EKSTRA
MENÜ

Ekonomi Paketi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.793 haberi bulunmuştur.

Ekonomi Paketi Haberleri

Yeni ekonomi paketi Meclise gidiyor

'Yeni ekonomi paketi' Meclis'e gidiyor

55 maddelik ekonomi paketinin detaylarını CNN TÜRK muhabiri Duygu Ayaz Bayram aktardı.

16.09.2021Ekonomi
Milyonları ilgilendiriyor... 55 maddelik Ekonomi Paketinin detayları belli oldu

Milyonları ilgilendiriyor... 55 maddelik Ekonomi Paketi'nin detayları belli oldu

55 maddelik Ekonomi Paketi çalışmalarında sona gelindi. Youtuberlara vergilendirme, çiftçiye mazot desteği ve staj desteği gibi maddeleri içeren pakette ayrıca esnafın gelir vergisi muafiyeti de söz konusu. Detayları CNN Türk Muhabiri Duygu Ayaz aktardı...

16.09.2021Ekonomi
Ekonomi torba teklifi komisyondan geçti: 75 TL’lik asgari ücret desteği geliyor

Ekonomi torba teklifi komisyondan geçti: 75 TL’lik asgari ücret desteği geliyor

Torba yasa teklifi komisyonda yapılan eklemelerle kabul edildi. Buna göre 2021 yılının tamamı için 75 TL’lik asgari ücret desteği verilecek. Asgari ücret desteği toplu sözleşmeli yerlerde brüt 7 bin 920 TL’ye kadar uygulanacak. Faizsiz finansman şirketlerinin tasfiyesinde de TMSF yetkili olacak.

15.07.2021Ekonomi
Son dakika haberler: Vergi ve prim borçları yapılandırılacak... Yapılandırma başvuru ve detayları.

Son dakika haberler: Vergi ve prim borçları yapılandırılacak... Yapılandırma başvuru ve detayları.

Yapılandırma için son dakika detayları gündemde yer alıyor. Vergi ve prim borçlarını yapılandıran ekonomi paketi TBMM’ye cuma günü sunuldu. Borçlarını kasımda yapılandıranlar da yeni yasaya geçebilecek. Ödemeye devam eden de borcunu tekrar 18 taksitte yapılandırabilecek. Ayrıca daha önceki yapılandırmalarda olduğu gibi ilk iki taksitin ödenmesi de zorunlu olacak.

23.05.2021Ekonomi
Son dakika... Borçlara yapılandırma geliyor AK Parti yeni torba yasa teklifini TBMMye sundu

Son dakika... Borçlara yapılandırma geliyor! AK Parti yeni torba yasa teklifini TBMM'ye sundu

Yeni borç yapılandırmasıyla ilgili teklif Meclis'e sunuldu. 15 maddelik yeni ekonomi paketi kapsamında teklife göre istihdam ve üretimin de korunması amaçlanıyor. Aynı zamanda teklife göre esnafa sicil affı geldi. Bu teklifle aynı zamanda meslek odalarına olan borçlar da yapılanacak. Önümüzdeki hafta da teklif görüşmeleri için önce Komisyon aşaması var. Sonrasında gündeme gelmesi bekleniyor.

21.05.2021Ekonomi
Ekonomi paketinde çalışmalar hızlandı

Ekonomi paketinde çalışmalar hızlandı

Hükümetin bir süreden beri sürdürdüğü ekonomik reform paketine yönelik çalışmalar hızlandı. TBMM’nin açılmasıyla birlikte ilgili bakanlıkların taleplerinden oluşan taslak, partide değerlendirmeye alındı. Taslakta, e-ticaretten kooperatif şirketlerine, hal yasasından KOBİ’lere kadar birçok alanda düzenleme bulunduğu belirtiliyor. Teklifin en geç haziran ayında TBMM’nin önüne gelmesi bekleniyor.

21.05.2021Ekonomi
Son dakika haberi... 18 yaş altına bireysel emeklilik sistemi TBMMye sunuldu

Son dakika haberi... 18 yaş altına bireysel emeklilik sistemi TBMM'ye sunuldu

18 yaş altı vatandaşların Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) kapsamına alınmasına yönelik kanun teklifi yeni ekonomi paketi kapsamında TBMM Başkanlığına sunuldu.

