MENÜ

Ekmeleddin İhsanoğlu

Ekmeleddin İhsanoğlu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ekmeleddin İhsanoğlu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ekmeleddin İhsanoğlu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.668 Ekmeleddin İhsanoğlu haberi bulunmuştur.

Ekmeleddin İhsanoğlu Haberleri

TRTnin partilere ayırdığı süreler açıklandı

TRT'nin partilere ayırdığı süreler açıklandı

Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) HDP kontenjanından seçilen üyesi Ersin Öngel, TRT'nin son 25 gününe ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve partilere ayırdığı süreleri açıkladı.

27.10.2015Gündem
Kılıçdaroğlu: Anayasanın ilk 4 maddesi tartışılmaz

Kılıçdaroğlu: Anayasanın ilk 4 maddesi tartışılmaz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu NTV canlı yayınında Oğuz Haksever'in yönettiği programda gazeteciler Murat Yetkin ve Ali Bayramoğlu'nun sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, Koza İpek Grubu'na kayyum atanması konusundaki sorulara ''Makul şüpheyle sizi tutuklayabilirler, malınıza haciz koyabilirler. Bunların olmaması gerekir'' dedi. Kılıçdaroğlu ayrıca, "Anayasanın ilk 4 maddesi bizim açımızdan tartışma konusu olmaz" dedi.

27.10.2015Gündem
Vandalizm yıldıramaz

Vandalizm yıldıramaz

GAZETECİLER, basına yönelik baskı ve saldırıları protesto etmek amacıyla Beyoğlu Tünel’den Galatasaray Meydanı’na yürüdü. Yürüyüşe milletvekilleri de destek verdi. Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, açıklamasında “Gözdağlarına, korkutmalara karşı özgür basının yılmayacağını haykırıyoruz” dedi.

3.10.2015Gündem
Ekmelettin İhsanoğlu Ahmet Hakanı ziyaret etti

Ekmelettin İhsanoğlu Ahmet Hakan'ı ziyaret etti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu, saldırıya uğrayan Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan'ı ziyaret etti.İhsanoğlu, yaklaşık yarım saat süren ziyaret sonrası basın mensuplarına açıklamayaptı.

3.10.2015Haber
Ahmet Hakan’ın yanındayız

Ahmet Hakan’ın yanındayız

ABD’nin İstanbul Başkonsolosu Charles Hunter, saldırıya uğrayan Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

3.10.2015Dünya
Ekmelettin İhsanoğlu Ahmet Hakanı ziyaret etti

Ekmelettin İhsanoğlu Ahmet Hakan'ı ziyaret etti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu, saldırıya uğrayan Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan'ı ziyaret etti.

3.10.2015Gündem
MHPde liste bombası: Meral Akşener listede yok

MHP'de liste bombası: Meral Akşener listede yok

Milliyetçi Hareket Partisi'nde (MHP) aday listesi netleşti. Listedeki en büyük sürpriz Meral Akşener'in aday gösterilmemesi oldu. Bahçeli, Meclis Başkanlığı adaylığı için Akşener'in adı geçtiğinde ''Bu şekilde söylenen isimlerden hiç hoşlanmam, ismi geçeni de devre dışı tutarım. Meral Akşener’i eğer çok sık kullanırsanız, o devre dışı kalır haberiniz olsun'' demişti. Bahçeli aday listeleri hakkında yaptığı ilk açıklamada ise aday olamayan partililerin bu durumu anlayışla karşılayacaklarına emin olduğunu belirtti. MHP'li Öztürk ise yaşannaların olağan olduğunu ifade etti.

18.09.2015Gündem
MHP Başkanlık Divanı üyelerinin tamamı aday

MHP Başkanlık Divanı üyelerinin tamamı aday

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 1 Kasım Genel Seçimi'nde aday göstereceği isimleri açıkladı. MHP Başkanlık Divanı üyelerinin tümü aday gösterildi

18.09.2015Gündem
Abdullah Gül, İhsanoğlu’nun oğlunun düğününe katıldı

Abdullah Gül, İhsanoğlu’nun oğlunun düğününe katıldı

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, MHP Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu’nun oğlu Orhan İhsanoğlu’nun düğününe katıldı.

5.09.2015Gündem
MHPli İhsanoğlu, oğlunu evlendirdi

MHP'li İhsanoğlu, oğlunu evlendirdi

MHP İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu'nun oğlu Orhan İhsanoğlu, Başak Melik'le evlendi.

