EKSTRA
MENÜ

Ekler

Ekler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ekler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.035 Ekler haberi bulunmuştur.

Ekler Haberleri

Malhun Hatun kimdir, kaç çocuğu var

Malhun Hatun kimdir, kaç çocuğu var?

Kuruluş Osman dizisiyle birlikte Malhun Hatun'un hayatı bir kez daha gündem oldu. Kuruluş Osman dizisinde Osman Bey, ikinci evliliğini Malhun Hatun ile yapıyor. Osman Gazi'nin ilk eşi ise Bala Hatundur. Malhun Hatun kimdir, kaç çocuğu var?

10.06.2021Televizyon
Backlink Nedir, Ne İşe Yarar Seoda Backlink Önemli Mi

Backlink Nedir, Ne İşe Yarar? Seo'da Backlink Önemli Mi?

Son zamanlarda Backlink oldukça popüler bir hale geldi. Doğal olarak pek çok kişi Backlink'in ne anlama geldiğini araştırmaya başladı. İşte, merak edilen tüm detaylar.

9.06.2021Araştırma
Mütekabiliyet Nedir Mütekabiliyet İlkesi Ve Anlaşması Olan Ülkeler Listesi

Mütekabiliyet Nedir? Mütekabiliyet İlkesi Ve Anlaşması Olan Ülkeler Listesi

Son zamanlarda gündem de olan Mütekabiliyet ilkesi, ülkeler arasında yapılan bir anlaşma olarak bilinmektedir. Pek çok kişi bu anlaşmaların neden ve ne şekilde yapıldığını araştırmaktadır. Mütekabiliyet ilkelerinden ve hangi ülkeler arasında yapıldığını derledik. .

9.06.2021Araştırma
Mining Nedir, Nasıl Yapılır Kripto Para Sektöründe Mining Ne Demek

Mining Nedir, Nasıl Yapılır? Kripto Para Sektöründe Mining Ne Demek?

Genel olarak Bitcoin ya da kripto para birimi ile ilgili olarak “Mining” terimini duymuş olabilirsiniz. Fakat bu bağlamda ne anlama geldiği pek açık tanımlanmıyor. Bu derlememizde, kripto para birimi ile alakalı olan mining hakkında tüm detaylar.

7.06.2021Ekonomi
Uyak nedir ve nasıl bulunur Uyak çeşitleri ve örnekleri ile konu anlatımı

Uyak nedir ve nasıl bulunur? Uyak çeşitleri ve örnekleri ile konu anlatımı

Uyak sıklıkla karşılaşılan ve günlük yaşamda yabancı olunmayan bir kavramdır. Uyak sözcüğü televizyonlarda, gazetelerde, dergi ve kitaplarda da karşılaşılan edebiyat dünyasına özgü bir kelimedir. Uyak kavramı ile ilgili merak edilen her şeyi sizin için derledik. Uyak nedir ve nasıl bulunur? Uyak çeşitleri ve örnekleri ile konu anlatımı.

27.05.2021Araştırma
Orojenez nedir ve nasıl oluşur Orojonez nasıl gerçekleşir maddeler halinde bilgi

Orojenez nedir ve nasıl oluşur? Orojonez nasıl gerçekleşir maddeler halinde bilgi

Son zamanlarda Orojenik çalışmalarla ilgili pek çok şey duymuş olabilirsiniz. Derin yansıma sismik profilleme, jeokronoloji, analog ve sayısal modelleme gibi yeni tekniklerin gelişimi hakkında merak edilen tüm detayları derledik.

27.05.2021Araştırma
Hal Eki Nedir Hal Eki Çekim Veya Yapım Eki Midir Türkçyede Kullanılan Hal Eki Örnekleri

Hal Eki Nedir? Hal Eki Çekim Veya Yapım Eki Midir? Türkçye'de Kullanılan Hal Eki Örnekleri

Cümle içinde kullanımı söz konusu olan isimler pek çok ek alarak da kullanılabilmektedir. Bu eklerle günlük yaşamda ve metin yazılarında sıklıkla karşılaşılmaktadır. Sizin için Hal eki nedir? Hal eki çekim veya yapım eki midir? Türkçede kullanılan Hal eki örneklerini derledik.

