EKSTRA
MENÜ

Elektrik Enerjisi

Elektrik Enerjisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Elektrik Enerjisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.237 Elektrik Enerjisi haberi bulunmuştur.

Elektrik Enerjisi Haberleri

Son dakika... Enerji alanındaki düzenlemeleri içeren kanun teklifi kabul edildi

Son dakika... Enerji alanındaki düzenlemeleri içeren kanun teklifi kabul edildi

Enerji alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda kabul edildi. Maden arama ve işletme, ruhsatlarının verilmesi, birleştirilmesi, sürelerinin uzatılması, devir ve intikalleri ile çevreyle uyum bedeli iadelerine ilişkin müracaatlar dışında, vadesi geçmiş borç durumunu gösterir belge aranılması zorunluluğu kaldırılacak. Doğal Gaz Piyasası Kanunu'na, Organize Toptan Doğal Gaz Satış Piyasası tanımı eklenecek.

21.10.2020Ekonomi
ABDden 30 yıl sonra bir ilk

ABD'den 30 yıl sonra bir ilk

ABD’nin yıllardır yaptırım uyguladığı Sudan yönetimi, 30 yıl aradan sonra ilk kez bir ABD’li şirket ile elektrik enerjisi alanında anlaşma imzaladı.

17.10.2020Ekonomi
Kennen Counter (Ct) - Kennen Counterları, güçlü ve zayıf rakipleri ile iyi ve kötü yönleri hakkında ipuçları

Kennen Counter (Ct) - Kennen Counterları, güçlü ve zayıf rakipleri ile iyi ve kötü yönleri hakkında ipuçları

Kennen'a karşı olan rakiplerin hangisi güçlü hangisi zayıf oldukça merak edilen konulardan birisidir. Kennen'a karşı mücadele esnasında bazı noktalara dikkat edilmelidir. Pek çok yeteneğe sahip olan Kennen Counter güçlü ve zayıf rakipleri ile iyi ve kötü yönleri hakkında ipuçları nelerdir? Sizlere detaylıca derledik.

15.10.2020Teknoloji
Enerji verimliliğiyle 2030da 18 milyon hanenin tüketimi kadar tasarruf

Enerji verimliliğiyle 2030'da 18 milyon hanenin tüketimi kadar tasarruf

Enerji verimliliği alanında 10 yılda yapılacak 54 milyar dolarlık yatırımla 18 milyon hanenin elektrik tüketimine eş değer (42,3 teravatsaat) tasarruf sağlanabilecek.

13.10.2020Ekonomi
Enerjisa Enerji, “İşimin Enerjisi” ile ‘verimlilik ve yeşile dönüş’ için yenilikçi ürünler sunuyor

Enerjisa Enerji, “İşimin Enerjisi” ile ‘verimlilik ve yeşile dönüş’ için yenilikçi ürünler sunuyor

Enerjisa Enerji, müşterilerinin enerji tüketiminde tasarruf sağlayarak karbon ayak izini azaltan ve yenilebilir enerji kullanımını arttıran ürünlerini “İşimin Enerjisi” ismiyle tanıttı. Doğa dostu olan yenilikçi ürünlerini “İşimin Enerjisi” çatısı altında yeniden yapılandıran Enerjisa Enerji, bu sayede kurumsal müşteri portföyü için katma değer zincirini genişleterek uçtan uca çözümler sunuyor.

7.10.2020Ekonomi
Ayvalık ve Burhaniyeyi dolu vurdu

Ayvalık ve Burhaniye'yi 'dolu' vurdu

Balıkesir'in Ayvalık ve Burhaniye ilçelerinde aniden başlayan fırtına ve dolu yağışı, günlük yaşamı olumsuz etkiledi.

