EKSTRA
MENÜ

Elçi

Elçi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Elçi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.978 Elçi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Elçi Haberleri

Ad Kavmi Nedir Özellikleri Nelerdir Ve Neden Helak Oldu Ad Kavmi Kıssası Ve Ayetleri

Ad Kavmi Nedir? Özellikleri Nelerdir Ve Neden Helak Oldu? Ad Kavmi Kıssası Ve Ayetleri

Peygamberler döneminde kavmi helak olan peygamberler mevcuttur. Bu kavimler, kendilerine gönderilen peygamberleri dinlemedikleri gibi isyana ve sapıklığa yönelmiştir. Bu kavimlerden biri olan Ad kavmi merak edilen konuların başında gelmektedir. Ad kavmi nedir? Özellikleri nelerdir? Neden helak olmuştur? Ad kavmi kıssası nedir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

9.05.2020Ramazan Özel
Hz. Şuayb Kimdir Hazreti Şuayb (A.s) Hayatı (Kıssası), Mesleği, Mucizeleri Ve İlgili Ayetler

Hz. Şuayb Kimdir? Hazreti Şuayb (A.s) Hayatı (Kıssası), Mesleği, Mucizeleri Ve İlgili Ayetler

Kur'an'da ve Tevrat'ta adından sıkça söz edilen Hz. Şuayb Allah tarafından gönderilmiş peygamberlerden biri olarak biliniyor. Son zamanlarda ise Hz. Şuayb internet üzerinden en fazla araştırılan peygamberlerden biridir. Hz. Şuayb gerek yaşayış biçimi, gerekse de mucizeleri ile birlikte insanoğluna yol gösterici bir peygamber olarak biliniyor. Peki Hz. Şuay kimdir? Hazreti Şuayb (A.S) hayatı (kıssası), mesleği ve mucizeleri ile ilgili ayetler nelerdir? Sizler için Hz. Şuayb peygambere ait tüm bilgileri derledik.

4.05.2020Ramazan Özel
Hz. Lut Kimdir Hazreti Lut (A.s) Hayatı (Kıssası), Mesleği, Mucizeleri Ve İlgili Ayetler

Hz. Lut Kimdir? Hazreti Lut (A.s) Hayatı (Kıssası), Mesleği, Mucizeleri Ve İlgili Ayetler

Lut kavmine gönderilmiş olan Hz. Lut peygamber en çok araştırılan ve hayatı en çok merak edilen peygamberler arasında yer almaktadır. Hz. Lut mucizeleri ile de bilinen peygamberdir. Son zamanlarda ise Hz. Lut peygamber arama motorlarından sıklıkla araştırılıyor. Peki, Hz. Lut kimdir? Hazreti Lut (A.S) hayatı (kıssası), mesleği, mucizeleri ve ilgili ayetler nelerdir? İşte Hz. Lut peygambere dair tüm bilgiler.

4.05.2020Ramazan Özel
Hz. Azrail (A.s) Kimdir Ölüm Meleği Hazret-İ Azrailin Görevi Nedir

Hz. Azrail (A.s) Kimdir? Ölüm Meleği Hazret-İ Azrail'in Görevi Nedir?

İslam'da dört büyük melek bulunmaktadır. Dört büyük meleğinde her birinin ayrı ayrı görevi bulunmaktadır. Ölüm meleği olarak bilinen Hz. Azrail (A.S) yüce yaradanın meleklerinden biridir. Hz. Azrail (A.S) son aylarda internet ve çeşitli platformlarda en çok araştırılan meleklerdendir. Peki Hz. Azrail (A.S) kimdir? Ölüm meleği Hazret-i Azrail'in görevi nedir? İşte Hz. Azrail (A.S) ile ilgili tüm detaylar.