26.05.2021Araştırma
Vedat Milor: Ev yerine şarap aldığım için sigortacı ruh sağlığımdan şüphe etti

Vedat Milor: Ev yerine şarap aldığım için sigortacı ruh sağlığımdan şüphe etti

Ülkemizin en ünlü gastronomi yazarı Vedat Milor hem bir ekonomist hem de bir sosyolog. Yeni yayımlanan ‘Hesap Lütfen!’ adlı kitapta da okur olarak Milor’un sosyolog yönünden epey yararlanıyoruz. Gazeteci Nurhak Kaya’nın nehir söyleşi olarak hazırladığı kitapta çok yönlü bir aydının hayata, topluma ve birey olmaya dair görüşlerini kendi yaşam tecrübeleri eşliğinde okuyoruz… Sayfaları adeta yutarken “Evet yaaa, ne kadar doğru” hissiyatıyla küçük aydınlanmalar yaşıyoruz… Hürriyet Ekler’in yazarı Milor’la kitap kadar samimi bir söyleşi yaptık.

23.05.2021Hürriyet Pazar
Bağlaçlar - bağlaç nedir ve çeşitleri nelerdir Bağlaç örnekleri ile konu anlatımı

Bağlaçlar - bağlaç nedir ve çeşitleri nelerdir? Bağlaç örnekleri ile konu anlatımı

Bağlaçlar dilimizde önemli bir rol oynar. Cümlelerin doğru kullanımı için bağlaçların anlamı ve nerede ve nasıl kullanılması gerektiğine dikkat edilmelidir. Öyleyse bağlaç nedir ve türleri nelerdir? Bu derlemede bağlaç konu anlatımıyla, bağlaçların işlevselliğini derledik.

20.05.2021Araştırma
Soğuk baklava nasıl yapılır Adım adım evde kolay soğuk baklava yapımı

Soğuk baklava nasıl yapılır? Adım adım evde kolay soğuk baklava yapımı

Bayram için farklı bir baklava hazırlamak isteyenler mutlaka alternatif olarak soğuk baklavayı değerlendirmeli. Son dönemlerin gözde tatlılarından olan soğuk baklava nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, püf noktalarıyla evde kolay baklava yapımını paylaşıyoruz.

Deniz, kum ve güneşi çok özledik

Deniz, kum ve güneşi çok özledik

Kışı geride bıraktık, kapanma günleri de yakında bitecek. Şimdi her zamankinden daha fazla hasretiz ‘deniz, kum, güneş’ üçlüsüne. Kısıtlamaların bitmesiyle planlara başlayacağız. Jürimize güvenli tatil yapabileceğimiz, Türkiye’nin büyük otellerini sorduk. Yılın tüm yorgunluğunu atabileceğiniz 10 tesisi sıraladık.

16.05.2021Seyahat
Temel E-Fatura Nedir Temel E-Fatura İptali Nasıl Yapılır

Temel E-Fatura Nedir? Temel E-Fatura İptali Nasıl Yapılır

"Temel Fatura" senaryosundaki e-Faturanın iptal işlemi için e-Fatura İptal Portalı üzerinden öncelikle faturayı düzenleyen kişinin yani satıcının iptal talebinde bulunması gerekir. İptal talebi yaptıktan sonra fatura numarası ve fatura bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde yazarak kendinize ait mali mühürle imzalamanız gerekir. Temel E-Fatura nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Kobi
Çekimli Fiil Nedir Çekimli Fiil Örnekleri Ve Konu Anlatımı

Çekimli Fiil Nedir? Çekimli Fiil Örnekleri Ve Konu Anlatımı

Türkçe, belli kuralları olan bir dildir. Türkçe cümleler kurulurken cümlenin ögelerinin yapıları da çok önem taşımaktadır. Özellikle de cümlenin ana ögeleri fiillerdir. Fiiller arasında çekimli fiiller de bulunur. Çekimli fiil nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