28.09.2020Gündem
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ülkemizin Yer Şekilleri konu anlatımı

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ülkemizin Yer Şekilleri konu anlatımı

Türkiye'nin yer şekilleriyle coğrafi özellikleri üzerinden birçok farklı bitki örtüsü bulunmaktadır. Bu özellikleri ile beraber Türkiye hem farklı mevsimleri yaşayabilmek hem de tarım açısından önemli bir yer haline gelmektedir. İşte 6. sınıf sosyal bilgiler ülkemizin yer şekilleri konu anlatımı.

22.09.20206. SINIF
Türkiyenin ikinci büyük sulama barajı olacak Silvanda önemli bir eşik aşıldı

Türkiye'nin ikinci büyük sulama barajı olacak Silvan'da önemli bir eşik aşıldı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Diyarbakır'ın çılgın projesi olarak bilinen Silvan Barajı'nda gövde dolgusu tamamlandı. Bu devasa barajın 2020 yılı sonu itibarıyla ön yüz beton imalatlarını bitirmeyi, 2021 başlarında ise barajı su tutmaya hazır hale getirmeyi hedefliyoruz" dedi.

17.09.2020Ekonomi
Yerli elektrik motoru üreticisinden 40tan fazla ülkeye ihracat

Yerli elektrik motoru üreticisinden 40tan fazla ülkeye ihracat

Elektrik motoru üretiminde yerli marka Gamak, ihracat hedeflerini büyüttü. Yüzde yüz yerli sermayeyle kurulan Gamak, pandemi döneminde ihracat gerçekleştirdiği ülke sayısını artırarak yüzde 50'nin üzerinde büyüme gerçekleştirdiğini duyurdu. Yeni pazarlar ve sektör ihtiyaçları için son 3 yılda 70 milyon dolarlık yatırım yaptığına dikkat çeken Gamak, gelecek 3 yıl içinde de 50 milyon dolarlık yatırım planı bulunduğunu açıkladı.

16.09.2020Ekonomi
Halkalı-Kapıkule hızlı demir yolu hattının yapımı sürüyor

Halkalı-Kapıkule "hızlı" demir yolu hattının yapımı sürüyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının çevreye duyarlı projelerinden biri olarak öne çıkan, yatırım bedeli 10,5 milyar lirayı bulacak 229 kilometrelik hattın yapımı sürüyor - Proje, hat güzergahı boyunca organik toprağın korunarak tekrar kullanılması, yaban hayatı için geçişler yapılması ve ses perdesi imalatı gibi tüm çevresel önlemler de dikkate alınarak tasarlandı.

15.09.2020Ekonomi
Bakan Dönmez, Türkiye’nin yeni altın hedefini açıkladı

Bakan Dönmez, Türkiye’nin yeni altın hedefini açıkladı

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, havadan yerin altının filmini çektiklerini belirterek, Türkiye’nin altındaki hedefini açıkladı. Dönmez, “Önümüzdeki 5 yıl içerisinde inşallah 100 ton altın üretimini yakalamak istiyoruz” dedi.

12.09.2020Ekonomi
Bitkiler büyürken elektrik üretilebilecek

Bitkiler büyürken elektrik üretilebilecek

İstanbul'da bir üniversitenin Genetik ve Biyomühendislik Bölümü ile Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü ortak çalışması bitki gelişiminden sürdürülebilir elektrik enerjisi üretilebiliyor. Aynı proje tarımda bitkiler büyürken elektrik enerjisi üretimine de imkan sağlıyor. Elektrik üretimi için özel alana, tesis veya üretim ünitesi kurulmasına gerek duyulmuyor

3.09.2020Teknoloji
AK Partili Turan: İstanbul Barosu ve CHPli yöneticiler, milletimize ve şehit savcımıza ihanet etmiştir

AK Parti'li Turan: "İstanbul Barosu ve CHP'li yöneticiler, milletimize ve şehit savcımıza ihanet etmiştir"

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, bir terör örgütü mensubunun fotoğrafının İstanbul Barosu'na asılmasına ve bu sırada bina önünde toplanan CHP'lilere tepki gösterdi.