30.04.2020Ramazan Özel
Resul Ne Demek Resul Nedir Resul Tdk Kelime Anlamı

Resul Ne Demek? Resul Nedir? Resul Tdk Kelime Anlamı

Resul kelimesi, sosyal ve kültürel yaşamda sıklıkla karşımıza çıkan kelimelerden biridir. Özellikle dini yayınlar ve konuşmalarda duymaya alıştığımız bir kelime. Resul kelimesinin anlamını öğrenerek bu yayın ve konuşmaları daha iyi anlayabilirsiniz. Bu kelimenin anlamını bilmeyenler için Resul ne demek? Resul nedir? Resul TDK kelime anlamı konu başlıklarını detaylı olarak cevapladık.

27.04.2020Gündem
Liderliğin pandemiyle sınavı

Liderliğin pandemiyle sınavı

Her şeyin bilirkişisi ve anlayanı olmak hali tuhaf gelirdi bana. Pandemiyle bunu yerle bir ettim hayatımda. Amatör ruhumu, acemi zihnimi oturtuyorum başköşeye. Konuşan değil dinleyen, anlatan değil anlamaya çalışan, soru soran değil, cevaplayan olmaktan yana kullanıyorum tercihimi mümkün olduğunca ve hiyerarşiyi sorgularken buluyorum kendimi çokça.

27.04.2020Eğitim
Sad Suresi Oku - Sâd Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Sad Suresi Oku - Sâd Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Sad suresi okunuşu ve anlamı araştırılıyor. 88 âyetten oluşmaktadır. Sûre, ilk dönemlerden itibaren hemen bütün kaynaklarda, 1. âyetin başında bulunan ve hurûf-ı mukattaadan olan “Sâd” ismiyle anılır. Kamer sûresinden sonra, A‘râf sûresinden önce Mekke’de inmiştir. İşte Sad suresi Türkçe ve Arapça okunuşu, tefsiri ve meali…

21.04.2020Namaz Sureleri
Saf Suresi Oku - Saf Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Saf Suresi Oku - Saf Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Medine döneminde inmiştir. 14 âyettir. Sûre, adını 4. âyette geçen “saff ” kelimesinden almıştır. Saff, sıra, dizi demektir. Sûrede başlıca, Allah yolunda cihadın fazileti konu edilmektedir. Saf Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

21.04.2020Namaz Sureleri
Hicr Suresi Oku - Hicr Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Hicr Suresi Oku - Hicr Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Hicr suresi okunuşu ve anlamı Kur’an-ı Kerim okumak isteyen vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Mekke döneminde inen sure, 99 âyettir. Hicr suresi, adını 80. âyette geçen “Hicr” kelimesinden almıştır. Hicr, Medine’nin kuzeyinde vaktiyle Semûd kavminin yaşadığı bir yerin adıdır. İşte Hicr suresi Türkçe ve Arapça okunuşu, anlamı, tefsiri…

20.04.2020Namaz Sureleri
Talak Suresi Oku - Talâk Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Talak Suresi Oku - Talâk Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Talak Suresi, 12 ayetten oluşmaktadır. Mekke döneminde inen sure, adını işlediği konudan almıştır. “Talâk“ boşamak demektir. Sûrede talâk ile ilgili diğer bazı hükümler konu edilmektedir. İşte Talak suresi anlamı, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu…

20.04.2020Namaz Sureleri
Şura Suresi Oku - Şûrâ Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Şura Suresi Oku - Şûrâ Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Şura suresi, 53 ayetten oluşmaktadır. Mekke döneminde inen sure, adını 38. âyette geçen “Şûrâ” kelimesinden almıştır. Şûrâ, danışma demektir. Sûrede başlıca müslümanların işlerini kendi aralarında danışma yoluyla yürüttükleri, ayrıca kâinatta Allah’ın birliğini gösteren deliller ve kıyamet gününün hâlleri konu edilmektedir. İşte Şura suresi anlamı, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu…

19.04.2020Namaz Sureleri
Rum Suresi Oku - Rûm Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Rum Suresi Oku - Rûm Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Rum Suresi mushaftaki sıralamada otuzuncu, iniş sırasına göre seksen dördüncü sûredir. İnşikak sûresinden sonra, Ankebût sûresinden önce Mekke’de inmiştir. 17. âyetinin Medine’de nâzil olduğuna dair bir rivayet de vardır (nüzûl sebebi için bk. 2-6. âyetlerin tefsiri). Peki, Rum Suresi anlamı ve fazileti nedir? Rum Suresi Türkçe ve Arapça okunuşu nasıldır? Sizler için Rum Suresi Diyanet meali ile tefsiri ile ilgili tüm detayları bir araya getirdik.

