EKSTRA
MENÜ

Ek Tercih

Ek Tercih haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ek Tercih hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 7.652 Ek Tercih haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ek Tercih Haberleri

DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak İşte 2021 DGS ek yerleştirme sürecinde son durum

DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2021 DGS ek yerleştirme sürecinde son durum

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) düzenlediği Dikey Geçiş Sınavı (DGS) kapsamında, adayların ek tercihleri sona erdi. 2021-Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) ek tercih işlemlerini tamamlayan adaylar, şimdi ise sonuçlara odaklandı. Peki, DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

26.10.2021Gündem
DGS ek tercih (yerleştirme) sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak... İşte detaylar

DGS ek tercih (yerleştirme) sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?... İşte detaylar

DGS ek tercih sonuçları için beklentiler artarken gözler ÖSYM'den yapılacak açıklamaya çevrildi. 2021-DGS ek tercih işlemleri 15-21 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşti. ÖSYM'nin yayınladığı üniversite boş kontenjanlarına göre tamamlanan tercihlerin ardından adaylar heyecanla yerleştirme sonuçlarını beklemeye başladı. Yapılan değerlendirme sonrası 2021 DGS ek yerleştirme sonuçları, ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr internet sayfasında yayımlanacak, adaylara ek yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecek. Peki, DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konuyla ilgili bilgiler.

25.10.2021Gündem
DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak DGS 2021 ek yerleştirme sonuçları bekleniyor

DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS 2021 ek yerleştirme sonuçları bekleniyor

DGS ek tercih sonuçları için bekleyiş devam ediyor. DGS’ye giren adaylar ek tercihleri 15 Ekim’de başladı ve 21 Ekim’de sona erdi. 2021-Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) ek tercih işlemlerini yapanlar heyecanla sonuçları beklemeye başladılar. Peki, DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

25.10.2021Gündem
DGS ek tercih (yerleştirme) sonuçları ne zaman açıklanacak 2021 DGS ek tercih sonuçları sonuc.osym.gov.trde olacak

DGS ek tercih (yerleştirme) sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 DGS ek tercih sonuçları sonuc.osym.gov.tr'de olacak

DGS ek tercih sonuçları için beklentiler artarken gözler ÖSYM'den yapılacak açıklamaya çevrildi. 2021-DGS ek tercih işlemleri 15-21 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşti. ÖSYM'nin yayınladığı üniversite boş kontenjanlarına göre tamamlanan tercihlerin ardından adaylar heyecanla yerleştirme sonuçlarını beklemeye başladı. Yapılan değerlendirme sonrası 2021 DGS ek yerleştirme sonuçları, ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr internet sayfasında yayımlanacak, adaylara ek yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecek. Peki, DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konuyla ilgili bilgiler.

23.10.2021Gündem
YKS 3. ek tercih olacak mı, ne zaman 2021 YKS 3. ek yerleştirme tercihleri bilgisi

YKS 3. ek tercih olacak mı, ne zaman 2021? YKS 3. ek yerleştirme tercihleri bilgisi

YKS 2. ek yerleştirme sonuçları açıklandı. Bunun ardından, herhangi bir üniversiteye yerleşememiş 140 puan alan adaylar için 3. ek tercih olacak mı, ne zaman soruları gündeme geldi. Peki, YKS 3. ek tercih olacak mı, ne zaman 2021? YKS 3. ek yerleştirme tercihleri bilgisi.

23.10.2021Gündem
YKS 2. ek tercih sonuçları sorgulama ekranı: YKS üniversite kayıtları ne zaman

YKS 2. ek tercih sonuçları sorgulama ekranı: YKS üniversite kayıtları ne zaman? 

YKS 2. ek tercih sonuçları için beklenen açıklama geldi. Yapılan açıklamada, 2021 YKS ek tercih sonuçlarının ÖSYM.gov.tr adresinden erişime açıldığı bildirildi. YKS 2. ek tercih sonuçları için gözler ÖSYM'ye çevrilmişti. Haziran ayında düzenlenen üniversite sınavı oturumlarına giren adaylara bu seneye özel olmak şartı ile 2. ek tercih imkanı sunuldu. Yerleştirme ve ek yerleştirmelerde herhangi bir yükseköğrenim programına kayıt hakkı elde edemeyen öğrenciler, 14-18 Ekim 2021 tarihleri arasında YKS 2. ek tercihlerini tamamladı.  YKS ek tercih sonuçları 22 Ekim itibari ile erişime açıldı. İşte, 2021 YKS 2. ek tercih sonucu sorgulama ekranı...

23.10.2021Gündem
KYK burs başvuruları ne zaman yapılacak KYK burs ve öğrenim kredisi başvurusu başladı mı Tüm gözler tarih açıklamasında

KYK burs başvuruları ne zaman yapılacak? KYK burs ve öğrenim kredisi başvurusu başladı mı? Tüm gözler tarih açıklamasında!

KYK burs başvurusunun başlayacağı tarih için beklentiler, YKS 2. ek tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından arttı. Üniversite yerleştirmelerinde son sürecin tamamlanmasıyla gözler Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yapacağı KYK burs başvurusu açıklamasına çevrildi. Üniversite öğrenimlerine devam eden milyonlarca öğrenci Kredi Yurtlar Kurumu'nun erişime açacağı e Devlet ekranı ile KYK burs ve kredi başvurularını gerçekleştirebilecekler. Geçtiğimiz sene KYK burs başvurusu 28 Ekim'de başlamıştı. Peki, bu sene Kredi Yurtlar Kurumu KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak? İşte, milyonlarca öğrencinin merak ettiği KYK burs başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgiler.