29.08.2020Gündem
Enerji türleri nelerdir Enerji çeşitleri ve isimleri hakkında bilgiler

Enerji türleri nelerdir? Enerji çeşitleri ve isimleri hakkında bilgiler

Enerji kısaca iş yapabilme yeteneği olarak karşımıza çıkar. Enerji birçok farklı türde kendini göstermektedir. Enerji sayesinde insanlar birçok özellikten yararlanabilmektedir birçok farklı türde enerji bulunmaktadır. Hiçbir enerji kaybolmaz ancak enerjiler başka enerji türüne dönüşebilir. Enerji türleri ile ilgili detaylı bilgiyi derledik.

26.08.2020Sözlük
8. Sınıf Fen Bilimleri Elektrik Ve Hareket Enerjisi konu anlatımı

8. Sınıf Fen Bilimleri Elektrik Ve Hareket Enerjisi konu anlatımı

Fen Bilimleri uygulamaları olarak öğrenilmesi gereken derslerden biridir. İlkokul düzeyinden itibaren okullarda verilen bu ders, temel konulardan başlar. Ortaokul düzeyinde ise daha bilimsel terimler ve laboratuvarlarda uygulamalı olarak devam eder. Peki, ortaokul derslerinden biri olan elektrik ve hareket enerjisi konu anlamı nedir? Enerjiler arasındaki dönüşümler nasıl gerçekleşir? İşte detaylar.

14.08.20208. SINIF
8. Sınıf Fen Bilimleri Elektrik Enerjisinin Dönüşümü konu anlatımı

8. Sınıf Fen Bilimleri Elektrik Enerjisinin Dönüşümü konu anlatımı

Elektrik enerjisi çeşitli araçlarla farklı enerjilere dönüştürülebilir. Isı ve ışığa dönüşen elektrik hem evlerde hem de sanayi alanlarında kullanılır. Bu dönüşüm için rezistans ve tel gibi iletkenlere gerek vardır. 8. sınıflar için elektrik enerjisinin dönüşümünü maddeler halinde anlattık.

14.08.20208. SINIF
Aydem Yenilenebilir Enerjiden halka arz başvurusu

Aydem Yenilenebilir Enerji'den halka arz başvurusu

Aydem Enerji’nin yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren iştiraki Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş., şirket paylarının halka arzı kapsamında izahname onayı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurusunu gerçekleştirdi.

14.08.2020Ekonomi
7. Sınıf Fen Bilimleri Direnç konu anlatımı

7. Sınıf Fen Bilimleri Direnç konu anlatımı

Fen bilimleri içerisinde en önemli alanlardan biri elektriksel dirençtir. Ele alacağımız ünite içerisinde direnci işleyeceğiz ve direncin ne olduğunu, aynı zamanda nelere bağlı olduğunu öğreneceğiz. İşte 7. sınıf fen bilimleri direnç konu anlatımı.

13.08.20207. SINIF

7. Sınıf Fen Bilimleri Ampullerin Bağlanma Şekilleri konu anlatımı

Fen bilimleri dersinin en eğlenceli konularından bir tanesi olan ampul bağlamak suretiyle enerjinin nasıl verildiği konusunu araştıracağımız bu dersimizin sonunda bağladığınız ampullerin ışık ve ısı yaydığını gözlemleyebilirsiniz. İşte, bilinmesi gereken detaylar.

13.08.20207. SINIF
Oturduğu yerde hem spor yapıyor hem de elektrik üretiyor

Oturduğu yerde hem spor yapıyor hem de elektrik üretiyor

Bitlis'te yaşayan 11. sınıf öğrencisi Yaren İbiş, sandalyeye monte ettiği sistemle hareket enerjisini elektrik enerjisine dönüştürerek cep telefonu ile tabletleri şarj ediyor.

