EKSTRA
MENÜ

El İşi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 17.834 haberi bulunmuştur.

El İşi Haberleri

Emine Erdoğan, Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezini ziyaret etti

Emine Erdoğan, Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezini ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezini ziyaret etti.

20.07.2021Gündem
Mezat nedir, nasıl yapılır Mezat sitelerinde açık artırma nasıl yapılır

Mezat nedir, nasıl yapılır? Mezat sitelerinde açık artırma nasıl yapılır?

Özellikle son dönemlerde sosyal medya hesaplarında canlı olarak mezat ile çok sık karşılaşmak mümkün. O yüzden bu kelimenin tam olarak ne anlama geldiği merak edilen konular içerisinde yer alıyor. Peki, mezat nedir, nasıl yapılır? Mezat sitelerinde açık artırma nasıl yapılır? İşte, tüm detaylar.

15.07.2021Araştırma
Pirincin daha önce duymadığınız farklı kullanım alanları

Pirincin daha önce duymadığınız farklı kullanım alanları

Pirinç, genellikle Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biridir. Ancak pirincin içeriğindeki doğal nişasta sayesinde güzellik ürünlerinden el işi sanatlarına kadar pek çok alanda kullanılabileceğini biliyor muydunuz? İşte pirincin daha önce duymadığınız farklı kullanım alanları.

Süper miniler yeniden popüler

Süper miniler yeniden popüler

Altın çağını 60’lı yıllarda yaşayan mini etekler, modaya yön veren tasarımcıların dokunuşlarıyla yeniden gözde parçalardan biri haline geliyor! Bu sezon birçok moda markasının koleksiyonlarını süsleyen minilerin hâkimiyeti yalnızca yazla sınırlı kalmıyor, mikro boy miniler Sonbahar/Kış 2021 vitrinlerinde de karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Kadınların el emeği ile hazırlandı

Kadınların el emeği ile hazırlandı

LC Waikiki, kadınların toplumsal hayata daha fazla katılmalarını hedefleyen ÇATOM ile iş birliği yaparak yeni bir koleksiyona imza attı. Anadolu ezgilerini barındıran ‘’Gönül Motifleri Koleksiyonu’’nun baskı ve nakışları, ÇATOM’a üye olan kadınların el emeği ile hazırladığı ürünlerden oluşuyor.

30.06.2021Alışveriş
İlmek ilmek dokudukları kilimler gelir kapısı oldu

İlmek ilmek dokudukları kilimler gelir kapısı oldu

Denizli'nin Çameli ilçesi Elmalı Mahallesi'nde açılan el sanatları kursunda eğitim alan, ürettikleri halı ve kilimleri bölgedeki şehirlerde sipariş üzerine satan kadınlar hem meslek sahibi oldu hem de aile ekonomisine katkı sağlamaya başladı.

24.06.2021Haber
Mikroplastik nedir

Mikroplastik nedir?

Mikroplastik terimi ilk olarak 2004 yılında, Britanya İmparatorluk Nişanı sahibi profesör Richard Thompson (Plymouth Üniversitesi) tarafından kullanılmıştır. Bu sebeple Thompson, “mikroplastiğin babası” olarak anılmaktadır. Oluşumlarına göre mikroplastikler, birincil ve ikincil mikroplastikler olmak üzere iki gruba ayrılır.

21.06.2021Gündem
Eski kıyafetlerden yeni ürünler çıkarıyor

Eski kıyafetlerden yeni ürünler çıkarıyor

Redesign Club eski kıyafetlerimize atık kumaşlarla özel tasarımlar yapıyor. Bu şekilde dolabımızdaki giysilere yaratıcı bir bakış açısı getiren sosyal girişim, aşırı tüketimin de önüne geçmeyi hedefliyor.

Doğal Yaşam Festivali başlıyor

Doğal Yaşam Festivali başlıyor

Doğal Yaşam Festivali, bu yıl 3-4-5 Haziran tarihlerinde, Kemerburgaz Kent Ormanı'nda bulunan şehrin ilk açık hava kültür ve sanat alanı 'YENİ BİR YAŞAM' etkinlik alanında gerçekleşecek.

