EKSTRA
MENÜ

Ekin

Ekin haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ekin hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 6.484 Ekin haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ekin Haberleri

Belaruslu dansçı Yazerskayanın ölümünde yargılanan öğretmen hakkında karar

Belaruslu dansçı Yazerskaya'nın ölümünde yargılanan öğretmen hakkında karar

Antalya'da Belaruslu Anastasiya Yazerskaya'nın (23) ölümüyle ilgili davada tutuklu yargılanan öğretmen Ahmet Oğuz Özgür (54), beraat etti. Mahkeme heyeti, savcının ömür boyu hapis talebini adli tıp raporunu da dikkate alarak ölüm nedeninin belirlenememesi dolayısıyla delil yetersizliğinden Özgür'ün beraatine ve tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edilmesine karar verdi.

20.09.2021Gündem
Dedikodu cinayeti Arkadaşını kalbinden bıçaklayarak öldürdü

Dedikodu cinayeti! Arkadaşını kalbinden bıçaklayarak öldürdü

Antalya'da Ömer Demir (47) tartıştığı 20 yıllık galerici arkadaşı Üzeyir Ürey'i (53) kalbinden iki bıçak darbesiyle öldürdü. Ömer Demir hakkında ömür boyu hapis talebiyle hazırlanan iddianamede, cinayetin dedikodu yüzünden işlendiği belirtildi.

16.09.2021Gündem
Öykü kitabı albüme dönüştü

Öykü kitabı albüme dönüştü

Dr. Evrim Şencan Gürtunca imzalı öykü kitabı ‘Siyah Giyen Kadınlar’ Toygar Şenelmiş’in bestesi ve sözleriyle albüme dönüştü.

15.09.2021Kitap Sanat
22 Ağustos hangi burç ve burcu ne 22 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

22 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 22 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Gün geçtikçe astrolojiye olan ilgi artmaktadır. Burcu öğrenmek ve daha fazla bilgi edinmek isteyen kişiler ise doğum tarihlerine bakarak burçlarını çok kolay öğrenebilirler. Burçlarının yanı sıra kişiler burcun ait olan özelliklerini hatta kendileri ile aynı gün doğmuş olan ünlüleri bile öğrenebilirler. 22 Ağustos doğum tarihli bir kişi hangi burç olur? Yükseleni nedir? Bu tarihte yaşanan olaylar nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.09.2021Burçlar
Kaçak proteinle marka

Kaçak proteinle marka

Yurtdışından kaçak yollarla getirdiği sıvı, toz ve tablet halindeki proteinleri evinde paketledikten sonra marka etiketi ve son kullanma tarihi yapıştırıp piyasaya süren M.H. gözaltına alındı. M.H.’nin evinde toplam 400 bin liralık protein ele geçti.

14.09.2021Gündem
21 Haziran hangi burç ve burcu ne 21 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

21 Haziran hangi burç ve burcu ne? 21 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji her zaman kişilerin ilgilerini çeken konulardan birini oluşturmuştur. Bu nedenden dolayı burçlar günümüzde bir hayli büyük bir öneme sahiptir. 21 Haziran tarihinde doğmuş bulunan kişilerin hangi burç olduğunu, bahsedilen burcun yükselenini, özelliklerini, 21 Haziran tarihinde gerçekleşen olayları ve bu tarihte doğmuş bulunan ünlüleri ve futbolcuları sizler için derledik.

13.09.2021Burçlar
İnsan zihninin semenderleri

İnsan zihninin semenderleri

Çek yazar Karel Çapek, 1936 tarihli efsane romanı ‘Semenderlerle Savaş’ta dolaylı göndermelerle bir insanlık haritası da çiziyor. Yazar, insan hırslarının hayaller, açgözlülük ve madrabazlıkla nasıl her şeyi kendi doğallığından çıkardığını satirik bir dille irdeliyor.

10.09.2021Kitap Sanat
TUSİADdan Eğitim Raporu

TUSİAD'dan Eğitim Raporu

TÜSİAD Eğitim Çalışma Grubu tarafından hazırlanan “COVID-19 Etkisinde Türkiye’de Eğitim Raporu”na göre salgının öğrencilerin okuldan kopma riski altında olduğunu ortaya koydu. Erken çocukluk çağında 5 milyon öğrenci, ilköğretim kademesinde ise 6,5 milyon öğrenci eğitimini yarıda bırakma riski altında. İstanbul’da yapılan bir araştırma ise derin yoksulluk yaşayan hanelerde çocukların yüzde 11,3’ünün yeni dönemde okula devam etmeyeceğini öngörüyor.