11.05.2021Araştırma
Mesafeler sevgiye engel değil

Mesafeler sevgiye engel değil

Biricik annemiz için kimilerimiz hediyesini günler öncesinden hazırladı... Ancak işini son dakikaya bırakanlar muhtemelen bugün hediye arayışında... Hemen imdadınıza yetişelim! Evimizden hiç çıkmadan onu mutlu etmenin pek çok yolu var. Kendi ellerimizle bir duvar süsü yapabilir, sevdiği şarkılardan oluşan bir müzik listesi hazırlayabilir veya evine, ona özel hazırlanmış bir hediye paketi yollayabiliriz.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Almanyada mevkidaşı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Almanya'da mevkidaşı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Almanya'da mevkidaşı Heiko Maas, ile ortak basın toplantısı düzenliyor. Aşılama sürecine hız verildiğini belirten Çavuşoğlu 'Halkımızın yüzde 26'sından fazlası aşılandı' dedi. Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in Ankara'da 6 Nisan'da yaşanan protokol kriziyle ilgili de konuşan Çavuşoğlu, 'Kendi aralarındaki kavga ve çekişmeyi Türkiye'ye yansıtmasınlar. Bizden kaynaklanan bir durum yok' dedi.

6.05.2021 Haber
Son dakika haberi... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlundan Almanyada flaş açıklamalar

Son dakika haberi... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Almanya'da flaş açıklamalar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Almanya'da mevkidaşı Heiko Maas, ile ortak basın toplantısı düzenledi. Aşılama sürecine hız verildiğini belirten Çavuşoğlu 'Halkımızın yüzde 26'sından fazlası aşılandı' dedi. AB Başkanları'nın Türkiye ziyaretinin ardından yaşanan protokol krizi konusuna da değinen Çavuşoğlu, 'Söylersem utanacak durumlar oluyor dedi.

6.05.2021Dünya
Rapor Nedir Ve Nasıl Yazılır Rapor Yazım Kuralları Ve Örnekleri

Rapor Nedir Ve Nasıl Yazılır? Rapor Yazım Kuralları Ve Örnekleri

Rapor kavramı gerek günlük yaşamda gerekse çalışma hayatında çok sık olarak duyduğumuz hatta zaman zaman karşı karşıya kaldığımız bir durumdur. Sizin için Rapor nedir ve nasıl yazılır? Rapor yazım kuralları ve örnekleri konu başlıklarını her detayı ile birlikte derledik.

5.05.2021Araştırma
Dilekçe Nedir Ve Nasıl Yazılır Dilekçe Yazım Kuralları Ve Örnekleri

Dilekçe Nedir Ve Nasıl Yazılır? Dilekçe Yazım Kuralları Ve Örnekleri

Dilekçe ile birlikte gönderilmezse birçok resmi kurum ve kuruluş taleplerinin cevaplanmasını mümkün olmayacaktır. Bu nedenle dilekçe yazımını öğrenmek okullardan bankalara, valilikten vergi dairesine, karakoldan cumhurbaşkanlığı sarayına kadar pek çok yerde işinize yarayacaktır. Dilekçe nedir ve nasıl yazılır, dilekçe yazım kuralları ve örnekleri nelerdir tüm detaylarıyla derledik.

5.05.2021Araştırma
Redif Nedir Ve Nasıl Bulunur Redif Türlleri, Özellikleri Ve Örnekleri Konu Anlatımı

Redif Nedir Ve Nasıl Bulunur? Redif Türlleri, Özellikleri Ve Örnekleri Konu Anlatımı

Redif konusu bireylerin Türkçede sıklıkla karşılaştığı ifadedir. Redif tek başına öğrenilmesi gereken bir konuyu oluşturur. Özellikle şiir eserlerinde kullanılan bir kuralı ifade eder. Bu yüzden de eserin içerik olarak zengin yazılması ve doğru oluşturulması için redif nedir, özellikleri nelerdir, türleri nelerdir örnekli olarak anlaşılması gerekir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

4.05.2021Araştırma
Fiil Nedir Fiil Çeşitleri Olan İş, Oluş Ve Durum Fiilleri Konu Anlatımı

Fiil Nedir? Fiil Çeşitleri Olan İş, Oluş Ve Durum Fiilleri Konu Anlatımı

Neredeyse her dil ailesinde olduğu gibi Türkçe de kendisine özgün bir dil bilgisi kurallarına sahiptir. Fiil de bunlardan birisi olup herhangi bir konu hakkında yapılan eylemi belirtir. Oldukça geniş kullanım alanına sahip olan fiiller gündelik yaşamda sıklıkla kullanılan kalıplar arasında bulunur. Fiil nedir, fiil çeşitleri nelerdir ve fiil konu anlatımını sizin için derledik.