24.05.2021Keyif
Çocuklarının eşi tarafından kaçırıldığını öne süren anne suç duyurusunda bulundu

Çocuklarının eşi tarafından kaçırıldığını öne süren anne suç duyurusunda bulundu

Erzurum'da boşanma davası açtığı B.B.'nin (35), oğlu Emirhan (12) ile kızı Nisanur'u (9) kaçırdığını öne süren Tuba B. (35), "Eşim, çocuklarımı kısıtlama öncesi bayram alışverişi yapacağını söyleyerek kandırıp kaçırdı'' dedi. 28 Nisan'dan beri çocuklarından haber alamadığını söyleyen Tuba B. ''Kayınpederimi aradım, bana 'Sen ölsen de çocuklarını göremeyeceksin' dedi. Günlerdir gözüme uyku girmiyor. Kalp hastası oldum. Ne olur evlatlarımı bulup bana versinler'' diye konuştu.

7.05.2021Haber
Boşanma davası açtığı eşi, çocuklarını kaçırdı Kayınpederim Ölsen de çocuklarını göremeyeceksin dedi

Boşanma davası açtığı eşi, çocuklarını kaçırdı! ''Kayınpederim 'Ölsen de çocuklarını göremeyeceksin' dedi''

Erzurum'da boşanma davası açtığı B.B.'nin (35), oğlu Emirhan (12) ile kızı Nisanur'u (9) kaçırdığını öne süren Tuba B. (35), "Eşim, çocuklarımı kısıtlama öncesi bayram alışverişi yapacağını söyleyerek kandırıp kaçırdı'' dedi. 28 Nisan'dan beri çocuklarından haber alamadığını söyleyen Tuba B. ''Kayınpederimi aradım, bana 'Sen ölsen de çocuklarını göremeyeceksin' dedi. Günlerdir gözüme uyku girmiyor. Kalp hastası oldum. Ne olur evlatlarımı bulup bana versinler'' diye konuştu.

7.05.2021Gündem
Tam kapanma göçü için uyardı: Çok tehlikeli bir durum Biz bunu galiba yanlış anladık

Tam kapanma göçü için uyardı: 'Çok tehlikeli bir durum! Biz bunu galiba yanlış anladık'

Tam kapanma süreci bu akşam 19:00'da başlıyor, 17 Mayıs'a kadar sürecek. Tam kapanma öncesi özellikle büyükşehirlerde yaşayanlar tatil beldeleri ya da memleketlerine gitmek için yola çıktı. Görüntülere tepki gösteren Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Ahmet İnal, tam kapanma göçüne karşı uyardı ve ''Bu çok tehlikeli bir durum. Maalesef toplum olarak biz bunu galiba yanlış anladık. İnsanlarımızın bulunduğu yerde kapanmayı geçirmesinde fayda var. Maalesef bunu yapmak zorundayız. Başka şansımız yok" dedi.

29.04.2021Gündem
20′li yaşlarının başında işinden ayrıldı Kendi işini kurdu, tüm dünyadan talep yağıyor

20′li yaşlarının başında işinden ayrıldı! Kendi işini kurdu, tüm dünyadan talep yağıyor

Kurumsal hayattan 20'li yaşların başında ayrılan Pepita Marin, girişimcilik fikriyle ödül aldıktan sonra cesareti buldu ve kendi işini kurdu. Şimdi dünyaca ünlü bir marka haline geldi.

9.04.2021Ekonomi
45 yıldır iğnesi elinden düşmedi

45 yıldır iğnesi elinden düşmedi

BURDUR'da yaklaşık 45 yıldır yorgancılık yapan Sadık Can (75), işlerinin azalmasına rağmen mesleğini yaşatmaya çalışıyor. Her gün dükkanına gelip çalışmalarını sürdüren Sadık Can, "Zor meslek ama hamdolsun yine iğneye ipliği gözlüksüz takıyorum, Allah'a çok şükür, ışık gözümü alıyor ben hiç ışıksız dikerim" dedi.

27.03.2021Gündem
Çocuk Ürünlerini bambaşka bir boyuta taşıyan Isabel Abbey

Çocuk Ürünlerini bambaşka bir boyuta taşıyan Isabel Abbey

Isabel Abbey; oyuncak ve çocuk ürünleri alanında tüm üst düzey markaları bir araya getiren bir marka.