10.05.2021Ekonomi
MEBden taşıt kiralama açıklaması

MEB'den 'taşıt kiralama' açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), kuruma yeni taşıt alımı yapılmadığını, hizmet alımı yoluyla araç kiralandığını bildirdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Söz konusu işlem, yeni bir taşıt alımı olmayıp hizmet alımı yoluyla araç kiralanması hususudur. İlgili işlem, sözleşme süresi dolan mevcut koruma araçları için yeniden hizmet alımı yapılmasına ilişkindir" ifadeleri kullanıldı.

30.03.2021Gündem
Bidendan dev ekonomi paketi

Biden'dan dev ekonomi paketi

ABD Başkanı Joe Biden, altyapı ve istihdamın desteklenmesi amacıyla 3 trilyon dolarlık bir paket hazırlıyor.

23.03.2021Ekonomi
Ekonomi Reform Paketinde neler var İşte Ekonomi Reform Paketi detayları

Ekonomi Reform Paketi'nde neler var? İşte Ekonomi Reform Paketi detayları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamuoyunun merakla beklediği ekonomiye ilişkin reform paketini İstanbul'da kamuoyu ile paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, ‘Reform paketimizde dar gelirli küçük esnafımıza yönelik bir vergi muafiyeti de yer alıyor. Kuaför, tesisatçı, tamirci, gibi yaklaşık 850 bin esnafımızı gelir vergisinden muaf tutuyor, beyan yükümlülüklerini de kaldırıyoruz.’ dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan sağlık ve yazılım alanında adım atılacağını söyledi ve iki yeni yapıyı duyurdu.

12.03.2021Ekonomi
Türkiye’de yılda 32 milyon ton atık oluşuyor

Türkiye’de yılda 32 milyon ton atık oluşuyor

TÜRKİYE’de nüfus artışı ve bilinçsiz tüketim nedeniyle ortaya çıkan katı atık miktarı yıllık 32 milyon tona ulaştı. Oluşan atıkların ancak yüzde 15-20si geri dönüştürülebiliyor iken bu geri dönüşümden yıllık yaklaşık 5 milyar dolar ciro elde ediliyor.

12.03.2021Ekonomi
Yatırım teşvikli ekonomi paketi

Yatırım teşvikli ekonomi paketi

Salgının etkilerini ortadan kaldırmak için çıkarılacak olan ekonomik reform paketinde ‘illerde yatırım ofisleri kurulması’ projesinin yer alması planlanırken öncelikli sektörlerde yerli üretime destek verilecek. Yatırımcılara yeni alanlar açılacak. Kamuda tasarruf adımları daha titiz takip edilecek. Ayrıca kısa çalışmanın da haziran ayına kadar uzayabileceği belirtiliyor.

27.02.2021Ekonomi
Son dakika haberler: Erdoğan MYKda uyardı: Rekabet etmeyin, uyumlu olun

Son dakika haberler: Erdoğan MYK'da uyardı: Rekabet etmeyin, uyumlu olun

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MYK toplantısında, “İl başkanları, belediye başkanları ve milletvekillerimiz uyumsuzluk, rekabet içinde olmasınlar. Milletvekillerimiz, il başkanları belirlenirken nefsani davranmasın. Karar mercii bellidir, son kararı Genel Merkez verir” uyarısı yaptı.

1.10.2020Gündem
İş dünyasından YEPe tam destek

İş dünyasından YEP'e tam destek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan 'Yeni Ekonomi Programı'na iş dünyasından tam destek geldi. İTO Başkanı Şekib Avdagiç, 2021-2023 dönemini kapsayan Yeni Ekonomi Programı’na (YEP) ilişkin, “İlk defa 2023’e erişen bir YEP açıklandı. YEP'teki hedefler, Koronavirüs sonrası yeni dünyada yarışa ön sıradan başlamak ve 2023 hedefleri bakımından önemli” değerlendirmesinde bulundu.

29.09.2020Ekonomi
İngiltereden dev ekonomi paketi

İngiltere'den dev ekonomi paketi

İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, koronavirüs salgınının ardından ekonominin yeniden canlandırılması için 30 milyar sterlin seviyesindeki yatırım planını açıkladı.

9.07.2020Ekonomi
Almanya’da 21 milyon emekliye müjde

Almanya’da 21 milyon emekliye müjde  

Almanya’da 01.07.2020 tarihi itibariyle günlük hayatımızı etkileyen, her şeyden önce ceplerimizi sevindiren yeni yasalar yürürlüğe girdi. En çok yüzü gülenler ise emekliler oldu. Çünkü onlar yürürlüğe giren yeni yasalarla çifte sevinç yaşıyor.