6.08.2020Teknoloji
ABDden Venezuelalı eski bakan ve bakan yardımcısına vize yasağı

ABD'den Venezuelalı eski bakan ve bakan yardımcısına vize yasağı

ABD yönetimi, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro yönetiminde yer alan eski 2 yetkiliye vize yasağı getirdi.

28.07.2020Dünya
6. Sınıf Fen Bilgisi Elektriksel Direnç Ve Bağlı Olduğu Faktörler konu anlatımı

6. Sınıf Fen Bilgisi Elektriksel Direnç Ve Bağlı Olduğu Faktörler konu anlatımı

Elektriksel direnç belli başlı elemanlardan oluşur ve bağlı olduğu bazı faktörler bulunmaktadır. Şimdi bu faktörleri inceleyelim ve nasıl çalıştıklarına bir bakalım. İşte 6. Sınıf fen bilgisi elektriksel direnç̧ ve bağlı olduğu faktörler konu anlatımı.

21.07.20206. SINIF
6. Sınıf Fen Bilgisi Elektriksel Direnç konu anlatımı

6. Sınıf Fen Bilgisi Elektriksel Direnç konu anlatımı

Elektrik direnci konusunu yalıtkan ve iletken maddeler açısından ele alacağız ve maddelerin ne kadar direnç gösterdiğine bakacağız. Böylece elektrik direncinin ne olduğunu öğrenirken, nelere bağlı olduğunu da öğrenmiş olacağız. İşte 6. sınıf fen bilgisi elektriksel direnç konu anlatımı.

21.07.20206. SINIF
5. Sınıf Fen Bilimleri Devre Elemanlarının Sembollerle Gösterimi Ve Devre Şemaları konu anlatımı

5. Sınıf Fen Bilimleri Devre Elemanlarının Sembollerle Gösterimi Ve Devre Şemaları konu anlatımı

İş yerleri, okul ve evlerimiz gibi pek çok yerde elektrik dağılımını sağlamaya yarayan elektrik devreleri bulunmaktadır. Elektrik devreleri kurulumuna başlamadan önce projenin çizilmesi ve bu çizilen proje doğrultusunda elektrik tesisatlarının düzenlenmesi önemlidir. Karmaşık bir yapıya sahip olan elektrik projeleri hazırlanmasında devre elemanları sembolleri kullanılır.

20.07.20205. SINIF
5. Sınıf Fen Bilimleri Ampul Parlaklığını Etkileyen Değişkenler konu anlatımı

5. Sınıf Fen Bilimleri Ampul Parlaklığını Etkileyen Değişkenler konu anlatımı

Bu konu içerisinde ampul parlaklığını ne gibi değişkenler etkiliyor bunlara bakacağız. Ampul parlaklığı nasıl azalır ya da nasıl artar bunları öğreneceğiz. Ayrıca elektrik enerjisi ile hangi eşyalarımızı kullandığımıza da bakacağız. İşte 5. sınıf fen bilimleri ampul parlaklığını etkileyen değişkenler konu anlatımı.

20.07.20205. SINIF
4. Sınıf Fen Bilimleri Devre Elemanları konu anlatımı

4. Sınıf Fen Bilimleri Devre Elemanları konu anlatımı

Bu konumuz içerisinde elektrik devrelerini ele alacağız ve ne olduklarını öğreneceğiz. Aynı zamanda elektrik ile ilgili kavramları bakacağız ve konuyu daha iyi anlamaya çalışacağız. Fen bilimleri içerisinde bu alan mutlaka öğrenmeniz gereken konulardan biridir. İşte 4. sınıf fen bilimleri devre elemanları konu anlatımı.

20.07.20204. SINIF
Osmangazi’deki modern tesiste kurbanlık satışları başladı

Osmangazi’deki modern tesiste kurbanlık satışları başladı

BURSA’da Osmangazi Belediyesinin Veysel Karani Mahallesinde inşa ettiği modern kurban satış ve kesim tesisinde kurbanlık satışları başladı.