17.04.2020Namaz Sureleri
Müminun Suresi Oku - Müminûn Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Müminun Suresi Oku - Mü'minûn Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Müminun Suresi Mekke döneminde inmiştir. 118 âyettir. Sûre, adını birinci âyette geçen “elMü’minûn” kelimesinden almıştır. “el-Mü’minûn”, mü’minler demektir. Müşriklere son uyarı niteliğindeki bu sûrede, mü’minlerin zafere ulaşacakları, kötülerin cezaya çarptırılacağı konu edilmektedir. Mü'minûn Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu hakkında detaylı bilgiler

15.04.2020Namaz Sureleri
Şems Suresi Oku - Şems Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Şems Suresi Oku - Şems Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Mekke döneminde inmiştir. 15 âyettir. Sûre, adını birinci âyetteki “eş-Şems”kelimesinden almıştır. Şems, güneş demektir. İşte Şems Suresi Oku - Şems Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Birçok kişinin başına geldi Çok önemli uyarı: İptal edilebilir

Birçok kişinin başına geldi! Çok önemli uyarı: İptal edilebilir

Düğün ve nişan organizasyonları için salon sahiplerine ödeme yapan ancak korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle etkinliği iptal etmek zorunda olan tüketicilerin haklarını anlatan Avukat Mehmet Harun Elçi, “Tüketiciler, salon etkinliği için yapmış oldukları ödemelerin kesintisiz şekilde kendilerine iadesini talep edebilecekleri gibi henüz ödenmemiş taksitler söz konusu ise ilgili ödemeleri de yapmaktan imtina edebilirler” dedi.

9.04.2020Ekonomi
Fatih Sultan Mehmet kimdir, İstanbulu kaç yaşında fethetti Fatih Sultan Mehmet Osmanlı İmparatorluğunun kaçıncı padişahı

Fatih Sultan Mehmet kimdir, İstanbul'u kaç yaşında fethetti? Fatih Sultan Mehmet Osmanlı İmparatorluğu'nun kaçıncı padişahı?

II. Mehmed veya Fatih Sultan Mehmet Osmanlı İmparatorluğu'nun padişahlarından biridir. Tarihî kaynaklarda ismi, Mehmed isimli diğer padişahlarınki gibi, Muhammed şeklinde geçer. Fatih Sultan Mehmet, ilk olarak 1444-46 yılları arasında kısa bir dönem, daha sonra 1451'den 1481 yılında ölümüne kadar 30 yıl boyunca hüküm sürdü. Peki, Fatih Sultan Mehmet kimdir, İstanbul'u kaç yaşında fethetti? Fatih Sultan Mehmet Osmanlı İmparatorluğu'nun kaçıncı padişahı?

3.04.2020Gündem
Koronadan sonra nasıl bir dünyaya uyanmak istiyorsunuz

Koronadan sonra nasıl bir dünyaya uyanmak istiyorsunuz?

Charles Watkins kendine dayatılan dünyevi gerçeklerden sıkılıp hafızasını siliyor ve kendine yepyeni bir geçmiş yaratıyor. Peki siz tüm bu yaşanan süreçten sonra, bir virüsün bize ayna tuttuğu bu kendinle baş başa kalma zamanından sonra nasıl bir dünyaya uyanmak istiyorsunuz? Doris Lessing’in romanı ‘Cehenneme İniş Talimatnamesi’, size cenneti de cehennemi de gösteriyor.

2.04.2020Kitap Sanat
Tahir Elçinin ölümüyle ilgiyle iddianame tamamlandı

Tahir Elçi'nin ölümüyle ilgiyle iddianame tamamlandı

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin, 2015 yılında tarihi Dört Ayaklı Minare önünde basın açıklaması yaptığı sırada çıkan çatışmada öldürülmesiyle ilgili tamamlanan iddianamede, sanık 3 polisin 6 yıla kadar, PKK'lı teröristin ise 3 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 45 yıl hapsi istendi.