5.07.2020Avrupa
Gelecek yıl ben yokum

Gelecek yıl ben yokum

Korona krizinden çıkmak için 130 milyar Euro’luk ekonomi teşvik paketi kararından sonra iki televizyon kanalına çıkan Başbakan Angela Merkel, kararlarla ilgili soruları yanıtladı. Krizde başarılı bir yönetimden dolayı oyları arttığı hatırlatılan Merkel, gelecek yıl yine başbakan adayı olacak mısınız sorusuna, “Hayır. Gerçekten olmayacağım. Bu kesin” dedi. Merkel “Almanya tarihinin en ağır ekonomi krizi bu. Vatandaş, işveren, devlet, herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekiyor” diye konuştu.

5.06.2020Avrupa
‘Tünelin sonunda ışık var’

‘Tünelin sonunda ışık var’

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier, Alman hükümetinin merakla beklenen hidrojen stratejisinin yaz tatilinden önce açıklanacağını bildirdi.

4.06.2020Avrupa
Almanya yeni strateji açıklayacak

Almanya yeni strateji açıklayacak

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Altmaier "Alman hükümetinin merakla beklenen hidrojen stratejisi, yaz tatilinden önce (ağustostan önce) açıklanacak" dedi.

4.06.2020Ekonomi
ABD Senatosu, destek paketinde uzlaşıya vardı

ABD Senatosu, destek paketinde uzlaşıya vardı

ABD Senatosu ve Trump yönetimi koronavirüs salgını nedeniyle büyük ölçekli ekonomi destek paketi üzerinde uzlaşıya vardı.

25.03.2020Ekonomi
İşte ekonomi paketinin yol haritası

İşte ekonomi paketinin yol haritası

Ekonomi dünyası, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan önlemlerin uygulamaya geçmesini beklerken, düzenlemelerle ilgili yol haritası da netleşmeye başladı.

21.03.2020Ekonomi
Avustralyadan yeni ekonomi paketi gelebilir

Avustralya'dan yeni ekonomi paketi gelebilir

Avusturalya ikinci bir ekonomiyi canlandırma paketi açıklamayı değerlendiriyor.

16.03.2020Ekonomi
İtalya coronavirüs için ekonomi paketi açıklayacak

İtalya coronavirüs için ekonomi paketi açıklayacak

İtalya koronavirüsün ekonomiye etkisini hafifletmek için 10 milyar euroluk mali paket açıklayacak.

10.03.2020Ekonomi
Filistinsiz ‘Yüzyılın Anlaşması’ planı

Filistinsiz ‘Yüzyılın Anlaşması’ planı

ABD Başkanı Trump'ın, İsrail-Filistin krizinin çözümü için Yüzyılın Anlaşması planının siyasi ayağını bugün açıklaması bekleniyor. Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Trump’ın telefonla görüşme isteğini reddetti.

28.01.2020Dünya
Yeni ekonomi paketi geliyor

Yeni ekonomi paketi geliyor

Değerli konut, konaklama vergisinin ardından yeni bir ekonomi paketi geliyor. 2020 bütçe görüşmelerinin ardından Meclis gündemine gelmesi beklenen pakette şimdiye kadar yapılandırmaları bozulanlara yeni bir şans verilmesi planlanıyor.

29.11.2019Ekonomi
Ekonomi paketine CHP’den eleştiri

Ekonomi paketine CHP’den eleştiri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdar-oğlu, TBMM’ye sunulan ekonomi paketiyle ilgili, “İktidar kendi yandaşlarını kurtarmak istiyor, peki vatandaşı kim kurtaracak? Biz iktidardan vatandaşın sorunlarını çözecek yaklaşımlar bekliyoruz” değerlendirmesi yaptı.

9.07.2019Gündem
TESK Başkanı Palandöken: Esnaf ekonomik paketlerde yer almalı

TESK Başkanı Palandöken: Esnaf ekonomik paketlerde yer almalı

TESK Başkanı Bendevi Palandöken esnaf için yeni ekonomik paketlerin hazırlanması gerektiğini söyledi.