17.07.2020Gündem
Evde çıkan yangın, 1 saatlik çalışmayla söndürüldü

Evde çıkan yangın, 1 saatlik çalışmayla söndürüldü

ADANA'nın Kozan ilçesinde 2 katlı binanın üst katında çıkan yangın, itfaiyenin 1 saatlik çalışmasıyla söndürüldü.

11.07.2020Gündem
Siemens Energy kömürle elektrik üretiminden çıkıyor

Siemens Energy kömürle elektrik üretiminden çıkıyor

Almanya merkezli enerji teknoloji şirketi Siemens’in CEO’su Joe Kaeser, yenilenebilir ve alternatif enerji kaynaklarının yanı sıra petrol ve kömür ile de elektrik enerjisi üreten Siemens Energy’nin, elektrikte kömür kullanımını aşamalı olarak bırakacağını açıkladı.

9.07.2020Avrupa
Güneş enerjisinde yerli teknoloji kullanımı artacak

Güneş enerjisinde yerli teknoloji kullanımı artacak

Mini güneş YEKA kapsamında kurulacak santrallerde kullanılan güneş modüllerinde yerlilik oranı en az yüzde 70 olacak.

7.07.2020Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Salgına teslim olmadığımızı gösterdik

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Salgına teslim olmadığımızı gösterdik'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tokat'ta düzenlenen "Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Tarafından İşletmeye Alınan Hidroelektrik Santrallerinin Toplu Açılış Töreni"ne Vahdettin Köşkü'nden videokonferansla katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Tüm dünyanın kendi içine kapandığı bir dönemde yatırımı, üretimi ve istihdamı destekleyerek sergilediğimiz olumlu yöndeki ayrışma ile salgına teslim olmadığımızı gösterdik'' dedi.

5.07.2020Ekonomi
Mini güneş YEKA projesinde detaylar belli oldu

Mini güneş YEKA projesinde detaylar belli oldu

Güneş enerjisinde 1000 megavat gücündeki kapasitenin tahsisi için 36 ilde mini YEKA ihaleleri yapılacak.

3.07.2020Ekonomi
Türkiyenin en yükseğinin yüzde 80i tamamlandı... 2,5 milyon kişinin elektriğini karşılayacak

Türkiye'nin en yükseğinin yüzde 80'i tamamlandı... 2,5 milyon kişinin elektriğini karşılayacak!

ARTVİN’de, Çoruh Nehri üzerinde yapımı süren ve tamamlandığında 275 metre gövde yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek, çift eğrilikli ince kemer baraj tipi kategorisinde ise dünyanın 3’üncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı ve HES Projesi’nin yüzde 80’i tamamlandı. Baraj inşaatı kapsamında yer altına inşa edilen 558 megavat kurulu güce sahip hidroelektrik santral ile 2,5 milyon kişinin elektrik ihtiyacı karşılanacak.

2.07.2020Ekonomi
Kadınlar dijital AVM kuracaklar

Kadınlar dijital AVM kuracaklar

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 7 bin üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri iş kadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle iş başına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her hafta bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikâyelerini anlatıyoruz. Bu hafta Gaziantep’teyiz...TOBB’un katkılarıyla hazırlanmıştır.

20.06.2020Gündem
Logitech, ürünlerinde karbon ayak izi etkisini azaltacak

Logitech, ürünlerinde karbon ayak izi etkisini azaltacak

Oyuncu aksesuarlarıyla tanınan Logitech, portföyünde bulunan ürünlerin çevresel etkileri hakkında kullanıcılarına detaylı bilgi vermeye başladı, ürünlerinin karbon ayak izi etkisini azaltmak için çalışmalara başladı.

19.06.2020Teknoloji
General Electric, rüzgar tribünlerini 3D yazıcıyla yapıyor

General Electric, rüzgar tribünlerini 3D yazıcıyla yapıyor

ABD merkezli çok uluslu şirketler grubu General Electric Company (GE), dev rüzgar tribünlerini üç boyutlu yazıcı bazlı teknoloji kullanarak üretmeye başladığını açıkladı.