26.03.2020Gündem
Son dakika haberi: MSB açıkladı: 2 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı

Son dakika haberi: MSB açıkladı: 2 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı

Milli Savunma BakanlığI, Irak'ın kuzeyinden yapılan taciz ateşinde 2 askerin şehit, 2 askerin yaralandığını açıkladı.

25.03.2020Gündem
Adanada minibüs devrildi Ölü ve yaralılar var...

Adana'da minibüs devrildi! Ölü ve yaralılar var...

Adana'nın Yumurtalık ilçesinde, tarım işçilerinin taşındığı minibüs, sürücüsünün kontrolünden çıkarak, şarampole yuvarlandı. Kazada 3 kişi hayatını kaybetti, 4'ü ağır 14 kişi yaralandı.

10.03.2020Gündem
‘Herkese Eğitim Platformu’ndan özel çocuklar için derslik

‘Herkese Eğitim Platformu’ndan özel çocuklar için derslik

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, "Kurumsal görevli ve gönüllüler buluşarak, bu çocuklarımız için çok daha emin adımlarla yürüyecek. Gerçekleştirilen çalışmaların ülkemiz için çok önemli olduğunu düşünüyorum" dedi.

9.03.2020Eğitim

250 kilometrelik aile içi diplomasi

Komşu ülkeler Bulgaristan ve Makedonya’da büyükelçilik yapan Sekizkök çifti buluşmak için 250 kilometre yol kat ediyor. Bazen Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök Sofya’ya, bazen de Sofya sefiresi Aylin Sekizkök Üsküp’e gidiyor. Aylin Sekizkök, eşinin son ziyaretini Twitter’dan ‘Üsküp Büyükelçimiz Sofya’da. Hayat sevdiklerimizle güzel’ mesajıyla paylaştı.

25.02.2020Gündem
Single espresso demek gaflet mi

Single espresso demek gaflet mi

Vatikan Büyükelçisi Göktaş’ın Türkiye’den İtalya’ya gidenlerin kahve isterken ‘single espresso’ demelerini eleştirdi. Bunun bir ‘gaflet’ olduğunu belirten Göktaş’ın “Turist olduğunuzu herkese ilan etmenize gerek yok” yorumu tepkiyle karşılandı. Tartışmaya ünlü gurme Vedat Milor ile gazeteci Cüneyt Özdemir de dahil oldu.

16.02.2020Gündem
Üç polise Tahir Elçi sorgusu

Üç polise Tahir Elçi sorgusu

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin ölümüyle ilgili soruşturmada 3 polis şüpheli olarak ifade verdi. Polislerden F.T., “Olayın teröristler tarafından planlandığını düşünüyorum. Tahminim suikast için oraya gelmişlerdi” dedi.

13.02.2020Gündem
Hayal Ettiğim İlişkiyi Yaşayamıyorum Diyenlere: Mutlu İlişkinin İpuçları

Hayal Ettiğim İlişkiyi Yaşayamıyorum Diyenlere: Mutlu İlişkinin İpuçları

İlişkiler, hayatımızda en aktif olduğumuz alan. Bu nedenle de büyük bir önem taşıyor. Hepimiz doğduğumuz andan itibaren yaşamımız boyunca önce anne ve babamızla, daha sonra mahalle, okul ve iş arkadaşları, eş ve evlat derken birçok bireyle iletişim halinde oluyoruz. Günümüzde birçok insan özellikle de ikili ilişkiler konusunda sıkıntı çekiyor. Kendinize sık sık “Neden hayal ettiğim ilişkileri yaşayamıyorum?” diye soruyorsanız Yaşam Stratejisti Serra Elçi, mutlu bir ilişkiye dair ipuçları veriyor.