22.10.2021Gündem
YKS üniversite kayıtları ne zaman 2. ek tercih YKS üniversite kayıt belgeleri neler İşte kayıt tarihleri

YKS üniversite kayıtları ne zaman? 2. ek tercih YKS üniversite kayıt belgeleri neler? İşte kayıt tarihleri

YKS üniversite kayıt tarihleri 2. ek tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrencilerin gündemine geldi. ÖSYM tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 2021 YKS 2. ek tercih sonuçları açıklandı. Lisans ve ön lisans programlarına yerleşen öğrenciler üniversite kayıtlarını kılavuzda yer alan tarihlere göre gerçekleştirecekler. Peki, YKS üniversite kayıtları ne zaman? 2. ek tercih YKS üniversite kayıt belgeleri neler? İşte, kayıt tarihleri ve konuyla ilgili detaylar.

22.10.2021Gündem
YKS 2. ek tercih sonuçları açıklandı YKS ek yerleştirme sonuçları sonuc.osym.gov.tr sorgulama ekranı yayında

YKS 2. ek tercih sonuçları açıklandı! YKS ek yerleştirme sonuçları sonuc.osym.gov.tr sorgulama ekranı yayında!

YKS 2. ek tercih sonuçları 22 Ekim tarihinde açıklandı. Tercih işlemleri tamamlanan 2021 YKS 2. ek tercih sonuçları için ÖSYM'den açıklama geldi. Yapılan açıklamada YKS ek tercih sonuçlarının 22 Ekim'den itibaren sorgulanacağı duyuruldu. Adaylar, ikinci ek yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenebileceklerdir. Lisans ve ön lisans programlarına yerleşen adaylar, üniversite kayıtlarını belirlenen tarihlerde gerçekleştirecekler. İşte, 2021 YKS ek tercih sonucu ÖSYM sorgulama ekranı ve konuyla ilgili bilgiler.

22.10.2021Gündem
YKS 2. ek tercih sonuçları sorgulama ekranı: ÖSYM 2021 YKS ek tercih sonuçlarını açıkladı

YKS 2. ek tercih sonuçları sorgulama ekranı: ÖSYM 2021 YKS ek tercih sonuçlarını açıkladı!

YKS 2. ek tercih sonuçları için beklenen açıklama geldi. Yapılan açıklamada, 2021 YKS ek tercih sonuçlarının ÖSYM.gov.tr adresinden erişime açıldığı bildirildi. YKS 2. ek tercih sonuçları için gözler ÖSYM'ye çevrilmişti. Haziran ayında düzenlenen üniversite sınavı oturumlarına giren adaylara bu seneye özel olmak şartı ile 2. ek tercih imkanı sunuldu. Yerleştirme ve ek yerleştirmelerde herhangi bir yükseköğrenim programına kayıt hakkı elde edemeyen öğrenciler, 14-18 Ekim 2021 tarihleri arasında YKS 2. ek tercihlerini tamamladı.  YKS ek tercih sonuçları 22 Ekim itibari ile erişime açıldı. İşte, 2021 YKS 2. ek tercih sonucu sorgulama ekranı...

22.10.2021Gündem
YKS ikinci ek tercih sonuçları açıklandı

YKS ikinci ek tercih sonuçları açıklandı

YKS ek tercih sonuçları açıklandı. YKS 2. ek tercih sonuçları ile ilgili ÖSYM tarafından yapılan açıklamada sonuçların 22 Ekim'den itibaren sorgulanacağı duyuruldu. Adaylar, ikinci ek yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden 22 Ekim 2021 tarihinde saat 10.00'dan itibaren öğrenebileceklerdir.

22.10.2021Haber
DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2021  DGS ek tercih sonuç sorgulama ekranı ÖSYM.gov.trde erişime açılacak

DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 DGS ek tercih sonuç sorgulama ekranı ÖSYM.gov.tr'de erişime açılacak!

DGS ek tercih sonuçları başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından gündeme geldi. ÖSYM tarafından 2021 DGS ek tercihleri 15-21 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşti. İlk yerleştirmelerde herhangi bir lisans programına kayıt hakkı kazanamayan adayların gerçekleştirdiği DGS ek tercihlerinin sonuçları yapılan değerlendirmelerin ardından ÖSYM tarafından erişime açılacak. 2021 DGS ek tercih sonuçları ÖSYM'nin AİS ekranından aday T.C kimlik numarası ve şifresi ile sorgulanacak. Peki, DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, 2021 DGS ek tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih hakkında bilgiler.

