EKSTRA
MENÜ

El Bakımı

El Bakımı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika El Bakımı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.632 El Bakımı haberi bulunmuştur.

El Bakımı Haberleri

Nötropeni nedir

Nötropeni nedir?

Genellikle kemoterapi alan hastalarda rastlanan nötropeni hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, konu hakkında internette araştırma yapıyor. Peki, Nötropeni nedir? Nasıl tedavi edilir? İşte, nötropeni hakkında Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü'nün yayınladığı bilgiler...

24.07.2018Gündem
200 TLyi buluyor İşte bedelli askerin çantasında olması gerekenler

200 TL'yi buluyor! İşte bedelli askerin çantasında olması gerekenler

Bedelli askerlik düzenlemesinde yer alan 28 günlük askerlik detayı binlerce gence kışla kapısını aralayacak. Peki düzelemeden yararlanacakların 28 günlük askerlik için nelere ihtiyacı olacak. İşte bedelli askerin çantasında olması gerekenlerin listesi…

21.07.2018Gündem
Gangren nedir Gangren belirtileri neler

Gangren nedir? Gangren belirtileri neler?

Damar sertliği zemininde bir atardamarın iç yüzeyinde bir pıhtı oluşursa, o damarın beslediği organda gangren meydan gelir. Gangren hemen birçok organ ve dokuda görülebilir ve en çok kollar, bacaklar, apandisit, ve ince bağırsaklarda görülür. Nadiren safra kesesi, testisler ve erkek cinsel organında da ortaya çıkabilir. Peki, gangren tam olarak nedir? Gangren belirtileri neler?

19.07.2018Gündem
Kobranın ısırdığı Areften haber var...Zehir miktarı fazla çıktı

Kobra'nın ısırdığı Aref'ten haber var...Zehir miktarı fazla çıktı

ANTALYA'da gösterilerinde kullandığı 'kobra' cinsi yılanın ısırmasının ardından tedavi için özel uçakla Mısır'a giden, İran asıllı Türk vatandaşı illüzyonist Aref Ghafouri'nin 3 yıl önce el koyulan 'Zara' adlı Bengal kaplanına, Antalya Hayvanat Bahçesi'nde bakılıyor. Kahire'de hastaneye yatırılan Ghafouri'ye ise tedavisi boyunca 24 tüp yılan serumu verilecek.

17.07.2018Dünya
1 aylık meyve masrafı 30 bin TL

1 aylık meyve masrafı 30 bin TL

Adnan Oktar ve müritlerinin yaşadığı lüks villanın aylık masrafının 100 bin lirayı geçtiği belirtildi. Günlük mutfak ve ev ihtiyaçları Çengelköy’deki belirli esnaftan karşılanan villanın sadece aylık meyve gideri ise 30 bin TL.

14.07.2018Gündem
Dr.C.Tuna Ayak Bakım Serisi Yaz Boyu Sizinle

Dr.C.Tuna Ayak Bakım Serisi Yaz Boyu Sizinle

Bütün günün yorgunluğunu çeken, vücudun ağırlığını taşıyan ayaklarınız Farmasi’nin Dr.C.Tuna Ayak Bakım Serisi ile bu yaz eşsiz bir bakıma kavuşuyor. Kış mevsimi boyunca botlar, ayakkabılar ve kalın çoraplar yüzünden yıpranan ayaklar, sıcak yaz günlerinin gelmesiyle birlikte sandalet ve babetler ile tekrar buluşmaya başladı. Şık, bakımlı ve güzel ayaklara sahip olmak isteyenler için Farmasi, Dr.C.Tuna Ayak Bakım Serisi etkin bir bakım sunuyor.

5.07.2018Alışveriş
ABD ürünlerinin ithalatına ek mali yükümlülük

ABD ürünlerinin ithalatına ek mali yükümlülük

ABD'de menşeli bazı ürünlerin ithalatında ek mali yükümlülük uygulanacak. Aralarında pirinç, alkollü içecekler, yaprak tütün, binek otomobil, güzellik veya makyaj malzemelerinin bulunduğu ABD menşeli bazı ürünlerin ithalatına ek mali yükümlülük getirildi.