10.09.2021Eğitim
Avrupa ödüllü müzede harman şenliği

Avrupa ödüllü müzede harman şenliği

Avrupa Müze Forumu’nun ‘Avrupa’da Yılın Müzesi’ seçtiği Bayburt’un Beşpınar köyündeki Kenan Yavuz Etnografya Müzesi’nde harman şenliği başladı. Şenlikte ‘tırpanla ekin biçme’, ‘tandırda ekmek pişirme’ gibi etkinlikler yapılacak.

8.09.2021Gündem
Ekin Türkmen: Acımı paylaşan mesajınızın üstüne eğlendiğiniz fotonuz koymanız acıtıyor insanı

Ekin Türkmen: Acımı paylaşan mesajınızın üstüne eğlendiğiniz fotonuz koymanız acıtıyor insanı

Ünlü oyuncu Ekin Türkmen, kısa bir önce kaybettiği babasının ardından duygusal bir paylaşım yaptı... "Baba ölümü" nün empatisi kurulamayan bir duygu olduğunu belirten ünlü oyuncu, bazı dostlarına da sitem etti.

6.09.2021Magazin
Dudak uçuklatan para... Kripto hesap buharlaştı Hayatının şokunu yaşadı

Dudak uçuklatan para... Kripto hesap buharlaştı! Hayatının şokunu yaşadı

Kripto para borsalarına ilişkin yasal düzenleme beklenirken şikâyetler de giderek artıyor. Son olay, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’nin Türkiye biriminde yaşandı. Dış ticaret işi yapan Beşir B.’nin, hesabına yatırdığı 240 bin dolar 4 dakika içinde buharlaştı. Şirketten “Hırsızı bulmak imkânsız” yanıtı geldi. Beşir B., soluğu savcılıkta aldı.

6.09.2021Ekonomi
‘Çeviri kitaplar farklı kültürü nasıl aktarır Aktarmalıdır’

‘Çeviri kitaplar farklı kültürü nasıl aktarır? Aktarmalıdır?’

Kültürün pek çok tanımı olsa da tanımların ortak paydasını “bir toplumun tarih boyunca yaptığı, ortaya koyduğu her şey” oluşturur. TDK kültürü, “Tarihsel, toplumsal gelişme süreci içinde yaratılan bütün maddi ve manevi değerler ile bunları yaratmada, sonraki nesillere iletmede kullanılan, insanın doğal ve toplumsal çevresine egemenliğinin ölçüsünü gösteren araçların bütünü, hars, ekin” şeklinde tanımlanıyor.

30.08.2021Eğitim
Zeytin ormanından lokanta sofrasına...

Zeytin ormanından lokanta sofrasına...

Urla Sanat Sokağı’nın sevilen mekânlarından Hiç Lokanta’da, 60 bin zeytin ağacının olduğu ormanlık alanda yetişen ürünler kullanılıyor. Zeytinyağından bala, ekmekten reçele her şey kendi üretimleri... Orman salatası, toprağımız tatlısı ve çilekli soğuk domates çorbası menünün öne çıkan lezzetlerinden...

21.08.2021Lezzetli Hayat
‘Z kuşağı sorgulayan, vicdanlı ve özgürlüğe önem veren bir nesil’

‘Z kuşağı sorgulayan, vicdanlı ve özgürlüğe önem veren bir nesil’

Z kuşağı bireylerin eşitlik temalı reklamlara karşı ilgilenimleri üzerine bir doktora araştırması ‘Z Kuşağı: Eşitlik ve Reklam Tasarımları’ adıyla Nobel Bilimsel Eserler tarafından yayımlanan Dr. Begüm Aylin Önder, “Bu bireyler sadece ‘insan gibi yaşamak’ istiyor, bunu yaparken kendi özellerini, kendi istedikleri, kendi sınırları doğrultusunda çizmeyi, saygı görmeyi istiyor. Çünkü onlar baskılanmış, sosyal güvence derdi olan, yaşadığı sıkıntıları çocuğuna yaşatmak istemeyen daha endişeli bir neslin çocukları. Z kuşağı ebeveynlerinin aksine cesurca neden diye soran sorgulayan, özgürlüğe önem veren bir nesil. Kafasını telefondan, tabletten kaldırmadığını söylediğimiz, sorumsuz diye tanımlanan Z kuşağı, aslında ekolojiye saygı duyan, insan hakları, özgürlük gibi kavramları önemseyen bireyler. Bir adım gelene aslında bin adım giden vicdanlı bir kuşak. Ama yaklaşmayı bilene” diyor.