4.09.2015Gündem
Abdullah Gül, Ekmeleddin İhsanoğlunun oğlunun nikah törenine katıldı

Abdullah Gül, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun oğlunun nikah törenine katıldı

MHP Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu’nun oğlu Orhan İhsanoğlu, iş adamı Faruk Melik’in kızı Başak Melik ile dünyaevine girdi. Törene 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve MHP Lideri Devlet Bahçeli de katıldı.

4.09.2015Gündem
CHP MHP bayramlaşmasında Barış Mançolu mesaj

CHP MHP bayramlaşmasında Barış Mançolu mesaj

MHP heyeti, CHP'ye bayram ziyaretinde bulundU. Renkli diyalogların yaşandığı ziyarette, CHP ve MHP heyetinin, Meclis başkanlığı seçimi, koalisyon ve Çözüm Süreci'ne ilişkin birbirlerine yaptığı eleştiriler dikkat çekti. MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya'nın koalisyon görüşmelerini, Barış Manço'nun bir şarkısındaki "Sanki biraz naz ediyorsun ama senin bana gönlün var gibi gibi, yüzüme karşı git diyorsun ama sanki gözlerin kal der gibi gibi" sözleriyle açıklaması, salondakileri güldürdü.

18.07.2015Gündem
Bülent Arınç: CHPnin MHPnin röntgenini çıkardık

Bülent Arınç: CHP'nin MHP'nin röntgenini çıkardık

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Manisa'da yerel bir kanalın canlı yayınına katıldı. Koalisyon ile ilgili de konuşan Arınç, ""Bunların hepsi 15 gün içinde olup bitecek şeyler. Tüm hazırlıklarımız yaptık. CHP'nin röntgenini çıkardık, MHP'nin röntgenini çıkardık. Çünkü eğer vaatlerini tutacaklarsa biz o vaatleri biliyoruz." diye konuştu.

12.07.2015Gündem
CHPden MHPye çok sert tepki

CHP'den MHP'ye çok sert tepki

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu'nun CHP'nin TBMM Başkan adayı olan Deniz Baykal ile ilgili sözlerine tepki gösterdi. Öte yandan MHP'li Halaçoğlu akşam saatlerinde CNN Türk canlı yayınına bağlandı.

8.07.2015Gündem
Engin Altay: Halaçoğlunun ikinci bir ayıbı oldu

Engin Altay: Halaçoğlu'nun ikinci bir ayıbı oldu

MHP Kayseri milletvekili ve eski grup başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, CNN Türk’te yayınlanan 'Her Şey' programına konuk oldu. Halaçoğlu’nun ardından CHP Grup Başkanvekili Engin Altay da programa katıldı. Meclis Başkanlığı için CHP ile yapılan görüşmeyi anlatan ve " Baykal'ı destekleseydik 'Dinsiz bir partinin adamını seçtiniz' diye eleştirilecektik" açıklamasını detaylandıran Halaçoğlu, "Benim burada söylediğim AKP tarafından veya kamuoyunda böyle nitelendirilen bir şekilde olduğu için bize bu defa da böyle yükleneceklerdi." diye konuştu. Halaçoğlu'nun bu açıklaması CHP'li Engin Altay'ı kızdırdı.

7.07.2015Gündem
Yusuf Halaçoğlundan Deniz Baykala cevap

Yusuf Halaçoğlu'ndan Deniz Baykal'a cevap

MHP'li Yusuf Halaçoğlu Deniz Baykal'ın dün Tarafsız Bölge programında Meclis seçimleriyle ilgili gündeme getirdiği iddialara cevap verdi. Halaçoğlu açıklamasında, "Biz eğer Sayın Baykal’ı desteklemiş olsaydık, kamuoyunda şunlar yansıtılacaktı: 'Siz Baykal’ı seçtiniz, bir muhalif adı altında' AKP’nin tabiriyle 'dinsiz bir partinin inançsız bir partinin adamını seçtiniz' diye bize yükleneceklerdi" ifadelerini kullandı.

7.07.2015Gündem
Vekillerin cebini evsizlik yakıyor

Vekillerin cebini evsizlik yakıyor

Hükümet kurma çalışmalarının uzaması ve erken seçim ihtimalinin gündemden düşmemesi de Ankara dışından evini taşımaya hazırlanan vekilleri zorda bıraktı.