26.06.2018Ekonomi
Rusyanın en güzelleri Samsunda ne yapıyor

Rusya'nın en güzelleri Samsun'da ne yapıyor?

Her biri 20 bini aşkın takipçili güzeller güzeli modeller, influencer’lar yatlarda, golf sahalarında, spa merkezlerinde, alışverişte poz veriyor. Burası neresi derseniz, Monaco değil, Samsun! Peki Samsun’daki bu değişimin sebebi ne?

16.06.2018Hürriyet Pazar
Çocuklarda el-ayak-ağız hastalığına dikkat

Çocuklarda el-ayak-ağız hastalığına dikkat!

El-Ayak-Ağız hastalığı bazı virüslerin neden olduğu bulaşıcı bir hastalıktır. El-Ayak-Ağız hastalığının belirtileri nedir, hastalıktan nasıl korunmak gerekir? İşte, çabuk bulaşan bu hastalıkla ilgili tüm detaylar…

Fiyatları 50 kuruştan başlıyor, 5.5 TLye kadar çıkıyor Türkiyenin böcek çiftliği

Fiyatları 50 kuruştan başlıyor, 5.5 TL'ye kadar çıkıyor! Türkiye'nin böcek çiftliği

Antalya’nın sakin bir bölgesinde kendi halinde bir çiftlik... Bu çiftlikte ne büyükbaş ne de küçükbaş hayvan var. Binlerce çekirge, hamam böceği, un kurdu, Arjantin hamam böceği ve nicesi... Yılda 960 bin böcek satan çiftliğin arkasındaki kişi Selami Gökgöl. Böceklerin fiyatı tanesi 50 kuruştan başlıyor, 5.5 TL’ye kadar ulaşıyor. Yurt dışında bu iş “para basan” olarak anılıyor. Hayvan yemi olarak alan da var, protein takviyesi niyetine yiyen de... Hatta ilaç yapan da... İşte Antalya'daki o çiftlik...

20.05.2018Ekonomi
Lise bahçesindeki yolcu uçağı ‘göreve’ hazır

Lise bahçesindeki yolcu uçağı ‘göreve’ hazır

Aksu Uçak Bakım Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne bir hayırseverin hibe ettiği eski yolcu uçağı, kütüphane, müze ve mini sinema salonu olarak hizmet verecek.

16.05.2018Eğitim
Makyaj yapmak, merhem sürmek orucu bozar mı

Makyaj yapmak, merhem sürmek orucu bozar mı?

Ramazanın gelişiyle birlikte oruç tutacak vatandaşlar bazı sorular hakkında bilgilerini tazelemek istiyorlar. Oruç tutulurken dikkat edilmesi gereken durumlar hakkında Diyanet İşleri tarafından bir dizi bilgi tekrar hatırlatıldı. İşte bazı merak edilen soruların cevapları

15.05.2018Gündem
Gerçek bir gizli ajan olmak isteyenler için

Gerçek bir gizli ajan olmak isteyenler için!

‘Büyüklerin Dünyasında Hayatta Kalabilmeyi Sağlayacak 50 Gizli Görev İçin Kılavuz’, ‘gizli ajan, hem de gerçek bir gizli ajan olmak isteyenler için hazırlanmış bir el kitabı’. Zarfı açanlar kendilerini dolu dizgin bir maceranın içinde bulacaklar.

10.05.2018Kitap Sanat
Erişkinlerde kaşıntı atopik dermatit nedeni olabilir

Erişkinlerde kaşıntı atopik dermatit nedeni olabilir

Atopik dermatit nedir, neden olur, nasıl tedavi edilir? Atopik dermatiti önlemek için neler yapılabilir? Atopik dermatit kaşıntısına ne iyi gelir? Tüm bu soruların yanıtını Dermatoloji Uzmanı Dr. Emine Özge Ayabakan verdi.

