve altyapı alanında özel sektörden orta vadede yıllık 250 milyar olmak üzere 1 trilyon dolar yatırım bekliyor.

6.03.2017Ekonomi
Karşılaşma tatil edildi

Karşılaşma tatil edildi!

TFF 1. Lig 23. haftasında oynanan Şanlıurfaspor - Adana Demirspor maçı, yoğun yağış sonrası saha zeminin bozulması ve elektrik kesintileri nedeni ile tatil edildi.

3.03.2017Futbol
12 saatten uzun kesintiye tazminat

12 saatten uzun kesintiye tazminat

ENERJİ Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Elektrik Piyasası Dairesi Başkanlığı, sık sık yaşanan elektrik kesintisinden şikâyet eden vatandaşlara tavsiyelerde bulundu.

19.02.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Vatandaşın şalteri attı!

Elektrik ve su.İnsan hayatının vazgeçilmezleri.Yokluğunda hayatın felç olduğu enerji türleri.

6.07.2017