25.03.2021Ekonomi
Karpal Tünel Sendromu Nedir Karpal Tünel Sendromuna Dikkat

Karpal Tünel Sendromu Nedir? Karpal Tünel Sendromuna Dikkat!

Pandemi dönemiyle birlikte iş hayatı da evlere taşınmaya başladı. Bilgisayar başında çok zaman geçirmek karpal tünel gibi sendromları da beraberinde getiriyor. Peki karpal tünel sendromu nedir? Karpal tünel sendromunda dikkat edilmesi gerekenleri haberimizde bulabilirsiniz.

25.03.2021İyi Yaşam
60 yıldır tahta kaşık yapıyor

60 yıldır tahta kaşık yapıyor

SAKARYA’nın Taraklı ilçesinde Sabri Özşahin (74), babasından ve dedesinden öğrendiği kaşıkçılık mesleğini 60 yıldır yapıyor. Sabri Özşahin el işi tahta kaşıkların ilgi gördüğünü, sevilerek kullanıldığını söyledi.

2.03.2021Gündem
Antikçağların kumaşı Çamlıhemşin’de tekrar hayat buluyor

Antikçağların kumaşı Çamlıhemşin’de tekrar hayat buluyor

Tasarımcı Özlem Erol’un kurduğu Moyy Atölye, bölge kültürünü yansıtan ‘Rize bezi’ feretiko elbiselerden sepetlere el işi ürünleri dünyaya satmak için yola çıktı. Buradaki sürdürülebilir üretim hareketi antik kumaş feretikoyu hayata döndürme çalışmalarına katkı sağlıyor.

Suudi Arabistana gönderiliyor Tanesi 70 bin TLden satılıyor

Suudi Arabistan'a gönderiliyor! Tanesi 70 bin TL'den satılıyor

Bursa’nın İznik ilçesinde berberlik mesleğini bırakan bir kişi tespih üretimine başladı. El işçiliği ile yapılan özel tespihler Suudi Arabistan kraliyet ailesine ve Arap şeyhlerine gönderiliyor.

24.01.2021Ekonomi
Öğrencilere ve ailelere tatil önerileri

Öğrencilere ve ailelere tatil önerileri

Eskiden tatili iple çeken öğrenciler şimdi üç haftanın ardından artık okulların yeniden açılmasını diliyor. Ama önlerinde üç hafta sürecek uzun bir kış tatili var. 15 Şubat’ta yüz yüze eğitimin hangi koşullarda başlayacağı ise henüz net değil. Peki bu üç hafta çocuklar için nasıl verimli hale getirilebilir? Çocukların yaşadığı boşluğu onları eğlendirerek nasıl doldurabiliriz? İşte uzmanlardan altın gibi tavsiyeler.

23.01.2021Eğitim
‘Apartman görevlisinin güneş görmeye hakkı yok mu’

‘Apartman görevlisinin güneş görmeye hakkı yok mu?’

Türkiye’de 1 milyon apartman görevlisinin kötü koşullarda yaşadığını belirten CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Bu insanların da güneşi görmeye hakkı var. Kaldığınız yerler iyi değil. Nem var, sağlıklı koşullarda değilsiniz çoğu zaman” diyerek örgütlenme çağrısı yaptı.

20.01.2021Gündem
Yarıyıl tatili en iyi nasıl değerlendirilir Uzmanından öneriler...

Yarıyıl tatili en iyi nasıl değerlendirilir? Uzmanından öneriler...

Bu yıl öğrenciler, 25 Ocak’ta başlayacak olan yarıyıl tatilini pandeminin gölgesinde geçirecek. Öğrencilerin, 15 Şubat Pazartesi günü sona erecek olan tatili, verimli geçirmeleri adına Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Nesrin Duman önemli ipuçları paylaştı.

18.01.2021Eğitim
Ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler

Ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler

Evi dekore etmek, özellikle dekorasyonunuza kişiliğinizi yansıtabildiğiniz zaman eğlenceli ve heyecan verici bir deneyim olabilir. Bu süreçte en son trendler, şık görünümü sağlayacak şeylerle ilgili herkesin kendi tercihi ve fikirleri olacaktır.