21.10.2021Gündem
YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanır açıklandı mı YKS 2. ek tercih sonuçları için gözler ÖSYMde

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanır açıklandı mı? YKS 2. ek tercih sonuçları için gözler ÖSYM'de

YKS ek tercih sonuçları için gözler artık ÖSYM'den yapılacak açıklamalarda. YKS ek tercih sonuçları ÖSYM sorgulama ekranı üzerinden ilan edilecek. YKS tercih ve ek tercih sürecinde ön lisans ve lisans programlarına yerleşemeyen adaylar 2. ek tercihlerini 14-18 Ekim 2021 tarihleri arasında tamamladı. Üniversite kayıtları 26 Ekim-1 Kasım 2021 tarihleri arasında, elektronik kayıtlar ise 26-31 Ekim 2021 tarihleri aralığında yapılacak. YKS ek tercihleri 20-23 Eylül tarihleri aralığında alınmış ve sonuçlar 8 gün sonra 1 Ekim'de açıklanmıştı.  Peki, YKS ek tercih sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanır?

21.10.2021Gündem
DGS ek tercih tarihleri ne zaman bitiyor DGS 2021 ek tercih sonuçları bekleniyor

DGS ek tercih tarihleri ne zaman bitiyor? DGS 2021 ek tercih sonuçları bekleniyor

DGS ek tercih işlemleri 15 Ekim’de başladı. İlk yerleşmede bir programa yerleşemeyen adaylar DGS ek tercih tarihlerini bekliyorlardı. DGS ek tercihleri ÖSYM’nin ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapılıyor. Peki, DGS ek tercihleri ne zaman bitecek? Sonuçlar ne zaman açıklanır? İşte detaylar

20.10.2021Gündem
DGS ek tercih ücreti ne kadar, nasıl ödenir İşte ÖSYM 2021 DGS ek tercih kılavuz bilgileri

DGS ek tercih ücreti ne kadar, nasıl ödenir? İşte ÖSYM 2021 DGS ek tercih kılavuz bilgileri!

DGS ek tercih ücreti, ÖSYM tarafından Dikey Geçiş Sınavı ek tercih başvurularının başlamasının ardından gündeme geldi. 2021-DGS ek tercih işlemleri, 15-21 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. İlk tercih döneminde yükseköğretim programlarına yerleşemeyenlerin gerçekleştireceği DGS ek tercih döneminde, adayların kılavuzda yer alan tercih ücretini bankalara yatırması gerekecek. Verilen süre içinde ek yerleştirme tercih ücretini yatırmayan adayların yapmış oldukları tercihler ise geçersiz kabul edilecek. Peki, DGS ek tercih ücreti ne kadar, nasıl ödenir? İşte, tercih ücreti ve konuyla ilgili bilgiler.

19.10.2021Gündem
DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak DGS ek tercih sonuçları için gözler ÖSYMye çevrildi

DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS ek tercih sonuçları için gözler ÖSYM'ye çevrildi

DGS ek tercih işlemleri tüm hızıyla devam ediyor. DGS ek tercihleri 2021 yılında 15 Ekim tarihinde başladı. Adaylar işlemlerini 21 Ekim’e kadar yapabilecekler. Tercih sürecinde yerleşemeyen adaylar ek tercihlerde boş kalan kontenjanlara göre işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Tercih işlemleri 27 Ağustos - 07 Eylül 2021 tarihleri arasında alınmış, sonuçlar ise 14 Eylül’de açıklanmıştı. Peki, DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

19.10.2021Gündem
YKS 2. ek tercih sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak YKS 3. yerleştirme tercihleri sona erdi...

YKS 2. ek tercih sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak? YKS 3. yerleştirme tercihleri sona erdi...

YKS 2. ek tercih sonuçları merakla araştırılmaya devam ediliyor. YKS 3. yerleştirme tercihleri için verilen süre doldu. ÖSYM tarafından 14 Ekim tarihinde başlayan 2021-YKS 2. ek tercihleri 18 Ekim tarihinde tamamlandı. Sürenin bitmesiyle YKS ek tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş başladı. Üniversite yerleştirmelerinde YKS ek tercih sonuçlarını bekleyecek adaylar ÖSYM'den yapılacak açıklamaya odaklandı. TYT puanı 140-150 aralığında olan adaylar ve AYT/YDT puanı 170-180 aralığında olan adaylar, tercih sonuçlarına göre üniversite kayıtlarını yapacak. Peki, YKS 2. ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ayrıntılar...

19.10.2021Gündem
YKS 2. ek tercih üniversite kayıtları ne zaman Üniversite ek tercih elektronik kayıt tarihleri belli oldu

YKS 2. ek tercih üniversite kayıtları ne zaman? Üniversite ek tercih elektronik kayıt tarihleri belli oldu

YKS 2. ek tercih üniversite kayıt tarihleri tercih işlemlerinin sona ermesinin ardından gündeme geldi. 2021-YKS ikinci ek yerleştirme tercih işlemleri ÖSYM tarafından 14-18 Ekim tarihleri arasında gerçekleşti. TYT puanı 140-150 aralığında olan adaylar ve AYT/YDT puanı 170-180 aralığında olan adaylar ile daha önce bir yükseköğretim programına yerleşmeyenler tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite kayıtlarını gerçekleştirecekler. Peki, ek tercih üniversite kayıtları ne zaman? İşte, elektronik kayıt ve normal kayıt tarihi bilgisi.

18.10.2021Gündem
2021 DGS ek tercihler ne zaman bitecek DGS ek tercih kontenjanları paylaşıldı

2021 DGS ek tercihler ne zaman bitecek? DGS ek tercih kontenjanları paylaşıldı

DGS ek tercih tarihleri geçtiğimiz günlerde belli olmuştu. Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine geçiş yapmak için gerçekleştireceği DGS ek tercihleri, boş kontenjanlar doğrultusunda gerçekleştirilecek. Adaylar, 2021-DGS yerleştirme sonucu oluşan en düşük puanlara göre işlemlerini tamamlayacak. Peki, DGS ek tercihler ne zaman bitecek? İşte, DGS ek tercih üniversite kontenjanları ve konuyla ilgili detaylar.