3.05.2021Araştırma
Ek Fiil Nedir Ve Görevleri Nelerdir Ek Fiil Örnekleri Ve Konu Anlatımı

Ek Fiil Nedir Ve Görevleri Nelerdir? Ek Fiil Örnekleri Ve Konu Anlatımı

Dilbilgisi konuları içerisinde fiiller öncelikli bir öneme sahiptir. Bu durumun nedeni fiillerin doğru bir biçimde öğrenilmesi halinde cümle yapısına dair pek çok veri elde edilmesi ve karşılaşılan sorunların çözümünde kolaylık sağlaması önceliğidir. Genellikle sınavlarda karşılaşılan şaşırtma temelli sorularda fiiller üzerinden oluşturulur. Bu soruların başında da ek fiiller gelir; ek fiiller diğer adıyla ek eylemler olarak da ele alınırlar. Ek fiiller cümlenin anlamına kesinlik katabildiği gibi farklı şahıs eklerine göre cümle içerisinde sıklıkla kullanılırlar. Ek fiil konusunun detaylıca öğreniliyor olması soruların çözümü konusunda büyük avantaj sağlar. Peki ek fiil nedir ve görevleri nelerdir? Ek fiil örnekleri ve konu anlatımına dair tüm detayları ile derledik.

3.05.2021Araştırma
İngilizce takvim ne demek Takvim kelimesinin İngilizce yazılışı, okunuşu ve söylenişi

İngilizce takvim ne demek? Takvim kelimesinin İngilizce yazılışı, okunuşu ve söylenişi

Takvim, günlük hayatın her alanında zamanı düzenlemek için kullanılır. Günümüzde sıklıkla kullanılan kelimedir. Günler, aylar ve tarihler takvim üzerinde belirlenir. Böylece gündelik ve resmi işler takvimdeki zamanlamalara göre ayarlanır. Takvim, bir takım değişiklikler gösterse de her ülkede kullanılır. Bu nedenle de takvim kelimesi her dilde farklı şekilde yazılır ve telaffuz edilir. İşte, tüm detaylar.

3.05.2021Sözlük
İngilizce saat ne demek Saat kelimesinin İngilizce yazılışı, okunuşu ve söylenişi

İngilizce saat ne demek? Saat kelimesinin İngilizce yazılışı, okunuşu ve söylenişi

Saat kelimesi, hemen hemen her gün kullanılır ve zamanı belirten bir anlam taşır. Günün her vakti saate bakma ihtiyacı duyarız. Çünkü bütün işlerimizi saate göre ayarlar ve yaparız. Bu yüzden saat sözcüğü hem kendi dilimizde hem de İngilizce konuşmak için bilinmesi gereken sözcüklerden bir tanesidir. Kelimenin anlamını ve İngilizcede karşılığı nedir sizler için derledik.

3.05.2021Sözlük
Tarihi Esgher Sinagogu restore edilerek kütüphane oluyor

Tarihi Esgher Sinagogu restore edilerek kütüphane oluyor

Beyoğlu Belediyesi, Hasköy Sahili'nde uzun yıllardır kafe olarak kullanılan Esgher Sinagogu'nu restore edip kütüphane ve gençlik merkezi olarak hizmete sunacak.

1.05.2021Keyif
LinkedIn temalı dolandırıcılık e-postalarında artış yaşanıyor

LinkedIn temalı dolandırıcılık e-postalarında artış yaşanıyor

Geçtiğimiz günlerde 500 milyon kullanıcısının veri ihlaline maruz kaldığı ortaya çıkan iş odaklı sosyal medya platformu Linkedin ile ilgili spam e-postalarda artış gözlemleniyor. Linkedin veri ihlalinden elde edilen kullanıcı bilgilerini kullanan hackerler çeşitli yöntemlerle hesap şifrelerini ele geçirmeyi hedefliyor. Bitdefender Antivirüs’ün Türkiye Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu, Linkedin içerikli e-postaların bu yıl en çok tıklanan kimlik avı dolandırıcılığı olduğunu söylüyor.