14.01.2021Dekorasyon
Uzak eğitimde çocuklar için çalışma alanı oluşturmanın yolları

Uzak eğitimde çocuklar için çalışma alanı oluşturmanın yolları

Pandemi nedeniyle eğitime uzaktan devam ediliyor. Bu süreçte çocukların derslerdeki verimini artırmak için çalışma alanları oluşturmak öğrenmelerini olumlu katkıda bulunabilir. Çocuğunuzun ders çalışırken daha kolay odaklanabileceği ve rahat hissedeceği fikirleri sizin için derledik.

8.01.2021Eğitim
Çocuklar için eğlence zamanı İşte birbirinden keyifli el işi önerileri...

Çocuklar için eğlence zamanı! İşte birbirinden keyifli el işi önerileri...

Sanatsal etkinlikler, çocuklarla vakit geçirmenin en keyifli yollarından biri. Tabii, gelişime katkıları da ayrı... Küçük çocuğunuz için en keyifli el işi fikirlerini sizin için derledik. Bir göz atmaya ne dersiniz?

Duruş bozukluğu, ileride kronik kas iskelet rahatsızlıklarına neden olabilir

Duruş bozukluğu, ileride kronik kas iskelet rahatsızlıklarına neden olabilir

Covid-19 pandemisinde kötü postür yani duruş bozukluğuna bağlı ağrıların arttığına dikkati çeken Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bölümünden Uzm. Dr. Şevket Yalçın, “Duruş bozukluğu genelde yaşla birlikte artar ancak son zamanlarda pandemi dolayısıyla çocuklarda ve genç erişkinlerde de sıkça görülüyor. Kötü postür hayatın ileri dönemlerinde kronik kas iskelet rahatsızlıklarına, ruhsal bozukluklara yol açabilir” dedi.

3 çocuğunu çorap satarak büyütüyor

3 çocuğunu çorap satarak büyütüyor

Sivas'ta şiddet gördüğü eşinden ayrıldıktan sonra hayata tutunmaya çalışan 3 çocuklu Hacer Bozkurt (56), el emeği ile yaptığı lif ve çorap gibi ürünler ile paket şekerleri sokak tezgahında satarak geçimini sağlıyor. Başka bir geliri bulunmayan ve sosyal yardım da almayan Bozkurt, kışın soğuğa rağmen tezgahının başından ayrılmıyor.

5.01.2021Haber
Şiddet gördüğü eşinden ayrılan kadın, 3 çocuğunu çorap satarak büyütüyor

Şiddet gördüğü eşinden ayrılan kadın, 3 çocuğunu çorap satarak büyütüyor

SİVAS'ta şiddet gördüğü eşinden ayrıldıktan sonra hayata tutunmaya çalışan 3 çocuklu Hacer Bozkurt (56), el emeği ile yaptığı lif ve çorap gibi ürünler ile paket şekerleri sokak tezgahında satarak geçimini sağlıyor. Başka bir geliri bulunmayan ve sosyal yardım da almayan Bozkurt, kışın soğuğa rağmen tezgahının başından ayrılmıyor.

5.01.2021Güncel
Ultra trail için gidilir, tarih ve doğa için kalınır

Ultra trail için gidilir, tarih ve doğa için kalınır

Doğa ve spor tutkunlarını ‘Yörüklerin izinde, Toroslar’ın zirvesine’ koşmaya çağıran Merrell Alanya Ultra Trail 2021’de kayıtlar başladı. Doğada hatta patikalarda bir yürüyüş-maraton deneyimi için katılmayı düşünürseniz bakın Alanya’da sizi başka neler bekliyor?

3.01.2021Seyahat
Haydi Metehan için son 500 bin sterlin

Haydi! Metehan için son 500 bin sterlin

İngiltere’nin Leicester kentinde, SMA Tip 1 hastası Metehan bebek için düzenlenen yardım kampanyasında mutlu sona yaklaşmaya 500 bin sterlin kaldı. Kampanyada şu ana kadar 1 milyon 400 bin sterlin toplanırken, tedavi için 1 milyon 900 bin sterlin gerekiyor. Hedefe ulaşılırsa, Metehan bebek, ABD’deki Boston Children’s Hospital’da tedavi görecek.