20.04.2018Sağlık
Doğallığın gücü Palladium Natural Lifeda

Doğallığın gücü 'Palladium Natural Life'da!

Organik ve doğal ürünlerin satışa sunulduğu, İpek Kuşçu'nun Fermente Beslenme ve Ayşenur Yazıcı'nın Doğal Makyaj ve Cilt Bakımı üzerine gerçekleştireceği söyleşiler ile de renklenecek, “Palladium Natural Life” etkinliği, 21-25 Mart tarihlerinde 5 gün boyunca Palladium Ataşehir'de!

22.03.2018Etkinlikler
Masörünüz hep yanınızda

Masörünüz hep yanınızda

Günlük hayatta yaşadığımız stresin en iyi ilacı masaj. Buna vakit bulamayanlar için ise yeni nesil cihazlar devrede. Geliştirilen taşınabilir cihazlar sayesinde bir masör kadar olmasa da bu kaliteye yakın bir masaj sonucu alabileceksiniz.

17.03.2018Ekonomi
Hibrit, dizel araçların kısa vadede alternatifi

"Hibrit, dizel araçların kısa vadede alternatifi"

Japon lüks otomobil üreticisi Lexus'un Türkiye Direktörü Selim Okutur, Avrupa ülkelerindeki birçok şehirde dizel araçların yasaklandığını belirterek, "Böyle olunca da uzun vadede tamamen elektrikli araçlar çözüm ama bunun için ciddi bir altyapı gerekiyor. Kısa dönemde en akılcı çözüm hibrit araçlar öne çıkıyor." dedi.

13.03.2018Teknoloji
Saçınızın sizi daha yaşlı göstermesinin 8 nedeni

Saçınızın sizi daha yaşlı göstermesinin 8 nedeni

Birçok kişi bazı saç hataları ile yaşından büyük görünüyor. Bu hatalar kişiyi yaşlı göstermekle kalmayıp, saçlara da zarar veriyor. Hadi hep beraber bizi yaşlı gösteren saç hatalarına bakalım. İşte o hatalar!

7.03.2018Stil
Fulden Uras koruma istedi

Fulden Uras koruma istedi

Kelebek hastası çocuklara yardım için kurulan DEBRA Türkiye’nin başkanı Adem Akyüz’ün “Fulden’e bela olurum, şeytanlara el açtılar, vicdanı olan bu şeytanlardan uzak durmalıdır” şeklinde paylaşımlarda bulunduğunu iddia eden Hayaller Gerçek Olsa Derneği Başkanı sanatçı Fulden Uras savcılığa suç duyurusunda bulunarak koruma istedi.

6.03.2018Magazin

Yazar Sonuçları

Bastonu da kemanı da çaldılar

İnsanlar gibi ruhları ve kimlikleri vardır şehirlerin.

12.07.2018

Pazar testi, haydi buyurun!

Sevgili dostlar, sizlere yedi sorulu bir pazar testi hazırladım. Yaz günü kafanız rahat olsun, pazar pazar fazla zorlanmadan çözün diye de doğru şıkları hep (e) olarak belirledim. Haydi kolay gelsin!

8.07.2018

Anne-bebek dostu ürünler

İşte annelerin hayatını kolaylaştıracak pratik ürünler listesi...

22.05.2018

Gazetelerin altın çağı 'kural değil istisna'

Son yıllarda hocalarımın, öğretim üyesi meslektaşlarımın veya okul yönetimlerinin davetiyle Türkiye'de 20'yi aşkın üniversitede yeni medya ile ilgili görüşlerimi paylaştım. 

8.05.2018

Anne-baba olmaya hazır mısınız

Anne-baba olmak dünyanın hem en güzel hem de en zor işi. Elbette herkes anne-baba olabilir ama işin zor kısmı, hakkını vererek, doğru yapabilmek. Peki siz anne-baba olmaya hazır mısınız?

4.05.2018

Elinizdekilerin kıymetini bilin ve mucizeler yaşayın...

Harika bir Pazar günü geçirmeniz dileği ile herkese merhaba...

3.03.2018