22.04.2021Teknoloji
Dat dosyası nedir ve nasıl açılır .dat dosyası açma işlemi ve program önerisi

Dat dosyası nedir ve nasıl açılır? .dat dosyası açma işlemi ve program önerisi

Dat dosyası genel olacak cd ve video dosyası açma işlemi olarak bilinmektedir. Genel olarak mail programı üzerinden bu ekler gelmektedir. Bu yüzden verilerin saklanması adına kendi içerisinde bir uzantı bulundurmaktadır. Dat dosyasını bilgisayar içerisinde bulunan dosyalarla veya ek uzantılarla rahat bir şekilde açabilirsiniz. Sizler için dat dosyası hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.

21.04.2021Teknoloji
DAT dosyası nedir ve nasıl açılır .dat dosyası açma işlemi ve program önerisi

DAT dosyası nedir ve nasıl açılır? .dat dosyası açma işlemi ve program önerisi

Dat dosyası genel olacak cd ve video dosyası açma işlemi olarak bilinmektedir. Genel olarak mail programı üzerinden bu ekler gelmektedir. Bu yüzden verilerin saklanması adına kendi içerisinde bir uzantı bulundurmaktadır. Dat dosyasını bilgisayar içerisinde bulunan dosyalarla veya ek uzantılarla rahat bir şekilde açabilirsiniz. Sizler için dat dosyası hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.

21.04.2021Teknoloji
Bir babanın gözünden disleksi hikayesi

Bir babanın gözünden disleksi hikayesi

Disleksili çocukların mücadelesinin psikolojik boyutuna odaklanan ve bu hikâyeyi bir baba-oğul ilişkisi üzerinden “Hayal Ülkesi” kitabında yazan Cevat Yörür,  disleksili çocukların günlük hayatta karşılaştıkları zorlukları çocuk gözünden anlatıyor.

19.04.2021Eğitim
Hem tatlıların hem kadınların renkleri bu kutularda

Hem tatlıların hem kadınların renkleri bu kutularda

Özel kutularda paketlenmiş ekler ve makaronların satışından elde edilecek gelir Mor Çatı Vakfı’na gidiyor.

11.04.2021Hürriyet Pazar
Kadın haklarına adanmış bir ömür

Kadın haklarına adanmış bir ömür

Özlem Özdemir’in kaleme aldığı, Atatürk’ün manevi kızı Afet İnan’ın yaşamöyküsünü anlatan ‘Afet’ ile çocuk kitabı ‘Benim Adım Afet’ Cumhuriyet tarihine onurlu bir saygı duruşu niteliğinde...

8.04.2021Kitap Sanat
İrem Helvacıoğlu: Neyin nefreti var içimizde

İrem Helvacıoğlu: "Neyin nefreti var içimizde?"

Oyuncu İrem Helvacıoğlu hurriyet.com.tr'de Ferit Ömeroğlu'nun konuğu oldu. Oyunculuk kariyerinden özel yaşamına kadar samimi ifadelerle soruları yanıtlayan Helvacıoğlu'nun enerjisi oldukça yüksekti. "Kolay hüzünlenir misin?" sorusuna "evet" diyen güzel oyuncu nasıl sevdiğini anlattı.

8.04.2021Magazin
Kastamonu’da görülesi en iyi 10 nokta... Kanyonlarla çevrili kentte doğa ve tarihe doyacağız

Kastamonu’da görülesi en iyi 10 nokta... Kanyonlarla çevrili kentte doğa ve tarihe doyacağız

Hem sahili hem dağlarıyla büyülü bir doğası olan nadide Karadeniz kenti Kastamonu, Kurtuluş Savaşı’nın önemli dönüm noktalarından birini simgeliyor. Tarihi Amazonlara çıkan en eski yerleşim yerlerinden yemeklerine Kastamonu’nun en iyilerini jürimiz seçti.

4.04.2021Seyahat
Söğüt Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Söğüt Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Söğüt Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Söğüt Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ormanlarda veya dere kenarlarında sıklıkla denk gelebileceğiniz söğüt ağaçları güzel görüntüsü dışında oldukça önemlidir. Söğüt ağacının önemi sizce nedir? Ne gibi yararları vardır ve söğüt ağacı ne tür ortamda büyütülebilmektedir? Söğüt ağacı ile ilgili bütün detayları bir araya getirdik.