7.07.2015Gündem
CHPden koalisyon ve Suriye mesajı

CHP'den koalisyon ve Suriye mesajı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç, koalisyon tartışmaları ile ilgili açıklamasında, "Türkiye'de yaşanan ve çeşitli siyaset sınıfının bulaştığı yolsuzluk iddialarının, soruşturulmadan üzerinden geçilmesi, görmezden gelinmesi, unutturulması, CHP'nin sürecin içinde aktif olması gereken bir nokta isteniyor ise asla mümkün değil. Bu bir devr-i sabık değil ama hesap sorulmayacağı anlamına gelmez" dedi. Koç, Suriye sınırına askeri sevkiyat ile ilgili ise "CHP olduğu sürece, tıpkı 1 Mart 2003'te olduğu gibi hiç kimse Türkiye'yi sonucu olmayan, bataklıktan öteye anlam taşımayan, hiçbir çatışma sürecinin içerisine sokamaz, dün sokamadı, bugün sokamaz, yarın da sokamayacaktır" şeklinde konuştu. Haluk Koç, güçler ayrılığı ilkesini hatırlatarak, "7 Haziran'da millet Sayın Cumhurbaşkanı'na, 'otur sen yerine kardeşim, sınırların içerisinde görev süren bitene kadar, görevini yap' dedi" diye konuştu.

6.07.2015Gündem
Baykaldan bomba açıklamalar

Baykal'dan bomba açıklamalar

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, TBMM Başkanlığı seçimlerinin ikinci turundan sonra kulislerde neler yaşandığını anlattı. Baykal, Devlet Bahçeli'nin 'HDP' çıkışından sonra MHP'den Yusuf Halaçoğlu ile CHP'li Levent Gök'ün buluştuğunu söylerken, Halaçoğlu'nun Levent Gök'e, "'Bir sıkıntı yok, kutlarız. Baykal seçilebilir. Çünkü biz grubu serbest bırakacağız" dediğini iddia etti. Baykal, Erdoğan ile görüşeceğini duyan Kılıçdaroğlu'nun ‘aman ha sarayda olmasın’ dediğini ifade etti. Baykal, görüşme sonrasında eleştiri alacaklarını söylemesi üzerine Erdoğan'ın ise ‘Ya boş ver ne yaparlarsa yapsınlar’ dediğini belirtti.

6.07.2015Gündem
Deniz Baykalın sözleri üzerine önce Halaçoğlu sonra Levent Gök canlı yayına bağlandı

Deniz Baykal'ın sözleri üzerine önce Halaçoğlu sonra Levent Gök canlı yayına bağlandı

CNN Türk ekranlarındaki Tarafsız Bölge programında soruları yanıtlayan CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın, TBMM Başkanlığı seçimiyle ilgili sözleri, ortalığı karıştırdı. Baykal, Meclis Başkanlığı seçimlerinin ikinci turunun ardından CHP Grup Başkanvekili Levent Gök ile görüşen MHP'li Yusuf Halaçoğlu'nun, "Bir sıkıntı yok, kutlarız. Baykal seçilebilir. Çünkü biz grubu serbest bırakacağız" dediğini iddia etti. Baykal'ın iddiaları üzerine önce MHP'li Yusuf Halaçoğlu, ardından CHP'li Levent Gök, programa telefonla bağlandı.

6.07.2015Gündem
İddia: Başbakan Yardımcısı oluyor

İddia: Başbakan Yardımcısı oluyor

MECLİS Başkanlığı’nı MHP’nin stratejisi nedeniyle AK Parti’nin adayı İsmet Yılmaz’ın kazanması, partide “AK Parti ile bir koalisyon uzlaşmasına mı varıldı” sorusunun yükselmesine neden oldu. Bahçeli, Süleyman Şah Operasyonu’nun içerisinde yer alan Yılmaz’ı sert sözlerle eleştirmişti. MHP lideri, “Başbakan ve milli ahlaktan yoksun bürokratları; gerçekte “Al At, Ah Mat Operasyonu’na imza attılar” derken, kurmayları da “milli sıvışma bakanı” tabirini kullanmışlardı. Yılmaz’ın Meclis Başkanlığı için MHP lideri ile görüşmesinin 4 dakika sürmesi de geçmişte yaşanan bu operasyona karşı tepkinin bir parçasıydı.