14.08.2021Kitap Sanat
Hande Doğandemir kimdir, nereli, kaç yaşında Hangi dizilerde oynadı

Hande Doğandemir kimdir, nereli, kaç yaşında? Hangi dizilerde oynadı?

Hande Doğandemir, kariyeri ve özel hayatı ile dikkat çeken isimler arasında yer alıyor. Sunuculuk ve oyunculuk kariyerine sahip olan Hande Doğandemir, pek çok dizi ve filmde de rol aldı. Peki, Hande Doğandemir kimdir, nereli, kaç yaşında? Hangi dizilerde oynadı? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler

13.08.2021Hayat
Sinopun Ayancık ilçesindeki selde köprüler yıkıldı, yardımları ulaştırmak için 150 metrelik insan zinciri oluşturdular

Sinop'un Ayancık ilçesindeki selde köprüler yıkıldı, yardımları ulaştırmak için 150 metrelik insan zinciri oluşturdular

Karadeniz'de selin etkili olduğu yerlerden biri de Sinop'un Ayancık ilçesiydi. İlçeyi ikiye ayıran Ayancık Çayı'ndaki 2 köprü, sel nedeniyle yıkıldı.İlçenin diğer bölümüne yardım ulaştırmak için ayakta kalan hasarlı köprünün üzerinde yardım ekipleri yaklaşık 150 metrelik insan zinciri oluşturdu. Su, yiyecek, giyecek ve eşyalardan oluşan yardımlar elden ele karşı tarafa ulaştırıldı.

13.08.2021Gündem
Manken Aslı Baş kimdir, ne zaman, nasıl öldü Aslı Başın ailesi Paylaş Benimleye konuk oldu

Manken Aslı Baş kimdir, ne zaman, nasıl öldü? Aslı Baş'ın ailesi Paylaş Benimle'ye konuk oldu

Ölümündeki sır perdesi aralanamayan manken Aslı Baş'ın ailesi Paylaş Benimle'ye konuk oldu. Muğla’nın Bodrum ilçesinde 10 yıl önce bir turizmcinin villasının terasından düşerek ölen ve olayla ilgili gözaltına alınanların tamamının beraat ettiği manken Aslı Baş'ın davası bir kez daha gündeme geldi. Peki, Manken Aslı Baş kimdir, ne zaman, nasıl öldü?

13.08.2021Televizyon
Gastronomi alanında altyapı ve insan kaynağını güçlendirmeyi amaçlıyoruz

'Gastronomi alanında altyapı ve insan kaynağını güçlendirmeyi amaçlıyoruz'

Nitelikli şefler yetiştirmek amacıyla 30 öğrenci kontenjanıyla eğitime başlayacak olan HKÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünün lansman programı gerçekleştirildi. Programın açılış konuşmasını yapan HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, gastronomi alanında altyapı ve insan kaynağını güçlendirmeyi amaçladıklarını belirtti.

9.08.2021Gündem
Son dakika: Manavgat, Gündoğmuş, Akseki, Bodrum, Milas, Köyceğiz, Tavas, Kavaklıdere, Marmaris, Uşak ve Menteşe.. Kemerköy Termik Santralinde son durum

Son dakika: Manavgat, Gündoğmuş, Akseki, Bodrum, Milas, Köyceğiz, Tavas, Kavaklıdere, Marmaris, Uşak ve Menteşe.. Kemerköy Termik Santrali'nde son durum!

Türkiye'nin orman yangınlarıyla savaşı tam bir haftayı doldurdu. Şimdiye kadar 39 ilde çıkan 174 yangının 160 tanesi söndürüldü. Hâlâ yanan bölgelerde ise mücadele sürüyor. Alevler son olarak Aydın'da Karınca Dağı'na sıçradı. Öte yandan, DHA muhabiri Hande Nayman, CNN Türk canlı yayınında Muğla Ören'deki Kemerköy Termik Santrali'nin olduğu bölgedeki yangınla ilgili son durumu anlattı, termik santralde yangın ve patlama riskinin bulunmadığı bilgisini paylaştı. İşte tüm detaylar...