18.10.2021Gündem
DGS ek tercihleri ne zaman bitiyor İşte DGS takviminde son durum

DGS ek tercihleri ne zaman bitiyor? İşte DGS takviminde son durum

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce Dikey Geçiş Sınavı kapsamında adayların ek tercihleri alınmaya başlandı. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2021-Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) ek tercih işlemleri, kılavuza göre yapılacak. Peki, DGS ek tercihleri ne zaman bitiyor?

16.10.2021Gündem
YKS 2. ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak İşte YKS 2021 ek tercih kılavuzu

YKS 2. ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte YKS 2021 ek tercih kılavuzu

YKS ek tercih süreci tüm hızıyla devam ediyor. YKS 2. Ek tercihleri 14 Ekim tarihinde başladı. Adaylar işlemlerini 18 Ekim’e kadar yapabilecekler. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada YKS ek tercih kılavuzu da erişime açıldı. Bir programa kayıt hakkı kazanan adaylar kayıtlarını 1 Kasım’a kadar yapabilecekler. Peki, YKS 2. ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

15.10.2021Gündem
DGS ek tercih taban puanları ve boş kontenjanlar: 2021 DGS ek tercih kılavuzu yayımlandı

DGS ek tercih taban puanları ve boş kontenjanlar: 2021 DGS ek tercih kılavuzu yayımlandı!

DGS ek tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. DGS ek tercih tarihleri bu kılavuz ile belli oldu. -DGS ek yerleştirme tercihleri 15-21 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacak. Merkezi yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adaylar ek yerleştirmede tercih yapamayacaklar. Adaylar, tercihlerini yaptıktan sonra tercih ücretini yatırarak tercih işlemlerini tamamlayacaklar. Peki, DGS ek tercihleri nasıl yapılır? İşte DGS ek tercih kılavuzu ve taban puanları

15.10.2021Gündem
DGS ek tercih işlemleri başladı

DGS ek tercih işlemleri başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2021- Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) ek tercih işlemleri, 15-21 Ekim tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.

15.10.2021Eğitim
YKS ek tercih kılavuzu 2021 yayınlandı: YKS tercihleri ne zaman bitecek İşte ÖSYM YKS 2. ek tercih taban puanları ve boş kontenjanları listesi

YKS ek tercih kılavuzu 2021 yayınlandı: YKS tercihleri ne zaman bitecek? İşte ÖSYM YKS 2. ek tercih taban puanları ve boş kontenjanları listesi

YKS ek tercih kılavuzu ile beraber üniversite yerleştirmede son süreç başladı. ÖSYM tarafından bu yıl ilk kez yapılacak olan ikinci ek yerleştirme dönemi için start verildi. İkinci ek yerleştirme Tercih sürecinde, merkezi yerleştirme ve ek yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleşmeyen adaylar ile TYT puanı 140-150 aralığında olan adaylar ve AYT/YDT puanı 170-180 aralığında olan adaylar tercih yapabilecek. 24 tercih hakkı bulunan adaylar, üniversite ek tercih taban puanları ve boş kontenjanlarına göre sıralamalarını yapacaklar. Peki, YKS tercihleri ne zaman bitecek? İşte, ÖSYM YKS 2. ek tercih üniversite boş kontenjanları ve YKS tercih kılavuzu.

14.10.2021Gündem
DGS ek tercih tarihleri belli oldu mu DGS ek tercihleri için heyecanlı bekleyiş

DGS ek tercih tarihleri belli oldu mu? DGS ek tercihleri için heyecanlı bekleyiş

DGS ek tercih tarihleri için araştırmalar hız kazandı. ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuz içerisinde DGS ek tercihleri ile ilgili açıklama yapıldı. DGS sonuçlarına göre yapılan yerleştirme sonunda adayların tercih etmemesi veya yerleştirilmesi yapılan adayların kayıt için başvurmaması nedeniyle boş kalan kontenjanlar için gerek duyulduğu takdirde Yükseköğretim Kurulu kararı ile ÖSYM tarafından merkezi olarak ek yerleştirme yapılacak. Peki, DGS ek tercih tarihleri belli oldu mu?

14.10.2021Gündem
YKS 2. ek tercihler ne zaman başlayacak 140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak ÖSYM YKS 3. tercih tarihini duyurdu

YKS 2. ek tercihler ne zaman başlayacak? 140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak? ÖSYM YKS 3. tercih tarihini duyurdu!

YKS ikinci ek tercihler ne zaman, sorusunun yanıtı ÖSYM'den gelen açıklama ile belli oldu. 2021-2022 eğitim yılında ilk kez üniversiteli olacak adaylar için son viraja girildi. Bu yıl ilk kez yapılacak 2. ek tercihler, ile ilgili açıklama yapan ÖSYM Başkanı Halis Aygün tercih sürecinin başlayacağı tarihi duyurdu. YKS 3. tercihlerde 140 puan alanlar tercih yapabilecekler. Peki, YKS 2. ek tercihler ne zaman başlayacak? 140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak? İşte, YKS 2. ek tercih tarihleri hakkında detaylar.