MHP lideri Bahçeliden AYMnin HDP kararına tepki

MHP lideri Bahçeli'den AYM'nin HDP kararına tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AYM'nin HDP iddianamesini iade etmesine ilişkin "Anayasa Mahkemesi hukukun üstünlüğünden mi yanadır, yoksa bölücülüğün mü şakşakçısıdır?" dedi.

31.03.2021Gündem
Topuk çatlaklarına ne iyi gelir Topuk çatlaklarından kurtulmanın doğal yolları

Topuk çatlaklarına ne iyi gelir? Topuk çatlaklarından kurtulmanın doğal yolları

Topuk çatlakları en sık yaşanan problemler arasında geliyor. Nemsiz kalan topuklar çatlar, dolayısıyla ağrı oluşturmasa bile zararlı bakterilerin vücuda girmesini kolaylaştırır. Eğer topuklarınızda çatlaklar varsa, evde basit yöntemler ile topuklarınızı onarabilirsiniz. Peki topuk çatlaklarına ne iyi gelir? İşte, topuk çatlaklarından kurtulmanın doğal yolları.

30.03.2021Sağlık
Kebabından köprüsüne... Adana’da 10 adım

Kebabından köprüsüne... Adana’da 10 adım

Adana denince aklımıza lezzetli mutfağı gelse de kentin ziyaretçilerine sunacağı çok daha fazla şey var... Antik kentlerinden müzelerine kadar şehrin gezip görülesi noktalarını jürimize sorduk.

28.03.2021Seyahat
Biz her bahar âşık oluruz...

Biz her bahar âşık oluruz...

Açan çiçekler, rengârenk manzaralar, cıvıl cıvıl kuş sesleri ve tertemiz hava... Hepimizin dışarı çıkası, yürüyüş yapası, bisiklete binesi geliyor. En azından çiçekler, ağaçlar, kuşlar arasında olmak istiyoruz. Bir yandan da yeni kitaplar, albümler çıkıyor, sanat dünyası da bahar heyecanı yaşıyor. Evet pandemi var ama biz yine de hayatın, bu ayların tadını çıkarabiliriz. Nasıl mı? İşte öneriler...

HDP için ilk karar 15 gün sonra

HDP için ilk karar 15 gün sonra

AYM Başkanı Zühtü Arslan’ın görevlendirdiği raportör, 15 gün içinde raporunu hazırlayacak. AYM, bu rapora göre iddianamenin kabul edilip edilmeyeceğine karar verecek. Kabul ederse kapatma davası süreci başlayacak. Süreç tamamlandıktan sonra AYM’nin 15 üyesinden 10’u ‘Kapatılsın’ derse HDP kapatılacak.

20.03.2021Gündem
Milyon dolarlar havalarda uçuyor ama kafalar karışık... Neymiş bu NFT

Milyon dolarlar havalarda uçuyor ama kafalar karışık... Neymiş bu NFT?

Son haftalarda bir NFT çılgınlığıdır gidiyor. Küçücük bir görsel dosyası 69,4 milyon dolara, 10 saniyelik video 6,6 milyon dolara alıcı buluyor. Peki bu bizi neden ilgilendiriyor? İşte 10 soruda NFT'yi anlama rehberi...

15.03.2021Ekonomi
Hem tadalım hem keşfedelim

Hem tadalım hem keşfedelim

Türkiye her bölgesiyle farklı lezzetlere ev sahipliği yapıyor. Hepsi ayrı ayrı birer seyahat sebebi. Restoranların uzun bir aradan sonra kısıtlamalarla açılmasını fırsat bildik, jürimize “Yemek için hangi şehirlere doğru yola çıkabiliriz” diye sorduk... Hem gezip keşfedebileceğimiz hem de özel lezzetlerini deneyebileceğimiz 10 şehri lezzet adresleriyle sıraladık.

14.03.2021Seyahat
Tüm sağlık çalışanlarına minnet ve teşekkürlerimizle... ‘Tanık olduk; bayramınız, tatiliniz yoktu... Sanki bizim için yaşıyordunuz’

Tüm sağlık çalışanlarına minnet ve teşekkürlerimizle... ‘Tanık olduk; bayramınız, tatiliniz yoktu... Sanki bizim için yaşıyordunuz!’