4.08.2021Gündem
Katilin ifadeleri kan dondurdu Caninin 96 saati

Katilin ifadeleri kan dondurdu! Caninin 96 saati

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi 21 yaşındaki Azra Gülendam Haytaoğlu’nu öldüren 48 yaşındaki Mustafa Murat Ayhan’ın, insanı dehşete düşüren savcılık ifadesine Hürriyet ulaştı. Şüpheli Ayhan, 5 sayfalık ifadesinde 28 Temmuz’dan 31 Temmuz’a kadar olanları tüm detaylarıyla anlattı. Ayhan, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’ndaki ifadesinde özetle şunları söyledi:

4.08.2021Gündem
Geleceğin İzmirli modelleri görücüye çıktı

Geleceğin İzmirli modelleri görücüye çıktı

Kurucu Başkan Akif Örük öncülüğünde bu sene 21. Kez düzenlenecek olan Miss & Mr Model of Turkey yarışmasının İzmir elemesi İzmir Renaissance Otelde gerçekleştirildi.

3.08.2021Keyif
Avrupalı Eskişehirliler Derneği’nden SMA hastası Toprak için bağış kampanyası

Avrupalı Eskişehirliler Derneği’nden SMA hastası Toprak için bağış kampanyası

Avrupalı Eskişehirliler Derneği, Eskişehir’de yaşayan ve SMA hastası olan 3.5 yasındaki Toprak Yavaş için Almanya’da bağış kampanyası başlattı. Frankfurt’ta uzun yıllardır sosyal yardım çalışmalarıyla bilinen Avrupalı Eskişehirliler Derneği Başkanı Mehmet Eser ile başkan yardımcıları Serkan Solmaz ve İbrahim Ekin, Almanya’daki yardımsever Türk toplumuna seslenerek, Toprak için bağışta bulunmalarını istedi.

2.08.2021Avrupa
Üniversite adaylarına ücretsiz rehber

Üniversite adaylarına ücretsiz rehber

Hürriyet Gazetesi Vakıf Üniversiteleri Tercih Eki yayımlandı.

31.07.2021Eğitim
Kitap kurtları TikTok’u ele geçirdi

Kitap kurtları TikTok’u ele geçirdi

TikTok, uzun zamandır dev bir dijital mecra... Farklı merakları olan kesimlerin kendine yer bulduğu bu mecrada okumayı seven gençler de kitaplar hakkında videolar çekiyor, önerilerde bulunuyor. Bu kitap kurtlarından bazılarıyla konuştuk.

Kafalar grubu üyesi Bilal Hancı ile Esin Çepni evlendi

Kafalar grubu üyesi Bilal Hancı ile Esin Çepni evlendi

Youtube'da yayın yapan Kafalar grubu üyesi Bilal Hancı ile Esin Çepni dünyaevine girdi.

26.07.2021Keyif
Hande Doğandemir: Bizi bir de bedenlerimizle yargılayamazsınız

Hande Doğandemir: Bizi bir de bedenlerimizle yargılayamazsınız

Televizyonun aranan isimlerinden. Son yıllardaysa sanat filmlerinden tiyatroya oyunculuğun her alanında görüyoruz onu. Bir süredir de ‘Daha İyi Bir Yarın’ sinema filmi için sette. Kendini garantici bir tip olarak tanımlayan Hande Doğandemir’le buluştuk. Meslek yolculuğunu, hayatını ve aşkı konuştuk, “Aşka büyük anlamlar yüklemediğini” öğrendik.

25.07.2021Hürriyet Pazar
Edis, Anıl Piyancı ve Ekin Beril  ‘Hepimizin içinde patlamaya hazır bombalar var’

Edis, Anıl Piyancı ve Ekin Beril ‘Hepimizin içinde patlamaya hazır bombalar var’

Edis, Anıl Piyancı ve Ekin Beril yazın ritmini yükseltmek için güçlerini birleştirdi, ortaya yeni şarkıları ‘Kâinat’ çıktı. Yakın arkadaş olan üç isimle buluştuk; dostluklarını, 90’lı yıllarda doğmayı, müziğin değişimini ve tanınmanın hayatlarında neleri değiştirdiğini konuştuk: “Eğleniyor, dans ediyor, partiliyoruz.”