19.06.2020Teknoloji
Özel tiyatrolara yeni teşvikler geliyor

Özel tiyatrolara yeni teşvikler geliyor

Özel tiyatroların güncel ihtiyaçlarına göre yenilenen, çeşitli teşvik ve indirimlerin önünü açan "Kültür Girişimi Belgesi" edinme süreci, yönetmelikte yapılan değişikliklerle kolaylaştırıldı.

16.06.2020Keyif
Geri dönüşümde 35 milyar liralık pazar var

Geri dönüşümde 35 milyar liralık pazar var

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD), 5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Çevre Haftası nedeniyle ambalaj kullanımının ve döngüsel ekonomiye katkı ile sıfır atık yaklaşımının devamı için geri dönüşümün önemine vurgu yaptı.

5.06.2020Ekonomi
Yenilenebilir Enerji nedir Yenilenebilir enerji türleri ve kaynakları

Yenilenebilir Enerji nedir? Yenilenebilir enerji türleri ve kaynakları

Fosil yakıtlarının her geçen yıl azalması ile beraber yenilenebilir enerji kaynakları çok daha önemli noktaya ulaşmış durumda. Temiz enerji kaynağı olarak da bilinen ve asla tükenmeyen seçenekler, geleceğin elektrik enerjisi için oldukça önemli potansiyel teşkil etmektedirler. Peki, yenilenebilir enerji nedir? Yenilenebilir enerji türleri ve kaynakları hakkında bilinmesi gereken detaylar.

31.05.2020Gündem
Rüzgar Enerjisi nedir Kullanım alanları nelerdir Rüzgar enerjisinden elektrik üretimi hakkında bilgi

Rüzgar Enerjisi nedir? Kullanım alanları nelerdir? Rüzgar enerjisinden elektrik üretimi hakkında bilgi

Rüzgar enerjisinden faydalanma çok eski dönemlere kadar uzanmaktadır. Günümüzde ise zaman içerisinde gelişim ile beraber teknolojinin sayesinde, artık çok daha yüksek enerji elde edilme potansiyeli oluşmaktadır. Peki, rüzgar enerjisi nedir? Kullanım alanları nelerdir? Rüzgar enerjisinden elektrik üretimi hakkında bilgileri sizler için derledik.

31.05.2020Gündem
Nükleer Santral nedir Nükleer enerji santrali nasıl kurulur Nükleer Santral türleri, zararları ve faydaları

Nükleer Santral nedir? Nükleer enerji santrali nasıl kurulur? Nükleer Santral türleri, zararları ve faydaları

İnsan vücudunun çalışabilmesi için enerji gerektiği gibi tüm dünyadaki bütün işlerin yürüyebilmesi için de enerji gerekmektedir. Özellikle sanayi devriminin ardından günümüze kadar giderek artan enerji ihtiyacı mutlaka karşılanmak zorundadır. Enerji ihtiyacı için kullanılan nükleer santral nedir? Nükleer santral nasıl kurulur, yararları ve zararları nelerdir? İşte soruların yanıtlarını sizler için hazırladık.

31.05.2020Gündem
Hidrojen Enerjisi nedir Kullanım alanları nelerdir Hidrojen enerjisinden elektrik üretimi hakkında bilgi

Hidrojen Enerjisi nedir? Kullanım alanları nelerdir? Hidrojen enerjisinden elektrik üretimi hakkında bilgi

Hidrojen enerjisi son dönemlerin en çok araştırılan ve gelişmeye müsait enerji kaynaklarından biri olarak öne çıkıyor. Özellikle başta araba olmak üzere birçok farklı alanda enerji amaçlı değerlendirilmektedir. Peki, hidrojen enerjisi nedir? Kullanım alanları nelerdir? Hidrojen enerjisinden elektrik üretimi hakkında bilgileri sizler için hazırladık.