30.06.2019Ekonomi
ABD, Orta Doğu barış planının ekonomi paketini açıkladı

ABD, Orta Doğu barış planının ekonomi paketini açıkladı

ABD'nin İsrail-Filistin meselesine çözüm iddiasıyla hazırladığı "Yüzyılın Anlaşması" planında, Filistin ve komşu ülkeleri kapsayan 50 milyar dolarlık yatırım fonu ve Batı Şeria ile Gazze'yi bağlayan 5 milyar dolarlık bir ulaşım koridorunun inşaatının olduğu belirtildi. Pakete tepki gösteren Hamas ABD'nin, "Filistin halkının para karşılığında haklarından vazgeçeceği" vehminde yanıldığını bildirdi.

22.06.2019Dünya
Meclis’e ‘sürpriz’ paket mesaisi

Meclis’e ‘sürpriz’ paket mesaisi

AK Parti hükümeti, 23 Haziran’daki İstanbul seçimlerinin ardından kapatma kararı aldığı TBMM’yi bir ay daha çalıştırma planı yapıyor. Yeni askerlik sistemi görüşmeleri, AK Parti ve muhalefetten gelen eleştiriler üzerine uzadı. AK Parti’de önceki gün yapılan toplantıda, Genel Kurul çalışmalarının temmuz sonuna kadar uzatılması ele alındı. Daha önce açıklanan yargı reformu paketine ilave olarak 3 paketin daha görüşülmesi planlanıyor.

15.06.2019Gündem
Meclis’in gündemi turizm ve kültür

Meclis’in gündemi turizm ve kültür

MECLİS, bu haftaki gündemini turizm ve kültür alanındaki düzenlemelere ayırdı.

21.05.2019Gündem
Ekonomiye öncelikli paket

Ekonomiye öncelikli paket

AK Parti, seçimden önce özellikle ekonomi alanında yoğunlaşan acil ve öncelikli konuları yasalaştırmayı hedefliyor.

17.05.2019Ekonomi
Türkiyenin IMFye ihtiyacı yok

Türkiye'nin IMF'ye ihtiyacı yok

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Washington’da düzenlenen Uluslararası Para Fonu (IMF)-Dünya Bankası Bahar Toplantısı’nda uluslararası finans kurumlarının temsilcileri ve yatırımcılar ile bir araya geldi.

14.04.2019Ekonomi
Bakan Albayrak’tan baş döndüren ekonomi diplomasisi

Bakan Albayrak’tan baş döndüren ekonomi diplomasisi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, G20-Dünya Bankası-İMF toplantıları için gittiği Vaşington’da dünyanın önde gelen yatırım fonları, yabancı mevkidaşları ve uluslararası finans kurumlarıyla görüştü.

13.04.2019Ekonomi
MÜSİAD Başkanı Kaan: Dönüşüm Adımları Paketi kabuk değişiminin ilk safhası

MÜSİAD Başkanı Kaan: Dönüşüm Adımları Paketi kabuk değişiminin ilk safhası

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan "Bankacılık sektörüne ilişkin atılması planlanan dönüşüm adımları finans sektörüne yönelik sorunların çözümünde kritik bir misyon üstlenecek" dedi.

10.04.2019Ekonomi
İş dünyası reform paketinden memnun

İş dünyası reform paketinden memnun

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı reform paketine ilişkin olarak iş dünyası olumlu mesajlar vermeye başladı.

10.04.2019Ekonomi
Geleceği geri kazan

Geleceği geri kazan

2050’de dünya nüfusu 9.8 milyara ulaşacak. Bu da milyarlarca ton atık demek. Geleceğe bugünün çöpünü bırakmamak için herkesin yapabileceği bir şey var. Gazete kâğıdından çay içtiğiniz cam bardağa, radyonuzun pilinden cep telefonlarına, eskiyen kanepenize kadar her şey geri dönüştürülebiliyor.

10.03.2019Gündem
Bakan Selçuk: Türkiye ekonomisi kırılgan bir ekonomi değil

Bakan Selçuk: Türkiye ekonomisi kırılgan bir ekonomi değil

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: "Aldığımız tedbirler sayesinde kur baskısı kontrol altına alındı. Bunun olumlu yansımalarını ekonomide görmeye başladık. Şunun altını çizmek isterim ki Türkiye ekonomisi kırılgan bir ekonomi değil. Geçmişte benzer saldırılar karşısında güçlü ekonomi politikalarıyla hepsinin üstesinden gelmeyi başardık ve yine başaracağız" açıklamasında bulundu.