Türkiye’deki ilk COVID-19 vakasının üzerinden tam bir yıl geçti. Yaşanan kayıplara rağmen milyonlarca insan da, başta doktorlar olmak üzere tüm sağlık çalışanları sayesinde hastalıktan kurtuldu. 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle, yaşama tutunan, müteşekkir hastalardan yaşadıklarını anlatmalarını ve doktorlarına mesaj göndermelerini istedik. Sağlık çalışanlarıysa meslek hayatlarının en zor yılını kaleme aldı.

14.03.2021Hürriyet Pazar
Antolojilerde bulamadıklarımız

Antolojilerde bulamadıklarımız

Halil Soyuer’in ‘Şair Dostlarım’ını okurken şiir antolojilerini düşündüm. Antolojiler bize unutulanları hatırlatır. Teknolojinin egemen olmadığı zamanlarda edebiyatçılar belli kahvelerde, lokantalarda buluşurlardı. Yüz yüze görüşürlerdi.

11.03.2021Kitap Sanat
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kaybolan bir şey yok, hepsi MBde... Damat kadar taş düşsün başınıza

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Kaybolan bir şey yok, hepsi MB'de... Damat kadar taş düşsün başınıza'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada ''Son haftalarda bir şey benim dikkatimi çok çekiyor. CHP zihniyeti mensupları bir yoğun tweet yarışındalar. Yatıyorlar kalkıyorlar damat da damat.. Damat kadar taş düşsün başınıza... Tutturmuşlar şu kadar para nerede? O kadar paranın hepsi bu milletin Hazinesi'nde ve Merkez Bankası'nda. Kaybolan bir şey yok. Kayıp varsa sizdedir'' dedi. Erdoğan, koronavirüsle mücadele kapsamında kontrollü normalleşme dönemiyle ilgili olarak da ''Haftaya yapacağımız kabine toplantımızda illerimizdeki gelişmeleri değerlendirerek normalleşme haritamızı güncelleyeceğiz'' diye konuştu.

10.03.2021Gündem
Trakya’da doya doya 10 adım…

Trakya’da doya doya 10 adım…

Trakya; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ’ın tamamıyla Çanakkale ve İstanbul’un bir kısmını kapsayan coğrafi bölge… Sıcakkanlı halkı, kıpır kıpır dansları, lezzetli köfteleri, yazı yaz, kışı kış gibi yaşayan doğası ve insanlık tarihinin başlangıcına giden yerleşimleriyle ülkemizin keşfedilmeye değer bölgelerinden. Jürimize bu hafta Trakya’ya doğru yola çıkanların mutlaka görmesi gereken yerleri sorduk.

7.03.2021Seyahat
Mavi ve yeşilin şehrinde baharın  en güzel 10 durağı

Mavi ve yeşilin şehrinde baharın en güzel 10 durağı

Muğla antik kentleri, plajları ve doğasıyla yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği popüler rotalara sahip… Her mevsim için farklı sürprizler barındıran kentte, ilkbaharda ziyaret edilebilecek en güzel yerleri jürimize sorduk.

28.02.2021Seyahat
Uzmanından mutluluk verici basit öneriler

Uzmanından mutluluk verici basit öneriler

Yazarımız Dr. Mehmet Öz’ün Paula Rizzo ile sohbetinden öğrendiği kişisel mutluluk ve motivasyon yöntemleri hakkında, ülkemizin alanında uzman isimlerinden tavsiyeler aldık...

28.02.2021Hürriyet Pazar

Yazar Sonuçları

Yeni nesil ‘best of’

Deniz Seki ile yaptığım röportajda bir sözü çok ilgimi çekti.

15.05.2021

Şükür kavuşturana

Hem “bardağın boş tarafını” görmek... Hem de dolu tarafına şükretmek... İkisi aynı anda mümkün mü?

11.05.2021

Hobisi bilişimle eğitim aldığı kimyayı birleştirdi

Aileden aktarılan bir ticari birikim olmayınca Yılmaz Seçkiner de kendi keşif yolculuğuna çıkar.

11.04.2021