1.01.2021Avrupa
Tüm ailenin seveceği 7 sanal yılbaşı kutlama fikri

Tüm ailenin seveceği 7 sanal yılbaşı kutlama fikri

Hepimiz 2021’e doğru büyük umutlarla gün sayıyoruz. Salgının geçmesini ümit ederek yeni yılı beklesek bile 2020’nin son günlerinin de tadını çıkarmamamız için hiçbir neden yok. Herkes ailesini güvende tutmak için sanal aktivitelere yönelmiş durumda. Sanal eğitimler, sanal oyunlar derken bir de sanal yılbaşı fikirlerine göz atalım…

Örgü Çanta modelleri - Uygun fiyatlı örgü çantalar

Örgü Çanta modelleri - Uygun fiyatlı örgü çantalar

Çok daha sıcak ve samimi bir etki yaratması ile beraber aynı zamanda kaliteli tasarımıyla günümüzde birçok değişik örgü çanta modeli bulunmaktadır. Bu modeller yaz ve kış olmak üzere farklı yerlerde amaca göre değerlendirilir. İşte örgü çanta modelleri - uygun fiyatlı örgü çantalar hakkında çeşitler.

SMA hastası Kumsal bebeğe destek kermesi

SMA hastası Kumsal bebeğe destek kermesi

TOKAT'ta 'Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 2' hastası 20 aylık Kumsal bebek için bağışçıların desteğiyle kermes düzenlendi. Kermesin tüm geliri ile yapılacak bağışlar, Kumsal’ın tedavi masrafları için açılan hesaba yatırılacak.

22.12.2020Gündem
Sabahattin Alinin sadelik felsefesi torununun tasarımlarında hayat buluyor

Sabahattin Ali'nin 'sadelik felsefesi' torununun tasarımlarında hayat buluyor

Sabahattin Ali'nin torunu sadekar İdil Laslo, 20 yıllık iş hayatını bıraktıktan sonra başladığı kuyumculuk sanatında önemli tasarımlara imza atarak, sade ve yoğun el işçiliğiyle değerli ve yarı değerli taşlara hayat veriyor.

17.12.2020Keyif
Konfor, evlerden sokaklara taştı

Konfor, evlerden sokaklara taştı

Rahatlığından vazgeçmeyenlerin tercihi eşofmanlar ünlü markaların desteğiyle dönemin simgelerinden birine dönüştü. ‘Asla giymem’ diyenleri bile cezbediyor. Üstelik şıklığınızdan ödün vermenize de gerek yok!

Eriklitepe Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Eriklitepe Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Günümüzde Eriklitepe Tabiat Parkı yerli ya da yabacı pek çok sayıda turist için mutlaka görmesi gereken parklardan en önemlileri arasında yer almaktadır. Bu sebep ile sizler için Eriklitepe Tabiat Parkı hakkında bilgi, Eriklitepe Tabiat Parkı nerede ve nasıl gidilir? Eriklitepe Tabiat Parkı giriş ücreti be kadardır? Eriklitepe Tabiat Parkı ziyaret saatleri nasıldır? Detaylı bir şekilde araştırdık ve sizlere derledik.

8.12.2020Seyahat
Atta Festival çocuklarla beşinci kez buluşuyor

Atta Festival çocuklarla beşinci kez buluşuyor

Türkiye’nin bebek ve çocuklar için ilk ve tek uluslararası festivali olan Atta Festival beşinci yılında tüm seneye yayıldığı yeni bir forma bürünüyor. Atta Festival 2020, festivalin içinden doğan yeni platform attahygge ile aileleri ve çocukları Danimarka’nın meşhur mutluluk felsefesi hygge ile tanışmaya davet ediyor. Festival ayrıca bu sene itibariyle özel gereksinimli çocuklar için ‘Engelsiz Atta’yı hayata geçiriyor.

3.12.2020Kitap Sanat
40 yıllık usta, söğüt dallarını sepete dönüştürüyor

40 yıllık usta, söğüt dallarını sepete dönüştürüyor

BİTLİS'in Hizan ilçesinde yaşayan sepet ustası Arif İltaş (50), söğüt ağacından yaptığı sepetlerle unutulmaya yüz tutan 'sepetçilik' geleneğini yaşatmaya çalışıyor. 40 yılı aşkın süredir evinin bir bölümünde bu işi yaptığını söyleyen İltaş, "Çocuklarımın rızkını bu şekilde çıkarıyorum. Her gün 2-3 sepet üretip, ailemi geçindiriyorum" dedi.