22.10.2018Ekonomi
Son dakika... Bakan Berat Albayraktan önemli açıklamalar

Son dakika... Bakan Berat Albayrak'tan önemli açıklamalar

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, NTV'de soruları yanıtladı. Enflasyonda eylül itibariyle en kötünün geride kaldığını belirten Albayrak, "Ekim çok daha somut neticelerin olacağı bir ay olacak. Haftaya fiyatlama, indirim, sorumluluk alma anlamında taşın altına eline koyma noktasında süreç başlatacağız. Tüm bu davranışlar tüm kesimleri etkiliyor. Hep birlikte mücadele elzem. Fiyatlamayı etkileyen sektörler başta olmak üzere görüşmeleri yapıp haftaya bununla ilgili genel kamuoyu açıklamasıyla bunun topyekün mücadele gerektirdiğini seslendireceğiz " dedi.

3.10.2018Ekonomi
İranda dolar kuru tarihi rekorunu kırdı

İran'da dolar kuru tarihi rekorunu kırdı

İran'da yaşanan ekonomik krizin ardından yapılan müdahalelere rağmen dolar kuru tarihi rekorunu kırarak 1 ABD doları 14 bin tümen seviyesine ulaştı.

3.10.2018Ekonomi
İranda dolar kuru tarihi seviyeye ulaştı

İran'da dolar kuru tarihi seviyeye ulaştı

İran'da, 6 Ağustos'ta hükümet tarafından ilan edilen yeni ekonomi paketinin ardından düşüşe geçmesi beklenen dolar kuru serbest piyasada yeni bir rekora imza attı.

4.09.2018Ekonomi
İzmir Teknoloji Üssü ile ekonomiye katkı

İzmir Teknoloji Üssü ile ekonomiye katkı

EBSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Muhsin Dönmez, İzmir’e kurulacak Teknoloji Üssü ile ekonomiye 25 milyar TL katkı, 40 bin çalışan, 800’e yakın şirket, 1.5 milyar TL’lik yatırım sağlanacağını söyleyerek üssün ülke genelinde önemli bir sinerji yaratacağını dile getirdi.

26.06.2018Ekonomi
İranın kararı birkaç hafta içinde açıklanacak

İran'ın kararı birkaç hafta içinde açıklanacak

Reuters haber ajansı, üst düzey İranlı yetkilere dayandırdığı haberde, İran'ın 2015 yılında imzalanan anlaşmaya yönelik kararının birkaç hafta içinde vereceğini duyurdu.

25.05.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Ombudsman kardeşim biraz geri çekil reklam yapacağım

Reklam yapacağım ama reklam olmasın diye şirketin adını vermeyeceğim...

5.03.2021

Nisanı hep birlikte atlatalım

SAĞLIK, insan yaşamının sürdürülmesinde, yaşam kalitesinin yükseltilmesinde ve korunmasında özel bir öneme sahip. Sağlığın korunması ve geliştirilmesinin kişinin öncelikle kendi sağlığına sahip çıkması ve sağlık bilincini geliştirmesi ile mümkün olduğu unutulmamalıdır.

22.03.2020

Ekonomi paketi bekleniyor

Seçimlerin geride kalmasıyla birlikte gözler ekonomiye çevrildi. 8 Nisan Pazartesi açıklanması beklenen ekonomi paketinin içeriği piyasalar tarafından yakından izlenecek.

7.04.2019

Reform paketinin en önemli maddesi Enis'in bırakılması

KENDİ hayatımda, ekonominin dibe vurduğu anlardan ikisine tanık oldum.

20.09.2018

İyi ki hayatımızda ÇEVKO var

YENİ Plastik Ekonomisi, Döngüsel Ekonomi gibi giderek daha sıklıkla karşımıza çıkan yeni ekonomik modellere ne kadar aşinayız?

19.05.2018

Aftan kim, nasıl yararlanacak?

Meclis’te görüşülen ekonomi paketiyle bugüne kadar sosyal güvenlik borçlarına en kapsamlı yapılandırma imkân tanıyor. Tasarı ile 31 Mart 2018 tarihine kadarki tüm borçlar yeniden yapılandırılacak. İmkândan yararlanacak olanların geçmişten gelen gecikme zammı ve gecikme faizleri silinecek. Başvurular temmuz ayının sonuna kadar yapılacak.

8.05.2018