14.10.2021Gündem
İkinci ek yerleştirme tercihlerinde son gün

İkinci ek yerleştirme tercihlerinde son gün

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından bu yıl ilk kez yapılacak olan ikinci ek yerleştirme sürecinin son günü.

13.10.2021Eğitim
DGS ek tercihleri başladı mı İşte 2021 DGS ek tercihlerinde son durum

DGS ek tercihleri başladı mı? İşte 2021 DGS ek tercihlerinde son durum!

DGS yerleştirme işlemlerinin tamamlanması ile birlikte, gözler şimdi de boş kalan kontenjanlar için yapılacak ek yerleştirme işlemlerinde. 2021 DGS ek tercih sürecinin ne zaman başlayacağını merak eden adaylar, araştırmalarına hız verdi. Geçtiğimiz yıl DGS tercih sonuçları 7 Ekim’de açıklanmış, ek tercihler 05 - 11 Kasım 2020 tarihleri aralığında alınmıştı. Peki, DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak?

13.10.2021Gündem
DGS ek tercih tarihleri açıklandı mı DGS 2021 ek tercih kılavuzu için gözler ÖSYMde

DGS ek tercih tarihleri açıklandı mı? DGS 2021 ek tercih kılavuzu için gözler ÖSYM'de

DGS ek tercih kılavuzu ve tarihleri ile ilgili ÖSYM son dakika açıklaması araştırılıyor. DGS 2021 yılında temmuz ayında gerçekleştirildi. Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite kayıtları eylül ayında tamamlandı. Geçtiğimiz yıl DGS tercih sonuçları 7 Ekim’de açıklanmış, ek tercihler 05 - 11 Kasım 2020 tarihleri aralığında alınmıştı. Peki, 2021 DGS ek tercihleri ne zaman yapılacak?

12.10.2021Gündem
YKS 2. ek tercihler kapsamında 140 puanlar ne zaman tercih yapacak YKS 2. ek yerleştirme tercih kılavuzu için ÖSYM detayı

YKS 2. ek tercihler kapsamında 140 puanlar ne zaman tercih yapacak? YKS 2. ek yerleştirme tercih kılavuzu için ÖSYM detayı

YKS ek tercih tarihleri, 140 puan alanlar için kritik önem arz edecek. YKS 2. ek tercih tarihleri, üniversite yerleştirme kılavuzu ile erişime açılacak. YKS tercihleri ve ek tercihlerinde ön lisans ve lisans programlarına yerleşemeyenler 2. ek tercih döneminde tercih yapacak. ÖSYM Başkanı Halis Aygün YKS 2. Ek tercihleri ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘Ek yerleştirme sonucuna göre yerleşen adayların üniversite kayıtları tamamlandıktan sonra, üniversitelere yerleşip kayıt yaptırmayan aday sayıları toplanarak boş kontenjanlar belirlenecek ve İkinci Ek Yerleştirme Kılavuzu yayımlanacak.’ dedi. Gözler şimdi üniversite 2. ek tercih tarihinde. Peki, YKS 2. ek tercihler ne zaman? İşte, ayrıntılar.

12.10.2021Gündem
YKS 2. ek tercihler ne zaman ÖSYMden 140 puan alanlar için tercih açıklaması

YKS 2. ek tercihler ne zaman? ÖSYM'den 140 puan alanlar için tercih açıklaması!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) yapacağı, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) ikinci ek yerleştirmeye ilişkin araştırmalar hız kazandı. Öte yandan ÖSYM Başkanlığının internet sitesinde yer alan duyuruda, 2021-YKS sonuçlarına göre, 2021-2022 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ikinci ek yerleştirme işlemlerinin detayları belli oldu. Peki, YKS 2. ek tercihler ne zaman?

11.10.2021Gündem
DGS ek tercihler ne zaman başlayacak 2021 DGS 2. tercih kılavuzu yayınlandı mı Tüm gözler ÖSYM açıklamasında

DGS ek tercihler ne zaman başlayacak? 2021 DGS 2. tercih kılavuzu yayınlandı mı? Tüm gözler ÖSYM açıklamasında!

DGS ek tercih tarihleri adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. DGS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından eylül ayında tamamlanan kayıt süreci ile beraber gözler 2. tercih tarihine çevrildi. Üniversitelerde kalan boş kontenjanları belirleyecek olan ÖSYM, 2021 DGS ek tercih kılavuzunu erişime açacak. Adaylar 4 yıllık üniversitelere DGS kılavuz bilgisi ile tercih yapacak. Peki, DGS ek tercihler ne zaman başlayacak? İşte, 2021 DGS 2. tercih tarihleri hakkında ayrıntılı bilgiler.