Ekin isminin anlamı nedir Ekin ne demek Ekin adının özellikleri, analizi ve kökeni

Ekin isminin anlamı nedir? Ekin ne demek? Ekin adının özellikleri, analizi ve kökeni

Türkiye’de en çok kişi tarafından kullanılan isimlerden birisi olan Ekin ismi, günümüzde de en gözde isimler arasında yer alıyor. Ekin ismini çocuğuna vermek isteyen ebeveynler ismin anlamı, özellikleri ve Kuran’da geçip geçmediğini merak ediyor. Ekin isminin anlamı nedir? Ekin isminin özellikleri ve Kuran’da geçiyor mu? İşte, merak edilen tüm detaylar.

ABD’ye Türkiye’den giden en başarılı 25 öğrenci

ABD’ye Türkiye’den giden en başarılı 25 öğrenci

ABD´de eğitim almak isteyenlere rehberlik eden www.studyinamerica.com sitesi 2021 yılının Türkiyeli en başarılı 25 üniversite mezununu açıkladı.

19.07.2021Eğitim
Denklik belgesi nedir ve nasıl alınır Denklik belgesi için gerekli evraklar ve başvurusu

Denklik belgesi nedir ve nasıl alınır? Denklik belgesi için gerekli evraklar ve başvurusu

Denklik belgesi eğitim alanında yer alan Türk Yüksek Öğretim sistemiyle ilgili olan ve gerekli şartlar yerine getirildiğinde alınabilen bir belgedir. Bilindiği gibi her ülkenin eğitim sistemi birbirinden farklı derecelerde yer alabilir. Türkiye ülkesinde üniversite eğitimi ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora gibi küçükten büyüğe kategoriler şeklindedir. Merak edilen ise yurt dışında bu diplomaların geçerlilik düzeyleridir. Denklik belgesi nedir, nasıl alınır, denklik belgesi için gerekli evraklar nelerdir ve başvurusu nasıl yapılır konularına yer verdik.

19.07.2021Araştırma
15 Temmuz anmasında uzlaşma çağrısı: Kenetlenerek aşabiliriz

15 Temmuz anmasında uzlaşma çağrısı: Kenetlenerek aşabiliriz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, tüm partilere “ortak gelecek için yeni anayasada uzlaşma” çağrısında bulunarak, “Türküyle, Kürdüyle, Çerkeziyle, Alevisiyle ve Sünnisiyle, hasılı tüm renkleri ve farklılıklarıyla Türkiye, 84 milyonun tamamının ortak yurdu, ortak yuvasıdır. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlayacağımız 2023’e eski Türkiye’nin alışkanlıkları ve kamburlarıyla değil, inşallah yeni Türkiye’nin vizyonu ve heyecanıyla girmek istiyoruz” dedi.

16.07.2021Gündem
Son dakika... İlk bombanın düştüğü yerde tören... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimse bu şanlı mücadeleyi önemsizleştiremez

Son dakika... İlk bombanın düştüğü yerde tören... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimse bu şanlı mücadeleyi önemsizleştiremez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı'na katıldı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Hiç kimsenin 15 Temmuz gecesi milletin verdiği şanlı mücadeleyi önemsizleştirmeye hakkı yoktur'' ifadelerini kullandı.

15.07.2021Gündem
Yargıtaydan 92 FETÖ sanığının hapis cezalarına onama

Yargıtay'dan 92 FETÖ sanığının hapis cezalarına onama

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Harp Akademileri Komutanlığındaki olaylara ilişkin davada 89 sanığa "anayasayı ihlal" suçundan verilen ağırlaştırılmış müebbet ve müebbet ile 3 sanığa silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan verilen hapis cezaları onandı.

9.07.2021Gündem
Aile hekimliklerinde kronik hastaları özel yazılımla takip dönemi

Aile hekimliklerinde "kronik hastaları özel yazılımla takip" dönemi

Aile hekimliklerinde yaygın kullanımına başlanan Hastalık Yönetim Platformu, 1 Temmuz'dan itibaren tüm aile sağlığı merkezlerinde yaygınlaştırıldı. Yazılımla hipertansiyon, diyabet, obezite ile kalp ve damar hastalarının düzenli aralıklarla takip edilmesi, yaşam kalitelerinin artırılması amaçlanıyor.

9.07.2021Haber
Aile hekimliklerinde yeni dönem Tamamında devreye girdi

Aile hekimliklerinde yeni dönem! Tamamında devreye girdi

Aile hekimliklerinde yaygın kullanımına başlanan Hastalık Yönetim Platformu, 1 Temmuz'dan itibaren tüm aile sağlığı merkezlerinde yaygınlaştırıldı. Yazılımla hipertansiyon, diyabet, obezite ile kalp ve damar hastalarının düzenli aralıklarla takip edilmesi, yaşam kalitelerinin artırılması amaçlanıyor.