12.02.2020Aşk
Tahir Elçi soruşturmasında 3 polisin şüpheli sıfatıyla ifadeleri alındı

Tahir Elçi soruşturmasında 3 polisin 'şüpheli' sıfatıyla ifadeleri alındı

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin tarihi Dört Ayaklı Minare önünde basın açıklaması yaptığı sırada çıkan çatışmada öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturmada Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, 3 polisin şüpheli sıfatıyla ifadesini aldı.

12.02.2020Gündem
Evlenme teklifi edilecek en güzel noktaları belirleyene 10 bin dolar

Evlenme teklifi edilecek en güzel noktaları belirleyene 10 bin dolar!

Siz ve sevgiliniz ya da eşiniz, Avrupa’yı birlikte gezmek için 10 bin dolar gibi bir maaş almaya ne dersiniz? Bunun için tek yapmanız gereken, evlenme teklifi yapılabilecek en romantik noktaları bulmak. İşte detaylar…

12.02.2020Seyahat
Elektrikler ne zaman gelecek BEDAŞ ve AYEDAŞ elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? BEDAŞ ve AYEDAŞ elektrik kesintisi programı

İstanbul’un Anadolu ve Avrupa Yakası’nda elektrik kesintisi yaşanıyor. AYEDAŞ ve BEDAŞ, AYEDAŞ, 28 Ocak 2020 'de İstanbul Anadolu yakasında yapılacak olan planlı elektrik kesintilerini internet sitesi üzerinden yayınladı. Kesintilerin olduğu ilçelerde ikamet eden vatandaşlar kesintilerin sona ereceği saati merak ediyor. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? İşte AYEDAŞ ve BEDAŞ elektrik kesintisi programı

28.01.2020Gündem
Mavericks, Kobe Bryantın anısına 24 numaralı formayı emekli etti

Mavericks, Kobe Bryant'ın anısına 24 numaralı formayı emekli etti

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) ekibi Dallas Mavericks'in 24 numaralı forması, ABD'de geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybeden Kobe Bryant'ın anısına emekli edildi.

27.01.2020Basketbol
Kaynak Holding yöneticilerine FETÖ davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi

Kaynak Holding yöneticilerine FETÖ davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) finans merkezi olduğu gerekçesiyle kayyum atanan Kaynak Holding'de yöneticilik ve üst düzey görevler alan 4 sanığın yargılandığı davada mütalaasını sunan cumhuriyet savcısı, 2 sanıkla ilgili ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi. Mütalaada, holdingin yönetici ve ortaklarından olan sanık Hasan Kahveci ve firari iken yakalanan holdinge bağlı şirketlerde yönetim kurullarında görevli Sinan Varol hakkında “anayasayı ihlal” ve “silahlı terör örgütü yönetici olmak” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 22,5 yıla kadar hapis cezası istendi. Yine holding idari işler müdürü olan ve yurt dışına kaçarken yakalanan Mehmet Tezcan hakkında “örgüte üye olmak” ve “resmi belgede sahtecilik” suçundan 22,5 yıla kadar hapis cezası istenen mütalaada, holdinge bağlı şirketlerde üst düzey görevler alan sanık Ali Ayhan Çetintaş da “örgüte üye olmak” suçundan 15 yıla kadar hapis cezası talep edildi. Savcılık mütalaasında, tüm sanıkların ByLock kullanıcısı olduğu, örgüt talimatı sonrasında başka bankadan kredi çekerek Bank Asya'ya para yatırdığı, örgüte himmet verdikleri anlatılarak, himmet toplanması, Bank Asya'ya para yatırılması, örgüte ait sendikaya üye olunması, yine örgüte müzahir yayın organlarının alınması için çalışanlara baskı yapan sanıkların örgüt tarafından hazırlanan 944 kişilik “dua listesi” adıyla bilinen listede isimlerinin yer aldığı vurgulandı.