9.10.2021Gündem
140 puanla tercihler başladı mı YKS 2. ek tercih ne zaman başlayacak 140 puan alanlar için ÖSYMden YKS açıklaması

140 puanla tercihler başladı mı? YKS 2. ek tercih ne zaman başlayacak? 140 puan alanlar için ÖSYM'den YKS açıklaması

YKS merkezi ve ek yerleştirmelerinin tamamlanması ardından 2. ek tercihler için heyecanlı bekleyiş başladı. 2. ek tercih sürecinin belirlenmesi için 20-23 Eylül 2021 tarihleri arasında tercihleri alınan 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek yerleştirmeleri ile açıkta kalan kontenjanlar belirlenecek. TYT puanı 140-150 aralığında olan adaylar ve AYT/YDT puanı 170-180 aralığında olan adaylar ek tercih fırsatı yakalayacak.. Gözler kılavuz bilgisine çevrilirken, ÖSYM Başkanı Halis Aygün'den konuyla ilgili açıklama geldi. Peki, 140 puanla tercihler başladı mı? YKS 2. ek tercih ne zaman başlayacak? 1

9.10.2021Gündem
140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak YKS 2. ek tercih ne zaman ÖSYMden YKS açıklaması

140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak? YKS 2. ek tercih ne zaman? ÖSYM'den YKS açıklaması

140 puanların ne zaman tercih yapacağı merak ediliyor. ÖSYM Başkanı Halis Aygün konu ile ilgili yaptığı açıklamada, 'Ek yerleştirme sonucuna göre yerleşen adayların üniversite kayıtları tamamlandıktan sonra, üniversitelere yerleşip kayıt yaptırmayan aday sayıları toplanarak boş kontenjanlar belirlenecek ve İkinci Ek Yerleştirme Kılavuzu yayımlanacak.' dedi. ÖSYM tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, ikinci ek yerleştirme işlemlerinin Yükseköğretim Yürütme Kurulunun belirlediği esaslar doğrultusunda yapılacağı duyurulmuş ve OBP puanlarının sonuçlara yansıtıldığı bildirilmişti. İşte, YKS 2. ek tercihleri ile ilgili detaylar.

8.10.2021Gündem
DGS ek tercih tarihleri açıklandı mı DGS ek tercihler için gözler ÖSYM’de

DGS ek tercih tarihleri açıklandı mı? DGS ek tercihler için gözler ÖSYM’de

DGS ek tercihleri ile ilgili ÖSYM son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. DGS sonuçlarına göre yapılan yerleştirme sonunda adayların tercih etmemesi veya yerleştirilmesi yapılan adayların kayıt için başvurmaması nedeniyle boş kalan kontenjanlar için gerek duyulduğu takdirde Yükseköğretim Kurulu kararı ile ÖSYM tarafından merkezî olarak ek yerleştirme yapılacak. Kayıtlar 24 Eylül'e kadar tamamlandı. Peki, DGS ek tercih tarihleri açıklandı mı?

7.10.2021Gündem
YKS 2. ek tercih tarihleri ne zaman Üniversite ek yerleştirme tercih süreci için geri sayım başladı

YKS 2. ek tercih tarihleri ne zaman? Üniversite ek yerleştirme tercih süreci için geri sayım başladı

YKS 2. ek tercih tarihleri için geri sayım devam ediyor. Üniversiteye yerleşmede ilk ek tercih sürecinin tamamlanmasının ardından boş kalan 2 yıllık ve 4 yıllık kontenjanlarına göre 2. ek yerleştirme işlemi başlayacak. 140 puan barajı doğrultusunda adayların tercih süreci ÖSYM'nin yayınlayacağı 2. ek tercih kontenjanına göre gerçekleşecek. Bu sürecin ne zaman başlayacağını merak eden adaylar, ÖSYM başta olmak üzere yapılacak resmi açıklamalara odaklandı. Peki, YKS 2. ek tercih tarihleri ne zaman? İşte, üniversite ek yerleştirme tercihleri hakkında detaylar.

7.10.2021Gündem
Ek tercih üniversite kayıtları ne zaman bitiyor YKS ek tercih üniversite kayıtları için gerekli belgeler

Ek tercih üniversite kayıtları ne zaman bitiyor? YKS ek tercih üniversite kayıtları için gerekli belgeler

Ek tercih üniversite kayıtları için son günlere girildi. Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların, üniversite kayıtları yerleştirildikleri yükseköğretim programına başvuruları ile tamamlanacak. 5 Ekim'de üniversite e kayıtlarının son bulmasının ardından gözler bireysel kayıt tarihlerine çevrildi. ÖSYM tarafından yayınlanan YKS tercih kılavuzunda yer alan ek belgeler ile üniversite kayıt işlemleri son bulacak. Peki, ek tercih üniversite kayıtları ne zaman bitiyor? İşte, YKS ek tercih üniversite kayıtları için gerekli belgeler ve son tarih bilgisi.

6.10.2021Gündem
140 puanla ne zaman tercih yapılacak Üniversite boş kontenjanları belli oldu mu YKS 2. ek tercih tarihi için gözler ÖSYMde

140 puanla ne zaman tercih yapılacak? Üniversite boş kontenjanları belli oldu mu? YKS 2. ek tercih tarihi için gözler ÖSYM'de

YKS 2. ek tercih tarihleri için gözler artık ÖSYM'den yapılacak açıklamalarda. Haziran ayında gerçekleşen YKS'nin merkezi ve ek yerleştirme tercih işlemlerinin ardından ek tercih sonuçları 1 Ekim 2021 tarihinde yapılan değerlendirme sonrası erişime açıldı. Bu yıla özel alınan kararla YKS'de ikinci ek tercih dönemi uygulanacak. TYT puanı asgari 140 olan adayların 2 yıllık ön lisans, AYT/YDT puanı asgari 170 olan adayların 4 yıllık lisans programlarını tercih yapacağı YKS ek tercihleri için üniversitelerdeki boş kontenjan sayısı önem arz edecek. Peki, 140 puanla ne zaman tercih yapılacak? İşte, 2021 YKS 2. ek tercihleri hakkında bilgiler.