31.05.2020Gündem
Hidroelektrik Enerjisi nedir Kullanım alanları nelerdir Hidroelektrik enerji nasıl üretilir

Hidroelektrik Enerjisi nedir? Kullanım alanları nelerdir? Hidroelektrik enerji nasıl üretilir

Kısacası HES adı verilen hidroelektrik santralleri üzerinden enerji üretimi, bu sistem çerçevesinde oldukça yaygın değerlendirilmektedir. Özellikle Türkiye'nin jeolojik yapısı ve engebeli arazisi düşünüldüğünde çok fazla öne çıkmaktadır. Peki, hidroelektrik enerjisi nedir? Kullanım alanları nelerdir? Hidroelektrik enerji nasıl üretilir? İşte bu konu hakkında bilinmesi gereken detayları sizler için derledik.

31.05.2020Gündem
Güneş Enerjisi nedir Kullanım alanları nelerdir Güneş enerjisinden elektrik üretimi hakkında bilgi

Güneş Enerjisi nedir? Kullanım alanları nelerdir? Güneş enerjisinden elektrik üretimi hakkında bilgi

Yenilenebilir enerji olarak günümüzde ve geleceğin en önemli kaynakları arasında güneş enerjisi gelmektedir. Doğrudan ve güvenli şekilde düşük maliyetler üzerinden pek çok farklı alan için kullanılabilecek enerji imkanı sağlamaktadır. Peki, güneş enerjisi nedir? Kullanım alanları nelerdir? Güneş enerjisinden elektrik üretimi hakkında bilgileri derledik.

31.05.2020Gündem
Dalga Enerjisi nedir Kullanım alanları nelerdir Dalga enerjisinden elektrik üretimi hakkında bilgi

Dalga Enerjisi nedir? Kullanım alanları nelerdir? Dalga enerjisinden elektrik üretimi hakkında bilgi

Dünya çapında pek çok farklı yöntem üzerinden kullanılan yenilenebilir enerji kaynağı bulunmaktadır. Bu kaynaklar arasında dalga enerjisi de günümüzde yoğun kullanılan sistemler arasında bulunuyor. Peki, dalga enerjisi nedir? Kullanım alanları nelerdir? İşte, dalga enerjisinden elektrik üretimi hakkında derlediğimiz bilgiler.

31.05.2020Gündem
Biyokütle Enerjisi nedir Kullanım alanları nelerdir Biyokütle enerjisinden elektrik üretimi hakkında bilgi

Biyokütle Enerjisi nedir? Kullanım alanları nelerdir? Biyokütle enerjisinden elektrik üretimi hakkında bilgi

Son dönemlerde biyokütle enerjisi için çalışmalar oldukça hız kazanmış durumda. Özellikle etkin bir enerji üretimi ile beraber ayrıca çevre bölgeye de kazanç sağlayacak önemli bir potansiyel teşkil etmektedir. Peki, biyokütle enerjisi nedir? Kullanım alanları nelerdir? Biyokütle enerjisinden elektrik üretimi hakkında bilgileri sizler için derledik.

31.05.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Dünya kaç pille çalışır?

Önümüzdeki 10 yılda gerçekleşecek elektrik devrimiyle insanlığın karbon ayak izi olmadan enerji üretip sürdürülebilir bir yaşam inşa etmesi daha kolay olacak. Bunun için yüksek kapasiteli, dayanıklı piller üretme çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. 1 milyon mil yol yapan piller, şarj maliyetlerine katlanmak zorunda kalmayacağımız otomobiller o kadar da uzak değil.

27.09.2020

Yaz aylarındaki medikal uygulamalar

Yaz mevsimi özellikle yeni sezona hazırlandığımız, kendimizi yeniden yapılandırdığımız ve yeni başlangıçlara “merhaba” dediğimiz bir dönemdir. Peki, yaz aylarında hangi medikal uygulamalar uygulanır?

27.07.2020