2.07.2015Gündem
MHPli Semih Yalçın : Her şeyi kaldıran işkembe siyaseti; MHP’nin inançlarına ve fikirlerine terstir

MHPli Semih Yalçın : Her şeyi kaldıran işkembe siyaseti; MHP’nin inançlarına ve fikirlerine terstir

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, Meclis Başkanlığı seçiminin sonuçları üzerinden MHP’ye yöneltilen suçlamalara ilişkin yazılı açıklama yaptı. Yalçın açıklamasında, "Siyasette gerektiğinde esnek davranılır ama bu, kaypaklık ve ilkesizliğe yol açmamalıdır. Esnemenin de asgari kuralları vardır. Midesi geniş, her yolu mubah sayan, her şeyi kaldıran işkembe siyaseti; MHP’nin inançlarına ve fikirlerine terstir. Hele milletimize silah doğrultmaya hazır bir güruhu muhatap almaya, MHP’nin siyaset anlayışında yer yoktur" dedi.

2.07.2015Gündem
AK Parti oylarıyla Meclis Başkanı İsmet Yılmaz

AK Parti oylarıyla Meclis Başkanı İsmet Yılmaz

Meclis’in 26’ncı başkanı, AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz oldu. 7 Haziran sonrasında ilk işbirliği testine giren üç muhalefet partisinden MHP’nin ayrışması sonucunda yarışı AK Parti kazandı. İktidar, kendi grubunun 258 oyuyla, devlet protokolünde 2 numaralı makamı muhalefete bırakmadı. Meclis Başkanlığı seçimleri koalisyon ortaklığı konusunda belirgin bir mesaj vermezken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin tavrı, “AK Parti’ye dolaylı destek, koalisyon kapısını araladı” diye yorumlandı. TBMM Başkanı seçilen İsmet Yılmaz'a Meclis mührünü geçici başkan Deniz Baykal takdim etti.

1.07.2015Gündem
TBMM Başkanlığı seçiminde rakamların dili

TBMM Başkanlığı seçiminde rakamların dili

TBMM Başkanlık seçiminin dördüncü turunda AK Parti'nin adayı İsmet Yılmaz, tüm AK Parti'li miletvekilerinin oyunu alarak seçimi kazandı. CHP'nin adayı Deniz Baykal ise 182 oy aldı. Bu durum, Meclis kulislerinde CHP ile HDP'li vekillerden yaklaşık üçte ikisinin birlikte, Baykal lehinde oy kullandıkları şeklinde yorumlandı. MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, 4. tur oylamaya MHP'nin adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun kalamaması halinde, MHP grubu olarak "geçersiz oy" kullanacaklarını söylemişti. Oylamada Bahçeli'nin dediği oldu; ancak 2 eksikle.

1.07.2015Gündem
En iyi performans TLnin oldu

En iyi performans TL'nin oldu

Yunanistan borç krizinde bir anlaşmaya varılacağı beklentisinin global iyimserliğe neden olmasıyla dolar/TL gerilerken, Suriye endişelerinin hafiflemesiyle TL bugün gelişmekte olan ülke para birimleri arasında en iyi performansı gösterdi.

1.07.2015Ekonomi
Ankara bunu konuşuyor

Ankara bunu konuşuyor

AK Parti'nin TBMM Başkan Adayı İsmet Yılmaz'a, bir fazla oyu kim verdi?

1.07.2015Gündem
O isim 11 ayda iki seçim kaybetti

O isim 11 ayda iki seçim kaybetti

MHP'nin TBMM Başkanlığı'na aday gösterdiği İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu, 11 ayda iki seçim kaybetti.

1.07.2015Gündem
Meclis Başkanlığı Seçiminde 3. tur da tamamlandı

Meclis Başkanlığı Seçimi'nde 3. tur da tamamlandı

TBMM başkanlık seçiminde 3. tur oylama sonuçlandı. Oylama neticesinde Ekmeleddin İhsanoğlu ve Dengir Mir Mehmet Fırat elendi. İsmet Yılmaz ve Deniz Baykal 4. turda yarışacaklar.

1.07.2015Haber
HDPden dördüncü tur yorumları

HDP'den dördüncü tur yorumları

Üçüncü turda da 4 aday yarışacak. Üçüncü tur sonuçlarına göre en çok oy alan iki aday dördüncü tura katılmaya hak kazanacak. Bu gelişme üzerine HDP’li vekillerden adaylarla ilgili ilk yorum geldi.