5.10.2021Gündem
KYK yurt başvurusu nasıl yapılır 2021 KYK ek tercih ve DGS yurt başvuruları başladı

KYK yurt başvurusu nasıl yapılır? 2021 KYK ek tercih ve DGS yurt başvuruları başladı

KYK yurt ek yerleştirme başvuru tarihleri 5 Ekim’de başladı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu yaptığı açıklamada kontenjan türlerine göre yurt başvurularının başladığını duyurdu. Bakan Kasapoğlu Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda KYK ek yurt yerleştirmelerine kimlerin başvurabileceğini de açıkladı. Peki, KYK ek tercih ve DGS yurt başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar

5.10.2021Gündem
DGS ek tercihleri ne zaman yapılacak DGS 2021 ek tercih kılavuzu bekleniyor

DGS ek tercihleri ne zaman yapılacak? DGS 2021 ek tercih kılavuzu bekleniyor

DGS 2021 ek tercihleri 2021 yılında da yoğun ilgi görüyor. Dikey Geçiş Sınavına giren adaylar heyecanla tercih sürecini takip ediyorlar. DGS tercih sonuçlarının ardından kayıt süreci eylül ayında tamamlandı. Şimdi gözler ek tercihlerde. Geçtiğimiz yıl DGS tercih sonuçları 7 Ekim’de açıklanmış, ek tercihler 05 - 11 Kasım 2020 tarihleri aralığında alınmıştı. Peki, DGS ek tercihleri ne zaman yapılacak?

5.10.2021Gündem
Ek tercih üniversite kayıtları ne zaman 2021 YKS ek tercih üniversite kayıt belgeleri ve tarihleri

Ek tercih üniversite kayıtları ne zaman? 2021 YKS ek tercih üniversite kayıt belgeleri ve tarihleri

Ek tercih üniversite kayıtları için geri sayım başladı. ÖSYM tarafından yapılan değerlendirme sonrası 2021-Yükseköğretim Kurumları Sınavı ek yerleştirme sonuçları 1 Ekim tarihinde açıklandı. Ek tercih sonucu ile bir programa kayıt hakkı kazanan adaylar üniversite kayıtlarını yerleştirildikleri yükseköğretim programına doğrudan ya da elektronik olarak yapacaklar. YKS ek tercih üniversite kayıtları için gerekli belgeler başvuru işleminde önem arz edecek. Peki, ek tercih üniversite kayıtları ne zaman? 2021 YKS ek tercih üniversite kayıt belgeleri ve tarihleri.

2.10.2021Gündem
DGS tercihleri ne zaman 2021 DGS ek tercih ve yerleştirme kılavuzu için gözler ÖSYMde

DGS tercihleri ne zaman? 2021 DGS ek tercih ve yerleştirme kılavuzu için gözler ÖSYM'de

DGS ek tercih tarihleri için gözler artık ÖSYM'den gelecek açıklamaya çevrildi. DGS tercih sonuçlarının açıklanması ile tamamlanan kayıt süreci ile beraber, herhangi bir yükseköğretim kurumuna yerleşemeyen 2 yıllık öğrenciler DGS ek yerleştirme tarihlerine kilitlendi. 4 yıllık üniversitelerde boşta kalan kontenjanlar ile DGS ikinci tercih işlemleri başlayacak. ÖSYM DGS ek yerleştirme kılavuzunda bu kontenjanlara yer verecek. Peki, DGS tercihleri ne zaman? İşte, 2021 DGS ek tercih tarihler hakkında bilgiler.

2.10.2021Gündem
YKS 2. ek tercihler ne zaman 140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak Gözler üniversite boş kontenjan bilgisi ve tercih kılavuzunda

YKS 2. ek tercihler ne zaman? 140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak? Gözler üniversite boş kontenjan bilgisi ve tercih kılavuzunda!

YKS 2. ek tercihler ne zaman, sorusu adayların odaklandığı konuların başında geliyor. Üniversitelere yerleştirmede açıklanan ek tercih sonuçlarının ardından süreç ikinci ek tercih dönemine geldi. YKS 2. ek tercih döneminde Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanı asgari 140 olan adaylar 2 yıllık ön lisans, Alan Yeterlilik Testleri/Yabancı Dil Testi (AYT/YDT) puanı asgari 170 olan adaylar ise 4 yıllık lisans programlarını tercih edebilecek. Bu yıla mahsus uygulanacak olan YKS 2. ek tercihlerinin tarihleri ÖSYM kılavuzunda paylaşılacak. Gözler şimdi boş kontenjan ve tercih kılavuzunda. Peki, 140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak? İşte, detaylar.