26.01.2020Gündem
Pes Ceren Damar davasına tanık iftiraları damga vurdu

Pes! Ceren Damar davasına tanık iftiraları damga vurdu

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel’in kopya çekerken yakaladığı hukuk fakültesi öğrencisi Hasan İsmail Hikmet tarafından öldürülmesine ilişkin davanın 3’üncü duruşması dün görüldü. Sanığın dedesi İsmail Elçi, skandal bir ifade vererek “Ehlikeyfi keyiflendirir kahvenin kaynaması, eşeği baştan çıkarır sıpanın oynaması” demesi gerginliğe neden oldu. Diğer tanıklar da ‘pes’ dedirtti. İşte o ifadeler:

25.01.2020Gündem
Ahmet Hamdi Tanpınar’ın evine tabela asıldı

Ahmet Hamdi Tanpınar’ın evine tabela asıldı

Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Saatleri Ayarlama Enstitüsü’nü ve daha nice romanlarını yazdığı Beyoğlu Gümüşsuyu’nda bulunan evine bilgilendirme tabelası asıldı.

24.01.2020Gündem
Dolmabahçe Sarayının duvarından asırlık gazete çıktı

Dolmabahçe Sarayı'nın duvarından asırlık gazete çıktı

Dolmabahçe Sarayı'nda devam eden restorasyon çalışmaları sırasında, duvar sıvasının altından asırlık gazete parçalarının okunabilen kısımlarında Osmanlı Devleti'nin ilk iki uçağı "Osmanlı" ve "Prens Celaleddin" hakkında bilgi veriliyor.

23.01.2020Seyahat
Dolmabahçe Sarayının duvarından asırlık gazete çıktı

Dolmabahçe Sarayı'nın duvarından asırlık gazete çıktı

Milli Saraylar İdaresine bağlı Dolmabahçe Sarayı'nın Süfera Salonu'nda devam eden restorasyon çalışmaları sırasında, duvar sıvasının altından asırlık gazete parçaları çıktı.

22.01.2020Keyif
Binlerce kişi taziyeye gidiyor... Diyanet İşleri eski Başkanı Görmez de oradaydı

Binlerce kişi taziyeye gidiyor... Diyanet İşleri eski Başkanı Görmez de oradaydı

BİTLİS’in Güroymak ilçesinde, silahlı saldırıda öldürülen kanaat önderi ve Nakşibendi Şeyhi Abdulkerim Çevik’in taziyesine Türkiye’nin değişik illerinden binlerce kişi geliyor. Taziye’nin ikinci gününde gelen Diyanet İşleri eski Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Çevik’in sulh uğruna canını verdiğini söyledi.

21.01.2020Gündem
Son dakika haberi: Trumpın başına ödül koyan İrana yanıt geldi

Son dakika haberi: Trump'ın başına ödül koyan İran'a yanıt geldi

İranlı milletvekilinin ABD Başkanı Trump'ın başına 3 milyon dolar ödül konduğunu açıklamasına ABD'den son dakika yanıt geldi.

21.01.2020Dünya
Ridaniye Savaşı nedir Kimler arasında nerede yapıldı ve sonuçları

Ridaniye Savaşı nedir? Kimler arasında nerede yapıldı ve sonuçları

Osmanlıların Kahire’ye girmesi ve Mısır’da hâkimiyet sağlamasının yolunu açan Ridaniye Savaşı, 22 Ocak 1517 yılında Osmanlı Devleti ile Memluk Sultanlığı arasında geçen bir meydan muharebesidir. Ridaniye Savaşı tarihi, önemi, özeti, neden ve sonuçlarına ilişkin tüm bilgileri sizlere özel olarak hazırladık.

17.01.2020Gündem
Mute Savaşı Nedir Mute Savaşı Tarihi, Nedenleri Ve Sonuçları

Mute Savaşı Nedir? Mute Savaşı Tarihi, Nedenleri Ve Sonuçları

Medine’de İslam devletinin kurulmasından sonra Müslümanlar ve Rumlar arasında yapılan ilk savaştır. Mute, Şam bölgesinde Belka yakınlarında olup savaşa adını vermiştir. İşte Mute Savaşı tarihi, önemi, nedenleri ve sonuçları hakkında en çok merak edilen bilgiler.