1.07.2015Gündem
Yeni Meclis Başkanı İsmet Yılmaz oldu

Yeni Meclis Başkanı İsmet Yılmaz oldu

TBMM Başkanlık seçiminde 4'üncü tur az önce tamamlandı. 4'üncü tur sonuçlarına göre AK Parti'nin adayı, Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz 258 oyla yeni Meclis Başkanı seçildi.

1.07.2015Gündem
Bahçeli konuştu kulisler karıştı

Bahçeli konuştu kulisler karıştı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, TBMM Başkanlık seçimlerinde, "Her 4 turda da, kendi adayımıza oy vereceğiz. Eğer 4. tura kendi adayımız kalamazsa MHP'nin 80 oyu da boş çıkacaktır" açıklaması Ankara kulislerine bomba gibi düştü. Bu sözlerin ardından gözler CHP'nin adayı Deniz Baykal'a çevrildi. Baykal, hurriyet.com.tr'nin sorusuna ''Şu an için herhangi bir görüş bildirmem mümkün değil. Bunları daha sonra uzun uzun konuşuruz'' yanıtını verdi.

1.07.2015Gündem
MHP 4. tur için kararını verdi

MHP 4. tur için kararını verdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "4. oylamaya bizim adayımız kalmazsa 80 geçersiz oy olacaktır" dedi.

1.07.2015Gündem
Yalçın Akdoğan: MHP, HDP konusunda ilk sınavını verecek

Yalçın Akdoğan: MHP, HDP konusunda ilk sınavını verecek

BAŞBAKAN Yardımcısı Yalçın Akdoğan, TBMM Başkanlığı seçimi için bugün yapılacak olan 3.ve 4. oylama öncesi Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

1.07.2015Gündem
MHP lideri Devlet Bahçeliden önemli açıklamalar

MHP lideri Devlet Bahçeli'den önemli açıklamalar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, Kemal kılıçdaroğlu'nun koalisyon çağrısı ve "Gel başbakan sen ol" teklifini sert sözlerle eleştirerek, "Sayın Kılıçdaroğlu, şahsıma başbakanlık teklifinde bile bulunmuş, bizi HDP ile yan yana koymuştur. Merakımdan soruyorum Kılıçdaroğlu? Başbakanlık makamına şahsıma lütfetme yetkisini kimden ve nasıl almıştır? Bu ne pişkinliktir" dedi.

1.07.2015Gündem
Bugüne kaldı

Bugüne kaldı

Koalisyon hükümeti konusunda vereceği mesaj merakla beklenen Meclis Başkanlığı seçiminin ilk iki tur oylaması dün yapıldı. Meclis’teki dört partiden dört adayın yarıştığı bu turlarda gereken 367 oya ulaşılamadığından 26’ncı Meclis Başkanı’nın belirlenmesi bugünkü turlara kaldı. Dördüncü turda kilidi açacak iki parti olan MHP ve HDP liderlerinden gelen mesajlar ise yarışı daha da kritik hale getirdi.

30.06.2015Gündem
Birinci turda diğer adaylara giden CHP oyları ikinci turda geri döndü

Birinci turda diğer adaylara giden CHP oyları ikinci turda geri döndü

TBMM Başkanlık seçiminin ikinci tur oylamasında HDP ve MHP'nin aldığı fazla oylar, CHP'ye geri döndü.

30.06.2015Gündem
TBMM Başkanlık seçiminde ikinci tur oylama sonuçları belli oldu

TBMM Başkanlık seçiminde ikinci tur oylama sonuçları belli oldu

TBMM başkanlık seçiminde ilk tur oylamada hiçbir aday Başkan seçilmek için gerekli olan 367 oya ulaşamayınca ikinci tur oylama yapıldı. İşte ikinci tur sonuçları:

30.06.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Ekmel Bey’e destek verirdim

Haftanın konuğu: CHP Genel Başkan Adayı Muharrem İnce

17.11.2015

CHP-HDP Koalisyonu olur mu?

Selahattin Demirtaş, Almanya seyahati sırasında bir gazeteciden gelen "Kasım sonrası hükümet nasıl kurulur?" şeklindeki soruya, şöyle bir karşılık verdi:

28.09.2015

Devletler Yok mu Oluyor?

Durum epey kafa karıştırıcı.

25.09.2015

Erken seçim seçeneği

DÜNKÜ TBMM Başkanlık turları, koalisyon/seçim senaryoları için sadece kırıntı değerde ipuçları içerdiği için dananın kuyruğunu koparacak bugünkü oylamalara bakmalı.

30.06.2015