2.10.2021Gündem
YKS ek tercihlerinde yerleşenler için kayıtlar ne zaman  İşte üniversite ek tercih kayıt tarihleri

YKS ek tercihlerinde yerleşenler için kayıtlar ne zaman? İşte üniversite ek tercih kayıt tarihleri

Üniversite ek tercih sonuçlarının açıklanması ardından gözler bir kez daha kayıt tarihlerine çevrildi. YKS ek tercihlerinde yerleşenler için kayıt tarihleri açıklandı. Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi, 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alıyor. Peki, üniversite ek tercih kayıtları ne zaman başlayacak? İşte üniversite ek tercih kayıt tarihleri

2.10.2021Gündem
YKS tercih sonuçları ÖSYM.gov.tr ekranından açıldı... 2021-YKS ek tercih (yerleştirme) sonuçları sorgulama ve görüntüleme ekranı

YKS tercih sonuçları ÖSYM.gov.tr ekranından açıldı... 2021-YKS ek tercih (yerleştirme) sonuçları sorgulama ve görüntüleme ekranı

YKS ek tercih sonuçları için ÖSYM'den beklenen açıklama geldi. Günlerdir adayların beklediği duyuru 1 Ekim Cuma günü yayınlandı. Adaylar ek yerleştirme sonuçlarını kimlik numaraları ve şifreleri ile başkanlığın "http://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden ve ÖSYM AİS mobil uygulamasından öğrenebilecekler. YKS ek yerleştirme sonuç belgesi adreslere gönderilmeyecek. Bu sürecin ardından YKS ek tercih üniversite kayıtları başlayacak. İşte, 2021-YKS ek tercih (yerleştirme) sonuçları sorgulama ekranı ve konuyla ilgili detaylar.

1.10.2021Gündem
DGS üniversite kayıtları ne zaman hangi tarihte DGS ek yerleştirme kayıtlarında ikinci şans...

DGS üniversite kayıtları ne zaman hangi tarihte? DGS ek yerleştirme kayıtlarında ikinci şans...

DGS ek tercih üniversite kayıtları ile ilgili son dakika açıklama geldi. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-Devlet kapısı üzerinden sunduğu "Üniversite E-Kayıt" uygulamasından DGS üniversite kayıtları için mazeretli kayıt imkanı sunuldu. YÖK tarafından yapılan yazılı açıklamada, 2021 DGS ve 2021 DGS ek yerleştirme sonucunda yükseköğretim kurumuna yerleşen; ancak çeşitli nedenlerle kayıt yaptıramayan adayların mazeretlerinin değerlendirilmesine karar verdi. Peki, DGS mazeretli üniversite kayıtları ne zaman? İşte, ayrıntılı bilgiler.

1.10.2021Gündem
140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak YKS 2. ek tercih ne zaman Gözler ÖSYMde

140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak? YKS 2. ek tercih ne zaman? Gözler ÖSYM'de

YKS'de 2. ek tercih tarihleri beklenilmeye başlandı. YKS ek tercih sonuçları 1 Ekim'de açıklandı. Bu yıl üniversite sınavı tercih sürecinde iki ek tercih alınacak. Ek yerleştirme üniversite kayıtları ise 7 Ekim’e kadar yapılacak. ÖSYM Başkanı Halis Aygün konu ile ilgili yaptığı açıklamada detayları paylaştı. Peki, 140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak?

1.10.2021Gündem
KYK ek yerleştirme yurt başvurusu ne zaman yapılacak GSB’den ek tercih başvuru açıklaması

KYK ek yerleştirme yurt başvurusu ne zaman yapılacak? GSB’den ek tercih başvuru açıklaması

KYK ek yerleştirme yurt başvuruları için araştırmalar başladı. KYK yurt başvuruları 6 Eylül ve 12 Eylül tarihleri aralığında alınmıştı. Başvuru sonuçları ise geçtiğimiz günlerde açıklandı. YKS ek tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler KYK ek yurt başvuru tarihlerine çevrildi. Peki, KYK ek yerleştirme yurt başvurusu ne zaman yapılacak? İşte kurum tarafından yapılan açıklama

1.10.2021Gündem
DGS ek tercih tarihleri belli oldu mu DGS 2021 ek tercih kılavuzu için gözler ÖSYMde

DGS ek tercih tarihleri belli oldu mu? DGS 2021 ek tercih kılavuzu için gözler ÖSYM'de

DGS ek tercih tarihleri ile ilgili araştırmalar hızlandı. DGS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından başlayan üniversite kayıtları 24 Eylül'e kadar tamamlandı. Kayıt yaptırmayan öğrencilerden kalan boş kontenjanlar için DGS ek tercihleri yayınlanıyor. Kontenjan bilgisi ve ek tercih tarihleri güncel DGS tercih kılavuzuyla paylaşılıyor. Peki, DGS ek tercih tarihleri belli oldu mu? DGS tercih kılavuzu ne zaman yayınlanır? İşte DGS ek tercih sürecinin detayları...

1.10.2021Gündem
YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak YKS 2021 ek tercih sonuçları için gözler ÖSYMde

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS 2021 ek tercih sonuçları için gözler ÖSYM'de

YKS ek tercih sonuçları için heyecan giderek artıyor. YKS ek tercih sürecinin ilki 23 Eylül'de tamamlandı. Tercih sonuçlarına göre bir programa yerleşemeyen adaylar 20-23 Eylül tarihleri aralığında işlemlerini gerçekleştirdiler. Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri ek tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversiteler tarafından 4-7 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacak. Geçtiğimiz yıl YKS ek tercihleri 17-23 Eylül tarihleri aralığında alınmış, sonuçlar 9 gün sonra 2 Ekim’de açıklanmıştı. Peki, YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

30.09.2021Gündem