17.01.2020Gündem
Rüyada güvercin görmek ve yakalamak ne anlama gelir Rüyada beyaz güvercin görmenin tabiri

Rüyada güvercin görmek ve yakalamak ne anlama gelir? Rüyada beyaz güvercin görmenin tabiri

Rüyada güvercinler sıkça görülen kuş türlerindendir. Güvercinlerin rüyada gerçekleştirdiği eylem veya fiziki durum ise farklı birçok şekilde yorumlanabiliyor. Rüyada beyaz veya mavi güvercin gördü iseniz işte rüyada güvercin görmekle ilgili tüm detayları sizler için derledik.

14.01.2020Rüya Tabirleri
Sefir ne demek Sefir kelimesinin anlamı nedir

Sefir ne demek? Sefir kelimesinin anlamı nedir?

Günümüzde pek kullanılmayan sefir kelimesi zaman zaman çeşitli nedenlerle gündeme geliyor. Sefir kelimesini son günlerde gündeme getiren şey ise bir dizi projesi oldu. Sefir ve sefire Osmanlı Devleti döneminde kullanılmış terimlerden olmasına rağmen günümüzde pek kullanılmamakta ve bilinmemektedir. Peki, sefir ne demek? Sefir kelimesinin anlamı nedir?

18.12.2019Gündem
Kanala düşen genç boğuldu

Kanala düşen genç boğuldu

Şanlıurfa'da arkadaşlarıyla dolaşırken dengesini kaybederek sulama kanalına düşen Ahmet Elçi (24), boğularak hayatını kaybetti.

18.12.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Yalan rüzgârı!

MHP, “internet ortamında yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi” hakkında hazırladığı kanun teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu.

11.05.2020

Sen Hep Yaz Dorsay!  

Değerli dostum Atilla Dorsay’la telefonda uzun uzun konuştuk; uzaktan özlem giderdik.

8.04.2020

Antalya turizmde ve seracılıkta eriyor

ANTALYALILAR yaşadıkları büyük ‘afet’i anlatamıyorlar; otellerin yüzde 90’ı kapalı, haklı olarak turist yok.

26.03.2020

Tuhaf hesap

Sputnik’te yayınlanan son bildiriyle 1938-39 plebisiti ve bölgenin Türkiye Cumhuriyeti’ne ilhakının gayrimeşru olarak gösterilmesi tuhaf bir tarihle hesaplaşma söylemidir.

8.03.2020

Sendikacılıkta ‘kara leke’

İşçilerin hak ve çıkarlarını korumak için kurulmuş olan işçi sendikaları yöneticileri arasında çürük elmalar mutlaka olmaktadır.

17.01.2020

Doğru Nefes ve Hayatımıza İnanılmaz Etkileri

Hayat temposunun çok hızlı ve yoğun aktığı, gürültünün zihnimize işlediği şu günlerde hepimiz sık sık nefes almaya ihtiyaç duyuyoruz. Ancak birçoğumuz 'doğru nefes' ne demek bilmiyoruz. Oysa doğru nefesin bedene, zihne ve ruha sayısız yararı var. "Nedir bu faydalar?" diye sordum, Mentor ve Yaşam Stratejisti Serra Elçi yanıtladı.

8.01.2020

İmparatorluğu modern çağa taşıyan beyinler 

Tanzimat döneminin iki büyük devlet adamı ve diplomatı vardır. Defalarca sadrazamlık, hariciye nazırlığı yapmışlardır. Büyükelçilikleri ve diplomatik yetenekleri konuşulan, unutulmaz cinstendir. Maalesef siyasi tarihimizde Mustafa Reşid Paşa ve Mehmed Emin Âli Paşa evvelce çok yüzeysel çizgilerle tasvir edilirdi. Bir dönem geldi tarihin yeniden yorumu diye ikisi de sefaret paşaları(!) olarak adlandırıldılar.

5.01.2020

Acaba hangisi hangisi EGO piti piti

Hürriyet Ankara WhatsApp Şehir Hattı’na ileti gönderen bir okurumuz demiş ki:

30.12.2019