9.07.2021Gündem
Darı Nedir, Nerede Satılır Darı Ne Zaman Ekilir Ve Nerede Yetişir

Darı Nedir, Nerede Satılır? Darı Ne Zaman Ekilir Ve Nerede Yetişir?

Darı kelimesi eski Türkçede geçmektedir. Eski Türkçede tarı fiiline lg eki getirilerek türetilmiştir. Bu şekilde günümüzdeki Türkçe dilinde darı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Eski Türkçede yer alan tarı ise ekin ekmek ve tohum saçmak anlamlarına gelmektedir. Darı bitki dünyasında geçen buğday familyasındaki bir üründür. Sizler için darı nedir, nerede satılır, darı ne zaman ekilir ve nerede yetişir detayları ile derledik.

6.07.2021Araştırma
Son dakika... MİTten Irakta operasyon: Mahiye Açık ile Roha Raci etkisiz hale getirildi

Son dakika... MİT'ten Irak'ta operasyon: Mahiye Açık ile Roha Raci etkisiz hale getirildi

MİT'in Irak'ın kuzeyindeki Süleymaniye'de düzenlediği operasyonda terör örgütü PKK üyesi Mahiye Açık ile Suriye uyruklu Roha Raci etkisiz hale getirildi.

30.06.2021Gündem
Son dakika: Elmalı davasında başsavcılıktan flaş açıklama İstismarcı anneden çıldırtan savunma

Son dakika: Elmalı davasında başsavcılıktan flaş açıklama! İstismarcı anneden çıldırtan savunma

Antalya'da G.E.G. (7) ile ağabeyi İ.E.G.'nin (10) cinsel istismara uğramasına ilişkin yürütülen soruşturmada tutuklu anne Merve A. ile üvey baba Rahmi A.'nın, yargılandığı Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi'nce ocak ayındaki 3'üncü duruşmada tahliye edilmesi, bugün sosyal medyada gündem oldu. İ.E.G., Rahmi A., M. ve dayısı S.'nin kendisinin özel bölgelerine dokunduğunu söyledi. Yaşananlara göz yuman istismarcı anne Merve A. ifadesinde, "Çocuklarımın dolduruşa gelerek yalan beyanda bulunduklarını düşünüyorum. Suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum. Tahliyemi ve beraatimi istiyorum" şeklinde konuştu. Elmalı Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan son dakika açıklaması yapıldı...

29.06.2021Gündem
Bu kadarını biz bile tahmin etmezdik

Bu kadarını biz bile tahmin etmezdik

Hande Doğandemir ve Yağız Can Konyalı, “Daha İyi Bir Yarın” filminde bir araya geldi.

27.06.2021Magazin
Ekin Koç sağlığına kavuştu

Ekin Koç sağlığına kavuştu

Oyuncu Ekin Koç, önceki gün arkadaşıyla birlikte Arnavutköy’de görüntülendi.

26.06.2021Magazin

Yazar Sonuçları

Kadınlar kooperatifçiliği de iyi yapar

Türkiye’de çok uzun bir süre yerel ürünlerin, yerli tohumların önemini göz ardı ettik. Şimdi ilgili bakanlıklardan belediyelere, sivil toplum kuruluşlarından yiyecek içecek sektörüne birçok kurum ve kuruluş coğrafi işaretli ürünlere sahip çıkıyor. Üreticilerle, kooperatiflerle işbirlikleri yapıyor.

4.09.2021

Kundakçı PKK’nın ‘temizlikçisi’ Demirtaş

Terör örgütü PKK’nın siyasi sözcülüğünden ileri gitmeyen HDP’nin eski eş başkanlarından Selahattin Demirtaş, Twitter hesabından şu utanmazca mesajları attı:

1.09.2021

Kuyuya alıştık saksıları sulayın!

Adının açıklanmasını istemeyen bir işletmeci okurumuz bakınız ne diyor:

14.08.2021

Sabotaj mabotaj...

21 Şubat 1993 tarihinde terör örgütünün yayın organı Serxwebun dergisinde PKK elebaşı Öcalan’ın “Türkiye’deki tüm turizm sahalarına eylem kararı aldık” başlıklı yazısı yayınlandı.

11.08.2021

Eski şarkılardan umut kesilmez

Aurora geçtiğimiz günlerde yeni single’ı “Cure For Me”yi yayınladı.

16.07.2021