30.11.2020Güncel
Geleneksel El Sanatları (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Geleneksel El Sanatları (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Geleneksel el sanatları bölümü, Türk kültüründe yer alan motifler, yazılar, dokumalar ve daha pek çok sanat örneklerine karşı ilgi ve beceriye sahip Türk kültürüne hakim öğrenciler yetiştirmeyi amaçlar. Geleneksel el sanatları bölümü nedir? Geleneksel el sanatları bölümü mezunları ne iş yapar? Gibi en çok merak edilen soruların cevabını sizler için derledik.

Görüntüsüyle adeta büyülüyor: Şeyh Zayid Camii

Görüntüsüyle adeta büyülüyor: Şeyh Zayid Camii

Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) başkenti Abu Dabi'deki Şeyh Zayid Camii, dünyanın sayılı büyük camileri arasında yer alıyor. Büyük Cami olarak da adlandırılan dini yapı, Birleşik Arap Emirlikleri'nin kurucusu, 2004'te hayatını kaybeden eski Devlet Başkanı Zeyd bin Sultan el-Nehyan'ın anısına, 2007 yılında ibadete açılmış.

27.11.2020Seyahat
Evinizdeki dağınıklığa bir türlü engel olamıyor musunuz İşte pratik öneriler

Evinizdeki dağınıklığa bir türlü engel olamıyor musunuz? İşte pratik öneriler

Dağınıklığı toplamak, şüphesiz gün içinde bizi en çok oyalayan işlerden biri. Hatta en sonunda işin içinden çıkamayıp daha fazla çaba sarf etmemeyi seçtiğimiz de olur. Aslında evin belirli kısa sürede kolayca toparlayabilir, sonrasında bize kalan zamanın tadını çıkarabiliriz.

Yazar Sonuçları

İnsanoğlunun ürettikleri

“İnsan bir fabrika olsaydı, ürettiği tek şey mazeret olurdu.” (La Edri)

15.04.2021

Çocuğunuzla “İplik bombardımanı” yapamaya ne dersiniz?

Cinsiyet farkı gözetmeksizin çocuklara verilecek en önemli eğitimlerden biri toplumsal cinsiyet eşitliğidir. Günümüzde ilkokul çağında bu tür eğitimler veriliyor olsa da ailelerin bu konuda mümkün olduğunca hassas davranması gerekir. Okul öncesi çağda kız ve erkek çocuklara eşit yaklaşmak, onların toplum içinde aynı sosyal haklara sahip olması gerektiğini anlatmak, cinsiyetçi bir dil kullanımından uzak durmak ebeveynlerin göz önünde bulundurması gereken önemli davranış biçimlerindendir.

5.03.2021

Keçe sanatıyla yeni bir yolculuğa çıktı

Tempolu iş hayatına anne olunca ara verir. Bir yandan oğlunu büyütür, diğer tarafta da boş zamanlarını değerlendirmenin yolunu arar. Ve, sosyal medya platformunda gezerken, karşısına keçe sanatı çıkar. Özlem Akman, el yeteneğini de kullanarak keçeden bebekler yapmaya başlar. Akman’ın hobisi, hayvan büstlerinden heykellere kadar çeşitli ürünlerle devam eder. Özlem Akman, aile işinin yanında kendi hikayesini de yazma kararı alır. Ve, BorArt.Co by Özlem Akman ismiyle markalaşır. Akman’ın gündeminde ise e-ticaret sitesiyle aile bütçesine katkı sağlamak isteyen kadınlara kapılarını açmak var.

28.02.2021

Makas çalışması- Rapunzel kız

Makas kullanmak el göz koordinasyonunu geliştiren, küçük kaslarının gelişimini sağlayan çok önemli gelişim aşamasıdır. Ortalama olarak 2,5 yaş sonrası makas kullanma çalışmaları yapılabilir.

7.01.2021

El emeğini dijitale taşıdı kadınlara ek gelir sağladı

Her şey yeni bir iş için aile içinde yapılan beyin fırtınasında ortaya çıkar.

13.12.2020

El yapımı Öğretmenler Günü hediyesi

Bugün biraz uzun yazacağım... Çünkü benim için en özel bir gün. Ulu Önder Atatürk'ün aydınlık gelecekleri yetiştiren öğretmenlere armağan ettiği en anlamlı gün...

23.11.2020